DE ZEEUW TEGEN DEN STROOM Uit de Provincie MIDDELBURG. WALCHEREN. Wijziging begrooting van Financiën. TWEEDE BLAD algemeen hebben steeds spr.'s belangstel ling gehad. De Staatscommissie, welke nog benoemd moet worden, zal hebben te onderzoeken op welke wijize de steunver- leening zal kunnen worden verbeterd. Vóór 1938 zal deze staatscommissie het leven zien. De commissie zal een redelij ken tijd voor haar werk behoeven. Wat aangaat de verplichting voor werkloozen om in het buitenland arbeid te aanvaarden, kan spr. zich met het standpunt van den heer Hilgenga niet vereenigen. Men moet het vraagstuk der werkloosheid niet noodeloos moeilijk ma ken door te zeggen, dat werk in het bui tenland geen 'passend werk is. Zijn er inderdaad principieels bezwaren, dan moeten die worden geëerbiedigd. Van misbruik der Duitsche werkgevers is niets gebleken; voor vrees dienaan gaande is er geen grond; er zijn weinig of geen klachten, De spoedopleiding van dienstboden is eenerzijds goed-, anderzijds afgekeurd. Benige waardee ring mag worden gevraagd voor de po ging om te voorkomen, dat meer meisjes naar de fabrieken gaan, Verbeteringen in de steunregeling De werkloozen moeten overtuigd zijn, dat de regeering alles doet, wat in rede lijkheid van haar verwacht mag worden. De moeilijkheid der steunregeling is, dat in de loonpolitiek geen rekening wordt gehouden met de grootte van het gezin, Met het behoefte-element wordt anders zins voldoende rekening gehouden in de steunverleening, Of wel bevordering, dat de loonpolitiek op de juist basis komt óf loslating van het verhand tusschen steun en loon, zoui- den middelen ter verbetering kunnen zijn. Het laatste 'kan niet, om niet-werken niet voordeeliger te maken dan werken. Nauwelijks grooter onrechtvaardigheid ware mogelijk, dan menschen, die niet werken w e 1 te steunen en menschen die wel werken doch toch steun behoeven, niet, Bevordering van juiste loonpolitiek ■blijft alleen over, en daaraan wordt dan ook gewerkt. Ook in het helang van de grootere gezinnen. Spr. streeft naar kindertoeslag bij de werkverschaffing zoodra de kindergeldverzekering is tot stand gekomen. Zijn streven betreft voorts de aanpassing van loonen en steunnormen, arbitraire beslissingen in bepaalde gevallen en kinderbijslagen voor oudere inwonende kinderen. Zoo noodig zal spr. vorhooging van de percentages overwegen. De goedkoope levensmiddelen voorziening. Het rijksonderzoek naar den toestand in werkloozen-gezinnen is nog gaande. Maar we weten al wel, dat het t.a.v. klee ding en schoeisel nijpt. De algemeene voedingstoestand schijnt niet ongunstig te zijn wat de gezinnen der werkloozen betreft. Dit beteekent niet, dat dit opgaat voor elk gezin afzonderlijk. Daarin moet worden voorzien, althans wat de indivi- dueele gevallen betreft. Die moeten op peil komen. Voorlichting en nog eens voorlichting voor de huisvrouw moet daarbij op den voorgrond staan. Ook is er een tekort aan het gebruik maken van de distributie van goedkoope levensmidde len. Wie daarvan geen gebruik maakt, verzuimt de gelegenheid om de voeding op peil te houden. De distributie van margarine en vet wordt uitgebreid tot de kleine gezinnen. Spr. overlegt met zijn ambtgenoot van economische zaken om een en ander ook ten goede te doen ko men aan de stille armen. Het benutten der goedkoope levensmid delen-voorziening is van het grootste be lang. De spaarregeling. Uit tal van rapporten blijkt de achter stand t.a.v. kleeding en schoeisel. Dil leidt spr. tot verhooging van den B-steun voor gezinnen met twee en meer kinderen en die meedoen aan de getroffen spaar regeling. Spr. wijst op zeer waardeerende getuigenissen omtrent die regeling. Spr. heeft alle cr'itiek ernstig overwogen, de maatregel moest genomen worden in het belang der werkloozen. Dat sparen bij werkloozen mogelijk is, blijkt uit ver schillende spaarkaarten voor velerlei doel. Men