Minister Romme over de Bedrijfsradenwet. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Laatste Berichten Finantiëele Berichten Telegrammen Werkverschaffing en steunverleening. Kerknieuws, MIDDELBURG. De spaarregeling verdedigd. Nadere regeling van de „ruimere armslag"? In de memorie van antwoord inzake de begrooting Sociale Zaken, ontkent de minister, wat de spaarregeling betreft, dat het voor verreweg de meeste werkloozen onmogelijk zou zijn, om f 0.25 per week ter zijde te leggen. Zijn mee ning van het tegendeel, waarvan hij bij het ontwerpen der spaarregeling is uit gegaan, is door de sindsdien opgedane ervaring bevestigd. Wel heeft de minister van meet af aan rekening gehouden met de mogelijkheid, dat, althans zoolang de in den aanhef dezer afdeeling geschetste moeilijkheden in de steunregeling bestaan en deze niet door voormelde bijslagregeling van den minister voor inwonende werklooze kin deren uit den weg worden geruimd, in een relatief gering aantal gevallen zelfs het kwartje niet zou kunnen worden ge spaard. Daarvandaan dat hij heeft toegestaan, dat in dergelijke speciale gevallen de 25 oents door kerkelijke of particuliere in stellingen van weldadigheid zouden wor den betaald. Hij handelde hiermee in de lijn van de reeds eenige jaren bestaande regeling in zake den z.g. ruimeren arm slag. De minister is voornemens, om, wan neer de door hem getroffen regeling eeni- gen tijd zal hebben doorgewerkt, zich aan de hand der resultaten opnieuw te bera den, of ten aanzien van deze laatstbe doelde gevallen een nadere regeling be hoort te worden getroffen. Voor de vragen, welke veronderstellen, dat de poging van den minister tot be spoediging van het effect zijner regeling door zijn beroep op het Nederlandsche volk falen zal, bestaat, voorzoover de minister thans kan overzien, geen plaats. De tot dus-verre binnengekomen bijdragen wijzen er op, dat ons volk aan den oproep metterdaad gehoor geeft. Staatscommissie voor steunverleening. De regeering hoopt, zoo heet het ver der, zeer binnenkort een staatscommissie in het leven te roepen, waaraan zal wor den opgedragen der regeering te advisee- ren betreffende de vraag, in hoeverre in de huidige wijzen van hulpverleening met betrekking tot de groepen van valide, werkwillige personen, die -voornamelijk tengevolge van maatschappelijke oorzaken niet in het onderhoud van zichzelf (en hun gezin) kunnen voorzien, verandering behoort te worden gebracht en voorstel len betreffende de regeling van hulpver leening ten deze, anders dan bij wijze van armenzorg, te doen. In deze staatscommissie zal derhalve ook -de materie der steunverleening wor den bezien. Het Gemeentebelang, zoo vervolgt spr., kan het best worden gediend wanneer Burgemeester- en Raad, onder eerbiedi ging van elkanders wettelijke rechten en bevoegdheden, in volkomen harmonie samen arbeiden. De noodzakelijke voorwaarde voor vruchtbare samen-werking is gelegen in onderling vertrouwen en wederzij-dsche waardeering van elkanders standpunt, ook al is er verschil van inzicht en op vatting. Dit alles zooveel mogelijk trachten te bevorderen, zal Uw nieuwe voorzitter zich tot een plicht rekenen. Bij: voorbaat geef ik beide wethouders de verzekering, dat op mijn volle bereid heid tot samenwerking kan worden ge rekend, daarbij een beroep -doende op hun beider steun en ervaring. Met den secretaris hoop ik dagelijks op aangename wijze te kunnen samenwerken. Zoowel op hem als op het ambtenaren corps doe ik een beroep om mij, waar noodig, zoo volledig mogelijk in te lich ten en op -de hoogte te houden. Wanneer het -de belangen van -den plichtsgetrouwen ambtenaar geldt, zullen deze in mij zoo mogelijk een warm pleit bezorger vinden. Het is mijn ernstig bedoelen voor de bevolking het