De begrooting van Sociale Zaken voor 1938. Rechtszaken Ingezonden Stukken. Politieberichten Burgerlijke Stand. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand October 1937: THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Prettig scheren! De bevoegdheden van de bedrijfsraden. Veertigurige werkweek en betere verdeeling van den arbeid. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Sociale Zaken voor 1938, waaraan het volgende wordt ontleend: Enkele leden gaven te kennen, dat huns inziens de resultaten van de maat regelen, welke van overheidswege zijn ge nomen tot steun aan werkloozen, omge keerd evenredig zijn aan de uitgaven, welke de overheid zich daarvoor getroost. D'e regeering aanvaardt blijkbaar dat 200.000 personen blijvend werkloos zul len zijn. Voor zulk een aanvaarding be staat echter in het geheel geen reden. Door invoering van verplichten arbeids dienst, verbod van cumulatie, bevorde ring van kolonisatie en dergelijke midde len kan hierin een groote verbetering worden gebracht. Tegen deze beschouwing kwamen zeer vele leden krachtig op. Stellig valt er op het gebied van de werkloosheidsbestrij ding nog veel te verbeteren; van uit heemsche methoden als invoering van een verplichten arbeidsdienst valt echter naar de overtuiging van deze leden niets dan ellende te verwachten. Wederom werd van verschillende zij den aangedrongen op verruiming van de bevoegdheden der bedrijfsraden, in het bijzonder op het toekennen van verorde nende bevoegdheid. Eenige leden meenden, dat aan de be drijfsraden de geheele werkloozenzorg, met inbegTip van die voor de jeugdige werkloozen, dient te worden opgedragen. Van andere zijde werd tegen den ge- oefenden aandrang tot het toekennen van verordenende bevoegdheden aan de be drijfsraden opnieuw opgekomen. Voorts werd door sommige leden de instelling bepleit van bedrijfsraden voor het veenbedrijf en voor den land- en tuin bouw in die streken, waar zulke raden nog niet bestaan, bijv. in Groningen en Friesland. Verscheiden leden waren van oordeel, dat in een gToot aantal bedrijven de 40- urige werkweek zou kunnen worden in gevoerd, zonder dat het weerstandsver mogen van deze bedrijven in eenigszins belangrijke mate verzwakt zou worden. Van andere zijde werd tegen den hier geoefenden aandrang tot invoering van de 40-urige werkweek wederom aange voerd, dat daardoy, bij handhaving van uur- en stukloonen, de productiekosten zouden stijgen. Het concurrentievermogen van onze exportindustrieën zou er dus door worden geschaad. Dit zou, ook na het loslaten van den gouden standaard, voor ons land zeer ernstige gevolgen hebben. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni bij vooruitbetaling. voor advertentiereclame. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f3.729.50, waarin is begrepen een bui tengewone ontvangst en uitgaaf van f 1500 voor den aanleg van wegen en paden in de duinen. Voor advertentie- reclame is f 400 uitgetrokken. Het strand in de gemeente Zoutelande en 200 meter in de gemeente Biggekerke is voor 5 jaren gehuurd. Ingekomen: Jan van Keulen, B 98, van St Laurens; Cornells de Ru en echtgenoo- te, A 105, van Den Haag. Abraham Mal- jaara, B 30, van Aagtokerke. Neeltje Heemskerk, A 2, \ua Middelburg. Mar tina Labruijère, B 37, van Koudekerke. Willem Roelse, A 27, van Koudekerke. Vertrokken; Maatje Clarisse, B 18, n. Koudekerke. Cornelia Harpe, B 98, naar Koudekerke. Lourus de Bree, A 46, naar Zoutelande. Jan Jacobus Jakobsen, B 75, naar Middeiburg. Joost Francke en echt- genoote, B 25, naar Grijpskerke. Izaak van Sluijs, B 19, naar Vlissingen. Jaco- mina Francina Roelse, B 37, naar Kou dekerke. