WAruiimv.'g TÉ^TTi Mr*" Rechtszaken Burgerlijke Stand. Ailoop Verkopingen en Aanbestedingen dikke neue, gewone mond, dikke boven lip, gave tanden, ronde kin, gewone spraak, gekleed met bruinen jekker, ge ruite jurk met witte kraag en witte knoopen, bruine kousen en dito sanda len, een wit en blauw onderlijfje, blauwe directoire. Op last van den minister van Justitie is Vrijdag een inval gedaan in alle woon wagenkampen in Nederland, teneinde een onderzoek in te stellen naar het ver dwenen meisje. Deze inval heeft echter geen resultaat opgeleverd. Verder is ook de opsporing verzocht van Lijntje Huizer in het Belgische Po litieblad. Zware fabrieksbrand te Utrecht. Een fantastische fabrieksbrand, die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aan zien, heeft Zaterdagavond omstreeks half tien de fabriek van lijnkoeken „Ons Belang", gelegen aan de Vleutensche ka de te Utrecht, geheel in de asch gelegd. Door het snel optreden van de brand weer, kon worden voorkomen, dat het woonhuis van den bedrijfsleider, dat te gen de fabriek was aangebouwd, mee af brandde. Tengevolge van de met olie bereide lijn- koekenvoorraden, die in de fabriek aan wezig waren, had de brand een fantas tisch aanzien. Geweldige vlammen sloe gen aanvankelijk uit het dak op en kleur den den hemel rood. Enorme rookwolken dreven boven de stad en trokken de aan dacht tot in de binnenstad toe. Dit was oorzaaJk, dat een ontzaglijke menigte be langstellenden naar den Vleutenschen- weg trok, waar men de fabriek als een fakkel zag branden. Zijn schoonvader gedood. Vrijdagnacht is het te Thorn tot een hevigen twist gekomen tusschen iemand, Cober genaamd en zijin schoonzoon. Co- ber werd zoo zwaar gewond, dat hijl, in het ziekenhuis te Roermond, waarheen hijl werd overgebracht, is overleden. Cober, die drie jaar geleden op de ker mis te Thorn twist kreeg met den mijn werker Wolter, die zoodanig door hem werd gestoken, dat hij1 aan de verwondin gen is overleden, was ongeveer een I maand geleden voorwaardelijk in vrijheid gesteld. Toen Vrijdagnacht zijn schoon zoon in zijn woning kwam, trof hij daar zijn schoonvader aan, die met minder j goede bedoelingen bleek te zijn gekomen. De schoonzoon ontstak in hevige woede, greep een schop en sloeg Cober den sche del in. Hierna heeft de dader zich bijl den veldwachter gemeld. Beiden zijn daarop naar de woning van den schoonzoon ge gaan waar Cober stervende werd gevon den. De schoonzoon is in de marechaus- sée-kazerne te Grathem opgesloten. Door gas bedwelmd. Man overleden. Zondagochtend, toen de kinderen uit het gezin van de familie van T. te Heerlen naar beneden kwamen, vonden zij in de keuken hun ouders bewusteloos op den grond liggen. De verschrikte kinderen waarschuw den daarop de buren, die op hun beurt de politie van het geval in kennis stelden. Een inmiddels ontboden geneesheer con stateerde den dood van den man. De vrouw gaf nog teekenen van leven, doch werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Bij onder zoek bleek, dat de gaskraan in de keuken openstond. Bij aanrijding gedood Zaterdagmiddag is te Heerde een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan een 21- jarig mieisje het leven heeft gekost. De heer E. R. uit Zwolle, die met zijn personenauto huiswaarts reed, haalde een andere personen-auto, bestuurd door den heer D. uit Heerde, in. Op hetzelfde oogenblik