Het wereldkampioenschap Schaken. IGenEN» Kunst en Wetenschap 1MB BsS) Rechtszaken Burgerlijke Stand ZEEUWSCH-VLAANDEREN. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. rr\ De achttiende partij na voortzetting remise. Gisteravond is de 18de partij, welke Dinsdagavond was afgebroken, in de za len van Hotel De Witte Brug de Den Haag voortgezet. Aanvankelijk heerschte de meening, dat Euwe winstkansen had. Na een spannen- den strijd van twee uur was Euwe echter wel gedwongen remise aan te bieden. Het verloop van de partij was als volgt: Wit: Aljechin. Zwart: Euwe. 41. De4c2 a7a5 42. g2g3 a5a4 43. Th4g4 g7g6 44. Pf5h4 Df6Xd6 45. h5Xg6f f7Xg6 46. Tg4d4 Dd6e6 47. Td4Xd7f Pc5Xd7 48. Dc2Xa4 h6h5 49. Da4c2 Pd7—e5 50. Kh2g2 Pe5c4 51. Ph4Xg6 Remise. De stand is thans: Aljechin 10 punten, Euwe 8 punten. Dhr G. van der Vliet wees op het grondonderzoek. Reeds zijn van verschil lende personen monsters ingekomen om grond te onderzoeken. Staande de verga dering werden reeds 2530 monsters op gegeven. De voorz. wees ook op het nuttige van dit onderzoek. De voorz. deelt mede dat de vereeni- ging thans voor het laatst vergaderde in het oude lokaal, waar zooveel vergade ringen zijn gehouden. De volgende ver gadering zal in het nieuw gebouwde ver- eenigingslokaal plaats hebben. Terneuzen. Voor het comité voor een middenstands-handelscursus, dat het ini tiatief nam tot het inrichten van een cur sus voor opleiding voor het middenstands diploma, sprak de heer N. J. Harte, se cretaris van de Kamer van Koophandel alhier over: „De vestigingswet voor het kleinbedrijf". Ér was voor deze lezing zeer groote belangstelling. De voorzitter, de heer H. Ribbens, deel de mede, dat onderhandelingen zijn be gonnen voor het inrichten van een cursus Het ligt in de bedoeling een cursus in te richten waarop per jaar gedurende 37 weken twee avonden per week gedurende drie uur onderricht zal worden gegeven. Voor hen, die alleen lagere school hebben genoten wordt een studie van drie jaar nodig geacht. Oud-leerlingen van M. U. L. O.-cursussen en daarmee gelijk te stel len inrichtingen, zullen vermoedelijk maar 1 jaar noodig hebben. Er zal ook worden beproefd een z.g. stoomcursus in te rich ten, om de cursisten, die daarvoor in aan merking komen, nog in de gelegenheid te stellen aan het eerste examen in het volgend jaar te laten deelnemen. Tholen. Uitslag schietwedstrijd van de vereeniging „Koningin Wilhelmina" te Tholen. De wedstrijd ging om den wissel beker; geschoten werd met scherp. 1. J. Quaak 446/9 punt, winnaar wisselbeker 1937; 2. J. Quist 44 p., winnaar wisselbe ker 1936; 3. J. v. Elsacker 421/s; 4. A. Voets 417/e; 5. J. Blaas 391/o; 6. J. M. Schot 37"/i6; 7. D. Burgers 371/a; 8. B. Kegge 36a/3; 9. Joh. Schot 36V6; 10. J. Barrevoets 34V2; 11. P. Blaas 334/o; 12. G. Contant 32, 13. A. Deurloo 30^. O'ngeluk met doodelijken afloop. De 53-jarige W. Timmer, ka pitein van de te Rotterdam liggende sleepboot Fiat Voluntas, geraakte gister avond op deze kade onder een zware vrachtauto. Met zware inwendige kwetsu ren en een schedelfractuur is hij' naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij bh aankomst bleek te zijn overleden. 1 Felle fabrieksbrand. Tijdens een feilen brand is gisteravond de meu belfabriek Do Nijverheid te Epe geheel afgebrand. Tegen zes uur is de brand, door nog onopgehelderde oorzaak uitgebroken. De vlammen vonden gretig voedsel in het vele hout, dat in de fabriek lag opge slagen. De motorbrandspuit uit Epe stond machteloos tegenover de vuurzee. De fabriek, die veertig meter lang en twintig meter diep is, brandde geheel af. Van den inventaris kon niets in veilig heid worden gebracht. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. D'oor dezen brand komen tien arbeiders zonder werk. 