Het wereldkampioenschap Schaken. Kerknieuws. Onderwijs. De postbestelling op het platteland. Land- en Tuinbouw Telegrammen TO°rz- van den °ursus dhr W. Glas, maarde met genoegen deze cursus te nebben gegeven. Aan de volgende da- s kan een diploma worden gegeven: Janna de Visser, P. Rottier, Gor. de Ja ger, Joza. Bliek, Geertje Kramer, Krina WALCHEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND. Ruwe Huid lPUROL Ruwe Handen Doos 30 cent. Ruwe Lippen Bi] Apoth. en Drogist (vac. Mevr. van Dijk) en Mevr. de Vlie ger—De Jager te Schore (vac. Mej. Kole). Dte begrooting van bet Groene Kruis is vastgesteld met een eindbedrag van f2098.66 en die van de t.b.c.-commissie met een bedrag van f 747.50. Mevr. van Dijk, die uit Hansweert is vertrokken en zeer veel voor de afdeeling heeft gedaan, is benoemd tot eere-lid. Ocstdijk. De A.R. Kiesvereeniging al hier kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van dhr M. Maas. De voorzitter herdacht in zijn openingswoord wijlen Dr A. Kuyper. Dhr Ghr. Maas be handelde het onderwerp: Kerk en Staat, waarop een zeer drukke bespreking volgde. 1 Borssele. Zaterdagmiddag werd de eindles gehouden van den landbouwhuis- houdcursus. Van het werk der leerlingen was een tentoonstelling ingericht, waar van alle bezoekers met belangstelling hennis namen. De vice-voorzitter van den kring Westelijk Zuid-Beveland van de Z L. M. was dankbaar voor de groote op komst en verwelkomde verschillende per sonen. De cursisten werden ondervraagd door mej, Kome, mej. van As en den heer Vos. Aan alle 19 leerlingen kon een di ploma worden uitgereikt. Op verzoek ge schiedde de uitreiking der diploma's door burgemeester Bax. Dhr Bax zegde gaar ne de medewerking van B. en W. toe wanneer weer zoon cursus in het leven wordt geroepen. Mej. J. Melis dankte na mens de cursisten voor de medewerking. Het onderwijzend personeel werd een stoffelijk bewijs van waardeering gege ven. Mej. Barendse uit Middelburg hield een causerie over kinderverzorging en opvoeding. In de pauze werden door de cursisten onder leiding van dhr H. de Priester het vereenigingslied der Z. L. M. en enkele vaderlandsche liederen gezon gen. Na een beschouwing van mej. Kome over feestvieren in het algemeen en Kerstfeestvieren in bet bijzonder werden nog een paar Kerstliederen gezongen. 'srHeer Abtskerke. Gemeente raad. Onder voorzitterschap van den burgemeester vergaderde Zaterdagmiddag de Gemeenteraad. Afwezig dhr Harthoorn zonder kennisgeving. Mededeeling werd gedaan van de goed keuring der begrooting 1938. Voor kennisgeving werd aangenomen een verzoek van den A. N. P. B. om ver hooging der jaarwedde van den gemeente veldwachter wegens verhooging der le- vensmiddelenprijzen. Besloten wordt vrijstelling voor twee jaar te vragen van de verplichting tot invoering van vak j op de school. Besloten wordt te bepalen, dat de Raad van oordeel is, dat de openbare school moet blijven bestaan en op dit besluit de goedkeuring van Ged. Staten te verzoe ken. Adhaesie zal worden betuigd aan het adres van B. en W. van Beusichem aan de Tweede Kamer inzake de uitvoering van art. 22 der Motor- en Rijwielwet. Gewijzigd wordt de verordening op de heffing van begrafenisrechten in dien geest, dat voor het begraven van lijken van niet-ingezetenen de dubbele koopsom voor grafruimte moet worden betaald en dat evenzeer de grafrechten voor begra ving wanneer het niet-ingezetenen betreft zullen worden verdubbeld. In de vacature van dhr I. Luteyn, lid van het Armbestuur, die niet meer in aanmerking wil komen, wordt met alg; stemmen gekozen de eerst aanbevolene, dhr J. Proos. Bij de rondvraag werd door dhr De Jonge nog even over de werkverschaffing gesproken, waaromtrent de voorzitter me dedeelt dat te