DE ZEEDW PUROL TEGEN DEN STROOM Dames- en Meisjeshanden Tweede Kamer. TWEEDE BLAD IGE AGENTEN Uit de Provincie VAN MIDDELBURG. GOES. De Groote dag nadert ZUID-BE VELAND. 's Heerenhoek. R a ads-verg ado ring. Scherpe c r i t i e k op de werkverschaffing te Wol- faartsdijk. Gisteren vergaderde de Raad. Onder de ingekomen stukken be vindt zich de Kerstgave-circulaire. Aan in aanmerking ikomenden, gesteunden en bondskasgenieters, wordt 25 pet. toeslag op de uitkeering toegekend. Voor de in de werkverschaffing geplaatsten geldt een nader bekend te maken regeling. (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 1 DEC. 1937, Nr 53. t platteland voor n Belgische Biet- Vast salaris 105 gld oge provisie. Brie- GEA, 32, Albert- en Advertenties worden aan' de verschillende der Posterijen. BEGROOTING BUITENLANDSCHE ZAKEN. Nederland en de Volkenbond. In de gisteren gehouden zitting werd voortgegaan over de behandeling met de begrooting Buitenlandsche Zaken. De heer Bongaerts (R.K.) bespreekt de positie van den Volkenbond, welke hij zwak noemt. Wil de minister niet uit spreken, dat ook het buitenland sche beleid op Christelij ken grondslaggebaseerd moet zijn? De christelijke beginselen moeten ook te Genève worden uitgedragen, gelijk Bondspresident Motta van Zwitserland heeft gedaan bij het debat over de al of niet toetreding van Rusland tot den Volkenbond. Nederland moet zich houden aan zijn beproefde zelfstandigheidspolitiek. Spr. wijst op het gevaar van verspreiding van uit Duitschland komende politieke lec tuur, waartegen maatregelen dienen ge nomen te worden. De heer De Geer (C.H.) acht het handhaven van den Volkenbond als in stituut van de rechtsgedachte noodig. Het gaat in deze meer om tactiek dan om beginsel. Bij de herziening van het pact zal Nederland slechts een bescheiden stem hebben; doch het zal moeten weten wat het wil. Niet juist zou zijn de volken bondsgedachte los te laten. Spr. is het volkomen eens met de prin- cipiëele verdediging van den Volkenbond door den minister. De Christenen, die de weerloosheid voorstaan en alleen den vrede propagee- ren, dwalen. Gestreefd moet worden naar het organiseeren van den vrede. Uitvoerig zet spr. uiteen hoe de Vol kenbondsgedachte en het Fascisme zijn als water en vuur. Een christen zal de eerste moeten onderschrijven. De heer Krijger (C.-H.) wijdt aan-, dacht aan de kwestie van het Maaswater en de uitspraak van het Permanente Hof van Internationale Ju stitie. Welke consequenties zal die uit spraak voor Nederland hebben? Verder bespreekt hij de kwestie van het vervoer van kolen en erts en granen van Nederland naar België. De door Bel gië getroffen regelingen en de door dit land met Frankrijk gemaakte afspraken zijn zeer tot schade van onze binnen scheepvaart. De heer J o e k e s (V.-D.) is het er niet mee eens, dat de Regeering een erken ning van Rusland de jure afwijst. De houding van een regeering tegenover den godsdienst is een interne aangelegenheid, die niet met staatkunde te maken heeft. Er zijn nog andere rijken, die zich vij andig tegenover den godsdienst betoo- men, en toch verbreekt onze Regeering de diplomatieke betrekking daarmee niet. Ongewenschte Russische propaganda, b.v. in Indië zou gemakkelijk geweerd kunnen worden. Wat Spanje betreft juicht spr. het toe, dat Nederland zijn stem heeft gegeven aan de niet-inmengings- resolutie. De heer Rost van Tonningen (N.S.B.) meent beginselloosheid ook in onze buitenlandsche politiek te kunnen bespeuren. Nederland heeft in Genève niets te win nen, alles te verliezen. In de internatio nale economische politiek van den heer Hirschfeld heeft spr. geen vetrouwen. De heer Bi e rem a (Lib.) zegt, dat men zich in zijn oordeel over den Vol kenbond matiging moet opleggen en het niet voorstellen alsof dat instituut den laatsten tijd niets heeft gedaan. In elk geval is het onjuist verwijten te richten tot onze regeering. Nederland heeft te Genève een bescheiden rol ge speeld, en