THERMOGENE Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Laatste Berichten Finantiëele Berichten D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS op de pijnlijk# plek, bestrijdt PIJNSTILLENDE WATTEN MIDDELBURG. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. B. en Wl stellen voor een ingekomen schrijven van K. J. Nanninga, arts te Sluiskil, om als gemeentearts voor Sluis kil te worden aangesteld, voor kennisge ving aan te nemen. SUIKER - RUBBER - KOFFIE - CACAO par contract Amitardamicha Llquldatlakai N.V. tUIKU, (tutu*. KWH CdCK.0, KMOIN, Mil 0I»NIN IKl Ut IIUUI VAN LONOIK UVUrML NIW VORK, CHICAGO, WINNIH8, INt. 0AM 8a talaloon No. 10011.3101 J AMSTINDAM-C B*uri Nti 2, Taltl 10012 Ttlijromodroii CARLOS-AMSIERDAM iA AgentL. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24 HOEST, KEELPUH A CRIEP, RHEUM ATIEK STEKEH1N DEZUEHI I r^\ doozen il /W 35 en 55 ct. /f ■waterschap, genaamd Rumoirt, werden vereenigd, in wellk jaar hij tot dijkgraaf van evengenoemd waterschap werd be noemd, welke functie hij1 tot voor kort heeft bekleed. Gedep. Staten kunnen zich met den voorgestelden naam goed ver eenigen en vertrouwen, dat ook de Prov. Staten dit zullen doen. De vergadering van ingelanden van het waterschap Rumoirt heeft ook den wensch te kennen gegeven, dat de nieu we polder geen afzonderlijk bestaan zal voeren, doch gevoegd zal worden bif ge noemd waterschap. Gezien de geringe grootte van den nieuwen polder kunnen Gedep. Staten zich daarmede in allen deele vereenigen. Bijl onderzoek is gebleken, dat de Mi nister van Waterstaat er geen bezwaar tegen heeft, dat de ingedijkte gronden direct aan het waterschap toegevoegd worden, maar dan heeft het ook geen zin een afzonderlijk reglement te overwegen. Geref. Kerken. Tweetal te Deventer (vac.-Dr Kunst), H, Mulder te Hornhuizen-Kloosterbu- ren en A. G. van Nood te Ouderkerk a. d. Amstel; te Schiebroek-Hillegers- berg-Centrum, Jac. Jonker te Zuidbroek en H. Mulder te Hornhuizen-Klooster- buren. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Doesburg, H. Velema te 's Gravenhage en L. Floor te Assen; te Papendreoht, D Biesmia te Drogeham en M. W. Nieuwenbuyze te Franeker. Bedankt voor Harlingen, D. Biesma te Drogeham; voor Dokkum, J. van Dij ken te Aalten. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Alkmaar, S. v. d. Woude te Edam. D s P. S. Z o n d e r v a n. f Te Dte- venter is, 74 jaar oud, overleden Ds P. S. Zondervan, sedert 25 December 1924 emeritus predikant bij de Doopsgezinde gemeente te Leeuwarden. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau. i Bevestiging en intrede. Na des morgens bevestigd te zijn door Ds J. Loos, heeft Ds Joh. Gerritsen Jr., overgekomen van Zierikzee, Zondagavond zijn intrede gedaan als predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Arnhem. De Euse- bius-kerk was meer dan vol voor deze ge legenheid. Dis Gerritsen bediende het woord uit Lucas 10:24. Toespraken wer den niet gehouden. Toegezongen werd Ge zang 224:1. Aanwezig waren o.m. de Commissaris van H. M. de Koningin in Gelderland en de burgemeester van Arnhem. 'Beroepbaar. D'e heeren J. Bou wers, tbeol.cand. te Groningen, H. Berk- bof, theol. cand. te Amsterdam en H. v. Doorn, theol. cand. te Utrecht, zijn door het Prov. Kerkbestuur van Overijssel toe gelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Vlissingen. Tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier zijin gekozen de heeren J. J. Laernoes, L. Nonnekes, M. Riemens, G. A. de Rijke, en A. Schout, en tot dia ken L. van Bella, G. Giervliet en G. M. Prins. Arnemuiden. Wegens periodieke aftre ding van dhr Iz. Gornelisse als ouder ling en G. Pouwor als diaken, werd in de Geref. Kerk gekozen als ouderling dhr A Gornelisse, en als diaken