De spanning in de Vrijheidsbond Het vaccinatievraagstuk. Laatste Berichten Alvorens o<ver te gaan tot behandeling jj\ 1 li] rTTTBBf WALCHEREN. MIDDELBURG. ZONDER PRIJSVERH00GING THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. de heer M. uit Hatteiperbroek. Vermoede lijk heeft de motorrijder zich pas op het laatste oogen'blik gerealiseerd, dat de rijksweg een voorrangsweg is. Hij remde dan ook, bij het naderen van de auto, zeer krachtig, doch kwam te slingeren, terwijl, tegelijkertijd de voorband sprong. Het gevolg was, dat de 20-jarige wiel rijder V. uit het Loo (gem. Oldebroek), die voor de naderende auto reed, door den motorrijder in de flank werd aangereden. Vervolgens kwam de motor in botsing met de auto, waarna het voertuig tegen een boom tot stilstand kwam. De wielrijder werd hoogst ernstig gewond en is in het ziekenhuis, waarheen 'hij was overge bracht, korten tijd na het ongeluk overle den. De motorrijder v. d. G., die even eens ernstige verwondingen had opgeloo- pen, is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. In de auto zat behalve de be stuurder nog een persoon. Beiden werden licht gewond, evenals de duorijder. Zij konden, na ter plaatse verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Inbrekers hebben pech! Pech hebben de Hotterdamsche inbrekers 'Öehad bij' hun Zaterdagavondsche in braak in de woning van de familie J. V. aan den Ouddorpweg te Rotterdam, want toen zij, na zich in de keuken te goed te hebben gedaan aan 't maaltje peren blijk baar in hun werk zijn gestoord, hebben zij overhaast de vluoht genomen, slechts met medeneming van een aantal uit de slaapkamer afkomstige sieraden, terwijl zij een juweelenkistje waarin voor f2500 aan paarlen, diamanten en andere luxe .voorwerpen was opgeborgen, over het hoofd hebben gezien. Inbraak te 's Grave n- z a n d e. Te 's Gravenzande Is Zaterdag nacht ingebroken in het kantoor van de fa. J. v. d. Hout. Via een tuin aan de achterzijde van het gebouw wisten de da ders in het kantoor te komen, waarvan een ruit werd geforceerd. In het kantoor bevonden zich twee brandkasten, waar van er een geheel werd opengesneden. E'en in de kast staand geldkistje, waar slechts f 60 aan geld in zat, werd mee genomen. Het is later ledig teruggevon den. Voorts werd een bureau openge maakt, waaruit eenig geld en postzegels worden vermist. De politie heeft gecon stateerd, dat hier „vaklieden" aan het werk zijln geweest. Schipper verdronken. Bij Loenersloot is Zaterdag de 67-jarige schipper Herwijnen te water geraakt en verdronken. Een meisje vermist te Rot terdam. Te Rotterdam wordt vermist de 7-jarige Lijntje Huiser. De resultaten van het onderzoek wettigen meer en meer het vermoeden, dat hier een misdrijf in het spel is. De meisjes, met wie zij heeft gespeeld, Het hoofdbestuur gehandhaafd. Radicale voorstellen afgewezen. De crisis bezworen. Zaterdag werd te Utrecht een zeer druk 'bezochte vergadering van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" gehou den. Uit wat sommige liberale bladen over dit congres hadden geschreven, kreeg men den indruk, dat het er geweldig spaken zou. De M i d d e 1 b. C r t. b.v, heeft niet op gehouden te betoogen, dat er voor den Vrijheidsbond maar één weg is om tot verbetering van den toestand te komen „Het hoofdbestuur van den Vrijheids bond In zijn geheel tot onherroepelijk af treden te nopen, en met name den partij voorzitter te beduiden, dait hij den te on zaliger ure overgiemomen, doch nimmer met de noodigie kracht gehanteerde, moker des gezag® voorgoed aan before handen zal hebben toe te vertrouwen." Het is echter, naar de T e l e g r. mee deelt, nogal meegevallen. Het Hoofdbestuur had al van te voren verklaard, dat het niet bereid was te vol doen aan den van sommige kanten ge stelde eisch, om zijn mandaat ter 'be schikking