DE ZEEÜW TEGEN DEN STROOM TWEEDE BLAD Begrooting Landbouw crisisfonds. Uit de Provincie, ZUID-BEVELAND. De toepassing van de Arbeidswet. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. Leestafel Het wereldkampioenschad Schaken. VAN MAANDAG 22 NOV. 1037, Nr 45. Instemming met mogelijke opheffing landbouwcrisismaatregelen. Verdeeling druk der heffingen moet worden gewijzigd. Aan het verslag der Tweede Kamer over de begrooting 1938 van het land bouwcrisisfonds is het volgende ontleend: Vele leden konden zich geheel vereeni gen met de mededeeling in de Troonrede, dat, met handhaving van den voor den landbouw nog noodzakelijken prijssteun, de landbouwcrisismaatrefielen zooveel mogelijk beëindigd zullen worden. Vele leden waren van oordeel, dat de huidige prijzen nog niet voldoende zijn om een redelijk bestaan voor hen, die in land- en tuinbouw hun arbeid vinden, mogelijk te maken. Sommige leden waren van oordeel, dat, indien de landbouwcrisismaatregelen nog voor een belangrijk deel moeten worden gehandhaafd, de verdeeling van den druk der heffingen in elk geval moet worden gewijzigd. In het bijzonder de heffingen op granen, waarvan de opbrengst voor een niet onaanzienlijk gedeelte voor het steunen van andere producten gebruikt wordt, achtten zij te hoog. Van verschillende zijden werd opnieuw de aandacht van de regeering gevraagd voor het vraagstuk van de vaste lasten in land- en tuinbouw. De vraag, of de tegenwoordige crisis maatregelen voor een belangrijk deel zou den kunnen en moeten worden vervangen door een systeem, dat in hoofdzaak be rust op het heffen van hooge invoerrech ten, maakte ook dit jaar een onderwerp van bespreking uit. Gezien de gewijzigde omstandigheden kwam een matige bescherming aan de grens verscheidenen anderen leden niet onaantrekkelijk voor. Andere leden vrees den, dat een stelsel van heffingen aan de grens voor die bedrijfstakken, welke op export zijn aangewezen, nadeelig zou zijn. Van verschillende zijden werd de rege ling, getroffen voor het verleenen van steun aan de kleine boeren, toegejuicht Verscheidene leden waren intusschen van oordeel, dat de regeling nog onvoldoen de is. Vele leden verzochten den minister in het bijzonder ook de belangen van de landarbeiders in het oog te houden. Nog steeds is hun toestand slecht. Verschei dene leden meenden, dat het op den weg van de overheid ligt, de ontwikkeling der landbouwcoöperaties aan te moedigen. Verscheidene leden waren getroffen door de wel zeer hooge uitgaven, welke de uit voering der landbouwcrisismaatregelen met zich brengt. Verscheidene leden betoogden, dat de regeling voor den verbouw van aardap pelen tot dusverre nog niet tot een loo- nende productie heeft kunnen leiden. De tarweprijs. Verscheidene leden oefenden ernstige critiek op het regeeringsbeleid met be trekking tot de tarweteelt. Nadat eerst huns inziens zonder goeden grond de tarweprijs van f 10 tot f 9 was verlaagd, is later de prijs van f 10 hersteld. Dit herstel van den vroegeren prijs komt echter geenszins tegemoet aan de hoogere bedrijfsonkosten, welke een gevolg zijn van de devaluatie van den gulden. Zij drongen er bij de regeering op aan, den tarweprijs te verhoogen en dit zoo spoe dig mogelijk bekend te maken, opdat men er van verzekerd kan zijn, dat voor den oogst 1938 ten minste 160.000 hectare met tarwe zal worden bezaaid. Veeteelt. Over de vraag, of de beperking van de varkensteelt in sta^rd gehouden moet wor- F E U I L ITETO door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 35.) o Katharine kende de buien van haar tante te goed, dan dat ze er zich veel van aantrok. In de beste stemming ging ze dan ook op weg naar Rendall Park. Het was een prachtige