zijner tijd weer met het del ven van slooten zal kunnen worden be gonnen met bijdrage van belanghebben den. lerseke. De verzending van mosselen naar België, Frankrijk, Duitschland en Engeland heeft in de afgeloopen week ongeveer 6600 ton bedragen, meest twee de soort van f 2,25 per ton. De vraag naar Frankrijk is iets minder geweest, een gevolg van de „wilde" mosselexport (buiten de combinatie om\ Hansweert. Het Belgische tankschip „Standaard 27" heeft Zaterdagavond het remmingswerk van de Schorebrug aan gevaren en hieraan schade toegebracht. Na borgstelling heeft het schip de reis naar Pernis voortgezet. Het meergemelde schip „Firmine 2" dat te Terneuzen op een pier was geva ren, passeerde hier gisteren, gesleept door de Bergingsvaartuigen Bruinvisch en Zeehond naar een werf te Bolnes om daar de bekomen schade te herstellen. Kapelle. Zaterdagmiddag had de emd- s Plaats van de gehouden sorteer- en verpakkingscursus. Deze cursus werd ge volgd door 13 leerlingen, 7 dames en 6 heeren. Het onderwijs werd gegeven door de Tuinbouwvakonderwijzers W. Glas en Johs. Oele. Bij deze eindles waren het Veilingsbe- s uur en verschillende belangstellenden egenwoordig. Hieraan was verbonden een wedstrijd in het sorteeren en verpak ken. De eerste prijs werd behaald door ej. Janna de Visser, de tweede prijs oor Geertje Kramer, de derde prijs door r|r B. Eversdijk Pz„ de vierde pr. door dhr H. Hoogenbrugge. Be jury bestond uit de heeren P. J. J. Better, A. van der Graaff en A. J. Ger ritsen. De 28ste partij door Euwe verloren. Een glorieuze prestatie van Aljechin. In „Krasnapolsky" te Amsterdam is de 28ste partij van den schaakmatch tus- schen dr M. Euwe en dr A. A. Aljechin gespeeld. De partij had het volgende verloop: Wit: dr Aljechin Zwart: dr E' 1. Pgl—f3 d7—d5 2. c2c4 c7c6 3. e2e3 Rc8—f5 4. c4Xd5 c6Xd5 5. D'dlb3 Dd8c7 6. Rflbóf Rf5—d7 7. Pblc3 e7e6 8. Rb5Xd7 P'b8Xd7 9. d2d4 Pg8—f6 10. Rel—d2 a7a6 11. 0—0 Rf8d6 12. Tfl—cl Dc7—b6 13. Db3—c2 Ta8c8 14. e2a4 0—0 15. a4a5 Db6—c7 16. Dc2—bi Dc7b'8 17. h2h3 Tc8cö 18. b2b4 Tc6c4 19. Pc3a4 Tc4Xelf 20. Rd2Xcl Ff6e4 21. Pa4c5 Rd6Xc5 22. d4Xc5 Pd7e5 23. Pf3Xe5 DbSXeö 24. Rel—b2 De5c7 25. Dbld3 f7—f6 26. Tal.cl Dc7c6 27. f2—f3 Pe4g5 28. Tel—dl Pg5—f7 29. f3f4 Dc6—b5 30. Dd3Xb5 a6Xb5 31. e3e4 Tf8d8 32. e4Xd5 e6Xd5 33. Tdl—el Kg8—f8 34. Rb'2d4 Td8a8 35. c5c61 Pf7d8 36. Rd4o5f Kf8g8 37. Tel—e8f Zwart geeft op. Thoorenaar en Johanna Zegers, eveneens aan de heeren: J. L. Evers dijk, H. Hoo genbrugge, Fr. van Hoorn, P. K. Snoep, G. J. Berman en N. EVersdijk. Spr. bracht dank aan het Veilingsbes tuur en aan het personeel der Veiling voor zoo veel medewertking. De voorz. van de veiling dhr P. J. J. Dekker, wenschte de cursisten geluk met het behaalde succes en wees op het noodza kelijke van goede verpakking en sortee ring. De leerling G. J. Berman dankte de onderwijzers voor het geleerde en bood een aandenken aan. Biezelinge. Een tijdsverschil. Dte klokken van Kapelle en Biezelinge hadden Zondag een verschil van niet minder dan 13 minuten, wat voor de kerkgangers niet aangenaam was. Uit Biezelinge kwamen de kerkgangers voor Kapelle 13 minuten te vroeg, die voor Biezelinge waren 13 minuten te laat. Ritthem. De Chr. Jongelingsvereeniging Pred. 12 la en de Chr. Medsjesvereen. „Dient den Heer" herdachten Vrijdag avond in de Chr. School haar 25-jarig bestaan door het houden van een druk bezocht gezamenlijk jaarfeest. De eere-voorzdtter der C.J.V. D's G. de Ru herdacht in zijn openingswoord het jubileum. De kerkeraad feliciteerde beide vereenigingen hiermee. Ook het ge meentebestuur deed zulks bij monde van den burgemeester. De heer J. J. Schout hield een bijbel inleiding over Rom. 1 1618. Nadat de jaarverslagen waren uitge bracht werd de