Kerknieuws Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Marktberichten. onderzoek naar het sportterrein. Er blij ven telkens klachten, waarvan Spr. er een noemt. Weth. Onderdijk toont zich ont stemd. Spr. verklaart, als dat het motief voor een commissie ia, dat hij dan de toezegging van B, en W. terug neemt, Dhr Jeronimus gelooft niet, dat de gemeente Middelburg verplicht is een brug in stand te houden voor een electri- sohe tram. De onwelvoeglijke kleeding ziet Spr. wel degelijk in verband met de mode. De kwestie van de retributie van het gasbedrijf wil Spr. liever „uitvechten". Dhr Portheine onderschrijft de klachten over het sportterrein. Liever wil Spr. geen nieuwe commissie. Dezelfde op dracht wil Spr. aan de oom missie voor het sportterrein geven. Weth. Onderdijk ontkent, dat de commissie van overleg wil, dat grint door werkloozen wordt gestrooid. Wel dringt ze zóó op bezuiniging aan, dat dit prac- tisch noodzakelijk wordt. Verder verde digt Spr. de posten onderhoud gemeente gebouwen, waarbij een achterstand is ont staan. Weth. B o a s s o n wil wel voldoen aan het verzoek van den heer Jeroni mus, die formeel gelijk heeft met de kwestie der gasretributie. Maar het zal alleen wat meer administratief werk ge ven. En we moeten met de hoogere col leges rekenen. De waterleidingtarieven. In behandeling komen nu twee voor- stellen-v. d. Feltz. Het eerste wil den Raad doen beslui ten tot invoering van watermeters. B. en W. worden verzocht vóór 1 Mei 1938 voorstellen daartoe te doen en een tarief daarop te baseeren. Het tweede wil in 1938 de bijbetalingen voor baden, closets en urinoirs enz. doen vervallen en verzoekt aan B. en W. vóór 1 Mei 1938 een voorstel daartoe in te dienen. D'hr v. d. Feltz onderscheidt twee kwesties: het tarief en de prijs van het water. Spr. wil een ander tarief. Daarbij heeft Spr. er geen bezwaar tegen de laagst aangeslagenen uit te schakelen. Het gaat bij Spr. om plaatsing van me ters in het algemeen. Weth. B o a s s o n dit maakt de kwestie nog veel troebeler dan in eerste instantie. Spr. huldigt den 'heer De Bruin voor zijn juiste bestrijding van bet voor- stel-v. d. Feltz. Spr. verwondert er zich over, dat twee leden van de commissie van bijstand, le den der rechterzijde, die met alle bijzon derheden bekend zijn, zich achter dit voorstel scharen. Immers zij weten alles, wat er aan vast zit. Dit voorstel brengt financieels conse- kwenties mede. Maar de financieels ge volgen worden door den voorsteller, nog wel een lid der fin. comm., achterwege gehouden. De voorsteller wil nu een ingrijpende beslissing, zonder dat de berekeningen ter tafel zijn, door den Raad laten nemen. Het is onjuist, dat dit voorstel geen geld zou kosten. Watermeters moeten worden aangeschaft. Dat zal minstens f 60.000 kosten. Dat brengt rente, aflossing en af schrijving mee. Bovendien is er nog plm. f 15.000 noodig voor het aanbrengen, con troleeren enz. der meters. Spr. voorziet ook, dat de kleine gebrui kers het slachtoffer zullen worden. Van de 4867 aangeslotenen zijn er 3390 met een kadastrale huurwaarde tot f 200, van f 200400 1048, van f 400—600 300, van f 600800 74, van f 800-4000 23 en van f 1000 en hooger 23. Voor de bewo ners van duurdere huizen zijn er onbil lijkheden, maar daar staan voordeelen tegenover voor de klein-gebruikers. klein-gebruikers. En