klicht. s. m Onderwijs Gemengd Nieuws. Hoe de T 1 verging. Rechtszaken Telegrammen Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Berichten over onze Adverteerders. Marktberichten D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS jonge onder en met acte hei ser verrichten, a g ontvangen eschonken den ant zooals het aak niet. krant geplaat- .0. zag ik, dat sers een kleine eerden. vrijwillig, on toegepaste kor- ctie doorgaan, bestaat dat op jreikt kan wor- jk als nu ook dat wil dus die voor hun zer kweekelin- en ineen slaan n. a het dan ook Ipende hand te il niet bereikt dedigen m i s - een einde ge- PMERKER. treurt het, dat onder leiding gen zijn open- hier heerscht. meer van het kt voor de be oegde hieraan n het Hoofd- k zoek is. Hij ïat Bruinisse's geregeld door van andere ie kennen, p in stemming t schrijden van luiten en van andere perso- rumoerig ka- iloot de voorz. van stemming dat men met e werken. rk. ac. ds Roscam em te Rotter- ygkerk en D. J. Luiper te Oud- izen te Soera ds Bouwman mans te Beet- te Tienhoven, te Naaldwijk n, J. Koppe t> rk. V. Heerema te uien te Rotter - EEN HONDERDJARIGE. 79 W/7 HH/M9 kwartaal aarne gra in. 3 weekblad lerden. r V. HEPP L, Kampen Het provin- Iderland heeft red. der Ned. •g, vroeger te irzoek tegen 2 •leend wegens ctor in de Se- liversiteit van f Zaterdag is het Diacones overleden ds hij de Ned. ngen. D's Van ningen predi- de gemeenten ien te hebben dagavond ge- ig der Geref. irna door den ïrling de hee- Louwerse, P- ays, en P. B. eren J. Abra- O'rn^e, en L. den heer W. West-Souburg er Ned. Herv. Boogaard, tot i Breel is als De heer P. Vermaas te Goes, mag vandaag zijn honderdsten verjaardag vieren. Het heeft hem aan belangstel ling niet ontbroken. Vele bewoners var. de Piccardtstraat hadden de vlag uitge stoken, terwijl het aantal mondelinge en schriftelijke gelukwenschen zeer 'groot was. De buurtbewoners boden een ge schenk in enveloppe aan. Ocstkapelle. Door B. en W. is de vol gende voordracht opgemaakt voor hoofd der Openbare School: 1. A. C. van D'ijke, hoofd te Hei en Boeicop; 2. G. v. d. Zan- de, onderwijzer te Kloetinge; 3. H. K. van Duivenvoorde, onderw. te O. en W. Sou burg. Rotterdamsche Bankvereeniging voor ettelijke tienduizenden guldens benadeeld. Te Rotterdam is gearresteerd en in ver zekerde bewaring gesteld een eenige ja ren geleden reeds ontslagen sous-chef van de Rotterdamsche Bankvereeniging te Rotterdam, die zich gedurende den laatsten tijd, dat hij in functie was en wel de laatste zes tot zeven jaar, schul dig heeft gemaakt aan verduisteringen op groote schaal ten nadeele van de Rot terdamsche Bankvereeniging. De fraude zou thans ontdekt zijn, om dat de rekeningen van de Robaver en het stadhuis niet overeenstemden. Het betrof naar verluidt voorschotten aan de gemeente. Nader wordt gemeld: Zooals men zich zal herinneren is een tijd geleden ontdekt, dat een ambtenaar van de afdeeling financiën ten stadhuize te Rotterdam belangrijke bedragen heeft verduisterd, welke ambtenaar daarna zelfmoord heeft gepleegd. Naar aanlei ding van deze fraude is een diepgaand onderzoek ingesteld en daarbij is toen aan het licht gekomen, dat de rekening welke de gemeente Rotterdam met de Rotterdamsche Bankvereeniging heeft, niet klopte. De gemeente bleek n.l. vol gens de bescheiden van de bankinstel ling voor een veel grooter bedrag in het krijt te staan, dan uit de boeken van de gemeente viel vast te stellen. Nauwkeu rig is post voor post nagegaan en toen men bij de gemeente als vaststaand kon aannemen, dat hier de boeken geheel in orde waren en dat dus de fout bij de Robaver moest schuilen, werd de directie van de bank gewaarschuwd. Vervolgens is op de Robaver een uitgebreid onder zoek