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen; Jan Ja- cobse, landbouwerskn., van Grijpskerke; Neeltje de Bree, dienstbode, van Zoute lande. Vertrokken: Leuntje van Vaardegem, zonder beroep, naar Vlissingen; Maatje Dekker, dienstbode naar Zoutelande; Jo- hannis K. de Voogd, landbouwersknecht naar Koudekerke. Domburg. Ingekomen; G. Alberts en ge zin, D no. 63 uit Middelburg; La. Hugen- se, B 26, uit Aagtekerke; A. J. Fransen, E 39, uit Zuid-Afrika. Vertrokken: F. van Gelderen en gezin, van E 91 naar Gouwenvestraat 36, Goes Stavenisse. Uit een zevental sollicitan ten is door het college van B. en W. tot controleur voor de werkloozen benoemd dhr Marts. Stoutjesdijk, alhier, tegen een Lelooning van f 360 per jaar. Aan den benoemde zal tevens bet lui den der klok worden opgedragen en wel tegen een jaarlijksche belooning van f 75. Dhr Stoutjesdijk, die voorzitter is van de afd. van den Ned. Chr. Landarbei- djrsbond en zitting heeft in het districts- bestuur van genoemde organisatie zal nu voor deze functies moeten bedanken. Werken en nog geld toe geven. De politie te Rotterdam heeft een 29-jarige man in bewaring gesteld, die op geraffineerde wijze een aantal werkloozen van hun spaarduitjes heeft beroofd. Hij plaatste een advertentie, waarin hiji geld ter leen vroeg. Als tegen prestatie stelde hij een werkkring in het vooruitzicht bij zijn schildersbedrijf. Hij bracht zijn slachtoffers in den waan, dat dit bedrijf van grooten omvang was. Voorts beweerde hij opzichter te zijn van diverse huizen en tenslotte zou hij nog een belangrijk zuiveringsprocédé hebben uitgevonden. Voor exploitatie hiervan bad hij bet ter leen gevraagde geld noodig. Zij, die op zijn aanbod ingingen, zou den 1520 gulden per week ontvangen, terwijl er bovendien vijf gulden op de lee ning zou worden afbetaald. Aangezien de man karweitjes tegen belachelijk lage prijzen aannam, had hij inderdaad vrij veel werk. Aan het einde der week ont vingen de knechten echter niets of nage noeg niets. Op deze wijze heeft de betrok kene vier slachtoffers gemaakt, die hem bedragen varieerend van 75 tot 150 gul den ter hand hadden gesteld. Bovendien had hij nog kans gezien er in één maand tijds twee compagnons op na te houden, die hij resp. 150 en 500 gulden heeft afhandig gemaakt. Taxi op onbewaakten overweg door trein aange reden. Maandagavond is een taxi, welke van Hekendorp naar Utrecht te rugkeerde, op den onbewaakten overweg, onder de gemeente Hekendorp, door een Dieseltrein aangereden en vernield. De chauffeur en de twee passagiers, die zich in den wagen hadden bevonden, kregen geen letsel. De bestuurder van den wagen, waarin twee personen zaten, was in de duisternis den weg kwijt geraakt. Op de spoorbaan gekomen, is de bestuurder rechts afge slagen en tusschen de rails terecht geko men. De chauffeur en de passagiers stap ten uit, en trachtten de auto uit de rails te krijgen, wat niet direct gelukte. Even later naderde de stoomtrein, welke om 20.59 uur uit Gouda was vertrokken. Met behulp van een roode lantaarn werd de machinist gewaarschuwd, doch deze kon niet tijdig meer stoppen, en passeerde met slechts geringe snelheid den wagen, waarbij hij een spatbord meenam. Vrijwel direct daarna naderde van den anderen kant de Dieseltrein uit Utrecht. Ook hier voor werden, met de roode lantaarn, sei nen gegeven. De machinist merkte deze waarschuwing echter niet op, zoodat de trein met volle vaart op de auto inreed. Deze werd meer dan honderd meter mee gesleurd. De chauffeur en de beide pas sagiers hadden zich bijtijds in veiligheid kunnen stellen. Tengevolge van de botsing ondervond de stoomtrein uit de richting Gouda naar Utrecht elf minuten vertraging, terwijl de Dieseltrein die uit Utrecht in de richting Gouda en de beide daarachter komende internationale treinen, de boottrein Ber- lijn-Hoek van Holland