DE BEGROOTING VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. De memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. Dhr v, d. F e 11 2 vindt ook het voorge stelde dwaas en onbillijk. We moeten neen zeggen. De verantwoordelijkheid is dan voor de regeering, Spr, wijst ook op het feit, dat een leerling die van het eene naar het andere gymnasium over gaat, bijna altijd een klas moet dou- bleeren. Weth. Boasson neemt het voorstel- K g e 1 e r over, om ook de kweekscho len in te schakelen bij de reductie, in de hoop, dat de Minister het zal goedkeuren. Het is een ondankbare taak om dit voorstel te verdedigen. B. en W. deelen volkomen de critiek hierop uitgebracht. Spr. is persoonlijk hiervoor naar het Departement geweest. Men wil daar een selectie toepassen op de leerlingen M. O. en Voorher. H. O. Er is zelfs een oogen- blik de gedachte geweest om bij 2 maal doubleeren het schoolgeld te verdubbe len. Na veel moeite is het gelukt dit op 1/4 ie stellen. Wordt dit artikel niet geaccepteerd, dan wordt de verordening niet goedge keurd. We krijgen ze dus telkens terug, zoolang de tegenwoordige Minister aan het bewind is. In bijzondere gevallen kunnen B. en W. ontheffing verleenen. Dit is van be- teekenis. Onder bijzondere gevallen ver staat Spr.: ziekte en verhuizing. Spr. zegt gaarne een soepele toepassing toe, als de rector of het curatorium een voorstel om trent een leerling doen. De voorzitter merkt op, dat de ge maakte opmerkingen over het hoofd van B. en W. heen zijn gericht tot Den Haag. Spr. adviseert het voorstel aan te nemen. We moeten toch een verordening hebben. Spr. waarschuwt tegen een onberaden stap, want het gevaar van intrekking der bijdrage dreigt. Het voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 8 st. (tegen dhrn Sulkers, Jeroni- mus, v. d. Feltz, Paul, Portheine, Lam- bermont. Helder en Wondergem). Ver schillende leden stemmen „ongaarne voor". Verbetering Nadorstweg. Hierbij komt ter sprake het ingekomen adres van de bewoners. De v o o r z. zegt, dat B. en W. reeds •lang hun aandacht hebben geschonken aan verbetering van dezen weg. Op de begrooting voor 1937 is reeds een post (onder werkverschaffing) hier voor uitgetrokken. De bedoeling was eerst verbreeding van den weg (speciaal naar het sportter rein), later ook verbetering van het ver dere deel. B. en W. dachten, dat de Polder Wal cheren gaarne afstand zou willen doen van den zijkant van de wegen. Het Pol derbestuur is echter gebonden aan een minimumprijs. Een weg als in de Griffioen en in het Park van Nieuwenhoven is hier niet mo gelijk. In beide eerste gevallen waren in den grondprijs verdisconteerd de kosten van wegenaanleg, enz. Dit is in den Na dorst niet het geval. Er kon niet eerder een begin met de wegverbetering worden gemaakt, omdat de rioleering eerst moeten nazakken. Een weg aanleggen, als er druk wordt ge bouwd is ook bezwaarlijk. Er zal komen een rijwiel- en een voetpad en in het midden een keibestrating zoover de bebouwing strekt. Er kan nu spoedig worden begonnen, als de Raad besloten zal hebben tot den grondaankoop van den Polder Wal cheren. We behoeven niet*"*te wachten tot de algemeene vergadering van den Polder. Dhr M o n d e e I ziet niet in, dat hier werkverschaffing in het spel is. Het is noodzakelijk werk. Men probeert voort durend de grens tusschen normaal werk en werkverschaffing te verdoezelen tot schade van arbeiders en aannemers. Verder meent Spr. dat hier alle aan leiding is om een baatbelasting in te voe ren. Bewoners van andere wijken hebben in den grondprijs bijgedragen in de kos ten van wegaanleg. Hier is dat niet het geval. Dhr Harthoorn dringt op grooten spoed aan. De toestand is onhoudbaar. Dhr de Bruin klaagt over de lang durige voorbereiding. Dit werk had de zen zomer moeten zijin uitgevoerd. Dat was ook goedkooper geweest. Dat daar gebouwd is, is