II bespaart tijd en geld Gemeenteraad van Middelburg Het wereldkampioenschap Schaken. Adm. van „De Zeeuw" Goes De nieuwe Burgemeester van 0.. en W. Souburg. Finantiëele Berichten en in 1936 1.870.000 K.G., de relaties zijn verbeterd. Verder wees spr. er nog op, dat de Z.N.Z. steeds 24—25 pet. van den afzet naar Duitschland heeft gehad. Nu willen de andere organisaties hier te lande daar ook graag een stuk van hebben. Natuur lijk zal de Z.N.Z. die die markt eerst veroverd heeft en heeft weten te behou den, zich weren. DE BEGROOTING VOOR 1938. Hedmorgen vergaderde de Raad van Middelburg. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer den Hollander, zonder kennisgeving de hee- ren Heemskerk, v. d. Feltz en Portheine. De voorzitter deelt mede, dat goedge keurd is de gemeente-rekening 1935 en de grondverkoopi aan de P.Z.E.M. D'e schoolgeld-verordening Avondschool voor Nijverheidsonderwijs wordt op nieuw vastgesteld. Crediet voor bouw transformator- huisje bij Veersche brug. Dhr Kögeler laakt het, dat dit be langrijke voorstel eerst nu komt. Dat had tegelijk met het voorstel betreffende het industrieterrein aan de orde moeten zijn gesteld. Het gaat hier om een be langrijke uitgaaf. Dhr Jeronimus merkt op, dat men in de practij'k wel eens tot latere uit gaven komt. Weth. B o a s s o n zegt, dat de opmer king van den heer Kögeler maar voor een (klein deel juist is. B. en W. willen zoo veel mogelijk overal de cylinder-vormige transformatorhuisjes opruimen. Nieuw is alleen de omlegging van kabeL. Dhr Kögeler blijft van meening, dat reeds vroeger bekend is geweest, dat het transformatorhuisje niet meer voldoende was. Spr. heeft bezwaar tegen de metho de: „Omdat gij vroeger dat besloten hebt, moet gij nu ook dit besluiten". Dhr Mondeel herinnert er aan, dat destijlds bij het voorstel omtrent het in dustrieterrein reeds gewezen is op de wijl- zdging in de kabels. De voorzitter concludeert, dat hier dus geen verrassing in 't spel is. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen, Medewerking aan Esperadto-cursus- sen. Z.h.st. toegestaan. Verhuring gemeentegrond. Dhr Kögeler vraagt of deze ver huring ook niet valt onder de nieuwe pachtwet. Indien ja, dan kan de gemeen te in 10 jaar de huur niet opzeggen. "Weth. Onderdijk gelooft, dat hier sprake is van een contract, dat reeds drie jaar loopt. Spr. wil het voorstel zeker heidshalve echter aanhouden tot na de behandeling der begrooting. Aldus beslo ten. Verhuring van gemeentegrond aan J. Lindenbergih Cz. Dhr Paul vindt den prijs te laag. Het voorstel wordt na verdediging van weth. Onderdijk z.h.st. aangenomen. Nadat belastingreclames eto. zijn be handeld komt aan de orde: de gemeente-begrooting 1938. Algemeene beschouwingen. Dhr Paul kan de aanpassingspoli tiek der regeering niet bewonderen. Spr. wijst op den gestegen schuldenlast en de ellende der werkloosheid. D'e opleving is nog niet zoo bar geweest. In andere lan den is de werkloosheid meer gedaald dan hier. Slpr. wijt dat aan de regeering, die geen welvaartspolitiek wilde voeren. Het aantal openbare werken is de laatste ja ren dalende. Deze begrooting draagt wel zeer de ge volgen van de aanpassingspolitiek. On danks de hooge belastingen is ze niet sluitend te krijigen, terwijl belangrijke dingen niet mogen worden uitgevoerd of niet voldoende worden gesteund. Tengevolge van de devaluatie is de levensstandaard gestegen. Sprekers frac tie zal echter niet komen met een vraag naar mogelijke salarisverhooging. Zij zal liever de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting afwachten. Na de eerste en tweede wijiziging der begrooting ziet ze er niet meer zoo on gunstig uit als bij! de aanbieding. We zijn nu heel wat verder af van de absolute