Het wereldkampioenschap Schaken. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Marktberichten hoofd der o.l, school te Waterlandkerkje; 2. P, A. Vermeulen, onderwijzer aan de o, 1, school C te Middelburg; 3. A. J, de Klerck, onderwijzer aan de o. 1. school te Wilhelminadorp. Examen Schoolraad. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de scholen met den Bij- bel is o.m. geslaagd de heer W. Stroo, onderw. met H. A. te V1 i s s i n g e n. HIJ BEHOUDT ZIJN WERKKRING HOEWEL HIJ DE 70 REEDS IS GEPASSEERD. Huisschilder vertelt waaraan hij dit te danken heeft. „Ik heb sinds jaren de gewoonte in lederen kop thee een heel klein beetje Kruschen Salts te nemen. Ik ben nu 70 jaar geweest en huisschilder van beroep Ik kan nog al mijn werk doen, op hooge ladders of op stellages die buiten hooge gebouwen hangen. Er wordt mij dikwijls gevraagd hoe het komt, dat ik nog zoo flink ben en er uitzie als 50. Ik vertel ze allemaal, dat ik geregeld iederen dag mijn Kruschen Salts neem." J. S. A. Vooral bij ouderen zijn de inwendige organen, lever, nieren en ingewanden, dikwijls niet meer zo actief als nodig is. Kruschen Salts spoort deze organen zacht en voortdurend aan hun taak op natuurlijke wijze te blijven vervullen, waardoor men zich ondanks het ouder worden, jeugdig, fit en gezond zal blijven voelen. Kruschen Salt3 is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voor komt. (Adv.) DE SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE. Toedracht van het gebeurde. Eenige opvarenden van de „Schwalbe", welk schip thans te Antwerpen aan gekomen op de Noordzee in aanvaring is geweest met de „Westfalia", hebben over deze scheepsramp aan 'het Vad. het volgende relaas gegeven. Het was Woensdagavond precies vijf minuten over elven, zoo vertelden zij, toen de aanvaring is gebeurd. Het was vrij! dik van den mist, doch niet zoo dicht of wij konden nog wel een mijl of tien loo- pen. Wij waren ledig op reis van Riga naar Antwerpen en op dat moment 15 mijl dwars van IJmuiden. Plotseling liep de Schwalbe in een mistbank, waar de nevels veel dichter waren dan wij tot dusiver hadden gehad. Op hetzelfde oogenblik waarop wij in de mistbank raakten, doemde daaruit vlak voor ons een ander schip op, dat achteraf de Westfalia bleek te zijn. Het schip was toen al zóó dichtbij, dat 'het, toen wij het zagen, al boven op ons zat. De heide schepen liepen met de koppen op elkaar, beide iets aan bakboordzijde. De Westfalia had graan in en lag diep geladen. Het zal op dat oogenblik een vaart van ongeveer 8 mijl hebben geloo- pen. Onmiddellijk na de botsing schuurde de Westfalia wat zijwaarts af. De tweede stuurman die bij ons de wacht op de brug had, zette de scheepstelegraaf op volle kracht achteruit. Maar het spreekt van zelf, dat men niet zoo heel spoedig de vaart uit een schip heeft. Ons bakboordanker was in de scheepswand van de Westfalia gedrongen en bij hot langs elkaar schuren van de beide schepen, heeft het de scheepshuid van dat schip van het ivoorschip tot aan do midscheeps opengereten. Als gevolg van de schok is de lading graan over gekomen, waardoor de Westfalia opeens sterke slagzijde maakte en het zeewater met kracht door het breede gat naar bin nen stroomde. Daardoor was het 'schip niet meer te 'houden. In de mist raakte het schip toen het eenmaal weer los was van de Schwalbe, weer spoedig uit het gezicht, maar, naar de geredden ons later vertelden, heeft het geen vijf minuten geduurd of het is als een baksteen ge zonken. De mannen van de Westfalia, die ter kooi lagen, zijn dan ook allen verdron ken; zij die wakker waren, zijn naar het dek gerend, waarvan zij letterlijk zijn afgespoeld. De kapitein van de Westfalia, die op de brug stond op het moment