«Gewiss® Het wereldkampioenschap Schaken. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Marktberichten VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. De zestiende partij afgebroken In een voor Euwe niet ongunstige stelling. De zestiende partij om het wereldkam pioenschap schaken tusschen Dr Euwe en Dr Aljechin, die in de Doelenzaal te Rot terdam gespeeld werd, is na 40 zetten afgebroken in een stelling, waarin Euwe het voordeel van het looperpaar heeft bij een gelijk aantal pionnen. Het verloop van de partij was als volgt: Dr Aljechin. Zwart: Dr Euwe. 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2e4 e7e6 3. g2g3 d7—d5 4. Lgl—f2 d5Xc4 5. Ddla4f Pb8d7 6. Pbl—c3 c7c5 7. Pgl—f3 a7a6 8. 0—0 Lf8—e7 9. d4Xc5 Le7Xc5 10. Da4Xc4 b7—b5 11. Dc4h4 Lc8—b7 12. Lel—g5 0—0 13. Tal—dl Dd8c7 14. Tdl—cl Dc7—b6 15. b2b4 Lc5e7 16. Tfl—dl Lb7c6 17. Lg5e3 Dd6b7 18. TdlXd7 Lc6Xd7 19. Pf3g5 Db7b8 20. Lg2Xa8 Db8Xa8 21. Pg5Xh7 Tf8—c8 22. Ph7g5 Tc 8c4 23. Pc3c4 Tc4Xclf 24. Le3Xcl Da8—d5 25. Pe4—c3 Dd5—e5 26. Lel—b2 Ld7c6 27. a2a3 Le7d6 28. e2e3 D'e5—f5 29. e3e4 D'f5g6 30. f2—f3 Pf6d7 31. Pg5h3 f7—f6 32. Ph3—f4 Dg6—f7 33. D'h4g4 Pd7e5 34. Dg4Xe6 Pe5Xf3f 35. Kgl—f2 Df7Xe6 36. Pf4Xe6 Pf3d2 37. Pe6d4 Pd2Xe4f 38. Pc3Xe4 Lc6Xe4 39. Kf2e3 Le4b7 40. Pd4f5 Ld6c7 Afgebroken. voor een zoo historisch en waardevol ob ject als het stadhuis. Zij moet bestaan uit een toepassing van het Kooi-systeem, waarbij: op elk metaal-deeltje aan de bui tenzijde van een gebouw kleine bliksem- vangers worden bevestigd, die tot groe pen, elk met een afleiding naar de aarde, worden vereenigd. B. en W. hebben aan een 4-tal, op dit gebied gespecialiseerde Nederlandsche firma's prijsopgaaf verzocht en voorts het bureau C. D. Nagtglas Versteeg te Amsterdam bereid gevonden voor een som van f 12.0 (reis- en verblijfkosten in begrepen), de opgaven te beoordeelen en de nieuwe installatie te controleeren. De keuze van dit bureau is gevallen op de N.V. Technische Maatschappij Heringa Wüthrich te Haarlem, die haar instal latie voor f 1590 wil uitvoeren. B. en W. vragen daarom een crediet aan van f 1710, wellke som kan gebracht worden ten laste van den kapitaaldienst der ge- meentebegrooting 1938. Een Koninklijk Priester dom. Gisteravond trad Prof. G. Wisse op in de Gast'huiskerk te Middelburg met een rede over bovenstaand onderwerp. Er was voor dezen avond ondanks het on gunstige weer, zeer veel belangstelling. Prof. Wisse besprak eerst het wezen van dit priesterdom. Het is geboren uit het offer, het kruis van Christus, en daarom tot offeren bestemd. Christendom is pries terdom. En daarin de functioneering der ware religie. Gelijk God den mensch schiep en in het verbond der genade her stelt, tot ambtsdrager Gods, wat zich cul mineert in het geestelijk priesterdom. En wat de beantwoording is van de open baring van het Koningschap Gods. De mensch als priester is de reflex op God als Koning. Daarna wees spr. op de hedendaagsche tegenstelling. Offeren is brengen aan God van het geslachte, het tot God opstijgende leven; daartegen over staat de moderne geest met zijn ver moorde leven, overspannen leven en ver gode leven. Vervolgens teekende spr. den koninklijken aard van dit geestelijk pries terdom, gelijk het functionneert uit de openbaring, naar de ordinantieën, en tot Gods glorie als zijnde doorwoond in ware mystiek van den Heiligen Geest. Zal er zulk een waar altaar staan, dan dient dit aan te vangen met de offerande Gods naar Psalm 51. Wat spr. breed uitwerkte in verband met Jesaja 6. Ten slotte wees spreker op den waarborg, dat dit koninklijk Priesterdom eenmaal in het witte priesterkleed zal staan voor Gods troon; daar Jezus Christus als de Pries ter, die opkwam uit de erkenning van het koningschap Gods, er de wortel en grond van is. i A. R. Kiesvereeniging. Gis teravond vergaderde alhier de anti-rev. kiesvereeniging, onder voorzitterschap van den heer H. B. Ligteringen. 