ga nu sparen voor noodzake lijke levensfactoren. Van het steunbedrag werd zeer dikwijls bovendien ten minste wel een kwartje per week voor kleeding en schoeisel besteed. Het voortschrijden de euvel van de afbetaling in werkloozen- gezinnen, dat hand over hand toenam, moest worden tegengegaan. Dat wilde spr. omzetten in besparing, een bedrag bijeen brengen, om kleeding en schoeisel te verkrijgen. Uit de practijk hebben spr. geen klachten bereikt, dat men niet kan sparen en tegelijk niet geholpen kan wor den. Spr. laat gegevens verzamelen betref fende den omvang der deelneming aan de spaarregeling. Voorloopig schijnen de cij fers nog al uiteen te loopen, wat de ver schillende gemeenten betreft. Er zijn ge meenten met 100 pot. deelneming, een be wijs, dat de spaarregeling kan. De algemeene beschouwingen worden gesloten, Over de motie-Kupers wordt vandaag gestemd. Het begrotingshoofdstuk wordt zom der hoofdelijke stemming aangenomen (aanteekening dat de heer Wijnkoop te gen is,) AANVARING NABIJ HOEDEKENS- KERKE. Gistermiddag had een aanvaring plaats tusschen de provinciale boot die den dienst onderhoudt van Terneuzen naar Hoedekuiskerke en een motorschip van den beurtschipper A. Huizen uit Elle- woutsdijk, D'e provinciale boot kreeg vrijwel geen schade, maar het motorschip werd be schadigd boven de waterlijn. De zoon van den schipper kreeg hierbij' een wonde in 't gezicht. Na verbonden te zijn door dr Koole kon de reis. worden voortgezet. Een drijvend kantoorgebouw. Ten behoeve van het Vlissingsche fili aal van de Steenkolen Handelsvereen. en het Nederlandsch Havenbedrijf is een drijvend kantoorgebouw gemaakt. Bij' P. Smit Jr. te Rotterdam is een ponton voor dit doel geschikt 'gemaakt. Op de werf van gebroeders Pot te Bolnes is daarna de stalen bovenbouw gemaakt. Daarna is het gebouw naar Rotterdam gebracht, waar de betimmering erin is aangebracht en thans is het opnieuw naar de werf te Bolnes gesleept, waar het in een rustig hoekje wordt afgeverfd. Over eenige da gen zal het de groote sleepreis naar Vlis- singen aanvaarden, om daar in gebruik te worden genomen. Visch in de Kloetingsche dorpsvijver. Nadat door de Ned. Heide-Mij het wa ter in de Dorpsvijver op het Marktveld te Kloetinge was onderzocht en geschikt bevonden, werden Dinsdag daarin van wege het gemeentebestuur een aantal edelkarpers, goudwinden, goudvoorns en goudvisschen uitgezet. Is dit ook niet een idee voor Goes? Zijn de Goesche vesten niet wat levendi ger te maken? Dinsdagavond werd een Mazon- film-avond gegeven in de Bogardzaal al hier. Reeds lang voor het aanvangsuur stond de Bogardstraat zwart van de menschen en toen om kwart over zeven de deuren open gingen stroomde de zaal vol. Ruim 350 personen konden worden binnen gelaten, terwijl honderden geen plaats meer konden krijgen. In een in leiding zette de spreker uiteen dat de Mazon-artikelen er zijn om den zelfstan digen winkelier te steunen in zijn strijd tegen het filiaalbedrijf. Behalve een be drijfsfilm, opgenomen van de Mazon-cen- trale in de Vlissinsche str. alhier, werd o.a. ook vertoond een groote film van de vacantietocht met de Mazon-verbruik- sters naar Antwerpen, die dezen zomer in Augustus plaats vond. Ruim 750 per sonen namen aan deze tochten deel 'tegen inlevering van een aantal merkjes van de Mazon-artikelen. De avond was een groot succes en zal worden herhaald. Opening van het vergaderlokaal. St Lauren®. Dank zij het jarenlang wer ken door de voormannen in de gemeente Het nieuwe visscherlj-lnspectle-vaartulg op de Zeeuwsche stroomen. In een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede'Kamer over het wets ontwerp tot wijziging en verhooging van het zevende hoofdstuk b. der Rijksbegroo- ting voor 1937, deelt de minister van Fi nanciën mede, dat de oorspronkelijke raming van de kosten voor een nieuw inspectievaartuig voor den dienst der vis- scherijien ,op