De toestand in den Tuinbouw. Het wereldkampioenschap Schaken. Ingezonden Stukken. Rechtszaken THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De vijftiende partij afgebroken. Veel kans op remise. De vijftiende partij van de match om het wereldkampioenschap schaken tus- sohen Dr Euwe en Dr Aljechin, die gis teravond te Rotterdam gespeeld werd, is na 40 zetten afgebroken in een stelling, waarin Dr Euwe een pion minder heeft. Aangezien sleohts de koninginnen en elk een kasteel op het bord aanwezig zijn, is er zeer veel kans, dat de partij remise zal worden. Het vorloop van de partij was aldus: Wit: Dr Euwe. Zwart: Dr Aljechin. 1. >d2d4 d7d5 2. c2c4 c7c6 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. Pbl—c3 d5Xc4 5. a2a4 Lc8—f5 6. e2e3 e7e6 7. LflXc4 Lf8—b4 8. 0—0 Pb8d7 9. Ddle2 Lf5g6 10. Lc4d3 Lg6Xd3 11. De2Xd3 0—0 12. Tfl—dl Dd8e7 13. e3e4 e6e5 14. Lelg5 h7h6 15. Lg5Xf6 De7Xf6 16. d4d5 Tf8d8 17. d5Xc6 b7Xc6 18. Pc3a2 Lb4—e7 19. b2—b4 a7a5 20. Dd3c3 a5Xb4 21. Pa2Xb4 Pd7—o5 22. TdlXd8 Ta8Xd8 23. Dc3c4 Pc5Xe4 24. P'b4Xc6 Pe4d2 25. Pf3Xd2 Td8Xd2 26. Pc6Xe7f Df6Xe7 27. a4a5 De7—f7 28. Talfl Df6d8 29. a5—a6 Td2d4 80. Dc4a2 Td4d5 31. Da2c4 Td5a5 32. Tflbl Dd8a8 33. Dc4c7 Da8Xa6 34. Tblb8t Kg8h7 35. h2h8 Ta5alf 36. Kglh2 Da6—f6 37. Dc7c2 g7g6 38. Tb8b3 Df6f4f 39. g2g3 Df4aA 40. Dc2—d3 Talo2 Kapitaaldienst ontvangsten en uitgaven f 16.160,94. De gewone dienst heeft een post onvoorzien van f 1928,68 en een re serve voor volgende dienstjaren van f 10.000. De gemeentewoning aan den Molenweg zal publiek verkocht worden. Bij: de rondvraag vroeg dhr Versprille om voortaan des avonds om 6 uur te vergaderen. Met dit verzoek zal reke ning gehouden worden. De heer Heyboer vroeg of het bouw- verbod aan den Kaaidijk opgeheven kan worden. Dit zal later besproken worden. Verder vroeg de heer Heyboer hoe het staat met de kwestie: bouwterrein in den West-Achterweg. De voorz. antwoordt, dat de geheele kwestie in handen gegeven is van den Min. van Justitie en dat B. en W. ver der nog van niets afweten. Tholen. Pastoor L. Schamper, alhier, is met ingang van 15 dezer overgeplaatst naar de gemeente Zwaag. Zoowel in eigen als in protestantschen ikring wordt het heengaan van den Z.Eerw. heer Schamper betreurd. Hij heeft zich in deze vierjarige ambtsperiode bemind weten te maken en was een graag geziene per soonlijkheid in Tholen. Door zijn ver trek komt er een vacature in het bestuur der Oranjevereeniging. Terneuzen. Gemeenteraad. (Vervolg.) Belastingverlaging. De kermis afgeschaft. De voorzitter beantwoordt enkele punten, die bij de algemeenol beschouwingen naar voren zijn gebracht. Een afzonderlijke ge meente-administratie is er voot Sluiskil niet noodig; tezamen vormen wij een ge meente, van achterstelling van eenige buurtschap is geen sprake. Nadat ook de beide wethouders (dhrn L. J. Geelhoed en D. Scheele) enkele op merkingen hebben gemaakt naar aanlei ding van hetgeen in de beschouwingen naar voren werd gebracht, komt de vast stelling der gemeentebegrooting aan de orde. Dhr Colsen wil den ambtenaren ter ge meente-secretarie, nu de cijfers gunstiger zijn, de „crisiskorting" van 2.5 pet., in gesteld bij besluit van 17 Oct. 1935, niet meer in rekening brengen. Namens de S. D. fractie vraagt dhr Colsen herstel van den ouden toestand. Ook dhr Lam- brechtsen van Ritthem acht het intrekken van deze korting nu wel gewenscht, zoo ook dhr Duurinck. Hij wijst echter op het andere gemeentepersoneel, dat eveneens een offer heeft moeten brengen; hij wil herstel over de geheele linie. Dhr den Hamer achtte aanvankelijk een vorm van salarisverhooging niet ge boden. Nu hij de geheele begrooting voor zich ziet, terwijl hij tengevolge van deva luatie verhooging van uitgaven