WEK DE GAL IN UW LEVER OP Wij vragen de aandacht De Werkloosheidszorg. Het verdwijnen van het „kleine Spoorboekje". Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws MIDDELBURG. WALCHEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND. voor de in dit nummer voor komende mededeelingen, betref fende onze December-actie en de beschikbaarstelling van de Jubi leum-kalender. Dg Minister van Sociale Zaken h6eft eijn beleid inzake de werkloosheidszorg krachtig verdedigd, constateerde „De Standaard". Inderdaad verdient hetgeen hier te lande geschiedt voor de leniging van den nood, die door werkloosheid ontstaat, groote waardeering. Men moet daarbij niet alleen letten op de wekelijksche steun bedragen, maar tevens op den, nu ver hoogden B-steun, en op de verstrekkin gen in natura. De vergelijking met vele andere landen kunnen wij dan ook in elk opzicht door staan. Odk met landen ais Denemarken, waar sooiaal-democraten deelnemen aan de Regeering. De zoogenaamde „spaarregeling" is herhaaldelijk in een valsoh licht gesteld. Van „sparen" in den eigenlijken zin is daarbij geen sprake. Van den steun wordt iets weggelegd voor kleeding en schoeisel. En de Overheid legt bij het kwartje van den ondersteunde 25 of 40 cent per week bijl Het komt dus in feite neer op een verhooging van den steun. Voor het bedrijven van demagogie met „het kwar tje van Romme" bestaan dan ook niet de minste reden. Niemand zal ontkennen, dat vele ge zinnen van werkloozen in uiterst moei lijke omstandigheden verkeeren. Maar toch stemt het tot dankbaarheid, dat na zes of zeven crisisjaren de gezondheidstoe stand van ons volk nog betrekkelijk gunstig is. Uit het onlangs in Amsterdam inge stelde onderzoek is gebleken, dat de voe dingstoestand van schoolkinderen uit ge zinnen van werkloozen dikwijls nog gun stiger is dan dien van kinderen uit gezin nen van werkers met lagere loonen. (Stellig kan mem daaruit afleiden, dat sommige loonen in gunstigen zin herzie ning behoeven, dat met name ook meer met de gezinsbehoeften rekening behoort gehouden te worden. Maar aan den an deren kant pleit hetgeen in Amsterdam werd geconstateerd ook vóór onze steun regeling. De Regeering doet, wat zdj kan. Ook voor werkverruiming en werkverschaf fing stelt zij zioh voor, om met kracht voort te gaan in de reeds jaren gevolgde lijn. Er is hier veel gebeurd in de na- oorlogsjaren. Nog pas sprak 'n Duitsche delegatie daarover met ongeveinsde be wondering. Gevolg van de opheffing van een aantal stations. Aan het bericht betreffende het ver dwijnen van het z.g. „kleine spoorboekje" kan het Hbld. nog het volgende toevoe gen: Men weet, dat een groot aantal halten en stations met ingang van de nieuwe dienstregeling komen te vervallen, het geen tot gevolg zal hebben, dat het boekje aanzienlijk 'tdunner zal worden. Begrijpelijkerwijze stelde men zich te Utrecht toen de vraag, of het dan nog nut zou hebben met twee spoorboekjes uit te komen. Toch deed zich een bijkomstigheid voor in den vorm van een nieuwe dienstrege ling inzake de bussen, die voortaan, na opheffing van meergenoemde stations en halteplaatsen, het vervoer zouden over nemen. Het werd dus wenschelijk geoor deeld een lijst samen te stellen in alpha- betische volgorde van alle stations, opdat het publiek na de opheffing zou kunnen zien, hoe het voortaan zijin reizen op de voordeeligste wijze zou kunnen inrichten. Dit busboekje zal intusschen meer dan 200 bladzijden beslaan, maar na rijpe overweging besloot men in Utrecht het niet als afzonderlijke uitgave het licht te doen zien. Men zal nu met 15 Mei één groot spoorboek kunnen aan schaffen, waarin voorin het algemeen ge deelte wordt opgenomen. Dan volgen de binnenlandsche verbindingen, de bus diensten en ten slotte de buitenlandsche reizen. Het gevolg van een dergelijk oombinee- ren van materiaal zou worden een lijvig