wat de waterverkwisting betreft, kan geconstateerd worden, dat het water verbruik per aangeslotene in 1931 151 m3 bedroeg en in 1936 115 m3, ondanks meer aansluitingen en meer veroruik voor de industrie. Dit is een gevolg van 't meer dere toezicht. Bij invoering van watermeters krijgt men bezuiniging op waterverbruik en een belangrijk terugloopen daarvan. Spr voor ziet een vermindering van 150.000 m3, dat later wel wat minder wordt, maar toch wel 100.000 m3 zal blijven. Er is geen enkele zekerheid, dat deze 100.000 m3 aan de W. M. Z. zal kunnen worden verkocht. Het tweede deel van het voorstel v. d. Feltz zal f 16.400 kosten. De voorsteller stelt daar niets tegenover! Dit heeft niet de minste kans om door de hoogere auto riteiten goedgekeurd te worden. Maar dan moeten we ook niet een goed figuur te genover! de ingezetenen willen maken. Dit is een valsche voorstelling van zaken. B. en W. willen hieraan niet medewerken. B. en W. zijn overtuigd, dat er in het tegenwoordige tarief onbillijkheden zit ten. Binnen het raam der mogelijkheden zullen B. en W. trachten de grootste on billijkheden weg te nemen. Dat zal wel eind 1938 worden, omdat eerst de be drijfsontwikkeling in 1938 moet worden afgewacht. Deze tariefswijziging zal in twee, drie etappe's worden ingevoerd en zal natuurlijk maar een paar duizend gld. betreffen. Verder kunnen B. en W. niet gaan. Dhr v. d. ,F e 11 z Is daar wèl geld voor? Weth. B o a s s o n Dat zal dan eerst moeten blijken. We weten dan ook wat meer af van de W. M. Z. Dhr Jeronimusis door het be toog van weth. Boasson niet overtuigd. Spr. is altijd voorstander van waterme ters geweest. De voor- en nadeelen daar van moeten tegen elkaar worden afgewo gen. Spr. acht het onjuist, dat de kleine verbruikers de lasten zouden moeten be talen. Dhr P a u 1En de groote gezinnen dan? Dhr J e r o n i m u aJa, we hebben met een waterleidingbedrijf te maken. Spr. is vooral tegen de waterverkwisting. Voor de voorstellen v. d. Feltz, zooals ze daar liggen, kan Spr. echter niét stem men. Spr. geeft wijziging in overweging. Dhr Paul noemt de voorstellen-v. d. Feltz c.s. onbekookt. Cijfers ontbreken. Het bedrijf zal met een belangrijk tekort gaan werken. Invoering van watermeters zal moeilijk gaan: èn vanwege de kosten, èn vanwege de mindere ontvangsten. Dhr Den Hollander herinnert er aan, dat over bet waterleiding tarief reeds meermalen is gesproken in den Raad en ook in de commissie van bij stand. Daar waren voor- en tegenstan ders van meters. Reeds lang geleden is er in de commis sie gevraagd naar de kosten van afschaf fing der heffing voor closets, baden enz., maar tot heden is daarop niet geant woord. Spr. is het met het principe van het voorstel-v. d. Feltz eens, maar den vorm had Spr. graag anders gezien. 'Gas en electriciteit worden toch ook over den meter geleverd? Zijn de hygiënische toestanden slechter in plaatsen, waar water over den meter geleverd wordt? Spr. gelooft er niets van. Spr. acht het onbillijk, dat bewoners van groote huizen veel te veel moeten be-* talen en bovendien nog voor een bad. Weth. O n d e r d ijk Die kosten veel water. Dhr. Den Hollander: Daar staat tegenover, dat er menschen zijn, die de wasch aan huis doen. Spr. wil de groot verbruikers gedeelte lijk ter wille zijn en beveelt dat in de aan dacht van B. en W. aan. De voorzitter