te stellen. In een aan de afdeelingen gezonden nota heeft het verklaard, dat als grond slag voor de sociaal-economische poli tiek een kort positief liberaal program op gesteld dient te worden, dat door den ge middelden kiezer begrepen kan worden en bij 'het kiezersvolk het begrip van wat het liberalisme wil, zou kunnen herstel len). Het hoofdbestuur wenschte dit pro gramma te fundeeren op deze drie pun ten le. een economische politiek, die steeds weer den nadruk legt op de persoonlijke krachten, die de werkelijke waarde vormen in het bedrijfsleven dat in den tegenwoordigen tijd welvaart scheppen kan, veel grooter dan ooit het geval is geweest; 2e. een breede sociale poli tiek, die in de eerste plaats gericht is op den opbouw van een krachtige, goed- gehuisveste bevolking, waaruit vooral de goede krachten ook uit de onderste lagen ontwikkelingsmogelijkheid krijgen en ge steund worden; 3e. het aangeven van maatregelen, wel ke kunnen leiden tot een zoo groot moge lijke bestaanszekerheid voor ons .volk en tot tempering van conjunctuurschomme lingen. vertellen, dat Lijntje is meegegaan met een man, die haar achter op zijn fiets had gezet. Verschillende buren wisten te vertel len, dat er den laatsten tijd geregeld een man in de buurt is geweest, die aan tal van kinderen snoepcenten heeft gegeven. De politie weet wel, wie deze man is. Naar hem wordt een uitgebreid -onderzoek ingesteld. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Twee schuren te Bergen op Zoom in asch gelegd. Vrijdag middag is brand uitgebroken in de schuur gelegen achter de woning van den heer J. Nuyts, wonende in de Borgvlietsche dreef te Bergen op Zoom. Daar er nie mand thuis was, werd het vuur pas be merkt, toen het reeds een vrij grooten omvang had aangenomen. De vlammen vonden gretig voedsel in het in de schuur aanwezige hooi en stroo, met het gevolg, dat het gebouw spoedig in lichte laaie stond. Het duurde niet lang of de vlammen deelden zich ook mede aan de schuur van den heer Kools en ook deze schuur was weldra een prooi der vlammen. Naast den voorraad hooi, stroo en aard appelen zijn ook verschillende landbouw werktuigen en eenige konijnen verloren gegaan. Oplichter die in een ge huurde auto het land afreis de. Ongeveer, veertien dagen geleden huurde iemand bij den garagehouder Z. te Oegstgeest voor eenige dagen een per sonen-auto. Toen bedoelde persoon onge veer een week op stap was, kwam er bij de politie te Oegstgeest telefonisch be richt van de politie uit Amersfoort, met het verzoek eens te willen nagaan bij den garagehouder Z., wie de huurder van de auto kon zijn, aangezien de be stuurder daarvan vermoedelijk een groot aantal vloerkleeden enz., ter waarde van vijf k zeshonderd gulden had verduis terd. Een gedeelte van deze kleeden was reeds te Den Helder in beslag genomen. De leverancier had n.l. letter en num mer van den kooper opgenomen. De garagehouder Z. had evenwel den naam van den kooper niet genoteerd, zoodat men de politie uit Amersfoort moest teleurstellen. Maar de huurder van de auto was echter zoo beleefd, zich van tijd tot tijd telefonisch met den garage houder Z. in verbinding te stellen, waar bij hij dan mededeelde, dat hij de auto nog een paar dagen langer onder zich zou houden dan was afgesproken. In- tusschen kon hij rustig doorgaan met deze auto zijn practijken voort te zetten. Zondag kreeg de Oegstgeestsche politie opnieuw een dergelijk telefonisch ver zoek, ditmaal van de politie uit 's Her togenbosch, deze deelde mede, dat een haar onbekend persoon een auto te koop had aangeboden, hetgeen haar, gezien der oriënteeringsvoorstellen van het hoofdbestuur werden eenige moties aan de orde gesteld, welke betrekking hebben op 'het be is'tuurs beleid. Een dezer moties was nogal scherp gesteld. Zij. was van de afdeeling B u s s u im, houdende