ölT-HtT-Kfi Zomerdienst bij de spoorwegen. ZONDER PRIJSVERHOOGING De Scheidingslijn. Uit de Provincie MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. NOORD-BEVELAND. Nog geen 3 CCIlt per kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf0.20 Kerknieuws. Onderwijs. .Is* TWEEDE KAMER. DE BEGROOTING VAN JUSTITIE. Het Echtscheidingsvraagstuk. De Kamer heeft gisteren voortgezet de behandeling van de Justitiebegrooting. De heer Wendelaar (Lib.) be spreekt de behandeling van vreemdelin gen, met hun recht op vrij verkeer met raadslieden. De vreemdelingen mogen er niet slechter aan toe zijn dan de mis dadigers. Spr. sluit zich aan bij de woorden van den heer Van der Goes van Naters. De eer van de Kamer zou schade lijden, zoo de woorden van den heer Rost van Ton ningen tegen de Joden onweersproken bleven. Wat de echtscheiding betreft, de minister moet rekening houden met het gemengde karakter van ons volk. Ook spr. beschouwt het huwelijk als een der hechtste grondslagen van den Staat en als een diepste grond van men- schelijk geluk. Het wettelijk huwelijk moet als regel niet ontbindbaar zijn. Het huwelijk mag niet lichtvaardig gesloten en niet lichtvaardig ontbonden worden. Er zij en blijve een strakke band, die de menschen dwingt bij elkaar te blijven en tijdelijke moeilijkheden op te lossen. Maar die band moet verbroken kunnen worden in een aantal gevallen, waarin naar objectieven maatstaf een goed hu welijk onmogelijk is. Spr. is het er mee eens, dat de huidige toestand, waarin de wet ontdoken wordt, niet juist is. Evenwel leert het buitenland, dat het gefingeerd overspel ook op andere wijze te bewijzen is. Spr. bepleit de uitbreiding der echtscheidingsgronden met den grond van ongeneeslijke krankzinnigheid. Het is ook noodig, dat na scheiding van tafel en bed, na verloop van een zekeren tijd, ook bij niet-goedvinden van een der par tijen het huwelijk kan worden ontbonden door uitbreiding der echtscheidingsgron den. Spr. bepleit verkorting van den wachttijd na scheiding van tafel en bed tot drie jaren. De heer Rutgers van Rozen burg (C.H.) staat ook op het stand punt, dat het huwelijk één en onverbreek baar is. Hetgeen God heeft vereenigd, scheide de mensch niet. Ook met het oog op het maatschappelijke belang moet hier gelden: weersta in den beginne. Hier moet de maatschappij meer gelden dan het leed, dat er voor sommige indi viduen uit kan voortvloeien. Er zijn vele gevallen, waarin het menschelijke mede gevoel te hulp zou willen komen, doch waarin een tegemoetkomen een eerste stap zou zijn op een weg, die leidt tot een verlaging van het huwelijk, tot een gewone burgerlijke overeenkomst. De ongeneeslijke krankzinnigheid is niet te constateeren en wanneer op dezen grond scheiding zou kunnen worden uit gesproken, zou men bij latere genezing voor moeilijkheden komen te staan. Spr. bestrijdt het adres van het comité, dat om uitbreiding der echtscheidingsgron den heeft verzocht. Mevrouw De VrieS''Bruins (S.D.) betoogt, dat de wetgeving op het uitoefenen der geneeskunst en tandheel- kunst te veel wordt ontdoken. Medische therapie mag slechts worden uitgeoefend door menschen met voldoende kennis om een juiste diagnose te kunnen stellen. De heer De Geer (C.H.) bespreekt de echtscheiding, naar aanleiding van de verleden week gehouden beschouwingen van den heer Donker. Deze wilde de wet aanpassen aan de practijk en kwam daar mede uit op een echtscheiding bij onder ling goedvinden. Spr. zou de practijk wil len aanpassen aan de wet. Het is onjuist als compensatie van de opheffing van de ontduikingsmoeilijk heden een uitbreiding van de echtschei dingsgronden te vragen. Aan het gevaar, dat echtelieden nieuwe ontduikingen van bedenkelijken aard zullen vinden, hecht spr. niet veel gewicht, daar het volk nog moreel genoeg is om van deze practijken afkeerig te zijn. Op het argument, dat bij uitbreiding van