IGenencd Het wereldkampioenschap Schaken. Onderwijs. Leestafel Rechtszaken Politieberichten. Marktberichten fMen sbe&ds vvüW2x$; NOORD-BEVELAND. WALCHEREN. 2. zijn overgeplaatst; B. van Julsingha, Openbare Verkoopinp en Verpachtingen J. van Giezen, Korte Delft 10; (bood- sohaptasoh met boekje, H. Kampman, L, Nnordstraat 45; huissleutel, J, van Hel leman, Doksttint 18; h isehap'ir v>( j A Vos, Pottcnb.singel 24; kir ban 1- schoentje, J. van Hemert, Baans: -at 6; zwart hondje, F. Vos, Lombardstraat 34; zwarte handschoen, J. Fiegen, Varkens- markt 4; blauwe wollen kinderhand schoen, v, d. Broeke, Bogardstraat 10; huissleutel, Venteville, Veerschesingel 136; paar regenpijpen, Annot, Oude Kerk straat 14; port. inh. foto, A. Jobse, Se- geerstraat 15; passer, Rottier, St. Joris- straat 9; blauwe kindei muts, T. Verduijn, St. Jorisstraat 24; tabakspijp, R. v. Her cules, V'liss.straat 20; belastingmerk in etui t. n. van mej. Hack, mej. Coppoolse, Oud Arn. Pad 45; paar bruine glacé handsch., S. v. d. Putte, Seissingel 46; Koffer, Huibregts, motorh. Gortstraat; huissleutel, D. Rijkse, Wilhelminastraat 5; pantoffel, D'. Daane, Jodengang 54; kinderhandschoentje, Fondse, K. Geere 40. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. Dr Aljechln heeft In toreneindspel een pion meer. Goede remisekansen voor Dr Euwe. De 23ste partij van de match om het wereldkampioenschap schaken tusschen Dr Euwe en Dr Aljechin, werd gisteren te Rotterdam gespeeld en na 40 zetten afgebroken in een toreneindspel, waarin Dr Aljechin een pion meer bezit, doch de wereldkampioen goede remisekansen heeft. Wit: Dr Euwe. Zwart: Dr Aljechin. 1. d'2d4 Pg8—f6 2. c2c4 e7e6 3. Pgl—f3 b7—b6 4. g2g3 Lc8b7 5. Lflg2 Lf8—e7 6. 0—0 0—0 7. b2b3 d7d5 8. Pf3e5 c7c5 9. d4Xc5 b6Xc5 10. c4Xd5 e6Xd5 11. Pblc3 Pb8d7 12. Pe5d3 Pd7—b6 13. a2a4 a7a5 14. Lel—a3 Ta8c8 15. Pc3b5 Pf6e4 16. Ddl—el Pb6d7 17. Tal—dl Pe4d6 18. Pd3—f4 Pd6Xb5 19. a4Xb5 Pd7—f6 20. Pf4Xd5 Pf6Xd5 21. e2 e4 c5c4 22, La3Xe7 Dd8Xe7 23. e4Xd5 De7Xel 24. TflXel c4Xb3 25. dö—d6 Lb7Xg2 26. KglXg2 Tc8b8 27. d6—d7 g7g6 28. Tdl—al Tb8Xb5 29. Tel—e8 Tbö—d5 30. TalX aS Td5Xd7 31. Te8Xf8f Kg8Xf8 32. Ta5bö Td7d3 33. Tb5—b7 Kf8—g7 34. Tb7b6 g6g5 35. h2h.3 h7—h5 36. h3h4 'gö—g4 37. Tb6b5 Kg7—g6 38. Tbö'göf Kg6h6 39. Tg5bö f7—f6 40. Kg2fl Kh6—gö Afgebroken. hoeksche werkman niet ongeschikt is voor grondwerk. Het is een blamage werpen van ondeskundigen op geschikte vaklie den. De opzichter scharrelt. De opmetin gen van den opzichter moeten maar eens nagegaan worden. Dan komt men wel tot andere conclusies. Volgens spreker is het bewezen, dat de Inspecteur tegen 's-Heerenhoek is, maar hij vecht verikeerd. Hij heeft zich te rich ten tot B. en W., die over hem een noot kraakten in hun schrijven naar den Minister. Bijpassing door middel van het Bur gerlijk Armbestuur moet plaats hebben. De Raad vereenigt zich hiermede en gaat tot een geheime zitting over. Kortgene. Gemeenteraad. Dins dagavond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van weth. Salomé. De heeren Boot en Dorst waren afwezig, de eerste wegens ziekte, de laatste met kennisgeving. De voorz. feliciteerde den heer Schuit, gemeente-secretaris, met zijn benoeming tot burgemeester van Kortgene, zulks na mens alle leden. De heer Sohuit dankte voor deze woorden. De zwem- en poloclub „De Zandkreek" vroeg subsidie voor een cursus in red dend zwemmen. Er zijn 15 deelneem- sters(ers). Na eenige discussie werd het punt aangehouden tot een volgende ver gadering. Mej. T. C. Swart, kweekelinge met acte aan de o.l. school alhier en wonen de te Kloetinge, werd