Segrootlng van Economische Zaken. Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. DE MEMORIE VAN ANTWOORD. De algemeene economischs toestand heeft een belangrijke verbetering ondergaan. Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de Begrooting van Economische Zaken over 1938 wordt het volgende ontleend: De Minister is van meening, dat de zeer veelvuldige bemoeiingen van de Overheid met het economisch leven, wel ke, naar het zich laat aanzien, door blij vende elementen gekenmerkt wordt, de noodzaak heeft aangetoond van één de partement van E'conomische Zaken, om vattende de belangen van handel, nijver heid, scheepvaart, landbouw en vis- scherij. De Minister deelt het standpunt der le den, die er op wijzen, dat de algemeene economische toestand hier te lande, voor al sinds September 1936, een belangrijke verbetering heeft ondergaan. Deze wending ten goede heeft echter nog geenszins geleid tot oplossing van alle bestaande moeilijkheden. Intussohen wordt van Regeering en be drijfsleven veel krachtsinspanning ge vergd, om het nog steeds hier te lande bestaande ernstige euvel der werkloos heid te bestrijden. Alle maatregelen van den Minister zullen gericht zijn op ver mindering van dit groote euvel. De verlevendiging, die op de e x p o r t- markt geconstateerd kan worden, is op menig gebied op de binnenlandsche markt nog uitgebleven of heeft te snel weer voor een stagnatie plaats gemaakt. Dé hiermede verband houdende vraag stukken zijn een voorwerp van dagelijk- sche zorg van den Minister. In het bij zonder blijft hij nauwlettend de ontwik keling van de verhouding van het bin nenlandsche prijspeilende concurrentieverhoudingen met het bui tenland volgen. Dit vraagstuk is van bij zonder gecompliceerden aard, omdat men hier geen oplossing kan bevorderen door een kunstmatigen druk op de prijlzen in het binnenland. De verhouding tusschen kostprijs en omzet is hier van beslissende beteekenis. In dit verband gezien kan men moeilijk het standpunt innemen, dat prijsverhoogingen ongewenscht zijln. In vele gevallen zijn deze zelfs de onmisbare voorwaarde voor een bloeiend bedrijfs leven en behoeven deze de kostprijzen, die beslissend zijn voor het concurrentie vermogen, niet zonder meer ongunstig te beïnvloeden. Het spreekt daarbij vanzelf, dat het vraagstuk van de kosten van levenson derhoud van essentieele beteekenis is. Er moge in dit verband dan ook op gewezen worden, dat, voorzoover mogelijk, overge gaan wordt tot verlaging van heffingen op de door de landbouwcrisismaatrege len gesteunde landbouwproducten, Sinds zijn optreden heeft de Minister op dit gebied reeds verscheidene maat regelen genomen. Te allen overvloede moge hieraan worden toegevoegd, dat de minister van meening is, dat zulks niet ten koste van den landbouw mag gaan. Uit het voorgaande moge ook blijken, dat het niet in de bedoeling ligt maat regelen te nemen om prijzen van levens middelen laag te houden door toeslagen uit de algemeene middelen. De vraag van vele leden of maatregelen te verwachten zijn om de nog steeds te hooge woninghuur van arbeiderswo ningen te verlagen en om de rente en af lossing van hypothecaire leeuingen, voor zoover die nog te hoog zijh, omlaag te brengen, beantwoordt de minister in ont kennen den zin. Hij geeft gaarne toe, dat het vraagstuk der vaste lasten door de depreciatie van den gulden zéker nog niet op alle gebied is opgelost, doch hij meent, dat onder de bestaande verhoudingen de bedoelde maatregelen, alsmede een schuldherlei ding ten gevolge van overheidsdwang de situatie eer slechter dan beter zou ma ken. Het valt niet te ontkennen, dat de spanningen op crediet- en kapitaalmarkt na het loslaten van den gouden stan daard vrijwel geheel zijh verdwenen, waardoor een belangrijke verbetering is ingetreden. Zou de overheid thans echter dwingend op dit gebied ingrijpen, dan zou de situatie opi dit gebied over de heele lijn weer gespannen kunnen wor den. Dé Minister geeft gaarne de verzeke ring, dat hij, evenals in zijn eerste ambts periode, het georganiseerde