feitelijk onze schuld. Er was geen uitbreidingsplan. Er wonen daar personen, die liever zoo vèr- af niet wonen. De meerderheid van Sprekers fractie is tegen een incidenteele regeling van de baatbelasting. Dhr Heemskerk bespreekt de be bouwing aldaar. Enkele personen koch ten goedkoop bouwterrein aan een land weg, die in behoorlijken toestand was. Door de bebouwing en de rioleering is de weg slecht geworden. De huizen zijn daar goedkooper dan wanneer ze zouden staan in een gemeentelijk bouwplan. De bewo ners hebben geen recht om veel te vra gen. De gemeente zou kunnen volstaan met er weer wat macadam in te brengen. Spr. heeft geen bezwaar de zijkanten van den polder te koopen, ook gerekend met de toekomst. Aanleg van een wandel- en fietspad kan volgens Spr. wel als werk verschaffing worden beschouwd. De voor z.. antwoordt, dat dit een werkverschaffingsobject is, omdat dit verbetering van buitenwegen is. De be bouwing is bijzaak. Het is de toegangs weg naar het sportveld. Er staan nu hui zen, dus moet de weg zoo breed zijn, dat voertuigen elkaar kunnen passeeren. Daar de puinverharding bijtaa elk jaar moest worden vernieuwd, verdient een keibestrating de voorkeur. Een baatbelasting zou uitstel van deze Aan de memorie van antwoord nopens de begrooting van buitenlandsche zaken over 1938, is het volgende ontleend: Het zal geen betoog behoeven, dat ook de minister diep onder den indruk is van het beeld van ontreddering, dat de huidige statensamenleving oplevert. De regeering deelt echter de opvatting dat het sombere aspect, dat thans de wereld vertoont, niet tot ontmoediging mag lei den en veeleer een aansporing moet zijn tot het beproeven van datgene wat tot verbetering kan bijdragen. Aan den aandrang van de leden om te bevorderen, dat Nederland onmiddellijk den Volkenbond zal verlaten, zal de minister geen gevolg geven. De stelling, dat de Nederlandsche poli tiek tegenover andere staten geïnfluen ceerd zou worden door afkeer tegen een bepaalden regeeringsvorm, waarmede kennelijk de dictatoriale regeeringsvorm wordt bedoeld, berust wederom op geen enkelen grond. De houding, door de regeering ten op zichte van de ge beurtenissen in Spanje ingenomen, is volkomen correct en in overeenstemming met de gedrags lijn, in gemeenschappelijk overleg met de overige betrokken mogendheden vastge steld. Dat door Rusland's invloed te Ge- nève de Volkenbond is verworden tot een werktuig van de derde internationale is een van die beweringen, die voor hen, die den Volkenbond pogen neer te halen, met voorliefde worden gepropageerd, maar die bezijden de waarheid zijn. De gewekte ivoorstelling, dat Sowjet- Rusland, Frankrijk en Tsjechoslowakije te Genève aan de overige 55 staten hun wil zouden opleggen, is in haar onjuistheid bijna belachelijk. De minister verklaart, dat hoezeer ook de Volkenbond in betee- kenis is achteruitgegaan, Nederland zoo wel zichzelf alsook de internationale ge meenschap een ondienst zou bewijzen, door thans den 'bond te verlaten. Het stroven van den Volkenbond tot organiseering der internationale gemeen schap teneinde oen vreedzame sa menleving der volkeren te be vorderen, acht de minister ten volle in overeenstemming met de christelijke be ginselen. Dat dit streven niet meer succes heeft is meer het gevolg van het feit, dat de internationale politiek van zooveele staten niet door christelijke beginselen wordt beheerscht, dan dat men zulks den Volkenbond tot grief kan maken. Degenen die met het oog op de huidige omstandigheden, een forsch optre den van den bond bepleiten, mogen zich er van bewust zijn, dat zoodanig forsch optreden slechts dan zin heeft, als het zoo noodig door daden wordt gevolgd, en zij mogen zich rekenschap geven van de gevolgen, die zoodanig optreden on volledig als de Volkenbond op het oogen- blik is en zwaar bewapend als de buiten staanders zijn in