vindt dit betoog feitelijk geen verdediging van het voorstel v. d. Feltz. Dhr Den Hollander maakt daarvoor te veel reserves. Mevr. W e ij 1 acht aanneming der mo ties niet gewenscht. Toch zou Spr. graag een nader advies over de watermeters hebben. Dhr Harthoorn vindt het onbillijk, dat een catagorie moet betalen voor wa ter, dat ze niet noodig heeft. Spr. is vóór watermeters, al zal er over de uitwerking nog wel moeten worden gestudeerd. Weth. Boasson: Juist. Dhr Ha rt hoorn heeft geen bezwaar tegen een verschuiving van den datum van invoering. Dhr De Bruin vindt het verkeerd om in de geraamde winst van plm. 21.000 gld. een hap van ruim f 16.000 te doen. Verder vindt Spr. het onbillijk alle 'be talingen voor alle groepen van baden, clo sets enz. te schrappen. Dhr Portheine is teleurgesteld over de keuze, die B. en W. hebben ge daan, toen zij wel de verlaging van de electriciteit handhaafden, maar die van de waterleiding lieten vallen. Maar we moeten practisch zijn. Spr. is verblijd over de toezegging van weth. Boasson inzake een kleine wijziging der watertarieven, maar dan moet daarmee spoed gemaakt worden. We moeten in de toekomst tot invoering van meters komen en daarom betreurt Spr. de afwijzende houding van weth. Boasson. Het voorstel-v. d. Feltz gaat voor Spr. te ver. Dhr v. d. F e 1 t z verklaart nu geen onmiddellijke invoering van meters te willen. Maar er moet een 'beslissing ge nomen worden. Spr. wil niet, dat ieder een meter krijgt. De laagste klassen kun nen uitgezonderd worden. Nu zegt de wethouder: we weten nu geen weg voor het vrijkomende water Moeten we dus aan de Middelburgers moor opdringen dan ze noodig hebben? Spr. is bereid zijn voorstellen te wij zigen. Hierna ontspint zich een verwarde dis cussie, die niet te volgen is. D'e heeren v. d. Feltz, Helder en den Hollander die nen moties en amendementen in, zoodat de voorzitter opmerkt, dat „we stikken in de moties". Weth. Boasson herinnert er aan, dat de directeur der bedrijven in de com missie van bijstand destijds een voorstel deed tot gedeeltelijke invoering van wa termeters. Dat wisten toch de leden der commissie van bijstand. Nu is bet voorstel-v. d. Feltz zóó ge wijzigd, dat de wolf in een lam veran derd is. De bom, die straks op de tafel van B. en W. viel, is gebleken een reu- kelooze geweest te zijn. (Gelach.) Spr. is theoretisch vóór watermeters, maar is nu tegen een algemeene invoering. Tegen het nu gewijzigde eerste voorstel heeft Spr. geen bezwaar, mits het geen consekwenties met zich brengt. Het ge vraagde wordt door B. en W. toegezegd Het tweede voorstel noemt Spr. onaan vaardbaar. Dit wordt verworpen met 10 tegen 6 stemmen (vóór dhrn Kögeler, Harthoorn, Heemskerk, v. d. Feltz, den Hollander en Helder). Volgens het overgenomen voor stel worden B. en W. uitgenoodigd ten spoedigste een rapport aan den Raad uit te brengen over de vraag of en in hoeverre invoering van watermeters gewenscht en mogelijk is. Het verworpen voorste! hield in een verziek van B. en W. om binnen af- zienbaren tijd voorstellen te doen de bijbe talingen voor baden, closets, urinoirs, enz geleidelijk te doen vervallen voor hen, die een wa Urmeter hebben en vóór 1 Mei '38 voorstellen te doen tot aanbrenging van de daartoe noodige wijzigingen en de des betreffende geldende verordeningen. Te half 7 werd gepauzeerd. (Zie voor vervolg le Blad,) Da F. V. J. J a p o h e nDs ,F. V. J. Japchen, Ned. Herv. predikant te Waarder (Z.