VRIJWILLIGE ORDENING IN DEN EIERENEM. Beperkingen inzake auto vervoer naar Uit de Provincie VLISSINGEN, WALCHEREN. Een aotle om In het bijzonder den afzet naar Engeland In eigen hand te kunnen houden. Vergunningstelsel voor vrachtauto's. ZUID-BEVELAND. Onderwijs. Rechtsz ken De A.N.W.B. meldt: Behalve de nieuwe bepalingen, dat men, om na 1 Januari a.s. goederen voor rekening van derden per auto naar België te mogen vervoeren, een speciale machtiging noodig heeft en men voor een dergelijk vervoer niet meer met een leegen wagen België zal kunnen binnenkomen, zullen, krachtens het be sluit van den Belgischen Minister van Fi nanciën van 1 December 1937, nog enkele belangrijke bepalingen op Januari e.k. van kracht worden. Buitenlandsche autocars zullen slechts dan worden toegelaten indien dezelfde personen die bij binnenkomst aanwezig zijn, ook bij het verlaten van België in den wagen zijn. Daartoe dient de bestuur der een lijst in duplo over te leggen, ver meldend naam en nationaliteit van de in zittenden, het kantoor van invoer, de route welke gevolgd wordt en het kantoor waarlangs hij België denkt te verlaten. De douane houdt bij binnenkomst een der lijsten in en voorziet de tweede lijst van haar handteekening, datum en stem pel van het kantoor. Bij het verlaten van België moet deze lijst aan de douane worden overlegd. Autocars in openbaren dienst vallen buiten deze voorschriften. Voorts zullen, naar de A.N.W.B. tevens verneemt, taxi's van bovengenoemden da tum af slechts België kunnen binnenko men, wanneer zij bestemd zijn voor een transport door België, of indien het een geheel toevallig transport betreft. Als zoo danig zal de douane beschouwen b. v. een rit ter gelegenheid van een huwelijk, een begrafenis, een officieel feest, enz. De bepaling betreffende het verbod om met een leege wagen België binnen te komen geldt zoowel voor vrachtwagens (bestemd voor vervoer voor rekening van derden) als voor leege autocars, taxi's en huurauto's. Buiten deze bepaling vallen: verhuis wagens, ziekenwagens en lijkwagens. De zaak Abrahams e. Met ingang van gisteren is de heer P. L. Abrahamse, ontslagen boekhouder bij de Zegam, tewerkgesteld als controleur op het gemeentelijk bureau van Sociale Za ken te Vlissingen. Ned. Vereen, voor Lucht- besc'herming afd. Vlissin gen. Het bestuur der afd. vergaderde gisteravond met den raad van bijstand en advies op het stadhuis. Bij ontstentenis van den voorzitter, dhr W. P. Edelman, werd de vergadering ge presideerd door den secretaris, den heer Matzinger, die de aanwezigen welkom heette. In verschillende vacatures in den raad van bijlstand en advies werden be noemd de luitenant ter zee W. H. van Zadelhoff, gasofficier; dhr I. van Waar de, ambt. ter secretarie, en dhr R. van den Berg, opzichter van fortificaties en tijdelijk in de plaats van zuster De Goede, zuster J. G. Prins. Tot secretaris der afd. werd in de plaats van den heer F. Schets, die vroe ger wegens tijdgebrek moest bedanken, benoemd dhr Pronker, gep. luit. ter zee le kl. Deze laatste behoudens goed keuring der algemeene ledenvergadering. Verder werden maatregelen besproken om te komen tot versterking van het per soneel der gemeentelijke hulpdiensten. Tenslotte werd onder het oog gezien de bevordering van het tot stand komen van schuilplaatsen voor de bevolking. De voorz. wees op het groote belang van deze schuilplaatsen. Gezien de plaat sing van Vlissingen in de le gevarenklas- se, is dit vraagstuk voor onze bevolking zeer urgent. Bij de rondvraag was men algemeen van oordeel, dat centralisatie der brand weer in verband met bescherming tegen luohtgevaar zeer ongewenscht is. In dezen geest zal aan den gemeente raad een adres worden gericht. Ook werd besproken de noodzakelijk heid van het houden van oefeningen