'Medegedeeld werd o.a., dat de ver'kie- zingskosten voor de Tweede Kamerver kiezing door contributies en giften volle dig gedekt zijn, dat het ledental in de laatste maanden met 40 gestegen is, en tot op heden het aantal steunabonnemen ten voor „Waarheid en recht" 80 be draagt. Hierna werd na geanimeerde bespre king een gewijzigd gemeenteprogram vastgesteld. Door de 4 raadsleden zal in de komen de wintermaanden een causerie gehou den worden over verschillende artikelen van het gemeente-program. De heer G. van de Putte eindigde met dankgebed. KlGetinge. Gemeenteraad. Een bouwplan ontworpen. Donderdagavond vergaderde de Raad. Het bekende adres van B. en W. van Beusichem betreffende het begeleiden van paarden per rijwiel, wordt voor kennis geving aangenomen. O.a. was ingekomen een verzoek van eenige bewoners v. d. Parallelweg, die uitkomt op de Buijs Ballotstraat, tot het plaatsen van een straatlantaarn in het laatste gedeeltje van dit wegje. De voorzitter acht een lantaarn daar noodig. Dhr Hoogstrate onderschrijft dit. Ook dhr Straub is er voor. Hij merkt ech ter op, dat dit wegje de gemeente veel kost en dat er veel last van wordt onder vonden. Het wegje is van dhr de Groote, doch de gemeente moet het maar onder houden. Dhr Blomaard zegt, dat men aan derge lijke wegjes is gaan bouwen, omdat de gemeente zelf in gebreke is gebleven voor behoorlijk bouwterrein te zorgen. Z. h. st. wordt besloten het verzoek in te willigen. De verordening tot heffing en invorde ring van radiorechten wordt voor een jaar verlengd. B. en W. stellen voor mede te werken aan de steunregeling voor kleine boeren De voorzitter zet deze regeling uiteen, en knoopt daaraan vast de spaarregeling voor B-steun en de inzameling voor het kleeding, schoeisel- en dekkingsfonds. Dhr Blomaard zegt, dat deze inzame ling voor een gemeente als deze niet veel beteekenis heeft, omdat slechts een klein gedeelte van het ingezamelde bedrag ten bate der gemeente komt. Het zou beter zijn, wanneer de gemeente een dergelijke inzameling apart hield. B. en W. wilden voorstellen aan de steunregeling voor kleine boeren voor het tijdvak van 1 Dec. 1937 tot 1 April 1938 deel to nemen. De rijkslandbouwconsulent heeft echter meegedeeld, dat dit niet mag. Het moet voor een geheel jaar zijn. Dhr Straub zegt, dat deze gemeente voor die steunregeling niets van het Rijk ontvangt, zoodat alles te haren laste komt. Hij is er daarom ook voor, dat de rege ling tijdens de wintermaanden werkt, maar niet het geheele jaar door. Na nog eenige bespreking stelt dhr Hoogstrate voor in weerwil van de uit spraak van den rijkslandbouwconsulent, tóch te besluiten de regeling voor het tijd vak 1 Dec. 19371 Apr. 1938 toe te pas sen, zulks in verband met de meening van den Raad. Wanneer dit besluit niet zou goedgekeurd worden, zou men, zooals dit bij de gewone steunregeling hier ook het geval is, een gemeentelijke regeling kun nen maken. Aldus wordt besloten. Wanneer de gemeente tot een zelfstan dige regeling zou moeten overgaan, dan zou het noodig zijn, dat er twee andere commissieleden werden benoemd, omdat de leden, die anders door het Rijk worden aangewezen dan natuurlijk geen zitting kunnen nemen. Na eenig stemmen worden daartoe de heeren Hoogstrate en Lenshoek aangewe zen. Vastgesteld wordt een nieuwe instructie voor den gemeente-geneesheer. Voor het jaar 1938 wordt Dr K. H. Wouda weer tot schoolarts benoemd. Wegens in 't vorig jaar te veel genoten opcenten op de hoofdsom