CREDO De Kuyper-Tentoonstelling. Aspirin Uit de Provincie Aan het Zoeklicht. Kerknieuws. On De openingsrede van Prof. Mr. V. H. Rutgers. MAGGI3 Soepen worden kwaliteit „Moe kan Ik In ml]n humeur zijn, meneer Goederaadl Overdag kan Ik ml) nauwelijks bewegen en 's nachts bijna nlel slapen van de pijnl" „Dus rheumallekl en doel U daar nlels legen?" „Ach, wal aal Ik cfaarlegen doen?" „Maar U beni loch nlel van giste ren? eenvoudig Aspirin nemen, en wel meermalen per dag 1—2 tabletten, dal helpll" is een prod ucf. Oranjeband en »8a</e*«-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid. 30 voorstellen en waaraan dan geheel ver keerde conclusies worden vastgeknoopt. Dit geschiedt overal en er is geen reden om aan te nemen, dat dit in Japan an ders zou zijn, vooral nu het land in bot sing is met China en de gemoederen al licht zeer prikkelbaar zijn en meer vat baar voor onware voorstellingen dan in volkomen vredestijd. Het is dan juist de plicht van een regeering, haar bevolking de ware toe dracht der zaak mede te deelen en aldus do valsche geruchten te smoren. Des te gereeder zal de Japansche regeering die inlichtingen vragen, wetende dat Neder land een rechtsstaat is, welke niet al- I leen bereid is, volledige inlichtingen aan alle bevriende naties te verschaffen, maar ook bereid elke internationale aangele genheid te behandelen naar de meest ge zonde beginselen van internationaal recht. MIDDELBURG. In de onder leiding van den heer D. H. Loodewijk gehouden vergadering der Christelijke Ambtenaren werd beslo ten, de propaganda met 'kracht te blijven voeren, zoowel door huisbezoek als door het houden van een ontspanningsavond met films. Plannen werden geimaakt om de viering van het derde lustrum in Februari 1938 eenigszins feestelijk te doen zijn. Eenige teleurstelling werd geuit over het feit, dat in de millioenennota de ge- heele of gedeeltelijke intrekking der tijde lijke kortingen voor het Overheidsperso neel, van de hand werd gewezen, gezien de nog steeds stijgende indexcijfers. GOES. De auto-ridders gepakt. Hoewel het signalement van de beide jongens, die er Zaterdagmiddag met de auto van den heer F. uit Souburg van door waren gegaan, uiterst vaag was, is de politie er niettemin in geslaagd om ze te snappen. Het bleken te zijn de 17- jarige v. d. W. uit de Soheldestraat en zijn ongeveer even oude kameraad de V. van den Ouden Singel. ■Het heeft niet in de bedoeling van de jongens gelegen om den wagen te stelen, doch wel om er een ritje mee te maken. Dit laatste is hun inderdaad gelukt, maar zal bun wel duur te staan komen, daar zij, gelijk bekend te N. en St. Joosland de wagen kapot gereden hebben. WALCHEREN. Koudekerks. Loop der bevolking. Ge vestigd: P. J. de Brabander, B' 277, van Terneuzen; H. F. Arnoldus, E 165, van Rotterdam; W. Kiters, E 77, van Middel burg; N. Arendse, A 209, van O.- en W.- Souburg; C. F. Elslander, D 53, van Vlis- singen; L. E. Goossens, A 155, van 0.- en W.-SoubuTg; S. Leijder Havenstroom, D 224, van Amsterdam; L. M. E. Bijten bier, B 294, van Vlissingen; K. Harpe, A 21, van B-iggekerke; M. Glarisse, C 21, van Biggekerke; H. Mentink, E 317, van Middelburg; G. v. Maldegem A 106 naar Zoutelande, A. J. Adriaansen, E 177, van Middelburg. Vertrokken: J. de Bree, naar Zand- ■voort; J, N. H. Driessen, naar Bergen op Zoom; J. Bliek, naar Middelburg; W. Westerik, naar IJsselmonde; P. Louws, naar Meliskerke; J. G. Slimmen, naar Kleverskerke; J. de Voogt, naar St. Lau rens; J. Dorleijn, naar Delft; C. Boone, naar