De Zeeuwsche Kleederdrachten. ZONDER PRIJSVERHOOGING Ingezonden Stukken. Wat is „parkeeren" Politieberichten Marktberichten Een stem uit de practijk. In verband met de actie voor het be houd van de Zeeuwsche kleederdrachten, ontvingen wij van drie draagsters van het Walchersche costuum een schrijven, waarvoor wij gaarne een plaatsje inrui men. Hier volgt het: Dat er geschreven weid over ons mooie pakje deed ons go&d. Ook wij houden er van en zijn er trots op. Maaralleen als men onder eigen volk is, onder men- schen die het ook dragen. Want de hee- ren die het zoo bijzonder mooi vinden, kennen niet de bezwaren die er aan ver bonden zijn. We hebben een 10-tal keeren in België vertoefd en zijn in haast alle provincies van ons land geweest, ('tls practisch onmogelijk om er dan in burger op uit te gaan, omdat twee stel kleeren te kostbaar wordt, temeer daar de zooge naamde allemanskleeren, telkens naar de mode moeten zijn, wil men niet op deze manier in de gaten loopen.) Alle genoe gen is ons vergald geworden, door het door de heeren zoo fraai genoemde pakje. Wij meisjes hebben evengoed ons eerge voel als een dame. Wanneer men dan als een straatdeern behandeld wordt, dan haat men het costuum dat je zoo verne dert. Wat zouden de heeren zeggen, in dien hun vrouw, hun dochter in den vreemde, door vreemden over armen en rug geaaid werden met de noodige toe voegingen? Dat doet men immers een straatmeid? 'tls maar een boerin den ken ze dan, daar kan je zoo iets wel bij doen. Alsof we zedelijk lager staan dan een ander in „allemanskleedij". Waar is de heer die ooit in het publiek, bijv. op het strand, een dame die waarlijk veel eerloozer gekleed is dan wij zal aanra ken? Ook wij zijn van zulke vrijpostig heden niet gediend. Dat is wel heel an ders dan met bewondering nagekeken te worden 1 Natuurlijk zijn er wel die ons oprecht bewonderen, maar do practijk heeft ons geleerd, dat we altijd iets min der dan een burgermeisje behandeld worden. Eln dat grieft ons meer dan we zeggen kunnen. En dat juist doet ons be sluiten het costuum waar we van hou den ter zijde te leggen om eindelijk be handeld te worden op een manier waar op ook wij recht hebben. Wij hebben ook eergevoel I Daar dit wel één van de groot ste oorzaken van het verdwijnen van ons costuum is, meenden wij goed te doen hierop eens te wijzen. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". ging, hopen we op een verrassend resul taat, dat ons tekort aan belangstelling tot nu toe, in de schaduw stelt. Daar mag eigenlijk, aldus eindigde Spr., bij wijze van spreken, niemand in Middelburg deze tentoonstelling non- chaleeren. Wij allen zenden al onze kennissen hierheenl Met den hartelijken wensch, dat er tusschen de bevolking van Middelburg en die van de omringende gemeenten aan den eenen kant en de Vereeniging tot be vordering der belangen van S.H. aan de andere zijde, een stevige band moge groeien, verklaarde Spr. deze tentoonstel ling voor geopend! Hierop verkreeg de heer Herman Snij ders het woord, om dank te brengen ook namens het hoofdbestuur, aan de dame of dames, van wie het zeer lumineuze idee tot het houden der tentoonstelling is uitgegaan. Het is een buitengewone prestatie ge weest. Eln al is deze tentoonstelling dan ook iets anders dan de andere in de afdeelingen gewoonlijk zijn, zoo heeft spr. tooh niet van zijn gewoonte willen afwij ken om als voorzitter aanwezig te zijn, temeer omdat hij steeds gaarne elke ge legenheid aangrijpt om weer eens even te Middelburg te vertoeven. Het zou bo vendien ondankbaar zijn als een vader niet eens naar zijn wicht kwam kijken. E'n dan: Een mensch keert gaarne terug naar de plaats, waar hij met plezier heeft gewerkt." Dank brengt spr. namens het hoofdbe stuur aan den burgemeester voor de ge sproken woorden. Het oorspronkelijk doel is altijd geweest te