Dagblad voor de Provincie Zeeland SRlEBHt Stukken. „Algemeen" - Vrijzinnig. De Grondwetsherziening. De strijd in China. De strijd in Spanje. De troebelen in Palestina. Land- en Zeemacht. WOENSDAG 20 OCT. 1937 52e JAARGANG No. 17 mm i \i zich een verbor- cheroheure ruim lampen en 30.000 De chauffeur- zijn knechtje de per de 40-jarige ig te Roozendaal, le garage hadden politie meegeno ot door de politie dat de smokkel- >r den 41-jarigen arigen koopman m. Ook deze twee houden. De man- gesteld, doch de s in beslag geno- ■t de auto op deze taal de grens was ieid der Redactie REEN. VOOR EMIGRATIE. md. is in Nederland Kolonisatie en wil ik langs de- bevolking van om haar met de >r vereeniging in jreeniging is ge- erk te geven aan d bij de „steun" .ie hier in Neder- om er een huis den. Het plan is, ir Zuid-Amerika, lië te vertrekken, want het is plm. Nederland en telt lers. Er zijn ginds e kolonies en die en goede verdien- alle landen van de Nederlanders Nu zeggen wij: jp jjen baantje ge- genoeg is? Aller - ndarbeiders voor ttemin nemen we toch allen weer het land te bear- ieder gebruiken, itinië te verrich- de volgende af- inbouw, melkerij, Argentinië voor srsonen een goed ien zij bereid zijn heden der eerste over voldoende ;ing hebben. )nzer vereeniging te plaats op zal iewegen, deze ge- 3rs, die hier geen n hun levenson- ie gelegenheid te beeren. omen moeten we lar naar toe wil- p aan het Ckris- Vereeniglng! Zij (heel Zeeland, ja aten we niet aar- od geeft ons hier ie kans benutten, God u gegeven. ;entinië veel ge boren. Indien het d moet worden, paarden tegelijk, worden, dan gaat e, tevens dorsch- envuller. De zak- vuld opzij vallen. dus gedaan met den van de stuk met de hand te wel aangepakt 3t Gods hulp ko- Hij1 zal ons de en den wasdom de velen den weg ezen heb en ben ichtingen te ver- D. J. FILIUS. ERBERICHT. >nd van 20 Oct.: it 0. richtingen, f bewolkt, waar- koude nachten, bng in tempera- idag 3 uur: ig 3 u.: 780. 'ietsen: Uitgave: N. V. Uitgevers - Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Goes Postrekening <448! Telefoon II Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. F A N O Y, Lange Burg 40. Telefoon 28 Directeur-Hoofdredacteur: R. ZU1DEMA Abonnementsprijs f?-«0 per kwarts*! Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Vlissingen f 0.20 Losse nummers 8 cent Advertentlën 30 cent per regal Ingezonden jnededcellngsfi 6S cent per regel Kleine Advertentlën Dinsdags sn Vrijdags f 0.78 bij vooruitbetaling Advertentlën onder letter of motto 10 cent extra Bij contract belangrijke korting De „Middelb. Crt." komt nog eens te rug op wat wij onder het kopje „Te veel gevraagd?" schreven over de ontheiliging van den Zondag door den A.N.W.B, Het is, meent dit orgaan, te kras ge zegd als gesteld wordt, dat de A.N.W.B. door haar daden uitspreekt, dat zij met Gods Woord geen rekening wil houden. „Integendeel: wij zijn er vast van over tuigd dat, wanneer ook de zich dan „positief" noemende christelijke Neder landers de orthodoxen of rechtzin- nigen is óns een lievere uitdrukking zich niet onvolwaardig achten en wegblijven (of erger), maar zich vol waardig in het leven van deze en soort gelijke algemeene vereenigingen doen geldendat dan, mede tengevolge van dit optreden, al dra zal blijken, dat de veronderstelde onwil om met de inzichten dezer Nederlanders rekening te houden, zeke. niet bestaat. Korter gezegd: dan zal dra blijken dunkt ons, dat het meestal wel anders kan, en dat men, als 't eenigszins kan, ook gaarne anders wi 1." Natuurlijk kan bet wel anders. Het is geheel overbodig voor de uitrei king van diploma's en insignes aan plichtsgetrouwe chauffeurs en het hou den van afdeelingsvergaderingen den Zondag te misbruiken. En als men het dan toch doet zon der met de eischen