avond gevuld met het keu rig uitgevoerde tooneelstuk „Als de poor ten opengaan", voordrachten en een pan tomime, zang der meisjesvereen. en trac- tatie. Oostkapelle. Donderdagavond verga derde de afdeeling der Z. L. M. onder voorzitterschap van den heer Z. Mal- jaars. Het aftredend bestuurslid de heer J. Maljaars "Wz. werd herkozen, terwijl in de vacature van wijlen den heer Joh. Poppe werd gekozen de heer K. Poppe Johz. Dte heer G. Franse hield een lezing over de pachtwet. Ook werden door hem inlichtingen verstrekt over de toewijzing van kalverschetsen, biggenmerken etc. Tot secretaris van de afdeeling werd be noemd de heer W. N. van Liere. Bigigekerke. Vrijdagavond vergaderde de A. R. kiesvereeniging. Na behandeling van enkele huishoudelijke aangelegenhe den, hield D's M. Vreugdenhil, Geref. pre dikant te Meliskerke, een lezing over het onderwerp: „De Duitsche kerkstrijd". Verschillende vragen werden gesteld en beantwoord. Arnemuiden. Vrijdagavond hield de Ge ref. Knapenvereen. „Benjamin" haar jaarvergadering. Leider was dhr J. J. G. v. d. Graaff. Behandeld werd: Vad. Gesch. door G. van Sluis en een onderwerp, getiteld: „Een en ander", door J. Lasoe. Uit de jaarverslagen bleek, dat er een bloeiend vereenigingsleven is. Het leden tal bedraagt 24. Felicitaties werden uitgebracht namens het schoolbestuur, Chr. J. V. Maranatha, Geref. J. V. Immanuël, Knapenvereen. van Veere en Middelburg. In de pauze tractatie op een kopje cho colademelk met beschuit. Met zang, voordrachten samenspraak werd de avond afgewisseld. Aan een 10-tal van de beste deelnemers werden door de Jury prijzen toegekend. Bij den kolenhandelaar C. d. N. deed zich het zeer sporadisch ge val voor, dat zijn hond (een kleine zwarte bouvier) aan niet minder dan 15 jongen het leven schonk. Er zijn er reeds enkele van gestorven. Bruinisse. Vrijdagavond hield het ven del „Bruinisse" van de Oranjegarde zijn derde propaganda-avond. Ds Marsman opende op de gebruikelijke wijze de ver gadering. Uit de onderwerpen, tooneel stuk j es, revue's en voordrachten van de gardisten bleek, dat de vaderlandsche ge schiedenis met als middelpunt Prins Willem van Oranje, zeer goed wordt be studeerd. Nadat nog bet woord was ge voerd door Burgemeester Hage sloot Ds Unger deze welgeslaagde vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Roozendaal (G.), A. Braak man, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Aangenomen naar Heemstede (2e pr.pl.), E. Th. v. d. Born te Helpman. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Zwaagwesteinde, L. S. den Boer te Arnhem. Godsdienstonderwijzer. Het Class. Bestuur van Middelburg heeft de acte voor Godsdienstonderwijzer in de Ned. Herv. Kerk toegekend aan den heer A. Buys te St. Laurens. Oostkapelle. Bij de Ned. Herv. Kerk is gekozen tot kerkvoogd dhr J. Poppe Kz. Goes. In de vacature, ontstaan door het bedanken van dbr A. Braamse om gezondheidsredenen, werd gekozen tot di aken bij de Geref. Kerk alhier dhr J. D. Ramondt. Kapelle. In de vacature J. Balkenende werd gekozen tot ouderling der Geref Kerk dhr W. Bogaards. Bruinisse. Bij de gehouden stemming voor één notabele in de Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd de heer Hb. Bal Pz. D'e leerlingenschaal. De Nationale Vrouwenraad van Neder land heeft zich met eep adres tot den ministerraad gewend, waarin dringend wordt verzocht, maatregelen te nemen om het aantal leerlingen per klasseonderwij zer, zooals dat thans is vastgesteld in art. 28 der lager onderwijswet 1920, te verlagen, opdat vooral in de lagere scho- |eiV meer vruchtdragend onderwijs zal kunnen worden gegeven. Prinses zorgde voor een goeden Sinterklaas. Prinses Juliana heeft een klein-vee- houder uit Purmerland, den heer