echtscheidingsgronden degenen, die daar principiëel bezwaren tegen hebben, daarvan geen gebruik behoeven te ma ken, antwoordt spr., dat het hier een openbaar belang betreft, waar de over heid een taak heeft. De minister moge met de bestaande practijk van ontduiking der wet breken. De heer Drop (S.D.) vraagt o.m. een regeling van het ontslagrecht ten bate van den werknemer. Verder bepleit hij de wettelijke ver plichting van ondernemingen om pen sioenregelingen in het leven te roepen. De heer Posthuma (C.D.U.) bepleit een herziening van het wetsartikel be treffende het concurrentiebeding. Hij acht het noodig, dat bij faillissement de levens verzekeringen buiten den boedel vallen. Voorts wijst hij op de bezwarende las ter door B.U.M.A. op de plattelands fanfarekorpsen gelegd. De heer Kortenhorst (R.K.) laat een scherp protest hooren tegen het op treden van Mr Rost van Tonningen. De heer Terpstra (A.R.) zegt, dat het een heele prestatie zal zijn als de minister alle aangekondigde wettelijke maatregelen in het Staatsblad zal bren gen. Wat verstaat de minister onder corporatieve rechtsvorming in het ar beidsrecht? Spr. hoopt, dat aan de rech ter van, degenen, die buiten de corpora ties staan, niet te kort zal worden ge daan. Spr. zou gaarne een wat positiever toe zegging inzake de administratieve recht spraak hebben gehoord. Betreffende de zedelijkheid vraagt spr, of de plaatselijke autoriteiten wel steeds de noodige diligentie betrachten. Met de uiteenzettingen van den minis ter aangaande het huwelijk gaat spr. ac- coord. Het aantal echtscheidin gen neemt onrustbarend toe: in Amsterdam 500 echtscheidingen in 9 maanden. Het huwelijk mag zeker niet eenzijdig worden verbroken. Ongeneeslijke ziekte is een beproeving Gods, die met lijdzaam heid gedragen moet worden en geen aan leiding mag zijn tot echtscheiding. Ook om aan de bestaande practijk tegemoet te komen uitbreiding van de echtschei dingsgronden voor te staan, acht spr. niet juist op dit oogenblik. Het is niet onbarm hartig echtscheidingen tegen te gaan. Het is eerder onbarmhartig ze te bevorderen. De heer Hermans (R.K.) sluit zich in het algemeen aan bij het betoog van den heer Van der Goes van Naters. Tegen propaganda van het Duitsche nationaal- socialisme moeten wij waakzaam blijven. De heer Zandt (S.G.) richt zich tegen uitbreiding van de echtscheidingsgron den, ook tegen die wegens ongeneeslijke krankzinnigheid. Spr. keurt tevens af, dat lectuur, waar in het huwelijk wordt ondermijnd, in ge- subsidiëerde openbare leeszalen wordt beschikbaar gesteld. Spr. is daarom tegen subsidiëering dezer leeszalen. Het huwe lijk wordt al te veel als een contract be schouwd. Spr. is voorts vóór de wederinvoering van de doodstraf. De Minister van Justitie, de heer G o s e 1 i n g, zal niet antwoorden op de woorden van den heer Rost van Tonningen, die blijkbaar voor eens en voor altijd heeft willen toonen niet het juiste niveau van parlementaire gedach- tenwisseling te willen innemen. Bij voor baat heeft de spreker het recht verbeurd op een antwoord, ook op de weinige za kelijke punten van zijn betoog, daar hij begonnen is met te zeggen, den minister niet te vertrouwen. Spr. hoopt, dat de Kamer deze houding, ter wille van het gezamenlijk eergevoel van parlement en regeering ingenomen, zal billijken. (Lui de instemming, geroep: „Bravo, natuur lijk".) Aan de Kamer wil spreker mededeelen, dat het artikel „Spoorloos verdwenen" in het „Nationale Dagblad" met de mate- riëele waarheid volkomen in strijd is en moet beschouwd worden als berichtgeving op kwalijke sensatie gericht. DE BEGROOTING VAN BINNEN- LANDSCHE ZAKEN. BEVORDERING VAN DE ZONDAGS RUST. Hierna komt weer aan de orde de be grooting van Binnenl. Zaken. Minister van Boeyen zet zijn Donder dag afgebroken rede voort. Rond de Zondagswet zijn vele meeningen gehoord. Het vraagstuk valt in twee deelen uiteen: lo. wat