-H.) herdenkt Woensdag 10 Nov. a.s. den dag waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris werd op 10 Nov. 1912 te Waarde (Z.) in zijn ambt bevestigd. In 1916 vertrok Ds Japchen naar Aalst, welke standplaats hij in 1921 met Hei en Boeicop verwisselde. In 1925 werd 'hij predikant in zijn geboorteplaats Koeken- gen, welke standplaats hij in 1927 met Maartensdijk (U.) verwisselde. Sedert 10 April 1932 arbeidt de jubilaris in zijn tegenwoordige gemeente. Ds A, H. v. Minnen. A.s. Zondag herdenkt Ds H. A. v. Minnen te 's Gra- venzande den dag waarop hij zich voor 40 jaar aan deze gemeente verbond. Arie Hendrik van Minnen werd 1 Oct. 1866 te T h o 1 e n geboren, waar zijn va der, wijlen Ds H. van Minnen, destijds predikant was. Hij bezocht bet stedelijk gymnasium te Utrecht en studeerde aan de Theol. School te Kampen. In 1892 candidaat geworden, aanvaardde de ju bilaris 27 Nov. van dat jaar zijn ambt bij de GerefKerk van Z a a m s 1 a g, die hij 5 jaar beeft mogen dienen. 31 Oct. 1892 verbond ds v. Minnen zich aan zijn tegenwoordige gemeente. Ds v. Minnen beeft zich met name voor de zending en de geestelijke verzorging der militairen verdienstelijk gemaakt. 20 jaar was hij redacteur van het A.R. weekblad „D'e Westlander" en tal van jaren redigeerde hij de Westl. Kerkbode, Ds v. Minnen is voornemens nu met emeritaat te gaan. 22 Febr. a.s. zal hij afscheid nemen van zijn gemeente en zich metterwoon vestigen te Bergen (N.H.), teneinde aan de kleine Geref. Kerk al daar hulpdiensten te verleenen. SPIRITUS BIJ HET AANMAKEN VAN KACHELS. Onlangs verscheen in de bladen een be richt betreffende een ontploffing in een kachel, toen deze met spiritus werd aan gemaakt. Tegelijkertijd adviseerde een haardenfabriek bij bet aanmaken van ka chels en haarden gebruik te maken van boutskool en spiritus. De commandant van de brandweer te Amsterdam gevraagd naar zijn meening hieromtrent, antwoordde bet volgende: „Indien men bij het aanmaken van een kachel op oordeelkundige wijze van spi ritus gebruik maakt, ontstaat hierdoor geen gevaar voor ontploffing. Indien men b.v. een koude kachel aanmaakt met be hulp van wat houtskool, die van tevoren, dus buiten de kachel, gedrenkt is met spi ritus, kan men op zindelijke en gevaar- looze wijze een kachel aanmaken. Geheel verkeerd daarentegen is het gie ten van spiritus op turf, hout enz., die zich reeds in de kachel bevinden, vooral als de kachel niet geheel koud is, b.v. na een mislukte poging tot bet aanmaken. In een warme kachel of op de voorge- warmde brandsof zal de spiritus snel Ver dampen en uit de lucht in de kachel en het schoorsteenkanaal een ontplofbaar mengsel vormen, dat tot explosies aanlei ding kan geven. D'e koude, buiten de kachel met spiritus gedrenkte, boutskool daarentegen houdt de spiritus, mits deze in niet te groote hoeveelheid is toegevoegd, vast en geeft dus geen aanleiding tot het vormen van het gevaarlijke explosieve dampmengsel. Het hangt dus geheel af van de wijze waarop spiritus bij het aanmaken van een kachel wordt gebruikt of hieraan bijzon dere gevaren zijn verbonden of niet". Goud van de studenten gevonden? De Utrechtsche politie heeft gisteren in samenwerking met de politie te Amsterdam een man