Onderwijs. tGEMÊNM Rechtszaken Land- en Tuinbouw Vereenvoudiging van het Landbouwcrisisapparaat Finantiëele Berichten Marktberichten THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. VOETEN VERSTIJFD DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Nu vrij van pijn Kan weer gewoon loopen. „Mijn voeten en enkels waren verstijfd door rheumatische pijnen en ik moest 8 weken in bed blijven, niet in staat mijn voeten op den grond te zetten. Ik dacht niet ooit weer te kunnen loopen. Toen haal de een kennis mij over een flacon Kru- schen Salts te koopen. Reeds na een week voelde ik mij beter en na 3 flacons kon ik weer zonder moeite loopen. Dikwijls heb ik aan beterschap gewanhoopt, maar ik voel me nu gezonder en gelukkiger dan ooit te voren". Mevr. F. A. H. te W. De werking van Kruschen Salts berust op het feit, dat de verschillende zouten, waaruit dit is samengesteld, de afvoeror- ganen aansporen tot een natuurlijke wer king. Alle schadelijke afvalstoffen als urinezuur, wat in de meeste gevallen de oorzaak is van rheumatische pijnen, worden regelmatig verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het eti ket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (Adv.) dat een en ander niet veel zou kosten. Het voorstel werd m.a.s. aangenomen. Een commissie voor dezen steun, be staande uit een lid van B. en W., een landbouwer en een landarbeider zal door B. en W. worden benoemd. Vervolgens gaf de voorzitter een uit eenzetting der spaarregeling voor den B-steun. Ook hieraan stellen B. en W. voor mede te doen. Weth. Brand zeide, dat men ook ge meend had de bekende collecte te moeten houden. Voor het resultaat dezer inza meling die opbracht f 132,81 was hij! zeer dankbaar. Dhr Geldof was over het feit, dat de gesteunde f 0,25 per week af moet staan voor dit spaarsysteem niet erg te spre ken, hoewel hij het toejuicht dat in deze richting iets gedaan wordt. Voorstel tot medewerking werd m.a.s. aangenomen. De kosten voor het lager onderwijs per leerling voor 1938 werden voor deze ge meente vastgesteld op f 9. De begrooting van het Burg. Armbe stuur werd aangeboden met een post sub sidie gemeentekas van f 1600. De voor zitter deelde mede dat gebleken is dat dit bedrag tot f 2000 zal moeten worden ver hoogd. Deze begrooting werd goedge keurd. De begrooting 1938 van het gemeen telijk waterleidingbedrijf werd vastge steld. Een verliessaldo is geraamd van f 152,12. Dit bedroeg in 1937 nog f 491,88, terwijl het resultaat in 1936 was een ver lies van f952,69. Dhr Geldof vroeg of de ramingen niet te optimistisch waren, hetgeen door den voorzitter werd ontkend. Dhr de Pagter vroeg of we eerlang van het verlies af zouden zijn, waarop de voorzitter antwoordde, dat zulks zeer ze ker in de naaste toekomst verwacht mag worden, gezien nu reeds bereikte resultaten. Hij wees op de toename in Oostkapelle en het nu aanhangige ipian voor aanleg in den Duinweg aldaar. Gemeente-begrooting. Een incident. De voorzitter zeide, dat de gemeente- begrooting wederom sluitend kon worden gemaakt en een post van f 1000 batig slot 1936 voor 1939 kon worden gereserveerd. Dhr de Visser zeide, dat Domburg een der vele gemeenten is die in 1938 nog geen belastingverlaging kan aankondi gen. Vele cijfers deden hem concludeeren dat het begrootingsaspect niet bemoedi gend is. Hij wees op den post subsidie B. A. Vele hooge posten voor onderwijs uitgaven aan andere gemeenten trokken zijn aandacht en hij: kon niet begrijpen dat oen mede-raadslid, gezien zijm af ge- legden eed, er toa kon medewerken an dere posten nog te verhoogen, zoodat we een groot bedrag aan Aagtekerke moeten ramen. Dhr Geldof meende dat de Regeering vele bedragen inzake crisiskosten voor eigen rekening moest nemen instede van haar subsidies te verminderen. Hij