met alg. st. be noemd tot onderwijzeres aan die school per 1 Jan. '38. Daarna geheime zitting. Westkapelie. Loop der bevolking over de maand November. Ingekomen: Willem Speyer, marechaussee, uit IJzendijke. Vertrokken: Pieter Brasser, dienstbode naar Vlissingen; Korn.s Minderhoud, kantonnier, en gezin, naar Vlissingen; Jak.s Minderhoud, machinedrijver bij 't loodswezen, naar Vlissingen; Hendr. Willem Schiermeyer en gezin naar Am sterdam. Maandag is alhier een begin ge maakt met de uitvoering van de rioolwer- ken in deze gemeente, n.l. het uitdiepen en verbreeden van de sprink vanaf brug 28 aan den ouden grintweg, het zooge naamde geultje, tot aan de plaats, waar de zuiveringsinstallatie wordt gebouwd. Deze sprink dient n.l. voor de uitloozing van het vuil. In werkverschaffing zijn thans daarbijl 24 personen te werk ge steld. Bij' Kon. besluit is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burger school te Oostburg: G. A. Campagne, leeraar aan de R.H.B.S. te Neuzen. Inspectie van het lager onderwijs. Bij Kon. besluit van 27 November is 1. op hun verzoek eervol ontslag ver leend aan J. Cals, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Roermond en J. Baak, inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Leiden; inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Heerenveen naar de inspectie Leiden, en mr G. C, J. M. Merkelbach van Enkhuizen, inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Roosendaal, naar de inspectie Breda; 3. zijn benoemd in vasten dienst: J, J. Verbeeten, inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Breda, tot hoofd inspecteur van het lager onderwijs in de eerste hoofdinspectie, J. Th. H. Bannen berg, tijdelijk inspecteur van het lager onderwijs in algemeenen dienst, tot in specteur van het lager onderwijs in de inspectie Roermond, en C. Stolk, school opziener van het lager onderwijs te Rot terdam tot inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Heerenveen; 4. zijn benoemd J. Bierling, hoofd eener bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs te Zwolle, tot inspecteur van het lager onderwij® in de inspectie Sneek en L. van der Zweep, hoofd eener bijzondere lagere school te Haarlem, tot schoolopziener van het lager onderwijs in de inspectie 's Gravenhage. De geheimzinnige dief stal te Utrecht. Hoewel de politie en de directie van de „Coöperatie „Voorwaarts" het diepste stilzwijgen be waren inzake de mysterieuze verdwijning van vijfenveertighonderd gulden tijdens het geldtransport te Utrecht, worden toch langzamerhand nadere bijzonder heden aan de openbaarheid prijs gege ven. Zoo is thans bekend geworden, dat biji het geldtransport in totaal een bedrag groot vijftienduizend gulden, werd ver voerd in drie en twintig zakjes elk met vijfhonderd gulden en in een actentasch, welke 3500 gulden aan bankpapier en kleingeld bevatte. Gestolen werden twee van die zakjes en de kostbare actentasch. De overige zakjes waren blijkbaar een te omvang rijke vracht voor den dief, zoodat hij die in de auto moest laten liggen. Van onregelmatigheden verdacht. Tegen den heer J. S. te Schagen heeft de politie een onderzoek ingesteld. Hij] wordt verdacht in zijn beroep van makelaar en accountant onrechtmatighe den te hebben gepleegd bij' het afwikkelen van nalatenschappen o.a. in het declaree- ren van te hooge bedragen voor succes sierechten. De zaak zou reeds in handen der justi tie zijn. Naar wordt bericht heeft de heer S. met ingang van 1 Dec. a.s. als wethou der bedankt. Twee auto's vol goede ren gestolen. De politie te Zutphen heeft een huiszoeking gedaan bij den uit wonenden concierge van de vakschool voor meisjes, naar aanleiding van her haalde diefstallen, welke den laatsten tijd in die school werden geconstateerd. Het resultaat was verbijsterend. Zij' vond in 's mans woning niet minder dan twee auto's vol gestolen goederen, o.m. levens middelen, lijfgoederen en linnengoed. De vrouw van den concierge heeft den diefstal bekend en is in bewaring gesteld. 