'De winter begint. De scherpe Noordooster, die thans over het land waait, heeft de temperatuur snel doen dalen, in Friesland zelfs al een stuk be neden het vriespunt, en al is men er dan nog niet aan schaatsenrijden toe, de sloo- ten waren toch reeds met een korstje ijs bedekt. De winter is begonnen. Nieuw soort krab langs de Belgische kust gesignaleerd. België wordt door een „invasie" bedreigd meldt „La Meuse". Men heeft aan de Bel gische kust een nieuw soort reuzenkrab gesignaleerd, die vermoedelijk uit China of Japan afkomstig is. Deze krab is groen, meet van poot tot poot 50 c.M weegt 4 pond en heeft witbehaarde poo- ten en staart, evenals de gewone rivier kreeft. Het blad doet een beroep op het ministerie van landbouw en visscherij om onmiddellijk maatregelen tegen de „ge pantserde invallers" te nemen. Valsche munters in arrest. De politie te Maastricht heeft in samen werking met de politie te A'ken een com plot valsche munters ontdekt, dat groot- sche plannen heeft gehad om in Duitsch- land en Nederland Nederlandsche bank biljetten van tien gulden na te maken en er mogelijk ook in geslaagd is een aantal biljetten uit te geven. Twee daders zit ten reeds te Aken in arrest, terwijl voorts twee personen te Maastricht zijn opgeslo ten. De politie te Aken heeft o.a. een steen en eenige andere voorwerpen gevonden waarmede de valsche biljetten zouden worden gedrukt. Het is een vrij primi tieve installatie, doch waar het niet on mogelijk is, dat er nog meer personen bij deze zaak betrokken zijn, die misschien over betere materialen beschikken, wordt het onderzoek met kracht voortgezet. Knoflook als voorbehoed middel tegen kinderverlam ming. De leider van den geneeskundi gen dienst te Malmö (Zweden), dr Rag nar Huss, heeft eenigen tijd geleden, toen er vrij veel kinderverlamming heerschte, proeven genomen met het knoflookprepa- raat allisatin en het synthetische prepa raat thiopyl als voorbehoedmiddelen te gen kinderverlamming. De proeven heb- ben volgens dr Huss vrij goede resulta ten opgeleverd, al beschikt men niet over voldoende materiaal om een definitief, oordeel te kunnen vellen. In alle geval heeft men reden om de proeven met alli satin te gelegener tijd voort te zetten. De allisatin-tabletten zijn toegediend aan 1204 kinderen van 7 tot 14 jaar, na dat er in hun schoolklassen gevallen van kinderverlamming waren geconstateerd. Onder deze kinderen hebben zich geen gevallen van de ziekte voorgedaan, terwijl er onder niet-behandelde schoolkinderen van dienzelfden leeftijd 9 gevallen van kinderverlamming voorkwamen. Onder de 100 kinderen, die het Zweedsche prepa raat thiopyl kregen, deed zich één geval voor, dat echter een zeer licht verloop had en niet met verlammingsverschijnse len gepaard ging. Het aantal schoolkin deren te Malmö van 7 tot 14 jaar be draagt ruim 13.800 en het aantal be handelde kinderen maakt hiervan dus nog geen 10 procent uit. 1 Doodelij1 k ongeluk op onbe waakt en overweg. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg te Mill een ongeluk gebeurd, waarbij een 15-jarige jongen werd gedood en een 9-jarige knaap ernstige verwondingen opliep. Omstreeks half vijf passeerde een land bouwerswagen den overweg. Juist op dat oogenblik kwam een trein aanrijden: de machine kon niet tijdig meer remmen, met het noodlottig gevolg, dat de wagen gegrepen werd en een eindweegs werd meegesleurd. Na dertig meter te zijn doorgeleden kwam de trein tot stilstand. De 15-jarige voerman van den wagen H. van Lanen vond den dood langs de spoorbaan. Naast Van L. had nog op den bok ge zeten diens negenjarige buurjongen, H., die het ongeluk zag aankomen en nog juist van den wagen kon springen. Hij kwam evenwel op den grond terecht en liep daarbij' ernstige inwendige kneuzin gen op, Een Nederlandschevrouw in Duitschland aangehouden. Op 9 