steunen op eigen krachten en zelf te werken en te steu nen, om zoo de slechthoorenden uit den put te halen, waar zijl werkelijk veelal inzaten. De ontwikkeling van den begon nen arbeid was van dien aard, dat men ten slotte wel eens bij de overheid moest aankloppen. Het is nog niet zoolang geleden, dat men wel werkte voor blinden, voor doof stommen en dat men niet begreep, dat ook de dooven en slechthoorenden gehol pen konden en moesten worden. Men merkte uitwendig niet zooveel van hun lijden, als men maar niet met hen sprak of hen niet hoorde spreken, maar in wendig lijden die menschen juist wel veel. Spr. bracht ten slotte dank aan de afd Middelburg voor het houden van deze tentoonstelling en hoopte dat ze financieel en moreel een groot succes moge zijn. Nadat op deze woorden evenals op die van mevrouw Troll en den burgemees ter applaus had weerklonken, bracht de presidente de beide sprekers dank en ver zocht zij allen mede te gaan naar de za len waar de poppen en zooveel andere za ken op de bezoekers wachten. DE BRAND OP DE „MEGARA". Vijf Chineesche opvarenden gedood, vier ernstig gewond. Bij de directie van de Bataafsche Pe troleum Mij. is een telegram ingekomen van den kapitein der „Megara", waarin nadere bijzonderheden worden vermeld over den brand. Daaruit blijkt, dat bij de ontploffing vijf leden van de bemanning werden gedood en vier ernstig verwond. Op het oogenblik van verzenden van het telegram stond het voorschip nog in brand, doch het vuur had men voldoende onder controle. De brand is ontstaan door een hevige ontploffing nabij butaantank 20, die in brand is gevlogen. Het dek van het voorschip is ernstig beschadigd. De ankerspil is onbruikbaar. De kapitein heeft aan de sleepboot „Zwar te Zee" verzocht om assistentie. Twee Chineesche kwartiermeesters, de eerste stoker, een matroos en een pomp- man, allen Ghineezen, zijn gedood. De timmerman, twee matrozen en de matroosjongen, eveneens Chineezen, zijn ernstig gewond en overgegeven aan een visscberman om naar een hospitaal te worden gebracht. Die Europeanen zijn geen van allen ge kwetst. Voor zoover bekend, voegt de B P. M. hieraan toe, zal het schip koers zetten naar Southampton en daarna, zoo moge lijk, naar Amsterdam. De bemanning bestaat uit 15 Europea nen en 36 Ghineezen. Kapitein is de beer Rietkerk. De „Zwarte Zee" begeleidt het schip. Bij L. Smit en Go.'s internationalen sleepdienst is bericht ontvangen, dat de sleepboot „Zwarte Zee" gisteravond om zeven uur bij de „Megara" is gearriveerd. Op verzoek van den kapitein van de „Megara" zal de „Zwarte Zee" het schip e&corteeren naar Southampton. Wanneer de omstandigheden zulks noodig maken, zal de „Zwarte Zee" het schip op sleep touw nemen. D'oor de ontploffing is ernstige schade aangericht in het voorschip; o.a. zijn bei de ankers verloren gegaan. De weersomstandigheden waren gister avond vrij' goed. Een boer verkoopt zijn vrouw. Maar de „koopwaar" pleegt verzet. Op de markt te Kasjau, Slowakije, heeft een boer zijn vrouw voor 180 gulden aan een anderen man verkocht. De vrouw verzette zich echter zoo hevig tegen deze transactie, dat de politie tusschenheide moest ko men en de koop moest worden teniet ge daan. Het begon met den verkoop van een koe. In het plaatselijke café werd oip de transactie gedronken en het resultaat was, dat één der partijen tevens zijn vrouw in klinkende munt omzette. Nadat de politie tusschenheide was ge komen, keerden man en vrouw weer in de beste verstandhouding huiswaarts alsof er niets was gebeurd. Vierhonderd kippen ge gast. Gisternacht ging een vrachtauto met ruim 800 jonge kippen van Ermelo naar de markt te Purmerend. In Amsterdam aangekomen, bemerkte de chauffeur dat er iets aan zijn wagen mankeerde. Mij stalde deze in een garage en liet den wagen repareeren. Om de kippen te beschermen gooide