door het personeel van groote bedrijven. Westkapelle. Maandag vergaderde al hier de Raad. Ingekomen was de goed keuring van Ged. Staten van het in de vorige vergadering genomen besluit tot het aangaan van een kasgeldleening. In de verordening Baatbelasting van Houtenburgsche weg en Thijsweg werd een wijziging gebracht, in verband met de lagere kosten der bestrating dan ge raamd werd. De kosten waren n.l. ge raamd op f 152 per ha; deze bedragen slechts f 1.19, welk bedrag door de aan gelanden contant betaald kan worden binnen vier weken; of als baatbelasting in 20 annuiteiten met bijberekening van een jaarlijksche rente van 3.5 pet. In verband met de gemaakte kosten voor de verharding van genoemde wegen werd besloten tot het aangaan van een obligatieleening, groot f 4500 tegen een jaarlijksche rente van 3.5 pet. Besloten werd ontheffing te verzoeken van de verplichting tot het geven van on derwijs in het vak lichamelijke oefenin gen. Tot lid van het B. A. werd benoemd dhr P. Minderhoud Kz. met 5 st.; op dhr W. de Witte, mede-aanbevolene, werden 2 st. uitgebracht. Het aftredend lid, dhr B. Louwerse, had kennis gegeven voor een benoeming De vrijwillige ordening in den eieren- export, waartoe de heer D. J. Holsteijn, te Apeldoorn, in September 1.1. het initi atief heeft genomen, is reeds belangrijk gevorderd. Slechts een aantal exporteurs die ongeveer 10 pet. van den export be- heerschen, staan nog buiten deze regeling. Aan de gegevens van den heer D. J. Holsteijn over het verloop der ordening is het volgende ontleend. De actie is hoofdzakelijk begonnen om den nog vrijen export naar Engeland in eigen handen te kunnen houden, vrij van ambtelijke inmenging. De wensch om zelf de handen uit de mouwen te steken bracht mee, dat zorgvuldig nagegaan moest wor den, welke verbeteringen de export naar Engeland behoefde en of deze ten uitvoer gebracht zouden kunnen worden. Eén der voornaamste bevindingen van den heer Holsteijn bij de bestudeering hiervan was, dat tegenover het betrekke lijk kleine aantal Engelsche importeurs 125 Nederlandsche exporteurs van eieren staan. Door de talrijke aanbiedingen wa ren de prijzen zeer laag, waarvan uitein delijk de pluimveehouders het nadeel on dervonden. Het belang van samenwerking tusschen de Nederlandsche eieren-expor teurs werd steeds duidelijker merkbaar. Na den val van het pond in 1931, was de export van eieren naar Engeland voor ons land vrijwel onmogelijk geworden, waarvan Denemarken, dat met zijn kroon het pond was gevolgd, gretig gebruik maakte om in die gebieden vaster voet te krijgen. Nu de Nederlandsche eieren- handelaren zich weer gemakkelijker op de Britsche markt kunnen bewegen, zul len zij moeten trachten het verloren ter rein te heroveren. Tenslotte bleek het gewenscht te zijn, dat de Nederlandsche eieren regelmatig aan de Britsche markt werden gebracht. Om deze toestanden te verbeteren heb ben reeds dadelijk 75 pet. der Nederland sche eieren-exporteurs gehoor gegeven aan den oproep van den heer D. J. Hol- stoijn om allereerst de gewenschte samen werking te zoeken. Het aanpassen der verschillende ex porteurs in een bepaald groepsverband eischte veel tact en overleg. Aan het hoofd van iedere groep staat een verkoopsleider. Om nauwer, contact te bevorderen is een centrale commissie uit den eieren-exporthandel gevormd, waarvan de verkoopleiders automatisch lid zijn. De heer D. J. Holsteijn heeft voorloopig de functie van onpartijdig voorzitter dezer commissie aanvaard. In deze commissie is nagenoeg de geheele eieren-exporthandel vertegenwoordigd, evenals in de coöperatieve groep, waar mee voor zaken van algemeen belang sa menwerking zal worden gezocht. Om regelmatiger export en ruimer ori enteering op de Britsche eierenmarkt te verkrijgen, zijn reeds vier groepen