WEK DE GAL IN UW LEVER OP Kerknieuws Gemengd Nieuws. Geen Zeppeling-verbinding NederlancMndië. ZUID-BEVELAND. lerseke. Dinsdagmiddag is het 5-jarig dochtertje van den heer J. W. Bol op den hoek Vierstraat-Langeville door een wiel rijder zoodanig aangereden (op het trot toir nog wel) dat het kind onder dokters behandeling moest worden gesteld. De politie nam de zaak in onderzoek, vond spoedig de schuldige en proces-verbaal volgde. WALCHEREN. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Naar Engeland ging in 1937 1.240.000 tendijke op te heffen moet een nieuw plan worden samengesteld. In hoofdlij nen komt dit hierop neer dat de grens wijziging tusschen Kattendijke, Wemel- dinge en Wolfaartsdij'k gewoon doorgaat. Kloetinge zal echter voor het grondge bied dat aan Goes moet worden afge staan geen compensatie krijgen in ander terrein. Goes wordt het oorspronkelijk ge vraagde toegewezen en bovendien de ge- heele Oude Kloetingsohe weg, de Buys Ballotstraat en ook de gebeele Patijnweg. Voor de derving van inkomsten zal Kloetinge natuurlijk van Goes een scha deloosstelling moeten ontvangen. Nu de minister weer hersteld is, zal men trachten met den grootst mogelijken SP:oed de zaak af te werken. Te Kloetinge is men over de wending die een en ander genomen heeft, niet erg enthousiast. Het gezonken Engelsche stoomschip. Uit Terneuzen wordt ons gemeld, dat het vanmorgen gelukt is ook het achter schip van de te Sluiskil gezonken „Penns Hurst" leeg te krijgen. Morgen zal getracht worden het schip naar Gent te sleepen, waar het hersteld zal worden. Vanmorgen te half 10 kon het van Gent komende Engelsche schip „Lave rock" met sleepboothulp de Penns Hurst passeeren. De verwachting bestaat, dat morgen de geheele vaart weer vrij zal zijn. Ernstig ongeluk. Twee zwaar gewonden. Op het terrein van de N.V. Zeeuwsche Meelmolen Middelburg aan het Vlis- singsch Bolwerk worden bouwwerkzaam heden verricht. Gisteren waren daar werkzaam de 34-jarige H. v. d. Broek en de 64-jarige N. Baljeu, wonende resp. Bogardstraat en Volderijstraat, toen plot seling door tot nu toe onbekende oorzaak de stelling instortte en de beide mannen van 9 M. hoogte naar beneden vielen; één hunner kwam op een hek terecht. Nadat voorloopig medische hulp was verleend zijn beide mannen per ziekenauto naar het gasthuis vervoerd. De toestand van den jongste was levensgevaarlijk, terwijl de politie gisteren ook den tweeden niet kon hooren voor het door haar ingestelde onderzoek naar het gebeurde. Nader vernemen wij, dat de jongste in het Gasthuis is overleden. Hij laat een vrouw en zes kinderen achter. MIDDELBURG. Benoemd. D'e heer G. de Koek, volontair ten kantore van den gemeente ontvanger alhier, is benoemd tot burge meester der gemeente Oosterhesse- Borssele. Gisteravond vergaderde de Arja Glub „A. W. F. Idenburg" onder voorzitterschap van den heer J. Fraanje. Voor de pauze gaf N. J. de Regt een in leiding over: „De Burgemeester", op welk onderwerp een bespreking volgde die om des tijds wil, afgebroken moest worden. Na de pauze gaf J. A. Geelhoed een politiek overzicht over de afgeloopen drie maanden, waaraan hij toevoegde het ver slag van de nationale toogdag te Delft op 9 October 1937. Dit verslag werd met onverdeelde aan dacht aangehoord. Wemeldinge. Dinsdagmorgen omstreeks tien uur is een zware vrachtauto van de Z. H. Bierbrouwerij Maatschappij over de Postbrug tuschen Wemeldinge en Vlake komen rijden. Waarschijnlijk door de groote vracht hebben de steunbeugels, waarop do brug, wanneer zij gesloten is, komt te rusten, het begeven, zoodat er tot 's middags 5 uur alleen mot hand kracht gedraaid kon worden, waarbij dan nog gebruik gemaakt moest worden van 3 man extra personeel. Om 5 uur waren de electriciens echter zoover met hunne werkzaamheden, dat de brug weer elec- trisch gedraaid kon worden. Vanzelfspre kend, duurde 't wachten voor de brug nu langer dan anders, wat gezien de groote