naderde uit de richting Wa penveld een tweetal meisjes, de gezusters Van O., op de fiets, die tegen den stroo menden regen de parapluie hadden op gestoken. Het oudste der beide meisjes kwam met de auto van den heer R. in aanraking en werd tegen den weg ge smakt. Ziji liep een zware schedelbasis- fractuur en andere verwondingen op, waaraan zijl korten tijd later overleed. Het slachtoffer was 21 jaar oud. Het andere meisje kwam met den schrik vrij. Zij wilden Franco hel pen. In het brein van twee Schevening- sche jongens rijipte reeds eenigen tijd het plan naar Spanje te gaan met het doel generaal Franco en zijn aanhangers te helpen tegen de regeeringsgetrouwe troepen, welke zich blijkbaar niet in de sympathie van deze jeugdige Schevenin- gers kondon verheugen. Verder dan de Belgische grens zijn de jeugdige bewonderaars van gen. Franco echter niet gekomen. In Zundert, waar zij alle mogelijke moeite deden de grens over te komen, trokken zij de aandacht van eenige surveilleerende marechaussees, die de jongens aanspraken en hun kinderlijk uitgedachte plannen natuurlijk leelijk in de war stuurden. De jonge Scheveningers werden onmiddellijk op transport gesteld naar hun woonplaats, waar zij aan de ouders zijn afgegeven. 'Man aangevallen door adelaars. Een boer, die een jongen adelaar in de nabijheid van Novara had neergeschoten, is bijna het slachtoffer ge worden van twee volwassen adelaars. Toen hij het gedoode jong wilde oprapen, schoten de adelaars naar beneden en vie len den boer verwoed aan. Met hun sna vels verwondden zij' den man zoo hevig, dat hij door bloedverlies het bewustzijn verloor. Daarop vlogen de adelaars met het gedoode jong weg. Knoopen van bankbil jetten. De Duitsche douanebeambten hebben aan de Duitsoh-Nederlandsche grens bij Aken een handige maar blijk baar toch niet handig genoeg zijnde smokkelaarster van Nederlandsche va luta op beeterdaad betrapt. De onderne mende dame had Nederlandsche bank biljetten zoo opgevouwen en overtrokken met stof, dat ze er op het eerste gezicht uitzagen als knoopen en de dusdanig sa mengevouwen papiertjes had zij dan ook als knoopen aan haar japon genaaid. De beambten waren echter scherp van oog en sneden de knoopen open, waar door het plan van de smokkelaarster in duigen viel en zijzelf, ondanks haar ori gineel idee, in de gevangenis werd op gesloten. (Tel.) Een tooverende zigeu nerin. Dezer dagen vervoegde zich in de woning van een 80-jarige alleenwo- nenden man te Tilburg een zigeuners vrouw, die verblijf houdt in het woonwa genkamp in deze gemeente. Ziji bood den ouden man eerst aan om hem de toekomst te voorspellen. Maar nademaal er ten deze bij den 80-jarige geen al te wijdsche perspectieven meer bestaan, waagde hij zich maar niet aan dit experiment. De zigeunerin, die het blijkbaar op de spaarduitjes van den grijs aard begrepen had, wist echter toch bin nen te komen door om een dronk water te verzoeken en meteen mede in te slui pen. Toen begon ze met de verzekering dat er menschen waren, die het op zijn geld begrepen hadden, maar dat zij door „overlezing" dit gevaar kon bezweren. De oude stumperd vloog er in, en haalde zijln geldkistje met enkele briefjes van f 25 en f 10, plus gouden tientjes, voor den dag, en het wonder kon geschieden. Stuk voor stuk werd het geld in do han den genomen en met wat hocus-pocus weer terug gedeponeerd 1 zoo meende