wij zijn daar nimmer haantje de voorste geweest. Echter brengt het belang van de kleine F E U I LLETON door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 41) ^o- „Wie geeft die kolen?" vroeg juffrouw Minns. „Ik hoop maar, dat ik niet te laat ben. Ik zit niet dik in de brandstof en ik stel mij voor dat ik met mijn zes kinde ren toch wel recht op een uitkeering heb." „Zeg", zei juffrouw Seldon, met de oogen knippende en haar hoofd ter zijde buigend in de richting van het huis van buurvrouw Moulton, „ik heb het haar niet gezegd en ik ben het ook niet van plan. Ze is te fijn om zich met zulke zwarte kolen op te houden. Ze zouden haar van binnen eens kunnen bezoede len Ze moet het zelf maar uitvinden, iu" k°'en te verkrijgen zijn, en waar". „Maar van wie komen die kolen, en waar kan ik er voor terecht", vroeg juf frouw Minns begeerig. „Ik denk, dat er naties in. de eerste plaats mee, den Vol kenbond niet den rug toe te keeren. De heer A1 b a r d a (S.D.) zegt, dat de internationale rechtsorde in staat van ontbinding schijnt te verkeeren. Wij heb ben hier te doen met een ingewikkeld proces, waarbij de schuld niet aan één zijde lag. Het zou evenwel een ramp zijn het vertrouwen op te zeggen in den Volken bond, die vele vredesmogelijkheden in zich bevat. Spr. betreurt, dat in de laatste jaren Nederland aan het ideaal der interna tionale rechtsorde niet zoo krachtig vast houdt als noodig is. Ons land, zeer kwets baar, moet vasthouden aan het systeem van collectieve veiligheid. Spr. bepleit een erkenning van Rusland. Hij vreest, dat Nederland den „keizer van Ethiopië" zal erkennen. Op den lan gen duur geldt wel het fait accompli, doch de regeering mag niet handelen zonder overleg met de andere staten, die de verovering van Abessinië niet er kennen. De heer Smeenk (A.R.) noemt het onbillijk de ontreddering der wereld aan den Volkenbond te wijten. Wel zijn er fouten gemaakt. Maar de Volkenbond heeft ook ernstige conflicten voorkomen. In de na-oorlogsjaren heeft men te groote verwachtingen van den Volkenbond ge had, omdat men geen rekening hield met de macht der zonde ook in het volken leven. De Volkenbond moet het hoogere Goddelijke Recht erkennen, wil hij op een stevig fundament rusten. Het posi tieve volkenrecht heeft den invloed van het Christendom ondergaan. De taak van ons land is, dezen invloed te verdiepen. Een erkenning van Sovjet-Rusland zou spr. betreuren. Een Russisch gezantschap in Den Haag zonder consulaire vertegen woordiging in Indië lijkt spr. een weinig fraaie oplossing. De heer Zandt (S.G.P.) keert zich tegen den Volkenbond, die onhoudbaar is, omdat hij niet op Gods Woord berust. De beginselen deugen niet en de belangen van de verschillende leden zijn tegen strijdig. Spr. critiseert de rede door Prof. Anema in 1935 over den Volkenbond ge houden. Jammer, dat er elk jaar zooveel geld uit de Nederlandsche schatkist naar Genève gaat. Nadat in de avondvergadering nog en kele leden het woord hebben gevoerd, is het woord aan den Minister van Bui tenlandsche Zaken. De minister aan het woord. Minister Pat ij n zegt te zullen streven naar een goede samenwerking met het Parlement. Een voorzichtige politiek is noodig, maar daarnaast moeten wij toonen onze zelfstandigheid tot eiken prijs te willen handhaven. Spr. beantwoordt voorts enkele vragen. Nederland is volkomen vrij, wat zijn bewapening betreft. Wij zijn door geen beloften of geheime verdragen gebonden. Als Amerika, Engeland en wij het wil den, zouden wij Japan een halt in China kunnen toeroepen, is door den heer Wijn koop gezegd. Spr. antwoordt: het is mo gelijk, dat wij zulks kunnen, doch de beide anderen doen niet mee. (Vroolijk- heid.) De regeering meent nog altijd te moe ten vasthouden aan haar standpunt t.a.v. Rusland. De verbanning van ir De Wit houdt daarmee geen verband. Juist dezer dagen is via het Roode Kruis contact ge kregen met ir De Wit. Aan Nederlandsche handelsvertegenwoordigers in Rusland