achtermiddag; een van de mooiste dagen, die de herfst kan le veren; en Katharina, die des morgens het niet druk had gehad, besloot te gaan wandelen. De kortste weg voerde door het land; langs geploegde akkers, die, beschenen door de herfstzon, spraken van blijde hoop. Katharina genoot met volle teugen; een leeuwerik schoot vanaf de bruine aardkluiten naar boven, en zong zijn vroo- lijk lied alsof hij Katharina er aan wilde herinneren, dat de lente op den winter zou volgen. Er waaide een frisch, verkwikkend windje. Alles was weelde; het was goed te leven. Toen Daphne Katharina's schrijven had ontvangen, waarin meegedeeld werd, dat het haar onmogelijk was haar tante reeds den, liepen de s&eeniagsa uiteen. Tsl® le den waren van oordeel, dat nog niet tot een algeheele vrijheid kan worden terug gekeerd. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de regeering haar bemoeiin gen met den export van bacon zeker niet mag staken. Vele leden waren van oordeel, dat er aanleiding bestaat de kalverbeperklng te doen vervallen. Men moet in dit opzicht wel onderscheiden tusschen den toestand in de varkenshouderij en dien in de rund veehouderij. Andere leden wenschten te gen algeheele opheffing van de kalverbe- perking te waarschuwen. Verschelde leden spraken opnieuw hun afkeuring uit over de bevoorrechting, welke huns inziens de margarine hier te lande geniet boven de boter, zulks in te genstelling met bet buitenland. Sommige leden meenden, dat de prijs van de boter voor den binnenlandschen consument aanzienlijk verlaagd zou dienen te wor den. Daardoor zou het verbruik toene men, waardoor weer de verliesgevende uitvoer zou kunnen worden ingekrom pen. Tuinbouw. Van verschillende zijden werd betoogd, dat de tuinbouw nog steeds in zeer groote moeilijkheden verkeert. Dat onder deze omstandigheden de raming van den steun aan dezen bedrijfstak met f2 millioen is verminderd, achtten sommige leden niet te verantwoorden. Een ander middel tot verbetering van het prijsniveau, zoo be toogden verscheidene leden, is het tref fen van een prijsregeling voor die pro ducten, waarvoor dit mogelijk is, omdat een zeer belangrijk gedeelte daarvan wordt afgezet. Ernstig bezwaar maakten verscheidene leden tegen de verhooging van de teeltheffing op vroege aardappe len van f 30 tot f 50 per hectare. Visscherij. Vele leden waren van oordeel, dat zoo wel de zee- als de zoetwatervisscherij, niettegenstaande de voortdurende werk zaamheid der regeering op dit gebied, nog steeds in een zeer zorgelijken toe stand verkeeren. "Wat den afzet van visch in het binnenland betreft, deze heeft, naar verscheidene leden meenden, te lij den onder den boogen prijs van de bak olie. Enkele leden waren van oordeel, dat de pluimveehouderij door de crisispolitiek der regeering ernstig is benadeeld. Sommige leden waren van oordeel, dat het economisch onverantwoord is, de teelt van suikerbieten in ons land kunst matig in stand te houden. Burgemeester van Wemeldinge gaat heen Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 December 1937 benoemd tot burgemeester van de gemeenten Goedereede en Stellen dam de heer P. J. K e ij z e r met toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Wemel dinge. De heer Keijzer is met ingang van 15 Januari 1933 benoemd tot burgemeester van Wemeldinge en is 32 jaar oud. Hij behoort tot de A.