De Tweede Kamer over de Rijksbegrooting. Aan het Zoeklicht. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Algemeene besohouwlngen. De verkiezingen en de Kabinetsformatie. Critiek en verdediging. GOES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND. Noordgouwe. De Gemeenteraad heeft 't voorstel van B. en W. voor de benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur terug gezonden, omdat, volgens de mee ning van de meerderheid van den Raad, niet was gelet op den aandrang uit dat college, om de geestelijke stroomingen van de bevolking in genoemd bestuur te doen vertegenwoordigen. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Berichten over onze Adverteerders. Woensdag a.s. des v.m. 10 uur, des n.m. 2 uur en zoo noodig, des avonds 8 uur, vergadert de Gemeenteraad, om, na een korte agenda afgewerkt te hebben, de Gemeentebegrooting voor 1938 in be handeling te nemen. DE GEMEENTEBEGROOTING. Verschenen is het rapport nopens de commissoriale behandeling der ontwerp- begrooting 1938 door den gemeenteraad op 12 October en (het antwoord van B. en W. op dat rapport. Aan en en ander is het volgende ontleend: De fin. toestand. Ben der leden achtte de sombere stem in den brief tot aanbieding der begroo ting wel gewettigd, maar was toch van mieening, dat een andere voorstelling van zaken meer juist was geweest. Instede van eerst te constateeren, dat men slechts ruim f 400 van de maximum belastingbij- drage verwijderd was om dan aan het slot mede te deelen, dat de aanvankelijk voorgenomen tariefsherziening voor de waterleiding, op f 13.500 geraamd, werd teruggenomen, ware het z.i. beter ge weest, dat men in den aanvang had ge constateerd, de begrooting, afgezien van een overigens in het voornemen liggende herziening van de electriciteitstarieven (geraamd nadeel f27.000) sluitend jte hebben kunnen maken met een ongeveer f 40.000 van het maximum verwijderde belastingbijdrage. Een ander lid kon ook niet veel lichtpunten in de begrooting ontdekken, maar troostte zich met de wetenschap, dat de ongunstiger finan cieels toestand niet wees op een verdere achteruitgang in de stad, maar een ge- v'plg was van allerlei wettelijke rege lingen. Dit lid meende, dat men nog wel een aantal jaren zal moeten wachten, voordat men zijn vleugelen, vooral op so ciaal terrein wat verder zal kunnen uit slaan. In antwoord (hierop zeggen B. en W. dat in pricipe reeds vóór het gereedko men der ontwerp-begrooting besloten was om tariefsherzieningen voor electriciteit en water te ontwerpen, teneinde den Raad de uitgewerkte voorstellen tijdig te kunnen voorleggen. Nu deze ontwerp voorstellen bij het opmaken reeds zóó ver gereed waren, dat het vermoedelijk resultaat daarvan was te berekenen, werd het financieels resultaat verwerkt in de ontwerp-begrootingen; ter wille van de tijdige indiening bij den Raad werden op die basis de bedrijfsbegrootingen in druk gegeven. Toen bij het gereedkomen der ontwerp-gemeentebegrooting bleek, dat over vrijwel de maximum-belasting- bijdrage zou moeten worden beschikt, be sloten B. en W. na rijp beraad, te han delen zooals in den aanbiedingsbrief is aangegeven. Beperking der discussies. Een paar leden uitten de meening, dat de Raad wijs zou doen zich te beperken in de kritiek op het kleine. Een lid meende, dat de lengte der discussies ook meermalen zijn oorzaak vindt in de werkwijze van de Comm. van Financiën, die dikwijls zich werpt op kleinigheden. Een ander lid achtte meer mondeling overleg tussohen de leden der commis sie wel gewenscht. B. en W. vernamen met ingenomen heid de bereidverklaring van de rechter zijde om harerzijds tot beperking der discussies te geraken. Ten aanzien van de opmerkingen over de werkwijze van de Comm. van Financiën zouden zij hun nerzijds gaarne zien, dat opmerkingen van administratief-technischen aard meer werden gemaakt buiten de officieele rapporten om en schriftelijk werden ge