W. Koomen, die in den afgeloopen zomer ernstig werd getroffen door het verlies van twee koeien, tengevolge van mond en klauwzeer, uit den nood geholpen door hem een kalf cadeau te doen. „De Waterlander" vertelt er het volgende over: „Het is nog steeds een slechte tijd voor het boerenbedrijf; vooral de zgn. kleine boeren, tot wie ook Koomen behoort, heb ben het allesbehalve breed. Tot overmaat van ramp tastte een paar maanden ge leden de gevreesde veeziekte zijn armoe dig veestapeltje aan. De twee beesten, die hieraan stierven, waren niet verze kerd, zoodat deze klap vrijwel niet te boven was te komen. In het kleine boer derijtje was men ten einde raad. Toen de nood zoo hoog gestegen was, gingen Koo- men's gedachten uit naar het Koninklijk Huis. Als hij eens... Het kwam er van. De brief werd geschreven. Moeder de vrouw knapte het zaakje zelf op, daar de baas de schrijfkunst niet voldoende machtig is. En een eenvoudig schrijven met het verzoek om een kleine gift voor een koetje of een kalf ging de deur uit naar Prinses Juliana. Het antwoord bleef lang uit en Koomen verloor zoo langzamerhand het kleine sprankje hoop, totdat hij deze week thuis kwam en stroo bij de poort vond. Verder op zag hij bovendien afdrukken van kal- verpooten in den natten grond. De boer stond voor een raadsel. Wat had dat te beteekenen? Hij ging in de schuur kijken en zag daar tot zijn verbazing een kalf. Zijn vrouw wist ook niet van wie het dier kwam. Alleen wist zij te zeggen, dat de politie het gebracht had. Koomen sprong op de fiets en ging naar het raadhuis te Ilpendam. Daar deelde men hem mede, dat Prinses Juliana een bedrag aan geld had geschonken om voor zijn Sinterklaas een kalf te koopen. Een wethouder had zich met de uitvoering van de Konink lijke opdracht belast en in gezelschap van de veldwachter 's morgens op de markt te Purmerend het kalf gekocht. Onnoodig te zeggen, dat Koomen en zijn vrouw heel In de dezer dagen gehouden vergade ring' van het bestuur der Friesche maat schappij van landbouw is de postbestel ling op bet platteland in bespreking ge weest. De bestaande toestand wordt vrijwel al gemeen hoogst onbevredigend geacht. Het wordt als een ernstig bezwaar gevoeld, dat de postbestelling veelal eerst laat op den dag, in vele gevallen zelfs na 12 uur 's middags plaats vindt, men zou dit zoo veel mogelijk tot voor 10 uur 's morgens vervroegd wenschen te zien. Het gemis aan een avondbestelling wordt vooral ge voeld in verband met het ontvangen van dagbladen, waarvan de verspreiding ook op bet platteland zich aanmerkelijk beeft uitgebreid. Vrijwel algemeen zou men bet daarom zeer gewenscbt achten, dat de tweede postbestelling zooveel mogelijk werd uitgebreid en dat deze omstreeks 7 uur 's avonds plaats vond. Vele afdeelingen wezen op het trage verloop van bet locale verkeer, waardoor een poststuk, dat over een afstand van enkele uren gaans vervoerd moet worden, veelal anderhalven dag en soms langer onderweg is. Het werd dringend noodza kelijk geacht dat hierin verbetering wordt gebracht. Ook werd naar voren gebracht, dat in sommige dorpen slechts eenmaal per dag een buslichting plaats vindt, in stelling van een tweede buslicbting werd bepleit. Besloten werd, bet Koninklijk Neder- landscbe landbouwcomité over deze aan gelegenheid in te lichten en aan te drin gen op een krachtige actie voor verbete ring van de postbestelling op het platte land. dankbaar zijn. Nog denzelfden dag ging een hartelijke dankbrief terug naar Soest- dijk." 