Italië uit den Volkenbond. TEGEN DEN STROOM De algemeene herwapening. Het huwelijk in gevaar. SPI*] De Posterijen tijdens de Kerstdagen. DE ZEEUW van Dinsdag 14 December - Tweede biad De indruk in verschillende landen. Londen beschouwt Rome's stap als uitweg uit binnenlandsche moeilijkheden. FEUILLETON. De uitvoering van de Zuiderzeewerken. Omtrent den indruk van Italië's uittre den uit den Volkenbond, kan o.m, het volgende worden gemeld: Van officieele Duitsche zijde wordt naar aanleiding van de door Mus solini afgelegde verklaringen medege deeld: „Het besluit der fascistische regee- ring den Volxenbond te verlaten en de nog belangrijker verklaringen, waarin de Duce dat besluit gemotiveerd heeft, vin den in Duitschland een volledig begrip en warme sympathie. Ten aanzien van het principieele stand punt der Italiaansche politiek tegenovel den Volkenbond kon reeds sedert lang geen twijfel meer bestaan. De Volkenbond krijgt het verdiende antwoord op zijn politieke werkzaamhe den. In geen enkel tijdvak van zijn be staan heeft hij1 bewezen te kunnen bijdra gen tot de behandeling van de actueele vraagstukken der wereldpolitiek. Integen deel: hij heeft op de geheele politieke ont wikkeling van na den oorlog steeds slechts een schadelijken, vaak zelfs een gevaarlijken invloed geoefend. Onder den dekmantel der voorgewende idealen werd hij steeds meer een belangengemeenschap dergenen, die voordeel hebben van de re geling van Versailles. Het volledige falen van den Volkenbond it, thans een feit, dat geen bewijs en geen bespreking meer van noode heeft. D'e ver wachtingen, die vooral vele kleine staten in den Volkenbond hebben gesteld, zijn steeds meer verdrongen door het inzicht, dat de Geneefsche politiek der collectieve veiligheid in waarheid heeft geleid tot een collectieve onveiligheid. Slechts uit Moskou kan men thans nog een onbeperkte erkenning van de Ge neefsche idealen vernemen. Of de te Genève blijvende groote mo gendheden ook thans nog den wil zullen hebben den Volkenbond als ernstigen fac tor in haar politiek op te nemen, is haar zaak. Zij hebben evenwel niet meer het recht den Volkenbond als den aangewe zen vertegenwoordiger van den staten bond en als hoogste orgaan van interna tionale samenwerking voor te stellen. Een terugkeer van Duitschland in den Volkenbond zal daarom nooit meer in overweging kunnen worden genomen. De rede van Mussolini heeft, naar uit de commentaren in welingelichte kringen blijkt, te L o n d e n geen overmatige be zorgdheid verwekt. Het plan der Italiaan sche regeering den Volkenbond te verla ten had men reeds verwacht, en het uit eindelijk besluit hiertoe over te gaan, be schouwt men weinig meer dan een er kenning de jure van een de facto be- staanden toestand, daar Italië in feite reeds Mei 1936 geen deel meer heeft ge^ nomen aan de vergaderingen van den Volkenbond. Integendeel, de meening, die men hier is toegedaan, is, dat de Italiaansche re- I In een artikel onder dezen alarmeeren- den titel herinnert de „Maasbode" aan wat Charles Boissevain, de toenmalige hoofdredacteur van het liberale „Han delsblad" bij den overgang' der eeuw op den Nieuwjaarsmorgen van 1900 neer schreef: „De tijd is voorbij om den menschen als waren ze drankfleschjes zulke etiket ten op te plakken als: deze is conserva tief deze is liberaal enz. Ik ken wei nig menschen, die men tegenwoordig door zulk een etiket terecht kan aanduiden De meesten zijn conservatief in één op zicht liberaal in een ander, en zelfs ra dicaal in een derde. Zoo ben ik persoonlijk aartsconserva tief in alles wat het huisgezin betreft. Den staat meen ik het beste te dienen wanneer ik het huisgezin help handhaven in zijn kern. Het huwelijk is mij een sa crament. De gemakkelijke wijze waarop