richt tot B. en W., daar deze als regel op eenvoudige wijze door B. en W. kunnen worden behandeld. Naar aanleiding van een wensch omi de raadsverslagen uitvoeriger te maken, antwoorden B. en W., dat bij hun weten de samensteller op dezelfde wijze de ver slagen samenstelt, als hij nu reeds sedert jaren doet. Zij hebben echter geen be zwaar te bevorderen dat ingaande 1 Jan. a.s. de discussies in wat meer uitgebrei der vorm dan de laatste jaren het geval was worden weergegeven. Het verkeer. Enkele leden hadden opmerkingen over de nieuw ingevoerde verkeersregeling. Een hunner vroeg een oplossing, hetzij door wijziging van de standplaats, hetzij door een ontheffing van het rijverbod, voor de bussen uit Goes, die telkens bij aankomst en vertrek de Markt moeten omrijden, en een andere route voor de bus naar Veere, met het oog op het ge vaarlijke kruispunt Spanjaardstr.'Ba lans, terwijl hij maatregelen vroeg tegen de herhaaldelijk voorkomende verkeers opstoppingen aan de Korte Burg. Een ander lid vroeg om het aanbrengen van meer verkeersstrepen op lastige kruis punten. Een volgend lid wees op d«n zeer ongewenschten toestand bij de Noordbrug, waar chauffeurs, komende uit de Noordpoortstraat, een zeer onvol doend uitzicht op de brug hebben. Weer een ander lid verzocht streng optreden van de politie tegen chauffeurs, die dik wijls ruw rijden, vooral ook bij het inrijl- den van zijstraten. B. en W. verklaren zich bereid een en ander ernstig te overwegen eni de aan dacht der politie nogmaals te vestigen op de geuite klacht over het wild rijden van diverse ohauffeurs. Bij het gereedmaken der nieuwe po litieverordening zullen B. en W. aan dacht schenken aan de opmerking van een lid, dat maatregelen verzocht tot het tegengaan van het loopen in onwelvoe- gelijke kleeding, wat naar zijln oordeel in den tijd van het badseizoen hand over hand toeneemt. Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over hoofdstuk I der Rijksbegroo ting (algemeene beschouwingen) 1938 is het volgende ontleend: Als het voornaamste van den uitslag der laatstgehouden verkiezingen be schouwde men vrij algemeen de nederlaag die de extremistische partijen hebben ge leden. Het Nederlandsche volk heeft ge toond zijn tegenwoordige staatsinstellin gen in stand te willen houden. Verscheidene leden gaven als hun ge voelen te kennen, dat de verkiezingen geen grondslag hebben opgeleverd voor een Christelijk Kabinet, steunende op de drie groote rechtsche partijen. Weliswaar behaalden deze partijen tezamen 52.7 pet. der uitgebrachte geldige stemmen en ver wierven zij op grond daarvan 56 van de 100 zetels, maar deze meerderheid kan niet worden beschouwd als een volksuit spraak voor een rechtsche coalitieregee- ring van het van ouds bekende karakter. Dat de verkiezingsuitslag voor die partij en, te zamen beschouwd, zoo gunstig is geweest, is voornamelijk te danken aan het groote aantal niet-rechtsche kiezers, die hun stem op de lijsten waarop de heer Colijn als nummer één voorkwam, hebben uitgebracht. De heer Colijn heeft vóór de verkiezin gen noch in zijn redevoeringen, tij de al gemeene beschouwingen van November 1936 in de Tweede Kamer gehouden, nóch in die, door hem uitgesproken ter gele genheid van het daarop gevolgde algemee ne begrootingsdebat in de Eerste Kamer, een rechtsch Kabinet als een mogelijk heid voorgesteld of als doel geschetst. Hij verscheen voor het volk als een staatsman van ruime opvattingen, die door velen de aangewezen leider kon wor den geacht voor een samenwerking op breede basis. Dit verschafte hem het ver trouwen en de stemmen van vele duizen den kiezers, niet tot het eigenlijke recht sche kiezerskorps behoorende. Wat naar 'het oordeel der hierbedoelde leden had~ moeten geschieden is het vor men van een kabinet van herstel, dat ge broken zou hebben met de aanpassing en zich bereid zou hebben verklaard tot het voeren van een constructieve