-R. partij. Schouwen-Duiveland bij het district Middelburg der Arbeidsbemiddeling. Bij ministeriëele beschikking wordt Schouwen-Duiveland met ingang van 1 Januari e.k. wat de Arbeidsbemiddeling betreft ingelijfd bij het District Middel burg. Tot heden toe ressorteerde Schou wen onder het District Rotterdam. lerseke. De m osse 1 ex p o r t. Nog steeds gaat het vooruit met den export van ons Zeeuwsch product, de mossel. Naar Holland gaan er nu weer geregeld. Naar Frankrijk, ondanks de lage fran- kenkoers, steeds meer. Alleen Nbord- Frankrijk gaat achteruit. Dit is te wijten aan de niet geheel rechtvaardige „tak sen" die van sommige handelaren wel en van andere niet geheven worden (bij den invoer in België). Dit scheelt soms 4 tot 4,5 francs per 100 kg. Maar de export van mosselen is grooter dan in 1936 en 1935. De kweekers hebben geen klagen. De prij's is mooi en de afzet goed. Dat komt ook uit in den aankoop van mossel- in den morgen alleen te laten, en dat zij zou trachten nog des middags, na het eten te komen, maar dat Daphne niet te vast op haar moest rekenen, werd zij nog meer droefgeestig. Zij had zóó verlangd naar gezelschap; en zou zij nu alleen moe ten zijn, weer den geheelen dag? Wat zou zij moeten aanvangen, dat haar eenige verstrooiing zou brengen? Ze zou in den tuin kunnen gaan werken wat har nog wel eenige afleiding zou hebben kunen bezorgen, maar er was op het bui ten geen onkruid te vinden, en bovendien waren er tuinlieden te over om voor haar alle tuinwerk weg te nemen. Paardrijden ging ook niet, daar Dutton haar de bood schap was komen brengen, dat haar pon- ny een hoef had verloren en naar den hoefsmid was gebracht. Jagenmaar dan moest ze een afspraakje maken met menschen, die baar naar Roger zouden kunnen vragen; ze voelde wel, dat ze dan niet alles verborgen kon houden, wat zij met geen woord zou willen hebben. Ze besloot in den namiddag naar Sto- nely te gaan om in de boekerij de boeken te ruilen; en toen eenmaal dit besluit ge vallen was, zette ze haar hoed op en slen terde ze, om de morgenuren door te ko men, wat door den tuin. Had Daphne op dat oogenblik iets geweten van de groote blijdschap, die er ligt in de gemeenschap met God, dan zou Verdere uitbreiding overwogen. De arbeidstijd van landarbeiders. Ter voldoening aan den wenscb, geuii in de nota van den heer Drop, ingelicht te worden omtrent de toepassing van ar tikel 7 van het Werktijdenbesluit, deelt de minister van Sociale Zaken het vol gende mede. Het is inderdaad voorgekomen, dat ten onrechte personen aan de beschermende bepalingen werden onttrokken. Zoodra dit echter ter kennis van de arbeidsin spectie kwam, zijn door dezen dienst maatregelen getroffen om hieraan een einde te maken. Het ligt intusschen in de bedoeling, een voorstel te bevorderen, om verschillende artikelen van de Arbeids wet 1919 te wijzigen; bij die gelegenheid kan tevens de vraag onder het oog wor den gezien, of in artikel 91 dier wet, waarop artikel 7 van het onderhavige werktijdenbesluit gebaseerd is, niet scher pere, minder ruimte aan subjectief inzicht latende grenzen getrokken kunnen wor den. De minister stelt zich voor, om, nadat de thans in voorbereiding zijnde bepalin gen voor het hotel- en koffiehuisperso- neel zullen zijn ingevoerd, allereerst den werktijd van de magazijnbedien- den en de handelsreizigers aan regelen te binden. Verder is de minister voornemens een commissie in het leven te roepen, ten einde den toestand in het binnen- scheepvaartbedrijf te bestudeeren opdat kan worden overwogen, of en, zoo ja, hoe voor de arbeiders in dezen be drijfstak de arbeidstijd geregeld zou kun nen worden. De minister is voorts bereid te onder zoeken, of de werktijd van het verple gende personeel verminderd zou kunnen worden. De mededeeling in de Troonrede be treffende de arbeidstijd van land arbeiders slaat in de eerste plaats op een onderzoek naar den meest ge- wenschten vorm, waarin, vooral wat de volwassen mannen betreft, een wettelijke regeling van den arbeidstijd in den land bouw ware te gieten. zaad, dat geregeld