Uit de Provincie. Amendementen op de Dienstplichtwet. MIDDELBURG. NOORD-BEVELAND. WALCHEREN. GOES. ZUID-BEVELAND. en (haar actieve bevolking en met zeer veel genoegen zal ik aan mijn verblijf in deze gemeente terugdenken. Hoe dankbaar wij ook met de promotie zijn, gij zult allen aanvoelen, dat schei den ons zwaar valt. Gedurende de jaren van ons verblijf in deze gemeente hebben wij ons, zoo veel doenlijk, in de zaken ingewerkt, zijn wij met de toestanden en gewoonten op de hoogte geraakt en hebben de bevolking door en door leeren kennen. Veel steun heb ik bij mijn werk onder vonden. Critiek is mij niet gespaard, maar aan waardeering van verschillende zijden heeft het mij ook nimmer ont broken. Dankbaar zal ik aan dien tijd terug denken, vooral ook, omdat ik door mijn arbeid op verschillend terrein, 'hier, zoo heel veel geleerd heb. Met een drietal wethouders en li raadsleden heb ik hier op buitengewoon prettige wijze samengewerkt. Heeren wethouders wil ik danken voor den vriendschappelijken omgang en voor 'het onbeperkt vertrouwen dat zij in mij hebben gesteld. Met onze voorstellen hebben wij veel succes gehad, want gedurende den tijid dat ik als voorzitter de leiding had, is in de 41 raadsvergaderingen, die er onder mijn presidium gehouden zijn, geen enkel voorstel van B. en W. verworpen. Heeren leden van den Raad wil ik dankzeggen voor het groot vertrouwen dat ook zijl miji steeds hebben geschonken. De gemeente Wemeldinge heeft wer kelijk een raad waarop zij trotsc'h mag zijn, want het zal wel zeer sporadisch voorkomen, dat een raad als de onze, niet minder dan drie Ridders in de Orde van Oranje Nassau telt, terwijl dat aan tal vóór September 1935 nog grooter was. Wel niet altijd was er overeenstem ming, van tijd tot tijd leek het er wel op of B. en W. schipbreuk zouden lijden, maar gelukkig, ondanks verschil van meening, bleef de goede toon bewaard. Veel is er sedert mijn komst in de ge- meénte veranderd, verbeterd, vernieuwd of hersteld, zeer vele besluiten zijin er ge durende mijn ambtsperiode genomen, be langrijke vraagstukken zijin aan de orde geweest. Hulp te bieden aan de door de crisis zoo zwaar getroffenen vergaten wij niet. Veel geld was; er noodig voor de werkloo- zenzorg en ondanks het feit dat de in komsten aan belastingen sedert 1933 niet of slechts met een gering bedrag zijn ge stegen kon naast de hierboven bedoelde verbeteringen en de werkloozenzorg, de gemeenteschuld aanmerkelijk worden verminderd. De gemeenteschuld, die per 1 Jan. '33 bijina f44.000 bedroeg, (terwijl voor de genoemde verbeteringen plm. f 10.000 werd uitgegeven) is met niet minder dan f26.000 verminderd, zoodat per 1 Jan. 1936 de schuld nog ruim f 18.000 zal be dragen. Wel is en blijft financieele voorzichtig heid geboden, maar het stemt miji toch tot groote vreugde, aan mijn opvolger een gemeente te mogen overdragen, wier fi nancieele positie gezond is. Een dankwoord wil ik ook richten tot u, geachte Secretaris, voor de prettige samenwerking. Ik heb u leeren kennen als een plichtsgetrouw en eerlijk ambte naar. Verder richtte Spr. hartelijke woorden van dank tot de ambtenaren ter secreta rie, den gemeente-ontvanger, den ge meenteveldwachter, den gemeente-opzich ter en den gemeente-werkman, het onder wijzend personeel, de overige ambtenaren der gemeente, het Burg. Armbestuur, de plaatselijke predikanten, den Raad van Toezicht der N.V. Waterlei ding-Mij. Z.