verzoek aan de hoofdbestuursleden hun mandaat dadelijk in 'handen der alge- meene vergadering te stellen. In deze motie zag het hoofdbestuur een zekere uiting van wantrouwen, waarna de af deeling haar introk. De afdeeling Utrecht kwam met een meer zakelijke resolutie, waarin de alge- meene vergadering uitgenoodigd werd een commissie te benoemen, tot taak hebben de vóór 1 Januari 1938 voorstellen in te dienen, die steunende op de beginsel verklaring van de partij ten doel 'die nen te hebben de partij-organisatie te herzien. Dan was er nog een voorstel van Rot terdam, ook belichaamd in een motie en wel om een commissie te laten benoe men, welke een onderzoek zou moeten in stellen naar de maatregelen, welke ge troffen moeten worden om de voorwaar den te scheppen, waaronder de partij) op nieuw tot bloei kan komen. De thans in het hoofdbestuur zitting hebbende leden zouden hun zetels ter be schikking van de partij moeten stellen oip den dag voorafgaande aan een te houden algemeene vergadering. Op deze vergade ring zou dan een nieuw hoofdbestuur ge kozen moeten worden, waartoe de- thans zitting hebbende en dan aftredende leden van het hoofdbestuur terstond herkies baar zouden zijn. Deze laatste motie werd door Arnhem geamendeerd in dien zin, dat e 1 'k e zin speling op een aftreden van het hoofdbestuur werd geëlimi neerd. Deze moties werden door bet hoofdbe stuur afgewezen. Het resultaat van de gevoerde bespre kingen was, dat het volgende voorstel van het hoofdbestuur werd aanvaard Er zal een oommissie worden benoemd, welke een onderzoek zal instellen naar de maatregelen, welke naar haar meening getroffen moeten worden, zoowel ten aan zien van de staatkundige positie der par tij, ails ten aanzien van haar externe or ganisatie. De resultaten van dat onder zoek, vergezeld van voorstellen, zullen neergelegd worden in een zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 1 Januari '38 ingereedheid te brengen rapport. Dit rap port zal terstond ter kennis gebracht wor den van het hoofdbestuur, de centrales en de afdeelingen. De „radicalisten", die hadden aange kondigd, 'dat als „een radicale ingreep" achterwege bleef de zaak kapot zou gaan, hebben dus een besliste nederlaag ge leden. den lagen prijs, verdacht voorkwam. Het toeval wilde, dat deze persoon de op lichter uit Amersfoort bleek te zijn. On middellijk verzocht de burgemeester van Oegstgeest aanhouding van den verkoo- per en inbeslagname van de auto, aan welk verzoek direct gevolg werd gegeven, zoodat de man na enkele uren achter slot en grendel zat. Het hleek te zijn een kermisreiziger, zekere G., afkomstig uit Deil. Hij is ter beschikking van de Amers- foortsche politie gesteld. Gebleken is, dat ook de politie uit Utrecht en Zeist nog een appeltje met hem heeft te schillen, eveneens wegens oplichting. Oude'man verdronken. Zaterdag is te Wijlnbergen uit den Ouden LTssel het lijk opgehaald van den 68-ja rigen R. uit Oosselt. De man leed sinds eenigen tij'd aan vlagen van verstands verbijstering, waarvan hij thans vermoe delijk het slachtoffer is geworden. NIEUWE POLITIEKE BEWEGING. De nieuwste politieke partij, die luistert naar den naam „Nederlandsche Natio nalistische Beweging" deelt in een circu laire mede, dat zij niet van plan is haar concurrent de N. S. B. te bestrijden. Omtrent de leiding wordt het volgende meegedeeld: „Onze beweging zal haar leider kiezen, daar de oprichters de meening zijn toe gedaan dat een leider zich niet als zoo danig kan opwerpen, doch uit de bewe ging zelf komen moet. De leider zal echter niet als een dicta tor kunnen optreden, daar hij alleen de besluiten van een Directorium zal moe ten uitvoeren. De leiding der beweging zal dan ook in hoofdzaak berusten bij een Directo rium, bestaande uit 5 leden of meer der beweging, al naar gelang dit noodig zal