bezig de sinds 1931 verloren deelen van het Britsche rijk terug te winnen, dat gezien den voorsprong der Denen en het conser vatisme der Britten niet gemakkelijk is. Toch hebben zij reeds eenige steunpunten gevonden en de vooruitzichten zijn niet ongunstig. De eieren-exporteurs zijn ernstig bezig den export naar Engeland zóó te verzor gen, dat dit de daar te maken prijzen ten goede zal komen, hoewel onze pluimvee houders reeds nu meer voor de daar ge kochte eieren ontvangen dan de Deensche. Over het geheel genomen valt vast te stellen, dat de eieren-exporteurs vastbe raden de handen aan den ploeg hebben geslagen om door eigen initiatief tot een zoo gezond mogelijken export te komen, hoewel dat vanzelfsprekend met zeer veel moeilijkheden gepaard gaat. De Minister wil thans ongewenschte uitbreiding van het vervoerapparaat beteugelen. Aan de Memorie van Antwoord van de begrooting Verkeersfonds wordt het vol gende ontleend: De minister stelt zich voor, om in de eerste helft van het volgende jaar een wetsontwerp in te dienen tot regeling van de binnenvaart, waarbij voortgebouwd zal worden op de wet van 5 Mei 1933, be treffende de evenredige vrachtverdeeling, terwijl hij voorts ongeveer gelijktijdig een voorloopige regeling ten aanzien van het goederenvervoer per auto zich voorstelt te bevorderen. Het daarbij op den grondslag van een, van de commissie van advies en bijstand voor het Verkeersfonds ontvangen rapport in te voeren vergunningsstelsel, zal zoo wel de vrachtautodiensten als het onge regelde vervoer omvatten. Ter beteugeling van in het vooruitzicht van het vergunningsstelsel wellicht te wachten onnoodige en ongewenschte uit breiding van het vervoer-apparaat, zal in geen geval een latere datum dan die van het verschijnen dezer memorie uit gangspunt kunnen zijn voor een regeling tot beoordeeling van aanspraken op ver gunning. niet meer in aanmerking te willen komen in verband met zijn ziekte. De voorzitter sprak woorden van waar deering voor de wijze, waarop dhr Lou werse zijn functie in het B. A. waarge nomen heeft. Op voorstel van den voor zitter zal den afgetredeno, namens den Raad, een schrijven gezonden worden met dankbetuiging voor de diensten gedurende tal van jaren de gemeente bewezen. Het verzoek van Jobs de Visser om ontheffing van het betalen van honden belasting over 1937, werd in zooverre in gewilligd, dat hem ontheffing werd ver leend alleen over het tweede halfjaar, daar hij verzuimd heeft dit verzoek in te dienen vóór 1 Juli, zooals de verordening voorschrijft; ook werd op verzoek onthef fing verleend voor het tweede halfjaar 1937 aan D. Lievense. Daarop werd de vroonrekening 1937 met alg. st. vastgesteld. Het te betalen bedrag voor het weiden van één rund gedurende den vollen wei- tijd werd bepaald op f 15,60; gedurende den eersten en tweeden weitijd resp. op f 9,36 en f 6,24. Voor één paard zijn deze bedragen resp. f 20,60, f 12,36 en f 8,24. In totaal f 1960 Voor de gemeente blijft een zuiver saldo van f 436. Een wijziging werd gebracht in de ge meentebegroting 1937, waarbij o.a. een post voor steun aan de kleine boeren van f450. De voorzitter deelde mede, dat alsnog een schrijven van Ged. Staten was inge komen, waarbij de Raad werd verzocht een verordening vast te stellen op de hef fing van en vergoeding voor het verstrek ken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister. Hiertoe werd besloten. In verband daarmede werd vastgesteld een verordening op de invordering van de vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevol kingsregister. Bij de rondvraag vroeg dhr L. Minder houd inlichtingen betreffende de te ver- leenen steun aan de kleine boeren, welke hem door den voorzitter werden gegeven. Daarna sluiting. Serooskerke (W.). Maandagavond j.l. vergaderde de A.R. Propagandaclub. Dhr J. de Wolf Jz. gaf een overzicht van de huidige staatkundige gebeurtenissen binnen en buiten Europa, waarop een leerzame bespreking volgde. (Bel. ber.) 