aangevoerd, gretig af nemers vindt. Prijs f 1,50f 2. Aange voerd ongeveer 4500 ton. Ook de export van ingelegde mosselen is goed. Deze week is een der grootste fabrikan ten opi dit gebied, een baanbreker van de zen handel te lerseke overleden, n.l. de heer J. J. de Leeuw, die als klein han delaartje begonnen, op betrekkelijk jeug digen leeftijd van 59 jaar, als groot-fa brikant i3 overleden. Hij heeft den ex port in nieuwe banen- geleid. Hansweert. Het motorschip Theunis geladen met Chinaclay naar Leiden, werd Vrijdagavond door stormweer over vallen en op de slikken van den zeedijk geworpen. De sleepboot „Holland" heeft het schip in den nacht van Vrijdag op Zaterdag kunnen vlot sleepen, doch had zooveel water in gekregen, dat het om zinken te voorkomen, in het polder- tje omhoog moest worden gezet. Daar is het leeggepompt en Zaterdagnamiddag in de haven binnengebracht. Domburg. Vrijdagmorgen bezochten de burgemeester van Domburg en zijn echt- genoote de drie scholen alhier, waar ze de kinderen royaal tracteerden. Een aan tal Dömburgsche kindei en, die de Aagte- kv,rksche scholen bezoeken, kregen bun verrassing toegezonden. De heer Van Tuyll van Serooskerke beeft het huis „Looverendale" aange kocht. Zaterdagavond werd alhier in de zaal „Tïamzicht" reeds de film ver toond van de installatie van onzen bur gemeester op Woensdag 17 dezer Des middags was het kindervoorstelling, des avonds voor de ouderen. Was bet 's mid dags al vol, des avonds moest er twee maal een voorstelling worden gegeven. Naar schatting zijn er een 500-tal be langstellenden geweest. zij het verlies van de aardsche banden niet zoo zwaar hebben gevoeld. Met die kostelijke schepping Gods rondom haar, met Zijn bloemen aan haar voet, Zijn vo gels in de lucht, Zijn wolken boven haar hoofd, zou. deze morgenwandeline haar goed hebben gedaan. Maar nu merkte zij nauwelijks iets van al die schoonheid om haar heen; haar gedachten waren bij Ro ger en bij Roger alleen. Elk vriendelijk woord, dat hij tot haar gesproken had, iedere blik van liefde, die hij: met haar gewisseld bad, elke daad van zorg, kwa men haar voor den geest; ze zag niets anders dan zijn gelaat; ze boorde niets anders dan zijn stem. Haar gedachten gingen terug naar Schotland; ze was met hem aan het spe levaren te Connel Ferry; kijkend naar de ronde, donkere koppen van de zeehon den, die verschenen en verdwenen in de golven. Ze gebruikte met hem de lunch op Ellen's Isle, kijkend naar het zilveren strand waarop ze met hun bootje geland waren. Ze was te Pitlochry, trekkend door de pas van Killicrankie of luisterend naar het geruisch van de watervallen van Tum- mel; en nog eens weer zag ze Rendall, zooals ze het zag voor het eerst na haar trouwen; met de door de zon verlichte ramen en met Roger aan haar zijde. Elke hoek van het park, iedere boom in den tuin herinnerde haar aan Roger, tot ten Het was de „Mazoncentrale Zeeland' die deze film in haar programma had ingelascht, Westkapelle. De dames mevr. de Ca- sembroot, mevr. Reus en mevr, Huygens hebben zich alhier tot een comité ge vormd met het doel daartoe in staat ge steld door ingekomen giften, ook in daar voor in aanmerking komende gezinnen, in de maand Januari a.s. een baby-uitzet te geven. Kortgene. Bij de gehouden eindwed- strijden van Burgerwachten in Neder land heeft de afd. Kortgene van den Burgerwacht in de B-klasse een eersten prijs behaald. De afd. Kortgene is hier mee in deze klasse kampioen geworden van Nederland. Wissenkerke. Zaterdag hield de bloe- menvereeniging „Floralia" in het gym nastieklokaal der o.l. school alhier een tentoonstelling van chrysanten en pot planten. De inzendingen waren van zeer goede kwaliteit, doch het aantal