welvaarts- politiek. Deze leden herinneren er aan, dat de drie rechtsche partijen in haar uit legging van den wil Gods op staatkundig gebied bij bijna elk vraagstuk uit elkaar gaan. Er is nu een Kabinet, steunend op en in hoofdzaak samengesteld uit .vertegen woordigers van drie confessioneels par tijen, die ieder hun eigen godsdienstige ideeën tot grondslag van hun politiek ge maakt hebben. Dit laatste is reeds op zich zelf absurd. Godsdienstige ideeën vormen den grondslag van een levensbeschouwing Zij geven echter geen antwoord op de meeste vragen der practische politiek. Weer andere leden gaven als hun oor deel te kennen, dat de verkiezingen veel meer hebben gestaan onder den invloed der tijdsomstandigheden dan onder dien der beginselen. Het is daardoor, dat de personen van de heeren Colijn en Oud voor hun partijen zulk een groote winst hebben kunnen behalen. Deze leden be treurden het vooral, dat de heer Colijn het beginsel niet op den voorgrond heeft geschoven. Ook bij hem ging het alleen om materieels belangen. Tegen het herstel der coalitie beston den bij deze leden ernstige principieels bezwaren. De coalitie maakt Rome steeds machtiger. Daarin is een groot gevaar voor land en volk gelegen. Decritiek, van zoovele zijden en in zoo verschillenden toonaard geoefend op de wijze, waarop na de verkiezingen ten aanzien van de samenstelling van een kabinet is gehandeld, gaf zeer velen an deren leden aanleiding als hun meening uit te spreken, dat de kabinetsvorming, gelijk die heeft plaats gehad, het scherpe oordeel, dat daarover werd uitgesproken, allerminst verdient. Op den voorgrond stelden deze leden, dat de overwegingen, welke bij een kabi netsformatie behooren te gelden, geens zins uitsluitend bepaald worden door de resultaten van de stembus. De kiezers otellen de Kamer samen en niet een kabi net. Een formateur zal goed doen zooveel mogelijk met den uitgesproken wensch i der kiezera rekening te houden. Maar tevens zal hij en dat zeker niet in de laatste plaats moeten denken aan de positie, waarin het door hem te vormen kabinet zal komen te verkeeren. Zijn doel zal moeten zijn het tot stand brengen van een kabinet, dat in zijn pro gram en in de personen zijner leden een redelijke zekerheid biedt voor een be hoorlijke werking van het overleg tus- schen regeering en volksvertegenwoordi ging. Naar de meening der hier aan het woord zijnde leden is het als een zegen te beschouwen, dat, met inachtneming van alle noodzakelijke overwegingen, een kabinet van deze samenstelling kon wor den gevormd. In dezen tijd van groote geestelijke verwarring en onevenwichtig heid toch is het meer dan ooit van be lang, dat het regeeringsbeleid zich ken merkt door een krachtige verdediging en doorvoering van de christelijke beginse len. Intusschen achtten de hierhedoelde le den het, na al hetgeen van andere zijde over het karakter der samenstelling van het kabinet werd gezegd, noodzakelijk, er uitdrukkelijk op te wijizen, dat die samen stelling wel een positief karakter draagt, doch dat daardoor samenwerking met andere dan de rechtsche groepen geenszins is uitgesloten. Voor zoover de geoefende critiek niet de formatie als zakelijke aangelegenheid doch het persoonlijk optreden van den heer Colijn betreft, vestigden verschei dene dezer leden er de aandacht op, dat de onjuistheid van het oordeel, dat over het optreden werd geveld, een gevolg is van het feit, dat niet genoegzaam werd gelet op de strekking der uitlatingen van den heer Colijn, waarop men een beroep heeft gedaan, op het karakter en op den inhoud van het verkiezingsmanifest der partij, als wier lijstaanvoerder hij is op getreden, en op de beteekenis van de ge beurtenissen, welke na de opdracht tot kabinetsformatie de openbare aandacht hebben getrokken. De opvatting, dat de groote winst van de anti-revolutionnaire partij uitsluitend zou moeten worden toegeschreven aan liberale stemmen, noemden deze