dhr J. J. Boone. Ritthem. Maandagavond had de her stemming plaats voor twee notabelen der Ned. Herv. Kerk. Voor de vacature W. Boogaard, die kerkvoogd is geworden, had W. Ovaa Jr 38 st. en L. Machielse 12 st, Voor de vacature-L. Breel, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, had J. A. Osteé 28 st. en Joh. Cevaal 18 st. Van onwaarde 3 st. Gekozen zijn dus de heeren W. Ovaa Jr. en J. A. Osté. Terneuzen. Bij de Zaterdag gehouden verkiezing van twee leden van het col lege van notabelen der Ned. Herv. Keik alhier, wegens periodieke aftreding van de heeren F. J. Verlinde en J. Leunis, werden gekozen de heeren L. de Vos met 73 en D. van Aken met 61 stemmen. Verder verkregen de heeren F. J. Ver linde 51 st, Jac Jansen J.Dz. 19 st. en J. Leunis 17 st CT. G Colijnsplaat. Tot leden van het kiescol lege der Ned. Herv. Gemeente zijn herko zen de heeren W. Potappel, G. Prince, S. y- d. Peijl en Mar. de Regt Mkz., terwijl in de vacature W. Adriaanse is gekozen de heer Abr, Koster, Prof. D r D. H. Th. Vol- 1 e n h o v e n. Naar de „Standaard" ver nam, Is Prof, Dr D. H. Th, Vollenhoven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, sinds eenige dagen ernstig ongesteld. Prof, Vollenhoven is lijdende aan long ontsteking. Volgens latere berichten heeft de ziekte die zich aanvankelijk ernstig liet aan zien, een gunstig verloop. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen wiskunde L. O. de heer J. G Spaans te Zierikzee. V-L k «sraaKaaE.- saBBSMSSSSKIi Dorp tegen dorp. In een café in de buurtschap Watergang, ge meente Landsmeer, werd Zondagavond tijidena een 'bal een formeele veldslag geleverd. Ongeveer twintig jongelui uit Monnikendam kregen hooggaande ruzie met bezoekers uit een naburig dorp. De partijen raakten slaags en bekogelden elkander zelfs met bierglazen en stoelen. E'en zoon van den kastelein, die een einde aan de vechtpartij wilde maken, kwam deze vredelievende bedoeling duur te staan. Hij' werd mot bierglazen op het achterhoofd geslagen en bloedend ge wond. Een dokter uit Ilpendam moest er aan te pas komen. Eenige andere dansers alsmede een jongedame moesten zich eveneens onder doktersbehandeling stel len. De inventaris van bet café had van de vechtpartij zeer geleden. i'Doodelijk mijnongeluk. Gistermorgen is de 35-jarige bouwer P. uit Heerlen bij bet verrichten van werk zaamheden in de ondergrondsche werken van de Oranje Nassaumijn 3 te Heerler- beide, door een omvallende betimmering getroffen. De man was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. 'Aanvaring op den Nieu wen Waterweg. Gisteravond laat is bet uitgaande Noorsche stoomschip Sta- vanger bij Hoek van Holland tijidens zwa re mist in aanvaring gekomen met bet Duitscbe stoomschip Victoria. Laatstgenoemd schip werd aan bak boordzijde geraakt en is vrij zwaar be schadigd aan den grond gezet. De Stavanger is voor anker gegaan. SteuntrekkendeAmster- damsche musici plegen be drog. Ambtenaren van Maatschappelij- ken Steun hebben dezer dagen, naar de Telegr. meldt, fraude op groote schaal ontdekt bij de afd. Amsterdam van den Nederlandschen Toonkunstenaarsbond. Tientallen musici hebben de gemeente opgelicht sommigen voor groote be dragen door op de gewone wijze steun te trekken, hoewel zij bijverdiensten had den. Vijf en dertig van deze gevallen zijn thans bekend. Officieele instanties reke nen er eobter op, dat dit aantal zich tot circa zestig zal uitbreiden. Aan tal van steuntrekkers is de steun ontnomen, terwijl anderen verplicht zijn de onrechtmatig verkregen gelden met één gulden per week aan de gemeente terug te betalen. Het is gebleken, dat een groot aantal musici 's middags, 's avonds of 's nachts op allerlei partijen speelden. Zij veronder stelden, dat zij op besloten feesten niet