DE ZEEUW mmrn p533m Uw HOEST TEGEN DEN STROOM akker's Abdijsiroop TWEEDE BLA Uit de Provincie. verdwifnt in 24 uur! WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. VAN WOENSDAG 10 NOV. 1937, Nr 35. TWEEDE KAMER. DE ALGEMEENE BESCHOUWINGEN OVER DE RIJKSBEGROOTING. De S.D.A.P. zal zich tegen de defensie plannen der Regeering verzetten. Na het afscheid van Mr Aalberse, is gisteren onder leiding van den tweeden voorzitter, den heer femeenk, het alge meen politiek debat begonnen. Eerste spreker was de heer Al b a r d a (S.D.A.P.) die eerst stilstaat bij den uit- Ir. J. W Albarda slag der verkiezingen, waaruit de ge hechtheid aan den democratischen staatsvorm is gebleken. Dat extremisten hier nog kunnen spreken, danken zij de democratie. In de aanwezigheid van deze groepen in de Kamer moet men een ver sterking der democratie zien, die haar bestrijders niet vreest. Het heeft de communisten niet gehol pen dat zij zich hebben gehuld in het gewaad der democratie; zij zijn terugge bracht van 5 op 3 zetels. Doch het is niet Mussert geweest die Moskou verslagen heeft. De N.S.B. zelf is, wat hun stemmenaantal betreft, sedert 1935, gehalveerd. Ook voor een andere partij was de ver kiezingsuitslag catastrofaal: van 6.0 pet. daalde het stemmenpercentage der liberalen tot 3.9 pet. De tijd der liberalen is voorbij. Hun teruggang zou echter niet zoo catastrofaal zijn geweest zonder een hardnekkige ontkenning van sociale stre vingen en zonder een anti-socialistische politiek. Spr. erkent, dat de heer Golijn bij de verkiezingen een groot persoonlijk suc ces heeft behaald, doch de uitslag vorm de geen basis voor dit kabinet. Herhaaldelijk heeft de heer Golijn zich uitgesproken voor een kabinetsvorming op breede basis. Met deze milde en ruime opvatting heeft hij de stemmen van vele niet-a.-r. kiezers gewonnen. Waarom het hem niet gelukt is een Kabinet op breede basis samen te stellen, onthoudt hij de Kamer. Is het juist, dat aan de linksche mi nisters slechts ondergeschikte zetels zijn aangeboden? Dan pleit het voor den heer van Lidth de Jeude en anderen, dat zij in dit aanbod niet zijn getreden, De heer Golijn zegt, dat waarschijnlijk de vrucht van de vorming van een kabi net op breede basis nog niet rijp was, maar was het geen verboden vrucht? (Vroolijkheid.) D'r Golijn zegt met de fracties geen overleg te hebben gepleegd. Maar hij heeft de fractie-voorzitters gesproken en het zou onaannemelijk en zelfs onbehoor lijk geweest zijn, volgens spr. als die hun fracties niet zouden hebben ingelicht. Spr. neemt aan, dat de heer Schouten dr Golijn het coalitiekabinet heeft opge drongen. Spr. zet dan in den breede de verschil len tusschen de coalitiegenooten uiteen, o.a, over de souvereiafteit Gods ia ver band met het staatkundig gezag; er is een lange lijst van wetsontwerpen die do regeering laat rusten omdat daarvoor geen overeenstemming kan worden ge vonden in het kabinet. De memorie van antwoord ie teekenend voor den koers waarin dit kabinet varen zal. Niet de katholieke opvatting over de bedrijfsschappen, doch de anti-revolutio naire opvatting van bevestiging van de vrijwillige ordening komt er in tot uiting. Het christelijk cachet moet op het re- geeringsprogram worden opgedrukt door drie punten. Met bezorgdheid ziet spr. de voorsteilen omtrent de huwelijkswetgeving tegemoet. Hij vreest beperking der zelf standigheid der vrouw. De voorgenomen kindertoeslagxegeling is aanleiding tot een woord van waarschuwing. Het zou onverantwoordelijk zijn het onberaden sluiten van huwelijken en het onberaden vormen van kroostrijke gezinnen te be vorderen, gezien de groote werkloosheid onder de bevolking. Den katholieken mi