Begrooting van Defensie en Dienstplichtwet. Onze handel met Duitschland. TEGEN DEN STROOM de zeeuw van Vrijdag 3 December - Tweede blad. Behandeling in de Tweede Kamer. Uit de Provincie ZUID-BEVELAND. Kapelle. Loop der Levolking over de maand November. Ingekomen: Ta. A. v. d. Linde van Goes n. Kapelle A 73; Fra. Meijaard, van Wemeidinge n. Kapelle A 50. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Tholen. Woensdagavond hield de Thool- sche IJsclub haar gewone jaarvergade ring. Uit het verslag van den penning meester de heer Vis stippen wij: aan, dat met het kassaldo van f 870,3372, ge kweekte rente enz., de totaal ontvangsten zijn f 896,7872. De uitgaven zijn f 16,34. Kassaldo op 1 Deo. 1937 f 880.44 MBe sloten werd dit jaar geen contributie te innen en deze voor 1938 vast te stellen voor het gezin op f 1, waarbij alle kin deren beneden 18 jaar vrijen toegang hebben. Boven de 18 jaar moet men 50 cent betalen om als lid te worden toege laten. MIDDELBURG. De Tweede Kamer heeft gisteren avond een aanvang gemaakt met de be handeling van de begrooting van Defen sie en de wijziging van de Dienstplichtwet. De belangstelling in de Kamer was ma tig. De gereserveerde en publieke tribunes daarentegen waren tot den laatsten man bezet. De heer Duymaer van Twist (A. R.), constateerde, dat het bittere noodzaak en dure plicht is om de weer macht de zoo hoog noodzakelijke verster king te geven. Wat de regeering op het oogenblik vraagt is strikt genomen nog beneden het noodzakelijke minimum. Wat de marine betreft is twijfelachtig, of wat in 1930 ruim toereikend mocht ge acht worden, thans nog wel voldoende is. Spr, acht vier kruisers voor Indië ten minste noodig, alsmede meer klein mate rieel en veel meer vliegtuigen dan thans in de plannen voorkomen. De aangevraag de f20.5 millioen voor de marine zijn veel te weinig. Ook de kustdefensie van Nederland moet versterkt worden en zijn dan zes onderzeebooten wel voldoende? Terecht heeft de regeering besloten tot een eersten diensttijd van elf maanden en 'n contingent van 32.000. De encadreering zal voorloopig echter niet gemakkelijk zijn en ook moet nog afgewacht worden of voorloopig 11 maanden wel voldoende zal blijken. Ware grensbewaking niet noodig, dan zou spr. de voorkeur geven aan een op- leidingstijd van b.v. 5 maanden met vele herhalingsoefeningen. Voor de grensbewaking zou hij echter de voorkeur geven aan speciale grensre- gimenten. Tenslotte bepleit spr. uitbreiding van de marschtraining bij den B. V, L. en be vordering van de schietvaardigheid der landstormers. De heer IJsselmuiden (R. K.) wijst op de ook voor ons land van kracht geworden noodzaak tot versterking van de bewapening tengevolge van de gewij zigde internationale omstandigheden. Waar echter offers van het volk ge vraagd worden, mag men de gren zen van het noodzakelijke niet overschrij den. In gevallen van twijfel moet men voor al ook voorzichtig zijn tegenover den volkswil. D'e plannen moeten als een na tionale noodzakelijkheid gevoeld worden door de bevolking. Ook de financieele las ten mogen niet te zwaar zijn. Men bedenke, dat vele sociale eischen en verlangens op het gebied van het on derwijs onvervuld moeten blijven. Spr. wilde^ de hoogere dienstplichtuit gaven beperken tot rond f 5 millioen en de nieuwe aanschaffingen betalen uit een noodoffer. Waar dienstplicht voor een groot deel gezinslast is, wenschte spr. een ruimere regeling der vrijstellingen met het maxi maal bereikbare. De opleiding moet zoo kort mogelijk zijn en door de beste in structieleiders geschieden. Dan behoeft de eerste oefentijd niet zoo lang te zijn. FEUILLETON door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 43) _o- Ook Doris had zich best geamuseerd. Met Daphne mee was ze naar de expo sitie geweest. E'n dat was voor haar een groot genot na den drukken arbeid van den