gecontroleerd konden worden. Zij speel den er dan ook lustig op los, ontvingen hun honorarium, verschenen den volgen den dag weer om te stempelen en streken aan het eind van de week hun steun op. Velen vonden werk in de kleine gemeen ten rond Amsterdam of in verder weg gelegen plaatsen in de provincie, en dik wijls waren de verdiensten zeer be hoorlijk. Dienstbode stichtte brand. In verband met een feilen brand, welke Zaterdagavond beeft ge woed in de kapitale boerderij van den landbouwer Bouman te Wagonborgen heeft de recherche, na een uitgebreid onderzoek, als verdacht van brandstich ting, aangehouden de 21-jarige- dienst bode A. B., die bijl de familie B. in betrek king was. Na een langdurig verhoor heeft zij ten slotte bekend den brand te hebben ge sticht. Zij is ter beschikking van den officier van Justitie te Groningen gesteld. Straatroof. Op klaarlichten dag het was Zaterdagochtend ongeveer half twaalf is een dame in het laantje nabij de Groot Hertoginnelaan in Den Haag aangevallen door een tot nu toe onbekend gebleven individu. Deze slinger de zijn slachtoffer tegen den grond en ontrukte baar een handtaschje, waarmee bij zich snel uit de voeten maakte. In bet tasehje zat ongeveer f4 en eenige sleu tels van een flatgebouw, waar de dame, die uiteraard zeer was geschrokken, doch overigens geen letsel beeft gekregen, woont. i Twee voortvluchtige jon gensaangehouden. De Haagscbe politie heeft twee jongens van 15 jaar, die daar rondzwierven, aangehouden. Zij waren uit Dordrecht weggeloopen, en de commissaris van politie te Dordrecht had hun aanhouding en opsporing verzocht, daar de een verdacht wordt van verduis- tering en de ander van heling voor een bedrag van f29. Dé jongens zijn naar Dordrecht op transport gesteld. —i Met spaarbankboekje ge knoeid. Zaterdagmiddag vervoegde zich aan het bijpostkantoor in de Borger- straat te Amsterdam een mem, die een bedrag van f 10 terugvorderde van ziju spaarbankboekje, waarop een tegoed stond van f 310, De ambtenaar aan het loket betaalde dit bedrag uit en schreef het van het saldo af, dat daarna nog f 300 bedroeg. De man vertrok met zijn f 10 en het boekje. Korten tijd later meldde hij zich even wel aan het politiebureau, waar hij den wachtcommandant mededeelde, dat hij zich schuldig had gemaakt aan verval- sching van een spaarbankboekje. Hij bad bet saldo, dat nog slechts f 1 bedroeg, door verschillende vervalschingen, veran derd in f310. Den ambtenaar aan bet hulppostkantoor was bet ontgaan, dat met bet boekje geknoeid was. De recherche onderzocht het geval en bet bleek, dat de zelfbeschuldiging van den man juist was. Het spaarbankboekje werd in beslag genomen en de man we gens vervalsching en oplichting opgeslo ten. Hij zal voor den officier van justitie worden geleid. Inbraak te Soest. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben onbekenden zich via een tuimelraam toe gang verschaft tot de consistoriekamei van de Geref. Kerk te Soest en gepoogd de zich aldaar bevindende Huisinrich ting te forceeren. Daarbij zijn zij overval len door de naast het gebouw wonende kosteres der kerk en hebben de vlucht ge nomen. Zoowel in het lokaal als in den tuin is een gTOOt aantal inbrekerswerk tuigen gevonden. Het mocht de politie later in den nacht gelukken een auto aan te houden met vier verdachte personen, van wie, begunstigd door de duisternis, onmiddellijk na de aanhouding twee kans zagen te ontkomen. In dezen auto werden o.a. twee schrijf machines aangetroffen, die afkomstig bleken van diefstal. De politie meent, dat deze vier perso nen onder meer de daders zijn van de in braak in de Geref. Kerk te Soest. Vier jeugdige dieven aan gehouden. De Nunspeetsche politie beeft een viertal jongens gearresteerd, die uit een villa te Hulshorst