goede te zoeken en te be vorderen. Bij alle beslissingen hoop ik mij te laten leiden door de vraag: wat brengt het belang der Gemeente mede E-enerzijds naar volstrekte onpartijdig heid strevende, wensch ik ieders -gevoe len zooveel mogelijk te eerbiedigen; an derzijds zal ik mijn eigen levensbeginsel niet kunnen verdoezelen en heb ik het recht te verlangen, dat men ook mijn overtuiging ontziet. Mijn vrouw en ik hebben het oprechte voornemen- in goede verstandhouding met de^ bevolking mee te leven en wanneer wij, naar ik hoop, weldra hier met ons gezin wonen, lief en leed met haar te deelen. Gaarne wil ik de verzekering -geven, dat ik mijn aandacht het allereerst zal schenken aan zaken, die het meest om hulp en voorziening vragen; ik denk hierbij ook aan alles wat nog lijdt onder de gevolgen der economische crisis. Dat Souburg een zich uitbreidende Ge meente is met toenemend aantal inwo ners, waardoor steeds nieuwe vraagstuk ken zich voordoen en de aandacht vra gen, verleent aan het veelzijdige werk van een burgemeester in dit geval juist bijzondere aantrekkelijkheid. Ongetwijfeld zullen er moeilijkheden zijn, die overwonnen moeten worden, of waarmede rekening dient te worden ge houden en -dan denk ik niet in -de laatste plaats aan de financieele positie dezer gemeente, die nog steeds tot de grootste voorzichtigheid maant. Wanneer allen, die geroepen zijn deze Gemeente mede te besturen, schouder aan schouder staande, de moeilijkheden, welke deze ook zijn mogen, het hoofd pogen te bieden, dan zal zeer zeker -de Zeeuwsche wapenspreuk „Luctor et Emergo" ook hier van toepassing zijn. In mijn levensboek is het hoofdstuk Rotterdam uitgelezen en vangt een nieuw aan. Het thans afgesloten capittel was voor mij een somwijlen -harde leerschool in bestuurskunst en bestuursbeleid. Wat het hoofdstuk Souburg te lezen zal geven, weten wij niet. Wanneer wij allen, gemeentebestuur ders en ambtenaren, -de burgemeester voorop, met inspanning van al onze krachten ons met toewijding zullen geven aan de verantwoordelijke doch heerlijke taak, -die ons op de schouders is gelegd, dan is een voorname voorwaarde om zegenrijk werk te kunnen verrichten, ver vuld. De 'groote staatsman Marnix van St. Aldegonde, die in deze gemeente woonde en rusteloos wer-kte, en wiens stoffelijk overschot hier rust, zij allen, -die op het publieke erf arbeiden, tot een lichtend voorbeeld. Zijn devies „Repos ailleurs", -d.w.z. „de rust elders", hetgeen voor hem geen frase beteekende, zij ook onze zinspreuk. Dezelfde Marnix heet de dichter van het schoone Wilhelmus „Mijn schild en mijn betrouwen, Zijt Gij, o God, mijn Heer, -Op U zoo wil ik bouwen 1" Deze strophe bevat -de allereerste voor waarde om Gods zegen op onzen arbeid te kunnen verwachten. Bij de -vreugde over de benoeming, was er voor ons een zekere droefheid over het losmaken van zoovele banden, die ons aan Rotterdam bonden. Wij hopen en vertrouwen echter, ja, wij weten ook hier spoedig vriendschap en meeleven te zullen vinden. Ik verklaar dan ook het ambt van burgemeester van Oost- en West-Souburg gaarne te aanvaarden. Do heer de Priester als oudste raadslid richtte k-ich vervolgens namens den raad tot den burgemeester en zijn vrouw. Spr. zal kort zijn. Bij het af scheid van den vorigen burgemeester heeft Spr. gezegd, dat het in de jaren gebleken was, „dat dit een burgemeester was die boven de partijen stond, in één woord een Souburgsch burger. Spr. wil de hoop uitspreken, dat het ook nu zoo moge zijn. De gemeente-secretaris ver welkomde vervolgens namens alle ambte naren in dienst der gemeente, hartelijk den burgemeester en mevr. Stemerding. Uit den aard der verhoudingen, aldus Spr., zal ik veel met U moeten samen werken. Ik geef U de verzekering, dat ik steeds bereid zal zijn U bij1 de vervulling van Uw taak ter zijde te staan in het be lang dezer gemeente. Ik weet ook te spreken namens alle ambtenaren wanneer ik U de verzekering geef, dat ook zij alles zullen doen om U zoo-veel mogelijk ter wille te zijn. De burgemeester dankte allen harte lijk voor de woorden tot hem gericht. Hierna werd de Raadsvergadering geslo ten en de eerewijn aangeboden, waarop de heer Nelemans, voorzitter van den Chr.