nisters raadt spr. aan de Zondagswet 1815 in de spelling-Marchant, in het zui den des lands op groote schaal te ver spreiden. Het effect op het katholieke volk zou leerzaam zijn. De noodzakelijkheid^ van uitbreiding der militaire uitgaven erkent spr's frac tie. Zij aanvaardt echter niet elk regee- ringsvoorstel. Wie oog heeft voor andere dan militaire belangen moot zeggen, dat de defensiebegrooting de financieele draagkracht des lands te boven gaat. Gaan de defensie-plannen der regoering door, dan gaan wij een reeks van jaren tegemoet met ongedekte tekorten. De so ciaal-democraten zeggen onverbiddelijk „neen" op de plannen der regeering, die onmogelijk maken dat noodzakelijke so ciale voorzieningen worden getroffen: be strijding der werkloosheid, verlaging leer- lingenschaal, nooden van ouden van da gen, loonsverhooging overheidspersoneel, vermindering indirecte belastingen. Statistische studiën in de groote ste den hebben de verschrikkingen der per manente werkloosheid doen blijken. De el lende in de gezinnen der werkloozen is onpeilbaar, Van deze gezinnen vraagt minister Romme, dat zij' een kwartje per week zullen sparen. Spr. wil zijn gevoe lens hierover liever niet uiten. De verlaging der leerlingenschaal zal onze weerbaarheid op cultureel en econo- gebied vergrooten. Er moet ruimte worden gezocht voor sociale voorzieningen. Daartoe zijn er twee middelen: tempering der defensie uitbreiding en vermeerdering der rijks- I inkomsten. Wat het laatste betreft is spr. voor de aangekondigde heffing op het ontgaan van belastingen door naamlooze vennootschappen. Spr. vraagt, dat de- regeering gegevens zal verzamelen omtrent het overgaan voor de sociale verzekeringen van een fondsenstelsel naar een omslagstelsel of een gemengd stelsel. In bedrijven, werkend voor de binnen- landsche markt, is de conjunctuur niet verbeterd. De werkloosheid blijft een pro bleem. De voor het Werkfonds uitgevoerde werken compenseeren lang niet da ver mindering der aanbestedingen door pro vinciën en gemeenten. Ook op het gebied van wegenbouw kan men spreken van vertraagde uitvoering. Dringend heeft ons volk behoefte aan een sociale politiek, welke voorziet in een bestrijding der werkloosheid, wil het volk niet ten gron de gaan aan de lasten der defensie. De heer Kersten (S.G.P.) verheugt Ds. G. H. Kersten zich over den verkiezingsuitslag, welke den afkeer van 'tvolk tegen de dictatuur demonstreerde, en wijst verder op den invloed van den persoon van Dr Golijn op het stemmencijfer der A.R. Partij. De grondslag door Dr Colijn oorspronkelijk aan een samenwerking op breede basis gelegd, was geen andere dan het oude liberale ideaal van de „burgerlijke en christelijke deugden", d.w.z. van een christendom zonder Christus. De leider der A.R. Partij heeft onder goedkeuring der partij zelve de eeuwige beginselen van Gods Woord verloochend. Spr. betoogt voorts, dat de overheid de taak heeft Gods wetten te handhaven. Dit beginsel verloochenen niet alleen de nationaal-socialisten, doch ook de anti revolutionairen, die zich niet tot taak stellen den waren godsdienst te bevor deren en het rijk van den antichrist uit te roeien. Spr. komt op tegen de politiek van het kabinet, die zich niet keert tegen den roomschen antichrist. Spr. pleit voor strenge handhaving der Zondagswet. Met de defensieplannen stemt hij in. Het is onverantwoordelijk een half afgericht en uitgerust leger te velde te zenden. Spr. vraagt zich echter af, of de belastingen nog kunnen wor den verhoogd. Zouden de benoodigde gelden niet kunnen worden gevonden door vereenvoudiging van het Staats apparaat? Spr. houdt vol, dat vernietiging van levensmiddelen een verachting is van