Aagtekerke; P, Moens, naar Am sterdam; A. van Soelen, naar Vlissingen; J. G. Minderhout, naar Middelburg; J. M. Minderhout, naar Middelburg; A. van Dhren, naar Loosduinen; E. de Korte, naar Oost- en West-Souburg. (V. C.) Oostkapelle. Maandag vergaderde de A,R,J,A,-dlub alhier voor het eerst in deze winteroampagne, onder leiding van •haar vice-voorzitter. Besproken werd het onderwerp „Het karakter der A.R. partij". Inleider was dhr P. Melse. Deze staat stil bij de volgende punten: De A.R. partij een volkspartij', een nationale-, democra tische-, Christelijke- en een vrijheids partij, (Belangeloos bericht.) In tegenwoordigheid van vele genoo- digden is gistermiddag in een der zalen van het Rijksmuseum te Amsterdam ge opend de Kuypertentoonstelling, die ter gelegenheid van den honderdjarigen gedenkdag van Dt Kuyper is ingericht. Namens de tentoonstellingscommissie van het Comité voor de Kuyperherden- king voerde de voorzitter, Prof. Mr V, H. Rutgers het woord. Spreker wees er op, dat men op deze tentoonstelling Kuyper niet ziet. Van een schilder en beeldhouwer kan het levens werk op 'n tentoonstelling tot de bezoe kers spreken. Het werk van den prediker, den schrijver, den geleerde, den staats man, is niet voor dergelijke visueele aperceptie vatbaar, noch door dramati sche afbeeldingen gelijk van oude veld slagen op doek te brengen of in grafische voorstellingen te verwerken. Tentoonge steld zijn alleen uitwendigheden op Kuy per betrekking hebbende. Deze uitwendigheden hebben beteeke- nis. Bij ouderen kunnen zijl de herinne ring aan Kuyper verlevendigen. Voor jongeren kunnen zij een prikkel zijn tot Kuyper-studie en materiaal daartoe le veren. En niemand, die door dit leven loopt, die oog krijgt voor dit machtig le venswerk, zal zonder vrucht de tentoon stelling verlaten. Spreker gaf een overzicht van wat de tentoonstelling te zien geeft. Voorwerpen uit het leven van Kuyper, zooals zijn complete studeerkamer, in het Kuyper- huis bewaard, en zijn professorentoga. Documenten, te beginnen met het af schrift der geboorteacte. Velerlei diplo ma's en eerbewijzen. Tallooze boeken en geschriften van, tegen en over Kuyper. Afbeeldingen van Kuyper, van leden zij ner familie, van zijn vrienden, van zijn omgeving. En vele caricaturen, ook een zeldzame collectie van origineela teeke- ningen voor caricaturen. Ontkend werd, dat in een herdenking als 'deze ongepaste menschenvereering steekt. Kuyper is ondanks zijin zwakhe den en gebreken naar menschelijken maatstaf zoo groot geweest, zijn beteeke- nis voor ons volk zoo gewichtig, dat be waring van zijn aandenken en vereering van zijn nagedachtenis, waarin thans geen vleierij kan steken, ook voor het than9 levend en opgroeiend geslacht plicht is en blijft. De tentoonstelling, die hierna door de aanwezigen bezichtigd werd en gearran geerd is onder leiding van den heer D. Grosheide, te Amsterdam, geeft een in teressant beeld van het rijke en veelbewo gen leven van Dt Kuyper. In drie vertrekken is de zeer beziens waardige collectie ondergebracht. Er is gestreefd naar een groepeering in tijd vakken en daarbij heeft men zooveel mo gelijk bij elkander gerangschikt wat meer in het bijzonder betrekking heeft op de openbaringsvormen van Dt Kuypers veel zijdig leven. Men kan het best beginnen bij de cu riosa, betrekking hebbende op de jeugd jaren, doorgebracht in de prille jeugd te Maassluis, als knaap te Middelburg en als student te Leiden. Men ziet hier o.m. het geboortebewijs, 'het doopbriefje, schoolrapporten, portretten en