nood-lijdendheid. E'r zijn enkele meeval lers (belastingen en rente), waaruit blijkt, dat er een categorie ingezetenen is, wier inkomen is gestegen. Als tegenvaller noemt Spr. de mindere ontvangst der personeels belasting. Spr. komt op tegen de ver-gaande be moeiing van Gedep. Staten en de com missie van overleg inzake de begrooting met het gemeente-beleid. Het rapport van de commissoriale ver gadering is volgens Spr. te beperkt. Er is met goedvinden van den Raad uit het rapport weggelaten: het slachthuis, de keuringsdienst voor Walcheren enz. Maar waarom is niet vermeld het oprui men van krotwoningen, de vernieuwing van bruggen enz.? Niet goed begrepen is Spr.'s opmerking over de wegbedekking van Koepoortbrug en daarbij aansluiten de singels. Spr. is tegen langere openstelling der winkels op Zaterdagavond. Er is voldoen de gelegenheid om te winkelen op Zater dagmiddag en Zaterdagavond. Spr. zou aan het EconomisCh-Techno- logisch instituut willen vragen of het plannen voor Middelburg heeft of in over weging wil nemen. Verder vraagt Spr. naar objecten voor werkverschaffing te Middelburg en om geving, pleit hij voor verfraaiing der bol werken, en wil hij een juistere scheiding tusschen werkverschaffing en productief werk. E>r mag geen werk aan de normale arbeidsmarkt onttrokken worden. Het leg gen van gasbuizen b.v. is, geen werkver schaffing. Nogmaals wijst Spr. op het „gat" in de bebouwing der Lange Delft. Dat dit er zoo lang blijft, is een schande voor Mid delburg. Met de P. Z. E. M. wil Spr. overleg plegen over vernieuwing van de Langen vielebrug. Spr. gaat accoord met de tariefsverla ging van electriciteit en de teruggenomen verlaging van de waterleiding, al zag Spr. de laatste ook gaarne. Spr. juicht het toe, dat van de rechter zijde in de toekomst in het algemeen maar één spreker bij de diverse voorstel len het woord zal voeren. Overigens moet de Raad de voorstellen goed bespreken en niet bang zijn voor de opmerking, dat de vergadering weer zoo lang duurt. De voorzitter: We leven nog in Nederland. Uw vrijheid is nog onbeperkt. Spr. brengt ten slotte hulde aan B. en W. voor hun beleid. Tal van zaken zijn aan de orde geweest, waaraan veel werk was verbonden. Spr. noemt o.a. Dokha ven, Abdijtoren, huisnummering, Kanaal- weg, Oranjezon, Bleek, Gasthuis, streek plan, verkeerverordening, verordening brandgevaar, kantoor P. Z. E. M., werk- loozenzorg, enz. Met de beste wonschen voor 1938 be sluit Spr. Mevr. W e ij 1 (V. D.) zal niet zoo breedvoerig zijn. De Raad kan toch in tal van punten geen verandering brengen. Spr. verdedigt het besproken werk van de commissie van financiën. Zij bracht in het algemeen beknopte rapporten uit. Alleen in vorige jaren, toen er belangrijke voorstellen aan de orde kwamen, moest wel uitvoerig worden gerapporteerd. Verder behandelt Spr. het bewaarschool onderwijs. De rekening over 1936 van de ze school sloot met een tekort. Wanneer over 1938 de subsidie zou moeten worden ingekort, zou dit funest zijn. Spr. heeft vernomen, dat deze instelling langs an deren weg haar positie zal trachten te versterken. Spr. zal daarom nu geen voor stel doen. Zoo noodig kan het bij begroo- tingswijziging geschieden. Betreffende het onderwijs van zwak zinnigen hoopt Spr., dat het overleg tus schen openbaar en bijzonder onderwijs tot resultaat zal leiden. Versnippering zal tot gevolg hebben, dat er niets gebeurt. Verder behandelt Spr. het vacantieko- loniewezen. Spr. betreurt het, dat door de verminderde subsidie vier kinderen, die zulks noodig hadden, niet konden worden uitgezonden. Het aantal uitgezonden kin deren moest in totaal met 25 pet. worden verminderd. iSpr. verzoekt aan B. en W. om hier voor eenige verhooging te vragen, indien mogelijk tot het bedrag