spoorboek, hetgeen voor velen een last zou beteekenen. Weer bedacht men er iets op, door n.l. de verschillende deelen uitneembaar te maken. Zoo zal de reizi ger, die zich alleen per trein door het land beweegt en zich om busdiensten niet behoeft te bekommeren, het bustooekje uit den omslag kunnen elimineeren, hetgeen den omvang aanmerkelijk zal verkleinen. Men vindt dus op 15 Mei één dik spoor boek in den vorm van het Duitsche Kursbueh, doch kan zelf al naar behoefte de dikte wijlzigen. DE WERKVERSCHAFFING IN ZEELAND. Het blijkt, dat er dezen winter in onze provincie in werkverschaffing nogal het een en ander zal worden uitgevoerd. Het grootste object dat men nu onder handen heeft ia een terrein te Wolf aarts dijk, groot 5 ha, dat geëgaliseerd wordt, onder toezicht van de Ned. Heide Mij en waar dagelijks een 6070 man uit Wol- faartsdijk en andere gemeenten te werk zijn gesteld. Vandaag wordt, naar het „D. v. Zeel." meldt, een ander object op Zuid-Beveland onderhanden genomen, n.l. enkele ha wei land onder Kattendijke. Ook deze gron den worden geëgaliseerd, welk karwei aan een 2030 man werk verzekert. Te Wolf aartsdijk zal begin Januari op dezelfde wijze een tweede groot object aan gepakt worden. Het gaat hier weer om het egaliseeren van gronden met een op pervlakte van 6 ha. Nu men gaat inzien welke voordeelen aan het uitvoeren van werken als deze, in werkverschaffing met rijkssubsidie ver bonden zijn, wordt de animo onder de grondbezitters steeds grooter daar gebruik van te maken. Uit alle deelen van de provincie komen thans aanvragen om een kostenbereke ning binnen. Op Walcheren en Schouwen gaat men nog slechts schoorvoetend tot de werkver schaffing in dezen vorm over, maar op Tholen ia er meer leven in de brouwerij. Zoo heeft het waterschap St. AnnalarUt een begrooting laten opmaken voor het verzwaren van den polderdijk, evenals het waterschap St. Maartensdijk. Voor het eerste object zijn de kosten geschat op f 5500 in arbeidsloon en voor het tweede op f 4600. Zeer waarschijnlijk zullen deze werken uitgevoerd worden. Ook particulieren op Tholen, landbe zitters te St Maartensdijk, Scherpenisse en Poortvliet zijn met de inspectie te Mid delburg in contact gekomen voor de ver betering van hun gronden. In Zeeuwsoh-Vlaanderen, waar nu aan de egalisatie van gronden onder Schoon- dijke wordt gewerkt, begint de animo eveneens te ontwaken. Een drietal pol- dertjes hebben subsidie aangevraagd voor ontwateringswerken en kregen die bereids toegezegd. Zooals bekend, hebben de R. K. en Chr. landarbeidersbonden weten te bereiken, dat eenigen tijd geleden de basis van het uurloon van 20 op 22 cent werd gebracht. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheldlng onvoldoende Is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. A. R. STATENCENTRALE VLISSINGEN Zaterdag 4 December kwam de Cen trale A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Vlissingen in ledenverga dering bijeen. De Voorzitter, dhr G. van de Putte, richtte tot de aanwezigen een ernstig woord van welkom, in herinne ring brengend den gunstigen stembus uitslag, wijzend op den ernst der tijden, onze regeering toebiddend Gods zegen op haar zoo moeilijken arbeid. De secretaris deelde mede, dat bet le denaantal der aangesloten Kiesvereeni- gingen steeg van 585 tot 631. Dhrn G. van de Putte, C. Polderman en J. de Kroo werden herkozen als afge vaardigden naar het Provinciaal Comité. D's Vreugdenhil 'bracht uitvoerig ver slag uit van den tweedaagschen „leiders- cursus" in Den Haag. De het volgend jaar te voern propaganda werd nader be; sproken. 