DE TEGEN DEN STROOM Uit de Provincie De Zeeuwsche Kleeding. DE ZEEUW van Woensdag 3 November - Tweede btad. Belasfingverhooglngen aangekondigd, Denkbeeld tot heffing Weerbelasting In overweging, FEUILLETON. In de gisteravond verschenen Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake hoofdstuk I der Rij'ksbegrooting (algemeens beschou wingen), deelt de Regeering mede voor nemens te zijn de uitgaven voor de defen sie, althans ten deele, te dekken in de Millioenennota werd op deze mogelijkheid reeds met een enkel woord gedoeld door belastingverhoogingen. Het besluit daartoe heeft zij niet dan na lang en ernstig beraad genomen, aange zien ook zij zich zeer wel bewust is van den zwaren druk, die door de be staande belastingen reeds op de geheele Nederlandsche bevolking wordt gelegd. Daar het hier evenwel uitgaven betreft, welke ivoor het voortbestaan der Neder landsche volksgemeenschap noodzakelijk zijn, en het niet verantwoord is te achten deze uitgaven te doen, zonder maatregelen te treffen om in de financiering daarvan te voorzien, heeft de Regeering gemeend tot dit dekkingsmiddel, zij- het dan ook noode, te moeten besluiten. Bij de Regeering zijn o.m. de volgende maatregelen in overweging 1. maatregelen tegen het ontgaan van de belastingen naar het inkomen door middel van naamlooze vennootschappen; 2. technische herziening der Omzetbe lasting, waardoor de levering van objec ten, welke naar den geest der betrokken wet belast zou moeten worden, doch in de praktijk ten gevolge ivan een bepaalde handelwijze vrijvalt, thans onder de wer king der wet wordt gebracht; ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: Pieternella G. Harinck, dienstbode, uit Goes, D 44; Hendrikus van de Velde, winkelbediende, uit Haarlem, B. Ballotstraat B 145; Izak Anthonie Verburg, veldarbeider uit Kat- tendijke, Peperstraat A 135; Josephus J. Witkam, tuindersleerling uit Amsterdam, Kloetingsche weg B 127; Willem Balk, tuinman uit Amsterdam, Kloetingscheweg B 141. Vertrokken: Willem Cornelis van Liere naar Utrecht, Nassaustraat 20; Jan Ruis- saard en vrouw naar Nieuw Helvoet, Straatweg 91; Jacoba Dagevos, ver pleegster naar Rotterdam, Goolsingdl, Boezembarakken; Weijert Smit, boekdruk ker, naar Amsterdam, Amstel 342 HIbhs; A. M. van de Putte, uitvoerder, naar Wassenaar, Grootberkheide 8a. Kapel Ie. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: S. Verbrugge, van Wemeldinge naar Kapelle B 57; Fr. Bruinooge, van Bussum naar Kapelle G 35; L. Murre en gezin, van Bergen op Zoom naar fiiezelinge D' 87; E. A. van Dis, van Fijnaart naar Kapelle A 211; M. A. van de Sande, van Goes naar Bie- zelinge D 218; Le. Eiversdijk, van Baar land naar Kapelle B 7. Vertrokken: Wed. C. Magnus, van Ka pelle naar 's-H. Arends'kerke H 178; A. Karelse, van Kapelle naar Bergen op Zoom, Zandstraat 58; A. N. Karelse, van Kapelle naar 0. en W. Souburg, Nieuwe Vliss. weg '281; La, Lepoeter, van Bieze- linge naar Wemeldinge; M. de Looze en gezin, van Kapelle naar Goes, Zonne- bloemstraat 26; W. J. Welleman en ge zin, van Kapelle naar Amsterdam, Grijn- senstraat 761. Driewegen. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: Pieter J. Mol en vrouw van Ellewoutsdijk D 20 naar Driewegen no. 14; Jacoba de Muijnck, van 'sHeer Arendskerke H 221 naar Driewegen no. 153. Vertrokken: Augustijn Bosman, van Driewegen no. 71 naar Bruinisse A 243; Pieternella G. van de Bosse, van Drie door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 20.) 