-Hist. Kieskring Rotterdam het woord tot den burgemeester richtte. Spr. kent dhr Stemerding zeer goed, weet wie hij is ook wat zijn beginsel is. Spr. hoopt, dat in zijn burgemeestersloopbaan ook het beginsel naar voren zal komen. Burgemeester ter Haar van Ritthem sprak nog enkele woorden namens de col lega's op Walcheren. Zij- wenschen den Burgemeester geluk met dezen dag en hopen op prettige samenwerking. Inmiddels was in de Ritthemsehe straat een optocht samengesteld. Wij merkten op: Buurtvereen. Marnix- plein (met wagen) ;Schiet- en Togneel- vereen. „Marnix van St. Aldegonde"; buurtvereen. Nieuwe Vliss. weg (met wa gen); Herv. Meisjesvereen. „Wees een ze gen"; Pluimveevereen. „Samenwerking bevordert welvaart" (met wagen); Voet balvereen. „R.C.S."; muziekvereen. Rit them; buurtvereen. Vliss. straat; Zwem- vereen. „Luctor et emergo"; buurtvereen. Ritthemsehe straat met wagen; buurtver- eeniging Buteuxstraat met groep; buurt vereen. Oranjeplein met wagen; Eispe- ranto-vereen.; Gymnastiekvereen.Mu ziekvereen. Vlijt en Volharding van Sou burg; muziekvereen. Oefening na den ar beid van Ritthem. Om half drie défileerde deze optocht langs den burgemeester. Door de buurt vereen. Ritthemsehe straat (een oude boeren speelwagen in oude kleederdrach ten) werden witte seringen en door de buurtvereen. Van Teylingen, Buteux en Nieuwstraat werd op een kussen de sleu tel van Souburg aangeboden. Alles werd in grooten dank door den burgemeester in ontvangst genomen. Hierna maakte de burgemeester met gezin in een open rijtuig in den optocht een rondrit door geheel het dorp. Van 5 tot 6 uur werd druk gebruik gemaakt van de receptie. Des avonds volgde een défilé langs het gemeentehuis van 30 vereenigingen met vaandels en vlaggen. De burgemeester dankte allen hartelijk voor de hulde hem gebracht. Het is boven verwachting ge weest. Op zijin verzoek werden twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen en werd een driewerf hoera op de Konin gin vol geestdrift aangeheven. Alles verliep op een prettige wijze. Rijksbijdragen voor de bedrijfsraden in land- en tuinbouw. Hieromtrent wordt in de memorie van antwoord op de begrooting van sociale zaken opgemerkt Met belangstelling heeft de minister kennis genomen van wat in het voorloo- pige verslag is op-gemerkt met betrek king tot verruiming van de bevoegdheden der bedrijfsraden waarmede niet ten onrechte, naar het den minister toeschijnt, het nog slechts op beperkte schaal voor komen van bedrijfsraden in verband is gebracht. Naar de meening van den minister bestaat tussch-en den omvang van het in stituut der bedrijfsraden en den kring zijner bevoegdheden wisselwerking: een te enge bevoegdheid kan remmend werken op de uitbreiding van het instituut, het nog slechts fragmentarisch voorkomen van bedrijfsraden, in bet geheel van het bedrijfsleven, kan uitzetting -van bevoegdheden belemmeren. Aangenomen, dat men tot beteekenis- volle vertegenwoordigende bedrijfsorga nen, organen -van en voor telkens een be drijfstak, over de ge-heele linie van het bedrijfsleven wil geraken en op dit standpunt staat de minister - ziet hij het als de taak der regeering om, in gemeen overleg met de Staten- Generaal, telkens die sleutels te leveren, welke de maatschappelijke krachten in staat zullen stellen niet alleen, maar ook