laatsten tijd. Katharine was er ge weest, ze had er bijzonder aardig uitge zien en wat Doris bijzonder prettig hal gevonden, dat was, dat mijnheer D'elacot, die ook was komen kijken, tot haar vreug de, geen bijzondere aandacht aan Katha rine had geschonken, terwijl ook de laatste niet de minste poging had ge daan om met hem in contact te komen. Doris zelf was wel met hem in aan raking geweest. Ze stond mooie witte bloemen te bewonderen en terwijl zij op- eek om Daphne op dezen bloemenrijk- dom opmerkzaam te maken, had ze ge zien dat haar vriendin naast niemand an ders dan mijnheer Delacot stond te kij ken naar dezelfde bloemen r ^en er naar benieuwd", zei hij, na enkele opmerkingen over de bloemen te e Pen gemaakt, „hoe uw meisjesver- De heer v. d. Zaal (A. R.) bespreekt een onderdeel van de begrooting: de gees telijke verzorging van de manschappen. Het aantal leger- en vlootpredikanten is z.i. te klein. Er kan van een geestelijken noodtoestand worden gesproken. Wil de minister zorg dragen, dat er een Bijbel lezing plaats beeft vóór den aanvang van den dienst? De heer Van Houten (Ghr. Dem.) wil den oorlog niet aanvaarden, nooit en nergens, liever ondergaan dan het middel van den oorlog te hanteeren! De heer A 1 b a r d a (S. D.) erkent, dat onder de huidige internationale verhou dingen de Nederlandsche weermacht ver sterkt moet worden. De bewapening van de autoritaire sta ten dwingt Nederland tot een versterking, Maar daarom mogen de sociale en cultu reels eischen nog niet worden afgewezen. Onder deze omstandigheden kunnen de soc, dem. de plannen der Regeering niet onverminderd accepteeren. Spr. ontkent dat ons leger een volksleger zou zijn, Nog altijd worden de soc. dem. bij Defensie uitgesloten. Eenige waarheid hecht Spr. wel aan de beweringen van de N. S. B.-leiders, dat een groot deel van ons officierencorps in het geheim lid is van de N. S. B. De de mocratische volken zullen op hun hoede moeten zijn voor eedschendende officieren en voor complotten als die der Gagoulards in Frankrijk. De Marine is veel te duur, een gevolg van het verkeerde systeem van over en weer dienen der gemeenschappelijke vloot voor Nederland en Indië. Spr. betoogt verder, dat er teveel vlag en hoofdofficieren zijn. De cijfers, die de regeering daaromtrent verstrekt, zijn on bruikbaar. (Minister Van D ij k Ik zal U straks het tegendeel aantoonen.) Er is een voortdurende aandrang tot kruiserbouw en voortdurend ook worden de eischen hooger. Onze vloot eischt nu al 7 kruisers. Wat moet men in een onmete lijk rijk als Indië beginnen met enkele kruisers? Dat is een verspilling van geld en krachten. Wij moeten het daarom zoeken in ver sterking van de luchtmacht. De soc. dem. zullen daarom het amendement steunen door den heer Schilthuis voorgesteld, om den kruiserpost van 5 millioen te schrap pen. Uitbreiding van het contingent en ver lenging van diensttijd acht hij ook noodig, doch niet in die mate als is voorgesteld. Doeltreffende oefeningen voor de oude lichtingen acht spr. heter dan wat de Re geering voorstelt. Zes maanden met vier ploegen is voldoende; aldus komt er een jaarlijksche bezuiniging van 1112 mil lioen. De grootste fout van de Regeering noemt spr., dat zij de sociale belangen des volks opoffert aan versterking van de weermicht. De vergadering werd daarna verdaagd tot Vrijdagmiddag 1 uur. ieder der gemeenten Oost- en West-Sou burg, Schoondijke en Hulst. eeniging het dezen winter heeft ge maakt." Eenmaal aanbeland bij; dit onderwerp, ging Dorisi prettig op zijn vraag in. Er was heel veel belangstelling geweest, ver telde ze hem; tal van meisjes hadden zich aangemeld en hadden er de gewoon te van gemaakt geregeld te komen. Na tuurlijk waren wel enkele moeilijkheden te overwinnen geweest, maar zij en haar helpsters waren heel tevreden over den gang van zaken. Bij deze mededeelingen keek Daphne op. „Doris mag niet over haar werk ver tellen", zei ze zeer heslist. „Ik sta het haar niet toe. Ze heeft vandaag eens heer- lijk vrij-af en moet haar arbeid nu maar eens vergeten". Daphne kon mijnheer D'elacot nooit ontmoeten, zonder ietwat zenuwachtig te zijn. Ze herinnerde zich als de dag van gisteren, dat ze zijn hand gegrepen had en hem had gesmeekt niet van haar heen te gaan. 