wees verder op de laatste oefening van de brandweer, waarbijl vele fouten waren gemaakt. Verder juichte hij het voorstel inzake een leening voor straat verlichting zeer toe. Dhr de Pagter speet het zeer dat dhr de Visser gezegd had dat hij zou hande len in strijd met zijn afgelegde eed ten oipizichte der gemeentebelangen. Als lid der Geref. gemeente te Aagtekerke, ker- keraadslid aldaar en lid van het school bestuur dier gemeente aldaar, voelt hij het zijn plicht en roeping voor die school te ijveren en hiji meent dat het dan in de lijn ligt, ouders van leerplichtige kinde ren tot genoemde gemeente behoorende en te Domburg woonachtig zijnde, te moeten bezoeken en die uit te noodigen hun kinderen naar bedoelde school te sturen. HÖjl vroeg of hij1 in dezen zijn eed ge weld aandeed en of hij door zijta eed ge bonden was om als 5e wiel aan den kra kenden wagen van dhr de Visser mede te loopen. Dhr de Visser zeide, dat dhr de Pag ter vergat dat hij als raadslid ook ver plicht was aan de gemeentekas te den ken. De voorzitter achtte de houding van dhr de Pagter geheel correct en stelde voor de discussies hierover te sluiten. Later bij de rondvraag vroeg dhr de Pagter nog aan dhr de Visser zijn woor den terug te nemen, daar zulks voor een goede verstandhouding wel gewenscht was. Dhr de Visser meende dat hiertoe niet de minste aanleiding was. Hij wilde wel zeggen dat deze woorden niet gesproken waren namens het bestuur der Chr. school te Domburg, maar dat hij ze ge heel voor eigen rekening nam, Dhr de Pagter betreurt deze houding van dhr de Visser. Nadat de voorzitter en dhr Geldof be tuigd hadden, dat dhr de Pagter in zijn goed recht was en dhr de Visser ver klaard had dat het niet aangenaam is als men ondervindt hoe door de handel wijze van dhr de Pagter de Chr. school wordt leeggepompt, wordt de discussie gesloten. Tholen. De bietencampagne zal dit jaar veel vroeger zijn afgeloopen dan vorige jaren, hetgeen zijn oorzaak vindt in de veel mindere opbrengsten per gemet, daar sommige perceelen slechts 8'10.000 kg suikerbieten opleveren. De prijs van de uien was gisteren ook wat lager dan de hooge prijzen van eenige dagen geleden. Uitslag wedstrijd schietvereeniging „Koningin Wilhelmina". Ie prijs J. Quaak met 237 punten; 2e. J. Blaas 232 p.; 3e. C. Zachariasse 230 p.; 4e. J. Jansen 229 p.; 5e. A. Voets 228 p.; 6e. G. Contant 228 p.; 7e. H. Voets 228 p.; 8e. J. M. Schot 226 p.; 9e. A. Deurloo 221 p.; 10e. Johs. Schot 221 p.; lie. D. Bur gers 220 p.; 12e. H. Quaak 217 p.; 13e. A. Bout 215 p.; 14e. P. Blaas 214 p.; 15e. M. v. d. Sande 186 p. «Examen Schoolraad. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de Scholen met den Bij bel is o.m. geslaagd de heer D. Huijser, hoofd te Kruiningen, met aant. Geref Schoolverband. N Voor het examen, afgenomen van wege de stichting Politievakopleiding van den Ned. R.K. Politiebond St. Mi- chaël is te 'sHertogenbosch geslaagd voor het politiediploma: H. Bussching te Ber gen op Zoom en P. Koekkoek te Vlissin- gen. 1 Geslaagd voor voorloopig diploma machinisten-examen: W. Boone te Oost kapelle. Wesfkapelle. Benoemd tot onderwij zeres aan de neutrale Fröbelschool te Vlissingen mej. Katha. J. Dekker te Westkapelle. Hansweert. Opi het gisteren te 's-Her togenbosch gehouden examen voor het Politiediploma slaagde o.a. de heer A. de Jong, marechaussee alhier. Conversie van geldleeningen der Provincie Zeeland. In verband met het bepaalde in het be sluit der Prov. Staten van Zeeland van 12 December 1933, waarbij Ged. Staten zijn gemachtigd, om ten behoeve van de conversie van geldieeningen nieuwe lee ningen aan te gaan, deelen Ged. Staten mede, dat zij met verschillende geldgevers waarmede op onderhandsche schuldbe kentenis geldleeningen zijn gesloten tegen een rente van 