Gods Woord en hij acht het mond- en klauwzeer een straf daarvoor. Spr. waarschuwt tegen overheidsingrij pen in het maatschappelijk leven, met name tegen continueering van het crisis apparaat. De overheidszorg, ook van de gemeenten, moet worden beperkt. De vergadering werd daarna geschorst tot hedenmiddag één uur.. Na hot opmaken van do voordracht voor de benoeming van een voorzitter zullen de algemeene beschouwingen wor den voortgezet. Eerste sprekers zullen zijn de heeren De Marchant et d'Ansembourg en Rost van Tonningen, beiden N.S.B. als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt. Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nöct meer dan vroeger, nu hel beproefde hoesf-geneesmidciel! Por flacon 90 ct., f 1.50, f. 2.40. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Boete teruggebracht van 1600 tot 50. Zooals Zaterdag gemeld heeft het Tweede Kamerlid, de heer Drop, den mi nister vragen gesteld, naar aanleiding van het feit, dat de huisbrandcommissie, ingesteld door de z.g. kolenconventie, aan de coöperatieve kolenvereeniging D.E.L. te Vlissingen, aangesloten bij de Zeeuwsche Federatie van coöperaties en kolenbonden, een boete van f 1600 had opgelegd, omdat deze coöperaties naar de meening van de huisbrandcom missie bij de vermelding van de onder goedkeuring der huisbrandcommissie vastgestelde detail-prijzen ook mededeel de, wat de werkelijke berekende prijzen zouden kunnen zijn. Van bevoegde zijde vernam de „Midd, Crt.", dat de huisbrandcommissie deze boete heeft teruggebracht tot f 50. Dammen. De voorloopige uitslag van den gisteren gespeelden wedstrijd tusschen Kruiningen II en Krabbendijlke II in de 2e klasse afd. A luidt als volgt: Resp. Kruiningen II en Krahbendijtke II: J. v. d. ParelM. v. Hekke afgebro ken; P. v. d. BergeG. Nieuwenhuize 02, E. de BelJ. v. d. Vrede afgebro ken J. v. WattemG. Haverhoek 20, M. DekW. Hoogesteger afgebroken; M. de BakJ. Tramper afgebroken; J. 01- reeJ. .Holle-stelle 2O, H. BlokL. Zuidweg 20, J. de BelA. Hollestelle FEUILLETON. door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 26.) o— „Maar ik zeg je, ik zal wel eens even imet je vader komen praten". „Het is vriendelijk aangeboden, maar noodig is het niet, dank je", zei Doris koel. „Enfin, als je 't bepaald niet wilt, is 't een ander ding-; maar.kijk eens; kijk eens-, wat een volk! 'kHeb nooit zooveel hij elkaar gezien. Wat is 't een zaakje, niet? 'k Hoop maar dat mijnheer Dtelacot er berouw van heeft. Was bij wat meer toeschietelijk geweest en had hij dien ar men man een kleinigheid gegeven, dan zou 't nooit gebeurd zijn", Do-ris zweeg. Ze wist, dat het een on begonnen zaak was juffrouw Sedgewick duidelijk te maken, dat de zaak zich ook we-1 anders kon hebben toegedragen. Maar inwendig wat ze kwaad over het weinig eerlijke van de door juffrouw Sedgewick gemaakte opmerkingen. „Mogelijk is het wel goed, dat dit ge beurt", ging juffrouw Sedgewick voort, „het kan hem 'bekeeren van zijn kwaden weg. Mijnheer Delacot dreigde den armen man te zullen neerschieten, wanneer hij terugkwam. Hoe weten we dat D-oris kon zich niet langer bedwingen. „Men zegt zoo iets, juffrouw Sedge wick, men vertelt het, maar is er niemand, die er bij geweest is; men moest zoo iets niet zeggen, vóór uit het onderzoek de werkelijkheid is gebleken. En dan nóg doet men heter er niet over te spreken." „Nu ja, dat is zoo. Maar je weet ook wel, dat men er niet ge-makkelijk toe komt een aanklacht in te dienen tegen een man als mijnheer Delacot. Over het algemeen boet de Ikleine man wel voor zijn mis daad. Bovendien, ik vind, dat het feit, dat hij de arme vrouw den dag er op een mand met waren zond, toch niet ten