(MUREN1 Keerend getij -'tZeil geheschen F3EB Land- en Tuinbouw Rechtszaken Marktberichten. komen, daar het mogelijk is, dat hij door een misverstand elders gedeponeerd is, Optreden tegen mishan delingvan ganzen. Meermalen is reeds aanmerking gemaakt op het aan voeren van ganzen met gebonden pooten en vleugels. Thans heeft de inspectie dienst van de vereeniging tot bescher ming van dieren den eigenaars en expe diteurs, welke ganzen naar de markt te Purmerend vervoeren, meegedeeld, dat de dieren de volgende week aangevoerd moe ten worden in kisten of manden, waarin de ganzen voldoende ruimte hebben om te kunnen zitten of staan. Wordt hieraan niet voldaan, dan wordt proces-verbaal opgemaakt. Het vervoer van pluimvee naar de vee markten te Purmerend en Barneveld, evenals de behandeling van deze dieren tijdens de markt zelf, is ten hemel schreiend. De boeren, welke hun ganzen naar de markt wenschen te vervoeren, binden de pooten reeds den avond er voor met dunne touwtjes bij elkaar. Ge durende den nacht liggen de beesten dan op den grond in afwachting van het oogenblik, waarop zij naar de markt zul len worden vervoerd. Deze touwtjes drin gen door de huid, de pooten zwellen op en dat een dergelijke behandeling uiter mate pijnlijk is, behoeft niet gezegd te worden. Ook tijdens de markt worden de dieren met gebonden pooten op den grond neergelegd. Zij kunnen zich dan niet ver roeren, eigenaars en koopers loopen in de meest onverschillige houding langs de beesten heen en het komt meermalen voor, dat deze menschen op de ganzen- pooten trappen of de beesten met hun schoenen op zij schuiven. De boeren behandelen hun dieren op dergelijke wijze, omdat het hierdoor mo gelijk is in één rit een groot aantal die ren te vervoeren. Worden de beesten niet gebonden, dan moeten ze in groote man den en kisten geborgen worden en dat kan uiteraard niet in een zoo groot aan tal gebeuren. De vereeniging tot bescherming van dieren is vast besloten alles in het werk te stellen om aan deze ergerlijke dieren mishandeling een einde te maken. Een gefingeerde aan randing. Vorige week Zaterdagavond werd te IJsselmuiden aangifte gedaan, dat er te Wilsum in den polder van 's Heerenbroek een 42-jarige gehuwde vrouw zou zijn aangerand. Voorbijgan gers hadden de vrouw, die hevig was onltdaan,. aan den weg gevonden, met schrammen op het gelaat en gescheurden mantel. De politie had echter aanleiding aan de juistheid van 't verhaal van de vrouw te twijfelen. Het was haar bekend, dat de vrouw een 20-jarigen zoon heeft, die reeds herhaaldelijk zijin moeder geld had afgeperst. Bij een verhoor ontkende deze aanvankelijk, dat hij iets met de zaak te maken had. De moeder zeide, dat zij' du personen, die haar hadden aangerand, niet kende. Thans heeft de zoon bekend, dat hij' zijn moeder op den dijk had opgewacht en haar had gedwongen, hem geld te ge ven. Toen zij dat niet onmiddellijk wilde doen, had hij haar den mantel kapot getrokken en haar geschopt en geslagen De moeder heeft bekend, dat zij het verhaal van de aanranding had verzon nen om haar zoon voor de gevolgen van zijh daad te behoeden. Na deze bekentenis is de zoon, die was gearresteerd, weer in vrijheid gesteld, nadat proces-verbaal tegen hem was op gemaakt, Of nu de moeder zal worden vervolgd wegens het doen van een val- sche aangifte, staat nog niet vast Aut o-o ngeluk te Alblas- serdam. Vier gewonden. Gis teravond heeft te Alfolasserdam een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Een per sonen-auto, eigendom van en bestuurd door oen 59-jarigen J. de Korver, wonen de te Sliedreoht, is tengevolge van den dikken mist in een bocht van den Hoo- gendijk gereden. Behalve de bestuurder zaten nog in de auto de 64-jarige N. de Jong, de 66-jarige mej. E. de Jong, die blind is en de 58-jarige mej. A. de Jong allen wonende te Giessendam. Toen de auto van den