stelt de Re geering zich als doel en 2o. hoe wil zij dat bereiken. Een ieder in deze Kamer erkent, dat de Overheid zich tot taak heeft te stellen een zoo krachtig mogelijke bevordering van de Zondagsrust. Dat verlangen leeft overal in het volk. "We zijn er evenwel niet met het con stateeren van dit algemeens verlangen, hetwelk nog steeds toeneemt. Wij moeten het ook toepassen. Zij die niet voor Zon dags heiliging voelen, moeten inzien, dat arbeid, die door anderen voor hen wordt verricht op dien rustdag, een uit vloeisel is, een gevolg, van een egoïstisch verlangen. Intusschen hebben wij rekening te hou den met feitelijke omstandigheden, en moeten wij dus streven naar wat redelijk bereikbaar is. Er zijn bestaande verordeningen, die niet opeens ontbonden kunnen worden, voorts zijn er gebieden waar de oude Zondagswet nog wordt gehandhaafd, maar waar men langzamerhand door de gewijzigde omstandigheden daarop in breuk maakt. Thans kan nog geen wettelijke regeling tot stand worden gebracht, die een op lossing brengt. De omstandigheden die nen zich nog meer te kristalliseeren, op dat duidelijker wordt, wat bereikbaar is. Integrale toepassing van de oude Zon dagswet ligt niet in het voornemen der Regeering. Wel wil zij haar steun verlee- nen opdat daar, waar deze nog wél na geleefd wordt, zich geen toestanden ont wikkelen, waardoor zich van de men schen een gevoel van onmacht meester maakt. Deze methodiek is niet fraai; de Re geering ziet wel in dat haar standpunt zal worden gecritiseerd, en als weinig principieel gedoodverfd. De Regeering meent evenwel, dat met beleid moet worden gehandeld. Practisch zullen gebieden in ons land teruggevoerd worden tot de oude Zondagswet. Dé te genwoordige toepassing kan niet gehand haafd; zij is voor Regeering en volk on bevredigend. Hierna kwamen de verschillende on- derdeelen aan de orde. De begrooting wordt tenslotte z.h.s, goedgekeurd. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Over het gisteren in de Tweede Kamer gevoerde debat over de echtscheiding maakt het Handelsblad (lib.) de volgende opmerking: „In dit geheele echtscheidingsdebat wordt de „scheidings"-lijn tu&schen lin ker- en rechterzijde zeer duidelijk ge markeerd." En het eveneens liberale Vader land: „Minister Goseling zal vanmiddag zijn eigenlijke antwoord uitspreken. De aan loop deed het beste verwachten, al vree zen wij, dat de nieuwe bewindsman met name t.o.v. het probleem van de echt scheiding en het vreemdelingenrecht niet aan billijke verlangens zal tegemoet ko men. Speelt bij de positie van den vreemde ling en vooral bij die van den politieken vluchteling het gevoel een rol, het vraagstuk van de echtscheiding wordt te zeer door dogmatisch inzicht be- heerscht." Jong Holland snakt naar werk. Dit jaar is voor de Prot. Chr. Centrale voor Werkloozenzorg onder de leuze „Jong Holland snakt naar werk" in totaal f91.785.15 gecollecteerd, terwijl aan giften binnenkwam f 9.106.43V2, sa men f 100.891.58V2. De volgende collecten kwamen uit Zee land in Aagtekenke f22.05; Arnemuiden f89.65; Axel f 203.45; Biervliet f 35; Biggekerke f 40.46; Colijnsplaat f 33.35; Gapinge f 26; Goes c.a. f 1172.35; 's-Gravenpolder f 46.20; Grijpskerke f 109.70; Hansweert f 78.80; Hoek f 12.50; Hoofdplaat f 21.93; Kats f 14.25; Kerkwerve f 15.65; Kort- gene f 30.50; Kdudekerke f 143.64; Krui- ningen f87.03; Middelburg f250.25; Nieuwdorp f 36.35; N. en St. Joosland f94; Noordgouwe f62.50; Oost'kapelle f 74.65; Rilland-Bath f86.56; Scharen- dijke f 74.80; Serooskerke f 19.45; Serooskerke '(W.) f 74.82; Souburg f 131.11; Terneuzen f 388.12; Tholen f62.20; Vlissingen f450; Vrouwepolder f 51.95; Wissekerke f 16.04; Zaamslag f 80.35; Zierikzee f 125.80; Zonnemaire f 68.10. Totaal voor Zeeland f 4329.56. Dammen. Uitslag damwedstrijd WemeldingeKruiningen voor de 2e kl. afd. 2 A C. de SchipperJ. v. d. Parel 20; C. HoogestegerJ. Mijer 