bedrijfsleven zooveel als verant woord is, zal inschakelen bij belangrijke onderhandelingen met het buitenland. De Minister is bereid in voorkomende gevallen, waarin het bedrijfsleven het initiatief zou nemen tot uitzending naar het buitenland van een representatieve missie, die voor den handel een weg zou moeten banen, daaraan zijn medewerking te verleenen op een wijze, zooals door zijn ambtsvoorganger is geschied met de uit zending van een handelsmissie naar Z. Amerika, Hij is evenwel van oordeel, dat de be hoefte aan een dergelijke vertegenwoor diging van het Nederlandsche bedrijfsle ven in de verschillende gevallen zeker niet even sterk gevoeld zal worden, ter wijl ook het nut niet altijd evenredig zal djn aan de kosten. IN VIER JAAR VERDRONKEN 631 KINDEREN. De Nederlandsche Bond tot het redden van drenkelingen publiceert, nu de regee ring misschien gedwongen door vele hooge uitgaven 1 het vak „lichamelijke oefening", dus ook het zwemonderwijs, in een hoek drukt, eenige cijfers omtrent den dood door verdrinking in ons land, cijfers die te denken geven. Er verdron ken: In 1934 182 jongens en 40 meisjes. In 1935 132 jongens en 54 meisjes. In 1936 159 jongens en 47 meisjes. In 1937 157 jongens en 60 meisjes (tot einde November). In vier jaren verdronken in ons land dus niet minder dan 630 jongens en 201 meisjes, in totaal 831 dooden beneden den 16-jarigen leeftijd. De regeering bedenke: „Nederland is een Waterland". Uitslag Dammen in de 2de kl., afd. B. Middelburg II—Nieuwdorp I: G. Overtveld A Deurloo 0—2; B. Verburg—Joh. Mod- derkreeke 20; L. FreekenhorstA. Beu- kema 11; J. Bliek—Joh. Blankenburgh 1—1; W. Semijn—J. Huisson 2—0; G. de Blaeij—A. Blankenburgh 0—2; H. Over tveldJac. Rottier 2—0; A. C. Roose— P. Brasser 02; H. LouwerseA. Geschie- re 20; A. WalravenP. Deurloo 02. Officiëele uitslag 1010. Dertigjarig bestaan van de Schaakvereeniging. In het ver sierde clublokaal „De Eendracht" vierde de schaakclub Middelburg Dinsdagavond haar 30-jarig bestaan. Na een welkomstwoord van den heer I. van Noppen, voorzitter der feestcom missie, heeft de vereenigingsvoorzitter, de heer W. de Graaf, een pakkende rede gehouden, waarin hij de geschiedenis der vereeniging de revue liet passeeren, over leden leden herdacht en vooral het eere lid en oud-voorzitter de heer L. A. J. Burgersdijk, het oud-lid en oprichter, den heer D. Kruijder, den exploitant van het clublokaal, den heer J. Gabriëlse en het nieuwe eere-lid, mr Joh. Adriaanse, toe sprak. Verschillende afgevaardigden van zus terorganisaties o.a. de heer J. J. Mullie, namens den Zeeuwschen schaakbond en vertegenwoordigers van Goes, Vlissingen, Serooskerke, en Koudekerke voerden het woord. Een 40-j arig jubileum. Heden morgen is de heer A. Minderboud, die heden den dag herdenkt, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij Van Gend en Loos voor den aanvang van de kantoor uren door den directeur toegesproken, die hem namens de hoofddirectie een en veloppe met inhoud aanbood en boven dien hem in werkelijk en zin in de bloe metjes zette. Namens het personeel werd de jubilaris ook gecomplimenteerd onder aanbieding van een blijvend geschenk en bloemen. Vervolgens werd de jubilaris per auto naar zijn woning teruggebracht om daar het feest verder in huiselij'ken kring te vieren. Hjj had verder vrijaf. Gemeenteraad. Aan de agen da van de Donderdag te houden Raads vergadering is nog toegevoegd.: Voorstel tot het garandeeren eener door het Gasthuisbestuur ten laste der instelling te sluiten geldleening ad f 81300. Ten laste van het Gasthuis loopen een tweetal leeningen, waarvan de restanten per 31 Dec. 1937 zullen bedragen f 60.000 en f21.300, rentende resp. 4 en 4 pet. Door het Gasthuisbestuur is aan den te- genwoordigen geldgever verzocht met het oog op den lageren rentestandaard van den laatsten tijd een renteverlaging te willen toestaan. Deze is evenwel slechts bereid het rentepercentage van beide lee ningen terug te brengen op 4 pet. De geldgever heeft genoegen willen nemen met een aflossing van het geheele