4 pet. en hooger, in het be gin van dit jaar onderhandelingen ge opend omtrent verlaging van den rente stand. Deze onderhandelingen hebben tot resultaat gehad, dat voor de restanten van de volgende leeningen de rentestand is verlaagd tot 3.5 pet, voor één leening tot 3 pet., aangezien deze nog maar een zeer korten looptijd had. Leening 1915/1934, het gedeelte groot f107.000, per reato op 1 Januari 1937 f 75,000; ieening 1928/1934 drie doelen samen f421.700, per resto f 391.000; lee ning 1934 gedeelte oorspronkelijk 500.000 gld. per resto f 450.000; leening 1935, ge deelte f 760.000, per resto f 700.000, lee ning 1936 twee gedeelten samen f 300.000 per resto ook f300.000. Geen overeenkomst voor renteverlaging is bereikt met de geldgevers van de hier na volgende geldleeningen. Dientengevolge zijn de restanten van deze leeningen reeds afgelost of opgezegd en zijn tot gelijke be dragen nieuwe leeningen op onderhand sche schuldbekentenis gesloten. Leening 1928/1934 twee gedeelten sa men f2.708.000 en per resto f 2.569.000, rente 4 pet. Deze leening is geheel afgelost en 'n nieuwe aangegaan van f 2.569.000 te gen 33/8 pet. Een leening van 1 millioen is aangegaan tegen 3V2 pet. ter aflossing van f 315.000 van de leening 1928/1934, het gedeelte ad f 772.500, per resto groot f692.500, rentende 4 pet.; van de leening 1932/1933 het deel ad f 475.000, per resto f 175.000, rentende 43/s pet.; leening 1933 het gedeelte groot f 600.000 per resto f 510.000, rentende 4 pet. Voor het dan nog restende overschot van de leening 1928/1934 ad f 337.500, rentende 4 pet. is ook aflossing mogelijk en een leening van 3 pet. gesloten. In een nieuwe leening van f 1.806.000 rentende 3 Y\ pet. zijn opgenomen de lee ning 1934 ad f 190.000, deel van de lee ning 1914/1915 ad f 590.000 per resto f56.000 en van de leening 1925/1934 deel van f2.015.000, per resto f 1.750.000. Een 33/s pet. leening van f 780.000 is gesloten voor de geheele aflossing van de leening 1930/1934 gedeelte groot f 900.000 per resto f 780.000. Een volgende leening ad f 184.000, rentende 3V2 pet. zal dienen voor aflossing van de leening 1930/1933 gedeelte ad f 233.000 per resto f 184.000, rentende 4 Yt, pet. Nog is per 1 Juni 1937 geheel afgelost de leoning '36 deel oorspronkelijk 200.000 gld. per resto f 192.000 rentende 4 pet. Het aangaan van een nieuwe leening tot dekking van deze extra aflossing kwam Ged. Staten in verband met de kas- positie van de N. V. Prov, Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij, waarvoor de ze leening was aangegaan, niet noodig voor. Overblijven nu met een rente van 4 pet. of meer nog de obligatieleening 1908, groot f 130.000 en per resto f 67.000 en die van 1914, groot f 81.000 per resto f58.000 beide rentende 4 pet. Beide lee ningen zijn gesloten ten behoeve van het verstrekken van voorschotten aan de Ver- eeniging voor Christelijke verzorging van Krankzinnigen. Met het bestuur dier ver- eeniging zijn Ged. Staten in overleg ge treden omtrent wijziging in de aflossin gen, ten einde de kans op renteverlaging te bevorderen. De leening 1932/1933 op onderhandsche schuldbekentenis, oor spronkelijk groot f 1 millioen per resto f 840.000, rentende 4V2 pet. staat tot 1 Augustus 1939 onder een conversie-ver- bod. Door een tram overre den en gedood. Gistermorgen is de 70-jarige mevrouw J. J. Klooster-Snij ders te Rotterdam, toen een file voor de gesloten hekken van de Willemsbrug wachtte, tusschen de rijen wachtende auto's doorgeloopen, zonder te letten op de tram. Zijl werd gegrepen door een mo torwagen. De oude dame kreeg een klap van den wagen, werd weggeslingerd en bleef op enkele meters afstand bewusteloos liggen. Per auto van den geneeskundigen dienst is de oude dame in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aanlkomst