'Steiger te Groningen ingestort. Zaterdag is te Gronin gen een steiger ingestort, welke op 89 meter hoogte aan een in aanbouw zijnd huis in de Groote Rozenstraat was be vestigd, met bet gevolg dat vier personen, die er op werkten op straat vielen en door puin en hout werden bedolven. Merk waardigerwijze bleven twee van hen on gedeerd, terwijl de twee anderen slechts licht gewond werden. Brutale inbraak t e R ot- t e r d a m. Zaterdagmorgen is men op het kantoor bij de bakkerij van de Goop. verbruiksvereeniging Vooruitgang te Rot terdam tot de ontdekking gekomen, dat er dien nacht een zeer brutale inbraak is gepleegd.. De inbrekers hadden alles zoo volkomen in orde achter gelaten, dat bet aanvankelijk niet eens opviel, dat er ongewenscbte bezoekers aan het werk ge- wetst waren, totdat men plotseling ont dekte, dat er een klein model brandkast was verdwenen. Even later merkte men ook, dat uit de garage bij' de bakkerij de bestelauto weg was. Onmiddelllijk is de politie gewaar schuwd en een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Vermoedelijk hebben de dieven zich laten insluiten en zijn ze, toen de kust voor hen veilig was, aan bet werk gegaan. Zij hebben de brandkast naar de garage gesleept, de kast daar geladen in een bestelauto, waarna zij zijn weggere den. De garagedeuren hebben zij behoor lijk achter zich gesloten. In den loop van den morgen is de be stelauto onbeheerd aangetroffen ün de Galvanistraat. De brandkast was er niet meer in. Van de dieven ontbreekt verder elk spoor. In de brandkast bevond zich een bedrag van f 6000 aan zilvergeld in loonzakjes, benevens een bedrag van f 3000 aan klein bankpapier. Gestolen effecten achter haald. Door de Centrale Recherche te Rotterdam is aangehouden de 40-jarige koopman T. K. wegens heling van effec ten met een nominale waarde van 7000 gulden, welke effecten van een inbraak afkomstig waren. In November 1936 werd ingebroken bij de familie S. in Sliedrecht. O.m. wer den gestolen verschillende effecten voor een nominale waarde van 7000 gulden. De twee inbrekers werden gegrepen en zijn bereids door de rechtbank te D'ordrecht veroordeeld. Momenteel onder gaan de beide mannen hun straf. Een an der persoon werd aangehouden wegens heling en zit op bet oogenblik zijn straf uit. Van de effecten heeft de politie echter nooit iets kunnen achterbalen. Totdat de zer dagen de 40-jarige koopman T. K. te Rotterdam trachtte de effecten te verhan delen. Daar de nummers stonden gesig naleerd was het niet moeilijk om den man te betrappen. Hij werd onmiddellijk aangehouden en in arrest gesteld. Hij is in het Huis van Bewaring ingesloten. De gestolen effecten zijn door de politie in beslag genomen. Verduisteringen op een postkantoor. De gemeentepolitie te Gemert heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld naar verduisteringen, welke op het postkantoor ter plaatse zijn gepleegd. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de kantoorbediende G. J. J., die van de malversaties wordt verdacht en die in middels in verzekerde bewaring is ge steld, een bedrag heeft verduisterd, dat meer dan f 1700 zal beloopen. Tractor met trailer in den Rijn gereden. Zaterdagmorgen heeft bij het veer te Eek en Wiel een ernstig verkeersongval plaats gehad, dat echter vrij goed is afgeloopen. Een tractor met trailer, die 10 ton zeep vervoerde, zou van genoemd veer gebruik maken. Terwijl de tractor op de klep van de pont reed, brak, doordat een druk van ongeveer 17 ton op de pont werd uitgeoefend eerst de ketting en daarna de staaldraad, waar mee de pont aan den Betuwschen kant gemeerd lag. De tractor en trailer ver dwenen geheel in de diepte. De bestuur der zag zijn hachelijke positie en sprong onmiddellijk uit de cabine, waardoor hij er met een nat pak af kwam. Daar het ter plaatse zeer diep is kon de veerdienst gewoon onderhouden worden. Zware br'and te Amsterdam. In de Vijzelstraat te Amsterdam is van nacht te omstreeks 1 uur brand uitge broken