door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 50) „Dat is in orde, tante Laura", zei Ka- nog altijd opgewekt; „ik zal in i kv g0en zorg over u behoeven te nebben, wanneer Flora komt; maar ook wanneer ze niet komt, kunt u 't best zon der mij doen. Ik zal terugkomen, tenmin ste ^wanneer ik niets anders vind te doen en met het afschieten van deze Pul verliet Katharine de kamer. i „Tante zal mij; terug willen hebben", nacht ze, glimlachend; „en ik zal weige ren terug te komen tenzij tante het plan voor een boschfeest opgeeft; en daarmee zal de arme Doris bewaard blijven voor een groot verdriet". Dat Katharine werkelijk haar woord Z°a 5IUl^ei^» bad mevrouw Jameson niet gedacht; in stilte had ze gehoopt, dat •u" n^cbt met haar dreigement haar ^ude vergelden de veronachtzaming der aatste d,agen; maar toen het Woensdag werd, de dag dus, dien Katharine be geering uit overwegingen van zuiver binnenlandsohen aard tot haar besluit is gebracht teneinde de aan dacht van interne moei- lykheden af te leiden, en daarom bestaat er geen neiging aan den gedanen stap overmatige beteekenis toe te kennen. In elk geval zal dit besluit op geen enkele wijze van invloed zijn op de politiek der Britsche regeering. De algemeene indruk is, dat Mussolini's rede te beschouwen is als een niet zeer indrukwekkende poging om de geestdrift voor het fascistische regime in Italië zelf te handhaven en dat men te Londen die demonstratie gevoeglijk kan ignoreeren. Welingelichte kringen te W a s h i n g- t o n, aldus Reuter, zijn het er over eens, dat de terugtrekking van Italië uit den Bond in wezen niet veel wijziging in den toestand zal brengen, doch een formeels basis zal geven aan een situatie, welke reeds achttien maanden bestaat. In diplomatieke kringen is men van oordeel, dat het besluit geenerlei wijzi ging in den tegenwoordigen toestand zal brengen, omdat Italië reeds langen tijd niet meer aan de werkzaamheden van het Geneefsche instituut deelnam. Volkenbondskringen zoo wordt uit Genève gemeld zijn voor namelijk verrast door het feit, dat Mus solini het wenschelijk heeft geacht een zóó indrukwekkende betooging te houden om het uittreden van Italië mede te dea len, terwijl de Volkenbond in de laatste maanden in Italië een instelling is ge noemd, welke kwfjnt en sterft en welker onmacht voortdurend belachelijk en ver achtelijk is gemaakt! Dit zou er op wijzen dat Mussolini, ondanks zijn schijnbare verzekerdheid, niettemin gerekend heeft met voorgevoelens ten aanzien van don gekozen weg. Italië moet begrijpen, al dus is de meening, dat het een instru ment van Duitschland en Japan wordt. Het besluit van Italië den Volkenbond te verlaten, heeft te M o s k o u geen ver rassing gebaard. Sowjet-Russische poli tieke kringen wijzen op het door Musso lini gekozen oogenblik dit gebaar te ma ken: het oogenblik waarop Engeland en Frankrijk er naar streven een ontspan ning teweeg te brengen in den Europee- schen toestand na de reis van Lord Hali fax naar Duitschland en tijdens de reis van Delbos naar Midden-Europa. Men ziet er een bewijs in, dat hoe meer Frank rijk en Engeland hun wensch tot mede werking tot uitdrukking brengen, hoe meer men zich aan den anderen kant in transigent botoont. Men concludeert te Moskou, dat de uit treding van Italië uit den Volkenbond een nieuw echèc beteekent voor de poli tiek van „concessies aan de aanvallers", maar men ziet er geen aanzienlijke wij ziging in den internationalen toestand in. men tegenwoordig kan echtscheiden is mij een gruwel. Maar nu ik mij bedenk, komt het mij voor, dat ik evengoed radicaal als con servatief genoemd kan worden. Want ik ben een radicaal bestrijder van ieder, die het huisgezin ondermijnt of met het hu welijk knoeit. En bewijst de prediker van de vrije liefde