Het vergaan van de T13. Gemengd Nieuws. Het wereldkampioenschap Schaken. Rechtszaken ZUID-BEVELAND, NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Overste De Bruyne en officier-vlieger Vethake ten grave gedragen. Zaterdagmorgen vond te Soerabaija de plechtige teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van overste De Bruyne en de officier-vlieger eerste klasse Vet hake. Hetzelfde ceremonieel werd gevolgd als bij de begrafenis van de overige slacht offers. Langs den weg, welken de droeve stoet ging, stonden honderden belangstellenden. De kisten waren gedekt met de Neder- landsche vlag, waarop de degens, dienst- kruisen, ridderorden en steken van de overledenen. Aan weerszijden van de baar was het vuurpeloton in twee gelederen opgesteld, dat een eerste salvo met vijftig geweren gaf. Daarna werden de kisten naar het graf gedragen, waar de slippen- dragers de vlaggen wegnamen. De marine-commandant, die eerst het woord voerde, begon met te zeggen, dat H. M. de Koningin den wensch te kennen had gegeven Hare deelneming te betuigen aan de nagelaten betrekkingen van allen, die met de T 13 zijn omgekomen. De commandant herinnerde aan de woorden, welke hij den vorigen dag bij de begrafenis van zeven slachtoffers had gesproken. Dit aantal is thans met twee vermeerderd en de geheele bemanning van de T 13 is thans bijeen. Spr. richtte zich vervolgens tot de we duwe van overste De Bruyne. Spreker zeide, dat haar overleden echtgenoot hoog stond aangeschreven als officier, maar dat men ook de grootste achting voor hem had om zijn karaktereigenschappen. Voor hem zou stellig een groote toekomst zijn weggelegd. Hierna sprak de luitenant-ter-zee 'Hen- drikse, commandant van Morokremban- gan. D'eze spreker bracht in herinnering hoe enthousiast De Bruyne zijn nieuwe taak was begonnen en hoe Vethake, met zijn ervaring, van onschatbare waarde was. Een broeder van wijlen De Bruyne sprak een woord van afscheid, de heer Meyer dankte voor de belangstelling als vriend van de familie Vethake. Het verzoek van Valk wordt in handen van B. en W. gesteld ter afdoening, na dat nadere inlichtingen zullen zijn inge wonnen De voorzitter deelt mede, dat inzake de circulaire van den minister betreffen de het kleeding-, schoeisel- en dekking fonds, B. en W. besloten geen inzameling te doen houden. Aangezien de gemeente geen enkele subsidie uit bet Werkloos- heidssubsidiefonds ontvangt, achten zij het ongewenscht om eventueel in de ge meente bijeengebrachte gelden op te zen den om slechts 10 pet. daarvan terug te ontvangen. Indien blijken zal, dat aan kleeding, schoeisel enz. behoefte bestaat en de daarvoor gevoteerde gelden onvol doende zijn, zullen B. en W. een beroep op de medewerking van den Raad doen. Wat betreft de circulaire van den Mi nister over den steun aan kleine boeren, deelt de voorzitter mede, dat er nog te weinig gegevens bekend zijn om hierover een oordeel te kunnen uitspreken. Na deze aangelegenheid te hebben toegelicht, vraagt hij een uitspraak van den Raad of deze in beginsel besluit om ook deze categorie van personen te betrekken in het toekennen van Overheidssteun. Naar zijn meening kan op het oogenblik niet verder worden gegaan. Besluit de Raad hiertoe, dan zullen B. en W. verdere stappen doen. De heer Riemens acht het moeilijk een toezegging te doen; ook de kleine boeren hebben bedrijfssteun gehad evenals de grootere en nu zullen zij nog op een an dere wijze worden geholpen. De heer Hamelink acht het wel wat be zwaarlijk, dat de gemeente uitbreiding aan de steunverleening gaat geven, juist nu de toestanden iets beter worden. De heer Marinissen zou het jammer vinden indien de kleine boeren voortaan niets meer zouden krijgen. Men moet niet vergeten, dat zij thans ook gesteund worden. Weth. Boon wijst er op, dat de kleine boeren van groep G het bard noodig hebben en dat deze groep de gemeente niets kost, terwijl weth. Wondergem