is nog geen behoefte gebleken. Wel is dat het geval in Franco-Spanje. De verklaring van Duitschland had voor België, als oud-Locarno-onderteeke- naar, haar waarde. Voor ons stond de zaak evenwel anders. Wij waren niet be trokken bij Locarno. Duitsche politieke propaganda kan hier natuurlijk niet worden geduld. In de zaak-Aalders zal spr. op spoed aandrin gen. Nederland heeft krachtig geprotesteerd tegen de opzegging van de acte van Mannheim door de Duitsche regeering. Zoolang Duitschland niet wil meewerken kan geen verandering worden verwacht en hebben alle beschouwingen daarom trent slechts academische waarde. Over het Scheldevraagstuk noch omtrent de verhouding tot België vallen nieuwe mededeelingen te doen. Spr. is het volkomen met den heer dezen winter niet veel werk aan den win kel komt. „Iemand, die zijn naam niet wil ge noemd hebben. Dat noem ik nog eens ge ven. Van dit soort liefdadigheid houd ik; dat is nog eens wat anders dan een knecht met een wagen te zenden met een mand naar een huis, zoodat alle men- schen het zien. Dat is geen liefdadigheid, vooral niet wanneer de steun bovendien ook nog te laat komt. Maar, kom aan, jij gaat nu maar vlug je aangeven voor de kolen; je moet wezen in Town Hall. Je moet zeggen hoeveel kinderen je hebt en dan komen ze, naar ik denk, zelf wel eens kijken. Enverder, je moet nog eens zien of je verder nog eens wat kunt gewaar worden over die „Beltwood"- zaak. Eln als je wat hoort, kom het me dan even zeggen. Ik ga nog even naar weduwe Grasse en vertel haar een en ander. Ze kan er niet meer op uit en in teresseert zich sterk voor alles en nog wat. Wat ik zeg, juffrouw Minns, die be zoekster hier in deze wijk, is in staat om alles publiek te maken. Hou haar wat in de gaten. Als er 't een of ander in de lucht hangt, dan probeert juffrouw Sed- gewick het uit te visschen; en ze rust Krijger eens, dat we ons niet bij het graan- vervoer uitsluitend door Belgische sche pen kunnen neerleggen. Een debat over den Volkenbond is vruchteloos. Spr. ziet in de schepping van den Volkenbond Gods hand. Doch wij moeten niet stilstaan bij die schep ping doch ons bezighouden met de orga nisatie, die thans bestaat. Een christelijk betoog zou in een inter nationale omgeving, waarin zich ook Mohammedanen en Bhoedhisten bevin den, niet op zijn plaats zijn. Wij moeten de christelijke gedachte manifesteeren in de daad. Spr. meent, dat de Volkenbond een goeden tijd meemaakt al klinkt dit paradoxaal. Jaren lang trok men met fraaie redevoeringen in zijn zak naar Genève en velen hadden met mooie rede voeringen veel succes hoewel zij die redevoeringen niet gemaakt hadden. Die redevoeringen hebben niet de min ste waarde voor den Volkenbond men moet er samenkomen om practisch werk te doen. Men moet streven naar samenwerking. Bestrijding van oorlog blijft het hooge doel van den Volkenbond. Wanneer het mogelijk zou zijn alle groote staten weer naar Genève te krijgen, zou de Neder landsche regeering vóór art. 16 zijn, op dat zooveel mogelijk universeel getracht wordt een nieuw systeem op te bouwen. De begrooting is daarna z.h.st. aan genomen. Zonder discussie en z.h.st. slechts met aanteekening, dat de heer Wijnkoop (Comm.) geacht wilde worden te hebben tegengestemd, werd aangenomen het ont werp betreffende internationale controle tot het tegengaan van toevoer van wapentuig en vrijwilligers naar Spanje. Meineed? Voor het Kantongerecht te Terneu- zen werd Dinsdag j.l. behandeld een strafzaak tegen zekere M.. te Hulst, ver dacht van overtreding van de politiever ordening uit Hulst. In deze zaak werd zekere P. H., eveneens woonachtig te Hulst, als getuige gehoord. In verband met door haar afgelegde verklaringen achtte de Kantonrechter haar aanhou ding gewenscht. De vrouw is overge bracht naar het Huis van Bewaring te Middelburg. Uit het Voik voor het Volk en de Oranjevereenigiing. Het bestuur van de Vereen. Uit het VolkVoor het Volk heeft zich gericht tot het bestuur