van Gods Woord en de wenschen van de minderheid reke ning te houden dan blijkt daaruit dat een dergelijke „algemeene" organisatie een beginsel huldigt, hetwelk voor hen die Gods Woord in eere wenschen te houden niet acceptabel is. D'at deze organisatie ondanks haar „algemeen" of „neutraal" karakter, zich toch metterdaad stelt op vrij'zinnig standpunt. Dat is hier de hoofdzaak. Nu is het natuurlijk mogelijk dat als degenen die den Zondag willen heiligen zich méér laten gelden, dit niet zonder invloed zal blijven. De „Middelb. Crt." wijst er echter zelf reeds op, dat men daarvan niet te hooge verwachtingen moet koesteren. Immers zij acht de mo gelijkheid van samenwerking ook hier aanwezig, als een minderheid beseft dat een minderheid niet in alles ook als het zaken van principieelen aard betreft haar zin kan krijgen. Nu hebben wij1 er reeds eerder op ge wezen, dat zoo de zaak verkeerd ge steld wordt, omdat het gaat om de vraag, niet wat een minderheid verlangt, maar wat Gods Woord van ons eischt. D'e vraag die de „Middelb. Ct." aan het slot van haar artikel oppert, n.l. welke de taak is van hen die staan op den grondslag van de positief Christe lijke beginselen, is bier niet aan de orde. Wij hopen daar nader op terug te ko men. De zaak waarom bet hier in de eerste plaats gaat is, dat ook uit het optreden van den A.N.W.B. weer opnieuw blijkt, dat „algemeen" of „neutraal" in de prac- tijk identiek blijkt te zijn met vrijzinnig! De Tweede Kamer heeft gisteren een aanvang gemaakt met .de openbare be handeling van de wetsontwerpen tot her ziening van de Grondwet en het is zeer waarschijnlijk dat reeds vandaag de twee de lezing zal worden beëindigd. Gisteren was het de dag van de alge meene beschouwingen. Nieuwe gezichtspunten werden daarbij uit den aard der zaak niet geopend. D'e eerste spieker de heer De Mar- chant (N.S.B.) verklaarde, dat alleen het eerste ontwerp door zijn fractie kan wor den gesteund. Hij betoogde dat de poli tieke partijen in Nederland een dictatuur uitoefenen en de rechten van de Kroon hebben beknot. De voorgestelde bepalin gen tegen revolutionaire volksvertegen woordigers beschouwde hij' als gericht te zijn tegen de N.S.B. Uit de rede van den heer Albarda (9.D.A.P.) bleek, dat de Soc.-Dem. frac tie nog op hetzelfde standpunt staat als kij de eerste behandeling. De S.D.A.P. is tegen illegaal optreden, maar nieuwe be palingen tegen revolutionaire volksver tegenwoordigers acht zij niet noodig en ongewenscht. De beer de Visser (Comm.) stelde zich op hetzelfde standpunt, waaruit dus zou volgen, dat, als althans de heer De Mar chant gelijk heeft, de uiterst linksche par tijen de beschermers zijn van de N.S.B. Naar de heer Joekes (V.D.) meedeelde blijft de houding van deze fractie onge wijzigd. D'e heer Oud die als minister mee voor deze voorstellen verantwoordelijk was, bleef afwezig, De heer Bierama die namens de Vrij>- heidsbond het woord voerde, kwam ver klaren, dat zijn fractie haar verzet tegen de mogelijkheid van de instelling van de openbare lichamen van beroep en bedrijf opgeeft. Bij nadere overweging' bleken de aangevoerde bezwaren wel wat overdre ven. D'e nieuwe koers? De heer de Geer (C.H.) bepaalde zich in hoofdzaak tot de voorstellen inzake re volutionaire volksvertegenwoordigers. De meening der communisten is, dat het Kamerlidmaatschap hun gelegenheid moest bieden tot hun ondermijnende pro paganda, De Grondwet kende geen sanc ties tegen een dergelijk optreden. Het zou verbazing wekken, dat de N.S.B., die te gen de bovengenoemde misstanden zoo geageerd beeft, thans de aanhangige voorstellen die aan een ergerniswekken- den toestand een einde willen maken, be strijdt, zoo men niet wist, dat het deze beweging alleen om de critiek te doen is. Fierst paiasiteerde zij op de