er de aandacht op vestigt, dat de gevraagde beginseluitspTaak nog niet wil zeggen, dat de gemeente er aan mee doet. De heer Marinissen stelt voor in prin cipe te besluiten dat de gemeente deel neemt; de heer Vader stelt voor deze aangelegenheid voor nadere gegevens weder in handen van B. en W. te stellen. Het voorstel-Marinissen wordt aange nomen met vier tegen twee stemjmen. (Vader en Hamelink.) Betreffende het voorstel van B. en W. om een verordening vast te stellen voor het in gebruik geven van het gemeente- vergaderlokaal, deelt de voorz. mede, dat bij het bepalen van de prijzen rekening is gehouden met de opmerkingen van de Raadsleden, waarbij algemeen tot uit drukking kwam, dat waar hier uit open bare middelen een gebouw tot stand is gekomen, waarmede het algemeen belang moet worden gediend, de prijzen niet te boog moeten zijn. Zjh.st. wordt de verordening vastge steld. Verschillende bedragen zullen door B. en W. worden bepaald, echter met een minimum van f2,50 per keer voor de heele zaal, f 2 voor de halve zaal, f 7,50 voor bruiloften; voor de bestuurskamer f 1 per keer. Ook is er gelegenheid om abonnementen te nemen. In deze bedra gen zijn vuur en licht begrepen. Voor gebruik na half elf moet extra worden betaald. Naar aanleiding van het verzoek van P. J. Quist om een vergoeding uit de gemeentekas voor de kosten verbonden aan het door zijn twee kinderen bezoeken van de school der Geref. Gem. te Middel burg, welke sohool op een afstand groo- ter dan 4 km van zijn woning is gele gen, stellen B. en W. voor, rekening hou dende mert de financieele omstandigheden van Quist, f 10 per kind per jaar toe te kennen. Na een breede bespreking, waarbijl tot uiting komt, dat men de financieele om standigheden van den aanvrager van dien aard acht, dat tegemoetkoming niet noodig is, wordt het voorstel van B. en W. met vijf tegen één stem (weth. Boon) verworpen. Het voorstel van B. en W. om een straatlantaarn bij te plaatsen in de om geving van perceel A 89 wordt z.h.s. aan genomen. Tenslotte stelt de voorz. namens B. en W. voor de bestaande regeling voor werkverschaffing en steunverleening op enkele punten te wijzigen. Bij toepassing dezer regeling is gebleken dat er zich gevallen voordoen, waarbij werkloozen, die langdurig zonder werk zijn, biji plaat sing in de werkverschaffing weinig in komen hebben. Getracht is een regeling te ontwerpen, welke meer met de behoef ten rekening houdt, zonder dat het be ginsel dat het loon in werkverschaffing lager moet zijln dan in het particuliere bedrijf, wordt prijsgegeven. Het dagloon van f 1,60 is dan ook gehandhaafd, doch in plaats dat de grootte van het gezin richtsnoer is voor het aantal dagen, dat per week mag worden gewerkt, wordt voorgesteld, de regeling zoodanig te wij zigen, dat alle georganiseerde werkloo zen 5 dagen per week in de werkver schaffing kunnen worden geplaatst tegen hetzelfde loon van f 1,60 per dag, waar boven echter een toeslag wordt toegekend waarbij de samenstelling van het gezin als maatstaf is genomlen, n.l. f0,10 per dag p. kind met een maximum van f 0.40 per dag. Eenzelfde systeem wordt voor eventueele steunverleening voorgesteld. B. en W. zijn van oordeel, dat mede in verband met de stijging van de kosten van levensonderhoud de voorgestelde verhooging gewettigd is. De voorzitter deelt voorts mede, dat het, evenals voorheen, de bedoeling is, slechts bij hooge uitzondering steun zal worden verleend; zooveel als mogelijk is, zal werk worden verschaft. De heer Riemens acht over het alge meen de loonen van de landarbeiders te laag; als van f 10 huishuur, ziekenfonds, contributies enz. af is, blijft er feitelijk te weinig over voor levensonderhoud. Hol verheugt hem, dat B. en W. door deze ge wijzigde regeling getracht hebben eenige financieele verbetering aan te brengen De voorzitter verwijst naar de memorie van toelichting op de oorspronkelijke re geling, waarbij