bijzonder heden omtrent den studententijd, o.m. een gouden eeremedaille als bekroning op een prijsvraag en Kuypers dissertatie. De eerste predikantsjaren, doorge bracht te Beesd en te Utreohi, worden in berinnering gebracht door preeken in manuscript, beroepsbrieven, brochures en niet te vergeten door het portret van Bietje Baltus, de eenvoudige vrome vrouw in Kuypers eerste gemeente, die het middel tot zijn bekeering mocht zijn. Uit Kuyper's Amsterdamschen tijd ziet men uitteraard veel meer. Wij noemen slechts de talrijke brochures en portret ten uit deze jaren. Merkwaardig is het concept van het Volkspetitionnement van 1878, door Dr Kuyper opgesteld, evenals de door hem in elkaar gezette statuten voor de Vrije Universiteit. Naast de theologische en kerkelijke ge schriften trekt de aandacht wat betrek king heeft op de ontwikkeling van de A.- R. 'Piartij, da ministerieele periode en daarna. Hier ziet men het manuscript van Kuyper's laatste Deputatenrede „Wat nu?", wegens ziekte niet meer door hem uitgesproken doch voorgelezen in 1918 door den heer Idenburg. Het bekende scheepje, door Dr Kuyper vervaardigd, ontbreekt niet. En in een vitrine valt op de doopjurk naast toga en ministers uniform. De wanden van de groote zaal zijn ver sierd met schilderijen, terwijl naast de talrijke gedrukte caricaturen in een aan grenzend vertrek bijzonder belangwek kend zijin fraaie origineel geteekende spot prenten van Dr Kuyper, die meer dan iemand anders aanleiding gaf voor cari- catuur. Van Braakensiek, Habn, Jordaan e.a., ziet men bier veel goeds. Een kleine kamer links is geheel inge richt als studeerkamer zooals Dr Kuy per die tot het laatst van zijn leven beeft gebruikt. Alles is intact gelaten, zoodat men zich goed kan voorstellen in welke omgeving de groote geleerde jaren achtereen heeft gearbeid. Tot 3 November blijft de tentoonstel ling van 10 tot 4 uur geopend. ZUID-BEVELAND. DE REKENINGEN VAN DEN CALA- MITEUZEN POLDER BORSSELE. Het beroep van den heer H. C. Rutgers verworpen. Zooals bekend, hebben Ged. Staten van Zeeland bij besluit van 19 Maart '37 ver nietigd de besluiten van de vergadering van ingelanden van den calamiteuzen polder Borssele tot vaststelling van de rekeningen van den polder over de dienstjaren 1931—'32, '32—'33, '33—'34, '34—'35 en '35—'36. Hiertegen is de-heer H. G. Rutgers, voorheen ontvanger-griffier van den pol der in beroep gekomen. Bij Kon. Besluit van 24 Sept. 1937 nr 36 zijn de bovenbedoelde besluiten van ingelanden wegens strijd met de inrich ting van die instelling vernietigd. Ged. Staten hadden ze vernietigd we gens strijd zoo met het algemeen belang als ook tevens met de artikelen 81 83 (oud), onderscheidenlijk 8082 (nieuw) van bet Algemeen Reglement voor de polders en waterschappen in Zeeland. Gebleken was dat in strijid met deze ar tikelen verscheidene ontvangsten en uit gaven ten onrechte waren opgenomen, resp. weggelaten, en wel in zoo ernstige en talrijke mate, dat de financieele po sitie des polders in geenen deele kon worden opgemaakt. Het werd door Ged. Staten in strijd met het algemeen belang geacht, indien niet de gevolgen van de malversatiën waaraan de vorige ontvan ger-griffier zich heeft schuldig gemaakt, zooveel mogelijk zouden worden te niet gedaan. Nadat in het Kon. Besluit uitvoerig de verweersgronden van den heer Rutgers tegen bet besluit van Ged. Staten zijn weergegeven, wordt overwogen, dat art. 119 1 van het Alg. Reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland (art. 121 1, oud) bepaalt, dat