verschillen de voorwerpen, w.o. een portemonnaie met inhoud en een vulpenhouder, ont vreemd hebben. De jongens zijn allen jon ger dan twaalf jaar. Postduiven in den smok kelhandel. De vindingrijkheid der smokkelaars in bet uitdenken van ver voermiddelen om de smokkelwaar buiten bet bereik der grenskommiezen over de fatale lijn, veilig in eigen bezit te bren gen is onuitputtelijk. De vindingrijkheid bracht een der smokkelaars er aan toe zijn postduiven in het bedrijf te benutten. Het diertje heeft echter den tocht niet ten einde gebracht. Zondagmorgen n.l. trof de winkelier K. te Nispen een postduif aan op het dak van zijn woning, welke doodmoe daar was neergestreken en zich gemakkelijk door den bewoner liet pakken om zoo als de man voornemens was op ver baal te worden gebracht. Al dadelijk bleek, waaraan bet dier zijn vermoeienis bad te wijten. Aan zijn pootjes waren n.l. vier pakjes sigarettenpapier gebonden, waarmede bet de vlucht naar eigen kooi had moeten doen. Aangifte volgde en de smokkelwaar alsmede het „middel van vervoer" werden in beslag genomen. Dé smokkelaar zelf is natuurlijk niet te vin den. Inbraken te Roosendaal door jongens. In den loop van de paar laatste maanden hebben te Roosen daal enkele inbraken en daarnaast tal van insluipingen plaats gehad, voorname lijk in pakhuizen, magazijnen en fabrie ken. De politie meende, dat men met jeugdige boefjes te doen had. Zonder ach terdocht te wekken werden enkele jon gens in hun doen en laten gevolgd met bet resultaat, dat de politie gisteren vol doende houvast bad om in te grijpen en tot arrestaties over te gaan. Vier jongens van 14 tot 15 jaar werden ingerekend. Op bun aanwijzing en bun bekentenissen kon een deel van bet gestolene in een geheime bergplaats worden in beslag genomen. LAGER MINIMUM-MAAT VOOR DE DENATURATIE-AARDAPPELEN. Kosten van toezicht enz. worden niet afgeschaft. Dé minister van Eteonomische Zaken beeft den Gentralen landbouworganisa ties op baar brief van 8 Oct. j.l. geant woord, dat hij met bet oog op de om standigheid, dat de aardappels dit jaar klein van stuk zijn, de minimum-maat voor denaturatie wel wil verkleinen van 40 tot 35 m.m. vierkantsmaat, maar dat bij niet kan overgaan tot bet afschaffen van bet voorschrift van de betaling van f 1 bij iedere aanvraag tot denaturatie en bet betalen van de kosten van toezicht wanneer de partijen minder dan 2500 kg betreft. De kosten en de steunregeling van den oogst 1936 zijn zoo boog geweest, dat be zuiniging t.a.v. de uitvoering van rege ling oogst 1937 geboden was. Had de mi nister de getroffen maatregelen achter wege gelaten, hij! zou de denaturatie- vergoeding hebben moeten verlagen. De uitvoer van eieren. De vorige week zijn naar Engeland uit gevoerd 7.586.640 eieren, waarvan 3.862.080 koelhuiseieren en naar andere landen 39.600. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 9 Nov. 1987. Do volgend» personen waren gedag vaard J. G. H. van E., 40 jaar, arbeider te Axel, wegens mishandeling van Gilles Belleman, door hem te slaan. Eisch f 20 b. of 12 d. h., uitspraak f 20 b. of 10 d. b. P. R., 30 jaar, landbouwer te 's-Hee- renhoek, wegens mishandeling van Hen drik Slabbekoorn te Yerseke. Eiscb en uitspraak f 10 b .of 5 d. b. Ie. L. B., 29 jaar, schipper; 2e. W. iB., 26 jaar, caféhouder; 3e. H. B., 30 jaar, schipper, allen wonende te Yerseke, le. wegens mishandeling van F. J. Vermast, A. H. Vermast, R. J. van Dinteren en G. J. van Dinteren, te zamen en in ivereeni- ging gepleegd in den nacht van '20 op 21 September 1937 te Terneuzen; 2e. we gens vernieling van twee ruiten en een deur toebeboorende aan G. J. van Din teren te Terneuzen, in vereeniging ge pleegd en tijd en plaats als voren gemeld. Eiscb ieder f 25 b. of 15 d. h.