't Was op dien ellendigen dag; dien allerellendigsten dag van haar leven en nu ze had beslotn al die oude herinne ringen te vergeten, te vergeten ook, dat zij haar man ,had liefgehad, te vergeten al het naars van het heden, nu kon ze heel moeilijk den man ontmoeten, die haar in een oogenblik van absolute moe deloosheid had gezien. Een breede kloof scheen de kalme Daphne van die vroe AAN BED GEKLUISTERD DOOR RHEUMATISCHE RUGPIJN. Nu geen spoor van pijn meer. „Ik leed gedurende jaren aan rheuma- tische pijnen in mijn rug. Van tijd tot tijd moest ik zelfs een paar dagen in bed blij ven. Ik kon niet loopen of staan, Daar mijn vader van dezelfde pijnen verlost werd door Kruschen Salts probeerde ik het ook. Nu heb ik niet het minste tee- ken van pijn meer. Mijn vader die a) over de 80 is, heeft nooit ergens last van dank zij Kruschen Salts." Mevr. H. R, Evenals bij deze dame en haar vader zullen ook bij anderen die geregeld hun kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts nemen, allerlei klachten als rheumatische pijnen, hoofdpijn, constipatie enz. niet be staan. Door de aansporende werking van Kruschen Salts op de inwendige orga nen blijft uw organisme vrij van alle schadelijke stoffen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erken de drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij,, A'dam, voorkomt. (Adv.) dat men begon met het gebouw van het Gasthuis te sloopen. Toch doet het reeds weer weemoedig aan als men in de eta lage van Kunsthandel Feij' het schilder stuk van R. Kimpe ziet met de mooie af beelding van het in 1804 gebouwde en in 1937 afgebroken stevige gebouw. De schilderij zal tot in lengte van dagen een herinnering blijven aan het gebouw, dat slechts 73 jaar heeft mogen bestaan. St. Nicolaas andermaal te Middelburg, Morgenavond zal St. Nicolaas andermaal te Middelburg ver toeven. Om kwart voor 7 zal hij: te paard en gevolgd door het muziekgezelschap „Crescendo" rijiden van den Seisdam, 'lan,gs Houttuinen, Langeviele, Bedde- wijikstraat, Vlasmarkt, Markt, Gortstraat, Varker.smarkt, Gravenstraat, Markt, Lange en Korte Delft, Dam, (even num mers), Nieuwe Brug, Dam (oneven num mers), Giststr., St. Fieterstr., Balans met als eindpunt St. Joris, waar hij aanwezig zal zijn op het kinderfeest, dat aldaar door Crescendo is georganiseerd. Het eerste natrium- licht te Middelburg. Middel burg heeft thans ook zijn natriumverlich- ting, die is aangebracht aan de achter zijde van het Postkantoor en te zien is van uit den Blindenhoek. De firma Gebr. Kunst heeft deze verlichting hier ge monteerd. Commissie van toe zicht Lagef Onderwijs. Voor de benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het L. O. in de vacature ontstaan door het vertrek van mevr. W. G. AppelDeibei, 'heeft de commissie de volgende aanbeveling ingezonden: mevr. E. BorgmanLigthart en mevr. dr G. Kooimanvan Middendorp. In de periodieke vacatures van de 'hee- ren M. H. Boasson, P. A, Rosendaal en W. Thieme, worden met de aftredenden aanbevolen resp. de heeren J. Onder- dijk, P. van Roos en W. Z. Ort. Bestuur Godshuizen. Voor de in zijn midden met 1 Januari a.s. ontstaande vacatures, door periodieke aftreding van de heeren L. Onderdijk en H. J. Vroom heeft het bestuur der Gods huizen met de aftredenden resp. aanbe volen de heeren H. Oldeman en J. G. F. Larsen. Eenheid door Democra- t i e. Gisteravond kwam de afd. Middel burg van de Vereen. „Nederlandsche Be weging voor