voor de gezinnen aanwezig acht, acht hij het in trekken van de korting gemotiveerd. Dhr Verlinde ziet den toestand voor Terneuzen niet zoo gunstig als de andere heeren. Hij ziet voor den middenstand nog geen verbetering ten opzichte van den toestand in 1935, toen de korting werd in gevoerd. De crisis-toestand is er nóg en hij acht het voorbarig om nu reeds de korting ongedaan te maken. Dit blijkt ook het gevoelen van dhr P, van Cadzand, Dhr D. Scheele (weth.) wijst er op, dat nu pas twee jaar geleden deze korting werd ingevoerd. Is het nu reeds tijd om deze in te trekken? Doordat de vier twee- jaarlijksche verhoogingen werden omgezet in acht eenjaarlijksche, is voor de mini mum-salarissen de druk iets minder ge worden. Waarom niet eens drie jaar na invoering over de wenschelijkheid tot in trekking van deze korting gesproken? Een jaar wachten lijkt spr. zeer gewenscht. Ook dhr L. J. Geelhoedt (weth.) deelt deze meening. In stemming gebracht wordt aangeno men het voorstel om de 2.5 pet. korting voor ambtenaren ter gemeente-secretarie en voor de politie in te trekken; aan de gemeentewerklieden zal 50 cent per week worden toegekend. In de middagvergadering zijn alle leden aanwezig. Een bedrag van f 175 is geraamd voor kosten inzake de bescherming van de be volking tegen luchtaanvallen. Een sub sidie van f 3500 wordt verleend aan het ziekenhuis in de kom der gemeente; aan het R. K. ziekenhuis een subsidie van f 1000. Dhr Riemens (C. H.) wil de kermis met twee dagen (Maandag en Dinsdag) bekor ten. Dhr Scheele wil liever afschaffing van de kermis. Nadat hierover van ver schillende zijden het woord is gevoerd, terwijl dhrn Scheele en Den Hamer er op wijzen, dat zij natuurlijk principieel tegen behoud van de kermis zijn en de opbrengst van staangelden (plm. f1600) deswege willen derven, wordt met 87 stemmen besloten de kermis af te schaf fen. Voor de Ambachtsschool, de Schippers- school en voor het Landbouwhuishoud- onderwijs is op de begrooting resp. 10.000, 850 en 850 gulden uitgetrokken. Besloten werd de opcenten op de perso neels belasting met 40 te verlagen. Schandelijk gedoe. Een kwestie tusschen een begrafenisonderne mer en de r.-k. kerkelijke overheid heeft te Breda Dinsdag tot pijnlijke inci denten geleid. De regeling van de begrafenissen, het binnendragen van stoffelijke hulsels in de kerk en het vervoer naar de r.-k. be graafplaats is door de gezamenlijke pastoors der elf parochies te Breda toe gekend aan één onderneming, welke daardoor in een monopolistische positie is komen te verkeeren, hetgeen ook in de tarieven tot uiting komt. In breeden kring bestond hierover reeds geruimen tijd groote ontevredenheid, zoodat de op richting van een tweede begrafenisonder neming menigeen welkom was. Deze tweede ondernemer, eveneens een r.-katholiek, kreeg spoedig vele opdrach ten, waaraan echter een einde dreigde te komen, toen de gezamenlijke pastoors per deurwaardersexploit aan den onderne mer en diens bidders en dragers den toe gang tot de elf Bredasche parochiekerken en tot de r.-k begraafplaats verboden. Sindsdien kon de nieuwe onderneming derhalve de kisten niet verder brengen dan tot den ingang der kerk of van de begraafplaats, waarna de stoffelijke hul sels verder door de familieleden kerk- of grafwaarts moesten worden gedragen. Toen nu gistermorgen, aldus de N. R. Crt., de uitvaart van de echtgenoote van een familielid van den nieuwen onderne mer zou plaats hebben, bleek de oprit tot het plein voor de St Annakerk versperd door de lijkauto met dragers der semi- 'kerkelijke onderneming en verbood de koster den bidder der nieuwe onderne ming namens den pastoor ook den toe gang tot het kerkplein. Midden op den openbaren weg moest hierop