Begrooting Landbouwcrisisfonds. TEGEN DEN STROOM Provinciale Staten van Zeeland. Die NACHT-? JOEST zal ophouden! akker's Abdijsiroop de zeeuw van Woensdag 15 December Tweede blad Aan het grondbeginsel der tot heden gevoerde politiek wordt vastgehouden. Uit de Provincie GOES. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Aan de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag over de begrooting 1938 van bet Landbouwcrisisfonds ont- leenen wij: Hoe onzeker de financieele voor uitzichten van het landbouw-crisis- beleid in bet algemeen zijn, is gebleken uit de sterke fluctuaties, welke zich na de indiening van de begrooting in de prij zen van landbouwproducten, in het bij zonder der zuivelproducten, hebben voor gedaan. De minister is voornemens aan bet grondbeginsel der tot heden gevoerde po litiek vast te houden. Of het huidige samenstel van economi sche maatregelen daartoe gehandhaafd moet worden, hangt af van het verloop van het prijspeil van ieder product afzon derlijk. Voor de bepaling' der richtprijzen van de opbrengst der landbouwproducten wordt de huidige kostprijs in acht geno men. Met stijging van bedrijfsonkosten is dan ook reeds meermalen rekening ge houden. Het standpunt van den minister brengt mede, dat opzet en doel der Landbouw- crisiswet 1933 hem niet de vrijheid ver- leenen om maatregelen te treffen, welke er doelbewust op gericht zijn den land bouwer in een toeneming van de alge- meene welvaart door een ruimere op brengst voor zijn product te doen deelen. Dat intusschen de landbouw van de op leving nog geenerlei profijt zou hebben getrokken, kan de minister niet erkennen. Dat de land- en tuinbouwsteun een da ling van de kosten' van het levensonder houd zou tegenhouden, of zelfs een stij ging daarvan in de hand zou werken, is inderdaad een opvatting, welke meerma len wordt gehoord. Zouden deze maatregelen niet genomen zijn, dan zouden de kosten van levenson derhoud tot een voor den cosument on gemotiveerd laag peil zijn gedaald ten koste van den landbouw, welke daardoor ten onder zou zijn gegaan. Bovendien zouden dan ongetwijfeld andere maatre gelen ten behoeve van den in nood ge raakten landbouwenden stand getroffen zijn, waarvan de financieele gevolgen eveneens geheel of ten deele op den con sument zouden zijn afgewenteld. Het door enkele leden tot de regeering gerichte verwijt, als zou de verlaging van de uitgaven van het Landbouw-crisis- fonds van 177 millioen tot 132 millioen ten koste van de boeren gegaan zijn, moet de minister met nadruk van de hand wij zen. De minister meent, ook al kunnen te gen het huidige systeem bezwaren wor den aangevoerd, met kracht aan de fi nanciering der landbouwcrisismaatrege len door middel van een apart fonds te moeten vasthouden, daar een betere rege ling tot dekking van de uitgaven ten be hoeve van den landbouw niet kan worden aangewezen. Waar het de taak van de regeering is, de belangen van alle onderdeelen van het economisch leven in Nederland in juiste harmonie te behartigen, kan een systeem van booge invoerrechten aan de giens op landbouwproducten de in stemming van den minister niet hebben. De minister wenscht te bevorderen, dat, waar mogelijk, de nog voor den economi- soben toestand van den landbouw noo- dige maatregelen door de betrokken be drijf sgenooten zelf worden overgenomen en voortgezet, terwijl andere nuttige maatregelen door deze zelf kunnen wor den opgebouwd. Voorloopig zal zulks als overgangsmaatregel kunnen geschieden op giond van de Landbouw-crisiswet 1933, Wat de aardappelregeling betreft, kan de minister mededeelen, dat hem gebleken is, dat de drie centrale landbouworganisaties bereid zijn te over wegen of het mogelijk is, dat het ontwer pen en uitvoeren van regelingen voor de aardappelteelt, voor