ARIEW \z\ Mf.ia Ingezonden Stukken. „Algemeen" De Grondwet; WOENSDA 52e JAARG. Uitgave: N. V. „Luctor et Emeri het blad Provinciaal Wegenfonds De begrooting van het Prov. Wegen fonds voor de Provincie Zeeland wijst voor 1938 een eindcijfer aan van f 553.300 en een nadeelig saldo van f 03.500. Provinciale Stoombootdiensten op de Westerscbelde. Gedep. Staten stellen aan de Prov. Sta ten voor de verlies- en winst-rekening van de Prov. Stoombootdiensten op de Westerscbelde vast te stellen in ontvang en uitgaaf op f 203.949,48 met een nadee lig slot van f 182.507,33. De lijn Vlissingen—Neuzen leverde een nadeelig exploitatie-saldo op van f 7471,14^, de lijn NeuzenHoedekens- kerke een van f67.504,57; de lijn Hans- weert-Walsoorden een van f 104.877,I6V2, de autobusdienst Hansweertstation KruiningenIerseke kostte de provincie f 4096,59, terwijl f 20.000 is gereserveerd voor onderhoud. De dienst VlissingenBreskens lever de een voordeelig saldo op van f 21.442,15. De begrooting 1938 geeft een eindcijfer van f226.810,11. Geraamd worden de volgende nadee- lige saldi: dienst VlissingenBreskens f 29.769,53; dienst Vlissingen'Neuzen f 16.410,47; dienst NeuzenHoedekens- kerke f 63.365.87; dienst Hansweert Walsoorden f 99.999,24; reserve schip Luctor et E'mergo f 12.265; autobusdienst Hansweertstation Kruiningen-Ierseke f 5000. Aan bijdrage van het rijk wordt ge raamd f 168.319,71. Over 1936 bedroeg die f 143.453,52. Pensionneering leden van Gedep. Staten. De Minister van Binnenlandsohe Za ken heeft verschillende bezwaren ge maakt tegen bet verleenen van de Kon. goedkeuring op de besluiten van de Prov. Staten van Zeeland van 23 Dec. 1936, strekkende resp. tot vaststelling eener verordening op het verleenen van wacht geld en pensioen aan de leden van Gedep. Staten en van pensioen aan hun wedu wen en weezen en tot intrekking van de bestaande verordening op dit stuk. Betreffende par. 2 art. 4, luidende: „Het pensioen bedraagt tenminste f 1000, indien een lid van Gedep. Staten als zoo danig ontslag neemt wegens ziels- of lichaamsgebreken", merkt de Minister op, dat in deze bepaling in feite sprake is van invaliditeitspensioen. Dit acht de Minister in strijd met de wet, welke na drukkelijk bepaalt, dat bij 65-jarigen leef tijd ouderdomspensioen kan worden toe gekend met een maximum van de 'helft der vergoeding. Deze bepaling dient der halve te vervallen. De Commissie uit de Prov. Staten 'kwam destijds tot de slot som, dat een onmiddellijk ingaand inva liditeitspensioen zich niet, de bepaling van een minimumpensioen in geval van invaliditeit, uit te keeren evenwel eerst biji het bereiken van den 65-jarigen leef tijd, zich daarentegen wel met het stelsel der wet verdraagt. Nu de Minister even wel een andere opvatting blijkt te zijln toegedaan, zullen de Staten zich met dat inzicht willen vereenigen en stellen Ged. Staten voor bedoelde paragraaf te doen vervallen. Verder worden nog enkele opmerkin gen van meer ondergeschikten aard ge maakt. Overneming weg in be heer en onderhoud. Gedep. Staten van Zeeland stellen aan de Prov. Staten voor van de gemeente Kortgene in beheer en onderhoud over te nemen het in die gemeente gelegen ge deelte van den weg Kortgene'Colijns- plaat, zulks onder voorwaarde, dat de gemeente jaarlijks f 398 of in eens f 9951 betaalt. HOOFDBESTUUR Z. L. M. Vergadering ie Goes. Onder voorzitterschap van den heer Mr P. Dieleman vergaderde giste ren te Goes het Hoofdbestuur van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij'. De voorzitter wees er allereerst op, dat het Hoofdbestuur in zijn nieuwe samen stelling na de wijfciging der Statuten voor \de eerste 'maal