het bijzonder voor de kleine mogendheden zou hebben. Een 'van de grootste remmen, die thans aan het Volkenbondswerk zijn aangelegd, is de afwezigheid van verscheidene be- langrijke staten. Deze heeft tengevolge, dat de werkzaamheid van den bond op verschillend terrein in hooge mate wordt belemmerd. Dit geldt ook voor het oeco- nomisch gebied, in het bijzonder voor het vraagstuk, dat ten onreche in rechtstreeks verband word gebracht met het vraag stuk van koloniaal bezit. Het zal zaak zijn, op het inderdaad zeer belangrijke grondstoffenvraagstuk de volle aandacht gevestigd te houden. De minister vraagt zich af, of de leden die in het optreden van de mogendheden, die met betrekking tot Spanje een houding van non-interventie aannamen, een schending van de beginselen van het volkenrecht zien, zich wel duidelijk heb ben gemaakt, dat naar vaststaand volken recht geen regeering, die zich gewapen derhand verzet tegen een deel der bevol king, recht heeft op hulp, in welken vorm dan ook, 'van derde staten. Wat de vraag betreft of de n o n - i n - terventie-politiek al of niet is geslaagd, hangt het antwoord af van het geen men zich als hoofddoel dier politiek heeft voorgesteld. Voor de regeering is dat hoofddoel van den aanvang af ge weest wat het ook voor vele leden der Tweede Kamer is, n.l. voorkoming van ontaarding van den strijd in Spanje tot een Europeesch gewapend conflict. Dat dit doel tot dusver is bereikt, is een re sultaat waarvan de beteekenis ook voor Nederland niet hoog genoeg kan worden aangeslagen. Aangezien als uitvloeisel van de niet- itamengingsovereenkomst de uitvoer uit Nederland van wapentuig en vrijwilligers bestemd voor een der strijdende partijen in Spanje verboden is, spreekt het van zelf, dat geen convooi wordt verleend aan Nederlandsche koopvaardijschepen, ten aanzien van welke niet voldoende vast staat, dat zij aan de bestaande bepalingen ter zake voldoen; van eene herziening van dit standpunt kan voor de Nederlandsche regeering dan ook geen sprake zijn. De vraag, of de regeering binnen af- zienbaren tijd erkenping de jure van het bewind van generaal Franco mogelijk acht, ligt te zeer op het terrein van poli tieke onzekerheden en hypothesen om hier beantwoording te vinden. werkzaamheden beteekenen, zeker wel voor een jaar. Bovendien hebben de eigenaren gratis een belangrijke strook grond afgestaan voor wegsverbreeding. De baatbelasting moet bij' de bron ge schieden en dit is in dit geval heel moei lijk. In dit geval van den Nadorst hebben eerst de verkoopers van den grond, daar na de huizeneigenaars en ten slotte de huurders van de situatie geprofiteerd. De huizen zijn circa f 10 per maand goed kooper dan dezelfde huizen aan wegen, die op kosten der gemeente zijn aange legd. Wie daarvan profiteert, moet ook zekere nadeelen dragen. Spr. wil liever niet vooruitloopen op het meer algemeene voorstel van B. en W. inzake de baatbelasting. Wanneer binnenkort een uitbreidings plan tot stand komt, is een baatbelasting voor de toekomst overbodig. Met het werk zal zoo spoedig mogelijk worden aangevangen, maar eerst moeten Ged. Staten het Raadsbesluit nog goed keuren. D'e begrooting voor werkverschaffing is pas in April goedgekeurd. De riolee ring moest aanbesteed worden, wat tijd kostte. Die moest nog nazakken. B. en W. hebben dus zoo spoedig mogelijk gehan deld. Dhr den Hollander is niet de meening toegedaan, dat men alleen in werkverschaffing mag uitvoeren werken, die anders zouden blijven liggen. De toe stand is nu eenmaal anders geworden. Het is ook te bezien, of de arbeiders in het vrije bedrijf meer zouden verdienen dan nu in werkverschaffing. Een belangrijke factor is, dat de ge meente bij werkverschaffing een deel van het loon lerug krijgt van het Rijk. Een baatbelasting zou hier niet onbil lijk zijn. Spr. vraagt of deze belasting ook kan worden geheven als