alleen beginselvastheid, terwijl mijn gestrenge overtuiging in dezen beginsel loos is? „Wat mij aangaat", vervolgde Charles Boissevain dan, „ik kan al mijn hopen en mijn wenschen voor de twintigste eeuw saamtrekken in één enkelen conservatie ven wensch en bede: „het huwelijk blijve en worde telkens meer geheiligd". Zoo lang het huwelijk blijft geheiligd en ge- eerd, zoolang het gezin de cel blijft, waar uit de maatschappij wordt opgetrokken, kan niets ons deren. Daarom zeggen wij: „Eert het huwelijk, heiligt het huwelijk stemd had voor haar vertrek, en deze in haar tantes slaapkamer kwam, na de lunch, met haar reiskoffer in de hand om „goedendag" te zeggen, voelde zij' haar moed verdwijnen en drong het tot haar door wat het wilde zeggen verder alleen op het buiten te zijn zonder haar lieve ling. Het spelletje, dat zij speelde was toch werkelijk niet waard de risico van hbt verlies van iemand, die dit voelde ze op 't oogenblik zeer sterk ze ab soluut niet kon missen. Katharine was wel het eenigste wezen in de wereld, dat zich bij haar aansloot, ze was de eenig ste, die haar verstond en haar met het grootste geduld verzorgde: en daarbij was haar nicht er een aan wie ze alle huise lijke zorgen kon toevertrouwen. Ze voel de zeer sterk, dat zij aan Katharine zich verbonden gevoelde; dat haar leven op het buiten veel mooier was geworden sinds Katharine er ook was. Katharine had er licht en vroolijkheid gebracht; een vroolijkheid, die niet uit bundig was, maar altijd binnen de per ken bleef. Katharine te zullen verliezen, scheen mevrouw Jameson, toen ze het meisje in haar reispakje voor zich zag staan, toe een verlies, dat het leven waar deloos zou maken. Maar, geheel overeen komstig haar karakter, ze liet haar ge en laat geen ondergeschikt belang ooit iets vermogen om dat hoofdbelang der menschheid te verminderen of te krenken Dit zij één doel voor het streven van ons volk in de 20ste eeuw". 't Is, aldus de „Maasbade", 37 jaar ge leden dat Charles Boissevain bij het be gin van deze eeuw zijn hopen en wenschen inzake de heiligheid van het huwelijk en het gezinsleven uitsprak, en dan vragen wij ons met ontzetting af, wat er van de vervulling hiervan is terecht gekomen Waar het heen moet met het land, waar de Staatscourant soms vellen vol actil,er- een brengt met versch en nieuw uitge sproken echtscheidingen en waar men dan nog bij de overheid durft aan te dringen, te eischen zelfs, dat de gronden tot echtscheiding nog meer uitgebreid en vergemakkelijkt zullen worden. Moet nu ons Nederland, vroeg Jhr Mr De Geer zeer terecht, op dit gebied uu voortaan gaan wedijveren met Sovjet- Rusland? BOUW VAN ACHTTIEN DORNIER- VLIEGBOOTEN IN NEDERLAND. BI] de werf „De Schelde" te Vlissingen en „Avlolanda" te Papendrecht. Binnenkort zullen hier te lande achttien Dornier-vliegbooten worden gebouwd, die bestemd zijn voor den marine-luchtvaart- dienst in Nederlandsch-Indië. Bovendien zijn er op het oogenblik zes van deze vliegbooten bij de Dornier-fabrieken te Friedrichshafen in aanbouw, zoodat in totaal 24 vliegbooten aan Indië zullen ge leverd worden. De vliegbooten worden hier te lande in licentie gebouwd door de Kon. Maat schappij De Schelde te Vlissingen en de 'vliegbootenfabriek Aviolanda te Papendrecht. In laatstgenoemde fabriek zijn de thans in Ned.-Indië in gebruik zijnde Dornier-vliegbooten eenige jaren geleden gebouwd. Te Vlissingen hoopt men in Maart a.s. met het werk te beginnen. De vlieg- tuigafdeeling van De Schelde, waar thans met 50 man personeel wordt gewerkt, zal met 100 man worden uitgebreid. Met den bouw van deze vliegbooten zal ongeveer twee jaar gemoeid zijn. De fabriek van De Schelde zal daartoe eeni ge uitbreiding ondergaan. STEUN AAN DE VRUCHTBOOMEN- KWEEKERIJ. Bedrag van f20.000 uitgetrokken. De minister van Economische Zaken heeft vastgesteld een „reglement aankoop vruchtboomen 1937", dat de regelen be vat, overeenkomstig welke de Nederland- sche sierteeltcentrale, gevestigd te 's Gra- venhage, vruchtboomen kan aankoopen. Voor deze aankoopen met inbegrip van de daaraan verbonden kosten wordt ten hoogste f 20.000 ter beschikking van voornoemde stichting gesteld. RIJKSWATERSTAAT. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Febr. 1938 benoemd tot hoofdingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat in vas ten dienst Ir C. T. C. Heyning te Utrecht, thans hoofdingenieur van den Rijkswa terstaat. DE KOSTEN VAN HET LEVENSONDERHOUD IN NOVEMBER 1937. Het indexcijfer der kosten van het le vensonderhoud, berekend op de basis van het peil der prijzen voor den oorlog 100, bedraagt in November 1937, evenals in 'October 1937, 139.7. In September 1936, de maand der devaluatie, was het 132.0. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Automatische seininrichting bij eenige overwegen. Het vervangen van overwegen door viaducten is, vooral in ons land, een zoo kostbare maatregel, dat daaraan in het algemeen niet kan worden gedacht, zoo schrijft minister van Buuren in de Memorie van Antwoord inzake de be groeting van het Veriseersfonds. De proefneming met een automatische voelens niet blijken; vooral niet omdat zij zoo iets in Katharine's oogen kon le zen als „nu, ik weet wel wat u denkt nu ik op 'tpunt sta weg te gaan". Terwijl Katharine glimlachend voor haar stond, kwam ook een lach op 't gelaat van haar tante; 't deed haar goed, te merken hoe veel deze nicht in karakter overeenstem de met haar zelf. In haar hart verafgood de ze haar niet weinig en was ze trots op haar evenbeeld. „Nu, tante Laura", zei Katharine, haar lachende oogen op haar tante vestigende, „ik hoop, dat u buitengewoon prettige da gen zult hebben, dagen vol van vrede en ïust, al vrees ik, dat ze in werkelijkheid voor u heel vervelend en lang zullen zijn. Maar u hebt de bekoorlijke Flora bij u; mogelijk sluit zij elke verveling buiten". ,,'t Is meer dan tijd voor je om te gaan, lieve", antwoordde mevrouw Jameson. „Ik heb je bedorven; je begint bepaald onuitstaanbaar te worden. Als ik je ooit terug wensch, wat ik wel betwijfel na je gedrag van de laatste dagen, dan hoop ik dat je beter gehumeurd terug komt, je eigen dwaze liefhebberijen wat over boord hebt gezet en belangstelling toont in mijn zaken. Ik heb nog eens nagedacht over je beschouwing over wat ik thans van plan ben, en ik vind dat erg onbetamelijk. Ga Het secretariaat van den Volkenbond heeft gisteren de cijfers van de wapening van 64 staten leden en niet-leden van den Bond over de zes jaren 1932 '37 gepubliceerd. In 1913 gaf de wereld 2500 millioen gouddollar voor bewapening uit; dit be drag was in 1932 gestegen tot 4300 en bedraagt dit jaar 7100 millioen goud dollar. Voor Europeesche rèkening kwam hier van bijna twee derde, n.l. 64.8 pet. In 1913 bedroeg de totale weermacht der 64 staten leger, vloot en luchtmacht 6 millioen man en dit jaar 81/2 mil lioen. seininrichting op den overweg van den Rgksweg te Steen wyk kan als geslaagd worden beschouwd, zoodat in dien laat- sten tijd aan de spoorwegdirectie ver gunning is verleend, bij eenige thans nog bewaakte overwegen, waar de omstan digheden niet toelaten de bewaking zon der meer op te heffen, de afsluitingen weg te nemen onder voorwaarde, dat een automatische seininrichting zal wor den aangebracht. De vraag, welk standpunt moet wor den ingenomen ten opzichte van het plaatsen van dergelijke inrichtingen op thans reeds onbewaakte overwegen, in het bijzonder wie daarvan do kosten zul len hebben te dragen, is nog in over weging. DE GEGIJZELDE JOURNALIST. Vragen van Tweede Kamerlid aan den Minister. Het Tweede Kamerlid Van der Waer- den heeft aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Beschikt de minister over middelen om aan de gijzeling van den journalist Hansen, wegens weigering een beroeps geheim prijs te geven, een einde te ma ken? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid deze met bekwamen spoed aan te wen den? 3. Zoo neen, is de minister dan bereid maatregelen te treffen, teneinde soortge lijke gijzelingen in de toekomst te voor komen? TEGEN TERUGKEER TOT DE SPELLING-MARCHANT. Vele adhaeslebetuiglngen. Prof. dr Jos. Schrijnen, prof. mr. B. M Taverne en prof. dr Ferd. Sassen melden het volgende: Het aantal adhaesiebetuigingen aan het door ons inzake terugkeer tot de spelling-Marchant geuite protest, ook uit onderwijskringen, is zoo overstelpend, dat het bezwaarlijk zou zijn, deze thans openbaar te maken. Voorloopig wenschen wij slechts dit globale resultaat ter ken nis van minister en Tweede Kamerleden en van het publiek te brengen. Wij doen dit in het belang van de adhaesiebetui- gers en van de zaak zelf. DE STAND DER WERKLOOSHEID. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van Zondagsche dienst voor de post bestellingen. Op den eersten Kerstdag, Zaterdag 25 December a.s., zal geen brief- en pak ketpostbestelling worden uitgevoerd. Al leen de stukken, welke anders ook op Zondagen te Amsterdam, Rotterdam. Den Haag, Utrecht, Groningen en Schevenin- gen besteld worden, zullen doch uitslui tend in de genoemde plaatsen, op den Eersten Kerstdag worden besteld. In alle overige plaatsen is het afhalen van post stukken op 25 December geregeld als op Zondagen. Beide Kerstdagen zullen derhalve wat de postbestelling betreft, voor het geheele land als Zondagen worden be schouwd. naar huis en denk daar over je zonden na, en wanneer ik je ooit terug mocht verlangen, hoop ik, dat je terugkomt, zoo als ik reeds zei, beter gehumeurd". Katharine lachte. „En wat zult u doen als ik er geen trek aan heb terug te komen? Flora Brooks vragen mijn plaats in te nemen? Ze zou zeldzaam goed bij u passen. Ze is direct bereid uw gevoelens in alles te deelen, met u plannen te ontwerpen, en 'k geloof, dat ze in alles wel uw slavin wil zijn; u zult het met haar heel wat gemakkelij ker hebben dan met mij". „Zeg geen dwaze dingen, Katharine; je weet heel goed, dat ik haar niet langer dan een week achtereen in huis kan heb ben. 't Was een grapje toen iik haar je op- volgster noemde; je weet dat evengoed als ik. Ik kan dat soort meisjes eenvoudig niet verdragen, dat doodsbenauwd is eens een tegenovergestelde meening te uiten. Ze heeft me gisteren genoeg verveeld." „Ik schrok van haar uiterlijk, arm kind; 't was mij duidelijk, dat ze 't bij u niet prettig had gehad; ze ging erg ter neergeslagen en verlegen de deur uit." „Ik houd niet van een meisje, dat geen boe of ba kan zeggen, en dat niet eens durft te spreken van een gans." „Wie is hier de gans in kwestie? Gooi Werktempo voor den N.O.-polder. Monopolistisch streven bij de aannemers? Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende de begrooting Zuiderseefonds voor 1938 wordt het vol gende ontleend. Naar aanleiding van den aandrang van enkele leden om met de droogma king van den Noord-Oostelijken polder nog meer spoed te betrachten, wordt op gemerkt, dat bij de uitvoering wordt ge volgd het na ernstige overweging opge maakte werkplan, vermeld in de nota, welke werd overgelegd bij de memorie van antwoord aangaande de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1936. Bij dat werkplan is het tempo zoodanig be paald, dat prijisverhooging, in het bijzon der van materialen, ten gevolge van de uitvoering niet te zeer te duchten zou zijn en anderzijds, dat het in cultuur