zoover deze nog wenschelijik worden geacht, door de be- drijfsgenooten zelf ter band zullen wor den genomen. Het ikleine tuindersvraag- s t u k heeft zijn bijzondere zijlden, waar door het treffen van een regeling zeer moeilijk is. De minister hoopt er in te kunnen slagen, om reeds spoedig nadere mededeelingen te doen, omtrent bijzon dere maatregelen voor deze categorie. Met zijn ambtgenoot van het departe ment van Sociale Zaken zal de minister overleggen, in hoeverre de kleine grondgebruikers meer nog dan door deze regeling geschiedt, uit de werk verschaffing gebracht zouden kunnen worden. De minister zal gaarne gevolg geven aan het door vele leden tot hem gerichte verzoek mede zijn aandaoht te schenken aan de behartiging van de belangen der landarbeiders. De minister is bereid na te gaan, of voor 1938 eenige verbetering te aanzien van de 'p e u 1 v r u c h t e n, met name der groene erwten, kan worden bevorderd. De minister kan zich niet vereenigen met de meening van sommige leden, dat de teelt van suikerbieten in ons land economisch niet verantwoord zou zijn. De leden, die aldus oordeelen, plaatsen zich op een te eng standpunt, en vergeten de groote economische belan gen, die aan den verbouw van suikerbie ten zijh verbonden. De minister kan niet onderschrijven, dat de tegenwoordige tarweprijis en die, welke voor het jaar 1938 in uitzicht is gesteld, onvoldoende zou zijn. Ook de minister is van oordeel, dat de beperking van de varkens teelt in stand gehouden moet worden, doch hijl deelt niet de meening, dat de biggenteeltregeling zou kunnen worden vervangen door een regeling betreffende het houden van varkens. Bij het door vele leden uitgesproken oordeel, dat er aanleiding bestaat, de kalverbeperiking te doen verval len, kan de minister zich niet aan sluiten. Werkloosheid. De stand der werkloosheid in het district Middelburg op 30 Nov. 1.1.: Middelburg 826, Vlissingen 589, Aagte- kerke 4, Arnemuiden 150, Baarland 30, Biggekerke 18, Borssele 33, Golijnsplaat 100, Domburg 61, Driewegen 21, Elle- woutsdijk 25, Goes 169, 's Gravenpolder 26, Grijpskerke 6, 's H. Abtskerke 3, 's H. Arendskerke 71, 's Heerenhoek 63, Hein- kenszand 44, Hoedeikenskerke 27, Ierseke 81, Kapelle 69, Kats 18, Kattendijke 5, Kloetinge 27, Kortgene 12, Koudekerke 57, Krabbendijke 44, Kruiningen 95, Me- liskerke 6, Nieuwland 23, Nisse 3, Oost- kapelle 30, Oudelande 23, Ovezand 33, Rilland 23, Ritthem 4, Schore 13, Se- FEUILLETON door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. - 51) -o- „Ik ben er in 't geheel niet zeker van, dat ik terug zal komen", antwoordde Ka tharine; „maar hoe ook, ik hoep maar, da,t u prettige dagen zult hebben tijdens mijn afwezigheid. Ik vrees echter, dat er niemand zal zijn, die in dien tijd met u gaat kijven en u daardoor in orde houdt, zoodat, als ik terugkom, 't een prettig weerzien zal zijn! Arme Flora! 'kHeb medelijden met haar!" „Je behoeft heusch met haar geen me delijden te hebben; ik ben de eenigste, die beklaagd kan worden". „U hebt al uw zorgen aan u zelf te dan ken; als u mij behoorlijk bejegend had de laatste dagen, zou ik nu bij u zitten te werken, inplaats van mijn handschoe nen vast te maken en klaar staan om weg te gaan". „Maar als ik werkelijk erg ziek ben, zooals soms het geval is", zei mevrouw rooskerke 26, St. Laurens 5, Souburg 185, Veere 9, Vrouwenpolder 12, Waarde 9, Wemeldinge 46, Westkapelle 183, Wis- senkerke 66, Wolphaartsdijk 32, Zoute- lande 17. Totaal stonden per 30 November 3422 personen als werkzoekenden ingeschre ven. De collecte voor de Commissie voor Samenwerking bracht deze week op f 38.41. Borssele. Maandagavond hield de Chr. Gemengde Zangvereen. „Soli Deo Gloria" alhier, onder leiding van den directeur, dhr Job van Westen, haar