van vroeger. In dien geest dient spr. een motie in. Dhr Kögeler (A.R.) bespreekt het onderhoud van de verhuurde gebouwen der gemeente. Als spr. alle uitgaven (ook lasten, verzekeringen, enz.) berekent, komt spr. tot een bedrag van f 8200, waar f 6500 voor de gebouwen alleen (f 1700 is voor de landelijke eigendom men). Daartegenover staat f 11000 huur opbrengst. Sommige uitgaven zijn zeer veel hooger dan in het particulier bedrijf. Hier moet bezuiniging mogelijk zijn. Op zeer noodzakelijke dingen moet pijnlijk worden bezuinigd. Waarom dan niet op onderhoud van gebouwen? Dhr Harthoorn (C.H.) is ook tegen langer openstelling van winkels op Za terdagavond, zoowel voor werkgever als werknemer. Spr. 'hoopt, dat er verbetering komt in de verkeersregeling bij: de Noordbrug. Een verbetering van deze brug is ook noodig. Anders voorziet spr. daar ongelukken. We moeten aandacht schenken aan de toegangswegen tot de stad. Kan een nieuwe brug' niet worden gebouwd in werkverschaffing Dhr Paul: Is die brug noodzakelijk? Dhr Harthoorn: Wel gewenscht, niet noodzakelijk. Verder wil spr. meer denbeplanting op Oranjezon en verbetering bestrating ge deelte V eersche wegV eerschesingel. Dhr Lam berm o nt (R.K.) komt te rug op een opmerking van den heer Mon deel over een boekje in de R.K. School bibliotheek: „Het kind van een socialist". De voorzitter merkt op, dat dit punt niet in de commissie aan de orde is geweest. Spr. waarschuwt tegen de consequenties. Dhr Lambermont zegt, dat dit boekje in die bibliotheek niet thuis be hoort, omdathet teveel propaganda voor het socialisme maakt (gelach). Spr. hoopt, dat als de socialisten eens een boekje schrijven over „Het kind van een Katholiek", eenzelfde propaganda voor het Katholicisme zal worden gemaakt. ■Overigens hoopt spr. dat dergelijke dingen in den Raad niet meer ter sprake zullen worden gebracht. Verder bespreekt hij de z.i. onvoldoende straatverlichting. Het op halve kracht zet ten dient te geschieden niet om 11 uur, maar na het sluiten der café's. Hierna maakt spr. enkele opmerkingen over het ophalen van vuil, dat b.v. in de Pinksterweek niet voldoende geschiedde. Spr. bepleit spoedige uitbreiding en ver betering der sportvelden op het sportter rein. Hiermede zou spr. niet willen wachten. Hier ligt een groot object voor werkverschaffing. Wellicht kan het werk fonds helpen. Dhr Jeronimus (V.B.) noemt het begrootingsaspect voor Middelburg on gunstig. De wijze waarop verschillende dingen worden behandeld moet leiden tot De tiende partij door Dr Aljechln gewonnen. De stand Is thans: Aljechln 5, Euwe 2, remises 3. Gisteravond werd in den Dierentuin te 's-i&ravenhage de tiende partij van den strijd om het wereldkampioenschap ge speeld. Het verloop was als volgt: Wit: Aljechin. Zwart: Dr Euwe. 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2c4 e7e6 3. Pblc3 Lf8b4 4. Ddlc2 d7d5 5. c4Xd5 Dd8Xd5 6. e2e3 c7c5 7. a2a3 Lb4Xc3f 8. b2Xc3 Pb8c6 9. Pgl—f3 O—O 10. c3c4 Dd5—d6 11. Lel—b2 c5Xd4 12. e3Xd4 b7b6 13. Lfl—d3 Lc8b7 14. O—O Ta8—c8 15. Dc2©2 Dd6—f4 16. Tal—dl 00 (1) 1 00 s 17. h2h3 Pc6a5 18. Pf3e5 Lb7e4 19. Tfl—el Le4Xd3 20. D'e2Xd3 Te8d8 21. Lb2—cl Df4h4 22. Dd3e2 Td8e8 23. g2g4 Paöc6 24. Kglg2 Pc6Xe5 25. d4Xe5 Pf6—h5 26. g4Xh5 Tc8Xc4 27. De2—f3 Te8—f8 28. 