bedrag per 31 Deo. 1937, waarna pogingen zijn aangewend tot het verkrijgen van een nieuwe geldleening ter aflossing van de beide bestaande. Het resultaat hiervan is, dat ten laste van het Gasthuis onder ga rantie van de gemeente een leening kan worden gesloten tegen een rentevoet van 3V2 pet. gedurende de eerste 15 jaar van den looptijd en daarna van 4 pet. Aangezien deze conversie een niet on belangrijke bate voor het Gasthuis en in direct voor de gemeente, die immers ge houden is de eventueele tekorten opi de exploitatie der instelling te dekken, op levert, geven B. en W. in overweging te besluiten tot het garandeeren der door het Gasthuisbestuur ten laste der instel ling te sluiten geldleening. Gisteravond hield de A.-R. Kies- vereeniging een goed bezochte vergade ring. Als spreker trad op de heer D r C. Beekenk amp van Leiden, met het onderwerp: Ordening van het bedrijfs leven, Spr. begon met te herinneren aan een uitspraak van Minister de Wilde, dat goe de beginselen ook voor het bedrijfsleven van groot belang zjjn. Wij staan bij dit punt voor een samen stel van vraagstukken, vooral omtrent de verhouding tusschen individu en ge meenschap en wij zullen bij het licht van Gods Woord hebben te onderzoeken wat de juiste beginselen zijn. Het liberale tijdperk dat achter ons ligt bracht de aanbidding van het individu. Daarna heb ben we bij het socialisme gekregen de overspanning van de gemeenschapsge dachte: socialisatie, medezeggenschap, or dening, verschillende woorden voor in den grond dezelfde zaak. Het door de commissie van de A. R. partij opgemaakte rapport wenscht ook ordening, maar een ordening, waarbij de beginselen van Gods Woord richtsnoer zjjn, terwijl hierbij ook met de les der historie rekening moet worden gehouden. Spr. behandelde daarna de hoofdpunten van het rapport, waarbij in 't bijzonder aandacht werd geschonken aan de col lectieve arbeidsovereenkomsten, verbin dend verklaring, bedrijfsraden en hun bevoegdheden enz. Met een opwekking om ook inzake de doorwerking van de goede beginselen voor het bedrijfsleven te doen wat onze hand vindt om te doen en het zaad der solidariteit te zaaien in het geloof, dat God den wasdom zal geven, eindigde spreker zijn met belangstelling gevolg de rede. Van de gelegenheid tot gedachtenwis- seling werd een druk gebruik gemaakt. Bezwaren tegen de voorgelegde conclusies werden niet geopperd. De goedgeslaag de vergadering werd na een slotwoord van den voorzitter door Dr Beekenkamp met dankzegging gesloten. Kruiningen. Dinsdagavond had in Ho- tol „Korenbeurs" de A.N.W.B. een propa- ganda-avond belegd, welke groote belang stelling had. Toen om half 8 Burgemees ter B. C. de Mul een inleidend woord sprak, was de zaal goed bezet. Het deed spr. genoegen, dat de A.N.W.B. dezen avond had belegd en wees op het groote nut dezer organisatie op velerlei gebied betreffende het verkeer, alsook om het natuurschoon ongerept te houden. Daar na hield de Propagandist van den A.N.W.B. een lezing over het werk van den Bond met zijn meer dan 100.000 leden. Aangetoond werd wat sedert de oprich ting in 1883 reeds is gedaan, niet alleen voor de leden, doch ook voor de gemeen schap, op den weg, in geschrift en bij de Overheid. Gaf deze rede reeds een duidelijk over zicht van het werk van den Bond, na de lezing werd dit op keurige wijze aan schouwelijk voorgesteld in een tentoon stelling, welke op het podium was ge- etaleerd, in de vorm van kaarten, waar- schuwings- en richtingsborden, enz., wat met groote belangstelling werd bezien. De vertooning daarna van de klankfilm „De Veilige Weg" was een waardig slot van dezen zoozeer geslaagden avond. Het was in één woord „af". Verschillende per sonen gaven zich na afloop op als lid. Dinsdagavond vierde de Kleine Meis- jervereeniging „Kleine Kracht" haar jaar feest in het Zondagsschoolgebouw, onder leiding van Mej. M. Waverijn, die in haar openingswoord wees op de taak van de vereeniging en het moeilijke werk onder de jeugd. De avond werd afgewisseld met verschillende voordrachten en zang, die