de oude tenminste. Na sluiting volgde nog eens een overlezing over het geheele bezit, met de opdracht, dat in negen we ken de opening niet mocht geschieden, wilde de kracht van haar geheime plech tigheid niet verloren gaan. Met een dub beltje loon voor zoo groote weldaad, ver trok de gitzwarte. Pas na enlkele uren kwam de man tot bezinning en opende hij het kistje om te zien of er alles nog wel was! Negen briefjes van f 25 en twee gouden tientjes waren gevlogen. Daarna fluks naar de politie en samen naar het kamp waar de slimme dievegge wel zou te ontdekken zijn. Helaas, er waren vele vrouwen, alle maal zwart maar geen die hij bepaal delijk kon onderkennenDe politie beloofde intusschen haar onderzoek te zullen blijtven voortzetten! (Hbld.) Kind door katrol getrof fen. Bij het lossen van een schip aan de Leidsche kade te Utrecht brak op onver klaarbare wijze in den nok van den mast een katrol-installatie, welke dient voor de beweging van de giekas. De zware instal latie stortte omlaag en trof daarbij' een juist passeerend tienjarig jongetje, Kees je van G. De knaap werd met zware ver wondingen per ziekenauto naar het zie kenhuis overgebracht waar hij' is over leden. Met zestig kilometer tegen een boom. Een doode en éen zwaar gewonde. Za terdagmiddag is op den rijksweg in de buurtschap Hierden bij Harderwijk een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto uit Emmen, waarin vijf kan toorbedienden zaten, die op weg waren naar een vergadering te Amsterdam en welke door een hunner werd bestuurd, n.l. door A. S., reed met een snelheid van 60 K.M. per uur tegen een langs den weg staanden boom. De bestuurder had blijk baar de macht over het stuur verloren, voor welk feit men echter nog geen ver klaring weet te vinden. De linkerzijde van den wagen scheurde bijl de botsing geheel open en de 'bestuurder kwam op den weg terecht. Van de vier overige inzittenden bleken er twee zeer ernstig gewond, n.l. de hee- ren J. H. de Jong en H. Zwartekoot. De andere inzittenden, mej. J. H. v. d. Vegt en de heer J. Bakema, beiden uit Coevorden, kwamen er met lichtere kwetsuren af. De bestuurder had wonder boven won der slechts gering letsel opgeloopen. De heer H. Zwartekoot is aan de ge volgen van zijn kwetsuren overleden. Weer een poging tot be- rooving van een banklooper. Vrijdagmiddag kwam de 57-jarige bank looper B. d. A., die voor zijn firma een bedrag van f2500 had gehaald, uit een bankgebouw aan de Zuidblaak te Rotter dam. De man bond het in een tasch ge pakte geld achterop zijn fiets, toen er plotseling een man naar hem toekwam, die hem vroeg nog even naar binnen te komen, omdat er telefoon voor hem was. De banklooper haalde voorzichtig genoeg het geld weer van de fiets en ging naar binnen, waar bleek, dat het telefoontje maar weer een voorwendsel was geweest om hem van zijn geld te berooven. Toen de man buiten kwam was de per soon, die aangeboden had op zijn fiets te passen, natuurlijk verdwenen. Het was den looper al meer gebleken, dat, wan neer hij met geld op Donderdag of Vrij dag uit de bank kwam, de achterband van zijn fiets leeg stond. Mogelijk heeft men ook op die manier gepoogd de aan dacht van den man af te leiden. Auto omgeslagen. Zaterdag middag is op den Rijksstraatweg van Apeldoorn naar Zutphen een auto-onge luk gebeurd, waarbij een geneesheer uit Moordrecht en zijn echtgenoote ernstig zijn