0i „Ik denk", vervolgde Daphne, „dat als ik een godsdienstig meisje was, ik in staat, zou zijn de dingen kalmer op te nemen en de moeilijkheden gelaten te dragen; maar zooals je ziet, dat ben ik niet. Dit is een van de redenen waarom Roger me trouwde, naar ik geloof. Hij zei, dat als ik „een vrome" geweest was - zooals hij het dan zegt hij niet met me te doen had willen hebben. Hij haat wat hij noemt huichelarij". „Maar huichelarij' is geen godsdienst". „Neen, dat veronderstel ik ook. Maar je ziet, dat godsdienst de menschen zwaar moedig maakt en hen direct een leelijk gezicht doet trekken tegenover dingen, die zij niet goed vinden. Godsdienstige menschen zijn de meest vervelende men schen van de wereld. Ik zou niet gods dienstig willen zijn". „Je verschilt in je beschouwing over den godsdienst nog al van mij. Naar mijn i 3. verhooging van de hoofdsom der dividend- en tantième-belasting, waarbij de heffingsvoet der opcenten zoodanig zal worden verlaagd, dat het rendement dier opcenten gelijk blijft aan wat zij nu op leveren; 4. verhooging van de opcenten (boven de bestaande) op de hoofdsom der in komstenbelasting. Wat betreft de sub 1 en 2 genoemde beffingen, ook zonder dat de defensie voorzieningen extra dekking behoefden, zouden deze heffingen naar de meening ivan de Regeering uit hoofde van de rede lijkheid behooren te worden ingevoerd. De Regeering beoogt uit de in over weging zijnde maatregelen een bate van rond f 20 millioen te verkrijgen. Hiermede zal dus slechts voor enkele jaren in de toegenomen behoefte aan dekking voor de nieuwe defensieuitgaven zijn voorzien. In hoeverre deze dekking in de toekomst zal moeten bestaan uit verdere belastingverhooging, dan wel ge vonden zal kunnen worden uit een even tueel accrès der middelen, zal naar be vind der dan heerschende omstandig heden moeten worden uitgemaakt. Uiter aard koestert de Regeeriug niet het voor nemen de verhoogde defensieuitgaven te financieren ten koste van een aanmerke lijke verhooging van het begrootings- tekort. Wat ten slotte het denkbeeld van een weerbelasting betreft, ook deze gedachte is nog in overweging. wegen no. 123 naar Middelburg, Segeer- straat no. 35; Cornelia Mol, van Driewe gen no. 25 naar Rilland-Bath Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: Marinus Hoogendoorn, van Giesendam a. b., naar Julianastr. G lf; Leendert Hoogendoorn, van Zwartsluis a. b., naar Julianastr. G 1 f; Ewoud P. v. d. Vliet, van Herkingen a. 'b. naar Dorp'str. B 48; Jan Hofstra. van Rotterdam a.b. naar Julianastr. G 1 f; Jannetje Klap, van Bergen op Zoom, „Vrederust", naar Kanaaldijk B 122; Jacob Mandemiaker, van Rotterdam a. b. naar Julianastr. Gif; Jan C. J. Faasse, van St. Philipsland a.b. naar Hoogeweg A 17 c; Hendrik en Lambrecht van Oost, van Wijk bij: Duurstede naar Brouwerij- weg A 50 d; Johanna M. Baaij, van Rot terdam a.b. naar Brouwerijiweg A 49 d; Cornelis A. Dees, van Biervliet a. b. naar Bierweg A 102 b; Liebeth G. Kamp, van Sneek a. b. naar Oranjeboomstr. B 70; Pieter van der Werf en vrouw van Scherpenisse a. b. naar a. b.; Levina Le poeter van Kapelle (Z.) naar Reepweg A 115. Vertrokken: Cornelia J. Leendertse van Julianastr. G 1 d, naar Goes; Ser- vaas Verbrugge van Oostel. Kanaalweg G 58 naar Kapelle (Z.); Johannes Basti- aanse en vrouw, van a. b. naar Selzaete (België); Adriana M. Dominicus van Oranjeboomstr. B 81 naar Bussum; Geer tje van de Velde van Oostel. Kanaalweg G 62 naar Ehscbede. Gemeenteraaad. Maan dagavond vergaderde de raad dezer gemeente voltallig. Mededeeling wordt ge daan van het aan Mej. A. M. J. Zwit- selaar verleende ziekte-verlof als onder wijzeres aan de O.L. school, en van de aanstelling van den heer A. J. Jurrij als tijdelijke 'leerkracht. Voorts deelt de voor zitter mede, dat zoo spoedig mogelijk met de werkverschaffing zal worden begon nen. Besloten wordt medewerking te verlee- nen aan de uitvoering der