ingesteld en daaruit is gebleken, dat een vroegere sous-chef, zekere P., zich aan ernstige malversaties, ten nadeele van de bank, had schuldig gemaakt. Door een heel samenstel van verkeerde boe kingen en door het eene gat met het andere te stoppen, was hij er in geslaagd hen, die hem moesten controleeren, zand in de oogen te strooien. Toen een paar jaar geleden bleek, dat P. zich aan oneerlijke praktijken schul dig maakte dit betrof toen andere knoeierijen werd hij ontslagen. Zijn voornaamste malversaties zijn toen ech ter niet aan het licht gekomen. De centrale recherche heeft P. aange houden. Na een uitvoerig verhoor is P. opgesloten. Het verduisterde geld is ver dwenen. Burgemeester verdacht van verduistering en omkooping. Het is een al heel weinig alledaagsche zaak, waarmede de Rotterdamsche arron dissementsrechtbank zich heden zal heb ben bezig te houden, meldt de Telegr. Beschuldigd van omkooping en ver duistering, zal de 46-jarige burgemeester van Ouddorp, G. J. F. G. du S. zich heb ben te verantwoorden. Niet minder dan zes feiten zijn hem ten laste gelegd. De dagvaarding vermeldt ten eerste, dat verdachte in Juni 1929 als burgemees ter en hulpofficier van Justitie van den kolenhandelaar T. Tanis Tzn de gelofte zou hebben aangenomen, dat deze bij tot standkoming van een betalingsregeling tusschen Tanis als directeur der N.V. Beurtvaartonderneming Ouddorp en een in zijn dienst staanden schipper, die een bedrag van f700 zou hebben verduisterd, of bij een overeenkomst met de familie van den schipper, Tanis een bedrag van f 100 zou afschrijven van de kolenreke* ning, die de burgemeester bij hem had. In strijd met zijn plicht en dienst zou verdachte hebben nagelaten, een hem mondeling gedane aanklacht wegens verduistering op schrift te stellen en door te zenden aan den Officier van Justitie te Rotterdam. De tweede tenlastelegging vermeldt de totstandkoming van bovenbedoelde af schrijving van honderd gulden na het totstandbrengen van genoemde betalings regeling. Ten derde vermeldt de dagvaarding, dat de burgemeester van 1932 van M. Pijl de gelofte zou hebben aangenomen van ontvangst eener enveloppe met geld, indien Pijl door gunstige inlichtingen en verdere tusschenkomst van den burge meester zou worden benoemd tot filiaal chef eener firma te Ouddorp. De vierde tenlastelegging is het aan nemen eener op 30 April 1932 door H. v. d. Doel aan den burgemeester gedane belofte van kwijtschelding eener rekening van f 60 wegens geleverde dranken, wan neer de burgemeester een bedrag van f 1 zou bijpassen bij de f 25, die v. d. D. beschikbaar had ter voldoening van het per 1 Mei 1932 verschuldigd vergun ningsrecht aan de gemeente. Ten zesde wordt den burgemeester ten laste gelegd, dat hij in het tijdvak van 1 Juli 1930 tot 1 Juli 1936 in zijn functie van burgemeester verschillende gelden zich wederrechtelijk zou hebben toege- eigend. Het vermiste kind te Rotterdam nog zoek. Nog steeds zijn de opsporingen aan den gang naar het sinds Vrijdag ver miste zevenjarige meisje Lyntje Huizer uit Rotterdam. Biji de politie meldde zioh een automo bilist die mededeelde, dat een jongemian hem op een der buitenwegen van Rotter dam had gevraagd of hij een jong meisje wilde meenemen, hetgeen hij echter had geweigerd. Dit nu heeft hij in verband met de vermissing van het meisje Huizer gebracht. Volgens dezen automobilist heeft iemand op genoemden weg hem een toe ken van stoppen gegeven, waaraan hij' voldeed. Daar het reeds donker was, stak hij het 'plafondlampje in zijn wagen aan zoodat het licht viel op den jonge man, die hem bovengenoemd verzoek deed. Het meisje zelf heeft hij niet vol doende kunnen opnemen. Van den jon geman kon hij zich herinneren, dat deze ongeveer