hij! een zeil over de kisten. Toen hij oip de markt te Purmer end kwam bleek, dat een vierhonderdtal kippen dood lag, gegast door de ben zin ^dampen, terwijs de overige voor ee» groot deel waardeloos zijn geworden. iWielrijdster door au'to overreden. Gistermorgen is de 18- jarige mejuffrouw G. D. R. Reijm, op den Plasweg in den Zuidplaspolder, on der de gemeente Waddinxveen, met haar fiets geslipt, juist op het oogenblik, dat een personenauto uit de richting Nieu- werkerk aan den IJssel aankwam. Het meisje werd door de auto gegrepen en op slag gedood. Het lijk van 't slacht offer is door de politie van Waddinx veen naar de ouderlijke woning in die ge meente overgebracht. D'e weg is op de plek, waar het ongeval geschiedde, zeer glibberig door het bie ten rijden. Hieraan is het dan ook te wij ten, dat het slachtoffer met haar rijwiel slipte. De bestuurder van de auto kon het meisje niet meer ontwijken. Schietschijf achter vliegtuig losgeraakt. Van een militair vliegtuig, dat gistermiddag in den omtrek van de residentie vloog, ge raakte door nog onbekende oorzaak een schietschijf los, welke met een staaldraad van ca. 200 m. achter 't toestel werd aan getrokken. De uit linnen vervaardigde schijf, die een oppervlakte had van 4 bij 1 meter, kwam terecht op een huis in de Johan van Oldenbarneveltlaan. Schade werd niet veroorzaakt. De schijf en de staaldraad zijln op het hoofdbureau van politie gedeponeerd. E'en onderzoek zal worden ingesteld naar de oorzaak van dit niet alledaags voorkomend ongeval. Dame ernstig gewond. Gistermiddag is in een woning aan de Jurgensstraat te Elsloo een ernstig on geluk gebeurd. De heer v. d. Born, die in deze straat woont, vond bij zijn thuis komst zijn echtgenoote in de gang naast de trap in een grooten plas bloed liggen, met rondom haar de soherven van een flesch. Haar kindje van ongeveer i.3 maanden zat in de nabijheid, met over het geheele lichaam blauwe plekken. De vrouw was levensgevaarlijk gewond. Zij is gisteren naar het ziekenhuis overge bracht. Men neemt aan dat de vrouw door een misstap van de trap is gevallen en met den hals in de scherven van een flesch, die zaj in de hand had, is terechtgeko men. Amerikaansch echtpaar in verlegenheid. Een dezer dagen arriveerden in de hoofdstad de Ameri kaan Dr Norman M. Keith, en zijn echt genoote om op hun rondreis door Europa ook een bezoek aan ons land te brengen. Kort na aankomst is de Amerikaan ziek geworden en moest in een der zieken huizen worden opgenomen. Zooals de meeste vreemdelingen, reis de het Amerikaansche echtpaar met reis- chèques, uitgeschreven in dollars, lires en marken, betaalbaar bij de American Express Company. Toen de man in het ziekenhuis lag, miste zijn echtgenoote de reischèques. Zij weet niet of zij deze ver loren heeft of dat diefstal heeft plaats gehad. Van de vermissing is mededeeling ge daan aan het betrokken reisbureau en aan de politie. Deze laatste tracht de zoekgeraakte reischèques op te sporen en, wanneer diefstal blijkt, den dader in handen te krijgen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, Als antwoord op hetgeen door U onder mijn ingezonden stukje, opgenomen in Uw blad van 22 October j.l., werd ge plaatst, doe Ik U weten, dat door mij geen woord wordt teruggenomen van het geen ik heb neergeschreven. Voor deze kwestie zal door mij geen beroep meer op uw gastvrijheid worden gedaan, daar ik-mij voorstel, in de eerst volgende raadsvergadering, deze zaak te berde te brengen. Hoogachtend, Uw dw., J. W. A. STUTE. Colijnsplaat, 25 October 1937. OOST EN WEST. Wanneer Nederland in de rij van klei nere staten in Europa een eervolle plaats inneemt, dan is dat niet alleen te dan ken aan zijn historie, aan zijn groote figuren van kunst en wetenschap, hoe belangrijk die ook mogen zijn. Voor een zeer groot deel is die beteekenis afhan