„ uitspraak ieder f 15 b. of 10 d. b. en toewijzing der civiele vordering van G. J. van Dinteren tot een bedrag van f 55.60. J. V., 28 jaar, leurder, te Goes, wegens diefstal van een rijwielbélastingmerk met etuitje, toebeboorende aan Dirk Toore- naar te Kloetinge. Eisch 2 mnd. gev. str., uitspraak 6 weken gev. str. J. R., 45 jaar, veekoopman te Seroos- fcerke (W.), wegens diefstal van een hoe veelheid aardappelen, toebeboorende aan Klaas Kluyfbout. Eiscb 1 mnd gev. str. voorw. proeftijd 2 jaar, uitspraak f 10 b. of 5 d. b. G. O., 35 jaar, schildersknecht te Mid delburg, wegens valschbeid in geschrift (bet valschelijk invullen van gezinsinkom- stenkaarten), door welke handelingen de gemeente Middelburg, wat betreft de steunverleening, werd benadeeld. Eisch en uitspraak 14 d. gev. str. Strijd tegen de z wende 1- banken. Het gerechtshof te Amsterdam veioordeelde de twee directeuren van de Effectenbank G. A. ten Hope en Go., den 41-jarigen effectenhandelaar G. J. N. K. en den 62-jarigen rechtskundige mr dr J. van O., wegens verduistering meerman len gepleegd tot drie jaar gevangenis- stiaf mot aftrek van een jaar voorloopige hechtenis. De rechtbank bad hen op 31 Maart ieder tot twee en een half jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis veroordeeld, nadat de officier drie jaar had gevor derd. In hooger beroep eischte de procu- ïeur-generaal vier jaar tegen beide ver dachten. Aan de verdachten was ten laste gelegd, dat zij als beheerders van de Hollandsohe Gollectiefbank de door de deelnemers van de speculatiekassen toevertrouwde gelden, in totaal pl.m. f 10.000, hebben veiduis- terd. Voorts hebben zij als beheerders der comm. venn. Hollandscbe Gollectiefbank en de comm. venn. ten Hope en Go. toe vertrouwde gelden en waardepapieren, welke zij van cliënten onder zich hadden, verduisterd. Verdachte K. zit reeds bijna twee jaar in voorloopige hechtenis, verdachte van O. één jaar. Op de Nationale tentoonstelling van konijnen te Brummen, uitgaande van de vereeniging „Onze Liefhebberij", hebben de volgende led-en van de vereeniging „Nut en sport" te Middelburg prijzen behaald: A. A. Clement een derde B met witte Weener ram oud en een eerste goed plus eereprijs met witte Weener ram jong; P. den Hollander twee eerste prijzen, goed-plus en twee eere-prijzen met .Ned. Havana ram jong en voedster jong; M. v. d. Weel een tweede prijs, goed met eereprijs met Hollander ram jong. A. ten Harms en van der Beek. Te 's-Gravenhage is op 69-jari- gen leeftijd overleden de heer A. ten Harmsen ivan der Beek, -die van 1904 tot 1925 alhier commissaris van politie was. De overledene was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Terneuzen, Dinsdagmorgen kwam de Gemeenteraad bijeen, in hoofdzaak om de gemeentebegrooting dienst 1938 vast te stellen. Bij opening zijn twee leden, dhr Lambrechtsen van Ritthem en dhr 't Gilde afwezig. Na een bespreking over het verzoek om aan bet Gomité tot beveiliging van het verkeer op den weg langs het kanaal Terneuzen-Gent een kleine subsidie te verleenen (een subsidie, die gezien zou worden als waardeering van de zijde der gemeente voor het werk van bet Comité), staken de stemmen. Een voorstel van een der leden om bij het toekennen van eenige straatnamen te Driewegen een der straten den naam „J. G. Jansenstraat" te geven, wordt ver worpen. Alvorens de gemeentebegrooting in be handeling te brengen, vraagt dhr Lam brechtsen van Ritthem het woord. Hij brengt hulde aan het beleid van B. en W. Nu de opcenten op de personeele belasting verlaagd kunnen worden, ia BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscho Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. voiige koers bedeu H. V. A. 410 405 Ned. Ind. Handelsbk. 