twintig jaar was, een vrij on gunstig uiterlijk vertoonde en dat hij' een pilobroek en zwarte schoenen droeg. De man droeg een jockeypet. Hij deed het verzoek om het kind mede te nemen naar Zwijtidrecht, waar zij verder den weg wel kon vinden. Zooals gezegd heeft de automobilist dit verzoek geweigerd en is doorgereden. De politie onderzoekt thans of mogelijk een andere automobilist dit meisje kan hebben medegenomen en of dit dan het vermiste meisje is geweest. Roeiboot omgeslagen. Twee arbeiders verdronken. Drie ar beiders uit het dorp Wartena (gem. Idaarderadeel), werkzaam bij een werk verschaffing, keerden gistermiddag per roeiboot naar hun woningen in het dorp terug. Zij lieten zich sleepen door een motorboot. Plotseling kwam de roeiboot dwars te liggen, waarna het bootje om sloeg en alle drie inzittenden te water geraakten. Een van hen slaagde er in zwemmende den kant te bereiken; de beide anderen, de arbeiders Algra en De Jong, resp. 35 en 40 jaar oud, die niet konden zwemmen, verdronken. Het ongeluk is vermoedelijk toe te schrijven aan de verkeerde wijze waar op de verbinding van de roeiboot met de motorboot was bevestigd. Noodlottig ongeluk. Te En schedé was gistermiddag de dertigjarige schilder H. in de textielfabriek Rigters- bleek aan het werk, toen hij op een ge geven oogenblik te dicht bij een snel ronddraaiende as kwam en gegrepen werd. De man werd verscheidene malen rondgeslingerd en was vrijwel op slag dood. Bloembollen stelen per auto. De politie te Oegstgeest heeft de vorige maand een zekeren J. uit Katwijk aangehouden, die bij een bloemist vier H.L. tulpenbollen van groote waarde te koop aanbood. De adspirant-kooper ver trouwde de zaak niet en waarschuwde de politie, die J. aanhield. Deze gaf voor, de bollen van een hem onbekend persoon te hebben gekocht, maar de politie, die dit niet geloofde, toog op onderzoek uit. Thans eindelijk heeft zij kunnen ontdek ken, dat de bollen afkomstig waren van een bloemist uit Noordwijkerhout. Tege lijkertijd arresteerde de politie den Lei- denaar B., een vriend van J., die beken de zich aan diefstal van bollen te heb ben schuldig gemaakt, doch verklaarde van bovengenoemde partij van vier H.L. niets af te weten. Bij een nieuw verhoor, gaf B. toe, de partij te zamen met J. te hebben ontvreemd. Zij hadden voor verschillende strooptochten, door hen ondernomen, een auto gehuurd, waarmede zij des nachts de bollen weghaalden. Teneinde een eventueel onderzoek te be moeilijken, schakelden zij den kilometer teller van de auto uit. Bovendien „ver gaten" zij de huur van den wagen te betalen. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat zij minstens op zes plaatsen bollen hadden ontvreemd. Tijdens een huiszoeking bij B. kwamen nog verschil lende andere voorwerpen, welke uit ver schillende hotels en café's waren ont vreemd, te voorschijn. Beide mannen zijn thans in het huis van bewaring te 's-Gravenhage ingesloten. Adve rten ti e-colporteur aangehouden. Een advertentie- colporteur heeft te Barneveld eenige win keliers weten te bewegen hem opdrachten te verschaffen voor het plaatsen van ad vertenties in gidsen, welke nooit werden uitgegeven. De advertenties zijn door de winkeliers vooruit (betaald, zoodat de man zic'h aan oplichting schuldig maakte. Thans is de advertentie-colporteur, een zekere M. W., uit Amersfoort, door de po litie aangehouden, waarbij1 hij een volle dige bekentenis heeft afgelegd en hoven- dien verklaarde zioh ook op andere plaat sen aan dezelfde feiten te heblben schuldig gemaakt. Uit een trein gevallen en gedood. Tusschen Ede en De Klomp is een inwoner van Jutphaas uit een van Arnhem 'komenden trein gevallen, en terecht gekomen op de andere rails. Hier is hij door een