'Noodlottige stoeipartij. Bij de bakkerij1 ..'t Smulhuis" te Amers foort, heeft Dinsdagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. De 20-jarige K. en de 20-jarige B. hadden het ongeluk van den meelzolder te vallen. Van een hoogte van ongeveer vijf meter kwamen zij' terecht op een steenen plaats. Beiden zijn opgenomen in een zieken huis. K. had beide polsen gebroken; B. had een hersenschudding en een schouder fractuur. Het ongeluk zou te wijten zijn aan stoeien. Motorrijder veronge lukt. Gisteravond is een motorrijder op den rijksweg te Baarn tegen een stil staande vrachtauto gereden. De motorrij1- der, de negentienjarige v. d. L., wonende te Hilversum, smakte tegen den grond en liep ernstige verwondingen op. In bewus- teloozen toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd, waar hij', zonder bijl kennis te zijn geko men, is overleden. Inbraak in de hout- vesterij te Apeldoorn.. De centrale recherche te Amsterdam heeft in samenwerking met de kon. mare chaussee te Apeldoorn gisteren wederom drie personen gearresteerd, die ervan verdacht worden betrokken te zijn bij de inbraak op 9 Nov. in de woning van den Houtvester van H. M. de Koningin, den heer J. Mulder te Apeldoorn, waarbij een hoeveelheid effecten ter waarde van tien duizend gulden, alsmede een aantal gou den en diamanten sieraden zijn gestolen. Het zijn twee mannen en een vrouw, allen te Amsterdam woonachtig. Een aantal gestolen effecten ter waarde van f 6700 is bijl hen teruggevonden. Brutale diefstal te As sen. Maandagavond heeft te Assen een zeer brutale diefstal plaats gehad. Om streeks zes uur hielp de winkelier B. een klant in zijn winkel. Deze klant betaalde hem met f 25. Om dit bankbiljet te wisse len begaf 'hij zich via een tusschenkamer naar de achterkamer, waar hij' zijh geld kistje op tafel zette en de f 25 wisselde. Om den klant niet te lang te laten wach ten, liet hiji het briefje van f 25 en het geopende geldkistje op tafel liggen. Toen hij' in den winkel het geld teruggaf aan den klant, merkte deze op, dat er iemand aohter was. B. ging kijken doCh zag nie mand. Evenwel kwam hij tot de ontdek king, dat de portefeuille met geld, welke zich in het geopende geldkistje had be vonden, verdwenen was, evenals het bil jet van f 25. In de portefeuille bevond zich een bedrag van f 700. Oude man opgelicht, De 81- jarlge J, V. te Rotterdam verhuurt van zijn huisje een kamertje en daar hij thans geen vasten huurder heeft, is het vertrekje te bezichtigen. Een dezer dagen vervoegde zich een jongeman bij den ouden man, die het kamertje wilde zien. Het beviel hem zoo goed, dat hij het in eens voor vier weken wilde inhuren. Het kamertje doet f3 per week en de huur der was genegen om de f 12 onmiddellijk bij vooruitbetaling te voldoen. Hij gaf den man een opgevouwen biljet, dat een bank biljet van f 40 zou zijn. De verhuurder was zoo in zijn schik, dat hij verder niet naar het biljet keek, maar wel tracht te het wisselgeld bij elkaar .te krijgen. Hij kon evenwel geen f 28 teruggeven: met moeite was er f 3 aan los geld voor handen. De huurder nam hier echter genoegen mee... als de verhuurder dan maar een papiertje