blijk gaven van flinke studie en prettige samenwerking. In de pauze had een kleine verloting plaats van de 25 prijzen. Ds Mortier sprak het slotwoord, waarin gewezen werd op het groote belang van het Christelijk vereenigingsleven onder de jeugd. lerseke. Het is nog niet bekend of het militaire vliegtuig 529 ter plaatse zal wor den gedemonteerd of niet. Als het kan, zal op de landingsplaats worden opgestegen. Woensdagmogen te 8 uur is een auto met personeel van Soesterberg gearri veerd voor hulpverleening. Bij het vlieg tuig, dat den geheelen nacht door mare chaussee werd bewaakt, is veel belang stelling. Serooskerke (W.). Gemeenteraad Dinsdagmiddag vergaderde de Raad on der voorzitterschap van burgemeester P. Drogmans. Bij de ingekomen stukken was o.m. een dankbetuiging namens de aangelan den van den Zoekweg II voor de mede werking van het Gemeentebestuur, zoo dat de verharding van genoemden weg voortgang kan hebben. Z. hoofd. st. worden aangenomen: a,. Voorstel ontheffing te verleenen aan H. de Pagter voor het 2e halfjaar hon denbelasting; b. Een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een brand- stoffentoeslag aan ondersteunde werkloo- zen op gelijken voet als vorige jaren; c. Een voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een kastoeslag aan onder steunde werkloozen, die uit hun werk- loozenkas worden ondersteund onder de zelfde voorwaarden als vorige jaren; d. Een voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een kerstgave aan de onder steunde werkloozen, overeenkomstig de door den Minister vastgestelde regeling. Bij een verzoek van de Chr. Oranje- vereeniging om de schoolkinderen een blijvend aandenken te schenken ter ge legenheid van de a.s. geboorte van een prins of prinses, zegt de voorz., dat dit verzoek nog niet bij B. en W. in behan deling is geweest, zoodat van hun col lege geen voorstel aanwezig is. De voorz. geeft in overweging om eerst een besluit te nemen of de Raad genegen is, een aandenken te schenken en daarna, welk bedrag uit de gemeentekas aan B. en W. daarvoor zal worden toebeschikt. Met het eerst geponeerde van den voorz. gaan allen accoord. Voor wat het tweede betreft, zegt de heer Goedbloed, met het oog op het in 1938 te verwachten jubileum van H. M. de Koningin, wat ook weer kosten voor de gemeente zal medebrengen, thans voor dit doel niet te ruim te willen zjjn. De he«»r A. Melis zegt er voor te zjjn, om thans de kinderen iets te willen geven van blij vende waarde en bij het jubileum dit ach terwege te laten. Dit vindt aller in stemming. Z.h.st. wordt B. en W. een maximaal crediet van f60 toegestaan. Op voorstel van B. en W. wordt de begrooting 1937 en 1938 gewijzigd. Hierna deelt de voorz. mede, dat hij met wethouder Wondergem van gevoe len is, om thans de hegbeplanting van de begraafplaats tot stand te brengen. Na breedvoerige bespreking wordt in ver band met de aldaar nog te verrichten werkzaamheden, deze aanplanting uitge steld en zegt de voorzitter toe in de a.s. Januari-vergadering met een afgerond werkplan voor het voetlicht te zullen komen. Hierna in comité, waarna sluiting volgt. Koudekerke. Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de Gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig. De notulen der vorige vergadering werden vastgesteld. De voorzitter spreekt naar aanleiding van het ongeluk Prins Bernhard overko men, dankbaarheid uit, ook namens den Raad, voor den bijzonder goeden af loop en de hoop op een spoedig volledig herstel, wat met algemeene instemming wordt begroet. Wethouder Contant spreekt zijn blijd schap uit als oudste lid mede namens den Raad over het herstel van den Burge meester na diens ernstige ziekte. Ook de gemeente leefde belangstellend mede en is mede dankbaar voor het herstel. Gebleken is, dat er tusschen den burgemeester, den Raad en de burgers een nauwe band be staat. Wij hopen, aldus Spr., dat het U moge gegeven zijn om met den Raad nog lang en veel in het belang der gemeente te arbeiden. De burgemeester dankt weth. Contant, den Raad en de