leden geheel onjuist. Er hebben zich verschui vingen van verschillenden aard voorge daan. Hoe dit echter ook zij, allen, die op de candidaten der anti-revolutionnaire partij stemden, konden weten, wat zij aan die partij hebben. Verscheidene andere der in deze para graaf aan het woord zijnde leden had de stembusuitslag mede verheugd, om dat daaruit gebleken is van een toegeno men vertrouwen in de door hem voorge stane staatkundige beginselen. Naar de hier bedoelde leden meenden, biedt een kabinet op den gekozen grond slag alleszins de mogelijkheid om ook een sociaal-economische politiek te voe ren, die door hen als wenschelijk en nood zakelijk wordt beschouwd. Gaarne wilden de leden, hier aan het woord, erkennen, dat de S.D.A.P. een zeer belangrijke evolutie heeft vertoond. De geleidelijke wijziging van haar hou ding ten opzichte van het militaire vraag stuk, den godsdienst, de monarchie, de gezagshandhaving en het nationale be ginsel konden zij waardeeren. Echter mag niet uit het oog worden verloren, dat die partij nog steeds verbonden is met het historisch-materialistische beginsel en de klassenstrijdleer en dat haar verhouding tot het beginsel van den eigendom haar nog steeds socialisatie doet verlangen, terwijl, voor wat betreft haar internatio nale oriënteering, de sympathieën der S.D.A.P. in andere richting gaan dan de hunne. Eenige regeeringscombinatie met soci aal-democraten zou zonder twijfel tot veel meer inwendige moeilijkheden en span ningen aanleiding geven dan een rechtsch kabinet, zooals thans gevormd is. Ook wezen de hierbedoelde leden er op, dat van andere zijden ten onrechte van een coalitie-kabinet is gesproken. Sinds 1918 bestaat de coalitie niet meer. Een eventueele uitbreiding van de uren van openstelling van winkels op Zater dagavonden gedurende de zomermaan den is in onderzoek. B. en W. erkennen, dat de straatver lichting zeer sober is. Uitbreiding daar van maakt een punt van overweging uit, waarbij' echter wel zeer de aandacht ver dient, dat belangrijke verhooging van kosten daaruit zou voortvloeien. Een ver hooging van de subsidie voor uitzending van kinderen naar vacantiescholen is door B. en W. reeds bij herhaling bij1 de bevoegde instanties bepleit, doch zonder succes. De conversie-voordeelen der bijl wo ningbouw betrokken leeningen zijn niet gebruikt voor huurverlaging, wel voor vermindering van rijks- en gemeentebij- dragen in het exploitatie-tekort. In den breede zetten B. en W. uiteen, wat ter zake met den Minister is behandeld, die niet voor verdere huurverlaging was te vinden, terwijl de kans bestond dat later toch weer tot verhooging zou moeten worden overgegaan. Naar aanleiding van opmerkingen bij den post bestratingen, merken B. en W. op, dat enkele weken geleden het weg dek bij de Koepoortbrug grondig hersteld is en ook voor 1938 een bedrag voor on derhoud der singels is geraamd. Tegen het in den ouden toestand terugbrengen van het Marktplein, door wegneming van het verhoogde gedeelte hebben B. en W. overwegende bezwaren. B. en W. deelen mede, dat aan een aantal gemeenten gegevens zijd gevraagd omtrent de wijze waarop elders de baat belasting wordt geheven. De verzamelde gegevens zijn den Directeur van Gemeen tewerken ter bestudeering gezonden. Om trent het principe is door B. en W. nog geen beslissing genomen. Enkele opmerkingen werden gemaakt over het Sportterrein, die B. en W. over zullen brengen aan de 'betrokken Commis sie, wier antwoord nader ter kennis van den Raad zal worden gebracht. Het geldt de wenschelijkheid van moderniseering der tennisvelden, waarbij een lid opmerk te, dat met betrekking tot het personeel dan eerst een reorganisatie zou moeten plaats hebben, en verder verbetering van het hockyterrein en de terreinen voor athletiek. B. en W. verzekeren, dat zij geen enkel middel onbeproefd zullen laten om zooveel mogelijk werkloozen in de werkversc'haf- i fing te betrekken. B. en W. kunnen uiteraard niet met zekerheid zeggen, waaraan de lagere ra ming der opbrengst van de personeele be lasting is te wijten, zij meenen wel dat deze een gevolg is van hertaxatie van ver schillende huurwaarden. B. en W. staan nog afwijzend tegenover vermindering van de belasting voor motorrijtuigen. B. en W. hebben het plan om de geor ganiseerde rattenbestrijding voort te zet ten. B. en W. 