aangehou den, die tti het bezit bleek te zijin van een klomp goud, die waarschijnlijk afkomstig is van bet goud, dat dezer dagen in de Tandheelkundige kliniek te Utrecht werd gestolen. Hier is, gelijk men weet, voor eenige duizenden guldens aan goud van de studenten ontvreemd. De man is naar Utrecht overgebracht en daar opgesloten. Hij weigert inlichtingen over de her komst van het goud te geven. Val met doodelijk ge volg. Aan den 46-jarigen H., wonende te Utrecht werd gistermorgen het verzoek gedaan een 'kat uit een boom te halen. De man klom met behulp van een lad der in den boom, gleed echter uit en maakte een zwaren val. Met een groote hoofdwonde, welke veel bloedverlies ver oorzaakte, werd de ongelukkige naar de rijksklinieken vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. Aan de gevolgen over leden. De 26-jarige ongehuwde heer W. v. Gestel, die Maandagnacht per mo tor uit België naar Geldrop terugkeerde en bij Budel in botsing kwam met een man, die daar fietste, is in het ziekenhuis te Weert aan zijn verwondingen overleden. Knaapje door vracht auto gedood. Gistermiddag is het zevenjarig zoontje van de familie Smit op den weg van Almelo naar Ootmarsum door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld, daar het kind plotseling den weg is overge stoken. -—De Haagsoho speelho len. De Haagacho politie heeft wederom een inval gedaan in een perceel, waarvan zij vermoedde, dat er sinds eenigen tijd gelegenheid werd gegeven tot hazardspel, aan welk spel ook steuntrekkenden zou den deelnemen. Het speelhol, dat gevestigd was in een bovenhuis in de Jacobastraat, was reeds geruimen tijd in de gaten gehouden en gistermiddag ongeveer 5 uur achtte de politie het oogenblik gekomen om een in val te doen. Twee inspecteurs, een brigadier en acht rechercheurs reden in een aantal auto's op genoemd tijdstip voor de deur van bet bovenhuis. Aan hun sommatie de deur te openen, werd niet onmiddellijk gevolg ge geven, waarop de politiemannen de deur forceerden door 't raampje stuk te slaan en het slot aan den binnenkant open te maken. In de gang en in de voorkamer troffen zij acht mannen aan. In een kast en in de zakken van de mannen vond de politie een groot aantal speelkaarten. Blijkbaar was het gezelschap door de komst van de politie zoo verrast, dat men in zijn verbouwereerdheid geen tijd had gevonden de speelkaarten te doen- ver- dwijlnen. Die acht in Den Haag woonachtige mannen werden met een arrestantenwa gen naar het hoofdbureau van politie ge bracht en, na verhoord te zijn, weer vrij gelaten. Eenige van hen zijn steuntrek kenden. De bankroof, die niet doorging. Omstreeks twee uur gister middag werd de politie van Utrecht tele fonisch gewaarschuwd, dat er in een der vertrekken van een groot bankgebouw aan de Oudegracht een dief was gesnapt, en natuurlijk reageerde zij krachtig op deze mededeeling. Twee motorfietsen met zijspan, bemand met zwaar gewapende agenten, haastten zich met grooten spoed door bet drukke stadsgewoel. Nauwelijks stonden de machines stil, of de politiemannen renden het bankge bouw binnen, terwijl zich buiten in een ommezien een volksmenigte verzamelde, die in spanning afwachtte wat er verder zou gebeuren. Lang werd het geduld niet op de proef gesteld, want binnen enkele oogenhlikken kwamen de agenten weer naar buiten met een twaalfjarig