der grondbelas ting tot een bedrag van f 2470 wordt een wijziging gebracht in de begrooting voor 1937. Aan Ged. Staten zal weer ontheffing worden gevraagd van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening op school, voor het tijdvak van 1 Jan. 1938—31 Dec. 1939. Voorloopige bespreking bouwplan. De voorzitter zegt, dat steeds blijkt, dat er in de gemeente be hoefte bestaat aan bouwgrond. Men heeft zich thans verplicht geacht door het ont werpen van een bouwplan, in die behoef te te voorzien. Het plan heeft ongeveer den vorm van een driehoek. De zijden daarvan worden dan gevormd door: de in aanleg zijnde nieuwe rijksweg, Lewestraat, Schoolstraat met Achterweg en zoo weer naar do nieuwe rijksweg. Deze driehoek wordt dan door een drietal wegen doorsneden. Langs de in aanleg zijnde nieuwe rijks weg is een parallelweg geprojecteerd. Van daaruit zijn weer wegen geprojecteerd, waarvan er een uitkomt tegenover de Zomerweg, en een loopt met een flauwe bocht naar de Achterweg. De voorzitter zegt, dat er thans nog niets definitiefs kan worden besloten, maar dat hij zou willen vernemen, of de Raad zich met een dergelijk plan kan ver eenigen. D'hr Straub zegt, dat hij, wanneer er geen kostenberekening bij is, zijn mede werking niet verleent. De gemeente-architect, dhr van Maris, daartoe uitgenoodigd, licht het plan nader toe. Na uitvoerige besprekingen besluit de Raad tot medewerking aan een dergelijk voorstel, met uitzondering van den heer Straub, die op het standpunt blijft staan, dat er een berekening der kosten moet zijn. De voorzitter zet uiteen, dat dit thans onmogelijk was. Het bouwplan, zooals B. en W. dit voor stelden, zal dus nader uitgewerkt worden. De rondvraag leverde niets op. Daarna sluiting. De wegens mond- en klauwzeer af gesloten wandelpaden zullen dezer dagen weder voor het publiek worden openge steld. Een dezer degen vergaderde de Ghr.-Hist. kiesvereeniging onder lei ding van den heer A. C. Lankester. De heer C. Blomaard sprak over: „Wel ke taak heeft de overheid met betrek king tot het economische leven?" In een helder betoog behandelde spre ker hoe deze taak wordt gezien vanuit liberaal, socialistisch en Christelijk stand punt. Een levendige gedachtenwisseling volgde. Nadat nog was gesproken over hetgeen in de bladen is geschreven over grens wijziging dezer gemeente, werd deze ver gadering met dankgebed gesloten. Schore. Loop der bevolking over de maand October 1937. Ingekomen: A. van Dijke, eohtg. van M. Stevense van Zuid-Beijerland; F. Kuik en gzin, grondwerker, van Brakel; J. J. W. Lenaerts, metaalbewerker, van Tilburg Krabbendijke. In de gehouden verga dering van het Nutsdepartement memo reerde de voorzitter, dat het 20 jaar ge leden is, dat de vereeniging „Nieuw Le ven" omgezet is in een Nutsdepartement. In al die jaren heeft deze vereeniging een tijdperk gehad van groote bloei. Door ver trek en door de tijdsomstandigheden is het ledental echter sterk afgenomen en de ouderen toonen weinig belangstelling in het Nutsleven. Het bestuur meende, dat op dien weg niet doorgegaan kon worden. De kwestie van al of niet opheffing was dan ook een punt van bespreking. Door de aanwezigen werd echter besloten toch door te blijven werken. Dezen winter zal een Nutsfilm worden vertoond. Verder is besloten een spreker uit te noodigen. Bovendien worden elke maand bijeen komsten gehouden, waar door de leden iets ten beste zal worden gegeven. Wolfaartsdijk. In deze gemeente hoeft zich een comité gevormd met het doel gelden in te zamelen, om daarmede aan daarvoor in aanmerking komende gezin nen, waarin een baby wordt geboren in den tijd der gezinsvermeerdering van het Prinselijk huis, een kleinere of