gewond. De geneesheer was onder weg naar Zutphen om een begrafenis bij te wonen; zijn broer reod ongeveer 100 M. voor hem uit. Bij Voorst moesten bei den een paard en wagen passeeren. De eerste auto ging voorbij, doch toen kwam er plotseling van achter dien wagen een kleine auto te voorschijn. Om een botsing te voorkomen haalde Dr W. naar rechts uit; hij kwam achter de boomen terecht en zijn auto raakte na 50 M. te zijn door geschoten een boom, zoodat hij omkan telde. Een voorbijganger wist den dokter en zijn echtgenoote, die beiden ernstige hoofdwonden hadden, uit hun benarde positie te verlossen, waarna de inmiddels teruggekeerde broeder de slachtoffers ver bond en hen daarna naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerde. lUiiRvi iT.1 "BT MK, DE TWEEDE ZEEUWSCHE TUIN- BOUWONTWIKKELINGSDAG EN SPROEIMACHINEDEMQNSTRAT1E. Door de commissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van de verschillende vereenigingen, die in Zeeland op tuin bouwgebied werkzaam zijn, is gister morgen in het Schuttershof te Goes de tweede Zeeuwsche Tuinbouwontwikke- lingsdag gehouden, onder leiding van den heer H. A. H a n k e n. Door den heer D. L. Booy te Ochten werd een in leiding gehouden over „Vaste sproeilei- dingen". Door den inleider werden drie methoden naar voren gebracht, die een overzicht gaven hoe op diverse manieren met motor-sproeimachines gewerkt kan worden. Als eerste noemde hij het werken met 2 rijdbare machines, waarvan de eene gevuld wordt, terwijl de andere wordt leeggespoten. Voor de tweede me thode was een motor-sproeimachine noo- dig met een sproeistofwagen, dus een wagen, die de vloeistof naar de steeds doorwerkende motorsproeimachine brengt. Als derde methode noemde spreker de vaste sproeileiding. De bedoeling van deze drie methoden is, dat gedurende de wei nige goede sproeitijden, geen tijd besteed behoeft te worden aan anderen arbeid. Er moet dus voortdurend doorgesproeid kunnen worden. De vaste sproeileiding kan ook op ver schillende wijzen worden aangelegd. Men kan een systeem van buizen aansluiten aan een pomp, en de buizen verder voor zien van aansluitplaatsen, waaraan de sproeislangen kunnen worden aangeslo ten. Deze buizen nu kunnen aan palen op ongeveer 3 M. boven den grond be vestigd worden, opdat men hier onder door kan rijden. Deze palen dienen van sterk materiaal te zijn, dus van ijzer, en dit is vrij kostbaar ook, omdat de palen om de 3 meter geplaatst dienen te worden. Verder heeft men in den pluk tijd veel last van deze buizen, omdat men er voortdurend onder door moet loopen met ladders. Om deze nadeelen te ontgaan, kunnen de buizen onder den grond gelegd worden. Hieraan zijn ech ter ook bezwaren verbonden, b.v. van lekkage. Ook dienen de buizen tegen vorst diep gelegd te worden. De derde manier om de buizen te leg gen, is deze op ongeveer 50 c.m. boven den grond aan ijzeren paaltjes te bevesti gen, welke om de 3 meter worden ge plaatst. Men kan dan natuurlijk ook niet overal door den boomgaard rijden. Daar om heeft men op bepaalde plaatsen deze leiding onderbroken, welke onderbreking als1 dit noodig is weer volledig kan worden1 gemaakt door hier tusschen een gummi slang te koppelen. Uitvoerig wijdt spre ker uit over dit laatste systeem, waar aan hij zelf de voorkeur geeft. Als motor kan gebruik gemaakt worden van een rijdbare machine, die op een vaste