drukte van 'het verkeer zoowel te water als te land en vooral met de drukte in de bietencampagne nu niet bepaald plezierig was. i Dinsdagavond had alhier in de Ned. Herv. Kerk een „Neerbosch"-samenkomst plaats, waarbij het Neerbosch-Zangkoor medewerking verleende. De leden van het zangkoor arriveerden 'hier om plm. 4 uur per autobussen en werden door de inge zetenen, waar zij logies ontvingen afge haald. De samenkomst in de kerk werd geopend door Da de Bruijn, Ned. Herv. predikant, waarna Ds H. Kluin, predi kant-directeur der stichting mededeelin- gen deed over het werk en de verzorging der weezen en het leven op de stichting. De op voortreffelijke wijze uitgevoerde zangnummers boeiden de bezoekers, die in een flink getal opgekomen waren, in hooge mate. Het publiek en de stichting kunnen beiden op een mooien goed ge slaagden avond terugzien. Het is omstreeks half 12 op den booht Langeville-Vierstraat levensgevaarlijk. Donderdagavond a,s. vergadert de Raad. O.a. zal de heer G. Schouwenburg als opvolger van dhr J. Ossewaarde be- eedigd worden. Dan zal beslist worden over het tractement van de vroedvrouw, waarover de voorgaande maal de stem men staakten. Ook zullen de begrootingen aan de orde komen, waarover veel te doen zal zijn. De gemeentebegrooting 1938 is niet één-twee-drie behandeld. Als er niets in den weg komt zal het een lang durige vergadering zijn. Gisteravond is tegen den broodbe zorger P. Gl., in dienst bij de firma W. L. Hirdes, door rijks- en gemeentepolitie proces-verbaal opgemaakt wegens het niet verlicht zijn van zijn broodwagen. De wet eischt drie lichten, terwijl er geen enkel aanwezig was. Krabbendijke. Alhier is opgericht op initiatief van Mevr. Sandberg tot Essen- burg-Hiebendaal een comité, hetwelk zich ten doel stelt één of meer luiermanden te verzorgen voor minvermogende Moeders, die op ongeveer denzelfden tijd hun kindje verwachten als H. K. H. Prinses Juliana. Het ligt niet in de bedoeling van het co mité om een collecte te houden, maar wèl wordt een beroep gedaan op alle inwoners om medewerking te verleenen. 's Heerenhoek. Raadsvergade ring. Dinsdag vergaderde de gemeente raad. Afwezig wethouder Raas. Van Ged. Staten is bericht ontvangen houdende goedkeuring van een vergoeding per leer ling van f 7.50 voor het bijzonder onder wijs. B. en W. stellen den Raad voor een gemeenschappelijke regeling aan te gaan met Heinkenszand en Ovezand betreffen de een controle op de werkloozen. De voorz. zegt, dat de Minister waar schijnlijk een controleur niet noodig zal achten. Indien de Minister dit wel noodig mocht oordeelen is de Raad genegen mede te werken. Met de gemeente 's H. Arendskerke wordt een gemeenschappelijke regeling aangegaan voor het toelaten van hier woonachtige leerplichtige kinderen op de openbare lagere school aldaar. Aan den Middenstand Handelscursus wordt een subsidie verstrekt van f 50 ge durende drie jaar. Gedurende drie jaar wordt aan de on derwijzeres in nuttige handwerken der opgeheven lagere school een wachtgeld toegekend tot 50 pet. van de jaarwedde. Hansweert. Aanvaring. Het Ned. motorschip „Irma", schipper Helleboa, geladen met oud ijzer, op weg naar Gent, is in den afgeloopen nacht in de Bieze- lingsche Ham door de Poolsche zeeboot „Slask" aangevaren, waardoor het schip zware lekkage bekwam en is gezonken. De geredde bemanning is ongedeerd aan den wal gekomen en later naar Ter- neuzen vertrokken. Weer vlot gesleept. Het motorschip „Luctor", dat op de plaat van Ossenisse omhoog is gevaren, is gisteravond met hoog water met be hulp van de sleepbooten „Hoogezand" en „En Avant" vlot gekomen, waarna de reis naar Antwerpen kon worden voort gezet. Korfbal. Wemeldinge. Zaterdag werd alhier door de Z. V. B. een propaganda korfbalwed strijd gespeeld, waarbij de twaalftallen van Zeelandia (Hansweert) en van Vol- harding-Togo (Ierseke-Goes) tegen elkaar in het veld kwamen. Deze wedstrijd, die in een zeer vlot tempo