in een comestibles- en fruitwin kel, gevestigd in perceel 135. Een 18-jarige bediende H. A., was daar bezig met het schrobben van het vertrek achter den winkel, waar een petroleum- vergasser brandde. Dit toestel had hij op een bank geplaatst. Onder het werken heeft hij de bank omgestooten, met het gevolg, dat de vergasser op den grond viel, de brandende petroleum zich ver spreidde en het geheele vertrek in een oogwenk in lichter laaie stond. De be diende kon nog bijtijds op straat komen. Schip vergaan. Tien van de elf opvarenden verdronken. Zaterdagavond is ter hoogte van Baly Copeland het te Belfast thuis behoorende s.s. „Annagher" vergaan. Van de uit elf personen bestaande bemanning zou er slechts één gered zijn. Vijf lijken zijn aangespoeld. Gecombineerde Landbouwbedrijfsraden. Op Woensdag 22 December komen de gecombineerde Landbouw-bedrijfsraden voor Westelijk Noord-Brabant en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen te Goes bijeen. Be sproken wordt o.m. de bevordering van de vlascultuur en de vlasbewerking in eigen land en het bevorderen van sa menwerking tusschen polder- en gemeen tebesturen voor de werken, welke in werkverschaffing worden uitgevoerd. DE TOESTAND VAN PRINS BERNHARD. AMSTERDAM. Hedenmiddag werd ge meld: 1 Sinds het laatste communiqué is uitge geven, is de verbetering in den toestand van Prins Bernhard geleidelijk voortge schreden. Niettemin blijft rust nog geboden. De toestand van hofjager Spek blijft gunstig. D'e operatiewond is goed gene zen en er is reeds een begin van bewe gingsmogelijkheid in de knie. Prof. Dr I. H. Hijmans f AMSTERDAM. In den nacht van Zon dag op Maandag is op 68-jarigen leeftijd plotseling overleden Prof. Dr I. H. Hij mans, oud-hoogleeraar in de rechtswe tenschappen aan de gemeentelijke Uni versiteit alhier. Padvindershuis afgebrand. UTREGHT. Vannacht is door onbeken de oorzaak brand uitgebroken in een pad- vindershuis aan de Nieuwe Gracht alhier. In de dichtbevolkte buurt leverde het ern stig gevaar voor de omgeving. De brand weer wist echter het vuur te stuiten en uitbreiding te voorkomen. STOOMSCHIP OP DE ROTSEN GELOOPEN. ROTTERDAM. De reeder ij Nievelt Gou- driaan heeft een telegram ontvangen van den gezagvoerder van het stoomschip „Al- dabi", waarin wordt medegedeeld, dat het schip bij Kaap Santa Marca in Bra zilië op de rotsen is geloopen. De passa giers zijn naar Santos overgebracht; ook is een groot deel van de bemanning aan den wal gezet. D'e positie van het schip is onveranderd. JAPANNERS BRENGEN AMERIKAANSCHE ORLOGSSCHEPEN TOT ZINKEN. SJANGHAI. De Japanners hebben een Amerikaansche kanonneerboot en drie tankschepen op de Yangtse tot zinken ge bracht. Naar verluidt zijn hierbij 19 per sonen om het leven gekomen, 15 opvaren den werden gewond. SJANGHAI. De Japansche ambassa deur te Sjanghai heeft den Amerikaan- schen ambassadeur te Hankau telegra fisch de verontschuldiging van de Japan sche regeering inzake het tot zinken bren gen van de kanonneerboot en de drie tankschepen aangeboden. De ambassadeur heeft het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken meegedeeld, dat de drie tankschepen vluchtelingen bevatten. TERUGTOCHT DER CHINEESCHE TROEPEN. Van Japansche zijde wordt meegedeeld dat de Chineesche troepen gister zijn be gonnen over de Yangtse terug te trekken. Zij werden krachtig door de Japansche vliegtuigen aangevallen die 4 groote vij andelijke schepen tot zinken brachten. Meer dan 1000 Ghineezen werden gedood. Protest. TOKIO. Dé Amerikaansche ambassa deur te Tokio heeft een bezoek gebracht aan het departement van Buitenlandsche Zaken om te protesteeren tegen het tot zinken brengen van Amerikaansche sche pen- I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3