de gemeente in werkverschaffing gelden aan wegsverbe- ter.ing heeft besteed. De voorzitter antwoordt beves tigend. Maar dan zou in mindering moe ten worden gebracht de waarde van den afgestanen grond. We loopen door dit be sluit niet vooruit op de beslissing inzake de baatbelasting. Dhr De Bruin keurt het af, dat de in Februari toegestane lantaarn er nog niet is. Weth. Boasson antwoordt, dat dit nog niet kon. Een electrische lantaarn zal dezer dagen worden geplaatst. Dhr M o n d e e 1 blijft bezwaar maken tegen de uitvoering in werkverschaffing. Het voorstel wordt hierna z. h. st. aan genomen. Hierna besloten zitting, die een uur duurt. Bouw van woningen op ge meente-terrein Hendrikstraat. Dhr Paul vraagt, welk bezwaar er te gen is, hier 't erfpachtsrecht toe te passen. Verder stelt Spr. nog enkele detail-vragen. O.a, wil Spr. bepalen, dat de arbeids krachten zullen worden betrokken bij de plaatselijke Arbeidsbeurs. De voorzitter antwoordt, dat geen erfpacht is gekozen, omdat dan de wonin gen niet te exploiteeren zouden zijn van wege den hoogen canon. B. en W. zullen het mogelijke doen in samenwerking met de woningbouwvereeniging zooveel moge lijk plaatselijke werkkrachten aan te stel len. Dhr K g e 1 e r acht geldverstrekking tegen 3.5 pet. rente op het oogenblik mo gelijk, maar bij verschillende conversies is de bepaling gemaakt, dat na eenigen tijd de rente weer 4 pet. wordt. Spr. zou willen bepalen, dat het geld niet tegen lagere rente wordt verstrekt dan de ge meente zelf moet betalen. De voorzitter zegt, dat deze zaak wordt gefinancierd uit den post rentege- vend goed. De gemeente heeft op het oogenblik voordeelig kasgeld kunnen lee- nen, lager dan 3.5 pet. Daarom is het moreel niet verantwoord, later eventueel de woningbouwvereen. een hoogere rente in rekening te brengen. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. Rondvraag. Dhr Jeronimus ziet eenige geva ren voor het verkeer langs het Jaagpad bij donker en mistig weer. Spr. wil wit- geverfde paaltjes langs het kanaal, zoo lang de werken daar duren. De v o o r z i 11 e r zal hierop direct de aandacht vestigen van de directie van het werk. Dhr Helder vraagt of de menschen, die water betrekken over den meter, nu nog moeten betalen voor tuin- en gevelbe sproeiing. Weth. Boasson antwoordt, dat dit geheele vraagstuk in studie is. Dhr Lambermont vraagt, of de vluchtheuveltjes op den Dam nu de defi nitieve zijn. De voorzitter antwoordt ontken nend. Te half zes sluiting. VREESELIJK AUTO-ONGELUK BIJ NEDERWEERT. Personenauto in de Zuid-Willemsvaart gereden. Drie inzittenden verdronken, één gered. Gisteravond tegen zes uur heeft zich te Nederweert, een ernstig auto-ongeluk voorgedaan, waarbij drie personen het leven verloren, Het zijn de rector van de Landbouwhutshoudschool te Poster- holt, do heer F. H, Wevers, pastoor P J de Fauwe uit Leveroy en het lid van do Provinciale Staten van Limburg, de heer P. J. Kessels uit Heythuizen. De mede- inzittende, de heer Derks, eveneens uit Heythuizen kon worden gered. Het gezelschap kwam van een ver gadering te Weert en was op weg naar Leveroy. Rector Wevers zat aan het stuur. Na de bocht, welke de weg met de er naast loopende Zuid-Willemsvaart achter Nederweert maakt, te hebben ge nomen, heeft de bestuurder, misschien in de meening, dat hij reeds zoo ver ge vorderd was, dat hij' rechts af kon slaan, om in de richting Heythuizen te rijden, het stuur krachtig naar rechts omge gooid, met het gevolg, dat de wagen van den meer dan zeven meter hoogen wal kant de Zuid-Willemsvaart inreed. Op het geschreeuw van de inzittenden kwamen verschillende dorpsbewoners toegesneld. Een politieman begaf zich onmiddellijk te water; inmiddels hadden de inzittenden van de auto kans gezien het portier te openen en uit den wagen te klimmen. Alleen de heer Derks was de zwemkunst machtig. Hij zwom naar