's-Heer Arendskerke. Donderdag a.s vergadert de Gemeenteraad. Punten van behandeling: Verzoek Z. L. M. in samenwerking met Kring Zuid-Be veland van den R. K. Diocesane Land en Tuinbouwbond om medewerking tot 't organiseeren van landbouwhuishoudon- derwijs. Goedkeuring begrootingen Armbestu ren. Benoeming leden Armbesturen. Bespreking werkverschaffingsobjecten REGEERING EN SPELLING. In het „Fr. D a g b 1." besluit H. A. een artikel over de spellingkwestie aldus: Misschien denkt menig lezer: wat heb ik daar aan? Ik kan die kwesties niet be- oordeelen. Mijn antwoordt luidt: honderd men schen, waaronder een verzekeringsagent, een tuinder, een paar boeren, eenige ad vocaten, twee generaals, een paar predi kanten, schier allemaal menschen dus, die er even weinig van weten dan de door- snee-lezer van ons blad, beraadslagen over deze vraagstukken en stemmen vóór of tegen een motie betreffende deze mate rie. We bedoelen de leden van de Twee de Kamer. Het zal niemand, die met aandacht en oordeel het voorgaande heeft gelezen, verwonderen, dat wij er n i e t s van moe ten hebben, wanneer iemand beweert: het aantasten van de taaldecreten van twee geleerden uit de liberalistische periode is rtvolutionair, is in strijd met het Calvi nisme, enz. Zij, die dat beweren, weten er niets van; ze zijn beklagenswaardig om hun onkunde. Eveneens is het verwerpelijk, alle taal beschouwingen, die ten grondslag liggen aan het streven van „vereenvoudi- gers" te accepteeren. En verder: 1. De regeling' van de buigings-n was bij De Vries en Te Winkel op ficties ge bouwd. 2. Bij Marchant is dat nog erger. 3. Kwesties als die betreffende een enkele of een dubbele o op het eind van een lettergreep zijn zuiver technisch van aard en hebben met principia niets te maken. 4. De Tweede Kamer is volstrekt onbe voegd deze kwesties te beoordeelen. 5. Het maken van spellingsvoorschrif ten is geen regeeringszaak. 6. De beste oplossing is, dat de regee ring aan een sectie uit de Koninklijke Academie van Wetenschappen verzoekt, eenige voorschriften te ontwerpen, en daarna die voorschriften ook in haar stukken opvolgt. Voorts kan zij dan be palen, dat op examens de candidaten aan deze voorschriften gebonden zijn. Verder strekt zich de competentie der regeering niet uit. De spellings-chaos van tegenwoordig is door de regeering veroorzaakt, niet aller eerst doordat zij zonderlinge of verkeerde voorschriften gaf, maar doordat zij zich begaf op een terrein, waar ïij onbevoegd was, Ze heeft van dat terrein te retiree- ren. Dat is de eenige principieele oplos sing. De onbewaakte over weg. Zondagmiddag is op den onbe- waakten overweg bij den Kruisweg te Dubbeldam een ongeluk gebeurd, dat be trekkelijk goed is afgeloopen. De bestuur der van een auto, D. de B., melkhande laar, reed tegen een uit de richting Dordt komenden trein aan. De auto werd totaal vernield. De chauffeur bekwam een hand- wond en een verwonding aan zijn been Bij een in de buurt zijnden E.H.B.O.-post werd de man verbonden. Omstanders, die het ongeluk zagen aan komen, wisten den bestuurder door hun geschreeuw te waarschuwen, waardoor hij, door krachtig remmen erger wist te voorkomen. Het uitzicht ter plaatse is vrij goed. De trein had 10 minuten vertra ging. Kindje aan brandwon den bezweken. Toen een agent van politie gistermorgen op den Breda- schen weg te Breda de woning van de familie v. d. E. passeerde, zag hij op de straat een brandend kinderdekentje lig gen, dat vermoedelijk uit het raam was geworpen. Hij stapte de woning binnen en vond daar een radeloozen vader, die met een kindje van 15 maanden de kamer