parlemen taire misstanden, thans tracht zij, in bondgenootschap met de fel bestreden communisten, die toestanden te conser- veeren. Het verwondert spr., dat legale par tijen als de S.D.A.P. en de Vrijzinnig De mocraten tegen de voorgestelde bepalin gen tot wering van revolutionnaire volks vertegenwoordigers zijn, daar de bepalin gen geen enkel risico voor willekeur bie den en vooral op haar preventieve waarde moeten worden beoordeeld. Spr. doet een beroep met name op de vrijzinnig-democraten, zich nog eens te bezinnen. Spr. wenscht voor de Kamerleden geen strafrechtelijke immuniteit voor delicten, waar men elders vijf jaar gevangenis^ straf voor zou krijgen. Niet in straffeloos heid, maar in waardig gedrag moet de waarde zijn gelegen van het parlement. De heer Kortenhorst (R.K.) maakte den heer De Marchant attent op een ver makelijke vergissing. De N.S.B. heeft zich fel gekeerd tegen de R.K. Staatspartij; zelfs moest op last van den leider van „staatsgree'ppartij" worden gesproiken, vooral omdat 'het op treden van 'dhr Kortenhorst tot maat regelen tegen revolutionaire vertegenwoor digers den stoot zou hebben gegeven. In de kringen van de N.S.B. had men echter de namen Knottenbelt en Kortenhorst verwisselt. Och, och, wat maakte de ■groote man in Utrecht weer een erbar melijk figuur Verder kwam de heer Van Houten (C.D.U.) nog meededen, dat zij tegen wering van revolutionaire volksvertegen woordigers zullen stemmen, en de 'heer Kersten (S. G. P.) dat zijn fractie vanwege de bezwaren tegen de kiesrecht- bepalingen niet zal meewerken de beper king van de parlementaire onschendbaar heid te beperken. De heer Schouten (A.R.) tenslotte ver klaarde, dat de A.R. fractie geen behoefte heeft aan hetgeen bij eerste lezing gezegd is, iets toe te voegen. Minister de Wilde, die namens zijn ambtgenoot minister Van Boeyen de ont werpen verdedigde, kon grootendeel® naar de voorafgaande discussie verwij zen. De nationaal-socialistische spreker is de eenige, die nieuwe punten heeft aan geroerd. De geachte afgevaardigde moet het niet kwalijk nemen, als de ministers zijn argumenten niet kunnen volgen. De bewering, dat de herzieningsvoorstellen een voortgaande beperking der volksvrij- heden beteékenen, klinkt wonderlijk uit den mond van hen, die alle volksvrijheden willen afschaffen. D'e bedoeling van het instituut van ministers zonder portefeuille is geen me- thode'om politieke vrienden aan betrek kingen te helpen, zooals de heer De Mar chant heeft beweerd. Een dergelijk mis bruik is 'hier vrijwel ondenkbaar. De 'bedoeling van het kiesrecht-voor stel is, dat bij de toepassing van het stel sel der evenredige vertegenwoordiging niet de mathematische evenredigheid al leen beslissend is. Wil men komen tot een goed functionneerend parlement, dan moet al te veel versnippering worden te gengegaan. Eertijds wekte juist die ver snippering de kritiek der N.S.B. op. Nu het kwaad wordt bestreden, stemt deze 'beweging tegen. Het parlementaire werk wordt door versnippering geschaad. De voorstellen betreffende de wering van de revolutionaire volksvertegenwoor digers en de beide andere, in het ge mengde voorstel opgenomen bepalingen, bedoelen het parlementaire leven hoog te 'houden. Met degenen, die „met onwettige mid delen" willen werken, kan de regeering niet samenwerken. Het uniformverbod, door de S.D.A.P. als waarschuwend voor beeld aangehaald, heeft uitstékend ge werkt en heeft de politiek van de straat naar diet (parlement en de pers overge bracht, Dat het thans rustig is in do parle mentaire arena, maakt hot oogenblik gunstig tot de instelling over te gaan van de permanente commissie, die over de gesties der volksvertegenwoordigers moet oordeelen, Het verzoek om het „verzamelontwerp" te splitsen is indertijd te laat