plaats wordt opgesteld. Maar ook kan men mid den in zijn bedrijf een gebouwtje zetten waarin worden opgesteld een vaste motor met pomp. Ook komt hierin een groote tank, die van een zeer goede roerinrich ting moet voorzien zijn. Vervolgens gaf spreker een kostenberekening van vaste leidingen op een bedrijf van 4 H.A. met buizen op 50 c.M. boven den grond. Dit bedraagt ongeveer f 650 of f 160 per H.A. Hiernaast werden deze kosten opgegeven voor een bedrijf van 1 H.A., welke on geveer f350 zullen bedragen. Bij deze kosten komen dan nog de kosten van den motor en pomp. Na deze zeer interessante inleiding wer den door vele aanwezigen over dit en andere onderwerpen op fruitteeltgebied vragen gesteld. Uit de groote opkomst (er waren =fc 200 bezoekers) en de levendige discussie mag afgeleid worden, dat ook deze tweede Zeeuwsche tuinbouwontwik- kelingsdag geslaagd is. Nadat de vergadering door den voorzit ter was gesloten, werd de koffiemaaltijd gebruikt en werd een bezoek gebracht aan de groote sproeimachinedemonstra- tie, die telken jare tegen den winter in de Betuwe wordt gehouden, maar dit jaar in Goes in den boomgaard van de Dames Van Weele aan den Ouden Kloe- tingschenweg plaats had. Deze demon stratie is door vele personen, zoowel uit de provincie als daar buiten bezocht. De volgende firma's hadden hunne machi nes ingezonden. Arubim, Amsterdam, kwam uit met vatpompen. De Aseptafabrieken te Delft toonden de Holdermotorsproeimachine en vat- pomp. De Bean sproeimachines, Geldermalsen kwamen dit jaar weer met nieuwe typen zelf-rijdbare machines. Ook was hier een zeer smalle machine van 0.90 m. breedte, te zien, die vooral geschikt bleek voor boomgaarden met dichte onderbeplan ting, als ook voor de boomkweekerij, De firma Brinkman en Niemeljer N.V., Zutphen, toonde driewlelige motorsproel- machines, welke waren uitgerust met een Listermotor en een Fricke sproei- pomp, De firma Franken Van Weel te Goes bracht sproeimachines, voortgetrokken door een tractor. De firma Jean Heybroek te Bilthoven kwam met motorsproeimachines en rug- pulverisateurs. Een driewielige tractor met een Ford motor, waaraan een sproeimachine, tank met pomp gekoppeld kan worden, was ingezonden door de firma Kempkes en Waterreus te Eist, die ook met motor sproeimachines en vatpompen demon streerde. De firma Sand te Utrecht toonde motor sproeimachines, waarvan de zuigers in een oliebad loopen, terwijl de machines voorzien waren van roestvrije stalen tanks. Ook waren hier machines te zien, waarvan de benzinemotor door een Die selmotor was vervangen. Als nieuwtje zagen we hier een motor met frictie koppeling, waardoor de motor kan blij ven werken, maar de pomp wordt uit geschakeld. De N.V. „Het Landbouwhuis" M. J. Spruyt Zonen te 's-Gravenhage, toonde de S. Z. Friend-machines in ver schillende grootten. Ook de Utrechtsche Asphalt Fabriek te 's-Gravenhage was weer vertegenwoordigd met machines, waarop een Platz-motor en ten slotte waren ook de rijdbare Holder Sproei machines aanwezig. Bij deze demonstratie viel het op, dat men zich steeds meer toelegt op den lagen bouw der machines. Er waren zelfs enkele machines waarvan vermoed werd, dat deze te laag gebouwd waren, zoodat het voortbewegen op eenigszins ongelijken grond wel bezwaren zal mede brengen. Ook zag men dit jaar meerdere machines met ruwe olie-motoren uitgerust, waar van de brandstof