B. en W. uitspraken, dat zij, hoewel overtuigd, dat een inkomen van f9 a f 10 per week voor een arbei dersgezin zeker geen weelde is, toch mieenen dat het loon in werkver schaffing lager moet zijn dan in het particulier bedrijif; de prikkel tot werk zoeken moet blijven bestaan. D'eze meening zijn B. en W. nog steeds toegedaan. Door het geven van toeslag hebben zij getracht een oplossing te vin den, welke bevredigend kan werken. De heer Hamelink vindt het verschil tus- schen het weekloon van wel en niet ge organiseerden nog al groot waarop de voorzitter mededeelt, dat zoo goed als iedere werkman georganiseerd is; zij die niets voor een werkloozenkas over heb ben en alles maar op zijn beloop laten, moeten de nadeelige gevolgen dan ook maar gevoelen. Z h.st. wordt de regeling daarna aangenomen. Westkapelle. Uitgaande van het Ned. Bijbelgenootschap Afdeeling Domburg a.o. is alhier in da Ned, Hen'. Kerk Don derdag en Vrijdag j.i. een bij bal tentoon stelling gehouden. Donderdagavond 7 uur werd zij ge opend door Burgem. Jhr Mr de Casern- broot. Hij deelde het een en ander mede uit de geschiedenis van het Bijbelgenoot schap en van het belangrijke werk, dat het in Nederland en in de Koloniën ver richt. Het doel van deze tentoonstelling, aldus spr., was niet alleen om belang stelling voor het Genootschap te wekken, doch ook om contribuanten te winnen. Hopende, dat deze tentoonstelling een groot succes moge zijn, verklaarde spr. deze voor geopend. Daarop sprak Ds Reus een kort woord. Wij worden hier samengebracht door lief de voor den bijbel. Eerste doel van deze tentoonstelling is, dat liefde en eerbied er voor worden aangekweekt. Een deel der tentoonstelling doet ons denken aan het verleden. Dat is vooral de keurige inzending van de Prov. Bibliotheek uit Middelburg, waardoor wij de handschrif ten van den bijbel zien; ook den oor- spronkelijken Nederlandschen bijbel, den Deuxaes bijbel, uit 1637. Dan zien wij ook de prachtige platen-bijbels en uit gaven. Een ander deel der tentoonstelling be paalt ons bij het heden. We zien de vele hedendaagsche uitgaven van het Ned. Bijbelgenootschap. Heel kostbare, in dure leeren banden en heel eenvoudige. Een derde deel, aldus spr., wijst ons ook op werk in de toekomst. We zien een 40-tal uitgaven in Indische talen. Hoeveel soberder zijn die, dan de Nederlandsche. Vaak zijn het maar heel dunne leesboek jes. Indië's bevolking heeft geen bijbel en de inlandsche Christenen roepen er om. Ons land geve aan Indië den Bijbel. Met os hoop, dat deze tentoonstelling ook hiertoe moge medewerken, besloot spr. zijn rede. Nadat de Christelijke Zangvereeniglng onder leiding van den heer Ventevogel, enkele stukken had gezongen, nam Ds Visser uit Domburg het woord, om een overzicht te geven van het tentoongestel de, waarbij spr. bij verschillende ingezon den exemplaren een uitvoerige toelich ting gaf. Daarna werd het aanwezige publiek in de gelegenheid gesteld een rondgang te maken, om de zeer vele oude en nieuwe uitgestalde bijbels te bekijken en te be wonderen. Ook de vele oude bijbels met hun prachtige platen, welwillend door velen uit Westkapelle, Domburg en Aagtekerke voor deze gelegenheid tijdelijk afgestaan, werden met aandacht bekeken. Ook Vrijdag werd door velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om kennis te nemen van de vele en velerlei soort geschriften. 