van de aanvaring, is, toen 'hij' zag dat zijn schip reddeloos verloren was', naar beneden ge gaan om de scheepspapieren te halen. Alles is evenwel zóó snel in zijn werk gegaan, dat hij geen kans meer heeft gOhad terug aan dek te komen. Hij' is met het schip in de diepte verdwenen. Zoodra er voldoende vaart uit de Schwal be was, hebben wij een sloep gestreken. Dit is zóó spoedig gelukt, dat wij1 de sloep reeds binnen tien minuten nadat de aan varing was gebeurd, in het water hadden. Met deze sloep en later ook met de Schwalbe zelf is geruimen tijd op de plaats van de aanvaring gezocht. Op de plek hadden wij' al spoedig acht leden van de equipage van de Westfalia zwemmend of drijvend op luiken, of an der wrakhout aangetroffen. Deze acht zijn alle door de sloe'p opgepikt en daarna aan de Schwalbe overgegeven. Daar beeft men hen dadelijk van droge kleeren voorzien en ter kooi gelegd. Een hunner had nog een klap van een vallend stuk ijzer ge kregen, maar hij was gelukkig niet ern stig gewond, De Schwalbe heeft terstond var.' de ramp draadloos melding gemaakt, waarop de reddingsboot van IJmuiden, de Neeltje Jacoba, is uitgevaren. Toen deze ter plaatse was verschenen, hebben wij de reis naar Antwerpen voortgezet, nadat onze sloep weer aan boord was gehesc'hen. D'it is het relaas van eenige leden der bemanning, die te Antwerpen aan wal waren gegaan. De kapitein en de stuur lieden weigerden elke inlichting. Ja, pers vertegenwoordigers, die aan boord waren gegaan, werden bijna het water in ge duwd. Duitsche methoden tegenover de pers Inbraak in een postkan toor. Gisternacht hebben onbekenden zich toegang verschaft tot het bijpostkan toor aan de Z.W. Buitensingel te Den Haag. D'oor opening van de buitendeur hebben zij zich toegang verschaft. Daarna zijn zij erin geslaagd de blijkbaar niet al te ste vige brandkast te forceeren. Zij konden zich daardoor meester maken van een aantal zegels en rijwielbelastingmerken, die volgens een voorloopige raming een waarde hebben van ruim f 7000. De recherche heeft de zaak in onder zoek. Geld was er niet in de brandkast, om dat dit altijd 's avonds naar bet hoofd postkantoor wordt overgebracht. Bovendien kon men in zekeren zin nog van geluk spreken, dat juist een dag te voren voor enkele duizenden guldens aan zegels en rijwielplaatjes aan verschillende afdeelingen waren uitgereikt, zoodat de inbrekers hier naast grepen. Boven 't kantoor wonen particulieren, die evenwel niets van het gebeurde heb ben gehoord. Beneden is het onbewoond. Twee personen door schot getroffen. Toen gisteravond de 25-jarige mej. H. en de 23-jarige A., beiden uit Etten, in (het Liesbosch te Princenbage van een bank opstonden, waarop zij eenigen tijd hadden gezeten, word van uit het bosch op hen gescho ten. Het meisje zakte ineen terwijl de jongeman pijn voelde in den buik. Hij nam het meisje op en trachtte het te brengen naar de uitspanning aan den rand van het bosch gelegen. Halverwege moest hij echter het meisje neerleggen, daar de last hem, wegens eigen verwon dingen te zwaar werd. Het mocht hem zelf gelukken het café nog te bereiken, waar hjj op een stoel neerviel en den caféhouder meedeelde wat er gebeurd was. Deze belde direct een dokter en de politie op, terwijl enkele personen, in het café aanwezig, het meisje ophaalden en naar de herberg brachten. Een direct ingesteld onderzoek wees uit dat beiden door een schot hagel uit een jachtgeweer waren getroffen, het meisje in de zijde, de jongen in den buik. Beide zijn naar het ziekenhuis te Breda overgebracht. Voorloopig tast men omtrent dit voor val in het duister. Uit een rijksopvoedings- gesticht ontvlucht. 