de Zeeuwsche stroomen ge schiedde in het voorjaar van 1036, Daar bij werd uitgegaan van den prijs, welke werd betaald voor het in een voorgaand jaar aangeschaft vaartuig en van de be staande prijsverhoudingen. Tengevolge van het loslaten van den gouden standaard stegen de materiaal- prijzen aanzienlijk, zoodat op grond daarvan de vorenbedoelde raming uiter aard reeds te laag zou blijken, Boven dien werd het in verband met verschil lende omstandigheden, den dienst der visscherijen betreffende, bij nadere over weging noodzakelijk geaoht, in plaats van een vaartuig, als in voorgaande jaron steeds was gebouwd, een aanmerkelijk grooter vaartuig te doen bouwen, ten einde een betere dislocatie der diverse vaartuigen mogelijk te maken en een con- tinuen dienst te verzekeren onder alle weersgesteldheden Een zoodanig vaar tuig moest ook geschikt zijn den zwaren zeegang van de uitmondingen der Zeeuw- sohe stroomen te trotseeren, waarvoor dan ook een motor van aanzienlijk groo ter capaciteit moest worden ingebouwd. Voorts merkt de Minister op, dat de bouw van een centraal belastinggebouw te Rotterdam niet zou kunnen geschieden indien dit zou moeten worden gefinan cierd uit den gewonen dienst van de begrooting van financiën. De op deze begrooting jaarlijks voor nieuwbouw beschikbaar gestelde gelden zijn daarvoor te gering. Indien het Werk fonds geen hulp zou kunnen verleenen, zou de houw derhalvo achterwege moeten blijven en zou werkverruiming niet intre den. en met name door den burgemeester, dhr J. W. van 't Hoff, kon gisteravond op het dorp een vergaderlokaal worden geopend. Op de plaats waar gedurende een lange reeks van jaren de Hervormde pastorie stond (die nu vervangen is door een nieu we), bouwde de gemeente een flink ge bouw. De voorhal is bestemd voor het ver schaffen van werk aan jeugdige werkloo zen, maar dient bij gebruik der daar ach ter gebouwde groote zaal als vestibule en garderobe, zooals gisterenavond het geval was, toen een 200-tal personen waren op gekomen om de feestelijke opening mee te maken. De zaal, die een keurigen indruk maakt kan door een gordijn in tweeën worden verdeeld als men voor kleinere bijeenkom sten een zaal zoekt. Zij heeft een ruim podium. Aan de eene zijde is naast dat podium een ruime keuken gebouwd en aan de an dere zijde een kamer, die geschikt is voor kleedkamer, doch niet minder voor be stuursvergaderingen e.d. Belde zijn ook direct van buitenaf te bereiken. Alles ziet er even friseh en netjes uit. Op het podium stonden 'bloemstukken van het gemeentepersoneel, van de A. R. en C. H. Kiesvereeniging, toon de burge meester het woord nam. Na een hartelijk woord van welkom herinnerde spr. er aan, hoe jarenlang plannen bedacht en besproken zijn om een dergelijk lokaal te verkrijgen, die echter steeds op financieele bezwaren stuitten. Toen gebleken was, dat het stichten van een gebouw door particulieren onmoge lijk was,' en de voormalige pastorie werd te koop gesteld, kwam men tot het resul taat, dat de bouw van een vergaderlokaal een werkverschaffingsobject zou worden en wat daar noodwendig buiten moest vallen zou door aannemers uit de gemeen te worden verricht. Dit is bereikt. Vele gemeentenaren hebben iets aan het ge bouw verdiend. Het zal ook dienst kunnen doen voor onderwijs in lichamelijke oefe ning, wanneer dit in 1941 verplichtend wordt gesteld. Spr. brengt dank aan den VAN DONDERDAG 2 DEC. 1937, Nr 54. BEGROOTING SOCIALE ZAKEN. Werkverschaffing en steunverleening. De spaarregeling. Steun aan kleine boeren De Kamer heeft Dinsdagavond en gis teren de begrooting van Sociale Zaken verder behandeld. D'e heer Kupers (S.D,) wijst op de funeste werking van de blijvende werk loosheid, den stagen achteruitgang van de gezinnen der werkloozen. De minister kwam met zijn spaar re gel ing; het is spr. een raadsel hoe deze bewindsman daarmee komen kon, Do mi nister past op de