8 Januari Ledenvergadering in verhand met het weldra te houden Gen- tralen Convent. Onder de stoomtram. Gisteravond geraakte de 62-jarige E. Vermeersch onder de stoomtram van de lijn MaldeghemBreskens. Nadat de man bevrijd was, bleek uit het geneest kundig onderzoek, dat hij waarschijnlijk een schedelbreuk heeft opgeloopen. Hij is in hoogst ernstigen toestand naar het zie kenhuis te Oostburg vervoerd. In een teil heet water gevallen. Vrijdag is het driejarig jongetje G. van der Heiden in een teil met heet water ge vallen, waarbij het kind ernstige bi and- wonden kreeg. Zaterdagavond is de kleine in het R.K. Liefdehuis te Hulst overleden. Taxi-conflict te Vlissingen. Evenals in vrijwel alle plaatsen van ons land moeten ook te Vlissingen ter plaatse regelen worden getroffen voor het taxi- en huurautobedrijf. Verschillende besprekingen werden reeds aan dit onder werp gewijd, totdat in een in October gehouden vergadering van belanghebben den overeenstemming werd bereikt over de te nemen maatregelen. Overeenkom stig dat advies besloten B. en W. een minimumloon vast te stellen, terwijl o.a. ook werd besloten, dat alle taxi's per 1 December voorzien moeten zijn van een blokband en een taxameter. Hoewel deze regeling aanvankelijk reeds per 1 September zou zijn ingevoerd, is de inwerkingtreding uitgesteld tot 1 Dec. j.l. Op dezen datum bleken echter de taxi's noch voorzien te zijn van blok- banden, noch van taxameters, zoodat de houders van de taxi's vanwege de politie opdracht kregen de standplaatsen aan het station te verlaten. Hoewel hieraan aanvankelijk werd voldaan namen de meesten hunner een dag later toch weer standplaats in, waarop de politie proces verbaal heeft opgemaakt; waarschijnlijk zal het gevolg van een en ander zijn, dat de vergunningen voor het innemen van standplaatsen zullen werden ingetrokken. Chr. Landarbeidersbon d. Vrijdagavond werd in het Militair Tehuis een vergadering gehouden van het District Walcheren van den Ned. Chr. Landarbeidersbond met afgevaardig den van de aangesloten afdeelingen. Deze vergadering, welke onder leiding stond van dhr P. Vreeke te Souburg, werd mede bijgewoond door dhr A. Vin gerling te Goes, Hoofdbestuurslid. Besloten werd op 20 Januari jaarver gadering te houden, waar zal worden in geleid: „De wet op de verbindend en on verbindend verklaring van ondernemers overeenkomsten en van bepalingen van de C.A.O." Bij de gehouden Bestuursverkiezing werden als leden van het Dag. Bestuur herkozen de heeren P. Vreeke te Souburg J. Janse te Vrouwepolder. Dhr Vreeke werd tevens herkozen als voorzitter. Het hoofddoel dezer vergadering was het houden van voorbereidende bespre kingen voor de komende loonactie's. Ver schillende kwesties daarmede in verband staande, werden in den breede besproken. Enkele algemeene richtlijnen werden vastgesteld. Met name werd gewezen op de gevol gen der devaluatie, waardoor een niet onbelangrijke stijging van vele levens behoeften valt te constateeren, waardoor de toestand van vele landarbeidersgezin nen, die toch reeds van een laag loon moeten leven, steeds moeilijker en thans schier onhoudbaar is geworden. Besluiten werden in deze vergadering niet genomen, omdat daarover nader plaatselijk met de afdeelingen zal wor den gesproken. Oostkapelle. Donderdagavond werd door de Chr. Zangvereen. „Sursum Corda" al hier, een uitvoering gegeven in de Geref. Kerk. De voorz., dhr L. Wondergem, open de op gebruikelijke wijze en sprak een openingswoord. Onder leiding van den Directeur, dhr L. Francke te Domburg, werden een 14- tal nummers, waaronder een tweetal kwartetten, op verdienstelijke wijze uit gevoerd. In de pauze werd door Mej. Lous op het orgel de „Slag bij Waterloo" gespeeld. Dat enkele nummers goed in den smaak vielen, bleek wel hieruit, dat zij op ver zoek herhaald werden. Arnemuiden. Begin van bloed vergiftiging. Enkele dagen geleden had mej. A. B., alhier, toen zij in haar werkhuis te Middelburg bezig was met het poetsen van een kachel, het ongeluk, daarbij haar rechterhand te stooten, waardoor een open wonde aan haar hand ontstond. Vrijdagavond kreeg zij hevige pijn in haar