October is een Nederlandsche vrouw uit Waubach in Limburg, te D'usseldorp, waarheen zij zich had begeven om een fa milielid te bezoeken en een geneeskundig onderzoek te ondergaan, aangehouden en in voorloopige hechtenis gezet, blijkbaar onder verdenking van communistische sympathieën. Zij wordt op het oogenblik nog steeds vastgehouden. Het is nog niet zeker, dat zij zal wor den vervolgd. Auto tegen de eetkamer. Gistermorgen moest een 26-jarige auto bestuurder te 's Gravenhage, plotseling in de Laan van Meerdervoort nabij1 de Re- gentesselaan uitwijken voor een parkee- rende auto. Blijkbaar weigerde de stuur inrichting en de auto reed met vrij' flinke snelheid tegen de pui van perceel 7 van de Regentesselaan. De botsing kwam flink aan. Het huis heeft een sousterrain en de voorkamer daarvan is bij de be woners als eetkamer in gebruik. Bij' de botsing werd het hek voor het souterrain ingedrukt, de pui werd ont zet, er ontstond een groote scheur, drie ruiten werden vernield, en tengevolge daarvan viel ook het servies, dat nog op de ontbijttafel stond, in gruzelementen. De bestuurder kreeg slechts een onbetee- kenende wond aan zijn neus en de auto werd licht beschadigd. Armverbrij' zeldtusschen een machine. Op de papierfabriek te Gennep is de machinevoerder W. de J., toen hij uitgleed, met zijn rechterarm tus- schen de papiermachine gekomen. Lang zaam werd hij de machine ingetrokken. Op zijn kreet schoot een medearbeider toe en zette de machine af. Met een ge heel versplinterden arm en inwendige kneuzingen werd het slachtoffer tusschen de machine vandaan gehaald. Per auto is hij naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Brandstichter gearres teerd. Dinsdagavond brak brand uit in de kapitale boerderij van den landbou wer J. van Dongen te Geertruidenberg. Het vee kon gelukkig in veiligheid wor den gebracht, doch verder ging alles ver loren. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand gingen de burgemeester en de commissaris van de Kon, Marechaussee over tot de arrestatie van een zekeren R., afkomstig uit Raamsdonksveer, die zich op het terrein van den brand bevond. Hij wordt verdacht vele malen brand te heb ben gesticht, aangezien hij1 den laatsten tijd steeds bij het uitbreken van een brand op het terrein aanwezig was. Gistermorgen werd R. aan een langdu rig verhoor onderworpen, waarbij R. ten slotte bekende den brand bij den land bouwer van Woerden te Raamsdonksveer en de branden in de bioscoopzaal „Cen traal" te Geertruidenberg, bij den land bouwer van Laarhoven te Raamsdonks veer en bij den landbouwer van Dongen te Geertruidenberg te hebben gesticht. Verder had hij Donderdag j.l. nog een horloge en zes ringen bij de firma van Gelderen te Geertruidenberg en Zaterdag uit een bakfiets van een bakker te Geer truidenberg een brood gestolen. Alle branden hebben in veertien dagen tijds plaats gehad, waarvan de laatste drie in de afgeloopen dagen. R., die twintig jaar oud is, werd twee jaar geleden tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld. Hij gaf voor de branden te hebben gesticht, om daardoor een premie voor hulp te verdienen en anderen werk te verschaffen. Te hard gestookt. Op een heel eigenaardige manier is Dinsdag avond te Gouda een geheime distilleer derij1 ontdekt. Omstreeks kwart over tien zag een omwonende vlammen en vonken uit den schoorsteen komen van een kaas pakhuis aan het einde van de Peper straat. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand. Toen de autospuit met bemanning bij het pand aankwam was van brand evenwel niets meer te bespeuren. De deur van het pakhuis was gesloten. De politie is toen achterom gegaan en over een 'hek ge klommen. Op haar gerammel werd de achterdeur van het pakhuis geopend. De ervaringen, welke men toen bij het onderzoek opdeed waren niet van sen satie ontbloot. Een 21-jarige zoon van den pakhuis-eigenaar en een 22-jarige bakkersknecht, vrienden van elkaar, wa ren op de eerste verdieping bezig met het stoken van gedistilleerd. Zij werden als het ware bij' hun werk op heeterdaad be trapt. De politie nam het primitieve dis- tilleertoestel, de aanwezige grondstoffen en een kleine hoeveelheid alcohol in be slag. De twee personen werden daarop naar het politiebureau overgebracht om te worden verhoord. Zij' hebben verklaard dat het de eerste maal was, dat zij zich met het stoken van gedistilleerd bezig hielden. De oorzaak van het uitslaan van de vlammen moet worden ge zocht in de omstandigheid, dat men in de kachel, waarop het distilleerapparaat stond, een paar blokken parafine had ge worpen om een flinke vlam te krijgen. De parafine brandde echter zoo geweldig, dat de vlammen naar buiten sloegen en dit is den beiden jongemannen noodlot tig geworden. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. Felle brand te Schevenin- g e n. Een felle brand heeft gisternacht het gebouw van de reederij, rookerij en koelinrichting van de firma H. den Duik Pz., aan de D'r. Lelykade geteisterd. Het vuur werd door den scherpen Noord- Oostenwind aangewakkerd tot een fel uit slaanden brand. Eerst tegen 5 uur in den ochtend kon alle gevaar als geweken worden be schouwd. Het gebouw, dat in 1936 werd opge- tiokken is grootendeels gespaard geble ven. Uitgebrand zijn het dak en de zolders van den Zuidelijken vleugel van het ge bouw, terwijl de eerste etage aan de Westzijde groote schade heeft opgeloo- pen. Een belangrijke hoeveelheid kost baar nettenmateriaal is door het vuur verteerd. Vereeniging voor Instrumentale muziek te Middelburg. De eerste uitvoering van de Instrumen tale in dit seizoen behoort weer tot het verleden. Onder de bekwame leiding van Caro werd een aantrekkelijk programma afgewerkt. Als solist trad op Gh. van Is- terdael, de bekende solo-violoncellist van het Residentie-orkest. Nummer 1 van het programma was het Concerto Grosso in g-moll van Handel. Ongetwijfeld behoort deze muziek tot de beste instrumentale werken van Handel en al werd ze hier vaker gespeeld, ze blijft boeien door groote schoonheid en muzika liteit. Handel heeft toch wel een bijzon dere stijl, daar men deze gemakkelijk her kennen kan. In dit Concerto grosso kregen verschil lende leden van de Instrumentale gelegen heid hun kunnen te toonen, daar eenige solo-instrumenten, twee violen en een cello, het z.g. concertino, hier eigenlijk concerteeren met het overige orkest. De obligaat-viool- en violoncelpartijen werden vervuld door Mevr. B. Bonthuis-D'hont en de heeren A. Loman en B. Vleugels. Dan volgde het concert voor violoncel met begeleiding van strijkorkest en kla vier van Tartini. Achter den vleugel nam plaats Mevr. van D'oorn-van Lookeren- Campagne. In dit concert konden de aanwezigen ongetwijfeld genieten van cello-spel van bijzondere kwaliteiten. Van Isterdael beeft wel een zeer goede techniek, die een beheerscht spel brengt. Een spel, dat ge tuigt van fijne muzikaliteit, met een teer en wondermooi vibrato, b.v. in het derde deel van Tartini's concert: Grave. Dan komt men onder de ban var-, deze muziek en geniet er van. Trouwens in de begeleiding was het orkest op dreef. Het bleef op den achter grond en gaf den solist de plaats, die hij innemen moest. Na de pauze muziek der modernen. Men moet dan even wennen aan het an dere karakter der composities. Voor strijkorkest werd ten gehoore ge bracht de Serenade „In the far West" van een der meest beteekenende Engel- sche componisten: Bantock. Daarna speelde de cellist, begeleid aan den vleugel een 4-tal kleinere stukken: Le Cynge van Saint-Saëns, één van de veertien dierenportretten, die deze com ponist in 'n