eenheid door democratie" (E.D.O.) in vergadering bijeen onder voorzitterschap; van den heer mr M. G. W. v. d. Veur. D'eze heeft allereerst onder instem ming van de aanwezigen zij;n beste wen- schen uitgesproken voor spoedig herstel van Prins Bernhard. Vervolgens deed hij dit ook voor het spoedig herstel van den heer J. Onderdijk, die zoo belangstellend met E.DD. medeleeft. Spr. deelde verder mede, dat het voor loopig bestuur meende te moeten aan blijven tot de afdeeling in ledental is vooruitgegaan. Al zijin de verkiezingen goed afgeloopen voor de democratie, toch gere dagen, te scheiden, te scheiden van de vrouw, die zij nu was geworden. Het was hard te gelooven, dat zij was dezelfde persoon als de Daphne, die ze nu met critische oogen aankeek, het meisje dat haar hoofd verborgen had in de kussens van de sofa in de Oostelijke kamer van het bniten, en dat toen zij opstond, zich had bevonden tegenover nietpand anders dan mijnheer Delacot. De herinnering aan zijn medelijdend ge laat en aan zijn woorden: „Zoo lang als zijn vrouw hem lief heeft is er hoop voor een man", maakte nu, dat zij zich on behaaglijk gevoelde en zich schaamde als zij hem ontmoette. Daarom was ze ook niet spijtig dezen middag, dat haar woor den, als een halve grap bedoeld, tot ge volg hadden, dat hij heenging. Maar het speet Doris wel. „Waarom zei je dat?" vroeg ze. „Ik heb gewoonlijk al niet te veel sympathie met mijn vereeniging, zoodat ik het werkelijk wel prettig vond er eens met iemand over te spreken, die werkelijk belang in mijn werk stelt." „Lieve, ik houd niet van dien man", zei Daphne met een lichte huivering; „dat wil zeggen, hij is bekend met iets zeer onplezierigs in mijn leven. Ik vind niet prettig door zijn aanwezigheid aan dit alles herinnerd te worden; en boven dien, het is ook beter voor je, dat je nu dreigen er nog ernstige gevaren van de zijde der dictatuur. Het voorloopig be stuur zag gaarne nog de heeren P. Fran cois en I. P. J. de Groot aan zich toege voegd, waarmee de vergadering zich ver- eenigde. Verder hebben met mevr. Van LeeuwenDrost zitting de heeren mr v. d. Veur, mr A. J. v. d. Weel, S. S. Smeding, L, A. M. van Waegeningh en W. ïïeijiiger. De voorzitter zeide, dat bet de bedoe ling is in de tweede helft van Januari of begin Februari een tentoonstelling te houden en dan een propaganda-avond daaraan te verbinden, Wemeidinge. Met ingang van 1 Deo. 1.1. is tot sergeant in actieven dienst bij de Genietroepen te Utrecht benoemd de heer P. van D'alen alhier, lerseke. Naai wij vernemen is aan de Zeeuwsche mosselvisschers de vergun ning om mosselzaad te halen van de Waddenzee (welke gelegenheid slechts duurde tot 10 Dec. a.s,) voor onbepaalden tijd verlengd. Dit is voor menige schipper die over een groote boot beschikt en in zijn eigen bedrijf geen werk heeft, een mooie ver dienste geworden. Het zaad is van uitnemende qualiteit en veel gevraagd, Was voorheen zaad van de Belgische hoofden het meest ge vraagd, dit is nu niet meer het geval, Vertrokken: J. G. Treffers v. Biezelinge n, Kruiningen, Hansweert C 61; Jaca. Slabbekoorn v. Biezelinge n, Amersfoort, F. v. Blankenheimstr. 34; J. Poelman van Kapelle naar lerseke, Damstr.; B, M. de Klerk v. Kapelle n, Amsterdam, Prin sengracht 477. Hansweert. Het wrak van het cp 23 Nov. 1.1. nabij Bath gezonken schip José 2 is door de eigenaars geabandonneerd. Vermoedelijk zal het nu door den rijks waterstaat worden opgeruimd, aangezien het hinderlijk ligt voor de scheepvaart. - Het motorschip Rheinunion 5 kreeg nabij Walsoorden machineschade. Met behulp van een zeil wist de schipper hier in de haven binnen te komen. Het schip zal hier gerepareerd worden. Het Rijnschip Mannheim 171 had het ongeluk bij het stoppen in de sluis dat een bolder afbrak en in de sluis viel. Met behulp van een duiker is de bolder uit de sluis opgevischt. De