van den anderen kant komenden trein overreden en geheel ver morzeld. Oorzaak was motordefect of te snel op trekken na de start. Omtrent het ongeluk met de T 1 ver neemt de N.R.G. nog van haar correspon dent te Soeralbaja: - Blijkens een uit Banda ontvangen tele gram van een ooggetuige is het ongeluk met de T 1 Zaterdag in den vroegen och tend geschied. Het eskader had onder den vlootvoogd hij Banda geoefend en zou de oefeningen in de richting Soerabaja voort zetten. Zaterdag bij het dag worden wa ren de schepen uitgevaren, terwijl de vliegtuigen het laatst zouden vertrekken. Omstreeks half zeven in den morgen, even hui ten Neira, hij' den bekenden vul kaan Goenoengd Api, startte de T 1. On middellijk na den start is het vliegtuig in zee gestort. De oorzaak is 'hetzij een mo tordefect, hetzij te snel optrekken na den start. De bemanningen der andere vliegtuigen zagen het ongeluk gebeuren en noodsei nen werden gezonden naar de reeds ver trokken schepen. Direct werden ook de ge zaghebbers en een dokter van Neira ge waarschuwd. De „Sumatra", de „De Ruy- ter", de „Zuiderkruis1" en drie jagers keer den in allerijl terug. Het vliegtuig had toen alleen nog den staart hoven water. Het gelukte de „Zuiderkruis" het wrak boven water te houden en de lijken van 4 inzittenden te bergen. De vijfde inzittende de heer Van Haften, moet in zee zijn ge slingerd. Het vliegtuig was geheel vernield. De dokter consstateerde, dat de inzit tenden onmiddellijk gedood moeten zijn. Het vliegtuig is later gezonken. Het stof felijk overschot van den heer Van Haften is niet gevonden. Het eskader heeft na de plechtige be grafenis te Banda der vier slachtoffers op Zaterdagmiddag de oefeningen voortgezet. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 18 October. De volgende personen waren gedag vaard: A. T., 34 j., klompenmakersknecht te Heinkenszand, wegens diefstal van een rijwielbelastingmerk, toebehoorende aan Gatharina Koens. Eisch 2 mnd. gev.straf, uitspr. 1 mnd. gev,straf. 1. L. V., 28 j,, arbeider, en 2. A. S., 32 j., arbeider beiden te Axel, wegens dief stal van een hoeveelheid aardappelen, toebehoorende aan P. H. Dieleman te Koewacht. Eisch tegen V. 1 mnd. gev.straf voorw. proeftijd 3 j. en f25 of 20 d. k; uitspr. 1 mnd. gev.straf voorw. proeftijd 3 j. en f 15 of 10 d. h. Eisch teg6;) S. 1 mnd. gev.straf, uitspr. 14 d. gev.str. Vrachtauto met 16 paarden er in omgekanteld. EMME'N. Een ongeval dat merkwaar dig goed is afgeloopen is vanmorgen in Emmen gebeurd. In verband met de groote paarden markt te Zuidlaren was er een druk auto verkeer in de richting Groningen. Omstreeks 7 uur naderde een groote vrachtauto van de fa. Jansen uit De- demsvaart geladen met paarden die toe- behooren aan landbouwers uit de ge meente Dalen. In een bocht van den weg te Eïnmen is de levende lading in beweging geko men met bet gevolg dat de wagen om kantelde. De chauffeur en nog twee inzittenden bleven ongedeeld. Het bleek dat 4 paar den verwondingen hadden bekomen, van wie 1 waarschijnlijk doodelijk. De politie stelt een onderzoek in. HEVIGE STRIJD IN CHINA. SJANGHAI. Zoowel de Japansehe als de Ghineesche strijdkrachten werpen van daag al haar troepen in den feilen strijd die woedt ten Z. van de Woesoengkreek, waar de Japanners wederom een poging in het werk stellen, een doorbraak naar Tasjang tot stand te brengen. Ofschoon de Japansehe infanterie ge steund wordt door tanks, vliegtuigen en zwaar geschut, hebben de Ghineezen de ruines van Ketsjiapailoe op den weg naar Tasjang heroverd. Intusschen zijn de Chineesohe troepen tot een tegenaanval overgegaan in den sector van Kiangwan, waarbij zij de spoorlijn Sjanghai-Tasjang overtrokken en terrein wonnen in de richting van het stadscentrum. Men