cyclus had gegeven. De zwaan zingt haar laatste lied; de zwanenzang, hier verwerkt tot een elegie voor cello, is van wondere bekoring, evenals het zoo bekende Abendlied van Schumann, dat bijzonder gevoelig werd voorgedragen. Tarantelle van Popper bleek een bravour- stukje, met een wonderbaarlijke techniek, vooral door het zeer vlugge tempo waar in het werd gespeeld. De solist moest dan ook, met Mevr. van Doorn, veel applaus in ontvangst nemen; een hulde, die deze laatste zeer zeker ver diende voor haar knappe begeleiding. Ten slotte volgde een Serenade van R. Volkman. Een avond alzoo waarop veel te genie ten was. Caro heeft met zijn strijkers een uit voering gegeven, die er wezen mag. Het is alleen maar jammer, dat de concert zaal niet meer bezet was. i»i SgT 4JIBH De winterbespuitingen van vrucht- boomen in het aanstaand seizoen. De .winterbespuiting met vruchtboo- mencarbolineum heeft zich sinds jaren een vaste plaats in het spToeisohema voor vruehtboomen veroverd, omdat dit middel steeds zeer gunstige resultaten bij! de bestrijding van verschillende insec ten en bijl het zuiveren der boomen van mossen en wieren heeft opgeleverd. Het vorige seizoen (1936'37) zijn de resultaten echter niet algemeen gunstig geweest en op verschillende plaatsen wa ren zijl zelfs slecht te noemen. Niet alleen was de insectendoodende werking soms onvoldoende, maar ook zijn er meer knopbesohadigingen opgetreden, dan in andere jaren het geval was. De Blantenziektenkundige dienst heeft zich van een en ander ter dege re kenschap gegeven, en een groot aantal gevallen onderzocht en vergeleken. Als resultaat van dit onderzoek kan worden medegedeeld, dat het zeer waarschijnlijk geacht moet worden, dat de .zachte win ter en het ongunstige sproeiweer, dat ge durende vrijwel de geheele sproeiperiode heeft geheerscht, en de daarmede in vele gevallen gepaard gaande ontijdige ont wikkeling der knoppen de belangrijkste oorzaken van deze minder gunstige re sultaten zijn geweest. Een wijziging van de lijst der door den Dienst bruikbaar bevonden carbolineum- soorten, waarvan de constantheid van sa menstelling gecontroleerd wordt, is daar om niet noodig gebleken. Naar verbetering van de producten in dien zin, dat ook onder minder gunstige omstandigheden gunstige resultaten ver zekerd zijn, wordt gestreefd. Door een geringe verandering van de samenstelling zal de kans op beschadi ging reeds aanmerkelijk verminderd kun nen worden, zonder dat de werkzaam heid daardoor achteruit gaat. Met klem wordt aangeraden de zoo vele jaren reeds zeer nuttig en rendabel gebleken bespuiting met vruchtboomen- carbolineum ook in het a.s. seizoen weer te doen uitvoeren, Het verdient daarbij alle aanbeveling deze bespuiting met zorg te verrichten en goed op de weersomstan digheden te letten. Vroege bespuitingen leveren over het algemeen minder gevaar op dan de late. Men dient daarom de gunstige sproeida- gen in Januari te benutten. Slechts zal men in boomgaarden, waar wintervlin- ders (trekmade) ernstig optreden na de vioege bespuiting lijimbanden moeten aanleggen. Als men genoodzaakt is de bespuiting laat uit te voeren, zal men voorzichtig heidshalve, vooral in een zachte, vochtige winter, een iets zwakkere oplossing die nen te gebruiken. Men moet voor de bespuitingen hel dere, maar vorstvrije dagen kiezen; zoo lang het hout nat is (dauw) mag niet met spuiten worden begonnen en men dient niet te laat in den middag te eindigen, zoodat de boomen vóór den avond opge droogd kunnen zijn. Naar gebleken is, wordt er thans in ons land propaganda gemaakt voor een Fransoh middel, Etimolos, dat het vruchtboomencarbolineum zou kunnen vervangen. Aangezien de resultaten vau door den Plantenziektenkundigen Dienst gecontroleerde proefnemingen met Eti molos niet voldaan hebben aan de