spaarregeling voor werkloozen, die in de steunregeling of in de werkverschaffing zijn opgeno men. Na breedvoerige bespreking wordt tevens besloten mede te werken aan de steunverieening voor de 'kleine boeren. meening zijn de godsdienstige menschen de meest belangstellende en de meest ge lukkige. Je moet weten", vervolgde Ka tharine, zich naar Daphne buigende en baar recht aanziende, „dat ik dit laatst ontdekt heb. Ik dacht er aanvankelijk precies eender over als jij, maar ik ben nu van oordeel, dat de godsdienst, of laat mij liever zeggen, dat Christus mijn heele leven veranderd heeft en mijn gedachten geleid beeft naar bet leven hiernamaals". Daphne huiverde. „O, spreek alsjeblieft niet van het le ven hiernamaals. Ik denk daar nooit over Noch Roger, noch ik zullen daar meer genot smaken dat is te zeggen als er een hiernamaals is. Roger gelooft, dat het met den dood uit is. „Laat ons eten en drinken en vroolijk zijn, want morgen sterven wij". Daphne keek haar vriendin aan met een ietwat 'bittere glimlach. Katharine was gedurende eenigen tijd stil; toen zei ze: „Laat hij jou niet in die richting voeren, Daphne. Het is niet waar voegde zij er ernstig aan toe. „De dwaas zegt in zijn hart: „Er is geen God". Ik weet, dat ik niet zou kunnen leven als er geen God was". „Maar hoe zullen menschen als jij, die gelooven in een God en in een leven na den dood, als jullie geloof op waarheid berust, en die gelooven, dat God elk ge Voorts komt in behandeling het voor stel van B. en W. tot uitvoering van straatwerk aan den Bonzijweg, den Brou- werijweg en de Oranjeboomstraat (le plan), waarvan de raming bedraagt f 6500. De heer Wabeke heeft met genoegen kennis genomen van de plannen van B. en W. Het spijt spr. echter, dat deze plannen niet eerder gereed zijn gekomen; men 'had ze dan bij de gemeentebegroo- ting kunnen behandelen. De tijd is nu veel te kort geweest om den toestand nog eens ter plaatse op te nemen, of wel daarover te vergaderen met een even tueel in te stellen commissie van raads leden; spr. stelt daarom voor dit punt uit te stellen tot de volgende vergadering. De heer de Jonge meent, dat van uit stel meestal afstel komt, in ieder geval kan bij aanneming van het voorstel Wa beke veel te laat met de werkzaamheden worden begonnen. Spr. geeft in overwe-- ging de werkzaamheden te besteden aan de Wemeldingsche burgers. Enkele posten der raming acht spr. wel aan den hoo- gen kant, De voorzitter zegt, dat het de bedoeling is de leverantie van straatklinkers en het uit te voeren werk aan te besteden, doch het uitdiepen der sloot bij den heer Adr. Pieterse in eigen beheer uit te voe ren. De heer Wabeke merkt op, dat het heelemaal niet in zijn bedoeling ligt de raming na te rekenen, doch wel om een onderzoek in loco in te stellen. De voorzitter mer'kt op, dat het hem frappeert te hooren, dat de tijd van voor bereiding te kort is geweest; reeds bij de begrotingsbehandeling is van deze plan nen mededeeling gedaan. Reeds werd door den heer Lindenhergh op spoed aan gedrongen en het betreft hier slechts de uitvoering van één van de drie plannen. Men moet rekening houden met den be- staanden achterstand. De heer J. A. Dominicus acht het voor B. en W. geen bezwaar om het voorstel Wabeke over te nemen, waarop de voor zitter zegt, dat B. en W. hun voorstel handhaven. D'e heer Lindenhergh 'zegt, dat er vol doende gelegenheid is geweest om de zaak te bestudeferen en dringt nogmaals op spoed aan. De beer Ruissen noemt dit grootsche plannen, die hij: mag toejuichen. Spr. vraagt zich af of het wöl goed is daarop ineens in te gaan; spr. acht dit eenigs- zins gevaarlijk. In elk geval zou spr. gaarne zien, dat de slooten ter weerszijden van den Bonzijweg werden gedempt om daardoor een beteren toestand te ver krijgen. De weg blijft anders toch te smal. Bovendien zou een fietspad terzijde van den weg aan te bevelen zijn. Spr. onder steunt het voorstel Wabeke. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stem men; voor stemden de heeren J. A. Domi nicus, F. Wabeke Az., Adr. Dominicus en J. Ruissen, tegen de heeren P. J. J. Dekker, D. M. de Jonge en M. G. Linden- bergh. De heer Wabeke bespreekt voorts de wijze van nadere opneming van dit plan en vraagt of de voorzitter prijs stelt op bet geven van de noodige aanwijzingen, waarop de voorzitter mededeelt, dat de gemeente-opzichter ter beschikking van de commissie zal zijn. De heer de Jonge betreurt dit uitstel, betgeen den heer Ruissen doet opmerken, dat in de wintermaanden toch niet zoo'n haast behoeft te worden gemaakt met straatwerk. De voorzitter zegt, dat rekening moet worden gehouden met de goedkeuring der plannen, waarmede eenige tijd gemoeid is. Besloten wordt tot toetreding tot de fraude-onderlinge voor gemeenten. Ter behandeling van het verzoek van het bestuur der vereeniging voor Gbr. Onderwijs aan schipperskinderen wordt overgegaan in geheime zitting. Na heropening der openbare zitting wordt met 6 stemmen vóór en 1 stem te gen, die van den heer de Jonge, besloten de noodige medewerking te verleenen tot stichting dezer school, waarbij de heer de Jonge opmerkt tegen een Ghr. school te zijn. Bij' de rondvraag informeert de heer de Jonge of er voldoende controle is op de straatverlichting. heim van jullie ziel kent, kunnen voor waarts blikken naar de wereld aan de overzijde van het graf, waar jullie Hem zullen zien? Bij de gedachte daaraan, moet ik zeg gen, dat ik mijn geloof dan toch verkies boven dat van jou." „Maar daar is Christus en Zijn Kruis", zei Katharine. „Als uw leven is verbor gen met Christus in God, als gij met Christus gestorven zijt, zoo kunt gij ook gelooven, dat gij met Hem zult leven; wetende, dat Christus opgewekt zijnde uit de dooden, niet meer sterft, de dood heerscht niet meer over Hem; en dan heb je niets te vreezen. Ik geloof in de vergeving der zonden, en alleen de zonde maakt angstig om God te ontmoeten." Daphne keek Katharine vol verbazing aan. „Geloof je dat alles werkelijk?" zei ze. „Ik heb niemand te voren zóó vol blijd schap over den godsdienst hooren spre ken. „Als ik kon denken dat maar neen, ik wensch niet godsdienstig te zijn. Roger zou me niet meer liefhebben als ik het werd. Hij heeft het meer dan eens gezegd, „ik ben blij, dat je niet een hei lige bent, Daphne." „Een heilige? wat bedoelt hij daar mee?" „Zijn benaming voor de godsdienstige menschen in deze wereld. Hij moet van De voorzitter «egt, dat de lantaarns moeten branden overeenkomstig aan de gasfabriek gegeven opdracht. De moge lijkheid is echter niet uitgesloten, dat de lantaarns eenigezins te vroeg of te laat aan- of uitgaan, tengevolge van het niet gelijk of niet goed functionneeren der automaten. Spr. stelt zich voor bij' de gasfabriek te informeeren naar deze aan gelegenheid en tevens naar de mogelijk heid tot vermindering van het tarief. De heer Ruissen bespreekt de aanstel ling van een controleur, waarop de voor zitter wijst op de daaraan verbonden kosten voor de gemeente. Bovendien be taalt de gemeente voor bet toezicht op de straatverlichting. De heer Ruissen zou gaarne zien, dat de lantaarns bij verenigingslokalen en kerkgebouwen eenigszins vroeger of lan ger branden, naar gelang van het ge bouw, waarvoor zij staan. Voorts bespreekt de beer Ruissen de wenschelijkheid om de actie van eenige ingezetenen tot (vermeerdering van de openstellingsuren van het postkantoor te