gun ste van hem spreekt. Ik ben erg nieuwsgierig naar wat de dominé van dit alles zal zeggen," ging juffrouw Sedgewick voort; „ik ben er ze ker van, dat hij er veel verdriet van zal hebben. Ik herinner me niet, dat zoo iets eerder is gebeurd. Ik hen maar blij, dat mijnheer Delacot geen familie van me is; hijl is o-pi 't oogenblik de meest gehate man uit de omgeving." Plotseling trad buiten een vreemde stilte in; de menschen zwegen, en beiden, juffrouw Sedgewick en Doris, vlogen naar het venster. Dicht in de buurt zagen ze een lijkwa gen door één paard getrokken, omstuwd door een dichte menigte. Er scheen een stilte over de menschen gevallen te zijn en slechts het geluid van vele voetstappen klonk op. Het klonk onheilspel lend. Doris huiverde -bij den aanblik van het gelaat van de zich langs de straat be wegende menschen. 'n Onbestemd gevoel maakte zich van haar meester; ze wist niet waarom. „Lieve," riep juffrouw Sedgewic.k, toen ze -haar zwijgende gezellin aankeek, „je bent zoo bleek als een laken!" ,,'t Is een angstig gezicht", zei Doris. „Nooit eerder ben ik te midden van zulk een menigte geweest. Het luisteren naar de voetstappen maakt angstig, 't Doet me denken aan wat ik wel eens las over de Fransche revolutie." „Eén kleinigheid is in staat in die me nigte een paniek te brengen," merkte juf frouw Sedgewick op; wanneer mijnheer Delacot hier in de buurt gezien werd, zou 'twel eens slecht met hem kunnen afloop'en." „Schei uit!" riep Doris, „schei er over uit!" Juffrouw Sedgewick wierp een onder zoekenden blik naar haar bezoekster. „Ik veronderstel, dat je mijnheer De- 02, M. GoereeJ. Kok 02. Totaal 66, met 4 hangpartijen, Domburg. Burgemeestersin stallatie. Op verzoek van de heeren Wethouders en Gemeentesecretaris kwa men Dinsdagavond in de zaal „Wilhel- mina" zeer veel dames en heeren bijeen om een feestelijke begroeting voor te bereiden van den nieuwen burgemeester op Woensdag 17 dezer. De heer P. J. Elout had de leiding van deze geani meerde vergadering. Het programma werd als volgt samen gesteld: Opstelling van een eerewacht van ruiters bij „Duinvliet" te één uur in den namiddag. Opstelling van muziek en feestcommissie aan de grens der ge meente. Begroeting door den voorzitter van „Apollo". Den burgemeester zal ver zocht worden zijn reis naar het gemeente huis te vervolgen per rijtuig, Toespraak van de pui van het stadhuis. Zang der schoolkinderen. Installatie op het ge meentehuis. Optocht van alle vereeni- gingen ter plaatse, Daarna zal er gelegenheid zijn den bur gemeester te complimenteeren in het „Schuttershof". Des avonds zang op de muziektent en muzikale wandeling met verlichting. Het dorp zal worden versierd. Ook aan eta lages en gevelversieringen zal aandacht worden goschonken. Het Hoofdbestuur werd als volgt samen gesteld: Dr B. Vaandrager, voorzitter; J. de Jonge, secretaris; L. Spronk, penning meester. Verschillende commissies wer den benoemd. Eenige dames en heeren waren bereid met lijsten rond te gaan bij de Inwo ners. Kloetlnge. Donderdag a.s, des avonds 6 uur vergadert de Raad. Op do agenda komt o.a. voor een voorstel van D, en W. mede te werken aan den steun aan de kleine boeren gedurende het tijdvak van 1 Dec. 1937 tot 1 April 1938 en voorloo pige bespreking van een uitbreidingsplan, Rilland-Bath. De collecte ten bate van het Ned. Bijbelgenootschap heeft in deze gemeente opgebracht f 56.62 X. (Belange loos bericht.) lerseke. Zaterdagnacht hebben eenige vandalen de loods van den heer P. Nolet radicaal afgebroken en verwoest. Een deel van het houtwerk hebben ziji in de Schelde geworpen. Een paar zeelaarzen die in de loods waren, hebben ze in stuk ken gesneden. De politie onderzoekt de zaaik. (Herplaatst wegens misstelling.) Hansweert. Het Nederlandsche motor schip Jannetje Adriana, geladen met pootaardappelen haar België, is gister morgen nabij Bat-h omhooggevaren en blijven zitten. Bergingsvaartuigen zijn van hier en 'TerneuZen uitgevaren, doch het schip is gistermiddag tegen hoog water zonder assistentie vlotgekomen. Kortgene. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: Matthij-s H. Noordhoek en gezin van Kats; Klazina A. Wolse van Kats; Adriaan van den Berge v. 's Gravenhage; Jacomina M. Valkier van Goes. Vertrokken: Adriaan Heijstek naar Delft; Jan D. Viergever n. Mourik; Ca- tharina G. Klein Poelhuis n. Middelburg; Jacoba J. Broekhoven n. Wolfaartsdijik; Joost Din-gemanse en echtg. naar Slie- drecht; Aartje Th. de Vos n. Goes; Krijn Janse na Wissenkerke; Pieternella E-, Perrels n. Kats; Jacobus P. Sohrier n. Nieuwerkerk (Z.). Gemeenteraad, Maandag avond vergaderde de Raad onder voor zitterschap' van weth. Salomé. De heeren Boot en Dorst waren niet aanwezig. (De eerste wegens ziekte.) Het besluit van den Raad om de wo ning van den dokter te verkoopen, werd door Gedep. Staten verdaagd. Het be sluit tot verkoop en de garantie zijner jaarwedde dienen apart te worden gere geld. De organisaties der landarbeiders vra gen om zooveel mogelijk werkverschaf fing te doen plaats vinden. Met dit schrij ven zal zooveel mogelijk rekening gehou den worden. De afd. Noord-Beveland van de Z. L. lacot kent?" „Ik heb hem eens ontmoet," antwoord de Doris; maai meteen kreeg ze er spijt van, dat ze het gezegd had, daar ze de scherpe oogen van juffrouw Sedgewick op zich voelde gericht. „Wel, ik ben blij!, dat ilk nooit met dien man gesproken heb. Ik zou mijn handen gaan wasschen wanneer ik die van hem had aangeraakt." De menigte werd dunner. De armelijke lijkwagen, waarachter Doris een glimp had gezien van het bleeke gelaat van de jonge weduwe, was uit 't gezicht verdwe nen. Doris stond met een zucht van verlich ting op, om| heen te gaan. „Ik dank u, juffrouw Sedgewick, dat u me een schuilplaats hebt geboden. Ik zal nu zien thuis te komen voor de stoet terug komt." Ze was blij1 toen ze zich buiten in de frissche lucht bevond en in een andere omgeving dan in die van juffrouw Sed gewick. HOOFDSTUK XI. D-ominó Emerson. Toen Doris thuis kwam vond ze haar vader reeds van de reis terug. Dominé Emerson was een man van omstreeks M. verzocht om voor 78 keer een schoollokaal te mogen gebruiken voor een cursus in aardappel-selectie. Dit vond geen bezwaar, B, en W, stelden voor, niet toe te tre den tot de regeling steunverleening aan kleine boeren, daar er hier geen mjenschen zijn welke hiervoor in aan merking koinen en omdat de gemeente geen rijkssteun krijgt. Alzoo besloten. Aan mej. Koome, onderwijzeres land- bouwhuishoudsohool, werd f 25 subsidie verleend voor een te geven naaicursus voor arbeidersvrouwen. De heer J. van Halkken en 9 anderen verzochten, om een goot te leggen onder den Torendij-k. B. en W. stelden voor, het verzoek in te willigen, daar bedoelde adressanten bij regen last ondervinden van afstroomend water voor hun wonin gen. De zaak zal met den gemeenteom- zichter bekeken worden. Het werk zou dan volgend jaar in werkverschaffing uitgevoerd kunnen worden. Het plan van B. en W. is om goten uit de Van Citters- straat te verleggen naar den Torendijk en in de Van Cittersstr. een goot van Waal- klinkers aan te brengen, Hiertegen wa ren geen bezwaren. Aan mej. A. Verveer werd per 1 Jan. '38 op do meest eervollo wijze ontslag verleend als onderwijzeres aan do O. L. school. Voor de vacature onderwijzeres aan bedoelde school hebben zich 7 candi- datcn aangemeld. Het adres van