- Beveland, afgevaardigden van de bestu ren van verschillende colleges, de Rijkspolitie, de Brigade der Kon. Mare chaussee te Hansweert en tot de collega's. Spr. eindigt met den wensch en de bede, dat God geve, dat er voor deze mooie gemeente met haar nijvere bevol king, spoedig een glorierijk tijdperk zal aanbreken en dat hij, bijl zijn bezoeken aan deze gemeente, zal aantreffen een prachtig, naar de eischen des tijds inge richt vereenigingslokaal, modern aange legde straten, een verbreede Wemelding- sche Zandweg, alsmede een nieuw Raad huis met flinke Secretarie. Wijl gaan Wemeldinge verlaten, maar gaan Wemeldinge niet vergetenl God schenke u het voorrecht nog veel in het belang van de gemeente te mogen verrichten. Hij! zegene u en de uwenl Dhr J. A. Dominicus (wethouder) voerde daarna het woord namens B. en W. en den secretaris. Al spoedig na uw komst in onze ge meente, aldus Spr., is voor u een burge meesterskamer in gereedheid gebracht. Daar in de stilte van uw privé-kantoor, laat ik het zoo maar mogen noemen, is heel wat werk door u verricht, wat door den oningewijde niet zoo dadelijk wordt opgemerkt. Menige verordening is daar door geconcipieerd en het initiatief tot menig raadsbesluit daar genomen en uitge werkt. Gij hebt u echter niet enkel tot het ad- jminisltratiove werk willen bepalen. In goenen deele. Ook het uitwendig aspect onzer gemeente had uw volle belangstel ling. Rioleering en verbreeding van de Wilhelminastraat wie zou dat geen groote verbetering noemen. Hetzelfde kan gezegd worden van de beide Achter wegen en den Bierweg. Dan noem ik ook vooral de overneming van de straten in het Bouwplan, met de daaraan gebrachte rioleering en herbestrating. Ook moest tijdens uw bestuur op onze begraafplaats w-er ees umiw at-uk j.-j gebruik genomen worden en is ook een begraaftoestel van gemeentewege aangekocht. Veel arbeid is door u verricht om de grenswijzigingen met de naburige ge meenten Kattendijke en Kapelle te ver krijgen. Wij weten dat deze kwestie nog hangende is, alsmede de verbreeding van den Wemeldingen Zandweg, waartoe het raadsbesluit reeds genomen werd gerui- men tijd geleden. Wij zullen u ook noode missen in al bet werk, dat de steunrege ling en de werkverschaffing met zich brengt en waarvan gezegd kan worden dat ge er zoo buitengewoon goed „in" zat. Ook bet vereenigingsleven bad uw volle 'belangstelling; aan de oprichting van een afdeeling van het Groene Kruis beeft u zeker wel een groote stoot gegeven. En nu gaat u ons verlaten, en ik meen thans te mogen spreken namens de gansche ge meente als ik u dank zeg voor alles wat u voor haar deed. Uw gouvernementeele capaciteiten zijn van dien aard dat een grooter arbeidsveld dan Wemeldinge biedt, door u kan worden bewerkt. U zult uw eerste gemeente wel niet zoo spoedig vergeten, want ook uw levensleed ging niet geheel en al aan u voorbij'. God de Heere zij u in alles goed en nabij en moge Hij steeds uw uitgang en uw ingang bewaren, tot in lengte van da gen en in moeilijke tijden, die kunnen ook komen uw toevlucht zijn en blij ven. Als aandenken bood Spr. een boeken kast. aan, namens de Raadsleden, het ge meente-personeel, gemeente- en rijkspo litie, en de dames en heeren van het openbaar en bewaarschoolonderwijis. Vervolgens sprak de heer A d r. Do minicus, als oudste raadslid, en wenschte den burgemeester in dichtvorm alles goeds toe. De voorzitter betuigde zoowel den heer J. A. Dominicus als den heer A. Dominicus zijn dank voor de gesproken woorden en hoopte, dat zijn opvolger met dezelfde tegemoetkomendheid zal wor den bejegend door de Wethouders en Raadsleden als spreker. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. Vervolgens sprak de heer Glerum, ge meente-secretaris. Spr. wenschte den bur gemeester van harte geluk met zijn pro motie. Voor Uw tegemoetkomende houding jegens ons, zeggen wij U dank. Moge er onder Uw bestuur al maatregelen ge nomen zijn, die ons in materiëel opzicht hebben geschaad (ik denk aan salaris korting en pensioensbijdragen), waaraan Gij ook zelf niet ontkwaamt, deze maat regelen, meestal van hooger hand be volen of voorgesteld, deden ons daarin berusten, met de gedachte, dat de nood de tijden zulks noodzakelijk maakte. Desondanks hopen wij met genoegen terug te denken aan Uw diensttijd in deze gemeente en wenschen wij U toe, dat het U en Uw gezin in Uwe nieuwe gemeenten wèl moge gaan. De verhouding tusschen U en mij was ik mag het met dank constateeren voortreffelijk. Mochten er al eens mee- ringsverschillen omtrent administratieve aangelegenheden hebben bestaan, ze hebben bijna altijd spoedig tot over eenstemming geleid. Voor de welwillend heid jegens mij betoond, ben ik U zeer erkentelijk. Vervolgens voerde de heer P. L i n d e n- b e r g h A z. het woord mede namens de oud-raadsleden Cijsouw en Smit. Spr. dankte voor de genoten vriendschap en wenschte den burgemeester toe, dat Gods zegen hem en zijn gezin moge vergezel len, en dat hij tot een zegen moge wor den gesteld. De heer Joh. Pilaar, voorzitter van den raad van beheer der N.V. Waterlei ding-Mij „Zuid-Beveland" verheugde zich over de promotie van den heer Keijzer en wenschte hem daarmede geluk. An derzijds spijt het Bestuur der waterlei ding, dat U ons gaat verlaten, temeer waar U zich im bewonderenswaardig korten tijd heb weten in te werken in de zaken, de Waterleiding-Mij betreffende. De heer Gunning, Burgemeester van Yerseke, sprekende namens de collega's uit de gemeenten van Oost-Zuid-Beveland, gewaagde van een hechten band, die be stond tusschen de burgemeesters onder ling. Vervolgens spraken de heer Hamers namens de brigade te Hansweert der Kon. Marechaussee's en de heer Boors- ma, brigade-commandant der Rijksveld- wacht te Goes. Ds de Bruijn, Ned. Herv. predikant roemde de goede verstandhouding tus schen kerkelijke en burgerlijke overheid. Spr. denkt verder aan het oprichten van het Groene Kruis en aan de oprichting der vereeniging voor Chr. Volksonderwijs aan schipperskinderen, waarin de heer Keijzer een groot aandeel heeft gehad. Namens de Chr. Evangelische Gemeen te sprak Ds Werges, daarna Ds v. D ij k, predikant der Geref. Kerk. Burgemeester Dominicus van Ril- land-Bath sprak als huisvriend. De heer van Moort, hoofd der school met den Bijbel, roemde de belang stelling van burgemeester Keijzer voor de school. Dhr Jac. Wabeke, sprekende na mens het bestuur voor Chr. Volksonder wijs en de Ned. Herv. Kerkvoogdij, zei, dat beide colleges steeds op de belang stelling van burgemeester Keijzer kon den rekenen. De heer C ij s o u w richtte een! per soonlijk woord tot den heer Keijzer en herinnerde aan de samenwerking in al lerlei functies. De heer van Hoorn, gemeente-veld wachter, zegde mede namens zijn vrouw, dank voor den genoten steun in zijn De oud-burgemeester Wabeke zegde tenslotte dank voor de genoten vriend schap en voor hetgeen burgemeester Keij zer in de Wemeldingsche samenleving heeft gedaan. Burgemeester K e ij z e r dankte achter eenvolgens elk der sprekers met een toe passelijk woord en betuigde zijn oprech ten dank voor het hem aangeboden ge schenk. Borgstellingfonds. Het Borgstellingsfonds