gekomen. Sommige leden 'hebben bezwaren tegen de beperking der immuniteit en tegen uit sluiting van de verkiesbaarheid wegens politieke delicten. De minister acht dat iemand, die wegens een delict tot een jaar vrijheidsbe roving wordt veroordeeld, niet waardig is volksvertegenwoordiger te zijn. Het is een wanverhouding dat dege nen, die zich aan opruiing of schending van geheimen schuldig maken, in het par lement straffeloos zijn en elders strafbaar. Bij de replieken maakte de heer De Marchant een zeer juiste opmerking, n.l. dat de nationaal-socialisten een geheel andere opvatting hebben dan de andere pai- t ij e n. Zoo is het ook. Vandaag behandeling der artikelen. De Japanners bij de Gele Rivier Uit Japansche bron wordt gemdd: Aan het Sjantoengfront 'heersehte Dinsdag rust. De Japansche troepen, die lang® den spoorweg Tientsin-Poekau naar het Zui den trekken, bevinden zich thans te Tsjang-Töjoean, dertig kilometer ten N.- Westen van de Gele Rivier. Men verwacht algemeen, dat de Japan sche troepen binnenkort de Gele Rivier overschrijden, doch men weet eigenlijk nog niet, welke houding de gouverneur van S'jantoeng generaal Han-Foe-Tsjoe, aan zal nemen. Deze generaal, die sedert 1930 het bewind voert in Sjantoeng, is Japan steeds gunstig gezind geweest, doc'h ook heeft hij Tisjang-Kai-Sjek trouw beloofd. Kleine terreinwinst der Japanners bij: Sjanghai. Dé woordvoerder van het Chineesche hoofdkwartier 'heeft de pers medegedeeld, dat de Japanners over het geheele front bij' Sjanghai, met uitzondering van den sector Miauhang, tot den aanval zijn overgegaan. De Japansche troepen hebben ten koste :van zware offers een kleine terreinwinst behaald. De strijd duurt voort en de uit slag is nog niet te voorspellen. 'Het Chineesche telegraafagentschap Central News meldt uit Nanking, dat drie Japansche vliegtuigen gistermorgen bij Soetisjau een auto 'hebben beschoten, waarin zich de Italiaansche militaire attaché en drie Duitsc'hers 'bevonden. Geen der heeren werd gewond. Successen der opstandelingen. Van het front in Asturië wordt ge meld: De driehoek, gevormd d'oor Riba de Sella, Golunga en Cangas de Onis, is ge heel door de troepen van generaal Davila bezet. De opstandelingen hebben daardoor 70 kilometer terrein gewonnen. De ineenstorting van de Sella-linie be- teekent tevens de bezetting van veertig dorpen, gelegen in een twintig kilometer lange kunststrook, een gebied van ruim drie honderd vierkante kilometer. De luchtmacht der opstandelingen is voortgegaan met het bombardeeren van dorpen en steden achter het front; gister morgen en -middag 'hebben elf toestellen, geëscorteerd door jachtvliegtuigen, Gijon bestookt. Luchtgevechten hadden plaats tusschen jachtvliegtuigen der regeering en toestellen der opstandelingen. Evenals de voorgaande dagen hebben de regeeringstroepen ook gisteren weer met nieuwe troepen aanvallen onderno men in den sector ten Z.O. van Aragon. Deze werden opnieuw afgeslagen. De ver liezen der regeeringstroepen worden voor de afgeloopen vijf dagen geraamd op 15.000 dooden en gewonden. HUIZEN OPGEBLAZEN ALS STRAFMAATREGEL. Gistermorgen zijn bij wijze van straf maatregel in verband met den overval, die door een bende Arabieren op het politiebureau te Daharia nabij' Hebron is gepleegd, drie huizen aldaar opgeblazen. Een afdeeling militairen heeft het dorp omsingeld. De politiek trok 'het dorp bin- Naar Indlë. Op 8 November zal met de Johan van Oldonbamevelt een detachement aan- vullingstroepen van de Koloniale Reserve ter sterkte van 10 onderofficieren en 37 militairen beneden dien rang, naar Ned.- Indië vertrekken. Commandant van het detachement is de adjudant-onderofficier-administrateur der infanterie van het Kon. Ned.