steunen. De voorzitter zegt, dat B. en W. reeds besloten adhaesie te betuigen. Tenslotte deelt de heer Ruissen mede, dat de toe stand op de sluis voor kanaalkooplieden ivoor 75 pet. verbeterd is. Spr. verlangt echter verbetering voor 100 pet. De toe stand is thans zoo, dat de kooplieden niet over een trapje mogen loopen, de schip pers wel. De toegangswegen tot de sche pen zullen vermoedelijk nog verminderd worden. Aan de 'hand van een opsom ming van de door belanghebbende ka naalkooplieden verschuldigde belastingen, tot een totaal bedrag van plm. f 3000 eischt spr. verbetering en roept hij' daar toe de medewerking in van den raad en van B. en W. Met recht moet worden gevreesd voor dupeering der belangheb benden. Spr. zegt, dat de nood dringt en meent vooral een beroep te mogen doen op de wethouders ter bekoming van meer dere rechten voor de kooplieden. Hierna sluiting. Gevonden een waterproof beenpijp. Inlichtingen verstrekt de gemeente-veld wachter. (Belangeloos bericht.) Schore. De gemeentepolitie van hier heeft in samenwerking met die uit Krui- ningen proces-verbaal tegen een inwo ner te Kruiningen, zekere A., opge maakt, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van steenkolen ten nadeele van de Ned. Spoorwegen. Een partijtje steenkolen is aldaar in beslag genomen. Biezelinge. Overleden is de rustend landbouwer de heer Jn. Rottier, welke vanaf 19081917 voor de A.R. partij1 lid is geweest van den raad der gemeente Kapelle. Ook is hij jaren lang lid ge weest van het Burgerlijk Armbestuur en had hij vele jaren zitting in het bestuur van de Ned. Herv. Kerk. WALCHEREN. Oostkapelle. Dinsdag werd alhier onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen dhr Joh. Poppe, oud-raadslid en oud-wethou der dezer gemeente. hen niets hebben, zegt hij. Maar, slaap lekker, Katharine, het is zeldzaam aar dig van je geweest, dat je gekomen bent en medelijden met me hebt. Ik wou dat je een paar dagen bij me kon blijven, maar dat is zeker niet mogelijk?" „Ik zou wel graag willen, maar 'k ben bang, dat tante Laura zich duchtig zou gaan beklagen. Ze beweert al, dat ik bezig ben de kantjes er af te loopen. Gis teravond en -nacht was ik bij Doris." „Zoo? Ik kan me niet begrijpen hoe Doris pleizier kan hebben in haar een tonig leven. Ik zou het niet kunnen. Vrou- wenvereenigingen, Zondagsscholen en al deze dingen, ik moet er niets van heb ben. Ze zouden mij doodelijk vervelen." „Ik denk, dat D'oris er van houdt. Ze is zulk een goed schepseltje; haar arbeid zaam leven maakt mij, wanneer ik aan haar denk, vaak beschaamd." „Ik heb een hekel aan al zulk werk. De ben bang, dat ik een nietsnut ben en breng mijn tijd slechts door met het zoe ken van vermaak. Als ik 's morgens opsta is mijn eerste gedachte, hoe kan ik mij 't vandaag zoo prettig mogelijk maken?" „Of liever, hoe kan ik maken, dat mijn man zich 't beste amuseert, is wat je ge regeld denkt, naar ik vermoed." „Mogelijk wel", zei Daphne lachend, „maar zooals je weet, Kathaiine, Roger is alles wat ik heb. Ik kan de meisjes niet Van één onzer lezeressen ontvingen wij nog een schrijven ter aanvulling van wat een drietal Walcherscbe dames schre ven over het dragen van de Zeeuwsche kleeding, Wat deze dame opmerkte kunnen wij geheel ondersohrijvon. Enkele jaren geleden logeerde een Zeeuwsche vrouw in Rotterdam. De hand tastelijkheden van sommige .