gelooft, dat ieder oogenblik een nieuwe Japansehe poging kan worden verwacht troepen aan land te zetten te Paimoekoe op 45 mijl ten NW. van Sjang hai. De Ghineesche stellingen zijn n.l. door de Japansehe oorlogsschepen fel gebom bardeerd. Bij de eerste nachtraid op Nanking heb ben de Japansehe luchtstrijdkrachten 15 vliegtuigen, die op den grond stonden, be schadigd. De Japansehe luchtmacht heeft ook een bezoek gebracht aan Han'kau, waarbij 29 bombardementstoestellen en 2 vliegtuigen, die op den grond stonden, werden beschadigd. De regeering van Luxemburg afgetreden. LUXEMBURG. De Groothertogin heeft het aftreden van de regeering Bech aan vaard. Het verzoek om ontslag werd in gediend in verband met den uitslag der verkiezingen. De Groothertogin heeft Bech belast met de vorming van een nieuw Mi nisterie. MODERNE VOEDING. „Rauwkost", een woord van dezen tijd; haast een modewoord. Ieder heeft er wel eens van gehoord. Van „vitaminen" ookl Ook zoo'n soort modewoord! Maar buiten den kring van meer ont wikkelden, en van bij de voeding geïnte resseerden uit principiëele of commer- ciëele oorzaak, weet mien van de z.g. „mo derne voeding" niet veel méér af, dan dat het daarbij gaat om het eten van veel wortels, rauwe groenten, vruchten en zoo, maar van het „hoe" en het „waarom" is de groote meerderheid onkundig. E(n toch gaat het hier om zeer belang rijke dingen 1 De woorden „rauwkost", „vitaminen" zijn richtinggevend voor het antwoord op de vraag, welke de beste menschelijke voeding is, in verband met de weten schappelijke onderzoekingen der laatste jaren, en waardoor een geheel ander licht is geworpen op de voedingsleer. Eh het is merkwaardig te constateeren, welke verrassende resultaten de toepas sing dezer nieuwere inzichten brengt. Niet alleen onder de „eters" in het al gemeen hoort men van ingenomenheid ermee gewagen: van verbeterde gezond heid, van verhoogde levenskracht. Maar o,ok in de geneeskundige praktijk, waar de arts de poging der natuur, om door de ziekte heen, tot gezondheid te komen, tracht te ondersteunen, blijkt de „mo derne voeding" een krachtig hulpmiddel te zijn, dat in toenemende mate met suc ces wordt toegepast. Verspreiding van kennis omtrent deze dingen vormt dus een bijdrage tot ver hooging der volksgezondheid en volks kracht. Wie van deze, voor leven en gezondheid zoo belangrijke dingen, wat meer wil we ten, zij verwezen naar een advertentie in „D'e Zeeuw" van j.l. Zaterdag en a.s. Donderdag betreffende een samenkomst in het Schuttershof te Goes, a.s. Vrij dag nam. half drie. MIDDELBURG. Bevallen: G. Nauta- Hagenaars, d.; J. P. Dingemanse-de T'roije, z. Overleden: D. Davidse, 83 j., geh. met M. C. Gideonse; P. J. Kousemaker, 69 j., geh. met J. Bakker. Ondertrouwd: G. Onwijn, 42 j. en M. van Belzen, 37 j. Getrouwd: L. Sturm, 23 j. en G. G. Vermeulf; §2 j. M. C.) GOES, 19 Oct. 1937. Graanmarkt. Goudgerst f 8,25, Haver f 6,40f 6,75, Kook- erwten f 10—f 11, Schokkers f 16f 18, Bruine Boonen f 10—f 12,25, Paardeboo- nen, gedenatureerd f 7,25, Maanzaad f 31,50 Aanvoer klein. Aardappelen: blauwe f 1,90f 2, bonte f 1,90—f 2. Boter per kilo f 1,56, middenprijs per halve kilo f 0,78, winkelprijs f 0,88. 