kelijk van de werkzaamheid van Neder landers in Oost- en West-Indië. Volgens onze tegenwoordige grondwet heeft Ne derland ca 70 millioen inwoners; zonder de Indiën zoude dit 8 millioen zijn. Met groote energie zijn door vorige geslachten de grondvesten gelegd voor het gezag, dat nu door Nederlanders wordt uitgeoefend overzee. Op de vestiging van dit gezag zijn jaren gevolgd van voordeelige koop manschap. En thans is de tijd gekomen van versterking en verinniging van de banden, die Nederland binden aan de Indiën en hunne bewoners. Wij moeten nu samenwerken met de volkeren, die het Nederlandsche Bestuur hebben aan vaard. De eerste 'vereischte daartoe is onderling begrijpen. En de ontwikkeling van dit elkander verstaan is een taak, die sedert bijna 40 jaar het hoofddoel is van de Vereeniging „Oost en West". Er zijn tal van vereenigingen in den lande en er wordt veel gevraagd van de burgerij, aan financiësle bijdragen en san werkkracht. Maar hier in dit geval geldt het toch wel een vereeniging, die een uitermate belangrijk doel nastreeft: de versterking van den band tusschen Ne derland en zijne Koloniën. Indien men daar zijne gedachten zoo niet over heeft laten gaan, beseft men wellicht niet, in welke groote mate ons volksbestaan, dus ook het bestaan van iederen Nederlan der voor zich, afhankelijk is van het behoud der koloniën. Hoevele families hebben leden in Oost en West? Hoevelen leven van den handel en de verwerking van kina, koffie, thee, tabak, rubber enz.? De band met de Indiën is van zulk een hooge waarde, dat het missen er van een enorme inzinking zoude beduiden. Dat zijn alle ter zake kundigen in Neder land met elkander eens. De vereeniging „Oost en West" streeft er naar den geest van saamhoorigheid tusschen Nederlanders en Indiërs wak ker te houden, juiste begrippen te ver breiden over het leven in Indië, over het werken van inboorling en Europeaan, hetzij ieder in eigen milieu, hetzij in gemeenschap, over folklore en natuur schoon, over handel, over zeevaart en zoo vele andere in dit opzicht belangrijke zaken. Zij doet dit door het doen houden van voordrachten door alleszins bevoeg den, door films en niet het minst door een goed maandblad, dat den leden gra tis wordt toegezonden. Er wordt een tehuis onderhouden voor inlandsche bedienden, die tijdelijk niet bij hunne principalen kunnen verblijven of die zonder betrekking zijn, Een regelmatige zorg bestaat er voor studeerende 'kinderen van in Indië wo nende ouders. Er is in een leeszaal in Den Haag en in Amsterdam, tevens bedoeld als piëd-a-terre voor leden, die informa ties verlangen over Indië of over Neder land. Amsterdam heeft een clublokaal bij het bekende Viotoria-hotel tegenover het Centraal Station. De afdeelingen organiaeeren de lezin gen, filmvoorstellingen; avondjes voor kunstbeschouwing en dergelijke. Zij ver zorgen tevens de plaatselijke belangen en menig lid van Oostorsche herkomst is, wanneer het hier in Europa strandde, door een afdeelingsbestuur geholpen. Nu is van het Hoofdbestuur der Ver eeniging „Oost en West" een verlangen, om ook een afdeeling te 'hebben in Zee land. Het heeft daartoe in overleg met het afdeelingsbestuur te Bergen op Zoom besloten zijn actie in Zeeland in te zet ten met een Propaganda-avond voor Oost en West. De bedoeling is dezen propagan da-avond binnen een maand te Middel burg te doen plaats vinden. O.m. zal een magnifieke sprekende film over Indië vertoond worden. Er heeft zich een voorloopig Comité gevormd van zes heeren, die in Indië (in Oost of West) in leidende functie zijn ge weest, welk comité gaarne de noodige inlichtingen geven wil. Het comité hoopt op een groote belang stelling voor den film-avond, waarbij óf een lage, óf geen entrée geheven zal wor den. Het lidmaatschap kost f 5 per jaar, waarvoor men het maandschrift gratis ontvangt. Bewoners