gespeeld werd, werd door Zeelandia met niet minder dan 9'0 gewonnen. Na afloop van den wedstrijd zou er een vergadering zijn in hotel Smits, ten einde te trachten een korfbalclub op te richten. Hiervan is echter wegens gebrek aan belangstelling niets gekomen. Oostkapelle. In de a.s. Vrijdag te hou den Raadsvergadering komt aan de orde: o.a. circulaire betreffende steun aan klei ne boeren; verzoek bewoners rond „Gel ges" om een straatlantaarn; verzoek V.V.V. „Mooi Oostkapelle" om hooger subsidie; nieuw request villaparkbewo ners betreffende afsluiting weg; vaststel ling gemeentebegrooting en begrooting Vleeschkeuringsdienst; vaststelling ge meenschappelijke regeling bij brand met Grijpskerke; benoeming hoofd openbare school; voorstel B. en W. om aansluiting van den Duinweg aan de waterleiding. Dinsdagavond trok het muziekkorps „Gresendo" naar Huize „De Meidoorn" in den Duinweg, om den bewoner den heer G. de Koek een serenade te brengen wegens zijn benoeming tot burgemeester van de gemeente Oosterhesselen (D'r.). Dhr de Koek werd door den voorzitter van het korps, dhr A. Rotte, gelukge- wenscht met zijn benoeming, waarvoor dhr de Koek dank bracht. Nadat de mu zikanten waren getracteerd werd de te rugtocht ondernemen naar het repetitie lokaal. Een en ander bracht heel wat menschen op de been. O.- en W.-Souburg. Gemeente raad. Vrijdagmiddag komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.a. vermeld een voorstel om aan te sluiten bij de frau de risico onderlinge van gemeenten, wel ke op initiatief der Vereen, van Ned. Ge meenten zal worden opgericht. Verder om in verband met de zich ontwikkelende mo gelijkheid om binnen zeer afzienbaren tijd te kunnen overgaan tot den bouw van een nieuw gemeentehuis, het daarvoor be stemde perceel in de Kanaalstraat niet opnieuw te verpachten. Voorts stellen B. en W. voor deel te nemen aan de spaar regeling voor B-steun en steunverleening aan kleine boeren. Voor deelneming aan de spaarregeling voor B-steun meldden zich reeds 38 gezinnen aan. De heer Jao. Verhage, wonende te Abeele, heeft een verzoek ingediend voor zijn leerplichtig kind een vergoeding uit de gemeentekas te mogen ontvangen, overeenkomstig art. 13 der L. 0. wet 1920, voor de kosten verbonden aan het bezoe ken door hetjjenoemde kind van de meer dan 4 km van zijn woning verwijderde bijzondere school voor gewoon lager on- nerwijs aan de Verwerijstraat te Middel burg. B. en "W, zeggen in hun toelichting dat het verzoek alle gewenschte verklaringen bevat en dat ook de financieele toestand van den adressant aanleiding zou kun nen geven tot het toekennen van steun uit de gemeentekas. Echter het is B. en "W. na meting door den gemeente-opzichter gebleken, dat de afstand van de woning van verzoeker tot den ingang der school te Middelburg niet méér dan 4 km be draagt. Deze afstand is n.l. 3988 m. Op grond hiervan stellen B. en W. voor af wijzend op het verzoek te beschikken. Poortvliet. Dinsdag vergaderde de ge meenteraad. Afwezig met kennisgeving dhr G. K. Krijger. Ingekomen was o.m. een schrijven van G. J. de Graaf, dat hij zijn benoeming als lid van het Alg. Armbestuur aanneemt. Procesverbaal van kasopname bij den Gemeente-ontvanger; is kas moest zijn en was f 22.606,68Vï. Tevens proces-verbaal van kasopname der Landarbeidersvereeniging waar in kas moest zijn en was f 634,81. Medegedeeld werd, dat de gemeente is aangesloten bij de Fraude-Onderlinge van Ned. Gemeenten voor zekerheidsstelling der gemeente-ontvangers. Besloten werd dat de gemeente zal mee werken aan den steun voor kleine boeren, en eveneens aan de spaarregeling extra B-steun. Na opening der gesloten zitting deelde de voorzitter mede, dat de verkoop van straatmest heeft opgebracht f 18. Hierna sluiting. én U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal ln de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheldlng onvoldoende ls, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen tn Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van f 0.75. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac. Ds van Koo- ten), M. Bons te Golijnsplaat, J. G. L. Brouwer te Oosterbeek en J. H. Engel te Alblasserdam. Beroepen te Opperdoes (toez.), W. G. van Unnik, hulppr. te Enkhuizen; te Wijngaarden, H. Jongebreur, cand. te Capelle a. d. IJssel; te Hoogebeintum, H. A. Boeser te Vierlingsbeek; te Draoht- ster-Compagnie-Rottevalle, H. de Boer te Beers; te Minnertsga (toez.), G. War- molts te Heemse. Aangenomen naar Dbornspijk, J. Cu perus te 's Grevelduin-Capelle; naar de Indische Kerk, H. J. Kater te Drum- melen. Bedankt voor St. Annaland, A. de Leeuw te Willige-Langerak. Qhr. Geref. Kerk. Beroepen te Boskoop, L. Kleissen te Vlissingen; te Rijnsburg, W. Heer ma te Aalsmeer. Geref. Kerken (H. V.) Aangenomen naar Leiden-Noordwijk, K. H. Kroon, pred. in alg. dienst. Jubileum. Oip Woensdag 24 No vember hoopt Ds B. van Neerbos, pred. bij de Geref. Gemeente te Rilland- B a t h zijn 25-jarige ambtsbediening te herdenken. Z.Eerw. diende de gemeenten te Rijssen, Meliskerke, Bruinis- se, Terneuzen, Vlaardingen en sinds enkele weken te Rilland-Bath. Afscheid. Ds A. Kentie, pred. der Ned. Herv. Gemeente te Haamste- d e, nam Zondag j.l. afscheid van zijn ge meente, wegens vertrek naar Sneek Tot afscheidstekst was gekozen: Rom. 16 vs. 20a. De scheidende leeraar werd toege sproken door Ds Ruysch v. Dugteren van Zonnemaire, namens den Ring; den heer T. Beye namens de Kerkvoogdij; jhr. R. Roëll, als burgemeester en voorz. der Restauratiecommissie; 'den heer D. J. Braai, namens den Kerkeraad en Ds P. P. Saraber van Burgb, als consulent. In verband met de restauratie der kerk, vond bet afscheid plaats in de kerk van Burgb. Geschorst. Het classicaal be stuur van de Ned. Herv. Kerk te 's Gra- venhage beeft D's L. J. Lammerink. Ned. Herv. predikant te Delft voor onbepaal- den tijd provisioneel geschorscht en hem aan het Prov. Kerkbestuur voor ontslag voorgedragen. Ernstige verduisteringen te Vlaardingen. Zooals wij1 reeds berichtten, 'beeft de politie Maandagmiddag, naar aanleiding van malversaties ten kantore van de firma IJzenmans en 'Go., reederij en haringhan- del te Vlaardingen, den kantoorbediende G. J. G. W. gearresteerd. Naar verluidt zou het verduisterde bedrag zeer groot zijn. Veel opzien baarde deze arrestatie, om dat W. in het openbare leven verschil lende functies bekleedt. Hij was reeds vele jaren raadslid van de gemeente Vlaardingerambacht en sinds ruim twee jaar vervulde bij de post van wethouder van Financiën en Onderwijs van deze, vooral de laatste jaren zeer groeiende ge meente. Over bet algemeen was de heer W. een geziene persoonlijkheid, die steeds met groote kennis van zaken over diverse onderwerpen sprak. Reeds gedurende veertien dagen was er het een en ander gaande. Op Dinsdag 12 October was de beer W. des avonds niet, zooals gewoonlijk, na verrichte dag taak naar huis gegaan, doc'h hij bleef dien avond zoek. Er was juist een ver gadering op het raadhuis van Vlaardin gerambacht met vertegenwoordigers van diverse vakorganisaties en het college van B. en W., doch ook daar verscheen de heer W. niet. Tegen middernacht kwam de heer W. thuis, zeer overstuur. Donderdagavond daaropvolgende ver scheen hij niet in de vergadering van het college van B. en W. Verleden week Donderdag verscheen hij weer en nam hij weer gewoon aan de debatten deel. Het scheen of alles weer zijn normale gang zou gaan. De ontknooping kwam daarom zeer onverwacht. Het was moeilijk te ge- looven, dat W. gearresteerd was. Sergeant wilde „Piet Hein" zien. De twintigjarige sergeant J. v. d. K., dienstplichtig bij de specia listen-compagnie van het zevende regi ment infanterie te Harderwijk, heeft op 5 September 1.1., terwijl bij ais wachtcom mandant in de Oran'je-Nassau'kazerne dienst deed, die post eigendunkelijk ver laten. De sergeant bad het