den kant en werd met behulp van een touw opgehaald. De andere drenkelingen zijn, nog voor dat de agent van politie hen had bereikt, verdronken. De slachtoffers werden door den ster ken stroom, welke op dat oogenblik in het kanaal stond, meegesleurd. Personen, die in roeibootjes te hulp waren gekomen, vonden de drie slachtoffers op grooten afstand van elkaar. Zij brachten de dren kelingen aan boord en voeren er ijlings mee naar den wal. Gedurende anderhalf uur hebben daar geneesheeren kunstmatige ademhaling toegepast, waarbij ook nog van een zuur stofapparaat gebruik werd gemaakt. Dit alles heeft echter niet mogen ba ten. De heer Derks, die zeer overstuur was, werd bij! omwonenden binnengebracht, waar men hem van droge kleeren heeft voorzien en onmiddellijk onder de wol heeft gestopt. Gisteravond om half twaalf is de auto met een takel uit het water gelicht. De remmen van den wagen zaten vast, zoodat men vermoedt dat de bestuurder op het laatste oogenblik nog getracht heeft het ongeluk door krachtig remmen te vermijden. Negen personen door vergiftige paddestoelen gestorven. In het dorpje Cazarelos (Portugal) zijn een boer, zijn vrouw en vier jonge kinderen overleden tengevolge van het eten van vergiftige paddestoelen. D'ienzelfden avond is in een naburig dorp nog een familie het slachtoffer ge worden van vergiftige paddestoelen, waarbij het echtpaar zoowel als een kind is bezweken. Bankbiljetten verme nigvuldigd. Te Rotterdam is een man in het Huis van Bewaring opge sloten, omdat hij valsche bankbiljetten had gemaakt en uitgegeven. Hijl speelde het klaar om van vijf bank biljetten er zes te maken. Wel is waar door de vijf te verminken, maar toch op zoo'n wijze, dat ze nog werden aangeno men. Bij verscheidene winkeliers heeft hij de verminkte biljetten uitgegeven, ter wijl er ook tientallen valsche biljetten in omloop zijn gekomen. De zaak is aan het licht gekomen toen er verminkte biljetten bij de Nederland sche Bank werden aangeboden om te worden ingewisseld. De wijze, waarop de biljetten beschadigd waren, wekte arg waan en minutieus en geduldig onder zoek, dat zeer langen tijd in beslag nam, leidde ten slotte tot aanhouding van den dader. D'e man heeft verscheidene maan den lang de valsche biljetten in omloop gebracht. (Telegr.) Fotografeeren verbo den te Staphorst. In den afgeloo- pen zomer hebben twee Nijmeegsche da mes ontsteltenis teweeg gebracht, omdat zijl bij haar bezoek op een Zondagmor gen aan Staphorst, toen zij kerkgangers hadden willen fotografeeren, zonder vorm van proces door een paar Staphor- ster jongelui waren beetgegrepen en in een sloot geworpen. Vrij algemeen is dat optreden der Staphorstenaren ten streng ste veroordeeld. Tot diegenen, die daarbij voorgingen, behoorde de burgemeester van Staphorst, maar deze wees er ook op, gelijk wij' destijds hebben gemeld, dat het voor de Staphorster ingezetenen aller minst een aangename gewaarwording is, wanneer zij in het toeristenseizoen, ko mende uit de godsdienstoefening, door een leger van tenminste vijftig en meestal meer toeristische fotografen overvallen worden met film- en foto-apparaten en hetgeen verder kan dienen om de van folkloristisch standpunt zeer interessante kleedij: te vereeuwigen. Op zijn minst is dat voor de „slachtoffers" zeer hinder lijk, Teneinde aan dit euvel een einde te maken, heeft de raad van Staphorst thans tot aanvulling der algemeene po litieverordening besloten om de bepaling op te nemen, dat het voortaan zonder toestemming verboden is aan of op den openbaren weg iemand te fotografeeren. Een griezelige vondst. Op het stationsemplacement te Zwolle heeft men een griezelige vondst ge daan. Beambten troffen op de bunker plaats van de locomotieven een men- schenbeen aan. Onmiddellijk ging men op onderzoek uit, doch op het emplacement van Zwolle bleek geen ongeluk te zijn ge beurd, Later Is echter de oplossing van dit raadsel gevonden. Men vernam n.l, dut gisteren tusschen Arnhem en Velp een man is overreden. JU» werd een 'fjV :;.