de kist met het stoffelijk overschot van de lijkauto der nieuwe onderneming in dien der oude worden overgeladen, waarna zij door deze laatste naar de 7 M. verder gelegen kerk werd gereden en de dragers der oude onderneming haar de kerk binnendroegen. Een soortgelijk too- neel herhaalde zich na afloop van den dienst. Nog erger was het echter bij de be graafplaats Toon de rouwstoet aankwam, bleek de toegang door de snel vooruit gereden auto der oude onderneming ver sperd te zijn, terwijl de zijhekken met kettingen en hangsloten waren gesloten. Ook daar moest het stoffelijk hulsel voor de laatste 10 M. worden overgedragen, terwijl de familieleden in de volgauto's op straat moesten uitstappen. Onmiddellijk nadat het laatste familie lid de begraafplaats had betreden, werd ook de hoofdpoort dicht geworpen en met een hangslot met ketting gesloten. Zelfs aan de naaste buren van de overledene werd de toegang geweigerd Het publiek heeft duidelijk van zijn misnoegen óver deze pijnlijke incidenten blijk gegeven. Ergerlijk misbruik van macht en gezag! Schot gelost op ohauf- f e u r. Gisteravond is te Terwinselen een roofoverval gepleegd op een chauf feur van den igemeentelijken autobus- dienst. Als door een wonder is de man rtjiet Igewond door een kogel, die een gemaskerde man op hem heeft afgescho ten. Hij was aan het eindpunt van den dienst en juist bezig met het invullen der controlelijsten, toen iemand de bus na derde en op de treeplank ging staan. Hij eischte tot tweemaal toe de goldtasch, die in de bus htng, terwijl hij den chauf feur Busch met een revolver bedreigde, De chauffeur overtuigd, dat het den man ernst was, boog zich bliksemsnel voorover achter het stuur en gaf den man tegelijkertijd een trap. Doch op hetzelfde moment vuurde deze zijn revolver af. De kogel vloog over Busoh heen en drong in het hout van de bus naast de bestuur dersplaats. Zoomin in de bus als in de naaste om geving bevond zich iemand, aan wien Busoh zijn wedervaren kon vertellen. Onmiddellijk daarop vertrok B. naar Heerlen, waar hij de politie waarschuw de. Tot nu toe heeft men echter geen spoor van den dader kunnen ontdekken. De man droeg een groot masker en was, voor zoover dat te schatten was, om streeks drie en twintig jaar. (Telegr.) Buurvrouwen-ruzie. Te Zwol- le is gistermiddag oneenigheid ontstaan tusschen de buren B. en Uit den B. De ruzie ontstond tusschen de beide vrouwen, toen zij de stoep aan het schrob ben waren. De twist werd voortgezet door den man van mejuffrouw Uit den B. eenerzij ds en aan den anderen kant door den 84-jarigen vader van mejuffrouw B. Toen de laatste Uit den B. te lijf wilde, hield deze hem met een bezem van zich af. Hij sloeg hiermede den ouden man op het hoofd. Deze werd hierop zoo drif tig, dat hij zijn mes greep en hiermede zijn tegenstander een diepen steek in het hoofd achter het oor toebracht. In ernstig gewonden toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis overge bracht. Men vreest voor zijn leven. De oude B. is in het hoofdbureau van politie ingesloten. Pogingtotontvoering. Maan dagmiddag hebben eenige personen, die in een auto waren gezeten, op de Zuid zijde te Bodegraven getracht een min derjarig meisje, het dochtertje van den landbouwer V. te ontvoeren. Het kind zette het echter op een schreeuwen, waarna do onverlaten het hazenpad kozen. Dienzelfden middag schijnen de hee ren hetzelfde spelletje geprobeerd te heb ben op nog andere plaatsen van het dorp. Ieder spoor van de aspirant-ontvoer ders ontbreekt. Tientallen inbraken tot klaarheid gebracht. Dank zij de ijverige en nauwgezette na sporingen der Enschedesche recherche is een flinke opruiming gehouden onder het inbrekersgilde en daardoor een gevoel van veiligheid