eerste jaar vergadering. Uit de verslagen van secre taris en penningmeesteresse bleek, dat er Jameson, voor een oogenblik een heel ne derige houding tegenover haar nicht aan nemende, „zul je dan terug komen?" „Ziek? Maar waarom zoudt u ziek zijn? U is veel gezonder dan ooit te vo ren. Natuurlijk zult u niet ziek willen wor den. Maar goeden dag, tante Laura; denk vriendelijk over uw kwaaddoende nicht". „Wat een aardige meid!" zuchtte de arme mevrouw Jameson toen ze den wa gen van de voordeur hoorde wegrijden en het niet meer noodig was haar gevoelens te verbergen; „wat een aardige en amu sante meid! Ze heeft de echte Morrison- trots over zich en heeft wonderveel van mij. Ik kan niet boos op haar worden, of schoon ik haar bederf. Maar ze is lief en ze is geestig. Hoe ik de dagen door kom zonder haar amusant gezelschap, ik weet het niet. Wat een gans ben ik ge weest het er maar op te laten aankomen! Ze had gelijk ik ben de gans. Ze is nu de eenigste in de wereld waarmee ik over weg kon en door mijn eigen domheid ben ik haar kwijt geraakt". Terwijl Katharine de oprijlaan uitreed, glimlachte ze, achterover leunend in het rijtuig, over het gesprek, dat ze zoo juist met haar tante gevoerd had. Ze hield veel van haar tante en hoe wel ze het wel eens prettig vond, dat ze momenteel 20 leden zijn en de kas een batig saldo toont van f37,22. Een 50-tal begunstigers en andere be langstellenden, w.o. de Burgemeester en Mevr. Bax, waren opgekomen. Het rijk gevariëerd programma werd op vlotte en uitstekende wijze afgewerkt, Met zangnummers van het koor, afge wisseld door samenspraken en voordrach ten, werd deze zeer gezellige avond ge vuld. Een kopje chocolade werd door een 6-tal dames rondgediend. Hansweert. Het Nederlandsche motor schip „Johanna", schipper Leemans, ge laden met veevoeder van Wormerveer naar Antwerpen, is Maandag nabij de Schaapskooi (Westerschelde) omhoog ge varen en blijven zitten. Bergingsvaartui gen zijn derwaarts vertrokken, doch de schipper weigerde alle aangeboden hulp, Het schip kwam gister met hoog water op eigen kracht vlot en zette de reis voort, Het sleepschip „Halstra", geladen met erts naar Riemen, geraakte gister nacht nabij Bath in moeilijkheden van wege het stormweer en ging drijven. Het gelukte de sleepboot „Adelaar" het schip weer klaar te trekken. Nauwelijks hebl Ge U ter ruste begeven, of die kwellende naohthoest begint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nóg sneller en nóg krachtiger werkt Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende het beproefde hoest geneesmiddel 1 Per flacon 90 ct., f 1,50, f. 2 ^0. Overal verkrijgbaar Hoe grooter flacon, hoe voordeellgei het g»bruik Golijnsplaat. Maandagavond vergaderde alhier de A.-R. Kiesvereen. onder voorzit terschap van dhr M. J. Contant. De voorzitter opende de vergadering op gebruikelijke wijze. Enkele ingekomen stukken werden behandeld, waarna dhr Contant een zeer duidelijk en uitgebreid referaat leverde over: „Dr Kuyper als Staatsman". Hierop volgde een breede bespreking. Ds Veenstra sloot dezen leer- zamen avond met dankgebed. Tholen. Door vier bliekvisschers is vo rige week besomd een totaal van 20.000 K.G. bliek. Naar wij vernemen wordt de bliek voor mest verkócht, terwijl de schub ben, welke van deze vischjes worden af- gewasschen, een waarde hebben van plm. f 0,65 de K.G. Door de verschillende mosselhande laars is vorige week verzonden voor bin nen- en buitenland 5377 ton of 537700 K.G. geknipte en ongeknipte mosselen. Mo menteel zijn een 15Ö menschen te werk gesteld in het mosselbedrijf. Vrijdagmiddag a.s. zal een openbare raadsvergadering worden gehouden. Op de agenda komt o.a. voor: opheffing van 't Algemeen Armbestuur, personeelsaange legenheden, crediet voor