ï- borgen, waaraan een been ontbiv Aan- gonomen wordt nu, dat het afg.,kne!je been op de een of andere wijze met een locomotief is meegevoerd zonder dat dit is bemerkt. De bewuste locomotief is te Arnhem van den trein gekoppeld en later geplaatst voor een trein naar Zwolle, waar het been op het emplacement moet zijn terechtgekomen. DUITSCHE WAARDEERING VOOR NEDERLANDSCHE OPENBARE WERKEN. Een artikel in de Deutsche Bergwerks Zeitung. De Deutsche Bergwerks Zeitung bevat een hoogst waardeerend artikel over de groote openbare werken in Nederland van de hand van Oberregierungsrat dr Muenz, die onlangs met den Duitschen minister van arbeid, Seldte, een bezoek aan dit land heeft gebracht. Dr Muenz herinnert er aan, dat Neder land van oudsher voortdurend tegen het water heeft moeten strijden. Overal, schrijft hij, komt de opbouwende, doch ook de vernielende kracht van het water lot uiting'. Geen wonder dan ook, dat de Nederlanders meesters geworden zijn op het gebied van bodembewerking, brug genbouw en alle daarmede samenhangen de werkzaamheden. Schrijver geeft dan een uitvoerige be schrijving van de werkzaamheden tot drooglegging van de Zuiderzee. Ook be handelt hij o.a. de Maas-normalisatiewer- ken. Wat Nederland op het gebied van ar beiderswoningen te zien geeft, schrijft dr Muenz verder, verdient de bewondering van iederen objectieven bezoeker; dit geldt ook voor Amsterdam. Hier werkt men aan den aanleg van het zoogenaamde Boschplan, een project, waarvan de voordeelen voor de gezond heid der arbeiders en de opgroeiendo ge neratie niet hoog genoeg aangeslagen kunnen worden. Mot een toespeling op het opschrift van het monument op den afsluitdijk, „Een volk, dat arbeidt, bouwt aan zijn j toekomst", waarmede hij zijn artikel aau- I vangt, besluit dr Muenz: de werkzaam heden die wij in oogenschouw hebben kunnen nemen, hebben zulk een grooten ondernemingsgeest en levenskracht van het Nederlandsche volk laten zien, dat wij er eerlijk van overtuigd zijn, dat het daarmede inderdaad aan zijn toekomst j bouwt. NIEUWE WEGEN VOOR DEN TUINBOUW-EXPORT? De bond Westland voert besprekingen met den Zuid-Afrikaanschen gezant. De bond „Westland", waarbij twaalf veilingen zijn aangesloten, heeft met den gezant der Zuid-Afrikaansche Unie, Dr van Broekhuizen, besprekingen gevoerd betreffende export van Nederlandsche tuinbouwproducten naar Zuid-Afrika. De voorzitter van den bond, de heer J. Barendse, deelde na dit onderhoud mede, dat de gezant geen afwijzende houding innam tegenover een eventueele productenuitwisseling. In den tijd, dat Nederland een over vloed van druiven en andere tuinbouw producten heeft, die wegens den geringen export bij groote kwanta moeten door draaien, heeft de Zuid-Afrikaansche Unie er behoefte aan en omgekeerd. In de maanden October en November is er in Zuid-Afrika veel vraag naar de muscaatdruif, welke in het Westland dan juist veel ter veiling wordt aangevoerd. Dr van Broekhuizen wees er den voor zitter van den bond op, dat Zuid-Afrika over het algemeen weinig van de crisis had geleden. De prijzen, welke men ech ter in zijn land besteedt voor fruit, zijn betrekkelijk heel laag. De heer Barendse verklaarde, dat er nog tal van moeilijkheden waren te over winnen, alvorens men tot de uitwisse ling van tuinbouwproducten zou kunnen overgaan. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 26 Nov Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende W. tot Z.W. wind, zwaar be wolkt tot betrokken, later waarschijnlijk regen, zachter, vooral in het Oosten. Stand van hedenmiddag 3 uur. Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Licht op voor fietsen: Vrijdag 4 u. 30 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6