hand en arm. Dr de Haas consta teerde een begin van bloedvergiftiging, Domburg. Vrijdag werd door den Bur gemeester, Mr Baron van Tuyll van Serooskerken, als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, het eerste huwelijk vol trokken. De handteekeningen onder de desbetreffende acte werden geplaatst met een zilveren penhouder. Na afloop der plechtigheid werd deze penhouder door den Burgemeester aan het bruidspaar geschonken, als aandenken aan deze zijn eerste huwelijksvoltrekking te Domburg. Zierikzee. Een nieuwe afdee- ling. De vorige week kwamen hier de Chr. ambtenaren in vergadering hijeen. Na een propagandawoord van 'den heer J. Goote, 2e secretaris van den Bond en na ampele bespreking werd een af- deeling opgericht. Het dag. bestuur be staat uit de .heeren: J. Dirirs, B. Fr een en J. C. van Hinte, resp. voorzitter, se cretaris en penningmeester. Dit is de 70ste aüdeeling van den Bond. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Koudekerk a. d. Rijn, A. A. van Ruler te Cubaard. Té Bunnik, H. K. E. Gravemeijer te Den Haag. Aangenomen naar Bleiswij k, H. Jonge- breur, cand. te Capelie a. d. IJssel. Bedankt voor Rijsoord, A. W. Lazonder te Westmaas. Geref. Kerken. Drietal te Thesinge, H. J. Heersink, cand. te Drijber, J. F. Sollie, cand. te Eindhoven en P. Westerloo, cand. te Gro ningen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Papendrecht, H. W. Nieu- wenhuijzen te Franeker. Bevestiging en intrede. Na een vacature van ÖVs jaar ontving Zon dag de Ned. Herv. gemeente te Baar land weer een eigen predikant. In de morgengodsdienstoefening werd de heer B'. Dage vos, theol. cand., bevestigd door Dr Cazeraier van Terneuzen met een predikatie over 2 Tim. 4:2: „Prei- dik het Woord". Na de bevestiging werd toegezongen Gezang 77: 2. Onder groote belangstelling deed des middags Ds Dagevos zijn intrede met een predikatie over Johannes 3:30: „Hij moet wassen, maar ik minder worden". Na de prediking richtte Ds Dagevos zich tot zijn bevestiger en de aanwezige collega's, tot den consulent, den Kerke» raad, de Kerkvoogdij, B, en W. der Ge meente en verder tot alle kerkelijke func tionarissen. Verder werd nog het woord gevoerd door ouderling de Bruijne na mens kerkeraad en gemeente en door Ds Hulsbergen, 'die gedurende de lang durige vacature als consulent de be langen der gemeente behartigde. Goes, Voor de „Vereeniging van Jong Hervormden" sprak 1.1. Vrijdag Ds Koop- mans van 's Heer Hendrikskinderen in het Schuttershof in een vergadering, wel ke behalve voor de leden, ook toeganke lijk was voor belangstellenden. Ds Koopmans behandelde het onder werp „Wat is de Kerk?". Dit werd in een zevental punten door hem uiteen gezet. Achtereenvolgens werd behan deld: De Kerk, het geestelijk lichaam van Christus; de zichtbare Kerk van Jezus Ghristus; de prediking van het Evan gelie; de Sacramenten, als teekenen tus- schen Christus en Zijn gemeente; de kerkelijke tucht; het gevolg van het ont braken der leertucht; Onze getrouwheid aan de Hervormde Kerk. Door vele der talrijke aanwezigen werd van de gelegenheid tot gedachtenwisse- linig gebruik gemaakt. Bruinisse. Bij de ge houden stemming voor notabel der Ned. Herv. Kerk al hier is gekozen dhr Adr. van den Berge Mz. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren H. Bal Pz. en St. Kik Az. Kleverskerke. In de Ned. Herv. Kerk alhi r werd gekozen als notabel dhr. W. Corré, terwijl dhr J. Louwerse en L. Francke als zoodanig werden herkozen. Goes. Zaterdag 4 December werd op een vergadering van Besturen van Chr. Scho len de Vereeniging voor Chr. Buitenge woon Lager Onderwijs in Zuid-Beveland opgericht. Aan het voorloopig comité, bestaande uit de heeren W. 