ver wachtingen, kan door den Dienst Eti molos ter vervanging van vruchtboomen carbolineum nog geenszins worden aan bevolen .De Dienst zal gaarne proefbe- spuitingen op bescheiden schaal, die dan steeds in vergelijking met een normale carbolineumbespuiting moeten worden uitgevoerd, controleeren om het aantal betrouwbare gegevens over Etimolos te vermeerderen, maar uitvoering van bo- sDuitingen op ruimer schaal en als ver vanging vars carboli nun kn« jjp grond van de in het vorige jaar surge nomen resultaten niet worden aanbevo len. Hooger beroep. Door D. J. B., koopman te Goes, is hooger beroep ingesteld tegen het vonnis van den politie rechter te Middelburg van 2 November j.l., waarbij hij wegens diefstal is ver oordeeld tot f25 of 15 dagen hechtenis. Door den Rijksadvocaat en djn Of ficier van Justitie te Middelburg is hoo ger beroep aangeteekend tegen de vonnis sen op 1 October 1937 door de Arr. Recht bank te Middelburg, gewezen tegen: 1, I. C. du B., landbouwer te Breskens; 2. N. V. Soetemeer Fekkes' Cargadoors kantoor N. V., gevestigd te Rotterdam, waarbij Sub 1 genoemde, verdacht van het hebben van een verboden nederlage van gedistilleerd is ontslagen van rechts vervolging, met verbeurdverklaring der aangehaalde goederen, en sub 2 genoemde verdacht van „frauduleuzen invoer" en „lossing der lading zonder het daartoe benoodigde document" is ontslagen van rechtsvervolging voor wat den frauduleu zen invoer betreft en tot f 200 boete of 1 maand hechtenis voor de lossing zonder document. MIDDELBURG. Bevallen: Dl D. Rijk— Horringa, z.; A. KamermansVerhagen, z,; M. J. G. van MaarenKokelaar, z.; A. WoutersGornelisse, d.; S. H. C. Marktvoortvan Elk de Freese, z.; P. GeldofMaas, d. Overleden: A. Westerbeke, 61 j., geb. met C. J. Blaakmans. Getrouwd: C. M. Ghijson, 29 j. on O Schout, 20 j. (M. C.) Van 613 Nov. IERSEKF, Geboren: Jozina Cathalina, d. v. Johannes Izak van der Jagt en Ca thalina Jacomina Duinkerke; Paulina Jacoba, d. v. Johannes Koster en Ja- coba Johanna van der Burgt. (I. C.) Van 411 Nov KRUININGEN. Geboren: Maatje Kor- nelia, d. v. Marinus Hoogesteger en Kor- nelia Jacoba Geene; Cornelia Jannetje Elizabeth, d. v. Adriaan Jan Houtman en F'lizabeth Louisa Weststrate; Maria Aga tha, d. v. Mathias Bartels en Theodora. Hendrika Arts. Ondertrouwd: Jacobus Marinus Har- denberg, 42 j. te Wemeldinge en Janna Paauwe, 34 j. (I. C.) Van 411 Nov. WEMELDINGE. Gehuwd: A. C. Meeuwse, 23 j. jm. en J. Brand, 23 j. jd. Geboren: Cornells Jacobus, z. v. A. Paauwe en A. Anthonise. Overleden'. Johannis Hoogesteger, 81 j., weduwnaar van C. Schouwenaar. (I. C.) Van 7—13 Nov. VROUWENPOLDER. Bevallen: G. van den Bosse geb. Joosse, d. (M. C.) Van 916 November. WESTKAPELLE. Getrouwd: Adr. Min- derhoud, 26 j. jm. en Adra. de Pagter, 24 j. jd. Overleden: J. Verstraate, 81 j., wedn. van W. Minderhoud. (M. G.) Over de maand October. WISSENKERKE. Geboren: 8 Nov., Jacobus Leendert z.v. Adriaan Filius en Alida Janna de Bruine. Getrouwd: 10, Pieter Marcus de Ilaze 22 j. jm. en Johanna van der Heijde 21 j. jd.; Krijn van Liere 26 j. jm. te Co- lijnsplaat en Jacoba Flipse 19 j. jd. (N. B.) KOUDEKERKE. Bevallen: K. Koppe- jan geb. van Belzen 2 z.; S. G. Kerkhove geb. Buijis z.; M. de Witte geb. Brasser z.; M. P. Clhristiaansen geb. de Witte z. Ondertrouwd: A. Leijnse 29 j. en P. Zwigtman 25 j.; J. P. S. Prince 28 j. en A. J. Caljouw 27 j.; P. de Bree 22 j. en W. Simpelaar 25 j. Overleden: L. Polak 65 j., man van S. Brassem. (V. C.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 19 Nov.: Meest matige O. tot Z. wind, zwaar be wolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zachter, vooral in het Zuiden. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Vrijdag 4 u. 39 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6