grootere verrassing te bereiden. Dit comité is samengesteld uit de dames: van Oeveren-de Jonge, echtge- noote van den burgemeester, voorzitster; Boot-Markusse, D'riedijk-de Jonge, Goet- heer-v. Nieuwenhuyzen, Koert-Linden- bergh, van der Linde-den Herder, Luike naar-Bliek, Heijboer-v. d. Slikke, van de Velde-Bruinooge en van der Vlis-Knoop. Het stelt zich voor in een der volgende weken een rondgang langs de huizen te doen plaats vinden om gelden voor het beoogde doel in te zamelen. Nederlandsch scheep je te Antwerpen gezonken. De schipper verdronken. Te Antwerpen is de met ijzererts geladen schuit „Verboeckhoven" in 't kanaaldok gezonken. Het vaartuig werd met een drijvende kraan weer aan de oppervlakte gebracht. Het lijk van den 56-jarigen schipper P. Hartogs uit Roosendaal werd in de kajuit gevonden. Men ver onderstelt, dat hij op het laatste oogen- blik geld en papieren heeft willen redden en niet meer tijdig de kajuit kon verla ten. In de Maas gestort en verdronken. Gistermiddag is de 25- jarige timmerman v. d. V. uit Rosmalen, die aan het brugdek van de Hedelsche brug over de Maas bezig was werkzaam heden te verrichten, door het wegschui ven van een juk, in de Maas gevallen. Na Ikorten tijd dreggen is het lijk van v. d. V. opgehaald. Wielrijder door auto gegrepen en op slag ge dood. Drie wielrijders, die van een be stuursvergadering van den Vierarn- bachtspolder te Woubrugge gisteravond huiswaarts keerden, zagen bij' een krui sing te Woubrugge plotseling een auto naderen. Een van het drietal, de heer J. Visser, kon niet tijdig voor de snel rijden de auto uitwijken, werd gegrepen en vijftig meter met den wagen meegesleurd. De man was op slag dood. Uit dakgoot gevallen. Gisteren is de 37-jarige timmerman J. V. te Papendrecht bij het schoonmaken van een dakgoot van een hoogte van vijf me ter naar beneden gestort, waarbij hij' met zijn hoofd op de straat terecht kwam. In hopeloozen toestand is de man naar het ziekenhuis te Dordrecht overgebracht. Bladriet, dat in brand wordt gestoken. In den loop van dit jaar is tot stand gekomen de alge- meene vereeniging voor rietcultuur in Nederland, welker voornaamste doel is een regelmatigen en loonenden afzet te bevorderen van het product, i.e. het blad riet, dat bestemd is voor het afdekken van de bloembollenvelden ter bescher ming tegen de vorst. Het bladriet, dat op de binnenlandsche markt niet kan worden afgezet, wordt ter vernietiging aangekocht tegen vast gesteld tarief, waarmede inzinking van de prijzen wordt voorkomen, indien het aanbod grooter is dan de vraag. Aangezien ook thans een prijsdaling dreigt, worden momenteel verschillen de partijen, o.a. te Wogmeer, op Rozen burg en te Nieuwkoop aan de vlammen prijs gegeven, om aldus te trachten het prijzenniveau zooveel mogelijk te hand haven. JL J_JJ Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. De Algemeene Vergadering der Z. L. M. zal worden gehouden op Maandag 29 No vember 1937 te Middelburg. De agenda bevat o.a.: Gontributieregeling 1938. Het Hoofd bestuur stelt voor de contributieregeling van 1937 ook te doen gelden voor 1938. Begrooting 1938. Inleiding door den heer Mr D. J. Huls- hoff Pol over het onderwerp: „De Land- bouwsteunpolitiek en haar verhouding tot de industrieele bescherming". MERKARTIKELEN BENEDEN VASTGESTELDEN PRIJS VERKOCHT. Eerste beslissing in hoogste instantie. De Hooge Raad wees gisteren arrest in de procedure tusschen N.V. Parfu merie Florence en de N.V, Pharmaceu- tische handelsafdeeling voorheen Kerk- hoff en Co. Kerkhoff brengt een bepaald merk tandpasta in den handel, waarvoor zij een verkoopprijs van 60 cent heeft vast gesteld. Grossiers en winkeliers, aan wie de vennootschap