onder de bevolking terug gekeerd. De vier gearresteerde inbrekers heb ben thans een volledige bekentenis afge legd en als gevolg daarvan zijn aange houden M., P. en v. d. B., die inmiddels ook hun medeplichtigheid hebben erkend. De hoofddader is wel de 30-jarige B. R., die over 45 inbraken volledige ophelde ring heeft gegeven, welke hij dan eens met dezen, dan met genen der gearres teerden heeft gepleegd. De eerste dezer serie vielen reeds in de jaren 1932 en 1933. Doordat ze zoo lang ongehinderd konden „werken", traden de heeren steeds driester op. De inbraak in het pen sion van mevr. L. bijv. werd op touw gezet, toen twee man der bende de dames haar woning zagen verlaten en haar hoorden zeggen, dat zij naar de bioscoop gingen. In een minimum van tijd waren ze binnen en hadden ze de f 120 maand salaris van een der dames in handen. Aan het licht kwam thans ook een dief stal in een textielfabriek, waarvan nooit aangifte was gedaan. Bij een der inbraken vielen hun der tig gouden tientjes in handen, welke bij een bank te Amsterdam werden ingewis seld en na de devaluatie f 12 per stuk bleken op te brengen. In totaal hebben ze voor eenige duizenden guldens in con tanten buit gemaakt, ongeacht nog de enorme hoeveelheid goederen, waarvan de waarde wel even groot is. Alleen reeds in de textielfabriek hebben ze heele sta pels manufacturen gestolen. De goede ren en het geld werden bewaard in ge heime bergplaatsen, welke enkele bende leden opi de zolders hunner woningen hadden ingericht. Vermoedelijk zullen nog meer arresta ties volgen, daar bij het verdere onder zoek steeds nieuwe aanwijzingen werden verkregen. .Vrouw zet inbraak in scene. Er is terzake van de inbraak, welke verleden week in eon kruideniers winkel te Bussum is gepleegd, oen onver wachte wending gekomen. De vrouw des huizes, de 32-jarige M., heeft bekend dat zij zelf de inbreekster is! Zij heeft 's nachts de kamers overhoop gehaald en de papieren uit het geldkistje over den grond verspreid; dat er een bedrag van 20 gulden zou worden vermist, heeft ze verzonnen. Het briefje, dat op tafel lag en waarin de inbreker waarschuwde, dat het kind van drie maanden, dat in de wieg lag, zou worden ontvoerd, heeft ze bovendien zelf geschreven! De vrouw, die klaarblijkelijk niet ge heel wel bij het hoofd is, zal wegens het doen van valsche aangifte worden ver volgd. Knaapje schiet zijn broertje dood. In Zondereggen on der de gemeente Baaile-Hertog (N.-Br.) heeft een droevig ongeluk plaats gehad, waarbij1 een 12-jarige jongen 't leven liet. Een zoon van den landbouwer B. ver maakte zich met een geweer door op vo gels te schieten. Juist toen hij aanlegde op een ekster en aftrok, kwam zijn broer tje voor het geweer langs geloopen, met het gevolg, dat de knaap dood bleef. De oudere jongen geraakte geheel overstuur en is na zijn vader te hebben gewaarschuwd verdwenen. Tot nu toe is hij nog niet gevonden, Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Aan de lezers te Goes en omstreken. Het zal wel niemand ontgaan zijn, dat dit jaar het 300-jarig bestaan van de Sta- ten-Vertaling is gevierd. Welk een zegen is in deze vertaling ons volk geschonken. Onze afd. van het Ned. Bijb, Gen. heeft u voor eenigen tijd in de gelegenheid ge steld uw dankbaarheid te uiten, door een gave voor den arbeid van het N. B. G. in Ned.-Indië. Maar' nu willen wij op onze beurt u gaarne iete geven. En wel een avond, die ons de wordingsgeschiedenis „van papyrus tot Staten-Vertaling" voor oogen zal stellen. Niemand minder dan Ds E. Boeke, de bekende secretaris van het N.B.G. zal ons hierover spreken, aan do hand van lichtbeelden. Tevens zult gij weer in aanraking komen met het prach tige werk van het N.B.G., dat ons aller liefde verdient. Wij vonden het Z.