en de trein Berlijn- Den Haag, een half uur vertraging on dervonden. Ernstig verkeersonge val. Gisteravond week op den straatweg tusschen Willemsdorp en Dordrecht de heer De Bruin uit Willebrord, die ver blind werd door een tegenligger, met zijta. fiets te ver naar links uit. Hij kwam daardoor in botsing met een vrachtauto van de firma De G. uit Den Haag. De wielrijder werd zwaar gewond. De vrachtauto was echter door een en ander ook te ver uitgeweken, hetgeen oorzaak, dat op Letsel f <3 k mommt ut) uit do rientiog Breda komende luxe auto van de N.V. Bogena uit Rotterdam met een geweldigen slag tegen de vracht auto opbotste. D'e in den luxe wagen zit tende beer J. H. Visser uit Rotterdam werd op slag gedood en de 27-jarige be stuurder Vroeg in de Weij uit Sehiebroek werd zwaar gewond. Ongeveer anderhalf uur later kwam uit de richting Dordrecht de motorrijder Hagg met groote snelheid door de waarschu- wingsseinen gereden en botste op het wrak van de vrachtauto. Ook hijl werd zwaar gewond opgenomen. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Dordrecht overgebracht. De heer H. is daar overleden. De toestand van den heer Vroeg in de Weij is zeer ernstig. 'Jongetje te Rotterdam vermist. Sinds Maandagmorgen wordt te Rotterdam de vierjarige M. A. L. Spe- ters vermist. Het jongetje is het laatst ge zien Maandagmiddag om één uur op het Marconiplein. De politie heeft in de omgeving speur tochten gehouden met politiehonden. Voorts is er o:p verscheidene plaatsen ge dregd, maar tot dusver heeft men geen spoor van het kind kunnen vinden. Aan gezien de vader van het knaapje een roeiboot heeft, liggende in de Achterkous, vreest men, dat het kind zich daarheen begeven heeft en onderweg te water is geraakt. De bemanning van de „Trinidad" in veiligheid. De angstige vermoedens omtrent het lot van de Nederlandsche bemanning van de „Trinidad" zijin gelukkig niet bewaar heid. Aangenomen kan worden, dat alle vijftien leden ^er bemanning zich aan boo"d de „Gosta Rica" bevinden, die 7 Eov. in ons land terugkomt, Op een groep wegwer kers ingereden. Gisteravond is te Wijfgaard (Fr.) een automobilist met zijn auto ingereden or een groop mijn werkers, die bezig waren met het her straten van den verkeersweg. Twee ar beiders werden gewond. Onder een dorsohma- ohine geraakt. Gistermiddag is de 8-jarige scholier J. Sanders te Delden on der een door een tractor voortgetrok ken dorschmachine geraakt, waarvan een der wielen over hem heenging. Hij werd ernstig gewond en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht, waar hij later is overleden. Verdachte brand te Rot terdam. Te Rotterdam is gisternacht door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de zeepgrossierde- pjjl met aangebouwd zeeppalkhuis van den beer Ph. K. De brand werd spoedig gebluscht. De politie heeft in deze zaak een onderzoek ingesteld. 27 Maart van dit jaar heeft in hetzelfde pand eveneens een brand gewoed. Aangezien er eenige ver dachte omstandigheden aan het licht zijn gekomen, heeft de politie den winkelier in voorloopige bewaring gesteld. Ee n t e e r f abr i ek t e Bu ik- sloot in vlammen. Gisteravond is een felle brand uitgebroken in de asphalt- en teerfabriek van den beer Philipsen in het voormalige Buiksloot. Voorbijgangers merkten dat zware rook wolken, waardoorheen reeds een roode gloed schemerde, uit een der gebouwtjes opstegen. Onmiddellijk waarschuwde men brandweer en politie. Dit alarm had tengevolge, dat de brand weer, gezien de groote brandbaarheid van de door het vuur belaagde perceelen met veel materiaal uitrukte. Hoog sloegen de vlammen op uit de groote houten loods, waarin zich behalve eenige machines een aantal vaten teer bevond. Eén verstikkende rook hing bo ven de loodsen, waarvan