was niet groot. De jury kende de volgende prijzen toe. Chrysanten: le prijs Norigment van J. K. Kramer; 2e pr. Deuil de Louis Bar- thou van A. G. M. Markusse; 3e pr. Neige Rochelaise van Jan de Looff; 4e pr. Mad. Bringuier van Jan de Looff; allen alhier; 5e pr. Van Sentens glorie van C. de Regt te Kamperland. Potplanten: le prijs met lof der jury groep primula's, naegelia en gesneria Mevrouw van Arenthals—van Oeveren te Kats; 2e pr. Primula Obconica van Jan de Looff; 3e pr. Begonia Gloire de Lor raine van Jan de Looff, beiden alhier. Hei ZETKA zakbijbeltje. Uitgave N.V. Uitgevers-Mij. Gebi. Zomer en Keuning te Wageningen. 't Mag als een verblijdend verschijnsel worden aangemerkt, dat er waar schijnlijk mede dank zijl den arbeid van het Nederl. Bijbelgenootschap toene mende belangstelling is voor den Bijbel. Het is misschien ook daaraan toe te schrijven dat Zomer en Keuning te Wa geningen een bijzonder handig en smaak vol zakbijbeltje onder den naam ZETKA- zakbijbeltje in den handel brengt, met of zonder berijmde Psalmen, formulieren, gezangen enz. Dit Bijbeltje onderscheidt zich door het mooie, dunne, en toch niet t e dunne papier, den helderen druk, de duidelijke letter en de eenvoudige, maar fraaie en solide 'bindwijze. De tekst van deze Bijl- beitjes is volgens de Statenvertaling, ter wijl ze voorzien zijn van pericopenindee- ling en aanwijzing der gelijkluidende teksten. Omtrent de verschillende formaten en bindwijzen enz. verstrekt een gratis ver krijgbare geïllustreerde prijscourant alle gewenschte inlichtingen. Wie een zakbijbeltje wenscht dat in alle opzichten aan hooge eischen voldoet, zal verstandig doen met ook van de ZETKA uitgaven kennis te nemen. Vreeselijke daad van een krankzinnige. Man snijdt zijn vrouw den hals af. Zaterdagmorgen omstreeks half negen heeft de 60-jarige D. van H. te Buren, vermoedelijk in een vlaag van verstands verbijstering, zijn 67-jarige echtgenoote van het leven beroofd, door haar met een mes den hals af te snijden. Vervol gens heeft van H. getracht zich te ver: drinken. Zaterdagmorgen heeft hij, geheel ge kleed, zijn huis verlaten, na het eerst zorg vuldig te hebben gesloten. Hij is naar den dokter gegaan, bij wien hij zich weliswaar vreemd gedroeg, doch van het geen zich even tevoren bij hem thuis had afgespeeld, niet repte. Vervolgens heeft hij wat door het dorp gewandeld, totdat hij in een gracht te Buren sprong. Op den plons kwamen eenige personen toe- laatste, het alles haar te veel werd, ze zich liet neervallen op een beschaduwde plaats en ze, met haar gezicht verborgen in haar handen, begon te snikken. Dan opspringend herstelde zij zich, be zorgd, dat haar angst en tranen op haar gelaat zouden zijn af te lezen en Roger, wanneer hij onverwacht eens mocht te rugkomen, in haar teleurgesteld zijn. Hoewel zij hem hartstochtelijk liefhad, was zij er ten volle van bewust, dat Roger baar slechts ten volle lief kon hebben, wanneer ze er aardig uitzag. Of zou zijn liefde voor baar reeds zijn verdwenen? Ze had zich reeds meer dan eens deze vraag gesteld. Dat haar schoonheid echter een middel zou zijn om hem in het volgen van zijn verkeerde neigingen nog iets te remmen, daaraan twijfelde ze geen oogen blik. En zoo stond ze dag aan dag voor den spiegel, vol angst dat haar verdriet sporen op haar gelaat zou achterlaten. Daarom ook had zij menige huilbui met geweld onderdrukt; en ook dezen morgen, er aan denkend, dat haar man ieder oogenblik thuis zou kunnen komen, drong ze met geweld haar tranen terug. Intusschen kon ze niet helpen, dat haar eetlust minder werd. Reeds eenige dagen achtereen had ze de lunffh onaangeroerd gelaten, en zelfs de gedachte, dat Dutton en Walter dit zouden opmerken en er hun De negentiende partij remise. Zaterdag is te Eindhoven de 19e par tij gespeeld. Het verloop was als volgt: Wit: dr Euwe. Zwart: dr Aljechin. 