'Gister nacht heeft de politie te Overschie op den rijksweg den 20-jarigen F. v. L. aange houden, die vier dagen geleden was ont vlucht uit het rijksopvoedingsgesticht te Eefde bij Zutp'hen. Aangereden en gedood. Op den drukken verkeersweg Arnhem Utrecht is gisteravond mej. K., die daar liep te wandelen, 'door een auto aangere den en 'enkele meters meegesleurd. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Aanrijding. Gisteravond reed een bus, bestuurd door den 42-jarigen v. d. W., langs den Rijksweg naar Over schie. De bestuurder stak b'j den Botter- damschen Rijweg de richtingwijzer uit, om naar links den Rijksweg te kruisen. Blijkbaar heeft de bestuurder van de achter de autobus aankomende personen auto, de 60-jarige J., uit Wassenaar, bet richtingssein niet gezien en ontwaarde eerst toen bij naast de bus reed, dat deze naar links uitweek. Hij kon een botsing niet voorkomen. De personenauto sloeg tweemaal over den kop, botste tegen de lichtpaal, waarbij- de paal afknapte; won der boven wonder kwamen J. en de in zittende dame er zonder ongelukken af. Ook de dertig passagiers van R.E.T.-bus zijn met den schrik vrij gekomen. D'e bus was licht beschadigd. De personenauto is met een kraanwagen weggesleept. 'Ernstig ongeluk opeen steenfabriek. In een steenfabriek te Sittard heeft Woensdag een ernstig on geluk plaats gehad. De heer L. op den Kamp, medebeheerder, was in de fabriek bezig de lift te controleeren. Een arbeider was beneden en zijn baas twee verdiepin gen hooger waar de staaldraden der lift op de as gerold worden. Aan deze as zit een groote zwengel. In de kleine ruimte daar boven zat de baas te werken. Hij riep den knecht toe, dat alles klaar was. Tegelijkertijd hoorde deze een slag en naar boven rennend zag bij zijn baas met bet hoofd tegen den vloer geslagen liggen, terwijl de zwengel het hoofd tegen den vloer perste. Door het plotseling terug slaan van den pal was de zwengel rond geslagen en had den heer Op den Kamp aan het hoofd getroffen en neergeslagen. Vreeselijk was het slachtoffer aan het hoofd gewond. Zijn toestand is zeer ernstig. Jj> ngeman verdronken. De 19-jarige H. uit Wetering is gisteren tusscheu Steenwijk en Blokzijl in de We tering geraakt en verdronken. ALJECHIN WINT DE ACHTSTE PARTIJ. De stand is thans 53 voor den oud-wereldkampioen. Gisteravond is in de Stadsgehoorzaal te Leiden, onder groote belangstelling, de achtste partij van de match Euwe-Alje- chin gespeeld. Aangezien de nederlaag van Dr Euwe te Rotterdam de stand 43 in het voordeel van den oud-wereldkam pioen was, heerschte bij den aanvang van deze partij reeds een groote spanning, te meer omdat Aljechin de witte stukken hanteerde. Hij opende wederom met d2d4, waarop Euwe met de Nimzo-In- dische verdediging antwoordde. Naar het oordeel van de deskundigen behandelde de wereldkampioen de opening zeer fijn, zoodat zich een perspectief op remise opende, doch hij kwam in het middenspel in moeilijkheden door den 17den zet (17Pb6a4?). Aljechin wist van deze minder goede voortzetting partij te trekken en allengs werd de positie van Dr Euwe hopeloos. Na op den 26sten zet van Aljechin eenigen tijd te hebben nage dacht, gaf onze landgenoot zich gewon nen. De partij was even na half tien ge ëindigd. Het verloop van den strijd was als volgt: Wit: Aljechin. Zwart: Euwe. 1. d2—d4 Pg8—f6 2. c2'c4 e7e6 3. Pblc3 Lf8b4 4. Ddlc2 d7—d5 5. c4Xd5 Dd8Xd5 6. e2e3 c7c5 7. a2a3 Lb4Xc3f 8. b2Xc3 Pb8d7 9. f2—f3 c5Xd4 10. c3Xd4 Pd7b6 11. Pgl—e2 Lc8d7 12. Pe2—f4 Dd5d6 13. Lel—d2 Ta8c8 14. Dc2b2 Pf6—d5 15. Pf4Xd5 eöXdö 16. Ld2b4 DdC>oö 17. Keif2 Pböa4 18. Do2d2 b7—b8 19. Lfla6 Tc8b8 20. e3e4 b6b5 21. Dd2—f4 Tb8b6 22. e4Xd5 De6Xd5 23. Tal—elf Ld7—e6 24. Tel—cl f7—f0 2!5. Tölc7 Ke8d8 26. Tc7Xa7 Opgegeven. D'e stand is thans 53 in het voordeel van Aljec'hin. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, Aangezien het raadsverslag der ge meente Kats een onjuistheid of nog he ter gezegd een onwaarheid bevat, moge ik u doen weten, dat het mij wegens on gesteldheid niet mogelijk is geweest, die vergadering te leiden en ik mijn vervan ger tijdig verzocht heb, ditmaal mijn functie te willen waarnemen. Vermits de reden van mijn afwezigheid bovendien aan alle raadsleden bekend was, bevreemdt bet mij in hooge mate, dat biervan op een wijze gewag wordt gemaakt, die op oningewijden al een heel zonderlingen indruk moet maken. Hoogachtend, De burgemeester van Kats J. W. A. STUTE. (Wijl hebben hieromtrent bij een der Raadsleden van de gemeente Kats infor maties ingewonnen. Deze handhaaft ten volle de juistheid van het verslag. Vol gens hem wisten noch hij, noch de wet houder®, noch de secretaris van oen ver hindering van den burgemeester af. Te half tien zou er vergadering van B. en W. zijn, maar de wethouders hebben een half uur op den burgemeester zitten wachten. Te half elf zou de Raadsverga dering beginnen, maar tevergeefs zag men uit naar een auto, die den burge meester zou brengen. Nadat men een kwartier had gewacht, nam een der wet houders de leiding. Ziehier de lezing van bedoeld Raadslid. Red.) DAG. BESTUUR DER Z. L. M. Maandag j.l. vergaderde te Goes het Dag. Bestuur der Z. L. M. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking: Denaturatieregeling aardappelen, oogst 1937. Het Dag. Bestuur sprak zijn ontstem ming uit over de verslechteringen in de aardappeldenaturatieregeling 1937, tegen over die van 1936, waarvan vooral de kleine landbouwers de nadeelen onder vinden en over de omstandigheid, dat deze nieuwe regeling zonder voorafgaand over leg met de drie centrale landbouworgani saties is vastgesteld. Besloten werd bet Landbouw-Comité te verzoeken met klem bij de regeering er op aan te dringen om de oude regeling, wel ke voor 1936 heeft gegolden, weer in te stellen en tevens de denaturatievergoeding voor de betere soorten consumptie-aard appelen op een vroeger tijdstip, b.v. op 1 November, te doen ingaan. Aardappelteelt 1938. Het Dag. Bestuur besloot zich krachtig te verweren tegen het streven om de teelt- heffing van f 3050 per ha te verhoogen. Daar de aardappel als oultuurgewas voor het behoud van een goede vruohtop- volging niet kan worden gemist en zeer voel arbeid vraagt, aoht het Dag. Bestuur het alleszins billijk, dat voor dit gewas prijaregelend wordt opgetreden. Z.i, zal bij een verhoogde teeltheffing per ha de verbouw belangrijk worden ingekrompen, wat groote nadeelen aan de belangen van den landbouw zou toebrengen. Het Dag. Bestuur is dan ook van oor- leel, dat het volkomen te billijken is dat uit het Landbouwcrisisfonds een bedrag ten behoeve van de aardappelverbouwers wordt beschikbaar gesteld, zooals dat toch ook voor enkele andere landbouwproduc ten gebeurt. Tuinbouwteeltvergunningen. Van de zijde van den Kath. Ned. Boe ren- en Tuindersbond is een voorstel ont vangen de tuinbouwteeltvergunningen aan de akker- en veehouderijbedrijven, die ten minste 15 ha groot zijn te ontnemen en toe te wijzen aan personen, die er op zijn aangewezen den tuinbouw te beoefenen. Het Dag. Bestuur is van oordeel, dat in de laatste jaren de oppervlakte tuinbouw- gewassen in de gemengde bedrijven door de progressieve beperking reeds zoodanig is ingekrompen, dat dit voorstel h.i. te ver gaat. Besloten werd te adviseeren het voorstel niet over te nemen. Tarwerichtprijs. Besloten werd nogmaals pogingen aan te wenden om den tarwerichtprijs ver hoogd te krijgen. Wordt de tarwerichtprijs niet hooger gesteld, dan zal naar het Dag. Bestuur meent, zeer zeker de oppervlakte met tar we verbouwd, opnieuw worden