werkloozen een ontoe laatbare pressie toe. Spr. bepleit verhooging van den steun, Er zijn enkele verbeteringeü, maar eens deels worden zij ongedaan gemaakt door de prijsstijging, anderdeels door beper kingen. Spr. dient een motie in tot verkrijging van een duurtetoeslag op de steunbedragen. De heer v. d. Heuvel (A.R.) meent, dat Engeland huiten beschouwing gelaten, geen land een zóó goede steunregeling heeft als Nederland. De nieuwe maatre gelen van dezen minister kan spr. toejui chen, óók het spaarsysteem. Loontoe- slagen in land- en tuinbouw zijn nood zakelijk te achten. Vorige proeven zijn niet geslaagd, doch er zal in dezen iets dienen te geschieden. Noodige, zij' het niet onvermijdelijke werkzaamheden moe ten uitgevoerd kunnen worden. Het is toe te juichen, dat thans den kleinen boeren ook steun wordt verleend, zij het dat aan deze regeling nog gebreken kleven, wat spr. met voor beelden tracht aan te toonen. De particuliere werkver schaffingen verdienen voorkeur bo ven de centrale; de eerste levert o.a. min der geestelijke en zedelijke gevaren op. Tenslotte vraagt spr. of het juist is dat de Heide-Mij. voor ontginningen 5 pet, meer ontvangt dan particulieren. Hij zou dit onjuist achten. De heer W e i t k a m p (C.H.) bepleit de belangen van de kleine boe ren, opdat die niet gedegradeerd wor den tot stempelaar. Een gezonde prijspo litiek der landbouwproducten is noodig ter bestrijding der werkloosheid. In het algemeen juicht spr. het beleid van den minister toe. De heer Loerakker (R.K.) dringt er op aan rekening te houden met de ziel kundige gesteldheid van de werkloozen, voor wie gedaan moet worden wat rede lijk mogelijk is. Daarbij dient de kinder zegen in aanmerking te worden genomen. Omtrent de brandstoffenv-oor- z i e n i n g is reeds een verbetering be reikt, doch een verdere verbetering acht spr. noodig. De steun aan werklooze meerderjarige kinderen heeft weinig te beteekenen. De eischen moeten aanmerke lijk worden verzacht. Spr. waardeert het goede in de spaar regeling en zou die zelfs willen uitbrei den. De heer Van Lienden (S.D.) ver zoekt een betere regeling voor kleinere gezinnen van goedkoopere levensmidde len. De minister make het voortbestaan van werkkampen mogelijk en late eens nagaan wie voor herscholing in aanmer king komen. De heer Krol (G.H.) zegt, dat de s p aarregeling met weinig enthou siasme is ontvangen. Het zal echter wel blijken, dat het gemeenschapsgevoel het wint van de critiek. De Minister sluit kleine boeren boven 65 jaar van steun uit. Hij kome daarop terug. De jeugdige werkeloozen doen te FEUILLETON. door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 42) Q. HOOFDSTUK XVI. De juffrouw uit „de torenkame r". Het Kerstfeest was gekomen en voor bijgegaan en het nieuwe jaar was nu al verscheidene weken oud. Er was geen sneeuw gevallen; het had niet gevroren, en de Maartlucht was zacht en mild, zóó, dat het heerlijk gevoel van de naderende lente hen bezielde, die daarnaar reik halzend hadden uitgezien. Het venster was open in de Oostelijke kamer van Rendall Park, ofschoon het vuur in den haard brandde. Mevrouw Maitland zat aan het raam een brief te schrijlven. Bij November van htt vorig jaar was ze veel veranderd. Zóó veel, dat wie haar sinds dien tijd niet had gezien, eenige moeite zou hebben haar er in te herken weinig aan jeugdarbeid mee, omdat zij te weinig toeslag ontvangen. Is die ver leend en melden zij zich nog niet aan, dan moeten zij worden gedwongen. De heer Vos (S.D.) waarschuwt tegen het in werkverschaffing uitvoeren van gewoon werk, dat in normalen ar beid kan worden verricht. De heer Dr Vos (Lib.) juicht de steun regeling voor de kleine boeren toe, voor al omdat de steunmaatregelen voor den landbouw tot dusver vooral den grooten boeren ten goede kwamen. Bij de distributie van goedkoope voe dingsmiddelen, schoeisel en kleeding worde de middenstand