bijeenkomt. Spir. deed een beroep op de heeren om ook voortaan de belangen van den landbouw naar beste weten te behartigen. De toe komst is nog onzeker. Tal van problemen vragen om oplossing. Op den steun aan den landbouw worden weer krachtige aanvallen gedaan. Spr. wekte allen op, daartegen verzet te bieden. Hij rekende daarbij' 'op aller medewerking. Verder wees Spr. op de tot stand gekomen Sta tutenwijziging, waardoor nu ook het ver band met de jeugd is gelegd. Spr. verwelkomde daarna de gasten, in het bijzonder den heer Van Bommel van Vloten, dien Spr. met zijin herstel ge luk wenschte. Vervolgens deed de voorzitter de mede- deelingen, welke reeds gisteren door ons zijn gemeld. Betreffende de bestrijding van de run- dertuberculose zei de voorzitter nog, dat de G.B.T.B. en de N.C.B. hieraan niet meedoen. De eerste eischte bet secreta riaat op, terwijl de laatste bezwaar had tegen de samenstelling van het Bestuur. "Wat het prijsverschil tusschen de Zeeuwsohe en andere tarwe betreft, drong de heer A. G. d e O u d e er op aan, dat de Z. L. M. rechtstreeks aan den Mi nister een verzoek zal doen. De heer Van Bommel van Vloten betwijfelde of dit eenig resul taat zal hebben. De Minister zal toch weer advies vragen aan de Ned, Tarwe- Centrale. Spr, doet daarna eenige mede- j deelingen over de discussies in de Ned. j Tarwe-Gentrale. De andere provincies (uitgezonderd misschien West-Brabant) j voelden niets voor het verzoek uit Zee- I land, dat door Spr. naar beste weten is verdedigd. Na eenige bespreking werd echter be sloten een request tot den Minister te zenden, al dan niet via het Kon. Ned. Landbouw-Comité. De vergadering bleek n.l. van oordeel, dat de Zeeuwsohe tarwe niet naar haar volle waarde wordt betaald. Rundveeteeltregeling 1938. D'e voorzitter kon nog mee- deelen, dat het rapport van de commissie die door de drie Gentraio Landbouw Or ganisaties en de F..N.Z. is ingesteld ter bestudeering van dit vraagstuk, inmid dels is verschenen. Dhr Zwagerman deed hierover eenige mededeelingen. Er is een beper king van het aanbod van vee op de binnenlandsohe markt ontstaan, terwijl de veestapel ongeveer even sterk is als vier jaar geleden. Er kwam per jaar min der jong vee bij, dus werd er ook minder slachtvee aangeboden. De boer houdt zijn melkvee langer. De veestapel werd vroe ger sneller omgezet dan tegenwoordig. Gevolg van dit alles is een stijging van de veeprijzen. De teeltregeling moet daar om gehandhaafd. De verbeterde finan- cieele toestand van het volk doet stijging van rundvleeschgebruik in de toekomst verwachten. De commissie adviseert voor 1938 (mede gerekend met het miond- en klauwzeer) een vermeerdering met 10 °/o van het aantal kalverschetsen in te voe ren. Spr. is geen voorstander van de teelt beperking. Maar in de gegeven omstan digheden raadt Spr. aan met dit advies accoord te gaan. Wil men 15, 20 of 25 vermeerdering van do schetsen, dan kan mien beter de beperking geheel afschaffen. O'ok moet men rekening houden met het gevaar, dat weer groote hoeveelheden buitenlandsch vleesch worden ingevoerd. Zou dit werkelijkheid worden, dan zou men beter de geheele beperking kunnen laten varen. Betreffende de postbestelling ten plat telands, vestigde de heer Vogelvan- ge r er de aandacht op, dat brieven van Hulst naar Axel, van Zaamslag naar Axel, enz. over Goes gaan. Verschillende heeren gaven nog tal van frappante voorbeelden van ongeloofelijk trage postverzending ten platteland©. D'e heer W. G. Koning vertelde o.a. dat een brief uit Rilland-Bath 2 maal 24 uur noodig heeft om Krabbendijike te bereiken. Al deze feiten zullen ter kennis van de autoriteiten worden gebracht. Hierna deed