wilde teekenen, dat hij nog f25 te goed had. De oude man ging zijns weegs en later op den middag bemerkte de man, die zijn kinderen van het buitenkansje op de hoogte ging stel len, dat hem een verloopen biljet van 5000 waardelooze marken in de hand was gestopt. De gretige huurder is niet meer teruggezien. Edecea-Editie, Voor de jeugd. Bij de Drukkerij-Edecea te Hooin verschenen in de Edecea-Editie voor de Jeugd, een ze vental boekjes die bijzondere aandacht verdienen. Om het uiterlijk en den in houd, maar ook om den uiterst lagen prijs. Wij noemen 'hier de titels: Een jon gen in de tropen, door Joh. van Hulzen; Spannende vacantiedagen door N. Zwij- nenburg; Eolko en zijn vriend, door H. .Hoogeveen; Twee Helden, door D. Tip- stra; Het Kermiskind, door Tine Gorten- bach; Sarie en haar vriendinnen, door Rudolf van Rossum; Frans Swinkels, ,,'t Woonwagenjoch" door J. Wadstra. De indruk, die we bij het lezen van sommige dezer boekjes kregen is, dat hier uitnemende jeugdlectuur wordt ge boden. De jongens en meisjes zullen er van genieten. Temeer omdat de boekjes voorzien van een cartonnen omslag in drie kleuren, no'g aardig geïllustreerd zijn bovendien. In het prospectus worden deze boekjes aangekondigd als uitstekend geschikt voor Zondagsscholen en Evangelisatie doeleinden. Naar 't ons voorkomt met recht. Vooral ook, omdat de prijs uiterst laag gehouden is. Wie geroepen is boekjes voor uitdee- ling te koopen, mag deze serie niet zon der meer voorbijgaan. Nederland en Oranje. Het November nummer van het officieel orgaan van het Verband van A.R. Propagandaclubs heeft evenals vorige nummers weer een rijken inhoud.Het geeft eerst een artikel over: Ons nieuwe Kabinet-Colijn. Dan volgt de Parlementaire kroniek, waarin naast Troonrede en Millioenennota de herzie ning van de Grondwet wordt behandeld. Verder schrijft de onvermoeide Ver- bandssecretaris de heer den O'uden over: Het beleid van 'het Kabinet-Colijn (1933 1937), de Kabinetsformatie 1937 en: Geschiedenis der A.R. Partij (I). Arja, orgaan van de Antirevolutionaire Jongerenactie. Het ontbreekt ook de „jon geren" niet aan voorlichting. Tegelijk met „Nederland en Oranje" verscheen een propaganda-nummer van het Arja- orgaan. In dit nummer geven verschillen de voormannen een aanbeveling van de A.R.J.A. Verder bevat het o.m. een schets van de behandeling van de Sociale Kwes tie, een eerste les Staatsinrichting en een Studieschets over de Christelijk-Histori- sche Unie. Gezelle Meerburg Kalender. Onder de Christelijke scheurkalenders neemt Gezelle Meerburg-s Kalender nog altijd een voorname plaats in. D'eze ka lender had altijd een goeden naam en ook de tegenwoordige uitgever D. H. Littooy Az. te Terneuzen is er voortdurend op bedacht geweest dezen naam hoog te houden. Het is dan ook geen ongewoon verschijnsel, dat de voor raad betrekkelijk vroeg is uitgeput. Het schild geeft ditmaal een voorstel ling van het afscheid van Naomie en Ruth en O'rpa. Het is in zachte kleuren uitgevoerd en kan een vergelijking met andere kalenders uitstekend doorstaan. Aan de bewerking van de blaadjes is ook nu weer de noodige zorg besteed. Dat in het kiezen van teksten voor de korte Schriftbeschouwingen op de voorzijde der blaadjes een zekere orde is betracht ver dient zeker toejuiching. DE MALVERSATIES TE BORSSELEN. Vonnis tegen oud-burgemeester bevestigd. Het Haagsche gerechtshof heeft giste ren bevestigd het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij de oud-burgemees- ter van Borsselen, wegens valschheid in geschrifte en verduistering is veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 30 Nov. 1937. De volgende personen waren gedag vaard: G. S. J„ 43 j„ mosselschipper te Brui- nisse, wegens beleediging van Wilhel- mina Paulina van der Have. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. W. J. M., 51 j., landarbeider te Sluis, wegens het te Sluis op verschillende tijd stippen in September en October 1937 vernielen van een rijwiel (lees) binnen band, toebehoorende aan Dingenis Ho- gerheide, door daarin met een speld ga ten te prikken. Eisch en uitspraak f 25 b. of 20 d. h. S. H., 40 j., handelaar te Terneuzen, wegens beleediging van den agent van politie J. G. Sol. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. J. M. P., huisvrouw van K. W. M., 43 j., zonder beroep, wonende te Terneuzen, wegens beleediging van Adriana Rie- mens. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d.h. F. M. R., 23 j., varensgezel te Vlissin gen, wegens beleediging van mej. H. Th. L. Rouw. Eisch en uitspr. f 10 b. of 5 d.h. G. V., 43 j., arbeider, zonder bekende woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd, wegens landlooperij in October en No vember in Zeeuwsch-Vlaanderen. Eisch: 3 d. h. en 5 mnd. opzending naar Rijks werkinrichting. Uitspraak: 3 d. h. en 4 mnd. opzending naar Rijkswerkinrich ting. Dec. 3 Vlissingen, Afbraak, Batten. 3 Zoutelande, huis en land, Loeff. 7 Zoutelande, Bouw- en Weil., Loeff. 8 Wemeldinge, Woonhuis met erf enz., Kram. 8 Serooskerke, Woonhuis met Schuur, Blaupot. 9 Middelburg, Huis en Erf, Batten. 10 Kloetinge, Inboedel, v. Dissel. 10 Borssele, Afbraak, de Wilde. Half Dec. Middelburg, Afbraak, Batten. Sollicitaties voor Rijksveldwachter. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de beperkte mogelijkheid bestaat tot plaatsing van geschikte krachten bij de Rijksveldwacht. Sollicitatiën voor de betrekking van Rijksveldwachter zullen, om bij' het eerst volgend onderzoek naar geschiktheid voor dat ambt (in Febr. 1938) in behan deling te worden genomen, vóór 16 Dec. 1937 aan het Departement van Justitie moeten zijn ingekomen. Zoodra door den sollicitant de ver- eischte stukken zijn ingezonden, zullen hem vanwege het Departement nog wor den toegezonden de voorschriften betref fende sollicitatie naar de betrekking van Rijksveldwachter en aangaande de wijze van beoordeeling omtrent de geschikt heid van sollicitanten voor die betrek king. De aandacht wordt er op gevestigd, dat tijdig ingezonden sollicitaties, waarbij echter de vereischte stukken niet vóór 16 Dec. zijn overgelegd, zoowel als de sollici taties na 15 Dec. 1937 ingezonden, bui ten behandeling blijven. Goes. Gevonden voorwerpen. In de maand November 1937 zijn aan het bur. van politie te Goes onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen Een toer koralen met zilveren slot, een kinderringetje, een zakje met inhoud, 7 handschoenen, een bos veters, 4 porte- monnaie's met een zonder inhoud, een damesrijwiel, 4 ceintuurs, een ledige blik ken doos, een knipmes, een rozenkrans, een zilveren armband, een koperen kruis je, 2 vulpenhouders, een kinderschoentje, 4 rijwielbelastingmerken 1937-1938, een regenjas, een doublé medaillon, 2 mut sen, een poes, een emaille kruisje, 2 ro zenkransen, een dynamohouder, een abonnement der N.S., een rijwielhandbe- schermer, een snelbinder, een bril in een brillendoos, een cape, een dop van een auto-benzine reservoir, 5 baalzakken, een sleuteltje, een pet, een redicule, een schooltasch met boeken, 2 parapluie's, een metalen kettinkje, een damestasch, een oorknopje met parel, 2 heerenrijwie- len, een etui met mesje en schaartje, een dameshoed, een boodschaptasch. De Inspecteur van Politie, RENEMAN, Middelburg. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie slinger van een auto. Bij Particulieren: huissleutel, J. J. Alleman, Molenberg 55; port. met inh., v. Driel, Latijnsche Schoolstr. 14; grijs kinderhandschoentje, M. C. Reijnhoudt, Breestraat 61; boodschaptasch, G. v. d. Berge, Singelstraat 36; heeren hand schoen, C. de Vos, Nieuwstraat 50; hon denpenning No. 89, Dingemanse. Werf- straat 6; werkschoen, Heijboer, Nieuwl. weg 3; rijwielplaatje, Vroegop, Zach. Jansenstraat 3; heeren handschoen met kap, C. van Loo, Veerscheweg 52; Koste loos belastingmerk, v. Loo, St. Jansgang 10; ijzeren wig, P. Beekman, K. Noord straat 58; grijze wollen dameshandschoen, Goeman, Veerscheweg 1; Alpine muts, L. J. Berrewald, Breestraat 73; wollen handschoen, J. Kok, Singelstraat 43; muts wit met bruin, Wed. Hubrechtse, Korte 'Geere 20; grijze heeren hand schoen, W. Christiaanse, Brigdamme B 150; bruine muts, C. Hamelink, Heeren gracht 30; handbeschermer, Bliek, Kade G 17, Arnemuiden; huissleutel, J. P. Goeman, Noordsingel 146; glacé dames handschoen, G. Rijn, Bree 25; port., P. MIDDELBURG, 30 Nov. Groentenvei- ling. Veldsla 59, Spinazie 411, Was- Pcen 2.54, Spruiten 513, Witlof 6 19, Schorseneeren 9, Koolrapen 1, Breek- peen 1.53, Uien 3.510, Savoyekool 14, Roodekool 1.53.5, Boerekool 1.5— 3, Prei 35 ct., alles per kg. Peen 36, Rapen en Kroten 13, Sel derie 14, Rammenas 11.5 ct., alles per bos; Bloemkool 218, Andijvie 0.6 1.5, Kropsla 14.5 ct., alles per stuk. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Dinsdag 30 Nov. 1937. Groote veiling. Zure Kroetappels 1.50 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten extra 12—18, id. A 11—17, id. B 10—14, id. G 610,Zure Bellefleur extra 10, id. A 9—10, id. B 7.60—9, id. G 6—7.20, Gox Oranje Pippin A 37, id. B 31, id. G 19, Grimes Golden Pippin extra 9, id. A 8, Jonathan extra 1922, id. A 1721, id. B 1314, Pres. van Engeland extra 21— 22, id. A 20.50, id. B 15, Laxton Superbe extra 20, id. A 18, id. B 14, Sterappels A 15, id. B 10, id. G 8, Pomme d'Oranje extra 11, id. A 10, id. B 68, id. G 46, Courtpendu 27, Hondsmuil 36, Lanes Prince Albert 34, Lentsche roode 5, Belle de Poutoise 3'8, Dubb. Bellefleur 35, Lemoenappels 7, Fr. Goudreinetten 58, Westl. Bellefleurs 35, Bramley Seedling 37, Zoete Veentjes 35, id. Bellefleurs 25, id. Ermgaarde 3- 8, id. Campagner 26, Geld. Holaart 6, Kroet- en Stekappels 14, alles per 100 kg. Peren: Comtesse de Paris extra 22— 25, id. A 21—25, id. B 19—24, Delice d'Hiver A 18, id. B 1415, Maagdeperen 35, Pondsperen 47, St. Remy 46, Kleiperen 39, Gieser Wildeman 39, Winterlouwtjes 5, IJzerperen 5, Kroet- en Stekperen 2, alles per 100 kg. Diversen: Black Alicante 2328, Mis- pels 47 per 100 kg.; Kipeieren 4 per 100 stuks; Honing 0.36 per flacon; Ha zen 1.702.50, Fazanten 0.630.93, Pa trijzen 0.310.36, Eenden 0.200.38 per stuk. ROTTERDAM. Op de gisteren in het Veilingslokaal, Warmoeziersstraat 3739 gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 3.205.75. Aanvoer 120.000 stuks. trams en begrafenisstoeten hebben - ongeacht of zij op voorrangswegen rijden of niet - ook voorrang al naderen zij u van linkst TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 2 Dec.: Matige tot krachtige wind uit W. richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken met nog regen, weinig veran dering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 771. Licht op voor fietsen: Donderdag 4 u. 26 min,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6