'achtten een post van onvoor ziene uitgaven van f9000 laag. Waar ech ter oorspronkelijk een raming van f 7000 werd geëischt door de Commissie van Overleg, een bedrag dat na de door B. en W. ingebrachte bezwaren op f 9000 werd gebracht, meenen B. en W. ook thans niet verder te mogen gaan. De aandacht van het Burg. Armbestuur zal worden gevestigd op de opmerking van een der leden, dat de door het Armbestuur gesteunden en wel voornamelijk zij, die door het orgaan van de Steunverleening hierheen worden verwezen, niet voldoende worden gecontroleerd en of de aanstel ling van een controleur niet gewenscht zou zijn, zooals deze ook bij het Orgaan voor de Steunverleening werkzaam zijn. Verbouwing perceel. De heer J. G. Sturm wenscht over te gaan tot een ingrijpende verbouwing van het pand Korte Kerkstraat 2 en grenzen de aan de achterzijde van het stadhuis. Ten behoeve van deze verbouwing wenscht de heer Sturm eenige balken in den muur van het stadhuis aan te bren gen. Hiertegen bestaat geen bezwaar, doch wel koesteren B. en W. eenige vrees voor wat betreft de verlichting der aan de achterzijde van het stadhuis gelegen vertrekken, n.l. die waarin de secretarie is gehuisvest. Aan de vertrekken der secretarie zou alle daglicht kunnen ontnomen worden. De heer Sturm heeft zich echter bereid verklaard omi ten laste van het pand bo vengenoemd de erfdienstbaarheid te ves tigen, dat de bouw van het achterge deelte, voor zoover uitspringende ten oos ten van de hooger opgetrokken muren der Trouwzaal, nimmer tot een groolere hoogte dan 6,50 M. boven den bovenkant van het trottoir aan de voorzijde van het perceel zal mogen worden opgetrokken. Aagtekerke. Vrijdagmiddag had de vrouw van den landbouwer A. B. het ongeluk in den kelder te vallen. Dr van der Harst uit Oostkapelle constateerde dat baar rechter pol® was gebroken. Arnemuiden. Benoemd met ingang van 1 November a.s. tot tijdelijk controleur voor de Rijkssteunregeling alhier, de heer A. C. Beneder, volontair ter secretarie tG Hoedekenskerke, woonachtig te 's-Heer ArencLskerke. Kapelle. Aan de gevolgen over leden. De heer E. BI. te Kapelle, welke verleden wede het ongeluk had om met zijn hand in aanraking te komen met een cirkelzaagmachine, waardoor hem bijna een der middelste vingers werd ontnomen, welke vinger verleden Zondag moest af gezet worden, is thans in het Ziekenhuis te Goes aan de bekomen wonden over leden. lerseke. Mosselzaad visschen. Naar wij vernemen zal de regeering de mosselkweekers in Zeeland vanaf 25 Oc tober a.s. gelegenheid geven mosselzaad te visschen in een gedeelte van de Wad denzee, beoosten den dam van Ameland. Daar moet een bank fijn zaad liggen, die evenwel spoedig weggeivisoht en vernie tigd zal zijn daar de bank wat men noemt zeer „droog" is. Het Centraal Verkoopkantoor te Bergen op Zoom bericht aan mosseikweekers, die mosselen leveren, dat hun slechts 80 pet. van het geleverde in de periode van 25 October tot 6 November a.s. zal worden berekend voor hun leveringspercentage. Het Centraal kantoor is blijkbaar on gerust, dat vele kweekers met hun sche pen om zaad zullienj gaan en geen ordex-s zullen willen uitvoeren. Vernieling. Bij de loods van den heer Van der J. hebben kwaadwil ligen de pas gemetselde ingang van den dijkmuur beschadigd en de andere beton werken vernield. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Hoedekenskerke. Het echtpaar J. la Gr and-De Boe hoopt Maandag a.s. hun 55-jarige echtvereeniging te herdenken. Beiden zijn nog zéér kras. De man kan men nog dagelijks de gewone werkzaam heden op het veld zien verrichten. Vleeschvergiftiging te Breskens. De visschersknecht Feyter te Breskens ging gisteravond, zooals gewoonlijk, aaD boord van zijn schip om op de garnalen- vangst te gaan. Eenmaal uitgevaren be gon hij zich niet lekker te voelen, dooh hij bleef aan den arbeid. Daar de pijnen en de krampen steeds heviger begonnen te worden, achtte hij het raadzamer om maar weer naar huis te varen. Bij aan komst in de haven werd een auto gehaald, die hem naar zijn woning bracht. Thuis bleek het al niet anders gesteld te zijn. De vrouw en drie kinderen hadden eveneens enkele uren na het ontbijt krampen ge kregen, zoodat de buren doktershulp in riepen. De dokter kwam tot de conclusie dat de ziekteverschijnselen aan het ge bruik van bedorven hoofdkaas toegeschre ven moeten worden. De moeder en de drie In verband met de reorganisatieplan nen van den Vrijheidsbond, waarschuwt de „N. R. Crt.", dat de Liberale Staats partij voor alles haar eigen karakter moet handhaven. Dat is gemakkelijk gezegd. Maar om het eigen karakter te behou den en te handhaven moet men eerst we ten wat nu eigenlijk dat eigen karakter is. En dat is op dit oogenblik allerminst duidelijk. Verschillende liberale bladen hebben geadviseerd tot fusie met den Vrijz. Dem. Bond. Niet onmogelijk misschien. Maar waar blijft dan het eigen karakter? Op het gehouden congres werd sterk aangedrongen op het voeren van een meer sociale politiek. Genoemd werden o.a. het Staatspensioen, uitbreiding sociale ver zekering, ouderdomsverzorging van kleine zelfstandigen enz. Zaken, die - om met het „Hbld" te spreken wel in staat zijn de verbeel ding te prikkelen. Maar zijn ze karakte ristiek liberaal? In elk geval voldoen ze niet aan een der voornaamste kenmerken: zin voor reali teit. De benoemde commissie heeft waarlijk geen gemakkelijke taak. Maar belangrijk is ze wel. Niet alleen voor den Vrijheidsbond, maar voor heel ons politieke leven. OPMERKER. kinderen waren er zoo slecht aan toe, dat de dokter hen onmiddellijk naar het zie kenhuis te Oostburg liet overbrengen. Hoewel zij niet geheel buiten gevaar zijn, was hun toestand gisteravond toch redelijk wel, meldt de Telegr. Scherpenisse. Het rapport van B. en W. over het onderzoek naar de vermeende overtreding van art. 26 der Gemeentewet (levering door Raadsleden aan de ge meente) bevat de conclusie, dat er geen sprake is geweest van verboden levering door het raadslid, de heer G. G. Hartog Een van de leden persisteerde bij zijn meening dat dit wel het geval is geweest. De Gemeenteraad bleek daarvan niet overtuigd te zijn en heeft het voorstel niet gesteund. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Winschoten, F. R. A. Hen- kels te Uitwijk, F. A. Nolle te Obergum en J. G. Panhuise te Aagtekerke. Aangenomen naar Breukelen, G. F. D. Locher te Nijega (H.O.N.); naar Hellen- doorn, R. Bijlsma te Eexta (Gr.). Ohr. Geref. Kerk. Tweetal te Barendrecht, N. Brandsma te Wildervank en P. de Smit te Utrecht. Beroepen te Noordeloos, W. F. Laman te Middelharnis. Zondag 24 October. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Smit, em.-pred. te Hilver sum, 6 u. ds de Vries. Wilhelminadorp, 9.30 u. ds Bons, av. geen dienst. Waarde, vm. ds v. d. Giesen te Vlissin gen, nm. ds Hoogenraad. Wissekerke, vm. ds de Vries van Wil helminadorp, nm. dhr de Jager. Geref. Kerken. Wissekerke, vm. en nm. cand. Rook te Zwolle. Aan de universiteit te Leiden slaagde voor het cand. examen Indisch recht de heer J. A. Risseeuw. i—i Te Amsterdam slaagde voor het examen apothekers-assistent mej. J. W. de Schipper te Middelburg. Goes. Weer een nieuw winkel pand. Op den hoek Korte Kerkstraat— Singelstraat is een flink, nieuw pand ver rezen. De vandaag juist 60 jaren be staande drogistenfirma Gebr. Mulder deed hier een gebouw tot stand komen, dat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2