scheepvaart 'kon toen weer ongehinderd voortgang hebben. Oudelande. Gisterenavond hield de afd. van het Groene Kruis en wijkverpleging najaarsvergadering. Door de wijkzuster werden in deze gemeente 223 bezoeken afgelegd. De begrooting 1938 werd vast gesteld in ontvang en uitgaaf op f 650,23. D'e verplegingsartikelen bevinden zich in goeden staat. Het bestuur moet evenwel constateeren dat sommigen de artikelen zonder noodzaak te lang bij zich houden. Als bestuurslid werd herkozen G. Douw en in de plaats van Abr. Remeijh.se, die niet meer in aanmerking wenschte te ko men werd gekozen burgemeester A. W. Nieuwenhuize. Het bestuur deelde mede, dat binnen kort een verbandcursus zal worden ge houden te geven door dr Folmer te Drie wegen. Bij de rondvraag meende een lid onbehoorlijk te zijn behandeld door het bestuur. Door een ander lid werd voor gesteld om de handelwijze van het be stuur goed te keuren, hetwelk door de overgroote meerderheid weid gedaan. De vergadering was door 41 personen be zocht. De voorz. bracht dank aan dhr Remeijnse, die 13 jaar het secretariaat heeft waargenomen. Colijnsplaat. Geen animo. Het plaat selijk Comité voor werkloozenzorig vergaderde onder leiding van Da Bons. Tot zijn spijt moest het co mité constateeren dat de werkloozen alhier des winters geen prijs stellen op een ontspanningsloikaal. Het lokaal zal daarom gesloten blijven. Herhaalde po gingen zijn aangewend de werklooze eens werkelijk heelemaal uit je werk bent." Doris was stil. Maar terwijl zij met Daphne sprak over de schoonheid der bloemen, was ze met haar gedachten bij mijnheer Delacot, en vroeg ze zich af wat Daphne bedoeld had met haar opmer kingen. Ze was op dat oogenblik al de praatjes, die ze gehoord had, vergeten geweest, maar Daphne's woorden brach ten ze in haar herinnering terug. Hoe aardig hij ook was geweest, hoe werke lijk belangstellend hij ook was geweest in haar werk, wat over hem verteld werd was tóch een donkere achtergrond van dit alles en nu ook had Daphne een on aangename herinnering aan hem! Maar hoe ook, haar was bespaard gebleven de aanblik van Katharine met hem in ge sprek, en daarvoor was ze dankbaar. Bovendien de expositie was gezellig, het strijkje was goed, en allen zagen er even opgewekt uit; waarom zou ze deze on aangename gedachten niet uit haar hoofd bannen, en zich met de anderen gaan vermaken in wat te genieten viel? En werkelijk, het gelukte haar. Spoedig er op zat zij gezellig met Daphne en Ka tharine te praten aan een der kleine tafeltjes in een der boxen van de expo sitiezaal. Maar voor de avond om was, werd Doris opnieuw herinnerd aan de zaak, Onderhandelingen over een nieuw verdrag hebben niet tot een resultaat geleid. Op een vraag van den heer Schouten nopens eventueel resultaat van de loo- pende Nederlandsch—Duitsche handels politieke besprekingen, heeft de Minister van Economische Zaken, Mr M. Steen- berghe, gistermiddag in de Tweede Ka mer, de volgende verklaring afgelegd: Het is niet mijn gewoonte over loopen- de onderhandelingen mededeelingon te doen, doch nu mij daaromtrent uitdruk kelijk vragen gesteld worden, zou ik wil len antwoorden, dat er reeds een eerste bespreking tusschen beide delegaties heeft plaats gevonden. Deze heeft on geveer 14 dagen geduurd. Het Nederlandsch standpunt wordt thans door de Duitsche instanties onder zocht. Ik kan U wel mededeelen, dat de mee ningen' zoover uiteen loopen, dat men inderdaad van een zeer moeilijke situa tie kan spreken. Wanneer de besprekin gen hervat zullen worden, is mij, alhoe wel deze vraag ons zeer bezig houdt op dit moment nog niet bekend. Volgens de Maasbode hangen de moeilijkheden vooral samen met de Duit sche deviezenschaarschte. Deze is voor Duitschland zooveel te ernstiger in ver band met zijn behoefte aan bepaalden invoer, waarvan geen tekort kan worden gedragen. De