hoogen rivierdijk reed, is hij met do voorzijde in een daaraan gren zende sloot terecht gekomen. Spoedig wa ren personen voor hulpverleening tor plaatse, die de inzittenden uit hun be narde positie trachtten te bevrijden. De 59-jarige de Korver had, evenals N. de Jong, vrij' ernstige hoofdwonden opgeloopen. Het ernstigst waren er aan toe de heide dames. Mej. E. de Jong heeft haar linkerarm gebroken, en mej. A. de Jong beeft, behalve een gebroken linker onderarm, zeer ernstige hoofdwonden. De auto ia ernrtig beschadigd. Het gevaarlijke over steken. Gistermiddag is op den nieu wen rijksweg RotterdamDordrecht, ter hoogte van de grens RidderkerkHen drik Ido Ambacht een ernstig ongeluk voorgevallen. De ongeveer zestigjarige M. uit Rotter dam, die bij de wegrerbreeding werk zaam was, stak zonder op te letten met zijn rijtwiel den weg over, juist op het oogenblik, dat uit de richting Rotterdam een personenauto naderde. Een botsing kon de bestuurder niet meer vermijden. M. kreeg zulk een hevigen klap, dat bij 25 meter werd weggeslingerd. Hij' was op slag dood. Goederentrein op stil- staanden locomotief geloo- p e n. Gisteravond is op het stationsem placement te Apeldoorn een goederen trein uit Zwolle op een stilstaanden loco motief gereden, waardoor de twee voor ste en de twee achterste wagens van den vrij langen trein gederailleerd zijn, De bumipers van beide locomotieven werden bij de botsing vernield. Op den stilstaan- j den locomotief bevonden zich de machi nist G. Muetstege en de leerling Ter Haar, beiden uit Zutphen. De machinist sloeg door een ruit en werd daardoor vrij ernstig aan het gelaat gewond. De leer ling klaagde over inwendige pijnen en i bleek een paar ribben te hebben ge- •kneusd. Het ongeval is ontstaan doordat de stilstaande locomotief tevergeefs 1 wachtte op het sein tot vertrek, dat abu sievelijk uitbleef. De goederentrein reed door een veilig signaal. C.N.V.-NOVEMBER-ACTIE 1937. 200 propaganda-vergaderingen Het 'Christelijk Nationaal Vakverbond houdt volgende maand voor den twaalf den keer de November-actie. Deze pro- paganda-vergaderingen hebben een twee ledig doel. In de eerste plaats om door samenspreking met de leden ons te bezin nen op onze taak als christelijke vakbe weging. In de tweede plaats om tot de ohristen-arbeiders, -ambtenaren, en -be dienden te zeggen, dat zij zich niet buiten de christelijke vakbeweging mogen hou den, wijl zij krachtens bun arbeid behoo- ren tot de maatschappelijke organisatie. Het getij keert, en in dit keerend getij beeft de christelijke vakbeweging baar roeping te vervullen. De vragen van loon en arbeidsduur, van collectieve arbeids overeenkomsten, van werkloozenzorg, van bedrijfsorganisatie, van sociale wetgeving zijtn niet louter van stoffelijken aard. Daar achter en daarin werken de 'beginselen. Zal het christelijk beginsel krachtig wer ken in de nieuwe periode die ons volks leven is ingegaan? Of zullen de beginse len die tegenover bet Christendom staan, bij keerend getij den toon aangeven? Deze vraag wordt de leden der Christe lijke vakbeweging met klem op het hart gebonden. Terwijl diezelfde vraag ook voorgehouden wordt aan degenen, die zich afzijdig hielden, maar toch mede verant woordelijk zijn voor de wijze waarop het maatschappelijk leven zich ontwikkelt. Om invloed te hebben in de arbeidsverhoudin gen en in de samenleving in het algemeen is een aanzienlijk aantal leden noodig. Van nog grooter, ja allesheersehende be- teekenis is, of de christelijke vakbeweging gedragen wordt door een allesbezielende geest van christelijke overtuiging en die in de practijk wordt beleefd. De christelijke vakbeweging hoopt, dat velen die nog niet georganiseerd zijn, zich zullen laten overtuigen dat 't hun plicht is zidh aan te sluiten bij de christelijke vak beweging. Speciaal de jongere arbeiders, ambtenaren en bedienden, die straks