knaapje. Het bleek, dat dit jongmensch van plan was geweest de voorstelling in de naast het bankgebouw gelegen bioscoop gratis bij te wonen. Daartoe was hij het theater aan de achterzijde binnengedrongen, maar toen hij' bemerkte, dat er geen voor stelling was, liep bijl weer naar buiten, klom over een muurtje en bevond zich voor hij het wist in de kleedkamer van de bank. Een der employés ontdekte het jongmensch en alarmeerde onmiddellijk de politie. (Tel.) Kudde gestolen scha pen opgespoord. Na uitgebreid opsporingswerk van de Nederlandsche en Duitsche politie zijn tachtig schapen, die te Belfeld uit een weide gestolen wa ren, in het Stadion te Rheydt in Duitsch- land teruggevonden. De schaapherder werd terstond gearresteerd. Verdachte was een paar dagen voor den diefstal te Belfeld geweest met nog twee andere personen. Zij hebben zich toen goed op de hoogte van de situatie gesteld en zijn Zaterdagavond tusschen 7 en 10 uur teruggekomen om de schapen ,weg te nemen. i Langs landwegen hebben zij de dieren 's nachts naar Rheydt gebracht, waar de schapen al grazende zijn teruggevonden. 'Meisje over boord ge vallen en verdronken. Gis termiddag is het vijftienjarig meisje M. B. in de vaargeul van het Keteldiep op het TJselmeer uit een tjalk gevallen en verdronken. Hoe het ongeluk zich heeft voorgedaan is niet bekend. De vader heeft nog pogingen gedaan om het meisje te redden, doch deze faalden. EEN HAUSSE IN DE UIEN. Spanje kan niet genoeg leveren. Er is een hausse in de uien als tot nu ongekend was. In Spanje is het oorlog en het kan nu zijn functie als leverancier van uien aan Engeland en andere lan den niet meer beoefenen als voorheen. Toch heeft de Brit uien noodig om den geur van het schapenvleesch te boven te komen. De oogsten zijn slecht geweest in ver schillende landen, die veel uien verbrui ken. De Spaansche export is van weinig omvang. D'e verbouwers van onze vader- landsche uien beleven dus een goeden tijd. De boeren op Flakkee weten heel goed dat bun product vier tot zes maal zoo hoog in prijs staat als vorig jaar. De exporteurs waren er al vroeg bij' dit jaar om het gewas te velde op te koopen. De meeste boeren hebben echter niet den gebeelen oogst verkocht. Meestal is een deel er van ingekuild. De „juin" is op Flakkee een groote cultuur. O'ok uit Zeeland komen gunstige berichten over de geldelijke resultaten van den uienoogst. Dat is zeer gelukkig. D'eze teelt is hier van ouds inheemsch. Zij geeft eenige malen meer werk aan landarbeiders per zelfde oppervlakte land dan de met steun geforceerde ver bouw van tarwe. Daar de werkzaamheden van den land arbeider mee betaald worden naar de op brengst, is hij' er ook financieel veel be ter af. De exporteurs weten ook wat uien waard zijn, Er liggen nog veel uien op geslagen, die al lang hadden kunnen weden uitgeroerd, dooh die vastgehou den worden, omdat er een hoogtrê prijs verwacht wordt verder in het seizoen. Van Duitschland heeft men dien waar- sohijnlijk niet te verwachten. Dat heeft juist een zeer groote hoeveelheid uien in Polen gekocht, die de behoefte voor langen tijd dekt. Engelsche importeurs hebben zich thans ook met Polen in ver binding gesteld. Tot nu toe kochten zij daar niet. De Engelschman heeft veel liever Hollandsche uien, die van een heel andere kwaliteit zijn. Sommige opkoopers kunnen in Neder