de eene na de ander door het vuur werd aangetast. Eén klein uur na het uitbreken was men den brand meester. De eigenaar van de fabriek is niet ver zekerd. De oorzaak van den brand is on bekend. Wï elrijder ge grepen door tram en gedood. Op den Amstel- veenscheweg te Amsterdam is gister avond een ernstig ongeluk gebeurd, waar bij de beer P. H. Drenth, hoofdcommies ter gemeentesecretarie den dood heeft ge vonden. De heer Drenth reed op den Amstel- veenscheweg op zijn fiets en wilde den rijweg oversteken. Hij gaf hiervoor een teeken, doch merkte blijkbaar te laat dat een tram in aantocht was. De heer Drenth werd door de tram gegrepen en met zijn fiets circa 40 meter meege sleurd. Toen medische hulp arriveerde bleek het slachtoffer' reeds te zijn over leden. Onverbeterlijke smokke laar, D'e 21-jarige J. P. uit Deurne, die ondanks zijn jeugdigen leeftijd, de treu rige reputatie geniet een berucht smok kelaar te zijn en bovendien een poging tot doodslag op zijn geweten heeft, is gis teren ter beschikking van de justitie ge steld. P. is 28 October j.l. door de Bossche rechtbank veroordeeld tot 2 jaar gevan genisstraf, omdat hij in Mei j.l. onder Borkel en Schaft met een auto op een kommies H. is ingereden, hetgeen hem als poging tot doodslag werd aangere kend. Tévens gelastte de rechtbank zijn onmiddellijke gevangenneming. P. was er echter de man niet naar zijn arrestatie kalm te gaan zitten afwachten. Hij trok er tusschenuit, doch in plaats van zich hier of daar schuil te houden, was hij zoo brutaal verder te gaan met smokkelen. Teen de Bossche gemeentepo- li': in samenwerking met de cri.-iSamb- tenaren hem aanhielden, vervoerde hij per auto ongedekt 200 kilo vet, terwijl letter en nummer van den wagen ver- valscht waren. Door den electrischen stroom gedood, D'e 17-jarige J. van feonsbeek, wonende te Oss, had gister middag bij het verrichten van eenige werkzaamheden aan een electrische laschmachine, het ongeluk met den stroom in aanraking te komen. De jonge man werd op slag gedood. Politierechter te Middelburg. Zitting van D'insdag 2 Nov. 1937. De volgende personen waren gedag vaard; J. A. van der S., 27 j., melkhandelaar te Zierikzee, wegens mishandeling van Jacomina Pieternella Barrevoets. E'isch f 40 of 20 d. h. Uitspraak f 20 of 15 d. h. R. F., 47 j., loodgieter te Zierikzee, we gens diefstal van eenige stukken lood, toebehoorende aan J. Stouten. Eisch en uitspraak 1 mnd. gev.straf voorw. proef tijd 3 jaar en f 25 of 15 d. h. F. B., 44 j., koopman, wonende in een woonwagen wegens diefstal van een zak aardappelen, toebehoorende aan Boon man te Rilland-Bath. E'isch 3 mnd. gev. straf, Uitspraak 2. mnd. gev.straf. J. H. P., 33 j., werkman te Vlissingen wegens huisvredebreuk. Eisch 1 mnd. gev.straf met een proeft, van 3 jaar. Uit spraak f 7.50 of 10 d. h. G. S. de Z., huisvrouw A. B., 39 j., zonder beroep te Retranchement, wegens beleediging van S. L. Scheerens. Eisch en uitspraak f 5 of 3 d. h. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het in uw blad van 25 October j.l. voorkomende ingezon den stuk „Valsche beschuldiging" zij' het mij vergund enkele regelen daarop te antwoorden. Mr v. d. Hoeven verwijt mij insinua ties. Ik wil Mr v. d. Hoeven wel zeggen, dat er van geen enkele insinuatie sprake is; hetgeen ik in een brief aan een per soon in Bruinisse heb geschreven, be rust op mededeelingen, welke mijl van be trouwbare zijde zijn verstrekt. Dat de bedoeling van het geschrijf zou zijin bijl de mosselkweekers wantrouwen te zaaien tegenover hem als voorzitter van den Bond van Mosselkweekers in Zee land, moet ik beslist ontkennen. Wantrouwen behoeft niet gezaaid te worden. Wanneer ik dat had willen doen bad ik de kwestie openlijk gepubliceerd, maar niet in