reeds bleek te zijn overleden. Geen ronselarij. Veertien dagen geleden is een 17-jarige jongen uit Ehlchuizen verdwenen, die zich een week later te Bergen op Zoom hij de politie heeft gemeld; hij beweerde te Alkmaar voor Spanje te zijn geronseld, naar Bel gië ontvoerd te zijn, en daar aan zijn be lagers te zijn ontvlucht. De politie te Alkmaar en te Enkhuizen, zoomede de recherche te Amsterdam hebben in deze zaak een uitgebreid onderzoek ingesteld. Het resultaat is geweest, dat er ernstige twijfel bestond aan het verhaal. Thans heeft de jongen hekend het ge heele ontvoeringsverhaal te hebben ver zonnen. Ontploffing. Toen een dienst bode bij een familie, wonende te Naarden, een der pitten van het gas stel aanstak, volgde er een hevige ont ploffing. Zij kreeg een bus, die op een andere pit had gestaan in het gezicht en liep hevige brandwonden op. Het bleek, dat iemand, die werkzaam is bij den aan leg van centrale verwarming in de villa, zoo onvoorzichtig is geweest een bus ben zine op het gasstel, al brandde dat toen nog niet, te plaatsen. Hotelbediende aange houden. Dezer dagen is gemeld, dat ten nadeele van een Amerikaansch echt paar, dat in een der groote hotels logeert, een aantal reischècjues is gestolen. De man was plotseling ziek geworden en moest in een ziekenhuis worden opgeno men, waarna de vermissing werd ont dekt. De nasporingen werden krachtig voort gezet, met het resultaat, dat is overge gaan tot arrestatie van een hotelbedien de, die van diefstal der chèques verdacht wordt Hij zou eenige chèques hebben verzil verd en de overige vernietigd. Op hem werd een bedrag van een kleine honderd gulden gevonden. 'Valsohe boot kaartjes. De politie te Amsterdam heeft tien per sonen aangehouden verdacht van het vervaardigen of doen vervaardigen en ver- koopen van valsehe kaartjes voor de rondvaartbootjes van de reederij Berg- mann. Negen van deze verdachten zijn schippers van deze bootjes. De tiende aangehoudene is degene, die opdracht voor het drukken van de valsehe kaartjes gegeven had aan een kleinen drukker in de Jordaan. Deze laatste is al eenigen tijd in verzekerde bewaring voor het drukken van valsehe toegangsbiljetten voor het Stadion en voor bioscopen. Mond- en klauwzeer op de Veluwe. Ook kinderen en landbouwers aangetast. Ook op de Veluwe breidt de gevreesde veeziekte zich nog steeds angstwekkend uit. In de buurtschap Ter Schuur is thans een landbouwer door het klauwzeer van de koeien aangetast. Zijn handen zijh overdekt met wonden en alle verschijnse len overeenkomend met die bij het vee. Vermoedelijk is dit geval te wijten aan slordigheid bij de behandeling van aan getaste dieren. Ook in de gemeente Put ten zijn zes personen aangetast door het mondzeer, evenals in de gemeente Rens- woude, waar een aantal kinderen aan deze ziekte lijdende is. Inbraak in het gemeente huis te Oterleek. In den nacht van Zondag op Maandag is er ingebroken in het gemeentehuis van Oterleek. Gestolen is een bedrag van f 124 en de ambtske ten van den burgemeester. De inbraak moet zijn geschied door bekenden, aan gezien gebruik is gemaakt van den sleu tel der brandkast, welke in een kast ver borgen hing. On rechtmatig steun trok ken. De politie te Boxtel heeft den 24- jarigen werklooze R. aldaar gearresteerd, die gedurende 2V2 jaar steun had geno ten, doch een bedrag van f 5000 op do Rijkspostspaarbank had staan. Zijn ouders, wier kostwinner hij was, en die voor zeer arm doorgingen, genoten sedert jaren ondersteuning van het burgerlijk armbestuur ter plaatse. R. is opgesloten en zal ter beschikking van de justitie te 's-Hertogenbosch worden gesteld. Sergeant gedegradeerd. De 25-jarige sergeant W. B. S., dienst plichtig bij het regiment wielrijders in Den Bosch, heeft zich te verantwoorden gehad