Werkloozenzorg, vaststelling uitbreidingsplan enz. Stavenisse. Damwedstrijd, Maan dagavond j.l. speelden een tweetal tien tallen van de damclub „De Denkers" in een der lokalen van de openb. lagere school een wedstrijd tegen de zusterver. „Ons Genoegen" uit Oud-Vossemeer. De eerste zet werd, na een korte toe spraak door den burgemeester verricht. Van „De Denkers" leden beide tientallen een nederlaag en wel bet eerste met 6 14 pnt. en het tweede met 812 pnt. Het eerste tiental van „Ons1 Genoegen", dat voor de tweede maal een overwinning op „Dó Denkers" behaalde, kwam daar door definitief in 'het bezit van den door het bestuur van „De Denkers" uitgeloof den lauwerkrans. Voor den voor het tweede tiental be schikbaar gestelden prijs n.l. een lauwer tak zal nog een revanobe-matcb gespeeld moeten worden. NAJAARSZITTING 1937. Vergadering; van Dinsdagmiddag. Dhr Van 'tHoff beeft zich in de pauze afgevraagd, tot welke conclusies de debatten van vanmorgen hebben geleid. Men erkent algemeen, dat de beer Abra- hamse een fout beeft gemaakt en dat het niet wel mogelijk is, hem bij de Ze- gam terug te nemen. Men betreurt het echter, dat deze hoogstaande man broo deloos is gemaakt. Spr. wil met den heer Goossens een motie indienen, waarin Gedep. Staten worden uitgenoodigd deze kwestie nogmaals met de Zegam te be spreken, teneinde te overwegen of en op welke wijze de beer A. ikan worden tege moet gekomen, door een afloopend wachtgeld. Dhr G o o s e n s (R.K.) beeft de over tuiging, dat een particulier niet anders met den heer A. zou hebben gehandeld dan de Zegam deed. Toch is er reden voor eenige tegemoetkoming, Daarom dient Spr, met de heeren van 't Hoff, de Milliano, Dominilcus en Bosselaar een motie in als door den heer Van 't Hoff bedoeld. Daarin komt echter ook de voor waarde voor, dat de heer Abrahamse zijn leedwezen uitspreekt over bet schrijven van zijin brief. Dhr Van Vloten (Ged. Staten) ont kent dat het ontslag op baat en nijd ia gebaseerd. Spr. wil gaarne de motie Van 't HoffGoossens overnemen. Ged. Sta ten zijn van harte bereid aan deze motie uitvoering te geven. Dhr Staverman merkt op: de mo tie komt hierop neer: op je knieën en dan zullen we zien, wat we voor je doen kun nen. Spr. zou den heer Abrahamse advi- seeren; ga als man van eer daarop niet in. De heer S o n ik e is van betzelfde ge voelen. Dhr Dekker noemt het een motie voor de tribune, niets anders dan poppe- kast. Spr. stelt een motie voor, waarin de Staten als hun meening uitspreken, dat dhr A. onbillijk is behandeld en behoort te woiden schadeloos gesteld. Het bedrag en de vorm van de schadeloosstelling kan door Gedep. Staten naar billijkheid wor den vastgesteld. Dhr Goossens verdedigt zijn mo tie. Ridderlijk en ruiterlijk moet door den heer A. schuld worden bekend. Er is een fout door hem gemaakt. En wat de pop- pekast betreft, de heer Dekker heeft hier vrijwel niet anders gedaan dan poppe- kasterij en voor de tribune spreken. Dhr van 'tHoff komt er tegen op, dat de heer Dekker er maar alles uitflapt. Het is niet waar, dat een groep Staten leden in besloten kring de zaak heeft opgelost. In de koffiekamer is de moei lijke kwestie besproken, maar de heer Dekker, wil daar blijkbaar niet komen. Van een motie voor de tribune is geen sprake. Dhr Dekker heeft geen behoefte in de koffiekamer te komen. D'hr R o r ijl e bestrijdt de motie-Goos- sens c.s. Hier wordt de schuld aan één kant gezocht. Spr. steunt de motie-Dek ker. Dhr M o e 1 k e r vindt het plicht een fout te erkennen. Dhr Staverman zou het schande vinden, als de Staten de motie-Goossens aannamen. De erkenning, dat de straf te zwaar was, wordt gemist. Spr. hecht meer waarde aan een toezegging van Ged. Staten. D'hr Kodde spreekt in gelijken geest. Dhr v. Vloten zegt toe aan de di rectie van de Zegam te zullen verzoeken de bewuste uitlating in haar schrijven aan den heer A. terug te nemen. De motie - D' ekker wordt verworpen met 25 tegen 12 stemmen. (Vóór dhrn. Sonke, Rorijë, de Priester, de Baare, Bouwens, Staverman, de Pauw, Hamelink, Dekker, v. Gorssel, mr Diele- man en Onderdijk. Ook de moti e-G o o s s e n s wordt verworpen en wel met 19 tegen 18 st. Het voorstel van Ged. Staten om de mededeeling voor kennisgeving aan te nemen wordt aangenomen met 19 tegen 18 st. (Vóór dbrn Vienings, Meertens, Bosse laar, v. Mazijk, v. 