ertoe zullen hewegen, haar activiteit, on misbaar voor werkelijk levende bedrijfs- insteliingen, voor en in bedrijfsorganen te ontplooien ten bate van de geheele volkshuishouding. Daarnaast wenscht de minister -de tot standkoming van bedrijfsraden te bevor deren, door, zonder te kort te doen aan het instituut van bedrijfsvereenigingen, ook voor den bedrijfsraad een plaats en een niet onbelangrijke plaats, open te stel len tot medewerking aan de uitvoering ■der sociale wetgeving, telkens naar de mate van de kracht van den bedrijfsraad en aansluitende aan de eiscben der be trokken sociale voorziening. In verband met den opnieuw tot uiting gekomen aandrang tot het verleen en van een rijksbijdrage over 1937 aan de bedrijfsraden in -den land en tuinbouw, -deelt de minister mede dat de onderwerpelijke aangelegenheid, maar dan met betrekking ook tot andere bedrijfsraden reeds eer zijn aandacht en instemming had. Aangezi-en echter artikel 29 der Be drijfsradenwet slechts spreekt van bijdra gen, wisselende tusschen f 500 en f 2000 per jaar, en de toekenning van een bij drage van ten minste f 500 niet steeds gemotiveerd is, zal een wijziging van ge noemde wetsbepaling worden voorgesteld. Welke bedragen aan de verschillende be drijfsraden zullen worden verstrekt, valt thans nog niet te zeggen. Ned. BQerv. Kerk. Beroepen te Boyl, W. ,G. van der Lecq te Kantens. Te Bleiswijk, H. Jongebreur, cand. te Gapelle a. d. IJssel. Te Made, J. B. Oskamp, cand. te Den Helder. Geref. Kerken. Beroepen te Deventer (vac. Dr Kunst), H. Mulder te Ho-rnhuizenKloosterbu ren. Aangenomen naar Staphorst, A. de Boer, cand. te 's Gravenhage. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Groningen, W. Bijleveld te Haarlem (G.) Hulpprediker. Cand. D. J. D. Du Fossé te B r e s k e n s, is benoemd tot hulpprediker bij de Vrije Evang. Ge meente te Haarlem en beeft die benoe ming aanvaard. Wissen kerke. Bij de Zaterdag gehouden stemming voor leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren J. Geuze, J. J. van der Maas, E. Meulenberg, C. de Smit, J. Kramer en werd gekozen in een vacature de heer C. Meulenberg. Driewegen. In de Geref. Kerk alhier zijn gekozen tot ouderling E. Bakker en tot diaken Iz. de Dreu. Baarland. Gekozen tot ouderling der Geref. Kerk de heer D. de Leeuw (vac. A. W. Buteijn, periodiek aftr.). lerseke. Bij de gehouden verkiezing voor Gemachtigden in het Kiescollege der Ned. Kerk alhier werden herkozen de heeren Jacob Pikaar, P. de Regt en G. '-Schouwenburg en -gekozen in de vacature J. G. van Strien, die bedankte, de heer D. H. van de Vrede. Tot ouderling in de Geref. Kerk is in de vacature A. J. Koppe, die niet her kiesbaar was, gekozen de heer A. de Put ter. Tot diaken werd gekozen de heer L. Stoel. Woensdag: 24 Nov. (Dankdag). Ned, Herv. Kerk. Grijpskerke, 2 u. ds Don. Een Chr. School voor Buitengewoon Onderwijs te Middelburg. Zaterdagmiddag vergaderden wederom te Middelburg een groot aantal voorstan ders van Chr. Onderwijs. Deze vergadering stond onder leiding van den heer R. v. d. Welle, voorzitter van het voorloopig Comité voor oprich ting van een Chr. School voor B. O. In groote trekken gaf hij aan, hoe vol gens de meening van het Comité gehan deld moet worden, om tot oprichting van een Chr. School voor B. O. te komen en beantwoordde de vele vragen, die door de aanwezigen werden gesteld. Besloten werd een vereeniging op te lichten, waarvan alleen schoolbesturen lid kunnen zijn. Staande de vergadering traden reeds de besturen van 22 Chr. Scholen op Wal cheren tot deze nieuwe vereeniging toe. Vervolgens werd het bestuur der ver eeniging gekozen, dat bestaat uit 4 Herv. en 4 Geref, leden. Door het voorloopig Comiité was een concept gemaaJkt van de statuten en het huishoudelijk