voor het feit, dat hij op 2 Septem ber in den raadskelder in Den Bosch, toen luitenant Romen, die in burger was, hem gelastte den kraag van de uniform jas te sluiten, niet aan dat bevel heeft voldaan, en daarna, toen dezelfde lui tenant hem had gelast den raadskelder te verlaten, eveneens geweigerd heeft aan dat bevel te voldoen. De luitenant riep de hulp in van de politie, waarna beklaag de door twee agenten van politie werd weggebracht en op het hoofdbureau aan de militaire autoriteiten werd overgege ven. De auditeur-militair zeide in zijn re quisitoir, dat het reeds lang een uitge maakte zaak is, dat een militair altijd moet gehoorzamen aan een meerdere, ook als deze in burger is. Beklaagde heeft dat niet gedaan en heeft zich aan een ernstig vergrijp legen de militaire tucht schuldig gemaakt. De uitspraak luidde veertien dagen ge vangenisstraf met verlaging tot den rang van soldaat. BELANGRIJKE BESLISSINGEN OP KOMST. Naar het „Vad." verneemt zullen er bin nenkort belangrijke beslissingen inzake de landbouwcrisisregelingen worden be kend gemaakt. Men heeft er in de eerste plaats naar gestreefd, het administratieve apparaat zooveel mogelijk te vereenvou digen zonder dat de steun wordt opgehe ven. Vooral op het gebied van den zuivel heeft men nieuwe steunmethoden ge zocht. In welke richting deze gezocht zijn, kon men nog niet meedeelen. Hier en daar wordt er gesproken over een rege ling, waarbij de steun aan de melkvee houderij voortaan uitsluitend via het ver- leenen van exportpremies zou loopen. Daardoor zou de prijs in het binnenland, in de eerste plaats voor de boter, auto matisch op peil gehouden worden. Daaromtrent konden wij echter geen zekerheid verkrijgen. De nieuwe besluiten zullen trouwens binnenkort worden be kend gemaakt. Met stelligheid kunnen wij echter zeggen, dat er met groote kracht wordt gestreefd naar vereenvoudi ging van administratie en controle en dus ook naar bezuiniging op dit gebied. Relatief hooge sterfte door het mond- en klauwzeer. Het „Hbld." meldt, dat het aantal kal veren en koeien, die bezwijken aan mond en klauwzeer gedurende de huidige epi- zioötie relatief hoog is. Totdusver heeft de destructor Gekro te Oveischie reeds 1800 stuks gedestrueerd; die van den N.- Brabantschen Boerenbond te Son 450 stuks en do Ned. T'hermocheiuische Fa brieken te Bergum 320 stuks. En op het Amsterdamsche abattoir zijn reeds 60 kalveren en koeien, gestorven aan mond en klauwzeer in het kleine randgebied der hoofdstad, vernietigd, in totaal dus ruim 2600 stuks. Daarbij komen nog de cijfers van de kleinere destructoren, benevens de sterf gevallen in de streken, waar nog niet ge destrueerd wordt, b.v. Zeeland. Voor een ziekte, die in 't algemeen een goedaardig verloop pleegt te hebben, zijn deze cijfers relatief hoog. AMSTERDAMS FINANCIEN. Een catastrofe? Blijkens het verslag van de afdeelingen van den gemeenteraad over de begrooting van Amsterdam voor 1938 is men vrij al gemeen van oordeel, dat de begrooting niet sluit zooals een begrooting behoort te sluiten. Uit de toelichting blijkt de ont stellende disorde, waarin de gemeentelijke huishouding is gebracht. De leden, die voldaan zijn, dat B. en W. thans opening van den treurigen toestand van zaken hebben gedaan, constateeren, dat nu aan den dag komen de funeste gevolgen van de gedragslijn door de Regeering aan de ge meenten gedicteerd. De ontzaglijke ver zwaring van lasten en beperking van ge meentelijke inkomsten, van hoogerhand opgelegd, of veroorzaakt door den terug gang in de uitkomsten der gemeentelijke bedrijven en de daling van de belasting opbrengst, hebben een catastrofe over de hoofdstad gebracht. Het nadeelig saldo van den dienst 1936 ad f 3.775.000 wordt naar den kapitaal- dienst overgebracht. Dit beteekent weder invoering