de ver gadering van ingelanden de haar overge legde rekening en verantwoording zonder uitutel onderzoekt en het bedrag der ontvangsten en uitgaven vaststelt, dat bij de ingevolge dit reglementsvoor schrift door de vergadering van ingelan den van den calamiteuzen Borsselepolder genomen besluiten de ontvangsten en uit gaven over de jaren 1931'32 tot en met 1935''36 niet (overeenkomstig in wer kelijkheid is ontvangen en uitgegeven) zijn vastgesteld; dat nagelaten is ontvangsten aan dijk- geschot, die in feite hebben plaats gehad, te verantwoorden, terwijl fictieve uitgaaf posten zijin opgenomen; dat derhalve de genoemde besluiten van de vergadering van ingelanden van den calamiteuzen Borsselepolder strijden met art. 119 1 van het Alg. Reglement, dus met de inrichting van die instelling; dat mitsdien Gedep. Staten terecht die besluiten wegens strijd met bet Alg. Reg lement hebben vernietigd, zij het, dat Wij niet, zooals dat college, strijd met de artikelen 80, 81 en 82 van het Alg. Reglement aanwezig achten, doch met art. 119 1; dat voorts Ged. Staten de besluiten ten onrechte achten te strijden met het alge meen belang, aangezien naar Ons oor deel, in aanmerking genomen, dat blij kens de geschiedenis van de totstandko ming van art. 22 der Waterstaatswet 1900 het algemeen belang in den zin van dit artikel is te verstaan in den zin van het belang van het geheel in tegenstel ling met dat der onderdeelen, van zoo- danigen strijd hier niet kan worden ge sproken; hebben goedgevonden en verstaan: met wijziging van het bestreden besluit van Gedep. Staten de vorenvermelde be sluiten der vergadering van ingelanden van den calamiteuzen polder Borssele wegens strijd met de inrichting van die instelling te vernietigen. Directe belastingen. Ver plaatst met ingang van 1 Maart 1938 de Assistent dgl. der Directe Belastingen enz. J. A. van Liere van Hein'kenszand naar Wolpbaartsdijk. 's-GravenpoJder. Dinsdagavond had de eerste les plaats van den tuinbouwcur- sus. 23 cursisten nemen er aan deel, plus een toehoorder. Dhr Slotboom heeft de leiding, terwijl dhr Buteijm 'de practische lessen zal verzorgen. De commissie van toezicht was in haar geheel tegenwoor dig. Weth. Verhulst sprak de cursisten toe. Oudelande. Gisteren vierden de echte lieden P. van Scbaik Sr. en E. Everts© hun 50-jarige echtvereeniging. De bewo ners van de Doelstraat lieten de driekleur wapperen en zorgden voor versiering en een boog, terwijl de mo-ndharmonicadlub des avonds zich vóór de woning liet booren. 's-H. Arendskerke. Gemeenteraad Gistermorgen vergaderde de raad dezer gemeente voltallig. De voorzitter memo reerde het overlijden van dhr de Jager, oud-wethouder dezer gemeente, waarvoor wethouder Hommes hem bedankte. De voorzitter deelde mede, dat de verbouw van het vereenigingsgebouw te 's-Heer Arendskerke, was gegund aan den laag- sten inschrijver F. de Ruiter, alhier, doch dat in den inschrijvingsprijs niet zijn begrepen de kosten voor verlichting en verwarming. Wat de kleedkamers betreft, zou een en ander nog onder oogen ge nomen worden, doch feitelijk ontbreekt nog een (behoorlijke bestuurskamer aan het vereenigingsgebouw. Dhr v. d. Dries vraagt of bet gebouw nog iets voor de gemeente oplevert. De voorzitter ant woordt, dat het wel wat oplevert, doch dat het niet beschouwd kan worden als een bron van inkomsten. Dhr Rentmeester zegt, dat B. en W. nog niet zijn aan het door den raad be schikbaar gestelde bedrag van f 2000, zoodat enkele verdere verbeteringen hier uit nog wel kunnen