een brief geschreven, waar van ik van te voren niet kon uitmaken of de inhoud wel of niet meegedeeld zou worden. Als er sprake is van wantrouwen zaai en dan gebeurt dit door Mr v. d. Hoeven. Sinds de actie van Bruinisse is aange vangen is Mr v. d. Hoeven zich ook plot seling bewust geworden dat er voor de arme kweekers van Bruinisse wat gedaan moest worden. En om deze menscben te helpen is bij begonnen, niet met de actie te steunen, maar mij van alle kanten te bestrijden. Al begrijp ik de motieven die Mr v. d. Hoeven daartoe leidden heel goed, de actie van Bruinisse om de in nood verkeerende kweekers te helpen was daarmee niet gebaat. Het ging Mr. v. d. Hoeven niet om de actie, maar in de voornaamste plaats om mijn persoon. Mr v. d. Hoeven neemt ook nog de vrij heid te wijzen op een vonnis. Laat hij daar toch over zwijgen. Ieder der betrok kenen weet dat het een onweerlegbaar feit is en blijft dat Mr v. d. Hoeven, bur gemeester van Tholen, gratificatie had aangenomen van de combinatie Parijis, hetwelk overtuigend blijkt uit het rap port van de Commissie van Onderzoek, die in dat rapport ook zegt „Intusschen meent de commissie zich niet te moeten ontveinzen dat bovengenoemde heeren (Van der Hoeven en Van der Voort) bij de aanvaarding der gratificatie niet de noodige voorzichtigheid hebben betracht" en „hetgeen hun in de eene kwaliteit vrij stond te aanvaarden, ben in de andere kwaliteit hoogst kwalijk kon worden ge nomen". En al was ik strafbaar door dit in te felle bewoordingen te zeggen, dit doet aan den aard der feiten niets af. Wat ik doe is actie voeren in het be lang van Bruinisse, anders niets. Ik heb geen beschuldigingen tegen Mr v. d. Hoe-' ven noodig om wantrouwen te zaaien. De actie wordt gevoerd op volkomen eerlijke wijze en wijl mogen het gelukkig consta- teeren, op een wijze, die thans al eenige lichtpunten voor Bruinisse te zien geeft. Het ware voor Bruinisse beter dat Mr v. d. Hoeven zijn medewerking gaf aan het program van actie, zooals de mossel- kweekers dit willen zien verwezenlijkt. Wanneer Mr v. d. Hoeven zulks doet, zal dit ongetwijfeld de gedupeerde kweekers ten goede komen. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, E. STERK Jz. Ierseke. Gevonden voorwerpen. In de maand October 1937 zijn aan bet bureau van politie te Goes onderstaande VMorwwpfiu als gevonden aangegeven en aijin aldaar nadere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen; Di/et) huissleutels, 6 portemonnaie's met en zonder inhoud, een sleuteltje, 2 kinderschoentjes, een onderbroek, een sleutelring met sleutels, een dameshoed, een rijwielspatlap, twee mantelceintuurs, een gouden ring, een hond, vier hand schoenen, een knipmesje in tetui, een schroevendraaier, twee mutsen, een damesschoen, een lederen kokertje, een parapfuie, een rijwieltasch, een zadel- dekje, 3 vulpenhouders, een zilveren polshorloge met dito armband, een zakje met ajuin, een paar hand schoenen, een doublé ketting, een rijwiel- belastingmerk 19371938. Goes, 1 Nov. 1937. De Inspecteur van Politie, RENEMAN. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. A. Gerritsen, 29 j. en J. Kuijt, 27 j. Getrouwd: B. A. Nagtegaal, 22 j. en S. R. Witstein, 21 j.W. H. Drijver 27 j. en J. T. M. Louwerens, 21 j.; B. J. D'anckaers, 25 j. en J. Provoost, 23 j. Overleden: D. J. van der Wee, 76 j., wed. van G. J. Plaizier. (V. G.) Van 2330 Oct. 