voor Zeeuwsch- Vlaanderen heeft zich met een adres tot Provinciale Staten gewend met het ver zoek, in aanmerking te komen voor een bijdrage van de provincie, berekend naar bet zielental van de aangesloten gemeen ten tegen twee cent per inwoner. Ook bet Borgstellingsfonds voor de Zeeuwscbe eilanden 'heeft een verzoek tot Provinciale Staten gericht om finan- cieelen bijstand. Wethouder Onderdijk on gesteld. Gisteren is de heer J. Onder- dijk, wethouder van fabricage, tijdens de vergadering van burgemeester en wet houders ongesteld geworden en per zie kenauto van bet stadhuis naar zijn wo ning overgebracht. Hedenmorgen was de toestand eenigszins verbeterd. neutraal, maar geschiedt biddend. Hij is helaas te meer noodig, naarmate de werkloosheid langer duurt. Aan de hand van enkele boeken, de laatste jaren ver schenen en van enkele rapporten van den laatsten tijd wees Spr. opi de groote ge varen, die dreigen bij langdurige werk loosheid. Tenslotte wees Spr. op de ware Christelijke houding, die ons tegenover de werkloozen past. Nadat een kopje chocolademelk was gedronken, werd 't samenzijn met dank gebed gesloten. Kloetinge. Dinsdagavond hield de G. J. V. „Immanuël" alhier haar 53e jaarver gadering, welke werd geopend door den eerevoorzitter ds H. Boersma. Zooals ge woonlijk was er veel publiek. Uit het jaarverslag bleek dat de vereeniging zich nog steeds in bloei mag verheugen. Vóór de pauze kreeg het humoristische ge deelte een beurt, terwijl daarna, in een goed gespeeld stuk, en een mooi opstel de ernst des levens in bet middelpunt werd gezet. De aanwezigen waardeerden het gebo- dene zeer. Kortgene. Bij Kon. besluit van 26 No vember is bepaald, dat met ingang van 1 December in de gemeente Kortgene de be diening van secietaris door den burge meester wordt bekleed. Eerste oefentijd van elf, acht of zes maanden De Tweede-Kamerleden IJsselmuiden, iSteinmetz, Ruijter, Stumpel en Groen, allen R.K., hebben eenige amendemen ten voorgesteld op het wetsontwerp tot wijziging van de Dienstplichtwet. Voorgesteld wordt artikel 13 der wet als volgt te lezen: „Vrijstelling wegens broederdienst wordt zoo verleend, dat van een even getal broeders de helft en van een oneven getal de grootere helft moet dienen, waarbij als regel de broe ders om den ander zullen worden vrij gesteld en overigens naar door ons te stellen regelen." Voorts wordt voorgesteld het aantal dergenen, die moeten worden ingelijfd vast te stellen in plaats van op 32.000 op 27.500. In de derde plaats wenschen de voor stellers den eersten oefentijd te wijzigen van elf maanden in zes maanden. uit het oog moet verliezen, dat wat de ambtenaren betreft 5 pet. verhooging voortvloeit uit het feit dat Souburg boven de 5000 inwoners is gekomen. De kwestie der indexcijfers kan nog niet als motief worden gebruikt, gezien het Rijk en de groote steden. Onderhoud straten en pleinen. Dhr Janse (S.D'.A.P.) merkt op, dat het weer als altijd de kwestie is niet boven de f 1600 te gaan. Spr. gelooft dat bet nu toch tijd wordt om hierin verandering te brengen. Spr. stelt dan ook voor den post te brengen van f 1600 op f 1900. Dan kun nen de trottoirs en de Turnhoutstraat her zien worden. Dhr Goedbloed (V.D.) acht ook den post te laag. Dhr v. d. Putte (A.R.) gaat accoord met B. en W., waar zij het een en an der willen doen in werkverschaffing. Dhr van Soelen <C.H.) vindt het niet wenschelijk deze post te verhoogen. Het blijft trots alle verhooging toch nog prutswerk. Weth .Suurmond '(A.R.) zegt: Wij zijn gebonden