van Zeeland, dat Grynsse voortbracht, waar W. en O. Ind. Gomp. gevestigd waren, herken uw plicht en steunt „Oost en West". Het voorloopig comité. Voorloopig comité voor de oprichting van een Zeeuwsche afdeeling der Veree niging „Oost en West": W. N. A. van Es, gep. luit. kol. der ge nie O. I. L., „Wilgenhoek", Serooskerke. Dr Taytelbaum, leider medicus in Su riname, te Veere. L. Ahn, vroeger woonachtig in de Pre- anger-regentschappen, thans te Vlissin- gen. H. W. Naëzer, oud-administrateur der Deli-Maatsch., te Middelburg. A. E. van der Lely, gep. chef der rijks politie op Java, te Middelburg. Dr J. Dekker, oud-directeur der afd. Handelsmuseum van het Kolon. Instituut, Lange Delft 133, Middelburg. Het blijkt de K.N.A.C. op gezette tijden, dat er immer nog bij vele automobilisten misverstand bestaat omtrent het begrip „parkeeren". Velen meenen n.l., dat zoo lang men zelf of eventueel een particulier chauffeur achter het stuur van een stil staand-en wagen blijft zitten, er nog niet geparkeerd wordt. Zulks is echter niet juist en ter voorkoming van onnoodige processen- verbaal zij1 er hier nogmaals op gewezen, dat „parkeeren" is: het in stilstand heb ben op een weg van motorrijtuigen, rij wielen op meer 'dan twee wielen, of rij en voertuigen, geen motorrijtuigen of rij wielen zijnde, anders dan tot het onmid dellijk uit- of inlaten of uit- en instap pen van personen of het onmiddellijk la den of 'lossen van goederen. Een parkeerverbod geldt dus ivoor alle soorten voertui gen, uitgezonderd gewone r ij - wielen. Bij een stationeerverbod vervalt ook de uitzondering voor bet onmiddellijk laden en lossen van goederen; dan mag dus slechts worden stilgehouden voor bet on middellijk laten in- of uitstappen van personen. De bovenstaande regelingen zijn thans ruim drie jaar oud. Zij wer den in het Motor- en Rijwielregïement ingevoerd hij Koninklijk Besluit van 24 Maart 1934, hetwelk op 16 Juli 1934 in werking trad. Voot dien tijd kende de Nederlandsche verkeerswetgeving geen definitie voor parkeeren en stationeeren evenmin als do modellen van de betreffende verbodsbor den, die thans wel algemeen bekend ge acht mogen worden. Voor hen, die zich niettemin met de verschillende modellen van verkeersborden niet voldoende ver trouwd gevoelen stelt de K. N. A. G. op aanvrage gratis een (vouwblaadje met de meest voorkomende modellen ter beschik king. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie mantelband. Bij Particulieren: Parkiet en hangslot, Chr. Ouwerkerk, Oostkerkplein 8; Scheer kwast, P. Moeilijker, Volderijlaagte 25; Kindertaschje, Liplijn, Lange Geere 20; Haarkapje, P. A. Wondergem, Bureau van Politie; Rijwielbelas tingmerk, de Witte, idem; Deksel van slagersmand, B. Sohui'lwerve, Zuidsingel; Oorbelletje en ceintuur, W. Bassie, Segeersweg 26; Blauwe alpine muts, P. Boone, Oude Vliss. weg E 392; Haarstrik, T. van Aartsen, Spanjaardstraat 17; Rozenkrans, Sc'heijbeler, Korte Geere 15; Damesport. met in'h., A. Krijger, Veerscheweg 48; Kosteloos belastingmerk, G. P. Klaassen, Varkensmarkt 7; bruine colbert jas, A. Meeuwse, Breestraat 18; Collier, Kouse maker, Koepoortstraat 23; Heerenrij'wiel, J. Janse, Segeersweg 1; Collier verm, zil ver, M. Lauret, Klein Vlaanderen 11; Zakmesje, Mevr. Sijbrandi, Noordstraat 26; Hulpboek Duitsche taal, van Driel, Lange Viele; Rijwielbelastingmerk, G. Jansen, bij' de Arnebrug 12; Etui met potlood en pen, Gbr. van Schelven, Koe poort 101; Heerenport, met inhoud, C. Potter, SchooTsteenvegerssingel 52; Brui ne meisjesinuts, Tange, Zusterstraat 1; Uittrekladder, Schunselaar, Pijpstraat 63; Bruine glacé hoeren handschoen, Juffr. de Jongh, St. Pieterstraat 19| ons gewicht, A. Erancke, Noordweg A 100, St, Lau rens; Beuk (kleedingstuk), Klaver, Nieuw Oostersohestraat 38; Hamer en ecliool- etul, E. Mes, Daan 