's Avonds hield Ds Oosthoek van Zoute- lande een rede, waarin spr. deed uit komen, dat de bijbel in de eerste plaats het boek zij, dat in elk gezin moet zijn, terwijl spr. ook nog nader aantoonde, welk zegenrijk werk het Bijbelgenoot schap verricht, zoodat het aller steun ver dient. Ds Visser sprak daarop een slotwoord, waarbij hij allen dankte, die hebben medegewerkt tot het welslagen van deze tentoonstelling. lerseke. Mosselverzending. Door de opening van de Parijsche markt is de verzending van mosselen vanuit lerseke nog toegenomen. Ook is de vraag uit Noord-Frankrijk beter geworden. Naar D'uitschland -gaan slechts een 100 ton per week. Dat is veel minder dan voor de devisenbescheinigung. Naar Frankrijk, België en Duitsöhland is de vorige week een 7000 ton wegge gaan. eerste en tweede qualiteit, prijs van f2.25 tot f3 per 100 kg. De aanvoer van mosselzaad van de Waddenzee bedroeg ongeveer 950 ton. Prijs f2 per ton. Ven de Belgische kust werd weer rond 2000 ton aangevoerd. Prijs f 1.75 tot f2. De qualiteit van de Wadden is even mooi als bet Belgische zaad. Aanrijding. Zaterdagmiddag werd de bakkersgezel W. K. alhier, ter wijl 'hij met zijn rijwiel, waarop een kist met brood, aan de zijde van den weg stond te praten, door een vrachtauto, be stuurd door den beer W. B.. aangereden. Hoewel bet rijwiel geheel werd vernield, kwam K. er met den schrik af. Naar we vernemen wordt deze schade door ver zekering gedekt. Wemeldinge. Voor de alhier dezen win ter te houden Moedercursus hebben zich niet minder dan 50 dames aangemeld. Naar we vernemen heeft het be stuur der voetbalverëeniging alhier, aan den Zeéuwschen Korfbalbon d vergunning gegeven om op Zaterdag 23 October a.s. een propaganda-wedstrijd op haar terrein te spelen. Krabbendijke. (Slot Gemeenteraad.) Wethouder de Kok kan verschillende zaken, die de vorige spreker te berde gebracht heeft, met voldoening onderstre pen. De vorige Burgemeester is evenwel nooit tekort geschoten in openhartigheid. Voor wat betreft het incident bij' de behandeling van de begrooting onder den vorigen Burgemeester, vraag spreker thans aanteekening, dat hij onder pro test stemde vóór de bekende posten. De voorzitter dankt voor de persoonlijke woorden. Hij: hoopt het vertrouwen niet te beschamen. Voor wat de landarbeiders plaatsjes betreft, merkt de voorzitter op, dat verschillende personen denken, dat zij geheel hun verplichtingen kunnen los laten. Hij 'geeft de verzekering van het belang van de pachters en de vereeniging zoo goed mogelijk behartigd zal worden. Ook samentrekken van akkers heeft de aandacht. Het onderwijs zal op gelijke wijze behandeld worden. Spreker wijst evenwel op de groote noodzakelijkheid een zoo zuinig mogelijk beheer te voeren. De heer van Houdt dringt er op aan, dat de bestellingen voor de gemeente van druk- en bindwerk, zoonoodig bij boek handelaren in deze gemeente geschieden zal. De voorzitter antwoordt, dat dit zooveel mogelijk in deze gemeente geschieden zal. De heer Vogelaar merkt op, dat hij het stukje grond tegenover de Geref. Kerk graag verbeterd zou zien. De voorzitter doet toezegging, dat het trottoir ter plaat se zal worden doorgetrokken. De heer van Houdt zegt, gehoord te hebben, dat de nieuwe havenbeschoeiing niet voldoet, en vraagt of dit juist is. Hierop antwoordt de voorzitter, dat deskundigen de havenbeschoeiing in zeer goeden staat bevonden hebben. Dhr van Houdt zegt, dat de steenen reeds verzakt zijn. De voorzitter antwoordt, dat dit niet abnormaal is. De oorzaak hiervan ligt in de opvoering van grond tusschen de be schoeiing. Het 'kan door de havenmees ter verholpen worden. Dhr Van Houdt vindt het jammer, dat er zoo weinig gebruik van de haven ge maakt wordt. De vooriztter stemt hiermee in. Het doet B. en W. eveneens leed. Dhr Nagelkerke vraagt of de spaar regeling voor werkloozen ook in deze ge meente zal worden toegepast. De voorzit ter zegt, dat B. en W. hieraan zullen mee werken. Dhr Vogelaar informeert naar de col- lecte, die dan ten behoeve van die spaar regeling zal worden gehouden. De voorzitter merkt op, dat dit een teer punt is. Slechts 10 pet. komt ten bate van de eigen gemeente en de rest wordt in het daarvoor gevormde fonds gestort. De datum 1 November is zeer nadeelig voor deze gemeente, De gewone dienst wordt z. h. st. vastge steld op een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 79.180,05 met een post voor onvoor ziene uitgaven van f 7809,31. De kapitaal- dienst