'tHoff, Dieleman, Do- minicus, v. Duin, Moelker, Erasmus, Goossens, de Milliano, Schippers, de Looze, de Feijter, v. Rompu, v. Vloten, v. d. Wart, Stieger en Vogelaar. Punslonneerlng leden Ged. Staten. Voorgesteld werden op verzoek van den Minister enkele wijziging in bet Statenbesluit van 23 December 1036 tot vaststelling van een Verordening op het verleenen van wachtgeld en pensioen aan de leden van Ged. Staten en van pensioen aan hunne weduwen en weezen. Dhr Dekker heeft bezwaar tegen het pensioen van Ged. Staten in dezen tijd waarin zooveel armoede wordt geleden. Dhr Sonke acht de redeneering van den Minister niet steekhoudend. Het per soonlijk inzicht van Z.Exc. is geen wet. We moeten het recht handhaven. Spr. wil dezen vorm van erge cumulatie niet voor zijn rekening nemen en zal tegen stemmen. Dhr de Baare wil ook deze cumu latie van pensioen en inkomsten niet. Spr. wil handhaving van de oorspronke lijke bepaling, Dhr Kodde gelooft, dat, als we de oorspronkelijke redactie handhaven, de Minister de verordening wel aan do Kroon ter goedkeuring zal voorleggen. Dhr v. d. F e 11 z deelt de meening van den Minister. Het gaat om de billijkheid, om eens verkregen rechten. Het voorstel van Ged. Staten, om te voldoen aan den wensch van den Minis ter wordt aangenomen met 20 tegen 17 stemmen. Oprichting Polder. Het volgende voorstel was dat tot op richting ónder do gemeente St. Philips- land van den „Abraham Wissepolder" en dezen polder te vereenigen met het wa terschap Rumoirt. Z. b, st. aangenomen. Capitulantenreglcment 1935. Gedep, Staten stelden voor een veror dening vast te stellen ter uitvoering van art, 13 van het Gapitulantenreglement '35, waarbiji het waterschap De Breede Watering Bewesten Ierseke, het water schap Schouwen en de Polder Walche ren gerechtigd worden zelf ambten en be trekkingen aan te wij'zen, die alleen door capitulanten mogen worden vervuld. Z. h. st. aangenomen. Herstel St. Jacobskerk te Vlissingen. Voorgesteld werd aan Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te Vlissin gen in de kosten van restauratie van den Noordelijken gevel van de St. Jacobskerk een subsidie te verleenen van 10 pet. van de kosten tot een maximum van f 360. Z. b. st. aangenomen. Vernieuwing! brug over oostelijken kanaalarm te Neuzen. Ged. Staten stelden voor om voor ver nieuwing en verbreeding van de brug over den Oostelijken kanaalarm te Neu zen gedurende 5 jaar een bijdrage te ver leenen van f 2000 per jaar. D'hr Dekker vindt bet een novum, dat het Rijk bruggen gaat bouwen gedeelte lijk op kosten van provincie en gemeente. Wanneer we hiervoor subsidie gaan ver leenen, kan bet Rijk voortaan wel voor elke brug om subsidie komen. Dhr Meertens merkt op, dat het Rijk wel een nieuwe brug wil bouwen, maar dan even smal als de oude. Dhr de Pauw verdedigt het voorstel. Het Rijk blijft op zijn standpunt staan. De oplossing is niet de gelukkigste, maar de nieuwe brug is noodig. Dhr Sonke vraagt, of ook aan de buitengemeenten om een bijdrage is ge vraagd. Dhr Bouwens verdedigt het voorstel. Het is beroerd om te betalen. Maar laten we geen capsones maken. Anders duurt 't nog langer. (Gelach.) Na een verdediging van het voorstel door Mr