'OOSTKAPELLE.. Bevallen: E. Cijsouw geb. Riemens, Overleden: J. Poppe, 70 j., weduwnaar van L. de Visser. (M. G.) Van 25 October2 November. WESTKAPELLE, Ondertrouwd: A. Minderboud, 26 j. jm. en A. de Pagter, 24 j. jd. Bevallen: J. Huibregtse geb. Louwer- se, z. (M. G.) Over de maand October. KLOETINGE, Goboron: 5, Helona Ma ria, d. v. Francois Marinus dc Jonge en Jannetje Adrian:, Schouten; 25, Le„a, d, v. Hubrecht van Dalen on Pi„lornoila Jobse. Gehuwd: 14, Cornells Adrlaan Ver boom, 23 j. te Gendringen en Adriana Nijsse, 20 j. jd.; 28, Cornells van de Lin de, 21 j. jm. en Cornelia Laura Harinck, 18 j. jd.; 28, Samuël Leijs, 20 j. jm. en Adriana Kosten, 17 j. jd. te Ierseke. Ondertrouwd: Pieter Johannes Ver burg, 21 j. jm. te 'sHeer Arendskerke en Willemina Nieuwdorp, 26 j. jd. Overleden: te Goes, Willem van Liere, 87 j., weduwnaar van Gattarina Hoffius. KATTENDIJKE, Gehuwd: 7, Janes Gornelis de Jonge, 26 j. te Goes en Ma- giieta Leintje van Kleunen, 22 j.; Bas- tiaan Douwe Bouke Verbeem, 27 j. te Oost- en West-Souburg en Jacomina van de Velde, 22 j. Geboren: 7, Ruurd, z. v. Sjoerd War- tena en Titia Margaretha Koning; 7, Anna Adriana, d. v. Marinus Glas en Jannetje Toorenaar; 15, Jannetje Jo hanna, d. v. Adriaan Danker Koeman en Neeltje Smits; 25, Jacomina, d.v. Johan nes Pieter Lookman en Christina Bos man; 30, Fransina Maatje, d. v. Chris- tiaan Wisse en Adriana Wilhelmina van Kleunen. Overleden: 1, Jacomina Heinsdijk, 42 j., vrouw van Hubrecht Mol; 13, Corne lls van der Vliet, 67 j., man van Catha- rina Meijer. Levenloos aangegeven: 10, een kind van Jan Spruit en Pieternella Adriana van Eenennaam. KAPELLE, Geboren; Maatje, d. v. J. Ganseman en M. N. Wisse; Agatha Eli zabeth, d. v. G. Moeleker en J. Goud; Cornelia Levina, d, v. C. Eversdijk en G. de Broekert; Geertruida Wilhelmina, d.v. P. Gijssel en P. Jobsen. Overleden; Francina Stevense, 79 j., weduwe van Jacob Paauwe; Stoffel Kor- stanje, 86 j., wednr. van Pieternella Sla ger, laatst van Jannetje van Boven; Ja cob op 't Hof, 76 j., echtgen. van Ja. Vaar. BORSSELE. Geboren: 18, Anthonia Jannetje, d. v. Elisa van Sluis en Maria Baart. Gehuwd: 6, Leendert Sandee, 50 j., we duwnaar van Francina Nieuwenhuize en Jacoba Dekker, 40 j. jd. te Koudekerke. DRIEWEGEN. Geboren: 16, Johanna, d. v. Hubrecht Dkijdijk en Maria Mar tens; 19, Santina Johanna, d. v. Willem J. van der Hooft en Gatharina Mol. Gehuwd: 21, Jan van Damme, 24 j. jm. en Cornelia Mol, 24 j. jd. Overleden: 5, Martina Schipper, 51 j jd.; 12, Lena de Lange, 52 j. jd.; 22, Kor- nelis van Wijngen, 65 j. jm. GRIJPSKERKE. Getrouwd; M. van Oosten, 21 j. en L. Bastiaanse, 22 j. Geboren: K. Francke geb. Jobse, z.; M. E. Dekker geb. Vader, z. (M. G.) VEERE. Ondertrouwd: A. P. Ris- seeuw, 34 j. en W. S. Heule, 28 j. Getrouwd: D. P. Klaassen, 24 j. jm. en Jac. Adr. Maljers, 23 j. jd. Bevallen: M. A. van Be-veren geb. Van Oosten, d. (M. G.) DOMBURG. Bevallen: Geene. Gehuwd P. Maranus, 23 j. en C. Franse, 24 ij. Overleden: P. van der Welle, echtgen. van L. Schout, 72 jaar. THOLEN. Geboren: 5, Pieter Jacob, z. v. A. J. Punt en M. v. Loon; 6, Willem Jan, z. v. J. v. d. Velde en H. G. van Ysseldijk; 15, Elisabeth, d. v. J. P. Mos selman en M. v. Beveren; 16, Kornelis, z. v. J. de Boer en M. J. v. Dijke; 27, Jacob, z. v. J. J. v. d. Sande en I. A. Elenbaas, Overleden: 2, Joh. Scherpenisse, 89 j., wed. v. M. Franke; 12, M. v. Noord., 56 j„ man van G. Nuitermans; 15, J. Schut, 74 j., man van M. v. d. Gouwe; 17, A. Lindliout, 48 j., echtgen. van M. J. Schot. Gehuwd: 28, H. J. Beukelaar, 27 j. en J. A. de Korte, 24 j. Ondertrouwd; 29, G. Verburg Rz., 26 j. en M. N. v. d. Velde Jd., 26 j. Het is 'zoo buitengewoon goed na het scheren Witte Pnrol te gebruiken, dan schrijnt de huid niet na en wordt gaaf en geschikt om U e'lken dag opnieuw met genoegen te kunnen scheren. (Adv.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 Nov.: Zwakke tot matige wind, gedeeltelijk of half bewolkt, weinig of geen neerslag, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Donderdag 5 u. 8 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6