2—0; Joh. GijsselP. iv. d. Berge 1*1; N. FeliusE. de Bel 02; C. GijsselJ. v. Wabben 20; M. MierasM. Dek 20; E. MoormanM. de Buck 20; Joh. Hu- brechtseJ. Dereé 20; Chr. de Zeeuw M. Blok 20; J. NieuwenhuizeJ. de Bel 20. Uitslag 173 voor Wemel dinge. i De vlagjesverkoop voor den Chr. arbeid in de Weermacht bracht te Krui ningen en Westkapelle resp f 13.65 en f 7.60 op. Een goed schutter. In de Nadorst heeft de heer A. van de Putte in vier schoten vier vriesganzen neer gelegd. Zeker een bewijs van een scherp ziend oog, van den schutter. (M. C.) Benoemd met ingang van 1 Dec. 1937 tot Adj.-commies bij den Postdienst de besteller bij den Post- en Telegraaf dienst, H. J. van der Kop, van den Post- en Telegraafdienst te Vlissingen. 'De Mimuco. Donderdagavond om kwart voor 7 vertrekt de signaalafdeeling van Achille'S van uit de Abdij' langs Ba lans, St. Pieterstraat, Korte- en Lange- delft naar de Heerenstraat en plaatst zich daar voor het Middelburgsch Mu-> ziekikorps. Samen gaat het dan door Lange- en Kortedelft, D'am, Lange Gist- straat, St. Pieterstraat, Balans, Wage- naarstraat, Bree, Zuidsingel, Korte- en Lange Noordstraat, Markt, Vlasmarkt naar het Schuttershof. Het doel is de opening der drie Mimuco-dagen. De 'Geref. Ver. voor Drankbestrij ding hield gisteren een vergadering, on der leiding van dhr G. M. Feij, die open de met gebed. Daarna sprak de heer B. Geleynse, directeur der Rudolpbstichting over: „Kinderbescherming en drankbe strijding". Spr. is onthouder geworden door hetgeen hij in zijn dagelijkschen ar beid ondervond. Aan de hand van licht beelden besprak hij de intellectueele, psy chische en lichamelijke afwijkingen waar onder de kinderen lijden door het alcoho lisme der ouders. Ook gaf hij aan wat op de Rudolphstichting gedaan wordt om dit leed te verzachten. Dus riep spr. op tot medewerking door onthouding uit naastenliefde. Het Chr. geheelonthouderskoor luister de den avond op door zang. Na een woord van dank door den voorzitter, eindigde dhr Geleynse met dankzegging. Nederland sche Meisjes Clubs of Driehoek-meisjes. De propaganda-avond in St. Joris was druk bezocht. Bij den aanvang stonden de meisjes in driehoekvorm opgesteld en spraken samen belofte, wet en motto uit. Hierna opende Mevr. v. d, Hooff met gebed en een woord van welkom. Mej. J. Aalbers, lid van het hoofdbestuur, zette ontstaan, doel en werkwijze uiteen. Het Driehoekwerk i® zendingswerk, dat tracht aan te sluiten bij de Zondagsscholen en tevens de breede groep wil bereiken, die nooit met het Evangelie in aanraking geweest is. Het doel is dan ook den meisjes te leeren lichaam en geest in Gods dienst te stellen. De Streepjes (9 11 jaar), Driehoekmeisjes 1116 jaar) en Voortrekkers '(ouder dan 16 jaar) worden zelf aan 't werk gezet en krijgen zooveel mogelijk de leiding en de ver antwoordelijkheid. De N. M. C. vormen een zelfstandige tak van den Wereldbond van Christen Jonge Vrouwen. Verder werd de avond gevuld met voor drachten van vroolijken aard of met pro pagandistische strekking, sommige heel aardig door de meisjes zelf in elkaar gezet. Aan het eind ontvingen Mevr. Luiken, en de andere hoofdleidster, 'n aardig ge schenk voor het vele werk, dat zij voor de N. 'M. C. hebben gedaan. Na dankzegging ging men uiteen. Kloetinge. Toen gistermorgen de auto bus van Driewegen komende uit Goes de Albertinahoeve op den 's-Gravenpol- derschen straatweg naderde sloeg een voor de autobus rijdende vrachtauto van den heer Westdorp uit Goes, plotseling een linkerzijweg in. Daardoor reed de autobus in volle vaart tegen den zij kant van de vrachtauto. De autobus was aan de voorzijde deer lijk gehavend en kon de reis niet voort zetten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Hansweert. Het is het bergingsvaartuig Bruinvisch gelukt om nabij Bath het wrak van het aldaar gezonken schip José 2 te vinden. Het schip ligt gevaarlijk voor