onderhandelingen zijn in Den Haag gevoerd. Zij zijn niet afgebroken, maar geschorst omdat de Duitsche onderhan delaars zich te Berlijn opnieuw willen beraden, jeugd te bewegen tot het volgen van cur sussen, doch helaas tevergeefs. Binnen kort zal, behoudens goedkeuring van B. en W. een verloting worden gehouden van enkele in de afgeloopen winter ge maakte figuurzaagvoorwerpen. Het co mité besloot zich voorloopig nog te hand haven. Tot bestuurslid werd herkozen de heer L. Blaas en gekozen de 'heer C. Bijl. Be sloten werd na een langdurige discis- sie over het onvolledige van de vest en de noodzaak van aankoop van een eigen ter rein, in de vest een dam te plaatsen, opi aat het water op peil Mijift. Het bestuur werd gemachtigd uit te zien naar een geschikt stuk grond nabij de kom. Stavenisse. Db landarbeiders nit onze gemeente, die gedurende een half jaar werkzaam zijn geweest in het landbouw bedrijf in Duitschland, zijn weer naar hun haardsteden teruggekeerd. Was in het afgeloopen voorjaar, toen de aangifte voor uitzending openstond, onder de betrokkenen een groote reserve waar te nemen, omdat men algemeen dacht, dat het in Duitschland niet mee zou vallen, thans kan gemeld worden, dat de personen die teruggekeerd zijn, unaniem verklaren, dat zij het er best gehad hebben. Er werd een behoorlijk loon verdiend, onder zeer dragelijke om standigheden, terwijl ook de voeding al leszins voldoende was. Het beste bewijs trouwens, dat het er nog zoo slecht niet was, is wel, dat allen die teruggekeerd zijn, vast van plan zijn om er het volgen de jaar weer heen te gaan. (Z. Nsb.) die zij zoo graag uit haar gedachten had willen bannen. Haar meisjesvereeniging dien avond was druk bezocht. Mevrouw Young, die een der beste helpsters van Doris was geworden, was mee aanwezig, evenals drie andere dames. De meisjes hadden naailes, terwijl haar een mooi boek werd voorgelezen; daarna mochten ze met el kaar wat praten en spelen, terwijl tot slot Doris een hoofdstuk uit den Bijbel voorlas en daaraan enkele waarschuwen de woorden vastknoopte. Toen daarop de meisjes naar buiten holden, bleef een van haar aarzelen. Ze I zag er ietwat onthutst uit en keek telkens I tersluiks naar Doris om te zien of deze haar opmerkte. „Wel Molly", zei Doris eindelijk, haar vriendelijk aanziend, „heb je me 'teen of 'tander te zeggen?" Het meisje keek naar den grond alsof ze er iets zocht. „Ik ben bang, dat u me niet weer zult willen laten terugkomen", mompelde ze eindelijk, „als u alles weet". „Ik weet het alles al. Molly; hoe kan je dat doen na alles wat je me beloofd hadt? Hoe kwam je er bij?" (Wordt vervolgd.) 44 gouden tientjes en 1 gouden vijfje verdwenen. Zekere heer R. uit Middelburg, die met zijn familie te Sittard logeert, kwam na een uitstapje naar Valkenburg tot de ontstellende ontdekking, dat zijn beurs verdwenen was, waarin zich niet minder dan 44 gouden tientjes en een gouden vijfje bevonden. Onmiddellijk heeft de heer R. aangifte gedaan bij' de Sittardsche politie die thans onderzoekt of de gouden schat verloren, dan wel ge stolen is. Besmettelijke ziekten. In de week van 21 tot en met 27 No vember 1937 kwamen in onze provincie 3 gevallen van rondvonk voor, n.l. één in Tevredenheidsbetuiging van den minister van justitie. De minister van justitie heeft zijn bij zondere tevredenheid betuigd aan den rijksveldwachter-brigadier-majoor L. v. Laan te Sint Jansteen, ter zake van het door dezen met voortvarendheid en kennis van zaken en tevens met tact en voorzichtigheid in April en Mei 1937 ver richte onderzoek in een uitgebreide zaak van oplichting, gepleegd in Zeeuwsch- Vlaanderen, welk onderzoek in zeer be langrijke mate tot de mogelijkheid van veroordeeling van de schuldigen heeft bij gedragen. Het verdwenen Gast huis. Het is nog maar enkele weken

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5