in ontvang op f 244,30 en in uitgaaf op f 3744,30, aldus een nadeelig slot van f1330. Zonder hoofdelijke stemming wordt het bedrag per leerling voor gewoon lager onderwijs voor 1938, bedoeld in art. 55 bis der Lager Onderwijswet 1920 dat be schikbaar wordt gesteld, vastgesteld op f 10,34, waaronder is begrepen een be drag wegens kosten van instandhouding, van f 1,06 per leerling. Eveneens worden z. h. st. B. en W. ge machtigd tot aanstelling op arbeidscon tract van dhr A. Wabeke als controleur der steunverleening voor het seizoen 1937 —il938. Daarna sluit de voorzitter de vergade ring. Voetbal. Goes. Zaterdag speelde de „Goesche Boys" een voetbalwedstrijd tegen „Robur" uit Goes. Dó Boys wisten dezen wedstrijd met 43 te winnen. Wemeldinge. Voetbaluitslag van Zater dag: Wemeldinge JunioresH.B.S. Goes 3—6. Colijns plaat. Donderdagavond had in de zaal boven de Bewaarschool een bij eenkomst plaats van de Herv. Gemeente, waarin de heer Kieft, zendeling van het Babozendingsterrein op Nieuw-Guinea, waarvoor de classis Goeis der Herv. Kerk arbeidt aan haar werd voorgesteld. Na mens de gemeente heette Ds M. Bons hem hartelijk welkom.. Z. Eerw. sprak den hartelijken wensch uit, dat de volgende periode, die dhr en mevT. Kieft in Indië gaan doorbrengen, even gezegend zal zijn als de voorbijge gane. Dhr Kieft verkreeg hierna het woord en toonde aan de hand van tal van re cente voorbeelden hoe het Evangelie in enkele tientallen jaren tijds ingang heeft gevonden in de harten der Papoea's, wat tot uiting komt in de bevrijding van hun angst, in veler blijmoedige overgave aan den Heiland, en in duidelijke veranderin gen, die ook op maatschappelijk, sociaal en ander terrein is doorgedrongen. Aan de hand van ruim 80 lantaarnplaten werd een en ander verduidelijkt. Kortgene. Ernstig ongeluk. Za terdagmiddag i© er op de haven alhier een ernstig ongeluk gebeurd. Op een ledige bietenwagen stonden G. v. d. Berge en Jac. Wiskerke Pzn., resp. afkomstig uit Kortgene en Colijnsplaat. De bieten wagen stond stil op 'bet haven terrein. Plotseling deden de paarden een paar stappen, waardoor bovengenoemde personen hun evenwicht verloren. J. W. kwam op één der paarden terecht. Dit was zijn geluk, want 'hij kwam er zon der nadeelige gevolgen af. G. v. d. B. was echter met zijn hoofd op een ijzeren pen terecht gekomen. Hij' viel tus schen den wagen en de paarden in. De ongelukkige was aan het oor en het 'hoofd gewond. Hij bloedde hevig uit het oor, en verloor later het bewustzijn. Dr Gelder man constateerde een zware hersen schudding. 's Zondagsmorgens keerde het bewustzijn terug, maar de toestand was toch nog zeer ernstig. Hoek. Gemeenteraad. Vrijdag kwam de gemeenteraad in voltallige ver gadering bijeen. Er was o.a. een verzoek van de K.N.A.C. tot verlaging van de personeele belasting naar den vijfden grondslag. Het voorstel van B. en W. om hierop afwijzend te beschikken, werd met 1 st. tegen aangenomen. Een voor stel van B. en W. om toe te treden tot da Fraude-Onderlinge voor Gemeenten wordt zonder hoofdelijke stemming even eens aangenomen. Hoofdschotel voor deze vergadering was het benoemen van een gemeentewerkman en grafdelver. Iets heel gewoons, maar voor dit dorp met zijn eigenaardige po litieke verhoudingen] wel iets, dat de gemoederen, zelfs van vroede vaderen, in beweging brengt. B. en W. hadden dan ook schijnbaar niet den moed gehad uit de 24 sollicitan ten een voordracht op te maken. Bij eerste stemming verkregen de hee- ren Joz. de Kraker en H. Meertens J.Azn, ieder 3 stemmen, terwijl er één blanco briefje was. Daar de heer Joz. de Kraker zelf deel uitmaakt van den Raad en de heer J. A. Meertens, naaste familie is van den heer H. Meertens, verzocht de voorzitter dezen heeren zich van stem ming te onthouden. Uitslag was nu H. Meertens J.Azn 3 st. en 2 op den heer Joz. de Kraker. Aan de spanning was een eind gekomen en de „regeeringspartij" had