ingekrom pen. Gezinsloon in den landbouw. Het Dag. Bestuur heeft zich eertijds te gen bet opnemen van gezinsloonen in de collectieve arbeidscontracten verklaard, daar bet van meening is, dat het niet op den weg van den werkgever in het Land bouwbedrijf ligt hieraan mee te werken. In andere takken van bedrijf, o.a. in de beschutte bedrijven, bestaat de mogelijk heid do hoogere kosten welke uit dezen maatregel voortvloeien op de gebruikers af te wentelen. In het landbouwbedrijf, een onbeschut bedrijf, kan men de prijzen der producten echter niet verhoogen. Wanneer de regeering meent, dat het algemeen belang gediend is bij invoering van gezinsloon in den landbouw, zal zij ook zelf de verhoogde kosten,'die voor het bedrijf hierdoor ontstaan, voor haar reke ning moeten nemen. Besloten werd dit standpunt in de ver gadering van het Landbouw-Comité naar voren te brengen. Huidige positie landbouwsteun. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de mogelijkheid en wenschelijk- heid om over te gaan tot de opheffing der verschillende crisismaatregelen. Algemeen was men van oordeel, dat on der de huidige omstandigheden de be staande maatregelen wellicht hier en daar wat gewijzigd en verbeterd, thans nog niet kunnen worden afgeschaft, daar men dan de landbouw, als onbeschut bedrijf, ge heel zou overlaten aan het spel der vrije krachten en zulks zeer nadeelige gevolgen zou hebben. Het Dag. Bestuur is van meening, dai vóór alles de georganiseerde landbouw met een eensluidend advies bij de Regee ring dient te komen betreffende te voeren landbouwpolitiek, waarin als grondslag dient te worden opgenomen dat er een stelsel komt van blijvende bescherming van den boer, waardoor men de prijsrege ling der producten in de hand heeft. Besloten werd het Landbouw-Comité te verzoeken zoo mogelijk in samenwerking met de andere landbouworganisaties een nieuw algemeen urgentieprogram op te stellen, waarin een schema betreffende de algemeene richtlijnen der te voeren land bouwpolitiek is opgenomen. RundveetReltreijsHng. Hoi Dag. Bestuur hoeft zich voreenigd met den inhoud van een rapport betref fende de rundveeteeltregeling, dat is sa mengesteld door een commissie, ingesteld door de drie landbouworganisaties en de F. N. Z. Het Dag. Bestuur was van oordeel, dal het risico te groot is om reeds thans de teeltregeling voor het rundvee geheet af t« schaffen. Uitbreiding van het aantal loe te wijzen kalveren werd zeer gewenscht geoordeeld. Pachtbureaux. Besloten werd met betrekking tot do samenstelling van 'het op te richten pacht bureau voor de provincie Zeeland over leg te plegen met de andere landbouw organisaties in onze provincie. Controle crisisdiensten. De aandacht van het Dag. Bestuur werd gevestigd op de hooge kosten der cGutrole welke wordt uitgevoerd door de crisis-controledienst algemeene controle, in de grensstreek van Zeeuwsch-Vlaande ren. Besloten werd de bevoegde instanties er op te wijzen, dat naar de meening van het Dag. Bestuur op deze controle aan merkelijk kan worden bespaard. Runder tuberculose-bestrijding. Besloten werd als bestuursleden voor de Vereeniging tot bestrijding van de tuber culose onder het rundvee in Zeeland aan te wijzen dhrn M. Kleinepier te 'tZand bij Middelburg en Iz. van Cruijningen te Zuidzande. Kringtentoonstelling. Medegedeeld werd, dat het in het voor nemen van den Kring Zuid-Beveland ligt in 1938 een kringtentoonstelling der Z. L. M. te houden te Goes. Het daarvoor vastgestelde crediet werd beschikbaar gesteld. MIDDELBURG, 21 October. Fruitvei ling. Peren: B. Clairgeau 5—27, B. ülel 1317, B. Alexander Lucas 10, B, de Mé- rode 810, Comtesse de Paris 610, Doyenne de Cornice 1729, Nouveau Poietau 613, Maagdepeer 79, Zwijn- drechtsche