op en neer stapte, dat met brandwonden was overdekt. Onmiddellijk werd Dr Payens gewaarschuwd, die de arme kleine voor loopig behandelde en liet overbrengen naar het St Ignatius-ziekenhuis, waar het eenige oogenblikken later aan de be komen verwondingen overleed. Gebleken is dat de moeder, die een tweetal kinderen naar de naastbijzijde school bracht, de kleine tevoren op oen dekentje bij de kachel had gelegd. Zij had tusschen het kind en de kachel een droogrek geplaatst om te voorkomen, dat het kind met de handjes tegen de kachel zou komen. Daar onopgehelderde oorzaak is het droogrek in brand gevlogen en op het bij de kachel zittende kind terecht gekomen, waar de vader het bij zijn thuiskomst vond. W i e 1 r ij d e r gedood. Een ern stig verkeersongeluk gebeurde gisterna middag op de Van Al'kemadelaan te Den Haag, tengevolge waarvan een man, die daar fietste, zóó werd gewond, dat hij in bet ziekenhuis „Bronovo" is overleden. Op genoemd tijdstip reden op die Van Alkemadelaan achter elkaar een wiel rijder en een bestelauto. De wielrijder wilde op een gegeven oogenblük links af slaan. Vermoedelijk heeft hij te laat een tee'ken gegeven, want hoewel de chauf feur van de bestelauto een aanrijding trachtte te voorkomen door krachtig te remmen, kon hij toch niet verhinderen, dat de wielrijder ond'er de auto raakte. In zorgwekkenden toestand is de man naar Bronovo gebracht, waar hy direct na aankomst aan de verwondingen is be zweken. De naam van het slachtoffer is nog niet bekend. Kindermishandeling. In September is een ergerlijk geval van kin dermishandeling aan het licht gekomen, dat zich heeft voorgedaan in een wo ning aan de Herculesstraat te Haarlem, De 38-jarige vrouw K., wier man haar ongeveer drie jaar geleden heeft verlaten, woonde daar samen met den weduwnaar S. Er waren daar zeven kinderen in huis. Een zevenjarig meisje, een dochtertje van den weduwnaar, en ©en vijfjarig zoontje van de vrouw, werden herhaal delijk met een stuk hout bont en blauw geslagen. Vooral het knaapje moest het ontgelden. Het kwam nooit in de buiten lucht en moest meestal met vastgesnoer de handjes in bed blijven. Bovendien kreeg het nagenoeg niet te eten, waar door het in totaal ondervoeden toestand verkeerde. De vrouw stond voor den politierech ter te Haarlem terecht. Een dokter ver klaarde, dat de lichaampjes der kinderen met wonden waren overdekt. Op ver scheidene plaatsen vertoonden zich bo vendien bloeduitstortingen. De vrouw zei, dat zij geruimen tijd in zeer nerveuzen toestand had verkeerd, omdat zij een kind verwachtte van den man, met wien zij samenwoonde. De officier van justitie hield een zeer scherp requisitoir, waarin hij de vrouw een beul noemde. Hij eischte een maand gevangenisstraf. Ook de politierechter laakte het gedrag der vrouw ten zeerste en veroordeelde haar conform den eisch. Een dolle stier. Gistermorgen is een stier van den landbouwer v. d. H. te Nistelrode plotseling dol gewor den en losgebroken. De eigenaar zette met buren een achtervolging in. De stier sprong over schuttingen en heggen om vervolgens koers te zetten naar het ge hucht de Loo. Daar holde hij rakelings langs een met een paard bespannen mest kar, bestuurd door den landbouwer v. d. W, Het paard schrok en sloeg op hol. De voerman werd van den wagen ge slingerd en kwam onder den stier te recht; hij liep ernstige inwendige kneu zingen op. Paard en wagen raakten in de sloot. De stier was voortgehold en werd na een jacht van ongeveer vijf uren gevangen op het erf van oen boer derij waar hij met de voorpooten in h«t gï&A van een kippenhok .