aan bet bedrag. De voorzitter: Wij moeten ons in deze bebeerschen en doen wat mogelijk is. Spr. is ook van meening, dat wat de straten betreft bier op Souburg nog veel te doen is. Kosten gemeentereiniging. Dhr A. J. Arendse (A.R.) bespreekt nog eens het •ophalen van vuil enz. met paarden-tractie of met motortractie. Spr. gelooft dat mo- tortractie veel voordeeliger zal zijn. D'e voorzitter meent, dat hierover een deskundige zal moeten worden gehoord. Dhr de Priester (S.D.A.P.): Dit is reeds vorige jaar toegezegd. Werkloonen losse werklieden. Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) bespreekt de wen- schelij'kheid om den man, die reeds 7 jaar in dienst is tot volle tevredenheid in vasten dienst te nemen. Dhr van Soelen '(C.H.) meent ook, dat als deze man 65 jaar is men hem toch niet zonder meer kan wegzenden. D'hr v. d. Putte (A.R.) wil dit uitstel len tot volgend jaar. Weth. Suurmond (A.R.) wil dezen man handhaven gezien zijn arbeid. Met zijn 65ste jaar kan worden gezien iets voor hem te doen. D'e voorzitter zegt dat we in de eerste plaats het gemeentebelang moeten laten gelden. Dan volgt het belang van den enkeling. Het verstand moet in deze gaan vóór het gevoel. Als we het zoo bezien dan komt men tot de conclusie van B en W. n.l. nog niet vast aan te stellen. Dhr Jansen (S.D.A.P.) bespreekt den toestand der schoolbibliotheek, die ver betering eischt. De voorzitter zegt onderzoek toe. Kerstgave. Dhr v. Soelen (C.H.) vraagt of B. en W. voornemens zijn ook de men- schen van het B. A. een kerstgave te verstrekken. Dhr de Priester zegt dat dit ook weer geschiedt. D'hr de Priester zegt: de wethouders moeten niet denken door te zwijgen om trent de werkloozenzorg, dat zij er dan vanaf zijn, want dan zal ik de midde len zoeken om in elke raadsvergadering dit punt aanhangig te maken. D'e voorzitter waarschuwt dhr de Priester de belangen van hen. 'die hierin betrokken zijn goed te dienen. Het zou wel eens kunnen zijn dat hij ze meent te dienen, maar het doel voorbij zeilt. Waterleidingbedrijf. Zooais het nu met dit bedrijf gaat is het volgens den heer de Priester niet goed. Het blijkt dat hier een waterverlies is van 40 pet. Het brengt minder op trots de meerdere aan sluitingen. Ook het tarief is niet in orde. De voorzitter: Het is gemakkelijk hier op critiek uit te oefenen, maar de oplos sing is niet zoo gemakkelijk. Het is on toelaatbaar dat er 40 pet. water verlies is. Spr. beeft reeds met den directeur on- derhandeld, maar die stond ook voor een raadsel. Als er geen afdoende antwoord komt dan wordt er advies gevraagd aan de commissie van het drinkwaterbedrijf. Weth. Suurmond (A.R.) verdedigt het beleid van B. en W. in deze. Het is niet zoo eenvoudig als dhr de Priester zegt. Alsnu komen in behandeling de voor stellen door de verschillende raadsleden gedaan. Ie. Om aan alle ambtenaren de diplo- maverhooging toe te kennen ook aan den chef-commies. Dit wordt verworpen met 5 voor en 6 stemmen tegen. 2e. f 50 meer uit te trekken voor emaile straatnaambordjes. Verworpen met 5 voor en 6 tegen. Uitbreiding éénrich tingsverkeer. Tot nu toe gold bet éénrichtingsverkeer, dat tijdelijk is in gevoerd gedurende de verbeteringswerk zaamheden aan den kanaalweg, alleen voor de voertuigen, auto's en rijwielen komende van de richting Meelfabriek en rijdende langs bet jaagpad. De route, dia nu verplicht was naar den Nieuwland- schen weg, namelijk langs den Segeers- singel, was echter in de andere richting vrij, zoodat hier nog van beide richtin gen