Wijnpeer 12, Jodenpeer 5 10, Gieser Wildeman 3—10, Kleipeer 8— 6, Pondspeer 36, Bergamotten 46, Rietpeer 12, Winterlouwtjes 7, alles per kg. Appels: Goudreinet 814, Bellefleur 2—7, Sterappel 4—12, Jac. Lebel 27, Bramley Seedling 27, Groninger Kroon 4.15, Cox Oranje Pipping 9—22, Roode Paradijs 8, Hondsmuil 67, Transparan te de Croncels 513, Lemoenappel 710, Notarisappel 0.17, Lane's Prince Albert 2—4, Present van Engeland 1112, Princesse Nobel 3'19, Armgaard 28, Gampagnezoet 26, Zoete Bellefleur 3 4, Bruinzoet 35, Grauwzoet 512, Roo de Ribbing 510, Val en Kroet 1—5, al les per kg. Druiven: Frankentbaler 16, Black Ali cante 1623, Tomaten 912 ct., alles per kg. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van D'onderdag 21 October 1937. Groote veiling. Zure Kroetappels 1.60, Zoete Kroetappels 0.50, Zure Bellefleurs (val) 2.50, alles er 100 kg. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten extra 1217, id. A 11—13, id. B 911, id. G 68, Zure Bellefleurs extra 8, id. A 7, id. B 6—7, id. G 50, Sterappels ex tra 10—12, id. A 8.60—10, id. B 6—10, id. G 46, Cox Oranje Pippin extra 34, id. A 31, id. B 25, Jonathan extra 20, id. A 18, id. B 13, Bauwmans Reinette ex tra 8, id. A 7, id. B 6, id. G 4, Allington Pippin 816, Dubb. Bellefleur 37, Sa- lomé 36, Golden Noble 25, Notaris appels 5—8, Gourtpendu 40, West], Bellefleur 4, Hondsmuil 25, Bramley Seedling 2'Fransche Goudreinetten 26, Koolappels 5, Zoete Campagnor 2— 5, id. Eellefleurs 25, id. Ermgaarde 2 6, Pommo d'OTanje 26, Kroet- en Val- appels 0.503, alles per 100 kg. Peren: Doyenne du Comice extra 31— 35, id. A 31—34, id. B 27, B. Alex. Lu cas extra 1619, id. A 1819, id. B 14 15, id. G 9, B. Diel extra 1516, id, A 1415, id. B 13, id. G 8, Comtesse de Paris extra 1821, id. A 17, id. B 10— 15, id. G 10, Zwijndr. Wijnpeer extra 14 18, id. A 13, id. B 11, B. Bachelier ex tra 15, id. A 14, id. B 13, id. G 9, Gie ser Wildeman extra 9, id. A 8—9, id. B 67, id. G 45, B. Clairgeau 1121, Louisse Bonne d'Avr. 19'31, Nouv. Poi- teau 813, Bruine Chaumontel 0, Ber gamotten 3i—5, Maagdeperen 58, Herz. Elza 10, Jodenperen 414, Generaal'Tot- leben 8, Winterlouwtjes 38, Winter- suikerijen 25, Kleiperen 26, St. Re- my 3, Pondsperen 35, Brederode 6, Kroet- en Valperen 0.503, alles per 100 kg. Diversen: Black Alicante 1720, Mis pels 56, Tomaten 57, alles per 100 kg.; Noten 0.59, Leliebollen 0.21, beiden per 100 stuks; Honing 0.350.36 per flacon; Hazen 22.03, Fazanten 0.66— 0.92, Patrijzen 0.26, Eenden 0.32, Snip pen 0.11, alles per stuk. ST. MAARTENSDIJK, 21 Oct. Offi- cieele noteeringen van de Marktcommis- sie der Z.L.M. Per 100 kg.; Zomergerst 7.758, ge- denat. Paardeboonen 7.25, Kleine, Groe ne Erwten 1010.75, Schokkererwten 1618, Bruine Boonen 1112, Blauw- maanzaad 30. Per 70 kg.: Witte Eigenheimers 1.40, Zeeuwsche Bonten 22.10, id. Blauwen 2—2.10, Poters 0.70—1. Per 60 kg. (ongesort.): Groote Bruine Uien 55,25, Kleine id. 5. Stroo 12 per 1000 kg. geperst. ST. ANNALAND, 21 Oct. Uienveiling. Groote Bruine Uien 8.728.80 (7.11); Bonken 8.09 (6,89); Drielingen 4.80 (3.78); Pickles 8.28 (8.01); Stek 3.50 (1.81); Breekpeeën lse soort 1.331.50 (1.30—1.36); Breekpeeën 2de soort 0.78; Sjalotten 11. Per 100 kg. gesorteerd. Tusschen haakjes prijzen van Dins dag j.l. Totale aanvoer 108.000 kg. uien en 11,450 kg. breekpeeën. Handel in Uien vlug met nog steeds sterk stijgende prijzen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 Oct.; Matige tot krachtige Z.O. tot Z.W. wind, meest zwaar bewolkt met eenige kans op regen, weinig verandering in tempera tuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 8 u.: 763. Licht op voor fietsen: Zaterdag 5 u. 34 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6