der Oranjevereeniging met een antwoord op het schrijven van laatstgenoemd bestuur in verband met de beslissingen genomen op de algemeene vergadering der Oranjevereen. op 22 dezer. Aan het antwoord is 'het volgende ont leend: Gelet op de verschilpunten die tus- schen beide vereenigingen bestaan als daar zij!n leeftijd, bezittingen etc. en mede op de in het schrijven onzerzijds van 17 dezer kenbaar gemaakte opvat tingen inzake de vervulling van twee se dert 1937 vacant gekomen bestuurszetels, meent ons bestuur (dat van Uit 'het Volk dus) na ernstig beraad, aan uw wenschen (die van de Oranjevereeniging) op dit punt te kunnen tegemoet komen, door het bestuur der vereeniging permanent tot 14 leden uit te breiden. Als gevolg van dit voorstel hetwelk bij fusie-tot een regle mentswijziging onzer vereeniging zal moeten leiden zouden derhalve twee plaatsen voor bestuursleden van uw ver eeniging beschikbaar komen. Voorts stel de ons bestuur er prijs op, u mede te dee- len, dat het zich heeft voorgenomen voortaan alleen in zooverre rekening te houden met de politieke richting van be- stuurscandidaten, dat steeds getracht zal worden in de plaats van een aftredend bestuurslid iemand van dezelfde geestes richting als de aftredende te candideeren. Ook de houding inzake het lidmaat schap toont een tegemoetkoming van de zijde van het bestuur, maar dit te vermel den zou te ver vooruitloopen zijn op aan de vergadering van Uit het Volk te zijner tijd voor te leggen reglementswijzigingen. Het bestuur meent door de nu gedane toezeggingen, de grootst mogelijke mede werking tot fusie te hebben verleend en niet voor ze 'tweet. Ik help haar nog wel eens wat vooruit. Als 'k haar een en ander verteld heb zit ze hier doorloopend om 'tnocdige van de kous gewaar te worden. En ze hoort graag 't allernieuw ste. Soms vertel ik haar wat, maar lang niet alles. Van mij hoort ze niet meer dan ik kwijt wil, juist omdat zij1 met de bel door de stad gaat. 'tls vermakelijk zooals zij soms haar best doet om er bij mij uit te krijgen, wat ik haar niet wil zeggen. Ze is belust op schandaaltjes vooral. 'kHeb het nooit zoo sterk ge zien". „Dht is mogelijk, maar 'tis een vrien delijk mensch. D'aar gaat niets van af. Als er iemand ziek is, wie ook, juffrouw Sedgewick komt kijken en zij' herhaalt haar bezoek geregeld. Laat zij dan wat loslippig wezen, een kwaadspreekster mo gelijk ook, ze is daarnaast een bovenste beste." „'k Heb het tegendeel ook nooit be weerd", zei juffrouw Seldon; ,,'k heb slechts gezegd, dat zij' er op uit is om uit te vorschen, wat voor bijzonders er is. E'n dan vooral zaken, die niet publiek zijn. Ze had detective moeten worden," „Wel, ik denk, dat wij allen onzen ziet de definitieve beslissing van de Oranjevereen. thans gaarne zoo spoedig mogelijk tegemoet, indien mogelijk vóór 8 December. Zaterdagmiddag werd door de Ghr. Hist. Statenkringvereeniging Goes de eer ste cursusvergadering gehouden, onder leiding van den voorzitter ds P. J. Steinz, alwaar als spreker optrad de heer M. de Looze met het onderwerp1: „De les der verkiezingen". Spr. spoorde aan om alle lalksohheid af te leggen en ieder in eigen kring actief te doen zijn. De volgende vergadering zal worden gehouden op 18 December, alwaar zal spreken Ir Smits van Sommelsdijk. waarop U Uw familie en kennissen met een Sint Nicolaascadeautje wilt verras sen. Hoe nu gauw het passend cadeautje te vinden? Wel, U bezichtigt de étalage hal van 't Geschenkenhuis, U loopt er eens binnen, de geheele zaak is één etalage, tien tegen één dat U een alleraardigst ca deautje zult vinden in Witkam's Geschen kenhuis, Goes. (Adv.) Nlsse. Maandagavond hield de Groene Kruisafdeeling alhier haar vergadering, De aftredende bestuursleden de heeren H. Dane, Ds A. Blanson Henkemans en M. G. de Schipper, reap, voorzitter, vice-voor- zitter en penningmeester, werden allen herkozen. Het salaris van den magazijn meester-bode werd voor 1938 vastgesteld op f25. Als zoodanig werd herbenoemd Jac. Jansen. Besloten werd te trachten een filmavond te organiseeren in verband met het verplegingswerk. lerseke. Naar we vernemen hebben B. en W. de handelaren uitgenoodigd zich te willen belasten met den verkoop van groenten in blik die, tot heden toe door de gemeente zel'f werden gedistribueerd. 