de voorzitter mededeeling van de nieuwe samenstelling van het Dagel. Bestuur: W. Kakebeeke (vice- voorzitter), H. G. v. d. Zande, J. L. Groe- newegen, J. S, de Regt (voorloopig), P. SbheeleDe Putter, L. Kranenburg, C. Franse, A. I. Leenhouts, A. Haak en H. A. baron Cbllot d'E'scury. De voorzitter is niet afgetreden. De contributie voor 1938 zal dezelfde zijin als voor 1937. De begrooting voor 1938 werd bewaard voor de besloten vergadering. D'enaturatieregeling aardappelen oogst '37. Het Dagel. Bestuur stelde voor te verzoeken de minimiummaat niet hooger te stellen dan 35 m.M. en de minimumhoeveelheid die ter denaturatie mag worden aangebo den zonder dat kosten, in. rekening wor den gebracht, op 750 K..G, te laten, in geen geval hooger te stellen dan 1500 K.G, De vergadering ging biermede accoord. Aardappelregeling oogst '38. De beer P. S c b e e 1 e kwam krach tig op tegen de plannen der regeering. D'e verhooging van de teeltheffing van f 30 op f 50 is buiten medewerking der orga nisaties voorgesteld. D'e landbouwers hebben ook schuld. Zij houden te weinig voeling met elkan der. In dit verband wijst Spr. op Goes, een centrale marktplaats, waar de boeren door de politie van de straat worden ge stuurd. De heeren Kranenburg en J. M. Klompe vragen, wat er staat tegen over de heffing van f 50. We hebben steun in den rug noodig. De beer H. C. v. d. Zande weet maar één antwoord: op deze voorwaarden geen aardappelen verbouwen. De beer Dorst meent, dat een rege ling voor de aardappelen noodig is. We kunnen ze nog niet missen. Het land bouwcrisisfonds moet een bedrag voor de aardappelen beschikbaar stellen. Waar om steunt dit fonds allerlei gewassen en aardappelen niet? Spr. wil behoud van de regeling voor 1936. Als de beffing f 50 wordt, ziet S'pr. het voordeel van een re geling niet in. De heer J. S. d e R e g t voorziet bij! een beffing van f50 een beperking van den verbouw van aardappelen. Dhr Dorst gelooft dat ook wel, maar toch niet zooveel, dat we een regeling kunnen missen. Dhr F, G. v. d. Zande meent, dat ook de regeling voor '36 voor de verbouwers van de fijne soorten aardappelen niet voldoende was. Het schijint, dat we ge dwongen worden meer grove soorten te gaan verbouwen. Dhr Groenewegen vindt de rege- ling voor Tholen, ook voor de kleine boe ren, funest. Dhr Dorst wil toch een regeling, maar dan verbeterd. Overigens zou Spr. het aanmoedigen als minder Zeeuwsche bonte en blauwe en meer grove soorten werden verbouwd. Dhr v. d. Zande: Dat bereikt men toch niet. Laat men liever de regeling prijsgeven. Dan zijn we in één jaar ge zond. We adresseeren nu al twee jaar en bereiken niets. Dhr Dees (Waarde) neemt dit niet voor zijn rekening. Maar een heffing van f 50 is funest. D'hr Van Vloten vindt een steun als in 1936 van f 2 millioen voor een zoo belangrijk product als aardappelen een gering bedrag. Vindt men echter f 2 mil lioen te veel en wil men niet verder I gaan dan f 1 millioen, dan zou een bef fing van f 40 te aanvaarden zijn, mits dan voldaan werd aan de billijke ver- 1 langens der Zeeuwsche verbouwers. Dhr P. J. J. Dekker bevreemdt bet, dat de aardappelteeltregeling zichzelf zou moeten bedruipen, terwijl zoovele andere i gewassen worden gesteund. Spr. wil niet I hooger gaan dan een heffing van f 30. 