reglement. Deze stukken werden aan de leden uitgereikt, die daar door gelegenheid hebben een en ander rustig te bestudeeren. Op de volgende vergadering zullen deze dan worden vast gesteld. Nadat het Voorloopig Comité dank was gebracht voor zijn voorbereidende werk zaamheden, werd de vergadering met dankgebed gesloten door Ds Tjebbes. Schippersknecht doodge drukt. Zaterdagnamiddag is op de Nieuwe Maas de 19-jarige schippersknecht P. L., opvarende van het uit Groningen afkomstige schip Juturna, tusschen twee Rijnschepen bekneld geraakt, tengevolge waarvan hij zulke ernstige inwendige kneuzingen opliep, dat hij kort daarop aan de bekomen verwondingen is over leden. Auto rijdt een gelagkamer binnen. Zondagmiddag is te Baardera- deel een personenauto uit de bocht ge vlogen en tegen een muur van een café gebotst. Door het groote gat, dat daarin ontstond, drong de wagen tot het midden van de gelagkamer, waar een groote ver woesting werd aangericht. De caféhouder werd door de auto omver geworpen, doch hij bleef ongedeerd. De chauffeur kreeg slechts lichte schrammen. Hij verklaar de aan de politie, dat de remmen van zijn wagen niet zouden hebben gewerkt, doch bij onderzoek bleken zij in orde te zijn, zoodat men vermoedt, dat de be stuurder abusievelijk op het gaspedaal heeft getrapt, waardoor hij het stuur niet meer kon houden. Om naar Spanje te gaan. De Antwerpsche politie ontdekte, dat een drietal Nederlandsche jongemannen een auto hadden gehuurd te Eindhoven en het voertuig voor half geld te Antwerpen hadden verkocht. Zij hebben daarna den trein genomen naar Parijs. Volgens hun uitlatingen zouden zij naar rood Spanje vertrokken zijn. Een uitgebreid onderzoek wordt thans ingesteld. Noodlottige aanrijding. In het algemeen ziekenhuis te Hengelo is Zondagmiddag de dertigjarige wielrijd ster Dr., gehuwd, en moeder van eenige kinderen, overleden, aan de gevolgen van verwondingen opgeloopen bij een aanrij ding op de Enschedesche straat. Zij gaf door het uitsteken van den arm te ken nen de Grundellaan te willen inrijden. De bestuurder van een haar achterop komende auto, J. P., uit Enschedé, heeft dit niet tijdig opgemerkt of wel de rem men hebben niet behoorlijk gefunctio neerd. De wielrijdster werd gegrepen en tegen de straat gesmakt. Zij brak eenige ribben, liep inwendige kneuzingen op en kreeg voorts diepe vleeschwonden aan een der beenen. De auto is door de politie in beslag genomen. Een aanrijding. Zaterdagmid dag reed een chauffeur met een vracht auto vanuit een garage den Seissingel op, zonder den doorgang vrij te laten voor een op dien Singel rijdenden auto. Het gevolg was -dat bei-de wagens met elkaar in botsing kwamen, waardoor vooras en linkervoorwiel van laatstbe- doeld-en auto braken. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken er bij -voor. Aangezien bet Motor- en Rijwielreglement uitritten met onverharde wegen gelijk stelt en zij, die op zulke wegens zich be vinden, voorrang moeten verleenen aan bestuurders, die zich op verharde wegen bevinden, is door -de politie van deze overtreding proces-verbaal opgemaakt. Inbraak. Terwijl -de bewoners voor enkele uren afwezig waren, is giste renmiddag ongewensebt bezoek gebracht in een aan den Veerschen singel staande woning. Een bedrag aan geld, waaronder drie gouden tientjes werd ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Voetbal. Goes. Zaterdagmiddag speelden Hans- weertsche Boys tegen Goesche Boys Ju niors. De rust was 00. De eindstand was 30 in het voordeel van Hansweert. KANS OP BEPERKING VAN MACHTIGING IN TARIEFWET Regeering heeft nog geen beslissing genomen. In verband met sedert eenigen tijd loopende geruchten, als zou de regeering waarschijnlijk komen met een wijziging van de tariefmachtigingswet, waartegen