'h5—h6 f7—f5 29. Df3—g3 Dh4Xg3f 30. bo X 22 Tf8c8 31. h6Xg7 Tc4c2+ 32. Kg2f3 Tö2—c3f 33. Lele3 Tc3Xa3 34. Tdld7 Tc8c4 35. Kf3—f2 Tc4c2'f 36. Tel—e2 Ta3—a2 37. Te2Xc2 Ta2Xc2t 38. Kf2—f3 a7a 5 39. Le3h6 Tc2c8 40. Td7e7 Opgegeven. het niet uitgaven van géiden voor nood zakelijke uitgaven (bewaarscholen, vacan- tiekolonies). Het gemeentepersoneel wordt hooger be zoldigd dan in het particulier bedrijf. Het besluit der rechterzijde om steeds één woordvoerder aan te wijzen bij de diverse voorstellen noemit spr. de eenheid der tegenstelling. Hoe denkt de rechterzijde over de kermis, de openstelling der win kels op Zondag, en de kindervoeding? Dhr Kögeler: Maak u niet bezorgd I Dhr Onderdijk: Er is een tijd ge weest, dat u bijna tot de rechterzijde be hoorde. Dhr Jeronimus hoopt, dat B. en W. met geen voorstellen zullen komen tot het tegengaan van onwelvoeglijke klee ding. De Overheid moet niet als zede- meester spelen. De zeden en gewoonten op het gebied der kleeding wijzigen zich. Dhr v. d. Feltz: U weet niet, wat er te koop is. Dhr Jeronimus wil zooveel moge lijk openstelling van winkels, die voor deel zullen hebben van de vreemde lingen. Ook brengt spr. ter sprake afkoop van cijnzen. Hiervoor dient gelegenheid te worden gegeven. Wat de retributie door de gasfabriek te betalen betreft, meent spr. dat in de huidige omstandigheden geraamd moet worden naar de oude verordening. Ten slotte bepleit spr. verlaging van de per- soneele belasting voor motorrijtuigen. Dhr Heemskerk markt n-p, dat de autonomie der gemeer.is door hem in comité is besproken. Hij zf.: ierop in 't openbaar niet terugkomen op advies van B. en W. in 't belang van de volgende begrootingen. Dhr v. d. Feltz (C.-H.) is niet erg voldaan over het commissoriaal overleg, vooral als de Raad daarmee gebonden is. Daar is b.v. de kwestie der waterleiding, waarover ontstemming heerschte. De rechterzijde wil in de toekomst mee werken aan de bekorting der debatten. Laat dhr Jeronimus zich niet al te on gerust maken en dat aan de rechterzijde zelf over laten. Met de tegenstellingen daar gaat het nog wel. Spr. betoogt, dat de beteekenis van art. 216 der Gemeentewet zeer is ineen geschrompeld, doordat B. en W. in vele opzichten niet meer kunnen leiden, maar door hoogere instanties worden geleid. Men kan zoo weinig meer over de be grooting zeggen. We zijn voor een deel onze bewegingsvrijheid kwijt door den financiëelen steun der regeering. Aange naam is het niet, maar onbillijk ook niet. B. en W. voeren echter wel wat dik wijls Ged. Staten en de commissie van overleg ten tooneele. De hoogere autori teiten gaan soms wel verder dan noodig is. Bij bedrijven en bepaalde werken moet de gemeente toch in de exploitatie en boekhouding worden vrijgelaten. Dit restje autonomie moeten we vasthouden. Het nadeel van den toestand is, dat het verantwoordelijkheidsgevoel van den Raad te loor gaat. Sprekers in druk is, dat B. en W. wel wat meer het geweer bij den voet en den vinger aan den trekker zullen hebben. Dit is wel de ge meenschappelijke overtuiging van den Raad. De voorzitter: Ik zou toch graag enkele voorbeelden zien genoemd. Ook al om tot mij zelf in te keeren. Dhr v. d. F e 1 tz kan moeilijk voor beelden noemen. Een antwoord hierop be hoeven B. en W. ook niet te geven. Verder brengt spr. B. en W. hulde, dat door hun toedoen de verhouding van Middelburg tot het platteland is ver beterd. Spr. dringt aan op het uitbreiden van de notulen van den Raad. Over het sportterrein bestaat geen tevredenheid. Allerlei toezeggingen wor den gedaan, maar het lijkt wel op met een kluitje in 'triet sturen. De sport beoefenaars gaan zichzelf helpen, als het sportveld niet voldoende is (b.v. met tennisvelden), tot schade van de ge meente. Spr. doet het voorstel tot benoemen van een commissie uit den Raad, die den Raad in dezen voorstellen zal doen. Betreffende de waterleiding vraagt spr.: moeten we nu hierover maar zwijgen? Dan zou de wethouder maar slecht aanvoelen de mentaliteit van den Raad. Spr. zou met tariefswijziging wil len doorzetten totdat een non possunus zou blijken. Het tarief is dwaas en on economisch. Of men zuinig is, of water verkwist, het hindert niet. Spr. geeft daarvan tal van voorbeelden. Er mag niet