belangrijk goedkooper is dan van de benzine-motoren. De aan- schaffingslcosten der ruwe olie-motoren zijn echter hooger. Gezien de groote be langstelling voor deze demonstratie mag aangenomen worden, dat ook deze zeer geslaagd is. Verkoop van mer k-a r t i - kelen beneden vastgestel de p r ij z e n. Zaterdag heeft het Haag- sche Gerechtshof arrest gewezen in de procedure van de N.V. handel in toilet artikelen en parfumerieën „Mercurius", voorheen Henssen, te Rotterdam. De firma Henssen verkocht Akker-ca- chets tegen 45 cent, terwijl de door Akker vastgestelde verkoopprijs 52 cent be draagt. Bovendien was op de door Hens sen verkochte cachets het controle-num mer verwijderd, waardoor het voor den fabrikant en de medewerkende prijsbe- schermers ondoenlijk was geworden om te controleeren welke grossier de Akker tjes aan de firma Henssen had geleverd. De Rotterdamsche rechtbank veroor deelde de firma Henssen tot f 250 scha devergoeding met verbod om met den ver koop van deze Akkertjes in beschadigde verpakking door te gaan. De firma Henssen ging tegen dit von nis in beroep en op 8 October j.l. werden voor het Haagsch^Gerechtshof de plei dooien gehouden. Het Hof heeft thans het vonnis van de rechtbank bevestigd. Van 1518 November. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. Za- chariasse, 32 j. en J. de Bruine, 32 j.; P. Nagtegaal, 26 j. en N. Minderhout, 24 j. Getrouwd: A. J. A. Hopstaken, 28 j. en C. J. Walrave, 20 j.; J. Andriessen, 34 j. en A. G. Andriessen, 26 j.; I. van der Burght, 30 j. en J. M. Brouwer, 26 j. Bevallen: T. Gorter geb. Terol, d. Overleden: G. M. Ouwerkerk, 72 j., wed. van P. G. Speckens; H. J. Zietse, 81 j., wed. van D. W. Louis; A. Schuit, 61 j., wedn. van J. Antheunisse. (V, G.) SOUBURG. Bevallen: J. van Dijk geb. Dobbelaar, z.; P. M. Koole geb. Pou- wer, d. Overleden: P. M. Puijpe, 56 j., wed. van G. Cysouw; J. G. Reijerse, 1 j. Getrouwd: G. J. Janse, 28 j. en J. J. Minderhoud, 27 j.; J. de Vroe, 26 j. en J. J. de Pagter, 26 j. (Nbl.) Van 1320 Nov. IERSEKE. Gehuwd: Gornelis van Oos ten 26 j. jm. te Wemeldinge en Maria Tona van der Have 27 j. jd. Geboren: Maatje Johanna d.v. Jan Dingenis Weststrate en Maria Magda- lena de Visser; Bastiaan Jan z.v. Bas- tiaan Jan de Winter en Wilhelmina Slot boom. Overleden: Hendrina Catharina Mar- kusse 84 j., weduwe van Jacob van Stee; Jacob Glerum 62 j., echtg. van Janna van der Burght; Jacobus Jacob de Leeuw 59 j., echtgen. van Elisabeth Weststrate. (I. Ct. Van 11—18 Nov. 1937. KRUININGEN. Geboren: Maria Elisa d.v. Jan Blokland en Petronella Adriana Verbunt. Gehuwd: Jacobus Marinus Harden- berg 42 j. te Wemeldinge en Janna Paauwe 34 j. (I. Ct.) Van 11—18 Nov. 1937. WEMELDINGE. Overleden: Jacobus van Houdt 75 j., echtg. van J. Fluljt, Gehuwd: Johannes van Koeveringo 28 j. jm en Franoina Johanna Melianrri 32 j. Jd. Ct 5 WISSENKERKE, Geboren: lo, pieter- nella Willomina d.v. Abraham Imanse en Dina Tona Kramer. Ondertrouwd: 17, Pieter Stephanus Kramer 23 j. jm. te Kortgene en Pieter- nella Geuze 21 j. jd. (N. B.) GOLIJNSFLAAT, Geboren: 116, Joppa Geertruida d.v. Jacob Geelhoed en Maria Maatje Verburg. Ondertrouwd: 11, Dingenis Abraham- se 26 j. jm. te Kortgene en Jannetje de Regt 21 j. jd. Getrouwd: 11, Johannis Marinus de Regt 22 j. jm. te Kats en Lena Hendrika Maas 20 j. jd. (N. B.) KATS. Getrouwd: 11, Pieter Filius 27 j. jm. te