brengen van de drooggevallen gronden aan de orde zou komen op een tijldstip, dat daar voor de in de Wieringermeer geschoolde krachten beschikbaar gesteld zullen kun nen worden. De „Centrale baggerbedrijf' is uiter aard bij de uitvoering der Zuiderzeewer ken betrokken, doch niet op andere wijze dan dit bijl de overige baggerwerken het geval is. De werkzaamheid dezer vereeni- ging heeft tot verhooging der baggerprijzen geloid. Voorshands meent de minister te dien opzichte ech ter een afwachtende houding te kunnen aannemen. Een achttiental aannemers heeft onder leiding van de M.U.Z. een combinatie, welke naast de „Centrale baggerbedrijf" staat, gevormd, met het doel gezamenlijk Zuiderzeewerken aan te nemen. Aange zien de meeste aannemers, die dergelijke werken uitvoeren, zich bij! de combinatie aansloten, kan daaruit inderdaad een poging tot vorming van een monopolie worden gezien. 0'o'k de minister zou het ten zeerste be treuren, indien het optreden van de com binatie zou moeten leiden tot uitvoering van werken in eigen beheer of door bui tenlanders. In hoeverre uit de monopolistische po sitie, welke de combinatie tracht in te ne men, gevaar dreigt, zal bij' het uitgeven van verdere werken in de volgende jaren blijken. 22 t.m. 27 November bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 471.300 personen (landarbei ders met 73.600 leden zijn hieronder niet begrepen). Van deze 471.300 verzekerden was in genoemde week de geheele week werkloos 25.3 pet. (in de vorige verslagweek, 8 t.m. 13 November, was het percentage 24.1). Het werkloosheidspercentage voor hen, die de geheele week werkloos waren, was in de tweede verslagweek van November in de laatste jaren a.v.: 1934: 27.0, 193ö: 30.4, 1936: 29.5, 1937: 25.3. Bij de organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 27 November j.l. in totaal 396.692 werkzoekenden inge schreven, onder wie 373.816 mannen, van deze werkzoekenden waren er 378.011 werkloos, onder wie 361.139 mannen. RENTEDRAGEND VOORSCHOT VAN DEN STAAT AAN DE K. L. M. Veer aanschaffing van nieuw materieel. Bij nota van wijziging is in de begrooting van het Verkeersfonds voor 1938 alsnog een post opgenomen van f 2.5 millioen als voorschot aan de K. L. M. De toelichting hiertoe luidt als volgt: Ten einde o.a. de aanschaffing van nieuw materieel te kunnen bekostigen, dient de K. L. M. over kasgeld te beschik ken. Aangezien eigen middelen op het oogenblik niet voldoende zijn, verdient het aanbeveling een tijdelijk crediet door den staat te verleenen voor een tijdvak van vijf jaren tegen een rente, waarvan het percentage telkens voor een jaar wordt vastgesteld en dat voor 1938 drie pet. zal kunnen bedragen. De mogelijkheid wordt opengelaten het crediet tusschentijds geheel of gedeelte lijk af te lossen. u-zelf niet weg." Mevrouw Jameson schudde van 't la chen. Van dit soort tegenspraak hield ze. In Katharine had ze altijd veel pledzier; wat moest ze aanvangen zonder haar? Hoe kon ze haar bewegen te blijven, zon der haar eigen prestige te verliezen? „Hfet is een fout van je, dat je weg gaat", zei ze; „we passen uitstekend bij elkaar." „Dat verheugt me," antwoordde Ka tharine; „maar weet u, u hebt zich den laatsten tijd niet bijzonder goed bijl mij1 aangepast. Ik kan u niet meer waardee- ren, zooals u weet, en daarom ga ik weg en ga ik eens aandacht aan me-zelf schenken." Ze was bezig haar handschoenen vast te maken, terwijl ze dit zei en ze keek daarbij haar tante vroolijk aan. „Hoeveel te eerder je dan vertrekt, hoeveel te beter," zei mevrouw Jameson bestraffend, „en ik hoop, dat je een beetje meer respect voor menschen als mij zult krijgen tijdens je afwezigheid. Kom niet terug vóór je dat verkregen hebt." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5