50; vulpen, A. Theune, Noordstraat A 28, Arnemuiden; belastingmerk in etui, J. de Kok, Sohuit- vlotstraat 8; Alpinemuts, J. Becks, Noordweg 9; 'Zilveren ringetje, Kempe, Seisweg 135; warmwaterkruik, I. Stad houder, Korte Geere 29; pakje, inh. pet, broek en blouse, A. Gunst, Wal 55; kope ren passer, W. Jobse, Leliestraat 82; br. alpine muts, M. Lauret, KI. Vlaanderen 11; paar gymnastiekschoenen, M. Nieuw- dorp,, N. Oosterschestraat 38; belasting merk; I,, den Engelsman, Jodengang 33; belastingmerk, W. Meliefste, Segeersin- gel 114; koperen 5 h.g. gewicht, Zand- stra, Kinderdijk 2; trainingsbroek en blauwe trui, J. Heijliger, Turfkaai 27; naaigereedsohap, A. Snoep, Singelstraat 14; rijwiel, klein model, Fa. Wed. Abra- hamse, Vlasmarkt; belastingmerk in etui, C. P. de Vos, Julianastraat 26; Zwart gelakt transportrijwiel, Olduman, Badhuis. Indien een voorwerp bij een der parti culieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. GOES, 26 October 1937. Groote veiling: Zure Kroetappels f 0,70, Zoete idem f 0,50, Zure Bellefleur (val) 12,80, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Appels: Goudreinetten extra 12—21, idem A 10—17, B 7—13, C 6—11, Sterappels extra 11—13, Idem A 812, B 69, C 46,30, Cox Oranje Pip pin extra 34, idem A 3035, B 24—25, id. G 14, Zure Bellefleur A 8-9, id. B 0-8, idem C 56,20, Jonathan A 15, idem B 12, C 9, Courtpendu A 8—9, B 58, C 3, Zoete Ermgaarde extra 9, A 7—10, B 6— 8, C 34, Zoete Campagner A 5, B 45, C 3, Lady Henniker 310, Bismark 27, Kingappels 4, Bramley Seedling 34, No tarisappels 68, Rambour Mortier 25, Jacq. Lebel 46, Hondsmuil 24, Gron. Kroon 26, Laxton Superbe 78, Blen heims Pipin 35, Fr. Goudreinetten 3— 8, Londsb. Reinette 34, Princesse Noble 2—7, Ahnanas Reinette 5, Pres. van En geland 7, Zoete Bellefleur 25, Pomme d'Oranje 2—9, Geld. Holaart 45, Tuin- zoet 9, Glorie van Holland 511, Kroet- en Valappels 0,503 gulden, alles per 100 K.G. Peren: Comtesse de Paris extra 1721, idem A 1420, B 11—16, Zwijndrechtsche Wijnpeer extra 1316, idem A 13—15, B 11—12, Br. Alex. Lucas extra 20—26, idem A 18—23, B 16—21, C 8—16, Br. Diel extra 17, A 17, B 15, Louise Bonne d'Avr. extra 31, idem A 27, B 18, Joden- peren extra 10—16, idem A 911, B 10, C 58, Kleiperen extra 8, idem A 7, B 45, C 3—4, Gieser Wildeman extra 9—11, idem A 7—10, B 6-7, C 5, Br. d'An- jou 19, idem Napoleon 49, Pres. Roose velt 5—15, Nouv. Poiteau 5—12, Le Curé 7, Bergamotten 35, Groene Chaumontel 5—9, Bruine idem 57, Joseph de Mali nes 13, Doyenne du Cornice 24—SO, Bezy van Schonauwen 3, Emile d'Heyst 618, Pondsperen 2—6, Rietperen 2—7, Foppe- peren 3—5, St.-Remey 2—6, Wintersuike- rijen 4, Winterlouwtjes 37, Brederode 7, Kroet- en Stekperen 0,504 gulden, al les per 100 K.G. Diversen: Black Alicante 1519, Mis- pels 47, Tomaten 810, Black Berzy 11 gulden, alles per 100 K.G. Noten 0,63— 0,79, dubb. idem 2,30, kipeieren 4,30—5,70 gulden, alles per 100 stuks. Chrysanten 2—5 gulden per 100 bos. Coleus 4, Calla's 16 Bladbegonia's 5 gulden, alles per 100 pot. Hazen l,24r—1,75, Wilde konijnen 0,50, Fazanten 0,430,99, Patrijzen 0,25— 0,29, Eenden 0,27—0,28 gulden, alles par stuk. ST. ANNALAND, 20 Oct. üieuveiling. Groote Bruine Uien 9 (Donderdag j.l. 8.80); Bonken 8 (8.09); Drielingen 3.99 (4.80); Pickles 8.01 (8.28) per 100 kg. ge sorteerd. Koebieten 15.10 per 1000 kg. Totale aanvoer 18350 kg. ROTTERDAM. Op de gisteren in het Veilingslokaal, Warmoezierstraat 37-39, gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 2.605.45. Aanvoer 100.000 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 28 Oct.: Meest matige Z.O. tot O. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijn lijk eenige regen, vooral in het Z.W., iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Donderdag 5 u.: 21 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6