1 Met de mosselverzending op Parijs gaat het niet naar wensch. Gelijk men weet is de handel van Zeeuwsche mosse len op Parijs in handen gegeven van een combinatie van handelaren, die in de voorgaande 3 jaren op Parijs handelden. De andere handelaren zijn allen buiten gesloten. Die bevoorrechting van eenige handelaren heeft veel kwaad bloed gezet. De prijs van de Zeeuwsche mosselen is in Parijs op een vast niveau gesteld, waarbij voor de handelaren een mooie winst overschiet. Herhaaldelijk evenwel worden nu door buitengesloten handela ren mosselen buiten de combinatie in Pa rijs op de hallen gebracht, die daar gretig aftrek vinden. Op het oogenblik is nu die „wilde aanvoer" zoo groot, dat hij ern stige moeilijkheden verwekt. D'e combina tie ondervindt veel schade. Men is nu bezig op te sporen waar die wilde mos selen vandaan komen. De begroeting 1938. Het lid Wester- weele oordeelt het salaris van den Amb tenaar ter secretarie te laag. Dhr Men- heere acht dit salaris een koewachters- loon. 'Op de Departementen werken ze ook niet voor niets. Dhr Westerweele zegt, dat de werk zaamheden een volledige werkkracht eischen naast een burgemeester, die te vens secretaris is. Hij' stelt voor een ver hooging van f 450, met een vermeerde ring van f 100 per jaar gedurende de eerste vier jaren. De andere leden scharen zich unaniem achter voorsteller. Dhr Westerweele acht een nieuw Raad huis noodig, het oude voldoet geenszins aan de redelijk te stellen eischen. Met opknappen en kluisbouw zijn we slechts iets minder goedkoop uit dan met nieuw bouw. De Raad is het hiermede eens. D'hr Faes noemt de raming voor onder houd van wegen en voetpaden te gering. Bij regenweer zijn er modderstraten. Voldoende onderhoud is niet mogelijk. De voorzitter breekt een lans voor klin kerbestrating, wegens veelvuldig voorko- goeden en verkeerden kant hebben", preekte juffrouw Minns; „bij den een ko men meer de goede, bij den ander de ver keerde eigenschappen aan het licht en mogelijk is 'twaar wat juffrouw Moul ton zei, dat wij menschen er eerder op uit zijn het kwade dan het goede te ont dekken." Juffrouw Minns ging thans op stap, vervuld van haar voornemen om kolen te vragen voor de verwarming van haar huisje gedurende den winter. „Ik ben maar blij, dat ik juffrouw Sel don niet heb verteld wat Molly hoorde op de club," dacht zij'; ,,'t was anders heel verleidelijk, maar als Molly zich eens mocht hebben vergist, zou 't zeer te be treuren zijn, dat het de stad werd rond gebazuind; want ofschoon juffrouw Sel don zegt van juffrouw Sedgewick, dat deze een praatster is,- is zij er zelf ook een. Eln Molly mocht het eens niet goed weten. 'kWou nu maar, dat zij niet zoo druk naar de club ging als zijl op 't oogenblik doet. 't Zou ongetwijfeld beter voor haar zijp. Wat heeft het ook voor zin, dat wij soort menschen ons gaan be moeien met zaken, die door menschen uit den beteren stand worden georganiseerd? mende opbraak der wegen voor leidingen van telefoon, electriciteit, watervoorzie ning etc. Dhr Westerweele voelt niet voor ma- cadam-aanhrenging. Ook hij' verklaart zich tegen lapwerk. Stuksgewijze en grondige verbetering zal allengs geschie den, De voorzitter deelt mede, dat het ge bouw van de voormalige openbare school aan het R.K. Kerkbestuur is verhuurd totdat de gemeente wederom beslag wenscht te leggen op dit gebouw. Wethouder Remijn wil een zeer geringe huur doen heffen. De localen zijn afge staan in het belang van jeugdvorming en ontwikkeling. Dhr Westerweele acht bestrijding van de werkelijk gemaakte on kosten voldoende. Aldus besloten. Dhr Westerweele strijdt voor verhoo ging van den