-Bevel, a Kapella-koor bereid, geheel belangeloos tot het welslagen van dezen avond mede te werken. Omtrent de nadere bijzonder heden licht de advertentie in het no. van gisteren u in. Wij verwachten Donder dagavond de belangstelling van velen. Met hartelijken dank aan de redactie voor de verleende plaatsruimte. Namens het bestuur van de afd. Goes c.a. van het N.B.G., H. BOERSMA, Secretaris. Kloetinge, 9 Nov. 1937. Terug tot het peil van 1932. Toch draaien nog heel wat groenten door. Ondanks de verbetering in den afzet van de tuinbouw-producten, draaien er toch nog altijd heel wat groenten op de veilingen door, d.w.z. dat ze onver kocht blijven en dus vernietigd worden, voorzoover ze althans niet door distribu tie aan werkloozen toch nog een nuttige bestemming vinden. Blijkens het driemaandelijksch verslag over de werking van de crisismaatregelen over het tweede kwartaal van dit jaar, dat dezer dagen is uitgekomen, bleven in dat tijdperk op de veilingen de volgende partijen groenten onverkocht, waarnaast ter vergelijking die van de overeenkom stige periode van 1936 zijln geplaatst: 1936 1937 Aardbeien 1.000 kg. 3.000 kg. Andijvie 354.000 kg. 99.000 kg. Andijvie 886.000 st. 362.000 st. Bloemkool 694.000 st. 622.000 st. Knolselderij 11.000 st. 2.000 st. Komk. kas 41.000 st. 29.000 st. Idem platglas 1.948.000 st. 609.000 st. Kool, Deensche witte 520.000 kg. Kool, spitskool 132.000 kg. 44.000 kg. Kroten 2.000 kg. 470.000 kg. Peen, bos 4.000 bos 37.000 bos Peen, breek- kg. 581.000 kg. Postelein 150.000 kg. 93.000 kg. Peterselie 43.000 bos 22.000 bos Prei 788.000 kg. 317.000 kg. Raapstelen 819.000 bos 118.000 bos Radijs 275.000 bos 401.000 bos Selderij 61.000 bos 32.000 bos Sla 19.775.000 st. 4.292.000 st. Sla 96.000 kg. 71.000 kg. Spinazie 1.636.000 kg. 260.000 kg. Uien 5.000 kg. 77.000 kg. Voor 1937 is de doorgedraaide hoeveel heid sla gescheiden opgegeven voor glas sla en natuursla; van glassla bleven dit jaar in het 2e kwartaal 3.210.000 stuks onverkocht, van natuursla 1.082.000 st. Over de geheele linie is hier reeds een vermindering van de onverkoopbaarheid te constateeren, behalve ten aanzien van de restanten van de wintervoorraden, die in grootere hoeveelheden dan het vo rige jaar tot in het voorjaar waren bliji- ven liggen. Men moet hierbij voorts in aanmerking nemen, dat de flinke verbetering van de tuinbouw eerst na het tweede kwartaal is begonnen, omdat eind Juni een begin werd gemaakt met een ruimere beschik baarstelling van geld voor den groenten- handel op de Duitsche clearingrelkening. In de maand September werd b.v. naar Duitschland uitgevoerd voor een waarde van f 1.112.000 tegen slechts f358.000 in dezelfde maand van 1936. De Engelsche uitvoer beliep in September 1937 een bedrag van f 1.085.000 tegen f 659.000 in September 1936. In totaal was de waarde van de tuinbouwuitvoer in September '37 102 procent grooter dan die van Sept. '36 terwijl de hoeveelheid steeg met 49 pet. Hiermee is de tuinbouw-uitvoer terug gekomen op het peil van 1932. Het zijn op het oogenblik voornamelijk de oude schulden en andere zwaar drukkende vaste lasten, die de armoede in het tuin dersgezin brengen. Er begint echter de kans op een betere toekomst te dagen Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 9 November 1937. Dó volgende personen waren gedag vaard: Wa. de S., 43 j., zonder beroep, huis vrouw van J. P. F. de G. te Terneuzen, wegens beleediging van Johanna Rosalie van den Berghe. Eisch f 20 of 12 d. h., uispr. f 15 of 10 d, b L, A. B. v, d, V., 38 J., landbouwer te Koewacht, wegens beleediging van Mairia Verdunnen te Overslag. Eisch f 10 of 6 d. h., uitspr, f 10 of 5 d. h. L. M. T,, huisvr. van G. F. S., 61 j., zonder beroep, te Hulst, wegens beleedi ging van Juliana Pauwels. Eisch f 10 of 6 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. h. A. E. C., 38 j., arbeider te Koewacht, wegens mishandeling van Aug, de Let ter. Eisch 14 d. gev. straf., uitspr. 