van de methode, die vóór 1934 werd toegepast. Vele leden meenen, dat er een zeer groot ongedekt tekort zou blijken be staan, indien de begrooting wa e opge steld volgens den werkelijken financieel en toestand, Algemeen io men met B. en W. van gevoelen, dat de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente dringend ver betering behoeft. MIDDELBURG, 28 Oct. Fruitveiling. Peren: B. Glairgeau 1223, id. Alexan der Lucas 1113, Nouveau Poiteau 9— 14, Doyenne du Cornice 625, Gomtesse de Paris 717, William Duchesse 5—22, Soldat Laboureur 16, Bergamotten 48, Jodenpeor 714, Winterlouwtjes 5, Win- terbonkeljé 3Zwijndrechtsche Wijn peer 7, Pondspeer 5, Kleipeer 56, Yes- dener Klumpe 7, alles per kg. Appels; Goudreinet 414, Sterappels 710, Bellefleur 6, Groninger Kroon 7 12, Jac, Lebel 8, Bismarck 3, Boumans Reinet 67, Schoone van Noordbauzer 6, Roode Ribbing 611, Bramley's Seedling 4—8,Lane's Prince Albert 3—8, Grauw- zoet 610, Hond&muil 57, Notaris 8, Cox Oranje Pipping 1524, Zoete Schij- ving 46, Bezoeting 4, Present van En geland 3, Armgaard 4r—9, Campagnezoet 56, Zure Bellefleur 37, Tuinzoet (9, Huismanzoet 3, Blomzoet 5, Roode Bak ker 5 ot., alles per kg. Diversen; Fxankenthaler 24, Black Ali cante 2127, Noten 53, Mispels 45, Tomaten 815 ct., alles per kg. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Donderdag 28 October 1937. Groote veiling. Zure Kroetappels 0.70, Zure Bellefleurs (val) 3.10 beiden per 100 kg. Appels; Goudreinetten extra 1217, id. A 12—16, id. B 9—12, id. G 7—9, Zure Bellefleurs A 89, id. B 010, id. C 5 6.10, Sterappels extra 11, id. A 911, id. B 7—8, id. G 56, Lady Henniker extra 7, id. A 9, id. B 8, id. G 5, Pres. van En geland 68, Gourtpendu 24, Fr. Goud reinetten 39, Cox Oranje Pippin 16, Bismarck 5, Laxton Superbe 8, Zoete Frmgaarde 27, id. Campagner 25, id. Bellefleur 2—4, Kroet- en Valappela 0.503, alles per 100 kg. Peren: Comtesse de Paris extra 18— 20, id. A 17, id. B> 10—14, Br. Alex. Lu cas extra 24, id. A 1822, Jodenperen <xtra 12, id. A 1112, id. B 910, Win- terbergamotten extra 8, id. A 68, id. B 5, id. G 45, Gieser Wildeman extra 10, id. A 9, id. B 7, Le Lectier 1416, Triumph de Jodoigne 8, B. Glairgeau 14, Joseph de Malines 412, Nouv. Poiteau 612, Le Guré 4, Bruine Ghaumontel 4— 7, Bezy van Schonauwen 10, B. Six 6 13, Pondsperen 37, St. Remy 26, Bre- derode 38, Kleiperen 27, Winter louwtjes 37, Winter suikerijen 24, Kweeperen 11, Kroet- en Valperen 0.50— 5, alles per 100 kg. Diversen: Black Alicante 1620, Mis- pels 36, Tomaten 1013, alles per 100 kg.; Honing 0.35 per flacon; Hazen 1.73 2.10, Fazanten 0.570.62, Patrijzen 0.31, alles per stuk. THOLEN. Roomboter 0.78, Boereboter 0.73 per pond. Eieren 5.50 per 100 stuks. ST. ANNALAND, 28 Oct. Uienveiling: Groote Bruine Uien 8.018.40 (veiling Dinsdag j.l. 9); Bonken 7.60 (8.Drie lingen 4.50 (3.99); Pickles 7.90 (8.01); Stek 4.— (3.50). Breekpeeën 1.491.58 (1.50). Alles per 100 kg. gesorteerd Totale aanvoer 136000 kg. uien en 11400 kg. koebieten. Handel in uien slap, met dalende prij zen. ST. MAARTENSDIJK. 28 Oct. Offi- cieele noteeringen van de marktcommis- sie der Z.L.M. Per 100 kg.: Zomergerst 7.758, ge denatureerde Paardboonen 77.25; Klei ne Groene Erwten 1013.75; Schokker erwten 1617.75; Bruine Boonen 9— 11.50. Per 70 kg.: Witte Eigenheimers 1.40; Zeeuwsche Bonten 22.10; id. Blauwen 22.10; Poters 0.70<1. Per 60 kg. (ongesort.): Groote Bruine Uien 4.75; Kleine id. 4.75. Stroo 12' per 1000 kg. geperst. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 Oct. Matige tot zwakke O. tot Z. wind, toe nemende bewolking, aanvankelijk weinig of geen regen, later toenemende regen- kans, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Zaterdag 5 u. 18 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6