1 Wiji moeten ons inspannen om voor den landbouw een vergoeding van de produc tiekosten te bereiken. De adviseurs reke nen te veel met de gunstige bedrijven. We moeten meer rekening houden met de doorsnee-bedrijven. D'e landbouw-organi- saties zullen hieraan volle aandacht moe ten schenken. Gaan we hooger dan f 30, dan zullen alleen kapitaalkrachtigen aardappelen kunnen telen. Dhr W. G. Koning zou willen voor stellen: geen hooger heffing dan f 30, met steun van het landbouwcrisisfonds, sub sidiair een beperking van het aardappel- areaal, dit laatste om te voorkomen, dat de kleine mian de dupe wordt. Dhr P. J. J. D' e k k e r wil aandringen op de instelling van een commissie van deskundigen. De vergadering vereenigde zich ten slotte met dit voorstel: geen hoogere hef fing dan f30, met behoud van den de- naturatietoeslag zooals deze nu is, mits met vroegeren datum van ingang, en steun van het landbouwcrisisfonds voor dit belangrijk product. Verplichte stierenkeu ring. Het Dag. Bestuur stelde voor, dat de Z. L. M. zich vóór de verplichte stie renkeuring uitsprak, mits de landbou wers vrij; zijh in bet gebruik van hun eigen stieren voor den eigen veestapel en de keuring in de eerste jaren soepel wordt toegepast. Dhr Haak deelde mede, dat de kring Axel (evenals Noord-Beveland) er te gen is. Dhr W. Kakebeeke merkte nog op, dat zulk een regeling vooral soepel moet worden toegepast. De N.C.B. is er voor. Dhr Zwagerman deelde mede, dat de G.B.T.B'. er niet tegen is, maar meent, dat de bevolking er nog niet rijp voor is. S;pr. merkte nog op, dat ook andere dan stamboekstieren zullen worden goedge keurd. De keuring zal heel soepel zijin en vooral een opvoedkundige strekking .hebben. Goede stieren zijn voor Zeeland van groote economische beteekenis. Het voorstel van bet Dagel. Bestuur werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Hierna hield de heer Van Bommel van Vloten zijn lezing over de Londenische Suikerconventie, waarvan wij reeds gis teren verslag gaven. Na deze rede Viaagt de heer Dees den spreker wat er gedacht wordt van den bietenprij's. Kunnen er zich wellicht factoren voordoen waarop nu niet gere kend kan worden? De heer Van Bommel van Vloten antwoordt dat ten aanzien van bot prijsniveau geen voorspellingen zijn te doen. Algemeen wordt verwacht dat de prijs niet boven f 7f 8 zal komen. Van groot belang is het, dat Ehgeland als de grootste verbruiker, de vrije mankt beeft gehouden. Zou dit land zijn grenzen slui ten, en alleen van de Dominions invoe ren, dan zou dat voor ons zeer 'beden kelijk zijln. De heer Vogelvanger vraagt nog wanneer de behandeling van het voor stel der Regeering tot ratificatie van de overeenkomst der Conventie in de Ka mers is te verwachten. De heer Van Bommel van Vloten antwoordt dat dit vermoedelijk wel vóór 1 Jan. zal zijn. Verschillende landen hebben de overeenkomst reeds ge ratificeerd. D'e v 0 0 r z. dankt den spreker harte lijk voor zijn buitengewoon keurige en duidelijke inleiding. Op een vraag van den heer H a r t 0 g over het verschillend gewicht van de zak ken waarin de tarwe aan de G.T.Z. wordt geleverd, waardoor bij levering van bruto voor netto een niet onbelangrijk verschil in kg tarwe kan ontstaan, antwoordt de secretaris, dat deze aangelegenheid in behandeling gegeven zal worden bij bet bestuur van de G.T.Z. Hierna gaat bet Hoofdbestuur over in een vergadering met gesloten deuren. Biggenmerken. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 4 October tot 9 October 1937 bedroeg: 42056 (v.j. 50376). Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 9 October in totaal aange bracht 1.382.583 (v.j. 1.619.841) merken. Bij de beoordeeling dezer cijfers dient niet uit het oog te worden verloren, dat dit jaar 6 pet. minder biggenmerken werden toegekend dan vorig jaar. BOB I y i'.vV* j }'Y v. 1 - - Motorrijder bij botsing gedood. Onder de gemeente Muiden, is gisteravond een motorfiets in volle vaart tegen een personenauto gebotst. Hierbij is de berijder, die zwaar ver minkt werd, vrijwel op slag gedood. Het slachtoffer is de heer Wolter uit Hilver sum. Zijn 20-jarige stiefzoon, die op de duo zat, brak een been en is naar een ziekenhuis vervoerd. Het ongeluk schijnt te zijn gebeurd, doordat de motorrijder op de linkerweg helft hééft gereden. De electrische stroom. Gistermiddag klom de twaalfjarige J. de R. te Vreeswijk in een der pailen van de electrische leiding. Hij' raakte met zijn voeten de leiding, waardoor een stroom van 10.000 volt ging. Een voorbijganger hoorde zijn gekerm en haalde hulp. Bei de beenen van den jongen bleken ver brand te zijin. Het slachtoffer is naar bet ziekenhuis te Utrecht overgebracht, waar beide beenen geamputeerd moeten wor den. Steekpartij teBreda. Reeds op den eersten avond van de kermis te Breda beeft een steekpartij plaats gehad, waarbij twee personen ernstig werden ge wond. Zondagavond laat bevond zich in een café de 22-jarige v. B. uit Oosterhout, die bet anderen bezoekers lastig maakte en daarom door den 24-jarigen kellner van K., eveneens wonende te Oosterhout, uit bet café werd verwijderd. Even la ter keerde bij terug met een geopend knipmes in de hand, waarmede hij; den kellner een diepe steek in den schouder toebracht en vervolgens vluchtte. De ge wonde wist nog het politieposthuis te be reiken, waar bijl bewusteloos neerzeeg. De man werd naar een ziekenhuis overge bracht. Inmiddels hadden eenige burgers een achtervolging van den dader ingezet. Op de haven wist een der achtervolgers, de heer d. L. uit Terheide, den dader bijna te grijpen, doch deze draaide zich om en bracht den heer d. L. met het mes een hevigen steek in het hoofd toe. De heer L. werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. D'e dader sprong in de haven en zwom naar de overzijde, waar hij' zich verborg in een schuit, waar bijl later door de po litie werd gearresteerd. Smokkelen aan de zuid grens. De smokkelhandel aan de Bel- gisch-Nederlandsche grens bloeit nog im mer, al is het dan ook niet meer zoo sterk als voorheen. Het zijn nog steeds margarine en sui ker, welke de hoofdartikelen vormen van den sluikhandel wegens de ruime ver diensten, welke daarop gemaakt kunnen worden. In den laatsten tijd zijn daar bijgeko men spek en vet, welke in België gekocht kunnen worden tegen prijzen, de helft minder dan hier te lande. Tal van aan houdingen wegens smokkelen van levens middelen hebben dan ook plaats. De vorige week werden door de kom miezen van Budel eenige smokkelaars verrast, die 260 kg. Belgische margarine moesten achterlaten. Zondagnacht stie ten de kommiezen van Budel onder Soe- rendonk weder op een troep smokke laars, die tijdig de beenen konden nemen, met achterlating van niet minder dan 280 kg. Belg. margarine. 1 Ergerlijke baldadigheid. Op het Schayerveld te Oss heeft zich een tigerlijk geval van baldadigheid voorge daan. Men heeft zich daar niet ontzien zes arbeiderswoningen zoodanig te ver nielen, dat er slechts nog ruïnes over bleven. Het betrokken bloir van acht wo ningen behoorde in eigendom aan den beer S. te Oss. Het zijn éénverdieps- woningen, zooals men die te Oss veel aantieft. Het Schayerveld was destijds het centrum, waar de Ossche onderwe reld woonde of bijeenkwam. De faam, welke deze straat genoot, was mede oor zaak dat de bewoners verhuisden. De huizen van S. bleven dientengevolge leeg en waren op twee na onbewoond. De 6 vernielde buisjes zijn een treurig monument van de daar beerschende bal dadigheid. Niet alleen zijn alle ruiten in geworpen, doch het vandalisme ging zoo ver dat deuren, ramen en kozijnen wer den weggebroken. Van de vloeren is geen spoor meer te bekennen. Zelfs binnenmu ren en scboorsteenen werden afgebroken. De