„bewonde raars" waren dermate hinderlijk, dat ze eerder dan ze van plan was, naar huis terug keerde. Een andere jonge vrouw moest een be zoek brengen aan Amsterdam. Ook zij had al spoedig genoeg van de hinderlijke belangstelling, dank zij de bij velen blijk baar heerschende meening, dat ten op zichte van een Zeeuwsch meisje zoo on geveer van alles geoorloofd is. Een derde voorbeeld. Een meisje uit Zeeland was als huis houdster in betrekking bij een familie in Den Haag. Zij- hield van haar costuum en de familie bij wie ze diende was er zeer op gesteld. Het duurde echter niet lang of zij had er genoeg van. Zij' werd nageroepen en behandeld als een eerlooze. Om er een eind aan te maken heeft ze haar Zeeuwsche costuum afgelegd eu na dien ondervond zij nooit meer eenige hin der. Is het wonder, dat vele Zeeuwsche sdhoonen de schoone, maar ook vaak on- practische Zeeuwsche kleeding, door ve len blijkbaar als een bewijs van minder waardigheid aangemerkt, terzijde leggen? De kist werd grafwaarts gedragen door de raadsleden en bestuursleden der land- bouwvereeniging. Nadat de kist in de groeve was neergelaten werd allereerst bet woord gevoerd door Ds Don, Herv, predikant. Daarna door Burgemeester Fabius, die den overledene herdacht als oud-raadslid, oud-welhoudor, ambtenaar van den Burgerlijken Stand voor het vol trekken van huwelijken, en als oud-be stuurslid van de Stichting Westhove. Ook oud-Burgemeester Jhr W, van Teylingen herdacht den overledene, roemde de aan gename samenwerking met den overle dene. Dhr Z. Maljaars, voorzitter der Land- bouwvereeniging afd. der Z.L.M., bracht den overledene dank voor al hetgeen hij vanaf de oprichting der afdeeling als bestuurslid en later als secretaris in het belang van de Z.L.M. heeft gedaan. 'Ook dhr M. Kleinepier, secretaris van den kring Walcheren ,fder Z. L. 'M., ge dacht al hetgeen de overledene in het be lang der landbouworganisatie heeft ge daan. De zoon van den overledene, dhr K. Poppe, dankte voor de groote belang stelling en de gesproken, woorden. I Zoutelande. Vrijdagavond hield de ver eeniging ter bevordering van het Vreem delingenverkeer, alhier' haar najaarsver gadering. Aan de vergadering werd mede gedeeld, dat in het afgeloopen seizoen 6000 gidsen zijn verspreid. Verder werd medegedeeld, dat in 1937 205 strandtenten op het strand zijn ge plaatst (in 1936 189 en in 1935 176). De vereeniging heeft f212.20 uitgegeven Lest hebben; ik vermoed zelfs, dat moe der liever heeft, dat ze bier niet komen, en moeder „Waarom heb je haar hier niet?" „Ik heb liever niet, dat moeder hier komt", zei ze beslist. „Zoo zie je, dat ik zelf mij van mijn familie afgezonderd heb toen ik Roger trouwde. Ik heb moe der gevraagd, een of twee maal, een van de meisjes eens een poosje hier te laten komen, maar ze zocht een uitvlucht, waar uit ik kon opmaken, dat zij liever niet had, dat de meisjes hier kwamen. Ze heeft aangeboden zelf te komen, maar ik kan haar hier niet hebben, Roger houdt niet van haar. Hij wil Sybil hier graag hebben, en Sybil zou ook wel graag willen; ze zou het heerlijk vinden met me uit te gaan, maar om de een of andere reden wil moeder haar niet naar hier laten gaan. Het is erg vervelend en in- tusschen je ziet, dat ik alleen Roger maar heb." „Ja ik zie het", zei Katharine. „Maar 'k zou graag willen, dat jij kon komen", zei D'aphne; „ik geloof ook dat Roger wel van je houdt. Ik weet eigenlijk niet waarom, daar bij op de heele we reld geen mensch kan vinden, die meer in denken verschilt van hem. Maar hij is toch altijd aardig tegen je." (Wordt vervolgd.) ledereen, die voor het eerst ziet, wat Rinso In de wasmachine kan doen, staat verbaasd over het ongeëvenaard vette sop, dat al het witte goed in zeldzaam korte tijd een ongekende helderheid geeft en daarna nog gebruikt kan worden voor het ge kleurde goed, het flanel en het tricotgoed. Alles met één pakje Rinso van slechts 12$ ct. I „Overvette" Rinso en de was machine behoren bij elkaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5