gereden werd. Dit heeft reeds ver leden week tot gevolg 'had, dat een auto van de Automaat in den greppel langs den weg terecht kwam en nu heeft een der bestelauto's van de firma Vroom en Dreesman gisteren dezelfde manoeuvre uitgehaald. Met planken en domme krachten is de auto weder op den goe den weg gebracht. Tot nu toe liep alles zonder ongelukken af, maar het zou anders kunnen worden en daarom is het o.i. goede besluit genomen, ook voor den Segeerssingel tijdens den verderen duur van de afsluiting van den Kanaalweg, het éénrichtingsverkeer in te voeren, zoodat men komende van af den Nieuw- landschen- of den Kleverskerkschen weg den Singel niet op mag rijden. In 'het Chr. Militair Tehuis werd j.l. Vrijdag de oprichtingsvergadering ge houden van de militaire afdeeling der Nationale Vereeniging „Pro Rege". De voorzitter, de adjudant van Bloois, open de de vergadering en zette het doel en streven der vereeniging uiteen. Staande de vergadering gaven 23 leerlingen van de S. D. O. A. zich als lid op. De ge houden bestuursverkiezing bad het volgende resultaat: voorzitter Adjudant van Bloois; vice-voorzitter P. Roest, se cretaris J. O. Troost; penningmeester B. Meiring; alg. adjunct St. Otten. i Op Dinsdag 7 Dec. a.s. zal bier een propaganda-vergadering van het Roode Kruis, gevolgd door een vertooning van de Roode Kruisfilm plaats hebben. Lezin gen zullen worden gehouden over de transportcolonnes en de bloedtransfusie diensten. Waar de belangstelling voor het Roode Kruis door de onlangs plaats ge- bad hebbende oefening zeer is toegeno men, twijfelen we er niet aan of Dins dagavond zullen velen naar het Schut tershof gaan. Kattendijke. Alhier is een comité ge vormd een verrassing te bereiden aan het gezin of de gezinnen, waarin ongeveer gelijk met ons Koninklijk Huis een blijde gebeurtenis zal plaats vinden. Het plan bestaat nog deze week met toestemming van de autoriteiten, onder leiding van mevr. Lammers, huis aan huis een inza meling te houden ten einde allen in de gelegenheid te stellen aan dit sympa thieke doel mede te werken. 's Gravenpolder. Gisteravond is het ont- spanningslokaal voor werkloozen bier weer geopend. Voor dezen openingsavond was veel belangstelling. De voorzitter van het comité voor moreele werkloozen zorg, Ds Van Hoogstraten, sprak na gebed en Schriftlezing, naar aanlei ding van Micba 6 8 een openingsrede uit. Daarin bracht Spr. dank aan zijn mede-comitéleden voor de medewerking en aan de burgerij voor haar offervaar digheid. Een bedrag van 'plm. f 200 is weer ingezameld. De werkloozen zullen in dit lokaal dezen winter weer ontspan ning en een gezellige sfeer vinden, maar ook zullen voor hen weer cursussen wor den gegeven. Spr. hoopte, dat zij' van dit alles een dankbaar gebruik zullen maken. D© beer Chr. Verhulst dankte na mens de comiité-leden Ds en mevr. Van Hoogstraten voor het vele, dat zij voor de werkloozen doen en sprak daarna als wethouder de waardeering van het ge meentebestuur voor dit werk uit. De heer A. de Lange uit Goes bracht hulde aan bet comité te 's Graven polder voor zijin voortdurende activiteit, wees op het heerlijke, dat geheel onze Gbr. sociale arbeid en ook de werkloozen zorg mogen gezien worden als een stukje practisch Christendom, waaraan de Christenen, anders zoo verdeeld, geza menlijk arbeiden. Deze arbeid is niet Dammen. Uitslag van den dam- wedstrijd tusschen Middelburg I en Sou burg I, voor de le kl. Z.D.B.: W. Lente W. Boogaard 02; J. CohenJ. Boo gaard 11; J. StroobandL. Leijnse 