den Raad der gemeente Beusiehem, inzake het leiden van paar den achter een rijwiel, werd voor kennis geving aangenomen. De verordening op de heffing van ha ven- en liggeld werd opnieuw vastge steld. Eenige jaren geleden hebben de beurtsohippers Van Damme en Noord- hoek verlaging van liggeld aangevraagd. Een beurtschipper betaalt voor het lig geld gewoon tarief; 10 X 15 cent f 1,50 per ton per jaar. B. en W. stelden voor, voor het liggeld 7 X 15 ct. per ton por jaar ss f 1,05 te laten betalen. Dit zou voor de gemeente -plm. f 05 minder lig geld zijü. Dit werd met alg. st. aangeno men. Daarna word het verzoek van dhr Jao. van Maldegem behandeld, waarin hij vroeg, om dezelfde regeling toe te passen voor suikerbieten als voor zand en steen. B. en W. stelden voor, geen liggeld te heffen, mits de suikerbieten des avonds van het haventerrein zijn weggewerkt. Liggeii de bieten or den anderen morgen nog, dan zal liggeld gegeven moeten wor den. Aldus werd besloton. B. en W. stelden voor, om den heer J. M. Engelvaart als tijdelijk gemeente- bode, haven- en marktmeester te handha ven en te bepalen, dat de bezoldiging in die betrekkingen met ingang van 15 Nov. a.s. op resp. f 200, f 400 en f 25 per jaar gebracht wordt. Dit werd met alg. st. aangenomen. Daarna werd de gemeentehegrooting over 1938 besproken. Dhr Versprille spraJk over den post „Bestrating Kaaistraat". Hiji wilde deze straat liever niet bestraten, doch op -pro fiel brengen met de Voorstraat. O-ver dit punt werd lang en breed gepraat. In be ginsel werd besloten oia aan de pro vincie te verzoeken, de Kaaistraat en Kaaidijk in 1938 te helpen verbeteren en wel op dezelfde wijze als de Molenweg en Langeweg werden verbeterd. Dhr Verburg vroeg inlichtingen over den post „werkverschaffing". Hij vroeg of f 2000- niet te laag geraamd was. De voorz. had gaarne, dat er eens een verzoek kwam voor werkverschaffing. Er zijn wel wat kleine werkjes voor den a.s. winter te verrichten, doch een groot ob ject is er niet. Er werden daarna plannen geopperd om de Van Cittersstr. af te hikken, daar de weg te hoog ligt. Het straatje in de Snellenstraat ligt daardoor veel te laag. Dhr Vers-prille vroeg daarna naar de mogelijkheid of op die plaats een trottoir met tegelbedeikking gelegd kan worden vanaf de huizen. Dit zal nader onder de oogen gezien worden met den gemeente opzichter. Ook de beschoeiing van de haven zal verbeterd worden. Verder werd over het teren van wegen gesproken. De begrooting werd met alg. st. zonder wijzigingen aangenomen met ontvangsten en uitgaven gewonen dienst f 69.659.58. zestig jaar; hijl leek echter ouder dan hij- in werkelijkheid was, gevolg van het feit, dat zijn haar nagenoeg geheel wit was. Hij was mager en groot en liep ietwat voorover. Hij had een gladgeschoren ge laat met eenigszins stroeve trekken; maar zijn altijd lachende oogen deden zóó prettig aan, dat men dat bij een ontmoeting niet meer opmerkte. Zijd oogen verrieden een teerheid des harten en menigeen, die er tegen op had gezien een onderhoud met hem alleen te hebben, werd diep getroffen wanneer de dominé met zijd trouwe oogen hem aan keek en van -hem vertrouwen vroeg. Door sommigen werd hij conservatief geheeten, klein van geest, maar zijl die 't meest met hem in aanraking kwamen beschuldigden hem, ook bij alle verschil van gevoelen, daarvan niet. Ze prezen zijn trouwhartigheid tegenover hen en ■hun gevoelens. „Als alle menschen waren als dominé Emerson", zeiden ze, „dan was er niets te doenl" Terwij'l anderen zich er groo- telijks over verbaasden ,dat de menschen zoo veel bleven houden van een man, die zoo belijud was. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5