burgers voor de betoonde belangstelling en zegt persoonlijk door deze ernstige ziekte geleerd te zijn, Hij hoopte op een vruchtbare samenwerking in 't belang der gemeente. Ingekomen zijn de volgende stukken: a. Adres gemeentebestuur van Beusi- chem houdende verzoek adhaesie te betui gen aan een ingezonden schrijven aan de Tweede Kamer waarbij wijziging ge vraagd wordt van Art. 22 der Motor- en Rijwielwet in dezen zin, dat het leiden van paarden achter rijwielen buiten de kom der gemeente niet verboden is. b. Schrijven van den Commissaris der Koningin, dat aan den burgemeester ziek teverlof is verleend van 21 October tot 15 November j.l. c. Het door Ged. Staten goedgekeurd raadsbesluit d.d. 12 October 1937 tot wij ziging van deposito-overeenkomst aange gaan met N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten. d. Beschikking van Ged. Staten tot vast stelling van het presentiegeld van leden van den Raad op f 200 per jaar ingaande 1 Januari 1938. e. Bericht Ged, Staten, dat de wijziging der bouwverordening d.d. 12 Oct. 1937 wordt goedgekeurd. f. Het door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluit d.d. 12 Oct. 1937 tot wijzi ging der begrooting dienst 1937. g. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger d.d. 7 Dec. 1937. h. Besluit van Ged. Staten d.d. 3 Dec. 1937 waarbij tot 31 December 1939 vrij stelling wordt verleend van de verplich ting tot het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat er een adres is ingekomen van bewoners van den KoudekerkeVlissingsche weg met ver zoek om verbetering van de Zuidbeeksche weg. Dit adres kan niet in behandeling komen daar het ongezegeld is. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van 25 pet. der kosten zijnde f 19.134.25, verbonden aan het maken van een zijtak van den weg welke verbinding geeft aan den Kou dekerkeVlissingschen weg1 met de Mid- delburgsche straatweg en hiervoor een leening aan te gaan van f 18.000 tegen een rente van 3V2 pet. a pari en deze af te lossen in hoogstens 20 jaar, ieder jaar f900. Een voorstel tot verhuring van eenige perceeltjes grond voor den tijd van een jaar o.a. liggende aan den Braamweg, goedgekeurd. Hierna komt ter tafel een voorstel om te besluiten, dat de instandhouding van de openbare school wordt gevorderd in gevolge Art. 19 der Lager Onder wijswet 1920. Dihr De Kroo zegt, dat wanneer men als voorstander van het Chr. onderwijs over een voorstel tot instandhouding van de openbare school, die ingevolge de wet opgeheven zou kunnen worden, zijn stem uit moet brengen, ieder die nadenkt moet en zal begrijpen dat die stem uitgebracht wordt met een mengeling van gedachten,. Wat is het Chr. onderwijs bespot en ge hoond, en als minderwaardig uitgekre ten; voor de mannen die er hun goed en persoon voor gaven was veelal islechts minachting. Het is betreurenswaardig dat dit alles ging in naam van de zoo genaamde vrijheid en democratie. Nu in onze gemeente meer dan 4/5 gedeelte onzer kinderen de Chr. school bezoekt, zoodat het aantal 'kinderen op de open bare school te klein wordt om krachtens de wet te kunnen eischen dat deze school in stand zal gehouden worden, komt tot ons het voorstel van B. en W. om krach tens een Raadsbeslissing deze alsnog in stand te houden. Wanneer men als voor stander van het Chr. onderwijs zich liet leiden door eigen wijsheid en het inzicht van den mensch, dan zou de uitkomst van de stemming wel eens kunnen uitvallen tot opheffing van de openbare school. Men behoort zich echter te laten leiden door Chr. beginselen, dat zijn die begin selen, die den blik zeer' sterk verhelderen en verruimen, beginselen die aan de vrij heid en democratie niets te kort doen, en het dus ook mogelijk maken om ten gerieve van hen, die meenen het open baar onderwijs niet te kunnen missen, toestemming te verleenen tot het instand houden van het openbaar onderwijs. Nu vraagt punt 14 van de agenda van ons een beslissing om de bijzondere scholen naar Art. 101 te rantsoeneeren en dus de uitgaven van de openbare school niet als norm te nemen