-Indisoh leger J. H.. Verhaaf. Sergeanten 1e klasse. Het nieuwe distinctief voor sergeanten (wachtmeesters) le klasse, dat 1 Novem ber gedragen zal mogen worden door de daartoe bevoegden, zal bestaan uit een tres van gouden c.q. zilveren (al naar ge lang van het onderdeel, waartoe belang hebbende behoort), figuurtres loopende plm. 0,5 cm boven en evenwijdig aan de chevron met een lus ter lengte van on geveer 4 cm aan den top. Onderofficieren-capitulant. Aan ongeveer 350 dienstplichtige ser geants en wachtmeesters der verschillen de wapens van de lichting 1937 is ver gund als onderoffieier-capitulant onder de wapenen te blijVen. nen en eisc'hte uitlevering van de -gewe ren, waarmede de daders van den over val de vlucht hebben genomen. Toen -de geweren niet te voorschijn kwamen, wer den de huizen nauwkeurig doch zonder succes, doorzocht, waarop de soldaten drie 'huizen in de lucht lieten vliegen. De regeering heeft een lijst opgesteld van huizen in het gebied van Jeruzalem, Hebron en Lydda, die met dynamiet op geblazen zullen worden, in geval van een herhaling: van daden van terrorisme. Te Lydda hebben de inwoners bevel ge kregen 22 ivan de 24 uur in hun 'huizen te blijven; er worden hun 2 uur toege staan voor het doen van inkoopen voor het huishouden. Dit besluit zal van 'kracht blijven tot de eerste termijn betaald is van de collectieve boete, welke aan de stad is opgelegd wegens den brand op het vliegveld. De trein van Haifa naar Egypte is gister ternauwernood aan ernstige be schadiging ontkomen. Op de spoorbaan bij Gaza werd namelijk juist bijtijds een landmijn ontdekt en verwijderd. De drastische maatregelen der Pales- tijnsc'he autoriteiten hebben echter tot dusver aan de onrust geen einde kunnen maken. In 'het uiterste Zuiden des lands is een Joodsche nederzetting drie kwar tier achtereen beschoten. In het geheele land rijden thans alle treinen onder escorte van politiebeamb ten. 'Het gevolg van den 'huidigen onveiligen toestand is, dat het toeristenverkeer, dat een der voornaamste bedrijfstakken van het Heilige Land is, volkomen is verlamd. Uit Jeruzalem wordt nog gemeld: Het verbod, zich des avonds op straat te be geven, is ingetrokken, waaruit blijkt, dat de autoriteiten den toestand aanzienlijk verbeterd achten. DE LQNDENSCHE COMMISSIE WEER IN EEN IMPASSE. De subcommiösie van de noninterven- tie-commiss-ie is gistermiddag onder voor zitterschap van den Britschen minister van buitenlandsche zaken, Eden, bijeen gekomen. De Sovjet-Russische gedelegeerde, Maisky, verklaarde, dat hij gemachtigd was mede te deelen, dat zijn regeering niet in de geringste mate de verantwoor delijkheid op zich kan nemen voor de handhaving der z.g. niet-inmengings- politiek. Indien evenwel de regeeringen van Frankrijk, Engeland en andere lan den voortzetting van deze politiek noodig achten en nog eenig vertrouwen in een mogelijk succes daarvan hebben, zal de Russische regeering geen aanleiding tot moeilijkheden geven. Naar vernomen wordt, zijn de bespre kingen in de commissie weer op het doode punt gekomen. Italië en Duitsch- land geven de voorkeur aan behandeling van ihet oorspronkelijke Britsche plan van Juli boven bespreking van de Fran- s-che voorstellen, terwijl de Sovjet-Russi sche gedelegeerde erop aandringt, dat geen oorlogsrechten worden toegekend, alvorens alle vrijwilligere uit Spanje ver wijderd zijn. Eden constateei de, dat er geen vorde ringen in zacht waren en verdaagde de vergadering tot vanmiddag half t,wee. Hij sprak de hoop uit, dat men middelerwijl de tegengestelde standpunten iets nader tot elkander zou kunnen brengen. ITALIë ZOU JAPAN TER CONFERENTIE TE BRUSSEL STEUNEN. De correspondent van de Asahi te Binnenland, De Tweede Kamer over de voorstellen tot grondwetsherziening. Uitponden van vleesoh verboden. Buitenland. Non-interventieoommissie weer in een