1 w. gev.straf. J. J. D., 57 j., schipper te Rotterdam, wegens verzet tegen de politie te Sas van Gent. Eisch f 25 of 15 d. h., uitspr. f 20 of 10 d. h. 1. I. G., 41 j., zonder beroep, 2. E. J. V., 40 j., timmerman beiden te Selzaete (B.), wegens diefstal van mosselen. Eisch ieder 1 mnd. gev.straf, uitspr. ieder f 20 of 10 d. h. 1. J. E. L., 34 j., kraangeleider, 2. J. M. A. G., 35 j., metaalbewerker beiden te Gent (B.), wegens diefstal van mosse len, toebehoorende aan Th. Rammeloo te te Hoek. Eisch ieder f20 of 12 d. h., uitspr. ieder f 20 of 10 d. h. H. J. K., 21 j., tuinderskneoht te Haamstede, thans te Zaandam, wegens ,1e. idiefstal van 2 lederen riemen en een bagagetasch toebehoorende aan G. W. Brands; 2e. oplichting van een be drag van f 1,50 ten nadeele van A. L. Gapello, door dezen bedriegelijk mede te deel en dat hij een telegram had ontvan gen dat hij naar huis moest omdat zijn zuster de volgende week zou trouwen en dat hij niet voldoende geld had voor de reis, alles gepleegd te Haamstede op 16 Juni 1937. Eisch en uitspr. 2 mnd. gev.straf. De overval op dokter De Ridder. De Haagsche rechtbank deed uitspraak in de strafzaak tegen de twee jongeliedon, den 23-jarigen kantoorbe diende J. G. V. en den evenoens 23-jari gen los-werkman J. J. H. Z., die in Aug. van dit jaar een overval gepleegd hebben op dokter De Ridder, in diens woning aan het Oranjeplein te 's Gravenhage. Ter zake van dezen overval en een door hen gepleegde inbraak in een meu belfabriek aan het Smidswater werden beiden tot 3 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De eisch was tegen beiden vier jaar geweest. Pluimvee is geen vee. De rechtbank te Arnhem verklaarde ten aanzien van J. B. bewezen, dat hij in de gemeente Zevenaar afgeleverd heeft een mengsel van waren als pluimveevoeder terwijl op de verpakking niet zichtbaar waren aangegeven de verschillende enkel voudige grondstoffen, waaruit dat meng sel was samengesteld, terwijl dit zichtbaar aangegeven is voorgeschreven ten aan zien van veevoeder. De rechtbank oordeelde, dat pluimvee voeder niet is te brengen onder veevoe der en pluimvee niet onder vee. Er volgde derhalve ontslag van rechtsvervolging, waartegen de officier van justitie te Arn hem cassatie aanteekende. De officier was van meening, dat bij wel overwogen taalgebruik onder „vee" zeker ook „pluim vee" is begrepen en nu een definitie van veevoeder ontbreekt, daaronder ook pluimveevoeder moet worden begrepen. De Hooge Raad heeft in deze zaak ar rest gewezen en overwogen, dat niet uit eenig voorschrift der wet van 31 Dec. 1920 volgt, dat het wettelijk begrip vee voeder mede voeder voor pluimvee om vat, terwijl de geschiedenis dezer wet allerminst doet zien, dat waar van vee voeder werd gesproken, ook aan pluim veevoeder werd gedacht, dat dan ook de betee'kenis van het woord veevoeder in voormelde wet zich naar het gewone spraakgebruik richt, hetwelk niet mede brengt dat onder vee ook pluimvee wordt verstaan en evenmin, dat met veevoeder ook op pluimveevoeder wordt gedoeld. De Hooge Raad verwierp het cassatie beroep. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Nov.: Meest matige tijdelijk wellicht krach tige N. tot W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk nog regen- of hagelbuien, weinig verandering in tepiperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 766. Licht op voor fietsen: Donderdag 4 u. 50 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6