de scheepvaart. Het rijnschip St. Antoine is nabij de Kruisschans aangevaren door een zee boot, waardoor het schip zware lekkage bekwam. Om zinken te voorkomen is het schip op de ketelplaat omhoog gezet. Men is begonnen de lading over te slaan in een ander schip. Nabij Antwerpen kwam op de Schelde een sleeptrein met vijf ledige schepen in aanvaring met een zeeboot. Vier van de schepen bekwamen ernstige schade, waarvan de Avanti zoo erg, dat het schip' is gezonken. De bemanning kon gered worden. Wemeldinge. Dinsdagavond vertoefde de dochter van den winkelier J. W. eeni- gen tijd ten huize van haar ouders. Bij haar thuiskomst bleek haar dat het waschgoed, dat op de bleek had gelegen, haar was ontstolen. Aangifte bij de po litie is gevolgd. lerseke. Drie dames aangere den. Dinsdagavond werden een drietal van Goes naar Yerseke fietsende dames de dames van Stee en mej. Ekhardt, door een slippende auto van van den heer C. Meyer op den Postweg '(tusschen de Post- brug en Kapelle) dusdanig aangereden en verwond, dat de hulp van den dokter van Kapelle moest worden ingeroepen. De rijwielen werden vernield, de auto werden door den dokter na voorloopig verbonden te zijn naar Dr Polderman te bonden te zijn naar Dr Polderman te Yerseke vervoerd. De politie onderzoekt de zaak. Het schijnt dat de auto bij het passeeren van een tegenligger moest rem men, daardoor kwam te slippen en na tegen een boom te zijn aangebotst de juist passeerende dames greep. In de haven. Dinsdagmorgen is de vrachtrijder A. W. met paarden en wagen in de Haven gereden. D'e Haven was half vol met water. Door ijlings toe geschoten hulp is het mogen gelukken de paarden direct los te snijden en zwem mende naar den kant te brengen. De wagen dreef door de Haven. De kreeftenvisschers hebben bericht ontvangen» dat zij, op de pachtprijzen voor 1936-'37 voor kreeftenperceelen 75 pet. reductie zullen krijgen. Voorts zullen ze in de gelegenheid zijn hun te dure per- ceelen voor 1 Januari 1938 in te geven, opdat ze weder publiek kunnen worden verpacht. 'Zij, die hun grond niet in geven zullen voortaan de volle pacht moe ten betalen. Van den motorkotter YE 126, eige naar P. Stobbelaar, is op de thuisreis van de Wadden de neus van het vaar tuig ernstig beschadigd. Ook het dek is opengebarsten. Daar assurantie de schade niet dekt is het een schadepost voor den eigenaar. Koudekerke. Een schaakwed strijd. Maandagavond werd alhier een schaakwedstrijd gespeeld voor den Zeeuwschen Schaakbond 2e klasse. Mid delburg behaalde een 62 overwinning op Koudekerke. De uitslag luidt: Koudekerke^Middel burg: A. de LangeDe Vos 10, A. v. d. HeijdenVerburg 01, P. de Witte Jz. L. van Flierenberg O'1; J. Wielema- ker— H. G. Cu jé 0—1; P. K. de Witte— J. de Baare 01, L. v. NoppenJ. Sinke 01; Jac. de Witte Pz.N. J. de Baare 10, A. MarinusseHeeren 0<1. To taal 26. Zaamslag. Tijdens de afgeloopen cam pagne werden aan de los- en laadplaats te Griete ruim 4 midlioen kg. bieten aan gevoerd, hetgeen 1 millioen minder is dan vorig jaar, wat voor een gedeelte verband houdt met de mindere kwaliteit der bieten. Kortgene. Men schrijft ons: Het bericht, dat de heer A. A. Schuit, secretaris dezer gemeente, is benoemd tot burgemeester, is hier met blijdschap ontvangen. De heer Schuit heeft zich in de vier jaren dat hij op Kortgene woont populair gemaakt door zijn eenvoudige 150 stations en halten worden opgeheven. Aansluitende diensten van bus en tram. Eén dezer dagen heeft een zeer belang rijke besproking plaats gevonden onder leiding van den Inspecteur-Generaal van het verkeer waarbij vertegenwoordigers van de Ned. Spoorwegen, van de Ned. vereeniging voor tramwegen en autotrans portdiensten, de Ned. bond van auto- busdienstondernemers en de Bond van bedrijfsautohouders in Nederland aan wezig waren. De Ned. Spoorwegen hebben daarbij, aldus „Spoor- en Tramwegen" de ingrij pende wijzigingsplannen