't Hooft te Goes; W. A. v. Wijck te Wolphaartsdijk; W. Honders te Ierseke en J. Hommes te Nieuwdorp werd opgedragen een ontwerp Statuten en Reglement ter tafel te brengen op de eerstvolgende vergadering, die gehou den zal warden op 22 Jan. e.k. te Goes. Besloten werd voor deze vergadering alle Besturen van Chr. Prot. Scholen in Zuid-Beveland nogmaals op te roepen. De heer J. Kousemaker te 'b Gravenhage is benoemd tot onderwijzer aan de Oranje Nassauschool te Delft. Opnieuw lage waterstand op de Waal. Tengevolge van het op nieuw intreden van val op den boven- Rijn, is het peil van de Waal zoo laag geworden, dat de Rijkswaterstaat zich genoodzaakt heeft gezien opnieuw be perkende bepalingen voor de scheepvaart in te voeren. Evenals bij de op 18 November j.l. afgekondigde bepalingen is thans de nachtvaart op de rivier verboden. „Zonnebaden" voor mijn werkers. De bekende Zweedsche mijn- bouwmaatschappij Bilidens Gruv a/b heeft bij haar mijnen een gelegenheid voor zon nebaden ingericht ten beihoeve van haar arbeiders. Na den arbeid in het inwendige der aarde kunnen de mijnwerkers nu ten allen tijde de voordeelen genieten van het „zonlicht", dat niet in hun werk ruimten kan doordringen. Deze instelling voor zonnebaden, die ruimte biedt aan vijftien personen tege lijk, is voorzien van een aantal groote kwartslampen en kleinere lampen, die infraroode stralen uitzenden. Deze stralen zouden van groote waarde zijn ter voor koming van rheumatiek, waarvan de mijn werkers zoozeer te lijden hebben. Drie zeelieden door gassen bedwelmd. De. kapitein van het Ne- derlandsche motorschip „Meeuw", dat ter hoogte van Lambeth op de Theems ligt, vond Zaterdagmorgen drie leden der be manning bewusteloos in de kajuit. Waar schijnlijk waren zij bedwelmd door gassen uit de kachel. Twee hunner kondendoor kunstmatige ademhaling tot het bewust zijn worden teruggebracht, doch de der de moest in het hospitaal worden opge nomen. Ernstig ongeluk aan boord van een schip. Zaterdagmiddag is in het Volkerak ter hoogte van Ooltgens- plaat, een ernstig ongeluk gebeurd. Het met tarwe geladen schip „Jaeo", van Stad aan 't Haringvliet, liep aldaar aan den grond. Bij de pogingen om los te komen, verleende een motorschip assis tentie en hierbij werd gebruik gemaakt van een staaldraad. Plotseling knapte deze draad en trof den schipper van de „Jaco" den ongeveer 55-jarigen L. Keijzer, die daardoor over boord sloeg. Zijn beide zoons haalden hem spoedig uit het water en toen bleek, dat de draad hem een been had opengescheurd. In een roeiboot werd de ongelukkige ijlings naar Ooltgensplaat vervoerd en vandaar naar het zieken huis te Diiksland, waar hij ia overleden. Uit logee ren om te stelen. Als een St. Nioolaasverrassing heeft de politie thans den dader weten op te sporen van de reeks diefstallen, die te Lunteren sedert een half jaar vrij' regel matig werden gepleegd. Dezen zomer werd bij een electriciem zelfs vier maal achtereen ingebroken, waarbij in totaal een bedrag van ongeveer £200 werd vermist. Ondanks ijverige na sporingen van de politie werd geen spoor van den dader ontdekt. De laatste veer tien dagen werden wederom eenige dief stallen gepleegd. Toen de heer M. Zater dagochtend bemerkte eveneens met een bezoek te zijn vereerd en een bedrag van f 100 miste, greep de politie, die nu sterke vermoedens had gekregen, krach tig in en arresteerde den vermoedelij'ken dader, den 17-jarigen G. H. uit Amers foort, die meermalen in Lunteren lo geerde, toevallig juist in den tijd, dat de diefstallen werden gepleegd. De jeugdige verdachte heeft een volledige bekentenis afgelegd. Vloer van een feestzaal in gestort. In het Poolsche dorp Jezof bij Lodz is tijdens een bruiloft de vloer van de feestzaal, waarin zich ongeveer honderd menschen bevonden, ingestort. De gasten kwamen in een kelder terecht. Tot overmaat van ramp brak nog brand uit, hetgeen de redding bemoeilijkte. Vrij wel alle bezoekers werden door den val gewond, terwijl een veertigtal bovendien brandwonden opliep. 