commando overgegeven aan een soldaat en was per rijwiel naar de haven gegaan, om daar het prinselijk jacht „Piet Hein" te kun nen zien en Prins Bernhard, die zich op het jacht bevond. De auditeur-militair eisebte tegen hem een voorwaardelijke gevangenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van drie jaar. De krijgsraad veroordeelde den sergeant tot veertien dagen gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd en met verlaging tot den rang van gewoon sol daat. Geen hand uitgestoken om drenkeling te redden. In verband met den geheimzinnigen verdrinkings dood van den jeugdigen Gornelis Aeissing uit Vlagtwedde, die op den avond van den 13 October j.l. in bet Tér Apelkanaal is verdronken, is de rijkspolitie in samen werking met de gemeentepolitie te Ter Apel er in geslaagd de personen, die den Lewusten avond in bet gezelschap van het slachtoffer zijn geweest, op te sporen. Het zijn J. D. en echtgenoote te Zandberg, R. de Vr. en Aaltje B'. te Onstwedde, G. St. te Veele, de vrouw van B. Sch. uit Vlagt wedde en een zekere H. Dr. Zij hadden dien dag verschillende café's te Mussel en te Musselkanaal bezocht en zijn toen even voor sluitingsuur naar de woning van D. gegaan. Niettegenstaande zb reeds ge ducht aan Bacchus geofferd hadden, werd bier nogmaals de flesch flink aan gesproken. Eerst om half drie 's nachts vertrok men. Buiten gekomen hoorden zij plotse ling een plons en hulpgeroep, waarna zij bemerkten, dat er iemand in het kanaal was geraakt. Eén hunner heeft zich te water begeven om te trachten den dren keling te redden, doch toen deze poging faalde, hebben zij zonder te waarschuwen het slachtoffer aan zijn lot overgelaten. Zij gingen weer terug naar de woning van D. en kwamen overeen het geval te verzwijgen. In een schuurtje achter een boerderij brachten zij verder den nacht door. Al deze personen zijn gearresteerd en voor den Officier van Justitie te Gronin gen geleid. Het onderzoek wordt met kracht voort gezet. Aanslag op employé van een thee-onderneming. Gister ochtend is de eerste employé van de thee- onderneming Panjairan (nabij Tjandjoer, West-Java), de heer G. F. van Lindonk, zwaar bloedend door den hoofdmandoer der onderneming op het emplacement aangetroffen. De hoofdmandoer waar schuwde onmiddellijk den administrateur. De gewonde is overgebracht naar bet hospitaal te Soekaboemi, bij aankomst al daar bleek bij reeds te zijn overleden. De aanslag is gepleegd door een pluk- mandoer, die den heer van Lindonk met een piso blati (groot scherp mes) ver wondde. De aanleiding tot den aanval is nog niet geheel duidelijk. De beer van Lindonk, die dertig jaar oud is, keerde een half jaar geleden van verlof uit Europa terug en was gehuwd. Bij den aanslag zijn andere Europee- scbe employé's tegenwoordig geweest. Uit het voorloopig verhoor is gebleken, dat eergisterenavond reeds tusschen den plukmandoer en het slachtoffer een woor denwisseling was ontstaan, welke gister ochtend bij den aanvang van het werk werd voortgezet. Die woordenwisseling ging over het werkvolk. Volgens enkele getuigen zou de heer van Lindonk ten slotte kracht aan zijn woorden hebben bij gezet, waarop de mandoer zijn mes trok met het gemelde gevolg. De dader, die reeds tien jaar in dienst der onderneming is, is in arrest gesteld. Hij beeft bekend. De plannen van de baan. Sedert geruimen tijd, zegt de „Telegr.", heeft men niets meer vernomen omtrent de plannen tot oprichting van een Zeppe lin-verbinding tusschen Nederland en Ned.-Indië. De heer A. F. Bronsing, di recteur der Stoomvaartmij. „Nederland" en leider van het Nederlandsche syndi caat voor bet gebruik van luchtschepen, heeft medegedeeld, dat thans op verwe zenlijking van deze plannen geen uitzicht bestaat. De kwestie is op het oogenblik van de baan en zal dat vermoedelijk zeer lang blijven. De Zeppelin zal dus voorloopig de ver binding tusschen Nederland en Ned.