impasse. De Japanners maken vorderingen in China. De troebelen in Palestina. Successen der opstandelingen in Spanje. Besluiten van den Italiaanschen Minis terraad. HP——csa—«a* Rome heeft aan zijn Mad bericht, op grond van interviews met gezaghebben de politici, dat de Italiaansche regeering besloten heeft deel te nemen aan de con ferentie van Brussel, wanneer Japan dit verlangt en wanneer een overeenkomst dienaangaande tot stand komt met de Duitsche regeering. In dit geval zal de houding van Italië als volgt zijn: le. Japan mag niet worden beschouwd al-s aanvaller. 2e. Geen anti-Japansche resolutie mag worden aangenomen en geen sancties zullen mogen worden genomen tegen Ja pan. 3e. De houding van Japan zal worden verdedigd als zijnde een tegenwicht te gen de intriges van de Sowjet-Unie. WAT VOERT ITALIË IN HET SCHILD? Het door Italië aan den dag gelegde streven naar vorming van 'zijn imperium in Afrika wordt door Vernon Bartlett in de News Chronicle besproken. Hij gaat daarbij uit van inlichtingen „uit uitzon derlijk goed ingelichte" 'bronnen en be gint met te zeggen, dat da aandacht der Italiaansche autoriteiten vooral gericht is op propaganda bij' de Mohammedanen. Er zal een groote Mohammedaansche univer siteit gebouwd worden te Harrar in Abe-s1- sinië, waar de thans bijna voltooide radio zender een aanvulling moet vormen van dien van Bari. De Italiaansche propaganda raakt ook de inlandsche bevolkingen van den Soe dan en van de Engelsche bezittingen in Afrika. Ook Frankrijk blijft niet vrij van deze attenties en in geval van oorlog zou het Abessiinsche leger als eerste doelstel ling Djiboeti hebben, teneinde Erythrea en Somaliland met eikander te verbinden. De Italiaansche autoriteiten werken aan de uitvoering van een' plan, strek kende tot het in vijf jaar op de been brengen van een inlandsch leger van om streeks drie en een 'half millioen solda ten, waarvan driehonderdduizend in ac tieven dienst. Voor de financiering van deze'groot- sche plannen wordt alles in het werk 'ge steld om Ahessinië een voorbeeld van economische autarkie te maken. IJzer- en steenkoolmijnen zijn ontdekt in de pro vincie Harra*-. waar staalfabrieken bin nenkort 'zullen worden gebouwd. Volgens optimistische verwachtingen zal men over drie jaar rails kunnen fabriceeren, over vier jaar kanonnen, over vijf jaar gewe ren en over zes jaar auto's. DUITSCHLAND EN TSJECHO- SLOWAKI JE. Duitsche druk op Praagi Naar aanleiding van de botsingen tus schen de politie en Sudeten-Düitschers te Teplitz-Schönau, waarbij ook eenige Ka merleden waren betrokken, heeft de lei der der Sudeten-Buitschers, Henlein, een o-pen brief tot president Benesj gericht, waarin hij autonomie voor de Buitsche gebieden van Tlsjechoslowakije vraagt. De D'uitsche bladen gaan over deze in cidenten hevig te keer. Zij wijzen er op, dat de tijd waarin het Duitsche volk dergelijke uittartingen zich liet welgevallen reeds lang voorbij is. De D'uitsche natie voelt de wijze waar op de Tsjechen met de Duitschers om springen al-s een uittarting waarbij men zich niet mag neerleggen. BESLUITEN VAN DEN ITALIAAN SCHEN MINISTERRAAD. Een heffing van 10 pet. op roerende goederen. De Italiaansche ministerraad heeft een aantal decreten aangenomen, waarin uit voering wordt gegeven aan zekere over eenkomsten van commercieelen aard, die tot stand zijn gekomen met België, Lu xemburg, N ederland, Polen, Portu gal, Zweden, Denemarken en Estland, Een ander besluit betreft de insteiiing van een buitengewone belasting op het kapitaal van Italiaansche maatschappijen op aandeelen, om aldus bet roerend be zit zijn deel te laten dragen in de nieuwe financieele behoeften van Italië en zijn Afrikaansche imperium, gelijk men dat 4

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 1