deze tandcream verkoopt verbinden zich deze waar niet beneden 60 cent te zullen verknopen, op straf van boete. De Parfumerie Florence, die niet tot de afnemers van Kerkhoff behoort, verkocht de tubes voor 49 cent. Zij werd deswege gedagvaard in kort geding voor den pre sident der rechtbank te Amsterdam. Ge vorderd werd, dat Florence de tubes niet beneden 60 cent zou mogen verkoopen op verbeurte van een dwangsom ten behoeve van eischeres van f 100 voor eiken dag, waarop in strijd met dat bevel gehandeld mocht worden. De president heeft deze vordering af gewezen, doch in hooger beroep vernie tigde hot gerechtshof te Amsterdam dit vonnis. Het hof wees den eisch toe. Tegen deze uitspraak werd cassatie aangeteekend. De Hooge Raad heeft in deze proce dure thans arrest gewezen en beslist, dat het hof terecht heeft aangenomen, dat de handelingen van Florence een onrecht matige daad tegen Kerkhoff opleveren, dat toch Florence door bewust gebruik te maken van de omstandigheid, dat perso nen, die in de verkoopsorganisatie van Kerkhoff een rol spelen, zich wederrech telijk onttrekken aan hun verplichtingen, voor zich de gelegenheid schept om regel matig handelingen te plegen, waartegen over zijn concurrenten, die hun verplich tingen naleven, machteloos staan en waardoor Kerkhoff's bedrijf wordt be nadeeld. Op dezen grond heeft de Hooge Raad het beroep van Florence verworpen. DE LANDBOUWCRISISWET EN HET BAKKERIJBEDRIJF. Voor den Kantonrechter te Amsterdam heeft gisteren een bakker terecht gestaan verdacht van het verwerken van tarwe bloem zonder georganiseerd te zijn bij de Meelcentrale en zonder in het bezit te zijn van een vergunning tot uitoefening van het broodbakkersbedrijf, afgegeven door de Meelcentrale of door den minister van landbouw. Verdachte gaf de feiten toe, doch was van meening, dat hem geen schuld treft. Nadat de betrokken ambtenaren waren gehoord, vorderde de ambtenaar van het O. M. twee geldboeten van f 10. Mr Mooy, raadsman van verdachte, voerde o.m. aan, dat verdachte bij de Ne derlandsche Meelcentrale een aanvrage ingediend had tot aansluiting. De aan sluiting als georganiseerde werd echter geweigerd op 15 Maart j.l. Op een nieuwe aanvrage kwam wederom een weigerend antwoord. Het is duidelijk, aldus pleiter, dat hier gehandeld is in strijd met het be paalde van artikel 5 van het desbetref fende besluit. Het niet georganiseerd zijn van verdachte mag hem dus in poenalibus niet worden tegengeworpen. In de tweede plaats zegt de dagvaar ding, dat verd. niet in het bezit was van een door de Meelcentrale of door den minister verleende vergunning tot het uit oefenen van het broodbakkersbedrijf. Daartegen kan echter worden aange voerd, dat 't bepaalde in art. 15 van het Grisis-tarwebesluit 1936 II onverbindend is. Immers luidt dit besluit in den aanhef: Gelet op artikel 9 van de Landbouwcri- siswet 1933, terwijl de considerans van deze wet zegt bijzondere maatre gelen te treffen in het belang van den landbouw". Elke bijzondere maatregel op die wet berustend, moet dus worden ge troffen in het belang van den landbouw. Het bepaalde in art. 15 voldoet aan dat vereischte echter niet; het houdt integen deel een beperking in van het aantal bak kerspatroons o.m. te Amsterdam. Dit heeft evenwel niets te maken met landbouwbe langen, maar met bakkerspatroonsbelan- gen, althans groote-stadsbakkerijbelangen. Hier is dus een typisch geval aanwezig van detournement de pouvoir. Amsterdamsche bakkerijkringen hebben eenige malen aan de regeering gevraagd om een sperring van het aantal bakkerij- bedrijven op grond van de bepalingen van de Landbouwcrisiswet 1933. De regeering heeft dit echter consequent geweigerd, met de motiveering, dat deze wet haar uitslui tend bevoegdhedon ten behoeve van den landbouw verleende en 'niet ten behoeve ven andere bedrijven. Hot vereischte van een ve.