land zelf hoogere prijizen verkrijgen dan in Engeland en verkoopen dan ook soms uit hun voorraden voor de binnenland- sohe markt. MIDDELBURG, 27 October. Groenten- veiling. Dubbele Princessenboonen 19, Snijboonen 429, Spinazie 213, Poste lein 1315, Suikerboonen 519, Rente gevers 1626, Waspeen 2—3, Breekpeen 11.5, Spruiten 316, Witlof 418, Koolrapen 11.5, Roem van Holland 11 25, Uien 4—10, Savoyekool 1.54, Roodekool 14, Prei 35 ct., alles per kg.; Peen 2.54, Rapen 1—3, Kroten 1— 4, Selderie 14, Rammenas 2 ct., alles per bos; Bloemkool 216, Andijvie 0.6 1, Kropsla 0.62 ct., alles per stuk. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Woensdag 27 October 1937. Black Alicante 1521 per 100 kg. Groenten. Perfectboonen 17, Dubb. Piincesseboonen 16, Groene Boonen 9, Spinazie 57, Tomaten 1012, Spruiten 8—14, Breekpeen 13.20, Uien 25, Prei 4, Groene Savoyekool' 35, Gele id. 23, Roodekool 34, Wittekool 1.50, Chin. Spitskool 1, Boerekool 1.50, Aard appels 0.801.50, alles per 100 kg.; Bloemkool 1.5012, Krosla 1.202, An dijvie (breedblad) 0.601.10, id. (krul) 0.80-I, Komkommers 1.50, Knolselderij 2.60, alles per 100 stuks; Rapen 24, Kroten 5, Rammenas 1, Radijs 0.60, Wor telen 6, alles per 100 bos. Wild: Hazen 1.241.30 per stuk. KAPELLE, 27 October 1937. Groote veiling. Zure Kroetappels 0.90, Zoete Kroetappels 0.500.85 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Goudreinette 515, Sterappels 412, Zure Bellefleur i'8.5, Dubb. Bellefleur 48.5, Notaris appels 510, Present v. Lunteren 412, Rembour Mortier 36, Court Pendu 2— 6, Hondsmuil 25, Luntersche Pipping 1.&4.5, Lanes Prins Albert 25, Bou- mansreinette 2.55.5, Groninger Kroon 8.5, Ontario 3.55.5, Fransche Reinette 69, Jonathan 4.57, Jaques Lebel 3 4, Zoete Ermggara 3—9, T'uinzoet 38, Campagnezoet 1.56, Hollandschzoet 24, alles per 100 kg. Peren; Gomtesse de Paris 920, Zwijn- drechtsche Wijnpeer 515, Jodenperen 39, Josephine de Malines 8.541, Win- tersuikerij 35.5, Winterbergamotte 4— 5.5, Groene Gbaumontel 7.5, Souvenir de Vacheur 38, B. Alex. Lucas 820, B. Clairgeau 617, Pondsperen 25,5, Gie- ser Wildeman 38.5, Kleiperen 27.5, Brederode 57.5, alles per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 1322, Bra men 1618, Frambozen 1939, Mis pels 37, Tomaten 1119, alles per 100 kg. Groenten: Uien 24, Witlof 512, Spruiten 1016, Savoyekool 4.304.70, Wittekool 1.802.80, alles per 100 kg.; Bloemkool 28.5, Kropsla 0.801.00, Andijvie 0.601.10, alles per 100 stuks. Kipeieren 4.50 per 100 stuks. THOLEN. Veilingsvereen. „De Een dracht". Veiling van Woensdag 27 Oct. Gieser Wildeman 710, Louwtjes 6, Pondspaer 34, Zoete Bellefleur 46, Zure Bellefleur 57, Grauwzoete 68, Goudreinetten 1020, Ermgaard 78, Ganzevellen 510, Mispels 67, alles per 100 kg.; Noten 5163 per 100 stuks; Bloemkool 47 per stuk; Wijnpeen 14 per 100 kg. ii Uienveiling. Grove Uien 8, Rijnsbur ger 8.48, Bruine 8.45, Drielingen 4.30, Picklers 8.01, alles per 100 kg. Aanvoer 35000 kg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 29 Oct.: Zwakke tot matige Z. tot Z.W. wind, licht tot half bewolkt, later waarschijnlijk toenemende bewolking, aanvankelijk wei nig of geen regen, later toenemende re genkans, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 755. Licht op voor fietsen: Vrijdag 5 u. 19 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6