Wissenkerke en Pieternella Per- reis 24 j. jd. Overleden: 15, Anthonetta de Vos 73 j. ongehuwd. (N. B.) Kamperland. Vrijdag 19 Nov. j.l. werd door de Coöp. Landb. Veroen. „Landbouw belang" alhier aanbesteed: de levering van 5400 K.G. Chili, 8000 K.G. Zwav. Amm., 15000 K.G. Super 17 en 6700 K.G. Kalizout 40 Levering 711 Dec. 1937. Inschrijvers waren: Fa J. Kostense Zoon, Kruiningen, Ch. f6,35, zw. f5,50, S. f2,40, Kz. f4,48, alles franco op wagen; P. J. Timmers, Poortugaal, Ch. f 6,48, Zw. f 5,48, S. f 2,36, Kz. f 4,45, alles fr. v. wal; H. J. Groene- weg, O.-Beijerland, Ch. f 6,65, Zw. f 5,54, S. f2,60, Kz. f4,59, fr. v. wal; De Groot en Schouten, Utrecht S. f2,47V2 h1- op wagen; Fa. Wed. A. Schipper, K'land, Ch. f 6,35, fr. v. w., Zw. f 5,39 fr.huis, S. 12,33 fr. v. w,, Kz. 14,37 fr. v. wal; C. Verburg K'land,, Ch. f 6,64, Zw. f 5,45, S. f2,46, Kz. f4,44, alles fr. huis. Gegund welker prijzen vet gedrukt zijn. Westkapelle. Uitslag aanbesteding riool- werken. Bestek no. 1: het leggen van een rloleering met bijkomende werken. Inschrijvers: L. Wandel, Oosterbeek f39.560; Jac. Haringman, Colijnspluat f43.650; J. Lindenberg, Wemeldinge f 45.000; F. Duijnhouwer te Goes f 47.770; j G. M. Breas Zn, Goes f 50.700; I. Lu gasse, Koudekerke f 56.000; L. F. Groos- man, Middelburg f 56.000; J. M. Goede- mond, Vlissingen f 56.600; A. M. Kuyper, Middelburg f 56.900; J, H. van de Ven, Vlissingen f56.900; C. van der Klippe, Vlissingen f 67.500. Bestek no. 2: het maken van een riool waterzuiveringsinrichting met bijkomen de werken. Inschrijvers: Jac. Blijlevens, Geertrui denberg f 6800; C. van der Klippe, Vlis singen f7977; I. Lagasse, Koudekerke f8300; A. M. Kuyper, Middelburg f8500; L. F. Groosman, Middelburg f 8510; P. do Pagter en Van Sluis, Domburg f 8750; P. T. Voet en T. F. de Waal, Hontenisso f9500; J. M. Goedemond, Vlissingen f 10.000; Kr. van Rooijen, Westkapello f 10.950; G. M. Breas, Goes f12.194. Bestek no. 3: het leggen van diverse 'rioleeringen op en, naar achtergelegen erven, pleinen, stallen enz. met bijkomen de werken. Inschrijvers: A. M. Kuyper, Middelburg f8300; W. J. Krijger en Zn, Middelbuis f8400; J. H. van de Ven, Vlissingen f 10.200; I. Lagasse, Koudekerke f 10.600. Voor 1, 2 en 3 gecombineerd waren de inschrijvers: G. M. Breas, Goes f71.207; A. M. Kuyper, Middelburg f72.600; E. G. Lindenberg, Vlissingen en P. J. van de Sande, Breskens f72.790; L. F. Groosman, Middelburg f70.500; A. A. de Wilde, Mi' delburg f60.770; Jac. Haringman, Colijn plaat f58.540; P. F. Voet en P. F. de Waal, Hontenisse f91.100; C. van der Klippe, Vlissingen f 82.900; J. Wisse, Axel f95.000. Combinatie 1 en 3: Inschrijvers: L. Wandel, Oosterbeek f47.050; A. A. de Wilde, Middelburg f53.680; L. G. J. van de Ven en M. Wandel, Schoondijke f 62.500; L. F. Groosman, Middelburg f63.000; A. M. Kuyper, Middelburg f63.600; G. M. Breas Zn, Goes f63.894; J. H. van de Ven, Vlissingen f 67.600. Raming I: f47.023,75; II: f8750; III: f 8800. Eén ingeleverd biljet was van on waarde. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den van avond 23 Nov.: Zwakke tot matige Z.O. tot Z. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, later eenige kans op regen, temperatuur om het vriespunt 's nachts, overdag iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Dinsdag 4 u. 35 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6