1. d2d4 Pg8f6 2. c2c4 e7e6 3. Pbl—c3 Lf8b4 4. Pgl—f3 Pf6e4 5. Ddbc2 d7d5 6. o2e3 c7c5 7. Lfl—d3 Pe4—f6 8. o4Xd5 eöXdö 9. d4Xcö Lb4Xc5 10. 0—0 Pb8c6 11. e3e4 Lc5e7 12. e4e5 Pf6—g4 13. Tfl—el Pc0—b4 1 uur 5 1 uur 4 14. Ld3h&t Ke8—f8 15. Dc2e2 Le7c5 16. Pc4r-dl Lc8—f5 17. h2h3 h7hö 18. Lelg5 Dd8b6 19. Pf3h4 Lföe4 20. h3Xg4 Pb4c2 211. Pdl—c3 Pc2—d4 22. De2fl h5Xg4- 23. PcSa4 Dbfl—c7 24. Tel X e4 d5Xe4 25. Dflc4 Ta8c8 26. Tal—cl b7b6 27. Pa4Xc5 b8Xc5 28. Lb5a0 Dc7Xe5 29. La6Xc8 De5Xg5 30. Dc4Xc5f Dgö X c5 31. TclXcö Th8Xh4 32. Tc5c4 Pd4e2t 33. Kgl—fl Pe2—f4 34. Kflgl g4g3 35, Lo8a6 g3Xf2t 36. Kgl Xf2 Th 4hö 37. Tc4Xe4 ThöXaÖ 38. Te4Xf4 Ta0Xa2 39, Tf4b4 g7g6 40. Tb4b7 Kf8g7 Hier moest de partij worden afge broken. De voortzetting van de partij bracht geen verandering in den stand van za ken: 41. Kf2—f3 g6g5 42. b2b4 Kg7g6 43. b4b5 f7—f5 44. böb6 Ta2a3f 45. Kf3—f2 a7a6 46. Tb7—b8 Ta3—h3 47. b6b7 Kg6—g7 48. Tb8—a8 Tb3Xb7 49. Ta8Xa6 Remise. De stand is nu: dr Aljechin 10^ en dr i loopen, die er in slaagden van H. door handreiking weer op den wal te brengen. Men bracht hem naar huis en eerst toen kwam men tot de vreeselijke ontdekking, dat de echtgenoote van H. met afgesne den hals in bed lag. Nader wordt gemeld, dat H. reeds eenige jaren niet meer geheel normaal was. Hij was weliswaar niet gevaarlijk, maar erg in zich zelf gekeerd. Juist Vrijdag had H. een andere hou ding tegenover zijn stadgenooten aange nomen. Hij was toen op de markt te Geldermalsen en heeft daar verschillen de kennissen aangesproken, enkelen zelfs de hand gedrukt. Niemand heeft ver moed, dat deze verandering zulk een tra gisch gevolg zou hebben. Het te Rotterdam vermiste meisje. De Officier van Justitie bij de Arron- dissements-Rechtbank te Rotterdam looft een belooning uit van driehonderd gul den aan dengeen (of degenen), die aan wijzingen of inlichtingen verschaft aan den commissaris van politie van het bu reau Sandelingplein te Rotterdam (Tele- foonno. 26888), welke leiden tot aanhou ding en veroordeeling van den dader (of de daders) van de verdwijning van het 7-jarig meisje Lijntje Huizer, welk meisje sedert 15 October 1937 des na middags te omstreeks 4.30 uur wordt ver mist. Het signalement luidt: Ongeveer 1 me ter lang, flink postuur, bol gezicht, ge zonde kleur, haar en wenkbrauwen blond, lichtblauwe oogen, gewoon voorhoofd, conclusies uit zouden trekken, kon haar niet er toe brengen om te gaan eten. Ze kon niets door de keel krijgen. Reeds de aanblik van het eten maakte haar mis selijk. Een vroolijk hart moge een medicijn voor het lichaam zijn, een hart vol droef heid is een langzaam werkend vergif. Daphne had juist den wagen besteld voor 's middags drie uur toen zij Katha rine de oprijlaan zag inwandelen. Zóó hartelijk blij was ze, dat ze naar de hall vloog en reeds de deur open had toen Katharine op de stoep stond. Dan keek ze naar Katharine op. De vriendelijke oogen, die haar zoo volkomen schenen te hegrijpen, deden Daphne, die zich alle geweld aandeed om niet in hui len uit te barsten, doodsbleek worden. „Ik heb me vrij kunnen maken, lieve, zooals je ziet", zei Katharine vriendelijk, terwijl Daphne haar naar haar kleine zitkamer bracht. Toen de deur dicht was brak Daphne in een huilbui uit. „Het is, 'het is goed van je te komen", snikte ze; „ik voelde mij zoo heel erg een zaam vandaag". „We hebben daar allen soms last van", zei Katharine, pogend Daphne op te beu ren en haar hand in de bare nemend, zei ze: „Het is echter heel erg naar". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5