worden bestreden. De voorzitter zegt, dat ook te 's-Heer Arendskerke (dorp) evenals vorig jaar te Nieuwdorp, een cursus gehouden zal wor den in koken voor vrouwen uit den ar beidersstand, doch dat dit geen kosten voor de gemeente zal meebrengen. Ook te 's-H. Hendrikskinderen wenscht men een dergelijke cursus te houden, doch de voorzitter wijst er op, dat aldaar geen lokaliteit van de gemeente beschikbaar is, zoodat dan gebruik zal moeten worden gemaakt van een lokaal der G'hr. School of van het gebouwtje „Samuël", terwijl de hieraan verbonden kosten f 1 per keer zullen bedragen. B. en W. willen den raad machtiging vragen om die kosten, ongeveer f 6, beschikbaar te stellen. Alzoo besloten. Aan de Gew. Landstormcommissie wordt een subsidie van f 10 toegestaan voor 1938. Besloten wordt mede te werken aan de spaarregeling voor de z.g.n. B-steun ('kleeding, dekking en schoeisel voor werkloozen). De voorzitter deelt mede, dat het in verband met de lagere rente-standaard gewenscht ie geldleeningen te convertee- ren. De gemeente heeft thans een leening looipende van f 76910 tegen 4 pet. Deze kan met ingang van 1 Jan. 1938 worden omgezet in een 3Vz pet. leening, doch in verband met voldoende kasgeld niet tot een bedrag van f76910, doch tot een be drag van f 62110. Aldus besloten. Op voorstel van B. en W. wordt aan den heer C. Traas te Nieuwdorp onder 'dankbetuigin eervol ontslag verleend als bode -brandweer en schoonhouder brand- blusc'hmiddelen. Besloten wordt een nieu we oproeping te doen tegen een belooning van f 10 per jaar. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde een verzoek van het Borgstellings- fonds voor de Zeeuwsehe Eilanden, om een bijdrage uit de gemeentekas'. Dit is destijds aangehouden. Toetreding der ge meente tot dit fonds eischt een bedrag van f 430 ineens en een jaarlijlksche bij drage van f 0.02 per inwoner, dus onge veer f 85, terwijl uit deze gemeeDte wei nig of geen personen voor een 'bijdrage uit dit fonds in aanmerking zullen komen, zoodat B. en W. voorstellen, afwijzend op het verzoek te heslissen. Dhr Lindenhergh deelt deze meening niet, en zegt dat ook in deze gemeente verschillende inwoners hiervan zouden kunnen profiteeren, terwijl uit de weinige gemeenten, welke reeds zijn toegetreden, een 12-tal mensc'hen geholpen is. De mee ning van dhr Lindenhergh wordt gedeeld door de heeren Fraanje en Rentmeester. De voorzitter zegt niet te kunnen ont kennen, dat het borgstellingsfonds goed werk verricht, doch 'hij: vindt de kosten te hoog. Na eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. in stemming gebracht en verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. tot toetreding tot de op te rich ten fraude-onderlinge van gemeenten, uit gaande van de vereeniging van Ned. Ge meenten. Aan de Herv. Chr. School te 's-Heer Hendrikskinderen worden gelden toege staan voor het aanbrengen van een septic- tank. Het muziekgezelschap te Nieuwdorp vraagt te Nieuwdorp een lokaal beschik baar te stellen voor het houden van oefe ningen. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten en wel tegen een vergoeding van f 15 per jaar. Dé voorzitter wijst er op. dat echter nog een 30-tal stoelen voor dit doel zul len moeten worden aangeschaft en vraagt hiertoe een crediet van f 100. M.a.s. wordt hiertoe besloten. M.a.s. wordt besloten met de gemeente 's-Heerenhoek een gemeenschappelijke regeling aan te gaan tot het toelaten van leerlingen uit die gemeente op de open bare lagere school te Nieuwdorp tegen een vergoeding van f 10 per leerling. Thans komt in behandeling een wijzi ging der schoolgeldverordening. Dhr Rentmeester wil de grondslag huurwaar de verhoogen en brengen van f 110 op f 150, omdat de bestaande regeling veel onbillijkheid schept, ten aanzien van gToote gezinnen, welke verplicht zijn een grooter huis te 'bewonen. Na veel heen en weer gepraat wordt besloten de wij ziging aan te 'houden tot een volgende vergadering. Gemeentebegrooting 1938. De voorzitter deelde mede, dat bet opmaken B. en W. niet veel moeite beeft gekost, aangezien de gemeente er financieel gun stig voorstaat. De werkloosheidsuitgaven zijn thans ongeveer f 2000 minder dan vorig jaar. Dit is niet geheel ten voor- deele der gemeente, aangezien bij' minder uitgaven het rijkssubsidie-percentage aan merkelijk daalt. Vervolgens wees spreker er op, dat de steunregeling nu ongeveer 4 maanden stop staat, en de werkloozen tot op heden geregeld werk hebben kun nen vinden, o.a, aan de werkzaamheden aan het leggen van waterleidingbuizen in deze gemeente. Bij den post Prov. Zeeuwsehe Schoon heidscommissie, vraagt dhr Lindenhergh of het niet mogelijk is deze post van de begrooting 'af te voeren, daar dit z.i. wei nig nut heeft en de bouwers nogal eens last veroorzaakt, waarop de voorzitter Minister de Wilde heeft, toen hij nog Binnenlandsohe Zaken beheerde, niet ge rust voor de V. A. R, A., de socialistische radio-omroep, geleerd had „in de pas te marcheeren". Het ging eerst een beetje onwennig, maar het ging. Hetzelfde lesje heeft nu ook de redac tie van bet nat.-socialistische dagblad geleerd. De Kamerverslaggever (van dit blad moest indertijd van de perstribune wor den verwijderd, omdat hij in zijin over zichten herhaaldelijk beleeuigende uit drukkingen gebruikte. Aanvankelijk werd over dezen maatre gel een hoogen toon aangeslagen. Maar nu is de zaak in orde gekomen. De redactie van bedoeld dagblad heeft zich schriftelijk verbonden dat geen uit drukkingen zullen worden gebezigd die door de commissie voor de huishoude lijke aangelegenheden of den griffier als beleedigend voor de Kamerleden be schouwd zouden kunnen worden en be leefd gevraagd of op dien grond de ver slaggever weer mocht toegelaten worden. Dat werd natuurlijk toegestaan. Eb zoo 'heeft ook het N. S. B.-blad ge leerd „in de pas te marcheeren". Ondanks alle opstandige neigingen. OPMERKER. antwoordt dat diverse bouwplannen 'door deze commissie toch aanmerkelijk zijn ■verbeterd. Dhr Snoodijk zag ook gaarne het bouw toezicht verbeterd, waarop de voorzitter meedeelde, dat voor een bedrag van f 150 iper jaar geen voldoende toezicht kon wor den uitgeoefend, doch dat destijds aan Ged. -Staten is voorgesteld een gemeen schappelijk bouwtoezicht in het leven te roepen. Dhr Philipse meende, dat dit de gemeente dan aanmerkelijk oneer zal kos ten. De schoonheidscommissie -dient voor -de gemeente nu goedkoop van advies. De post blijft ongewijzigd. Bij' den post voor inkoop leermiddelen vraagt dhr Fraanje, waarom dit centraal geschiedt, en hier de middenstand wordt uitgeschakeld. De voorzitter zegt, dat een centrale inkoop veel vo-ordeelinger is en het eveneens moeilijkheden zou opleveren dit aan een persoon te gunnen. Bij den post voor werkloozenzorg zegt de voorzitter, dat het in de bedoeling ligt -de werkloozen zooveel mogelijk in de werkverschaffing te plaatsen terwijl als werkobject in de eerste plaats in aanmerking komt bet verder afwerken van de z.g.n. „Dee" en het verbeteren van den oprit bij den Ouden Zeedijk. De voorzitter -deelde