in de maatschappij mede de verantwoorde lijkheid zullen dragen, roept het G. N. V. op om hun idealisme in dienst te stellen van de christelijk-sociale beweging. Duizende reclame-platen en tienduizen- de geschriftjes zullen de November-actie ondersteunen, die gevoerd wordt onder de leuze „Keerend getij" en ,,'t Zeil gehe schen". De Minister-president, Dr H. Colijn, sprak op de algemeene vergadering van het -C. N. V. o.m. het volgende: „Onze christelijke organisatie van de arbeiderswereld heeft aanspraak op dank. Allereerst van de arbeiders zelf, die zij mede 'beeft helpen opvoeren tot een be langrijk hooger peil, vergeleken bij de toe standen van voorheen. Als ik mij, uit mijn jeugd, een halve eeuw geleden, herinner hoe de toestanden toen waren en hoe zij nu zijn, dan kan ik slechts met diepe dankbaarheid gewagen van den arbeid, in het belang van onze arbeidende bevol king verricht." De vraag wordt dus ook tot de siet-ver- eenigde chri3tenwerkers gt-richt: Wilt ge ook aanspraak maken op dien dank, laat uw plaats in de Chr. Vakbe weging niet ledig, en neemt aan de ver gaderingen en de 'huis'bezoek-actie deel. Ti lfl*É Het adres verzoekt den minister een onderzoek te willen instellen en een einde <e maken aan de onjuiste ordening, het geen een algemeen en oen pluimveehou- dersbelang zal zijn, omdat een betere re geling, die billijkheid en recht in acht neemt mogelijk is. MEER KALVERSCHETSEN IN 1938? Studie-commissie acht voor het volgend jaar uitbreiding van het aantal met 10 pet. noodig. De drie centrale landbouworganisaties en de Algemeene Nederlandsche Zuivel- bond hadden een commissie ingesteld ter bestudeering van de rundveeteeltregeling. Deze commissie nu is tot de conclusie ge komen, dat in de naaste toekomst van vrijen export van rund- en varkensvleesch geen sprake zal zijn, waardoor de vleesch- markt zeer gevoelig is geworden voor een klein teveel. Zij meent daarom dat opheffing van de rundveeteeltregeling niet gewenscht is, daar zulks een ongunstigen invloed zou hebben op de prijzen van rundvee en var kens. In verband met de vrees, dat onder de huidige regeling de instandhouding van den veestapel niet verzekerd is, en dus de rundveeproductie te klein zal worden voor de binnenlandsche consumptie, acht zij echter uitbreiding van het aantal kalver- schetsen met 10 pet. voor 't volgende jaar noodzakelijk. Uiteraard heeft zij met de gevolgen van het mond- en klauwzeer geen rekening gehouden. TREKPAARDENFOKKERIJ. Ons Trekpaard spreekt van een opval lend sr idle ontwikkeling in den laatsten tijd van de trekpaardenfokkerij in ons TWEEDE KAMER. Het belang van de tertiaire wegen. Nadat gisteren de voorstellen tot her ziening van de Grondwet waren afge daan, kwam aan de orde het wetsont werp tot wijziging van de motorrijtuigen belasting en van de wet van 6 October 1934 tot instelling van een Verkeersfonds, inzonderheid met het oog op het belang van de tertiaire wegen. Onder tertiaire wegen worden ver staan de wegen met eenigszins belangrijk motorverkeer, welke niet voorkomen op een wegenplan van Rijk of provinciën Het betreffende wetsontwerp wil in een betere financiering van die wegen voor zien. Tot nog toe zijn zij n.l. al te zeer als stiefkinderen der wegverbetering he schouwd. Thans wordt een ruimere toe vloeiing van de voor de tertiaire wegen bestemde sommen uit het Verkeersfonds voorgesteld. Do bespreking liep in hoofdzaak over de verdeelingsformule. Naar aanleiding van bij de algemeene beschouwingen gemaakte opmerkingen deelde Minister van Buren mede, dat het ontwerp in de eerste plaats beoogt het scheppen van een vaste financieele basis voor het onderhoud van tertiaire wegen, vervolgens een verbetering van de pro vinciale aandeelen in de opbrengst van verkeersbelastingen, ten derde een ver ruiming der mogelijkheid tot den afkoop van tollen. Het systeem van verdeeling over de provinciën kan niet worden gebaseerd op de belastingopbrengst, daar de afgelegen provinciën daardoor zouden worden ge dupeerd. Dé verhouding tusschen de kleinste en de grootste belastingopbrengst (Dirente en Zuid-Holland) is 1 tot 12. Het ontwerp, zooals het thans luidt, voorziet in een verdeeling voor de helft naar den maatstaf der oppervlakte van de provinciën en voor de helft vol gens de opbrengst der motorrijtuigenbe lasting in iedere provincie. Door dit com promis wordt zoowel tegemoet gekomen aan de behoeften der provinciën met de grootste behoeften, t.w. Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht als aan de be hoeften der afgelegen provinciën met min der verkeer. De heer de Geer (G.H.) stelde voor de uitkeering aan de provinciën voor 40 pet. naar den maatstaf der belastingopbrengst en voor 60 pet. naar het oppervlak der provincie te doen berekenen. Dit amendement werd verworpen met 43 tegen 36 stemmen. Het ontwerp werd daarna z.h.s. aan genomen. De Kamer is daarna tot Dinsdag 9 No vember, des namiddags één uur, uiteen gegaan. Zij zal dan waarschijnlijk een aanvang maken met de behandeling der Rijksbegrooting. land. Het aantal leden van het Stamboek voor het Nederlandsche trekpaard Bel gisch type bedroeg op 31 December 1934 4879, op 31 December 1935 5248, op 31 December 1936 5677 en was op den löden van deze maand gestegen tot 6369. Er staan thans ter dekking 517 heng sten, en er zijn 4705 veulens ingeschre ven. Bij de keuringen in dit jaar van mer ries voor opneming in dit Keurstamboek zijn opgenomen: in Noordbrabant 239, in Gelderland 52, in Zeeland 479, in Overijs sel 23, in Limburg 126, ia Groningen 81, in Drenthe 48, in Zuid-Holland 63 en in Noord-Holland 28. EXPORT VAN EIEREN NAAR ÖÜSTSCHLANB. Ernstige klachten tegen de regeling. De Alg. Bond van binnenlandsche groothandelaren in eieren heeft een adres gezonden aan den minister van Ec. Za ken, waarin hij hulp vraagt, om te ont komen aan den langzamen ondergang, die hun zaken bedreigt als gevolg van de manier, waarop de eieren-export naar Duitschland wordt geregeld door de Pluimvee Centrale. Sedert het voorjaar van 1934 overschrijdt deze ordening, vol gens den bond, de grenzen van billijkheid en recht. Het adres wijst er op, dat in het be stuur der Centrale de eierenhandel alléén vertegenwoordigd is door exporteurs, dio het meeste belang hebben bij den uitvoer naar Duitschland, welke groep een zeer winstgevend export-monopolie heeft ver worven en op onrechtmatige en onwettige wijze rijkelijk financieel gesteund wordt ten nadeele van de z.g. „kippenpot". Zoo doende heeft deze groep volgens den bond het in de hand, om de binnenland sche groothandelaren en de exporteurs op Engeland, die geen of moeilijk voor deel trekken uit den Duitschen export, in hun bestaan te treffen. De exporteurs op Duitschland, die vol gens het adres veel meer winst maken dan vrije uitvoer in normale tijden kan opleveren, zijn op alle andere gebieden van den eierenhandel volkomen vrij, ter wijl de anderen zich slechts mogen bewe gen op een beperkt terrein, waar een groote concurrentie heerscht. Deze laat ste wordt vergroot door de van overheids wege sterk gesteunde exporteurs op Duitschland. De dezer dagen gewijzigde verdeeling der uitvoer-certificaten voor Duitschland bestendigt den verkeerd geachten toe stand. Hooger beroep. Door A. T., 34 j., klompenmakersknecht te Heinkens- zand is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van den politierechter van 19 October 1937, waarbij hij' wegens dief stal is veroordeeld tot 1 mnd. gev.straf. Faillissement. Het faillis sement van L. 0. de Jonge, koopman en commissionnair te Kapelle (Z..