«erward raakte Door autobus gegrepen. Op den Haagweg onder Loosduinen is u« 25-jarige wielrijdster N. v. d. B., wo nende in Loosduinen, aangereden door een haar passeerende autobus. De jonge vrouw moest met een schedelbasisfrac- tuur in het ziekenhuis worden opgeno men. Haar toestand is ernstig. Gemeente-secretaris ge arresteer d. Verdacht van malversaties met steungel den. Gisteren is te Krimpen a. d. Lok de gemeente-secretaris, de heer A. v. d. M., gearresteerd en naar Rotterdam over gebracht. De aanhouding zou in verband staan met malversaties op het gemeente huis, waarvoor eenige weken geleden reeds een ambtenaar van Maatschappe lijk Hulpbetoon is aangehouden. Gister morgen heeft 't parket uit Rotterdam op 't gemeentehuis te Krimpen a.d. Lek ver schillende ambtenaren verhoord. Toen deze verhooren geëindigd waren, is de gemeente-secretaris aangehouden en naar Rotterdam overgebracht. Het geval gaat over steunbedragen voor menschen, die reeds van de lijst waren afgevoerd, maar toch weer daarop werden geplaatst; de hierdoor verkregen gelden werden ten eigen bate aangewend. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de „Motor- en Rijwiel- wet" en/of het „Motor- en Rijwielregle ment", Reglement Auto vervoer Personen, Rijkswegenreglement, enz.: G. H. te Kloe- tinge f 3 b. of 3 d. h.; J. J. T. te Hoede- kenskerke f 10 b. of 10 d. h.N. G. te Goes fl b. of 1 d. h.J, de B. te Mid delburg f 3 b. of 3 d. h.; W. A. v. L. te IJselmonde f 3 b. of 3 d. h.; A ,W. te Borssele f 5 b. of 5 d. h.; G. de V. te üost- kapelle f 3 b. of 3 d. h.; D. G. te Lewe- dorp f 3 b. of 3 d h.; H. P. J. M. K. te Helmond f 4 b. of 4 d. h.; L. J. P. te Ier- seke f3 b. of 3 d. h.G. B. te O.- en W.-Souburg f 2 b. of 2 d. h.; J. B. te Vlis singen, ontslag van rechtsvervolging: F. J. P. te Middelburg 3 d. h.; J. A. de B. te 's Heer Arendskerke, P. W. M. te Deurne (B.), J. L. te Bergen op Zoom, ieder f2 b. of 2 d. h.; P. J. M. te Oude- lande f 1 b. of 1 d. h.; W. v. S. te Schijn- del f7.50 b. of 5 d. h.; P. B. te Seroos kerke f 5 b. of 1 week tuchtschool; P. G. te Goes f 3 b. of 1 week tuchtschool; L. K. te N.- en St. Joosland f 7.50 b. of 5 d. h.: A. N. de V. f5 b. plus f 20 b. of 1 week hechtenis plus twee weken hechtenis; A. v. d. V. te N.- en St. Joosland f 2 b. of 2 d. h. Straatschenderij; G. B. de S. te Mid delburg f 10 b. of 2 weken tuchtschool. Een trekdier onbeheerd laten staan: J B. te Vlissingen f 3 b. of 3 d. h. Een vuur stoken tengevolge waarvan gevaar voor brand kon ontstaan; L. D. te St. Laurens f 3 b. of 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: B. v. V. te Vlissingen f 10 b of 10 d. h.; A. S., zonder vaste woonplaats, f 15 b. of 10 d. h. Idem bij herhaling: J. G. te Oostkapelle f 15 b. of 10 d. h.; J. O. te Vlissingen f 15 b. of 15 d. h. Overtreding Arbeidswet: H. B. te Dom burg f7.50 b. of 5 d. h.; J. B. te O.- en W.-Souburg 2 maal f 2 b. of 2 d. h. voor iedere boete; D. R. te Koudekerke f 15 b of 10 d. h. Te Ierseke als bewoonster, hoofd van een gezin een woning doen bewonen door twee gezinnen; M. P. te Ierseke f 5 of 5 d. Over een weg rijden zonder dat de wie len van het voertuig van klei en modder zijn ontdaan: J. M. te Ellewoutsdijk f3 of 3 d. Te Arnemuiden voor het publiek een winkel open hebben op Zondag: J. B. te O.- en W.-Souburg f 3 of 3 d. Overtreding ventverbod: B. S. te Mid delburg f2 of 2 d.; J. K. te Veendam f2 of 2 d. Te Kruiningen-Meliskerke op den open baren weg vloeken: P. G. te Kapelle f 3 of 3 d.; Th. A. B. te Middelburg f5 of 5 d. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 15 Dec,: Krachtige tot matige Z. tot W. of N.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ringen, kans op regen of natte sneeuw buien, temperatuur om het vriespunt 's nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. Stand van iiodenmictaag 3 uui Stand van gistermiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u. 20 min. 752.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6