mede, dat de post uitkeering gem. fonds gewijzigd moet worden, in verband met een dezer dagen ontvangen circulaire van bet Ministerie van Financiën en de uitkeering geraamd kan worden op 104.71 pet. van de voor- loopige uitkeering over 19351936. Dit is een voordeel voor de 'gemeente van f 982.60. B. en W. stellen voor in verband hiermede de post „kosten en onderhoud begraafplaatsen te verhoogen met f 600 en over te gaan tot het aanschaffen van een tweetal begraaftoestellen en dekklee- den- ivoor de paarden van den lijkwagen: den post riolen te verhoogen met f 300, en 'het restant te brengen op onvoorzien. Dit wordt aangenomen. Tenslotte wordt de begroeting m.a.s. vastgesteld. Tegelijk met de vaststelling der begroo ting wordt ingevolge art. 55 bis der L.O.- wet 1920 het bedrag per leerling vast gesteld op f 9.32. Bij de rondvraag vraagt dhr v. d. Dries of het niet mogelijk is ook te Lewedorp een uurwerk in den toren aan te brengen, daar het kerkbestuur bier financieel niet toe bij machte is. De voorzitter zegt dat B. en W. een en ander ter plaatse eens zullen bekijken. Hierna sluiting. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 een! bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Wijk D. J. van de Graaf te Schoonhoven. Geref. Gemeenten. Tweetal te Werkendam, M. Heikoop te Utrecht en B. Kok te Veenendaal. Geref. Kerken H. V. Beroepen te Leiden en Noordwijk, K. H. Kroon, pred. in alg. dienst. riUHiKI wri-fif M f OlfMII M> Wt KM AD Hoofdredacteur: Prof. Dr V. HEPP Medewerkers: Ds J. Attema, 's-Hage, Drs A. de Bondt, 's-Hage, Dr M. Bouwman, Amsterdam, Ds N. Buffinga, Rot terdam, Dr N. J. Hommes, IJlst, Dr P. G. Kunst, Amsterdam, Ds J. Overduin, Kampen, Drs P. Prins, Deventer, Drs A. Pos, Djocja, Ds H. Veldkamp, Sneek, Ds J. Verkuyl, Oegstgeest. Abonneert U op dit blad. Slechts liper kwaartaal. Proefnummers gratis verkrijgbaar. Uitgave J. H. KOK N.V., Kampen Welke soort I MAGGI' Soep ben zo iets aan te duider liteit. Daarom rukkelijk wam wilt maken en als grondslag zome, geurigi schappen vai blijven volkom de toevoeginp 35 Voor H.H. Win Firma GEBRs. Oud-Gert De Chr. Afg Waddinxveen (w< gen tijd ia Ds v. d zich aan te sluite meenten. Op de j dering dier geme de daarvoor nood: pen reeds gedaan Bevorderd t< heer C. J. W. v. Stukken voor va A.s. Dinsdag di gadert de Raad. Runten van bd Benoeming vf school G. Wijziging van ment. Wijziging der de bezoldiging dienst der gemiee Verzoek van d waarden te Goes pen een stukje g groot 30 c.A. te tuin, a f 1 per c.. Verzoek van school voor U.L. ling van gelden leermiddelen, tot wegens toename gen en een nieuw Voorstel tot he met den eigenaar Kerkstraat 2, inz Voorstel tot h< arbitraire uitspra met de gemeente de" over de ver het aanleggen ve ker door het k land. Aanbieding vai voor 'het diens-tjai Wijziging bei van vee en vleest traal slachthuis Vergunning te J. Baijlens te Ka van wegen in di rallelweg. W ij z i g i Reglement. 1 soneel in Overhe willen beslissen, reinigers de bepi het Ambtenaren- toegepast en we paardenweek bov vaste toelage on week. Reeds sedert een regeling, kra den van bet pers reinigingsdienst rende één week Zondag is belast paarden. Dit zij: met bet gebeele menhangen, rei nimmer extra-\ Toen dan ook i April 1919 voor liedenreglement met deze omstan, de Zondags haven 'bij voor overwerk Dientengevolge genoemd region opgenomen: „Als overwerk „a. alle arbei van dienst aan opgedragen buit gewone dagtaak der paar i-wer] de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2