2e soort boerenboter f 0,73. Fabrieksboter f0,88 per pond. Afwijkende boter f 0,60. Eieren per 100 stuks f5, middenprijs per 25 stuks f 1,25, winkelprijs f 6. Eendeneieren f5, Poeleieren f3,50. Noteering van boter- en eierhandela- ren: Boter 70 ct. per pond. Kip- en eend eieren f5, Poeleieren f3, beiden per 100 stuks. GOES, 19 October 1937. V.P.Z. Aanvoer 2335 eieren. Prijs f5,10 per 100 stuks. Kleine f2,80. GOES, 18 October 1937. Druiven: Black Alicante 1620 gulden per 100 K.G. Groenten: Stokprincesseboonen 2122, Roem van Holland 15 Perfectboonen 16, Dubb. Princessen 612, Rentegevers 16, Groene boonen 11, Wagenaarsboonen 10, Kassnijboonen 19, Spruiten 515, Spina zie 89, Tomaten 79, Breekpeen 2, Uien 23, Groene Savoye kool 35, Roode kool 2—3, Witte kool 2, Aardappels 1,103,10 gulden, alles per 100 KG. Bloemkool 2— 13, Kropsla 0,80—1,80, Andijvie ((breed- blad) 0,60—1,60, idem (krul) 2,50-2,60, Komkommers 1,50, Meloenen 8 gulden, al les per 100 stuks. Kroten 24, Wortelen 4, Rapen 4 gulden, alles per 100 bos. Wild: Hazen f 1,30, Eenden 29 ct., beiden er stuk. MIDDELBURG, 18 Oct. Groentenvei- ling. Snijboonen 624, Roem van Hol land 1620, Perfect 18, Spinazie 3^—7, Postelein 1013, Suikerboonen 412, Rentegevers 1424, Spruiten 416, Waspeen 1.5, Dubbele Princessen 10 18, Uien 25.5, Savoyekool 25, Roode- kool 1.52.5, PYei 34 ct., alles per kg.; Peen 2.53.5, Rapen 13, Kroten 13, Selderie 14, Rammenas 12, al les per bos; Bloemkool 213, Andijvie 0.61, Kropsla 0.62.5, Komkommers 1.52 ct., alles per stuk. KRABBE'NDIJKE. Veiling van 15 en 18 Oct. Breekpeen 15 per 1000 kg. Aan voer 79000 kg. SUIKER RUBBER - KOFFIE CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER, RUBBER. KOFFIE. CACAO. KATOEN, ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONPEN. LIVERPOOL NEW YORK, CHICAGO. WINNIPEG. ENZ. DAM 2a Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beurt NU 2. Talal. 30012 Telegramadrau CARLOS-AMSTERDAM jA Agent: L. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. H. V. A. Ned. Ind. Handelsbk. Philips Unilever A. K. U. Amsterd. Rubber Kon. Olie D'eli Mij. 'S'cheepv. Uni 4 pet. Nederland 3 pet. Nederland U. S, Steel Anaconda U. S. Leather B^th. Steel Adj. Ch. Milwaukee Cities Service Intern. Nickel Shell Union Kennecott Radio Car Foundry Tidewater Midcont. Oil General Motors Am. Efcka Am. Water Works Republic Steel Continental Oil vorige koers 436/7 130 324 14234 521/a 219/20 363/4 275 124Va 10134 W-ha 49Vs 23Va 4 417/b 2 l5/ia 3334 13s/ia 283/s 5 34 17Vs llS/l8 1334 29 y< 27V2 834 14 23 heden 417 125 312 13634 47 207 346Vs 274 11734 10134 9613/io 44Vs 2034 334 3634 2iVa 134 31 12Vi» 24Va 434 15 1034 I2V2 27 27 734 IIV2 2034 De scherpe reactie te New-York had hier een flauwe beurs tengevolge; ook voor de lokale fondsen. De groote fond sen, die gisteren ongeveer 10 hooger waren, waren heden circa 20 lager en met uitzondering van de Sumatra tabak ken ontkwam geen enkele afdeeling aan de daling. Toch was er geen groote ver koopdruk, zoodat op het lagere niveau de koersen zich goed konden handhaven en o.a. Kon. Olie, H.V.A. en Philips^ lampen boven openingskoersen kwamen. In de Auibilkaansche hoeken was de stemming rustig en de koersen boven pariteit. Er waren vele kooporders maar meerendeels te laag gelimiteerd. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Oct., 2.30 u. Berlijn 72.60—72.70. Londen 8.968.97. Parijs 6.126.13. Brussel 30.47—30.50. New-York 1.8034—1.8134. Oct. 20 Middelburg, afbraak, de Wilde. 20 Middelburg, Inspan, Terpstra. 20 Wemeldinge, huis en erf, Kram. 20 Wemeldinge, woonhuis', schuur, erf en tuin, Kram. 20 Nieuwdorp, woonhuis, inboedel, Jon kers. 20 Souburg, huizen, Batten. 21 Middelburg, huizen, Batten. 22 Kapelle, bouwland, Jonkers. 25 Kapelle, Woonhuis, Kram. 26 Goes, Schilderijen, de Kok. 27 N.- en St. Joosland, Hofstede, Blau- pot. 27 Heinkenszand, woonhuis en berg plaats, Kram. 27 Middelburg, Hofstede De Eendracht, v. Hoogstraten en Blaupot. 28 's-Heerenhoek, weiland en moes- grond, Hamelynck. 27 Kruiningen, Bouwland, v. Dijke. 28 Wolfaartsdijk, woonhuis met grond, v. Dissel. 28 Wolfaartsdijk, Inboedel, v. Dissel. 28 Ellewoutsdijk, Woonhuis, Kram. 29 Aagtekerke, Hofstede, Loeff.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3