een echec geleden. Uit rijdenden trein ge stapt. Gistermiddag zette het lokaal treintje van Baarn naar Utrecht zich, na aan de stopplaats Nieuweweg gestopt te hebben, weer in beweging, toen de 63- jarige HL P. nog wilde uitstappen. De man viel en kwam onder den trein te recht. Hoewel deze spoedig tot stilstand werd gebracht, kon niet worden voorko men, dat het linkerbeen even onder de knieschijf werd 'afgereden. De man is naar de rijksklinieken te Utrecht ver voerd. Oplichter die leefde op kosten der liefdadigheid. Dr Aljechln wint de zesde partij, Snetbevochten zege op onzen landgenoot. Zaterdag was Haarlem het terrein van den strijd. Er was zeer veel belang stelling. Onze landgenoot Dr Euwe toon de zich zeer onzeker en gaf Aljechin dc kans een krachtigen aanval te ontwikke len, die wel tot een positieve overwin ning leiden moest. De stand is thans; dr Aljechin 3, dr Euwe 3. Het verloop van de partij' was als volgt- Wit: dr Aljeohin. Zwart: dr Euwe 1. d2d4 d7d5 2. c2c4 o7c6 3. Pblc3 döXc4 4. e2e4 e7e5 5. LflXc4 e5Xd4 6. Pgl—f3 b7b5 7. Pc3Xbö Lc8a6 8. Ddl—b3 Dd8e7 9. 0—0 La6Xb5 10. Lc4Xb5 Pg8—f0 11. Lb5c4 Pb8d7 12. Pf3Xd4 Ta8b8 13. Db3c2 De7c5 14. Pd4f5 Pd7—e5 15. Lel—f4 Pf6—h5 16. Lc4Xf7t Ke8Xf7 17. Do2Xc5 Lf8Xc5 18. Lf4Xe5 Th8b5 19. Le5d6 Lc5bQ 20. b2b4 Th 8d8 21. Tal—dl c6c5 22. b4Xc5 Lb6Xc5 23. Tdl—d5. Zwart geeft op. De politie te Vogelensang is er Zaterdag 1.1. in geslaagd de hand te leggen op een reeds lang gezocht individu. Meer da.; een jaar lang maakte dit heerschap er zijh werk van om voor een liefdadige in stelling te colporteeren en de baten voor zichzelf aan te wenden. Zaterdagmorgen vervoegde zich aan de r.k. pastorie een als heer gekleed person die voorgaf N. P. de Waayer te heeten en te oolporteeren voor de r.k. vereenigir „Pro Juventute", gevestigd te 'sGraven- hage. Ten overvloede toonde hij zijn vi sitekaart met bet stempel dezer vereen ging. De pastoor, de Zeereerw. heer F. K. Terra, was echter reeds gewaarschuwd voor de practijiken van den man en was dus op zijln hoede. Dank zij zijn oplet tendheid is men er eindelijk in geslaagd, den dader te snappen. Zoodra de pastoer bemerkte met wien bij te doen bad, en waarvoor bet was, waarschuwde hij 1 - lefonisch de politie, die onmiddellijk ter plaatse verscheen en den man aanbiel Bij fouilleering kwam een kwitantie- boekje te voorschijn waaruit reeds een honderdtal kwitanties waren gescheurd, waarbij verschillende met hooge bedra gen. De dader scheen het speciaal voor zien te hebben op de r.k. pastorieën. Ronselaar aangehou den. Zaterdagavond heeft de politie te Amersfoort aangehouden den 22-jarig-n W. v. A., bouwkundig teekenaar, die op dat oogenblik bezig was jongelui te ron selen voor bet Spaansohe regeeringsle- ger. Van A. is een bekend lid der Comm. Partij Holland. Cassatie. Door M. M. V., huis r. J. L. T., 39 j., winkelierster te Goes, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 8 October 1.1. waarbij zij wegens het uitstallen van groenten en fruit in kisten, op het trottoir voor haar winkel in hooger beroep is veroor deeld tot f 1 of 1 d. h. Hooger beroep. D'oor P. J. van Hi., 18 j., werkman te Goes is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter, waarbij hij we gens diefstal is veroordeeld tot 2 maan den gev.straf. Door J. F. W., 28 j., koopman te Goes, is hooger beroep aangeteekend te gen bet vonnis der Rechtbank van 8 Oct. 1.1., waarbij hij wegens diefstal en heling is veroordeeld tot 1 mnd. gev.straf. Idem door G. van E., 19 j., zonder be roep, te Goes tegen het vonnis der Recht bank waarbij' hij wegens diefstal en be ling is veroordeeld tot 14 d. gev.straf. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 19 Oct.: Zwakke tot matige veranderlijke wind, nevelig tot licht bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 777. Licht op voor fietsen: Dinsdag 5 u. 42 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6