10 Spanjaarden ontvlucht. Toen destijds de uit Madrid gevluchte Franco-Spanjaarden in Roosendaal aan kwamen, moesten zij een verklaring teeke nen, dat zij niet zouden trachten te ont vluchten om naar hun vaderland terug te keeren. Aan deze voorwaarden hebben verschillende Spanjaarden zich niet ge houden. Sommige werden naar 'teiland Ameland overgebracht, nadat zij een ont vluchtingspoging hadden gewaagd, an dere werden in het hotel „Figi" in Zeist ondergebracht. Van een zestal zijn er drie Vrijdag tus schen één uur en zeven uur verdwenen; de drie anderen bleven tot na het avond eten in het hotel en zijn in den loop van den avond eveneens vertrokken, slechts met medeneming van een enkelen kof fer. Hun bagage is achtergebleven in Figi, maar de politie heeft bij het onder zoek daarvan geen enkele aanwijzing kunnen vinden omtrent de ontvluchtir Ook uit Eindhoven zijn vier Spanjar den ontvlucht. De commandant van de marechaussee heeft onder mededeeling, dat deze vier menschen uit Eindhoven vertrokken, „waarschijnlijk met de bedo- ling Nederland zonder vergunning te ver laten", aan de grenscommandanten der grensbrigaden verzocht, de binnen hun bewakingsgebieden gelegen doorlaatpos ten hiervan mededeeling te doen. Graankorrels van 5000 jaar. Deze week zal de bekende auteur Joseph de Persquidoux te Parijs het „graan der Pharao's" gaan zaaien. Dit graan is den vorigen winter ontdekt tij dens het onderzoek van een graftombe van een Egyptische koningin, die daar ongeveer vijfduizend jaar geleden werd begraven. De graankorrels bevinden zich nog in uitstekenden staat. Iemand, cb> reeds een proef heeft genomen met het zaaien van deze korrels, beweerde, dat de stengels een hoogte van meer dan meter bereiken. i Bijtijds gered. Twee oude men schen, de 85-jarige S. B. en zijn 60-jarige dochter te Lunteren, zijn door kolen dampvergiftiging bijna 24 uur bewuste loos geweest, Leveranciers kregen Zaterdag geen ant woord op hun herhaald bellen. Zij schon ken hieraan echter geen aandacht, in de veronderstelling, dat de bewoners uit zouden zijn. Toen men des avonds even wel nog geen leven in de woning hespen de, hebben omwonenden zich toegang ver schaft en vonden den ouden heer en zijn dochter in bewusteloozen toestand. Na door een geneesheer te zijn behan deld, bleken de slachtoffers er niet ern stig aan toe te zijn. 'Bij een auto-ongeluk o m g e k o m e n. Ir C. J. van Dussel- dorp, firmant van Heldring en Pierson in Den Haag, die met de „Dempo" een reis naar Ned.-Indië maakte, is Zondag tengevolge van een auto-ongeluk te Sa- bang om het leven gekomen. Brand in Den Bosch. Omstreeks 3 uur in den nacht van Zater dag op Zondag is brand uitgebroken in den aquariumhandel van de firma Wolfs te Den Bosch. De brand woedde in een achterkamer, waar eenige aquariums met tropische visschen waren ondergebracht. Om de temperatuur egaal te houden, stonden eenige petroleumkacheltjes onder ieder aquarium te branden. Het vuur deelde zich mede aan het behangselpapier dat vlam vatte. De brand zou een catastrofale afme ting hebben kunnen aannemen ware het niet, dat een nachtwaker van de firma De Gruyter het vuur ontdekte. Onmiddel lijk waarschuwde hij de bewoners van het pand, die in de bovenkamers rustig lagen te slapen, alsmede de buurtbewoners. Ook de politie werd gealarmeerd even als de brandweer. Inmiddels werd het vuur door het per soneel van De Gruyter met een slang op de waterleiding bestreden en daar de vuurhaard spoedig was ontdekt, mocht het personeel van De Gruyter het genoe gen smaken na een uur van hard werken het vuur te dooven. De politiebrandspuit en de motorspuit van de gemeentelijke brandweer behoef den geen dienst te doen. In het perceel waar de brand heeft gewoed is de water schade enorm. Verder zijn alle tropische visschen om het leven gekomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2