dakpannen werden gedeeltelijk ver wijderd en de buitenmuren vertoonen groote gaten. Van de schuurtjes, die achter de hui zen stonden, is eveneens weinig overge bleven. Groote brandteKatwijk aan Zee. Te Katwijk aan Zee heeft gisteravond een groote brand gewoed in een complex houten gebouwen aan de Zuidstraat en het Parlevlietslop. De schelpmaalderij van de gebroeders Ouwe band, de opslagplaats en taanderij van den reeder Joban Parlevliet zijn in de aseh gelegd. De zeer aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. Smokkelauto in beslag genomen. Zaterdagmiddag hebben re chercheurs te Rotterdam in een garage een smokkelauto aangetroffen, die er zoo op het eerste gezicht zeer onschuldig uit zag, want de wagen was geladen met steenen. De sternen werden echter ver wijderd en toen kwam men aan een plan ken bodem, waaronder zich een verbor gen laadruimte bevond, Hier vonden de recheroheurs ruim 0000 gesmokkelde gloeilampen on 20.000 boekjes sigarettenpapier. De ohauffeur- eigenaar de 31-jarige B., zijn knechtje do 10-jarige W. en zijn helper de 40-jarige de R., allen woonachtig te Roozendaal, die de smokkelauto in de garage hadden gereden, werden door de politie meegeno men. Bij een verhoor, dat door de politie werd afgenomen, bleek, dat de smokkel waar was bestemd voor den 41-jarigen koopman R. en den 49-jarigen koopman B., wonende te Rotterdam. Ook deze tweo personen werden aangehouden. De man nen zijn op vrije voeten gesteld, doch de auto met smokkelwaar is in beslag geno men. Gebleken is verder, dat de auto op deze wijze voor de zevende maal de grens was gepasseerd. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie CHRISTELIJKE VEREEN. VOOR KOLONISATIE EN EMIGRATIE. Afd. Zeeland. Eenigen tijd geleden is in Nederland een Ghr. Vereen, voor Kolonisatie en Emigratie opgericht. Nu wil ik langs de zen weg mij tot de 'Gbr. bevolking van onze provincie wenden, om baar met do werking en bet doel der vereemging in kennis te stellen. De vereeniging is ge sticht met bet doel, werk te geven aan ben, die door werkloosheid bij de „steun" zijn, en aan menschen, die bier in Neder land te weinig verdienen om er een huis houden van te onderhouden. Het plan is, om met deze lieden naar Zuid-Amerika, naar den staat Argentinië te vertrekken. Er is daar plaats genoeg, want bet is plm. 90 maal zoc groot als Nederland en telt slechts 12 millioen inwoners. Er zijn gind s reeds enkele Hollandsche kolonies en dio menschen hebben daar een goede verdien ste. Nu komen ginds uit alle landen van Europa kolonisten, doch de Nederlanders bobben ze er 'het liefst. Nu zeggen wij: waarom dan hier jaren opjten baantje ge wacht, als er ginds werk genoeg is? Aller eerst komen daar de landarbeiders voor in aanmerking, doch niettemin nemen we iedereen aan, daar ginds toch allen weer opnieuw moeten leeren bet land te bear beiden. We kunnen dus ieder gebruiken. 'tWerk, dat er in Argentinië te verrich ten is, wordt verdeeld in de volgende af- deelingen: Landbouw, tuinbouw, melkerij, en vetweiderij. Er is in Argentinië voor nijvere en arbeidzame, personen een goed bestaan te veroveren, indien zij bereid zijn en in staat, de moeilijkheden der eerste jaren te overwinnen, en over voldoende geldmiddelen de beschikking hebben. Vandaar dat de actie onzer vereeniging er zioh in de allereerste plaats op zal richten de Overheid te bewegen, deze ge legenheid om Nederlanders, die bier geen kans zien door arbeid in bun levenson derhoud te voorzien, in de gelegenheid te stellen bet elders te probeeren. Maar om zoover te komen moeten we menschen hebben, die daar naar toe wil len; vandaar onze oproep aan het Chris telijk publiek: steun onze Vereeniging! Zij is in het belang van geheel Zeeland, ja van géheel Nederland. Laten we niet aar zelen doch aanpakken. God geeft ons bi r een kans, laten wij dan die kans benutten, gebruik de talenten door God u gegeven. 