11; J. Roeland®W. Cysouw afgebr.; B. MontenarieG. Bronsema 11; A. VermazenJ. Maring 02; P. Janse J. Frank 20; P. de RuijterP. Janse 02; P. van HemertM. Bakker 20; F. KraatM. Pluijmers 02. Totaal-uit slag 711 voor Souburg I. Verbeterde uitslag. Souburg III Middelburg III: H. RoelseW. Imanse 11; A. de PagterP. Rooze 02; J. v. EenennaamH. Louwerse 02; P. v. SorgenA. Walraven 02; H. Cysouw W. Sinke 20; J. SinkeM, Moens 02; L. de WitteG. Lameijn 02; H. BenederJ. Overtveld 02; B. v. Eenen naamJ. Brouwers 2O A. v. d. StruijkJ. Boogaard 20 Officieele uitslag 713 voor Middelburg. Gewonnen wegens niet opkomen van Brouwers en Boogaard. Aagtekerke. Dammen. Maandag avond speelde Vlissingen I 'n competitie wedstrijd tegen Aagtekerke I. Uitslag L. Goedbloed Jz.A. Willemse 11; G. v. BiemenD. Trielier afgebroken; L. Goed bloedL. Trielier 11; F. Fleurbaay P. de Visser 2O; O. HellingaF. Krij ger 11; J. F. KrijgerC. Jobse 11; A. J. v. B'lokpoelS. Blaas 02; A. Keij- melC. Jongep'ier 02; G. LuwemaD. Hugense afgebroken; J. BosselaarJ. Maljaars 20. Uitslag 88. O. en W. Souburg. Gemeente- ra a d. Gistermiddag vergaderde de raad wederom. De voorzitter deelt mede, dat het verzoek door eenige leden ingediend omtrent sluiten der brug een kwartier voor kerktijd Zondags is ingetrokken, daar inmiddels bier aan reeds is voldaan. Hierna ging men over tot verdere behan deling der begrooting. Kosten luchtbeschermingsdienst. Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) zegt, dat zijn frac tie niet is tegen dezen 'dienst. Maar zij is bet er niet mede eens, dat dit moet geschieden op kosten der gemeente. Dit behoort het Rijk te betalen. Dhr v. d. Putte (A.R.) is het daarmee niet eens. Volgens een circulaire van den luchtbeschermingsdienst moet de gemeen te voor het materiaal zorgen. Dhr de Priester (S.D.A.P.) weerspreekt dat het zijn fractie er om te doen zou zijn tegen te werken. Naar aanleiding van een Kon. besluit is spr. fractie tot baar standpunt gekomen. Moest blijken dat dhr v. d. Putte gelijk heeft, dan nog valt er met den minister te praten. De voorzitter zegt dat sommige kosten op bet rijk kunnen worden verhaald. Het is niet verstandig zonder meer deze post te schrappen. Over deze kwestie is nu al een half uur gepraat, terwijl we er toch geen in vloed op kunnen uitoefenen. D'hr de Priester (S.D.A.P.) is het met dit laatste niet eens. Dhr v. d. Putte '(A.R.) merkt op, dat in de door spr. bedoelde circulaire ook het Kon. besluit is verwerkt. Subsidie rijwielpad. Dhr Jansen (S.D. A.P.) klaagt over het rijwielpad Oude VlissingschewegMiddelburg. Dit is meer een modderpad dan een rijwielpad. Weth. Cijsouw (C.H.) -deelt mede, dat hij met de opzichter hierover heeft ge sproken en dat daarin voorzien zal wor den. Vaccinatie en lijkschouwing. Dhr de Priester (S.D.A.P.) is voor vrijwillige vac cinatie. Spr. vraagt de medewerking van B. en W. in deze. De voorzitter wil hieraan zijn volle medewerking geven. Jaarwedden gemeentewerklieden. Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) wil aangezien we voor de ambtenaren 5 pet. 'loonsverhoo- ging bewerken, -dat ook voor de werklie den doen. Hij stelt daarom voor ook 5 pet. verhooging voor die menschen. Dhr Goedbloed '(V.D.) is het met dit voorstel eens. Weth. Cijsouw (C.H.): B. en W. kun nen hiermede niet accoord gaan, want deze menschen zijn niet in een hoogere klasse geplaatst zooals de ambtenaren. Dus dit zal niet te bereiken zijn. De voorzitter gelooft, dat de raad niet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2