post subsidie aan het Bur gerlijk Armbestuur met f 500. Weth. Remijn zegt, dat wordt rondge komen met het geraamde bedrag van f 3000, maar er mag niet geraamd wor den naar een vorige begrooting, enkel naar de werkelijk te verwachten behoef ten, en dan ia deze post te laag. Met f 500 gaat de betreffende post om hoog, Dhr Menheere wil de post steun aan kleine boeren verhoogen, ofschoon hij deze heele steunbeweging ziet als een wassen neus, tengevolge van de belachelijke voor schriften. Na het dankwoord van den heer Wes terweele voor de werkzaamheden aan de begrooting verricht, wordt deze met al gemeene stemmen na de gemaakte wijzi gingen goedgekeurd op f 54422.44 in ont vang en uitgaaf. De voorzitter deelt mede, dat deze be grooting niet ongunstiger is dan de vorige. Op het object verbetering van de Wer- rilaan is van het Werkfonds goedkeuring bekomen. Do vergoeding van f 7.50 per leerling van het bijzonder onderwijs wordt met f 0.50 verhoogd voor administratie-onkos- ten. Tot een kasgeldleening groot f 14800 tegen 1 pet. en een aanbrengprovisie van f 20 wordt besloten. De Provincie vordert nog een afreke ning voor den weg Heinkenszand 's-Heerenhoek tot een bedrag van f 4580. De Raad wil een degelijk onderzoek naar de juistheid. De voorzitter wil een kas geldleening aangaan voor deze f 4580 tot October 1938, dan conversie met opname van dit bedrag. Dit moet gunstiger zijn dan een gewone geldleening voor f 4580. Rondvraag. Dhr Faes noemt de loonen in de Centrale Werkverschaffing voor de 's-Heerenhoeksche menschen schrikba rend. De voorzitter zegt, dat een onderzoek wordt ingesteld door het Tweede Kamer lid Mr Mes. D'e inspectie bedient zich van een verkeerde beoordeelingsnorm. Wanneer sprake is van niet-willen, dan heeft de uitvoerder de onmiddellijke taak de niets-nutter met uitsluiting te straf fen. D'e onbekwame maar ijverige werker moet aan het volle pond kunnen komen. Spreker denkt niet aan bijpassing van loonen uit de gemeentekas, omdat zulks gelijk staat met premie op luiheid of wel met premie aan den te weinig betalen- den werkgever. Wethouder Raas merkt op, dat intus- schen de werkman reeds drie weken wacht op uitkomst. Onmiddellijk ingrijpen is noodig. De knecht (inspectie) draait er om heen. Wij moeten direct stappen doen 'bij den baas zelf (Minister). Dhr Faes is van oordeel, dat alleen 's-Heerenhoek het kind van de rekening is. Het is duidelijk merkbaar op het werk. Dhr Westerweele ziet het moreel der werkloozen hierdoor geknakt. Een derge lijke behandeling werkt verlammend. De voorzitter twijfelt er niet aan of de zaak zal recht komen. Daarvoor is grondig onderzoek en geduld noodig. Dhr Raas beweert, dat de 's-Heeren- bl ij ven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door Purol (geel en wit) beiden in doozen van 30 en 60 ct., tube45ct.Verkrijgb. bij Apoth, en Drogisten. 't Is de groote vraag of het Molly goed doet, wat zij hoort; in elk geval ontstemt het haar vader heel erg. Hij1 wordt met den dag meer woedend op den beteren stand; en deze handelt ook niet eerlijk tegenover ons. Maar, wat zouden wij op 't oogenblik zonder dat slag volk? De gif ten aan brandstof en die andere dingen worden door hen betaald; natuurlijk ook wat wijl thans weer krijgen, 't Is toch wel aardig en't is hoogst welkom met een. 't Zal mij eens verwonderen of juf frouw Jones er iets van af weet. 'k Zal even bij haar aanloopen en haar het ver tellen. 't Is een vreemde historie waarmee juffrouw Seldon aankwam over mij'nheer Maitland en mijnheer Delacot. Wat deze laatste betreft, 'tzou mij' absoluut niet verwonderen als het waar was. Hijl is een slechte kerel. Slecht en zelfzuchtig; hij 'laat de menschen om hem heen ge brek lijden en steekt geen hand uit om hen te heipen. Ik kan me best begrijpen, dat John zoo woest op hem is. Intusschen ben ik wat blij, dat ik juffrouw Seldon niet heb verteld wat Molly heeft gehoord."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5