133 132 Philips 301 295% Unilever 141% 139% A. K. U. 45-% 46% Amsterd. Rubber 196 193-% Kon. Olie 335%-6 325% Deli Mij. 275 275 Sobeepv. Unie 113 110% 4 pet. Nederland 101% 101% 3 pet, Nederland 97 96% U. S. Steel 377/a S96/a Anaconda 17% 18% U. S. Leather 47a 4% Beth. Steel 327a 347a Adj. Cb. Milwaukee 27/a 27a Cities Service l'/a l3/a Intern. Nickel 30 31 Shell Union 12% 123/a Kennecott 20% 216/a Radio 5T/8 6 Gar Foundry 157a 16 Tidewater 11%« 11% Midcont. Oil 14% 14% General Motors 28 28% Am. Enka 29 28% Am. Water Works 83/a 8% Republio Steel 12 137a Continental Oil 21 22 De beurs viel vooral voor de locale fondsen tegen. Na ongeveer op de slot- prijzen van gisteren geopend te zijn, lie pen de koersen nogal sterk terug. Kon. Olie kwam op 325% na 333, H.V.A. 405 na 410, Fbil. 296 na 301. Er waren eeni ge groote verkooporders voor Fransohe rekening in de markt. Voor A.K.U. be stond eenige vraag op 46 pet., Rubbers waren eenige punten lager, niettegen staande de prijs te Londen op 616/« d. iets beter was. De Amerikanen bleken iets te boog ingezet te zijn en liepen fractioneel te rug, maar waren voor Steels Bethlehem ongeveer 2 punten bovën gisteren .Voor Anaconda en Rep. Steels plm. 1 punt. De beleggingsmarkt was prijshoudend. De was beter op 1.80V«. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Nov., 2.30 u. Berlijn 72.80—72.90. Londen 9.029.03. Parijs 6.136.15. Brussel 30.71—80.74. New-York 1.79%—1.80%. voornamelijk voor den middenstand iets goeds bereikt, dat algemeen waardeering zal ontmoeten. Dhr L. J. van Driel (S. D.) vindt, dat de verschillende crisisheffingen allereerst voor verlaging in aanmerking hadden moeten komen. Doch in dat opzicht is ook de nieuwe begrooting aan den schralen kant. Spr. meent reden te hebben om de belastingopbrengst voot Terneuzen eer der hooger, dan lager te ramen. Dhr Golsen (vrijl a.r.) is blij, dat de algemeene beschouwingen nog gelegen heid bieden om over het beleid iets uit voeriger te spreken. Hij deelt het gevoe len van dhr Lambrechtsen van Ritthem, brengt eveneens hulde aan het beleid van B. en "W., maar wil niet uit het oog verliezen, dat de draagkracht van de bevolking toch in beteekenende mate ia gestegen. Ware dit niet het geval, dan zou van verlaging van opcenten e.d. in mindere mate sprake kunnen zijn. Voor de vragen van leden van den ge meenteraad vraagt Spr. meer aandacht van de zijde van het college. De belangen van bet buurtschap Sluis kil („het dorp" Sluiskil, zegt dhr Golsen) brengt dhr Golsen opnieuw naar voren. Het eerste wat hij vraagt is: meer waar deering voor dit deel der gemeente. Er zit toekomst in Sluiskil, zegt spr.; geheel Sluiskil telt een 3000 inwoners, zoodat uitvoering van verschillende werken nood zakelijk te achten is. Dhr Golsen wil er een hulp-secretarie en andere maatregelen in bet belang van dit deel der gemeente. (Slot volgt.) -i Het Comité, dat reeds geruimen tijd werkzaam is om het verkeer op den weg langs het kanaal Terneuzen-Gent te be veiligen, wil thans komen tot den aanleg van een rijwielpad. Naar men meent, is er misschien kans om een dergelijk werk in werkverschaffing uit te voeren, althans wat bet grondwerk betreft. Ongetwijfeld zal het in bet belang van het verkeer zijn als de aanleg van een fietspad langs het kanaal tusschen Terneuzen en Sas van Gent mogelijk wordt; de veiligheid van dezen drukken weg laat nog steeds veel te wenscben. De actie van het Comité heeft thans reeds een beveiliging van het verkeer be reikt door het plaatsen van witte palen op de meest gevaarlijke punten, zoodat het snelverkeer op enkele plaatsen een beveiliging beeft, waardoor bet gevaar om van den weg in het kanaal te komen iets minder wordt. Van een afdoende bevei liging is nog steeds geen sprake; kan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3