zooals men weet ernstige bezwaren zijn gerezen, -vernam de Telegr. -dat deze aan gelegenheid nog een punt van overweging uitmaakt. Bij de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting heeft minister Golijn in antwoord op uit de Kamer gemaakte opmerkingen o.m. betoogd, dat de regee ring -de gevraagde uitbreiding van ons handelspolitieke arsenaal, neergelegd in -de drie veelbesproken wetsontwerpen waarvan de tariefmachtigingswet er één is, niet kan ontberen en dat volmachten noodig zijn, omdat de regeering tijdens onderhandelingen niet iedere vijf minuten naar de Staten-'Generaal kan loo-pen. Minister Colijn gaf de verzekering, dat de regeering er niet aan denkt -de te ver leenen bevoegdheden te gebruiken om protectionistische doeleinden na te stre ven. In parlementaire kringen ziet men in het feit, dat de minister-president bij -die gelegenheid met geen woord gedoeld heeft op een eventueel te -gemoet komen aan -de uit de Kamer tot uiting gekomen bezwaren een aanwijzing, dat de regee ring nog geen beslissing heeft genomen over een eventueele wijziging van de ta riefmachtigingswet. Bij informatie ter bevoegder plaatse verzekerde men ons, zegt het blad, dat -de in bet voorloopig verslag op -dit wets ontwerp geoefende critiek thans wordt onderzocht en -dat eerst hierna -de regee ring een beslissing zal kunnen nemen over een wijziging. Mocht zij hiertoe be sluiten, -dan kan worden aangenomen, dat bij de weldra te verwachten memorie van antwoord een nota van wijziging zal wor den gevoegd. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 400/1 399/400 Ned. Ind. Handelsbk. 136 135 Philips 298V2-9 299-% Unilever 144% 144 A. K. U. 45% 447e-% Amsterd. Rubber 193-Va 192% Kon. Olie 325/6 326%-7 Deli Mij. 275/7 2737S-4 Scheepv. Unie 113% 112%-3 4 pet. Nederland 1017/i8 lOlVie 3 pet. Nederland 97 7s 973/a U. S, Steel 383/s 387e- Anaconda 19-78 19 Via U. S. Leather 4% 4% Beth. Steel 33%-4 34% Adj. Gh. Milwaukee 2% 27/s Cities Service lVs le/ie Intern. Nickel 28% 28% Shell Union 127a ll8/s Kennecott 22% 237/s Radio 5% 5Vs Car Foundry 16 157a Tidewater 10% 1078-1 Midcont. Oil 137a 13% General Motors 26% 25% Am. Ehka 27 26 Am. Water Works 9% 10% Republic Steel 127* 12% Continental Oil 19% 197a De lustelooze stemming van heden is in hoofdzaak: toe te schrijven aan Londen, dat flauw geopend was en de betere stem ming van Zaterdag te New-York niet overgenomen heeft. Het koersniveau hier was geheel o-p het peil van dat van Zater dag. Zelfs -de hoofdfondsen der locale af deeling, die doorgaans nogal eens groote schommelingen verto-onen, waren onver anderd. D'e Scheeps-afdeeling was goed prijs houdend, hie-r en daar met een paar pro centen avans. Er was nergens eenigen handel van belang. Ook niet in de Ame- rikaansche hoeken, waar de koersen even min veranderd waren. De Brazilianen wa ren weer flauw, voor de Tundings circa 5 pet. lager op een nieuwe verklaring om trent een stopzetting der couponbetaling. Op de locale beleggingsmarkt waren Nederland '37 vast op 97s/s. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Nov., 2.30 u. Berlijn 72.80—■72.90. Londen 9.019.02. Parijs 6.12'6.14. Brussel 30.64—30.67. New-York 1.80—I.8OV2. VAN HET HOF. DEN 'HAAG. H. M. -de Koningin is vanmorgen met de Prinses van het Loo naar Soestdijk vertrokken. Het ligt in het -voornemen van de Ko ningin om Woensdag naar Den Haag te komen om het winterverblijf in het paleis Noordeinde te betrekken. TOT LIQUIDATIE VAN DE WERELDJAMBOREE 1937 BESLOTEN. DEN HAAG. Vrijdag en Zaterdag heeft de hoofdverkenner van de Ned. Padvin derij afscheid genomen. Officieel is het ontslag Zaterdag ingegaan en heden is de benoeming van Z. K. H. Prins Bernhard

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3