^nning steunt dus op het nlet-blndende aniKei 15 van het crisis-tarwebesluit 1936 II. Bovendien heeft vord. recht op ver gunning, krachtens het bepaalde in het 3de lid van dat artikel 15. Hij oefende bij het in werking treden van dat artikel het beroep van broodbakker uit als zetbaas, het artikel vereischt geen zelfstandig uit oefenen. Ook kan vergunning worden ver leend aan hen, die op het oogenblik van de in werking treding van het artikel nog geen bakker waren, doch zich wilden vestigen. Pl. drong aan op een schriftelijk von nis, dat de kantonrechter op 25 Novem ber zal wijzen. Vervoer van cigarettenpapier. Het gerechtshof te 'sGravenhage heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak tegen den 22-jarigen G. J. M., uit Goes, die op 15 December 1936 we gens medeplichtigheid aan het vervoer van ongezegeld cigarettenpapier door den Middelburgschen Politierechter is ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf De Rijksadvocaat vroeg op 27 October bevestiging en mr P. G. Adriaanse be pleitte een voorwaardelijke veroordeeling. Het Hof heeft verdachte thans veroor deeld tot 6 weken voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. MIDDELBURG. Fruitveiling van 11 Nov. Peren: Comt. de Paris 1019, klei- P'eer 47, Gieser Wildeman 49, ponds peer 6, bergamot 6, jodenpeer 712; Appels: Goudreinet 512, armgaard 47, zure bellefl. 4-7, hondsmuil 47, sterappel 710, roode paradijs 34, zoete bellefleur 35, campagne zoet 4 5, Bramley's Seedling 37, schoons van Boskoop 7, blomzoel 4, tuinzoet 911, framboosappel 10, grauwzoot 511, no taris 69, present van Engeland Diversen: Mispels 3'6, tomaten 410 ct. alles per kg. GOES. Groote veiling van 11 Nov. Zure kroetappels 0.60 gld. pi 100 kg. Kleine Veiling: Appels: Goudreinetten extra 11—18, A 10—15, B 8—14, G 6— 8, zure bellefl. A 79, B 68, G 67, Sterappels extra 912, A 810, B 6— 7, G 46, Pomme d'Orange A 9, B 8, G 5; dubb. bellefl. 26, Fr. goudreinetten 5, court pendu 26, salomó's 3, zoete'erm- gaarde 27, Geld. Holaart 58, zoete bellefl. 24, zoete campagne 24, kroet en stekapp. 0,503 gld. p. 100 kg. Peren: Comt. de Paris extra 1921, A 20, B 17, Br. Alex. Lucas extra 19, A 17, B 17, G 16; Gieser Wildeman extra 9, A 8, B 5, kleiperen extra 7, A 6, B 5, G4, Winterlouwtjes extra 8, A 7, B 5, Br. van Lade 12, Br. 'd An jon 15, Jodenpeer 6 10, wintersuikerijen 26, pondsperen 5 6, kroet en stekperen 0.503 gld. p. 100 kg. Diversen: Black Alicante 1518, mis pels 14 gld. p. 100 kg; honing 0,45 gld. p. flacon, hazen 2,392,45, fazanten 0,79 0,83 gld. p. stuk. ST. MAARTENSDIJK. 11 Nov. Off. noteering van de marktcommissie der Z. L. M.: Zomergerst 7,75, gedenat. paarde- boonen 7,25, kl. gr. erwten 910,50, schokkererwten 1416, br. boonen 9 10.50 gld. p. 100 kg; Witte eigenh. 1,301,40, Zeeuwsche bonte en blauwe 22,10, poters 0,851 gld. p. 70 kg; Groote bruine uien 4,254,30, id. klei ne f 4,50 gld. p. 60 kg (ongesort.). Tarwestroo f 15 p. 1000 kg geperst. ST. ANNALAND. Uienveiling van 11 Nov. Groote bruine uien 7,11, bonken 6,90, drielingen 4,60, pickles 8, stek 4,05, breekpeen le soort 1,702,16, id. 2e soort 0,700,71 gld. p. 100 kg gesor teerd. Totale aanvoer 24.400 kg uien en 68.200 kg breekpeen. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Nov.: Meest matige N.W. wind, zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen, waar schijnlijk regen of hagelLuien, iets kou der. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Zaterdag 4 u. 47 min,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6