Dieleman wordt bet aangeno men. Overneming van wegen in beheer en onderhoud. De vergadering vereenigde zich met de voorstellen tot het in beheer en onder houd nemen van een gedeelte weg Kort geneColijnsplaat van de gemeente Kort gene; van een gedeelte van den weg Zuid- dorpeKoewachtSt. Jansteen van de gemeente Koewacht; van een gedeelte van den weg van Hoofdplaat naar den ver bindingsweg tusschen Oost- en West daarvan de reden was. „Ik veronderstel, dat ze mevrouw Ja- meson te moeilijk vond om bij haar te blijven", zei ae, daar zij niet direct op de man af durfde te vragen, ,,'t Verwondert mij trouwens, dat ze er zoo lang geweest is. 'fcHad baar hoogstens een half jaar gegeven". „Juffrouw Morrison houdt heel veel van haar tante", antwoordde Doris di rect; „ze is hoogstens voor een paar weékjes weggegaan. Ze had zeker een verandering noodig". „Maar men vertelde mij, dat zij onge noegen hadden gehad, en d!at juffrouw Morrison in tamelijk geprikkelde stem ming is heengegaan. Er wordt nogal veel over gesproken; dus er zal in elk geval wel iets van waar zijn. Trouwens ieder een weet, dat mevrouw Jameson nu niet bepaald een gemakkelijke natuur heeft; en ik geloof vast, dat ik, evenals haar nicht, haar te lastig zou vinden om mee samen te leven." „Juffrouw Morrison heeft niets met mevrouw Jameson. Ze 'kunnen het won- derbest met elkaar vinden. Wat verteld wordt is niets dan een 'kletspraatje van menschen, die er niets van af weten", zei Doris nogal barsch. (Wordt vervolgd.) eens van de zorg van baar ontslagen was, voelde ze haar heengaan toch smartelijk. Maar aan den anderen kant, ze was vast besloten niet terug te keeren, vóór 'bet haar duidelijk was, dat ze niet meer werd afgesnauwd zooals dit de laatste dagen in verband met de plannen over 't bosch- feest het geval was geweest. Wanneer zij haar tante vrij liet haar af te snauwen, zou 't met haar invloed gedaan zijn en ook haar tante's blijdschap over haar aanwezigheid, zou daar door een plotse- lingen dood sterven. Haar tante zou baar vragen terug te komen, dit stond voor haar vast, nog voor een week verstreken was. Ze kon stellig rekenen op een smeek brief, daar tante Laura haar leven veel te eenzaam zou vinden zonder baar nicht in haar directe nabijheid. En zoo niet? Het rijtuig draaide van de oprijlaan den weg op. 'tWas Katharine eerst won der te moede. Een blos kleurde baar wangen, en ze keek door het achter raampje naar het langzaam uit bet ge zicht verdwijnende huis, met ietwat hon gerige oogen, daar zij zich nu voor 't eerst in haar leven bewust werd, dat het grootste geluk in haar leven tot haar gekomen was op het buiten van haar tante. HOOFDSTUK XIX. „Het is onmogelijk". Doris had een vermoeienden dag ge had. Ze had van tien tot twaalf in het clubgebouw zitting gehouden met juf frouw Sedgewick voor het innen van de gelden voor de kolen. Juffrouw Sed gewick was een niet vriendelijke cas- sière; ze mopperde op de menschen, wanneer ze wat laat waren met de af dracht van het geld; ze had vragen aan kinderen, die geld brachten, over hun ouders; ze gaf de kinderen boodschappen mee, die voor hen veel te moeilijk wa ren om op te volgen, en ze deed voorts verschillende za'ken op een wijze, die, naar Doris vond, allerminst van fijn ge voel getuigde. Doris zelf had dan ook groote moeite om de kinderen op hun gemak te stellen en de ouders door een vriendelijk woord of een hartelijk knikje weer te' bemoedigen na de bij hen door juffrouw Sedgewick gewerkte ontmoedi ging. En dit alles vermoeide haar zeer. Juffrouw Sedgewick was dien morgen wel heel erg nieuwsgierig geweest. Ze had gehoord, dat juffrouw Morrison bij haar tante vandaan was en probeerde nu van Doris gewaar te worden, wat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5