'tWerk wordt in Argentinië veel ge daan met paarden en tractoren. Indien land bevoorbeeld geploegd moet worden, gaat het met 12 of 16 paarden tegelijk. Moet het koren gemaaid worden, dan gaat dit met een maaimachine, tevens dorsch- chine, wanmolen en zakkenvuller. De zak ken ziet men geregeld gevuld opzij vallen. Het zwaarste werk wordt dus gedaan met machines daar de afstanden van de stuk kon land te groot zijn om met de hand te doen. Niettemin zal er wel aangepakt moeten worden, doch met Gods hulp ko men we overal door heen. Hij zal ons de kracht geven om te zaaien en den wasdom om te maaien. Ik hoop, dat ik hiermede velen den weg naar het goede doel gewezen heb en ben gaarne bereid nadere inlichtingen te ver strekken. Koudekerke. D. J. FILÏCS. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Oct.: Meest zwakke wind uit O. richtingen, nevelig tot licht of half bewolkt, waar schijnlijk droog weer koude nachten, overdag weinig verandering in tempera tuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Bureaux Lange V Postrekening 44485 Bijkantoor M I d d e J. J. F A N O Y, Lai Directeur - Hoofdret De „Middolb. Crt." rug op wat wij ondoi gevraagd?" schrevon van don Zondag doo Het is, meent dit zogd als gestold wort door haar daden uiti Gods Woord geen re „Integendeel: wij zi tuigd dat, wannee „positief" noemende landers de orth nigen is óns een zich niet onvo wegblijven (of ergt waardig in het leven gelijke algemeene geldendat da van dit optreden, al de veronderstelde inzichten dezer Net te houden, zeke. niet Korter gezegd: d dunkt ons, dat het kan, en dat men, al ook gaarne ande Natuurlijk kan het Het is geheel overb king van diploma's plicbtsgetiouwe chat den van afdeelings Zondag te misbruiken Eh als men bet dar der met de eischen de wenscben van ning te houden da een dergelijke „al een beginsel huldigt, h Gods Woord in eere niet acceptabel is. ondanks baar „algem karakter, zich toch vrijzinnig standpi Dat is hier de hooft Nu is het natuurlij degenen die den Zont zich méér laten geldt invloed zal blijven, wijst er echter zelf daarvan niet te hl moet koesteren. Imme gelijkheid van same aanwezig, als een mi een minderheid niet bet zaken van princii haar zin kan krijgen. Nu hebben wij er wezen, dat zoo de steld wordt, omdat het niet wat een minderh wat Gods Woord van D'e vraag die de bet sïot van baar welke de taak is van den grondslag van lijke beginselen, is hie Wij hopen daar nat men. De zaak waarom he plaats gaat is, dat 00 van den A.N.W.B. w< dat „algemeen" of „ne tijk identiek blijkt te Sand van gisermiddag 3 u.: 780. Licht op voor fietsen: Woensdag 5 u. 40 min. De T'weede Kamer aanvang gemaakt me handeling van de wets ziening van de Gronc waarschijnlijk dat reed de lezing zal worden bi Gisteren was bet de meene beschouwingen. Nieuwe geziebtspun uit den aard der zaal Bé eerste spieker chant (N.S.B.) verklaa eerste ontwerp door zi; den gesteund. Hij bet tieke partijen in Nedet uitoefenen en de reel hebben beknot. De vo gen tegen revolution woordigers beschouwd' zijn tegen de N.S.B. Uit de rede van (S.D.A.P.) bleek, dat tie nog op hetzelfde s Dij de eerste behandeli tegen illegaal optreden palingen tegen revolt tegenwoordigers acht ongewenscht. De heer de Visser op hetzelfde standpun volgen, dat, als althan chant gelijk heeft, de u tijen de beschermers 2 Naar de beer Joeke

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6