-In- dië niet tot stand brengen. De oorzaak hiervan is, dat Duitschland voorshands geen luchtschepen aan het buitenland wenscht te leveren. De eigen luchtscheep vaart immers heeft dringend aanvulling noodig. De „Graf Zeppelin" is na de ramp met de „Hindenburg" uit de vaart genomen, omdat het luchtschip te klein is om voor bet gebruik van helium te wor den ingericht en men om der wille van de v iligheid het gebruik van waterstof defi nitief heeft afgezworen. Smokkelaar doodge schoten. Onder de gemeente Ohe en Laak bij Echt is gisteravond zekere J. Houtoen toij het smokkelen door de kom miezen verrast en op de vlucht doodge schoten. Houben kreeg een kogel in het hoofd en moet vrijwel op slag zijn ge dood. Do man woonde in de gemeente Echt, was ongeveer 35 jaar en ongehuwd. Nader wordt gemeld, dat vijftien tot twintig man doende waren per roeiboot over de Maas aangevoerde smokkelwaren in ontvangst te nemen om deze verder te vervoieren, toen zij door de commiezen werden verrast. Aan de sommatie om te blijven staan werd niet voldaan, waarop de kommiezen verscheidene schoten los ten. EVen later werd Houben half in het water liggend gevonden. Er was geen tee- ken van leven meer. De smokkelwaar, ongeveer vijftien zak ken suiker, boter en andere levensmid delen, werden in beslag genomen. Of nog andere personen geraakt zijn kon in de diepe duisternis niet worden vastgesteld. Lijkje opgehaald. D'e po litie te Amersfoort heeft gistermiddag uit de E'em bij de Groote Koppel het lijkje van een pasgeboren meisje uit het water opgehaald. Speelwoede. De politie te Amersfoort heeft opnieuw acht gokauto maten in beslag genomen, omdat hiermee hazardspel werd bedreven. Door auto aangereden en gedood. Op den Leidschen straatweg voor den ouden ingang van Marlot te 's-Gravenhage, is gistermiddag omstreeks 3 uur een ernstig ongeluk gebeurd. Een 47-jarige dame, genaamd G. D. M., uit de Tholenschestraat, is, toen zij per fiets den rijweg overstak, aangereden dooreen auto, bestuurd door H. P. P. uit Wasse naar. De wielrijdster was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot is overge bracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Door kokende pek ge wond. Toen de arbeider G. Vervoort te Arcen hezig was met het pekken van een groot lagervat, waarin zich 3200 liter ko kende pek bevond, sloeg daaruit eens klaps een lange steekvlam. De arbeider, die zich op het oogenblik nabij het man gat bevond, werd door de vlam getroffen. Met ernstige brandwonden overdekt werd de arbeider opgenomen. Onmiddel lijk was geneeskundige hulp ter plaatse. Na voorloopig behandeld te zijn, is het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. ONZE BOTEREXPORT. Gunstiger vooruitzichten bij veel betere prijzen. In een te Roermond gehouden vergade ring van den Kring Roermond van den Zuid-Nederl. Zuivelbond werd door den heer G. Steegmans, directeur van den Z.N.Z. medegedeeld, dat in de eerste negen maanden van 1937 zes millioen K.G. boter werden aangevoerd voor f 8.900.000. De noteering bedroeg 72% cent (zonder heffing) tegen 54% cent het vo rig jaar. Op het oogenblik is de notee ring f 1,02, voor het eerst sedert vele jaren en het laat zich aanzien, dat de prijs nog verder stijgt. Uit Engeland is de vraag groot, uit België minder, Duitschland neemt weer meer af. Naar België werd het vorig jaar 700.000 K.G. afgezet, thans in de negen maanden van dit jaar 442.000 K.G. Naar Duitsch land in 1936: 1.650.000 K.G., in 1937 in 9 maanden 1.926.775 K.G. De betaling is thans zeer bevredigend, binnen drie we ken komt het geld, terwijl het vorig jaar wel 3y2 maand moest gewacht worden en soms meer dan 1.3 millioen gld. in Duitschland vast zat. De uitvoer naar Frankrijk was in 1936 zeer gering, thans niets; naar Zwitser land ging in 1937 250.000 en in 1936 240.000 K.G. Naar Griekenland slechts kleine zendingen met veel onkosten en risico. De Nabo nam slechts 26.500 K.G.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2