gerust worden, voor hieraan een eind is gemaakt. Hier past een forsch protest en zoo noodig een krachtig ge baar. De wethouder deed reeds enkele malen een toezegging, dat wijziging zou wor den voorgesteld. Maar nu wordt opeens alles teruggenomen. Dat lijkt wel spiele rei. Een Raad, die zichzelf res pecteert, kan dit niet gedogen. Men moet zich niet verschuilen achter Ged. Staten en de commissie van over leg. We willen ten eerste een billijk tarief, waarbij ieder betaalt naar het water, dat hij gebruikt en verkwisting wordt tegen gegaan. Een tweede kwestie is het goedkooper maken van het water. Het is de vraag, in hoeverre de mindere ontvangst door andere factoren kan worden opgevangen. Watermeters kunnen niet opeens over al worden ingevoerd. Maar spr. weigert genoegen te nemen met verder uitstel. Een beslissing moet vandaag vallen. Namens bijna de geheele rechterzijde stelt spr. voor over te gaan tot invoe ring van een tarief, gebaseerd op water meters. Een tweede voorstel is om in het begrootingsjaar 1938 geen bijbetaling te vorderen voor baden, closets, urinoirs, gevelbesproeiïng enz. Aan B. en W. wordt opgedragen vóór 1 Mei a.s. omtrent beide punten voorstellen in te dienen. Spr. verwacht een positief antwoord van B. en W., opdat de Raad niet tot een andere handelwijze wordt gedwongen. D'hr de Bruin (A.R.) is het niet eens met den heer v. d. Feltz over de waterleiding. We zitten in een historisch gegroeiden toestand met een tarief, dat tientallen van jaren bestaat. Jarenlang hebben we een gunstig abonnementsta rief gehad, waarvan velen profiteeren. Spr. merkt op, dat dhr v. d. Felttz geen cijfers heeft genoemd. Een algeheele invoering van meters zal velen dupeeren, juist de kleine afnemers. De last zal worden gelegd op zwakke schouders. Dhr Mondeel: Juist, zuiver be- langenpolitiek. Dhr De Bruin: Het gaan betalen naar de waterontvangst is een radicale koerswijziging, waartegen Spr. verschil lende bezwaren ontwikkelt. Spr. heeft ook wel bezwaren tegen het bestaande tarief en zou ook wel willen li- miteeren voor de „hoogst aangeslagenen". Het tarief is te wijzigen. Het tweede voorstel v. d. Feltz zal in 1938 de geheele winst doen verdwijnen. Men kan ook een gemengd tarief invoe ren, waarbij de laagst aangeslagenen het abonnement bahoudan. Er kunnen nu ra-?ds oontyoieaietsrs wórden geplaatst, maar er dient vastgesteld te worden naar een vasten noi-in. Het gemengd tarief be staat in véle gemeenten. Als bezwaar tegen het water-tarief heeft Spr. ook nog, dat het vooral treft de men- schen met een gedwongen hoog tarief (de groote gezinnen). Daarom noemt Spr. het anti-sociaal. Spr. ontkent, dat er hier een groote verkwisting van water zou plaats hebben. Er is in de laatste jaren een belangrijke verbetering te constateeren. Het gemid deld waterverbruik is hier niet hoog. Drr Mondeel (s.d.) heeft met groote verwondering gehoord, dat de R.K. school een propaganda-instituut voor de S. D. A. P. is geworden. Maar spr. igelooft het niet. Hiji vraagt het boekje ter lezing. De voorzitter: U moet de rollen niet oimkeeren. U had het destijds eerst moeten lezen. Te kwart voor een wordt gepauzeerd. Vanmiddag kwamen B. en W. aan het woord. (De heeren Portheine, Van der Feltz en Heemskerk kwamen later ter vergade ring. In de middagvergadering waren alle leden aanwezig.) door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de SS3SB Tot burgemeester van Oost- en West-Souburg is benoemd met Ingang van 1 November a.s. de heer A. H. S. S t e m e r d I n g te Rotterdam. De heer Stemerding werd op 15 De cember 1893 te Pernis geboren. Hij is een zoon van den heer S. Stemerding te Voorburg, vroeger directeur van de Koningin Wilhelmina-Kweekschool te Rotterdam. Hij bezocht aanvankelijk deze kweek school en was na 1912 eenige jaren werk zaam bij het Ghr. Onderwijs te Rotter dam. Vervolgens studeerde hij voor het staatsexamen tot toelating aan de Uni versiteit; hij ging echter in den han del en was tal van jaren directeur eener D'ruklkers- en Uitgevers Mij. te Rotter dam. In 1931 werd hij voor de Ghr.