ontvouwd, die met den zomerdienst 1938 zullen worden ingevoerd. Ter bevordering van het snel le personenvervoer en mede ter bespa ring van kosten zullen ongeveer 150 sta tions en halteplaatsen van de Nederland- sche Spoorwegen worden opgeheven. Te vens zal voor het geheele land een regel matige dienstregeling worden ingevoerd in den geest als thans reeds 't geval is met de electrische lijn Amsterdam—Dor drecht. De treinen zullen dus, in het al gemeen gesproken, voor het geheele land op regelmatige tijdstippen van de sta tions vertrekken, d.w.z. de vertrektijd stippen zullen ten opzichte van 't volle uur steeds dezelfde zijn. Een dergelijke regelmatige dienstregeling is een unicum voor Europa en het komt ons voor, dat de Nederlandsche Spoorwegen met deze reorganisatie opnieuw een bewijs leveren, met hoeveel energie thans alles in het werk wordt gesteld om de spoorwegen voor het publiek zoo volledig mogelijk dienstbaar te maken. De nieuwe regeling maakt het echter uit een oogpunt van „service" aan het publiek noodzakelijk, dat voor de thans vervallende stations en halten een maat regel wordt genomen, waardoor die plaat sen schadeloos worden gesteld voor het nadeel, dat zij uit een oogpunt van reis gelegenheid ondervinden door het invoe ren van het nieuwe systeem; met andere woorden er moet voor gezorgd worden, dat deze plaatsen thans bereikt kunnen worden van de dichtsbijzijnde spoorweg stations, in aansluiting met de treindien sten. Hiervoor is de hulp van de auto bus- en tramdiensten aangewezen. Het publiek moet er op kunnen rekenen, dat het met een aansluitende bus of tram een spoorwegstation kan bereiken. De Nederlandsche Spoorwegen stellen zich voor, naast het vereenvoudigde spoor boekje een boekje met aansluitingen van tram- en autobusdiensten uit te geven. en hartelijke manier van optreden. Dins dag woei de vlag van het gemeentehuis. De heer Schuit is te Colijnsplaat gebo ren, waar zijn ouders nog wonen. Colijnsplaat. Maandagavond hield de Arjacluh „Hou en Trouw" haar 4e jaar vergadering onder leiding van dhr J. M. Contant. Uit het verslag van den secre taris dhr J. Verburg bleek dat in het afgeloopen jaar een 10-tal onderwerpen zijn behandeld. Dhr Jac. van Gilst (leverde een inlei ding over „De Geref. beginselen en Staatkunde". Ds Veenstra sprak een op wekkend woord. Verder werd de avond gevuld door voordracht en zang. Geref. Kerken. Beroepen te Heemstede i(2e pr. pi.), E. P. v. d. Born te Helpman. Bedankt voor Oudewater, J. M. Kroes te Dalfsen. Heinkenszand. Bij de Ned. Heiv. Ge meente alhier zijn herkozen tot ouderling de heeren J. G. van Iwaarden en G. IJzerman en tot diaken J. Nij'sse. In de vacature M. Dieleman, die bedankte, is gekozen dhr A. van Liere. Koudekerke. In de Geref. Kerk alhier werden tot ouderlingen gekozen, in de plaats van de periodiek aftredende hee ren, J. G. Ruitenbeek en E. Looise, en wegens vertrek van J. de Kam Kz., de heeren P. Aarnoutse, J. Potappel en A. Schout. Tot diaken in de plaats van den heer J. de Buck de heer L. Boone Pz. Kortgene. D'e heer P. A. Snoodijk is gekozen tot lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk in de vacature A. de Muynck. De heer A. A. Schuit, de nieuw benoemde burgemeester, is benoemd tot 'kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk; de heer Iz. van Maldegem werd in deze functie herbenoemd. Nieuwe predikantsplaats. De Algemeene Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Amersfoort, heeft in beginsel besloten tot het stichten van een vijfde predikantsplaats. Tot onderwijzeres aan de Chr. Bur gerschool te Middelburg is benoemd mej J. D. Wessels te Middelburg; tot kwee- kelinge met akte aan dezelfde school mej. J. Enkelaar te Krabbendijke. Schore. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren J. v. Liere en A. Mieras. (Belangeloos bericht.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2