-B.), cu rator mr J. W. Goedbloed te Middelburg, is geëindigd door de verbindend gewor den eenige uitdeelingslijst met een uit keering van 46,58 pet. Idem het faillissement van W. Davidse, marktkoopman te Middelburg. Curator Mr W. H, Vermaas- te Middelburg, door de verbindend geworden eenige uitdee lingslijst, zonder eenige uitkeering aan de concurrente schuldeischers. Ouddorp's burgemeester voor de rechtbank. Gisteren heeft de Rotterdamsche rechtbank de behandeling voortgezet van de strafzaak tegen den burgemeester van Ouddorp, die verdacht wordt van ver duisteringen en het accepteeren van fooien als hoofd van de gemeente. Verscheidene getuigen verklaarden, dat de uitkeeringen van de stichting, bedoeld bij de wet van 26 Juni 1936, zeer onre gelmatig geschiedden. Verdachte erkende, dat dit het geval geweest is, maar hij merkte o-p, dat hij het geld nimmer voor zichzelf heeft gebruikt. Hij had alleen den boel wat verwaasloosd. Alle recht hebbenden hebben hun geld ontvangen en na dien tijd is alles normaal verloopen. Getuige M. Boelaars, metselaar te O'ud- dorp, en tevens directeur van een zang- vereeniging, zeide, als getuige gehoord, dat de burgemeester op zijn verzoek eens heeft bewerkstelligd, dat een bioscoop voorstelling, die een dag voor de zanguit voering gehouden zou worden veertien dagen werd uitgesteld, zulks ten einde het bezoek aan de uitvoering niet te schaden. Men heeft de burgemeester f 25 voor de moeite gegeven. De slager M. Goedegebuur verklaarde als getuige, dat'men drie jaar geleden een frauduleus geslacht varken in zijn zaak in beslag heeft genomen. In een kelder van het raadhuis heeft een keurmeester het varken goedgekeurd en de opbrengst, die getuige toekwam, heeft hij nimmer ontvangen. De burgemeester ontkende pertinent het geld in zijn zak te hebben gestoken. Goe degebuur heeft de opbrengst wel degelijk ontvangen. Een kwitantie heeft de bur gemeester niet gevraagd. Deurwaarder Groenendijk, die Dinsdag morgen voor de rechtbank, in strijd met zijn verklaring in een verhoor voor den Officier van Justitie afgelegd, verklaard heeft, dat de burgemeester niet gezegd zou hebben: „Ik krijg nog geld van Pijl", herriep thans, wederom door de recht bank gehoord, deze verklaring. Getuige zeide, dat de burgemeester inderdaad ge zegd heeft: „Hoe staat het met het geld, dat Visser aan Pijl moet betalen, want ikkrijg nog geld van Pij 1". Gistermiddag heeft het O.M. requisitoir genomen. In een uitvoerig betoog heeft spreker ten slotte de ten laste gelegde gevallen van het aannemen van giften bewezen ge acht. Ook de verduisteringen zijn bewe zen. Spreker heeft vervolgens uitgeweid over de mentaliteit van verdachte, die steeds weer andere verklaringen heeft ge geven, als dis meer in zijn kraam te pas kwamen en die ook telkens o-p het spre ken van onwaarheid is betrapt. Voor het ambt van burgemeester moet deze ver dachte ongeschikt worden geacht. Het O.M. weet, dat verdachte thans een ongelukkig man is, maar hij heeft te be denken, dat hij' dat aan zichzelf te wij ten heeft. Het O. M. eischt, er rekening mee houdend, dat verdachte zijn positie zal verliezen, een gevangenisstraf van 1 jaar. Mr J. J. Fokma merkt in zijn pleidooi op, dat een strafvervolging hier niet op haar plaats was en dat verdachte disci plinair gestraft had beho-oren te worden. Pleiter concludeert tot vrijspraak op alle punten. Verdachte heeft tenslotte nog betoogd, dat al mag hij dan misschien ontactisch gehandeld hebben, hij de overtuiging heeft nooit een slechte daad te hebben ge daan. De uitspraak wordt bepaald op 2 No vember. D j moord te Amster dam. Vijftien jaar geëischt. In den ochtend van den 5-en December van het vorige jaar deed men in een woning in de Groote Biökerstr. te Am sterdam een vreeselijke ontdekking. De alleenwonende( zestigjarige mej. Teese- ling werd vermoord gevonden. De gevon den vingerafdrukken gaven een kostbare aanwijizing. Enkele dagen later arres teerde de politie twee nog jonge mannen, den 23-jarigen metselaar G. T. N. en den 29-jarigen koopman A. G. R. Gedurende het geheele vooronderzoek hieven zij hardnekkig ontkennen, hoewel het net werk van bewijzen steeds nauwer om hen werd aangehaald. Eind September, echter veranderden zij van houding en zij legden, voor den rechter-commissaris een vol ledige bekentenis af. Na den moord heb ben de beide misdadigers de woning doorzocht en het gold en do sieraden die de vrouw -bezat, gestolen. Gisteren stond het tweetal terecht voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank. De eisch luidde tegen ieder 15 jaar ge vangenisstraf. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Woensdag 20 Oct. 1937. Black Alicante 1620 per 100 kg. Groenten: Dubb. Princesseboonen 8- 17, Perfectboonen 15, Snijboonen 12, Spi nazie 28, Veldsla 7, Tomaten 39, Spruiten 15, Groene Savoyekool 2<5, Gele idem 2, Roodekool 3, Wittekool 12, Boerekool 4, Breekpeen 23, Uien 0.60 5, Prei 4, Aardappels 1.40—3, alles per 100 kg.; Bloemkool 3—12 per 100 stuks; Kropsla 0.80—1.70, Andijvie (breedblad) 0.70—1.80, id. (krul) 2.40— 2.80, Knolselderij 2.30, alles per 100 stuks; Rapen 3—5, Rammenas 1, Radijs 0.70, Kroten 35, alles per 100 bos. KAPELLE'. Veiling van 20 Oct. Groote veiling: Zure Kroetappels 1,401,60, zoete kroetappels 0,50 gld. p. 100 kg. Kleine veiling: Appels: Geidreinetten 415, sterappels 413, bellefl. 28,5, dubb. bellefl. 37, notarisappels 413, present van Lunteren 513, hondsmuil 24,5, jonathan 815, court pendu 3- 7, Grooth. Fr. van Baden 25,5, Remb. Mortier 35, Landsb. Reinette 24, Pomme d'Oranje 27,5, zoete ribbeling 26, tuinzoet 28, campagnezoet 3S, Ermgaard 3—©, Huismanszoet 23, val- bellefl. 1,5—2,5 gld. p. 100 kg. Pletremy Doyenne du icomice 1838, Nouv. Poiteau 512, Comt. de Paris 6 17, Louise Bonne 2126, Duch. d'Angou- leme 512, Zwijndr. Wijnperen 614, Jodenperen 4>12, Emile d'Heyst 915, Legipont 1320, Wintersuikerij 24,5, Gr. Ghaumontel 26, Br. id. 3,57, kweeperen 520, Mat'hilde 68, Souv. d'Vaceur 37,5, Br. Alex. Lucas 913, Br. Clairgeau 10-15, Giesor Wildeman 2 -8, Saint Romy 3,55, pondsperen 2— 5 gld. alles per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 1125, frambozen 34—57, bramen 1824, mis pels 25,5 gld. p. 100 kg. Groenten: dubb. pr. boonen 1114, to maten 8-14, uien 13, sav. kool 3,30— 5,20, roode kool 2,403,80, witte kool 1,60 gld. p. 100 kg; kroten 5, bospeen 2 3 gld. p. 100 bos; andijvie 0.60—1,10, kropsla 0,901,40, bloemkool 29 gld p. 100 stuks; noten 63 ct. p. 100 stuks, kipeieren 5,20—5,30 gld. p. 100; bloemen Qhrysanthiums 1927 gld. p. stuk. THOLEN. Veilingsvereeniging „De Eendracht". Gieser Wildeman 79, Win ter Bergamotten 8, Duch. d'Ango-uleine 8, Gomtesse de Paris 15, Josp. de Malines 13, Pondspeer 36, Br. Diel 10, Goudrei- netten 7>15, Ganzevellen 610, Grauw- zoete 79, E-rmgaard 58, Zure Belle fleur 67, VI. Schijveling 5, Jaq. Lebel 67, Sterappel 812, Court Pendu 5 9, Groene Savoyekool 22.5 ct., alles per kg.; Bloemkool 5-8 ct. per stuk. Uienveiling. Groote Uien 7.78, Rijns burger 8.20, Bruine 8.20, Drielingen 4.50, Picklera 8.10, alles per 100 kg. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN, LEZINGEN, CON CERTEN, ENZ. TE GOES. Oct. 26 Gewestelijke verg. Chr. Spoor- en Tramwegpersoneel, 28—30 Bazar G. J. V. Nov. 1 Prop. avond Ghr. Besturenbond. 3 Vergadering Ned. Middernachtzen ding. 12 Jaarverg. Herv. Schoolvereeniging. 10 Filmavond Ned. Ghr. Vrouwenbond. Deo. 7 Jeugdavond Ghr. Besturenbond. Willen secretarissen(essen) van ver- eenigingon ons weer tijdig op de hoogte ook in bet belang van de vereenigingen stellen van vergaderingen, enz.? Het is dat het lijstje zoo volledig mogelijk is. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Oct Zwakke tot matige wind uit Z. richtin gen, nevelig tot licht of half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Licht op voor fietsen: Vrijdag 5 uur 36 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6