ingeschakeld. Spr. juicht het spaarinitiatief van don minister toe. Maar de allerarmsten, die niet zelf kunnen sparen, moeten door Maatschappelijk Hulpbetoon worden ge holpen. De regeering wijdde aandacht aan do kampen, waarvoor de jonge menschen op het platteland meer belangstelling hebben dan die uit de steden. Nadat verder nog verschillende leden het wd'Brd hadden gevoerd was het woord aan den Minister, Minister Romme aan het woord. De minister van Sociale Zaken, do heer Romme, verklaart dat er in het kabinet geenerlei oneenig- heid is ten aanzien van spr.'s beleid. Aangaande den verplichten ar beidsdienst zegt spr., dat degenen, die op het gebied van de opvoeding der jeugd na het verlaten der school een nieuwen schoolstrijd willen openen door af te dingen op het opvoedingsrecht der ouders, deze regeering tegen zich zullen vinden. Verhooging van zakgeld in de kam pen acht spr. niet noodig; het tegenwoor dige zakgeld is voldoende. Iets anders ia of de jongelui, die in centrale werkplaat sen of kampen hebben gewerkt, geen voorrang behooren te hebben bij particu lier werk. De minister zal dit bevorderen. De werkverschaffing. Er is aangedrongen, bijl de werkver schaffing niet te komen op het terrein van het vrije bedrijfsleven. Dat stand punt heeft de minister ook. Spr. zal onderzoeken of in de gemeen- iten voldoende werkobjecten voor werkverschaffing worden benut. Spr. zou niets liever willen dan dat de steunver leening daardoor kon worden stopgezet. Het departement wenscht tact hij de werkverschaffing. Daarnaast moeten er is 4050 duizend man in de werkver schaffing regel en orde vooropstaan. Aan de in werkverschaffing werkzamen worden zoo moge-lijlk verwarmde keten ter beschikking gesteld. Het aantal per sonen hij de werkverschaffing is voortdu rend toegenomen, vergeleken bijl verleden jaar; in Augustus van dit jaar waren er ruim 42.000. T.a.v. het werkfonds ver- gete men niet, wat er al moest voorafgaan om op goed toerental te komen. Een ver hooging van het crediet met f 30 millioen is voorgenomen. Men bedenke echter, dat we nu ook het verkeersfonds hebben, dat het werkfonds ontlast. Met de f 30 mil lioen is er nog f 90 millioen te verwerken, wat bespoedigd wordt door een betere outillage. Zoo noodig zal de regeering een nieuwe verhooging van het crediet moeten vragen. Steun aan de kleine boeren. Wat de loonbijslagen in den land - en tuinbouw aan gaat, spr. zal de desbetreffende opmer kingen aan de bedrij'fsraden in land- en tuinbouw voorleggen, teneinde te ervaren of er zoodoende tot werkverruiming is te geraken. Wat betreft den steun aan klei ne b o e r e n, is er te onderscheiden tus schen de houding van het rijk jegens de gemeenten en die jegens de betrokkenen. 0'ver het algemeen is de regeling gun stig voor de kleine hoeren. Bij elke regeling zijn er echter wel en kelen, die er op achteruit gaan. Reeds is er overleg te dien aanzien gepleegd, en besloten is, alle faciliteiten (kolen- en kindertoeslag enz.) der steunverleening ook toe te passen voor de kleine boeren. Dit is in verhouding tot het steunbedrag een niet geringe som. De kleine zelfstandigen in het nen. D'e ongedwongenheid van haar jeugd had plaats gemaakt voor een meer rus tige houding en de vriendelijke trek op haar gelaat was veranderd in een uit drukking van vastberadenheid. Ze zag er nog wel aardig uit knap werd ze nog steeds genoemd maar haar bijzon dere charme was verdwenen. Terwijl ze met haar brieven bezig was, werd de deur geopend en kwam haar man binnen. „B'aphne", zei hij', „ik rij vanmiddag naar Wrenthem en neem de Ready's mee terug, als ik kan; ik denk, dat Dick Ready bereid is Rowden van mij te huren als jachtterrein voor zijn vrouw. Mevrouw Ready zal waarschijn lijk ook meekomen. Je zorgt natuurlijk voor de thee?" „Natuurlijk niet", antwoordde zijn vrouw koel, zonder op te zien. „Ik heb voor van middag wat anders". Maitland