-Hist. Unie gekozen tot lid van den gemeente raad van Rotterdam. Reeds een jaar la ter werd hij gekozen tot wethouder van Sooiale Zaken. In 1935 is hij tegelijk met de andere rechtsche wethouders afgetreden. Op kerkelijk en maatschappelijk gebied heeft de heer Stemerding mede tal van functies bekleed. Hij is o.a. diaken en lid van het Kies college der Ned. Herv. Gem. te Kralin gen, secretaris van het Herv. Rusthuis „Vredeheim" te Rockanje, van de Herv. Vereen, voor Gemeente-belangen en van de afd. der Ghr. Hist. Unie te Rotterdam. In 1935 was hij candidaat voor de Prov. Staten van Zuid-Holland. De heer Stemerding is lid van den Ge meenteraad van Rotterdam en als zoo danig lid van de Commissie voor Onder wijs en Volksontwikkeling. OM EEN KANAAL OF EEN BERG? Het dossier over de Scheldekwostie ruim negen meter hoog! „De Vrijheid" is aan 't meten gegaan. Het blad geeft de volgende aardige bij zonderheid: Na de verwerping van het verdrag met België, waarin het befaamde kanaal tus schen Antwerpen en Rotterdam was opge nomen, is nog eenige jaren met België over een nieuw verdrag onderhandeld, maar zijn de onderhandelingen in 1932 afgebroken of lieveer opgeschort en sinds dien niet hervat. De 'benoeming van mr. Patijn, laatstelijk onze gezant bij het Bel gische Hof tot minister van buitenland- sehe zaken, wettigt de verwachting, aldus tenminste „de Vrijheid", dat onder zijn Ministerschap „de geschorste onderhan delingen allicht zullen worden voortgezet ten einde de vriendschappelijke verstand houding met België definitief op hechte en duurzame grondslagen te vestigen". Indien echter de nieuwe onderhandelaars zich vooraf volledig op de hoogte zouden willen stellen van de rectroacta, dan zou er, naar wij vreezen, van nieuwe bespre kingen voorloopig niet veel komen. Want het dossier van die onderhandelingen is fabelachtig omvangrijk. Weet men wel, hoe hoog het is? Negen meter en een- en- twintig centimeter nauwkeurig gemeten I Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Oct., 2.80 u. Berlijn 72.60—72.70. Londen 8.95Vs8.96%. Parijs 6.046.06. Brussel 30.5030.53. New-York 1.80%—1.81%. BEURSBERICHTEN. vorige koers heden H. V. A. 432 4401/* Ned. Ind. Handelshh 135 135% Philips 317/8 318 Va Unilever 142% 143%-4 A. K. U. 49% 49%-50 Amsterd. Rubber 213 2101/» Kon. Olie 353% 355 De li Mij. 201 201 Soheepv. Unie 120Va 120 4 pot. Nederland lOlVa 1017/» 3 pet. Nederland 967/a 96% b U. S. Steel 427/a 43s/a Anaconda 22% 21% U. S. Leather 45/a 46/e Beth. Steel 35s/a 35«/a Adj. Ch. Milwaukee 31/* 3% Cities Service 1% 1% Intern. Nickel 336/a 335/a Shell Union 137/a 13ls/i» Kennecott 276/a 26 Va Radio öVt 5% Gar Foundry- 181/» 17% Tidewater ll7/a 12 Midcont. Oil 14 14% General Motors 30 29% Am. Ehka 291/* 30% Am. Water Works 9 8% Republic Steel 13"/*. 13% Continental Oil 23 22% Er was niet veel nieuws vandaag. De beurs was stil en de koersen waren bijha onveranderd. Kon. Olie, H.V.A., Philips Unilever en A.K.U. waren practisch ge sproken onveranderd en de omzetten be paalden zich slechts tot enkele stukken. Men zegt, dat de Unilever 7V2 pet. divi dend zal uitkeeren, wat nog niet offi cieel bevestigd is. Ook de Scheepvaart- afdeeling was weinig veranderd. Rubbers waren wat lager; de voorraden zijn ver leden week in Engeland met ongeveer 1000 ton toegenomen, hetgeen de prij's wat gedrukt heeft; heden was de notee-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3