omdat de kosten voor het openbaar onderwijs zeer hoog zijn. Wordt dit aanvaard dan beteekent dit vrijwillige achterstelling van het Chr. onderwijs bij het openbare. Spr. hoopt, dat een en ander zal mede werken tot meerdere waardeering van het Chr. onderwijs en hare voorstanders. Dhr Sanderse zegt gedacht te hebben, dat over dit punt niemand het woord zou voeren, doch daar dhr De Kroo een beschouwing geeft, meent hij hem te moeten bestrijden. D'e 80 pet. is juist, doch even juist is dat onder de 4/5, die de bijzondere school bezoeken „als op 't Zand", waar geen gelegenheid is om openbaar onderwijs te ontvangen, som mige ouders noodgedwongen de kinde ren naar de Chr. school sturen. Juist in dat gedeelte der gemeente is er destijds door ons van afgezien om een openbare school te bouwen, ten einde de gemeente niet op kosten te jagen. Spr. vertrouwt dat geen 80 pet. uit beginsel de Chr. school bezoekt en meent dat de heer De Kroo hier niet de noodige voorzichtig heid heeft betracht. De voorzitter is van oordeel, dat het juiste inzicht inzake Art. 19 der onder wijswet ontbreekt. Er is hier geen sprake van een tegemoet komende houding, doch van een recht. Wanneer wij het zouden weigeren dan zou men het van hooger- hand ons opleggen. Spr. hoopt, waar tegenover meerdere waardeering een minder goede verhouding staat, dat dit worde teruggenomen. Dhr De Kroo zegt, dat bij hem geen wantrouwen is in B. en W. Hij heeft alleen betoogd om een ruim standpunt in te nemen uit hoofde van het Chr. be ginsel, daar er hier een historischen ach tergrond is. Het voorstel wordt goedge keurd. Eveneens wordt goedgekeurd een voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en om met in gang van 1 Januari 1939 in te trekken de verordening tot het doen vervallen van de heffing der personeele belasting naar den grondslag biljarten. Hierna kwam aan de orde: Voorstel tot aangaan eener geldleening groot f 18000, ter financiering van de in 1936 vernieuwde weggedeelten van den Kou dekerkeVlissingschen straatweg. Voorstel tot beschikbaarstelling van een Kerstgave ten behoeve der werkloo zen. De voorzitter deelt mede, dat de Minister besloten heeft de toelage voor brandstof vanaf December tot April van f 1 op f 1.30 per week te brengen voor de werklooze gezinnen. Voorstel tot wijziging van den pen sioengrondslag van den Burgemeester, secretaris, ontvanger en ambtenaren van den burgerlijken stand belast met de vol trekking van huwt/lijken, met ingang van 1 Januari 1938. Voorstel tot vaststelling van het sup- pletair kohier hondenbelasting voor 1937 op een eindbedrag van f 43.5. Voorstel tot wijziging der gemeentebe- grooting 1937. Als deze punten worden zonder hoof delijke stemming aangenomen. (Slot volgt.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Alblasserdam (toez.), H. J. Groenewegen te Wateringen. Te Utrecht (vac. G. Kwint), B. van Ginkel te Gouda. Aangenomen naar Princenhage, H. Coolsma te Zundert. Bedankt voor Zuid-Beijerland, E. R. Dainstó te Sluipwijk. D s J. M. J a 1 i n k. f In den ouderdom van 76 jaren is te Den Haag overleden Ds J. M. Jalink, Ned. Herv. emeritus predikant. Ds Jalink is in 1892 te Dxuten predikant geworden; vandaar is hij in 1896 naar Gendringen vertrok ken, welke gemeente hij tot 1911 heeft gediend, in welk jaar hij om gezondheids redenen emeritaat heeft aangevraagd. Hij vestigde zich daarop te Den Haag, waar hij vele functies heeft bekleed. Hij was lid van het hoofdbestuur van den Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumver- eenigingen in Nederland. Emeritaat. Ds J. Laurense, predikant der Ned. Herv. gemeente te Amsterdam, heeft met ingang van 16 Ja nuari a.s. eervol emeritaat aangevraagd. Vrouwenpolder. Bij de Ned. Herv. Kerk is tot ouderling herbenoemd dhr St. Polderman; tot diaken is benoemd dhr G. de Vos. 1 Voor het examen Staatsinrichting M.O. is te 's Gravenhage geslaagd C. G. Mank te O.- en W.-Souburg. Krabbendijke. De heer P. C. Otte, al hier, slaagde in Den Haag voor scheeps-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2