fronste zijn voorhoofd. „Mogelijk kun je je vrij' maken voor van middag; zie dat je 't klaar speelt; me vrouw Ready zal natuurlijk verwachten, dat je thuis bent", zei hij. „Mevrouw Ready ken ik ternauwer nood, zoodat ik voor haar geen bijzondere maatregelen behoef te nemen; bovendien ik heb juffrouw Emerson beloofd, dat ik haar van middag zou komen bezoeken, en ik ga haar niet opzeggen terwille van me vr ouw Ready." „Dus je houdt absoluut geen rekening met mijn verlangens?" Mevrouw Maitland keerde zich om en keek haar man aan. Het was geen pret tige blik; het was een blik als geen an dere vrouw naar haar man geworpen zou hebben, hoe verkeerd deze ook mocht zijn. Roger Maitland schrok er van. Hij' had gemeend, dat hij een sterke kerel was; in de dagen namelijk toen Daphne hem in alles ter wille, hem onderdanig was; maar nu zij haar onderdanige houding geheel had laten varen, nu bleek hem tel kens hoe hb haar mindere was geworden; hij kon haar niet meer gelasten of haar zelfs bewegen een van haar plannen te wijzigen ter wille van hem. D'e booze blik, een blik vol minachting, die Daphne thans op hem wierp, herinnerde hem nog eens weer aan de veranderde toestanden. „Je kunt de paarden niet krijgen", zei hij zacht; „ik wil liever niet, dat ze ver moeid worden". Mevrouw Maitland lachtte. „Praat geen onzin", zei ze; „je weet heel goed, dat de paarden veel te weinig te doen krijgen; ze doen niets dan vreten en verteren hun voedsel in rust. Een vol genden keer, waarneer je me zoo iets vraagt, vóór ik een afspraak heb ge maakt, zal ik thuis blijven om je vrien den te ontvangen, maar dezen keer blijf ik er bij, dat ik D'oris niet wil teleur stellen; voor al de Ready's ter wereld nog niet." Roger liep de kamer op en neer, boos, terwijl D'aphne stil voorover zat en deed alsof ze verdiept was in den brief, dien ze bezig was te schrijven. „Me dunkt je wist", zei hij na enkele minuten, „dat je bezig bent mij: tot het uiterste te drijven". D'aphne beantwoordde deze opmerking door te zwijgen, en haar man, die voelde, dat zijn drift bezig was, alles wat goed in hem was, te dooden, verliet de kamer Toen het geluid van zijn voetstappen geheel verstorven was, legde Daphne haar schrijfwerk ter zijde. „Omdat Roger is, die hij' is, geloof ik niet, dat ik ook alle genoegens aan kant behoef te zetten", dacht zij bij zichzelf. „Het is juist wat ik op 't oogenblik noo dig heb in dit leven; een vergoeding voor al de ellende, die hij me aangedaan heeft; laat mij nog maar genieten, wat er te ge nieten valt. Ik haat deze scènes; ik hoop maar, dat het middagje prettig wordt, dat D'oris amusant zal zijn, zoodat ik spoedig dit alles weer vergeten hen"; en met deze gedachten trok ze aan de bel en gaf ze order met den wagen voor te komen tegen drie uur in den middag. En D'aphne amuseerde zich bijzonder. Ze had haar mooiste kleeren aangetrok ken voor deze gelegenheid, want ze zou op een show al haar vriendinnen ont moeten; ze werd van allen kant bewon derd, en. D'oris was zeer gezellig; ze praatten over alles en nog wat, want ook Doris genoot. Zij had slechts zelden tijd om zoo eens een middagje door te bren gen. D'aphne deed alle moeite om de scène uit de oostelijke kamer uit haar gedach ten te bannen; wat haar ook gelukte. Pas toen t ze weer tegenover haar man aan tafel zat herinnerde ze zich wat was voorgevallen. Ze vroeg niet of de Ready's er geweest waren of niet, want haar man was niet in een stemming om het haar te zeggen. Dat zij op den bewusten middag zelf de oorzaak geweest was van de verwijdering tusschen haar man en haar, kwam niet in haar op. Hij en hij alleen was de schuldige van alles. En zoo leefden, dag. aan dag, deze twee men schen naast, of liever tegenover elkander voort. Liefde en waardeering hadden Rendall Park verlaten en niets was er voor in de plaats gekomen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5