geoordeeld worden, en welke ieder op bun gebied ter zake deskundig zullen zijn. Hoofdbestuur Zeeuwsche Landbouw Mij. Hedenmiddag vergaderde in „De Prins van Oranje" te Goes het Hoofdbestuur der Z.L.M. De voorzitter, de heer Mr P. D i e 1 e- m a n, deed de volgende mededeelingen: De K r i n g t e n t o o n s t e 11 i n g op S c h ou w e n-D u i.v el an d is dezen zomer uitnemend geslaagd. Toepassing Iandbouwuit- voerwet op fijne zaden. Het Dag. Bestuur was van oordeel, dat het voor hands geen aanbeveling verdient de be palingen van de Landbouwuitvoerwet van toepassing .te verklaren op fijne zaden zooals karwij, blauwmaanzaad, mosterdzaad, enz. Daartoe dient slechts te worden overgegaan indien door een on- gecontroleerden uitvoer van deze zaden de goede naam van ons land op dit ge bied schade zou lijden. Vereeniging ter bestrijding van de rundertubercu1ose en van andere veeziekten. Op ini tiatief van de Z.L.M. werd op 18 Septem ber j.l. opgericht de Vereeniging ter be strijding van de rundertuberculose en van andere veeziekten in Zeeland. Oprichters van deze vereeniging zijn de Z.L.M., de Chr. Boerenbond in W.-Z.-Vlaanderen, de L.T.B. te Haarlem en de Brabantsche Zuivelbond. De rundveetuberculose zal worden be streden geheel volgens het z.g. rijks- systeem. Invoer van Deensch vleesch. Krachtig is via het K.N.L.C. geprotesteerd tegen den invoer van Deensch vleesch. Ook al beteeksnt de Invoer van Deensch vleesch slechts een procent vaa de vleeschconsumptie in Nederland en heeft gelukkigerwijze den invoer tot nu toe geen nadeelige gevolgen opgeleverd voor de vleeschmarkt, toch dient alles in het werk te worden gesteld om herhaling van een experiment als de invoer van buiten- landsch vleesch te voorkomen. Richtprijs koolzaad. Het Dag. Bestuur verzoekt het K.N.L.C. stappen te doen, opdat ook voor den richtprijs van koolzaad, oogst 1937 de verhoogde pro ductiekosten als gevolg van de devalu atie in aanmerking zullen worden ge nomen, zooals ook b.v. de tarwerichtprijs heeft plaats gevonden. Ontwerp landbouworde- ningswet. Het Dagelij ksch Bestuur heeft zich uitgesproken tegen het ont- werp-landbouwordeningswet. Het ontwerp opende volgens de meening van het Da- gelijksch Bestuur geen perspectieven, die kunnen leiden toteen betere belooning van den landbouwarbeid, vergeleken met die in overige bedrijven. Voorts was het Dagelijksch Bestuur van oordeel, dat het ontwerp teveel was ingesteld op dezen crisistijd. Het Dagelijksch Bestuur verzocht het K.N.LC. een kleine commissie van des kundigen in te stellen ter bestudeering van het vraagstuk der ordening in den landbouw. Instituut voor onderzoek van de verwerking van fruit en groenten. Het Dag. Bestuur be sloot dit onderzoek, dat voor de Zeeuw sche fruitteelt van het grootste belang is, financiëel te steunen. Afdeeling Tuinbouw der Z. L. M. De Tuinbouwcommissie der Z.L.M. werd gereorganiseerd en omgezet in een afdeeling Tuinbouw der Z.L.M. Tot voorzitter van de afdeeling Tuin bouw werd benoemd de heer H. van Toledo te Haamstede en tot secretaris de heer M. Wattel te Middelburg. Postbestelling ten platte land e. Het Dagelijksch Bestuur stelde een onderzoek in naar de postbestelling ten plattelande en verzocht het K.N.L.C. stappen te doen om ook voor het platte land een tweede postbestelling te ver krijgen, opdat aan deze achterstelling van het platteland een einde komt. Waardeering Zeeuwsche tar- w e. Het Dag. Bestuur heeft zich met een adres tot de Nederlandsche Tarwe- Centrale gewend, waarin wordt aange drongen op een hoogere waardeering van de Zeeuwsche tarwe. Het prijsverschil tusschen de verschillende kwaliteiten tar we was volgens de meening van het Dag. Bestuur voor het in werking treden aanzienlijk grooter dan thans het geval is. Het Bestuur van de N.T.C. is echter van meening, dat bij het prijsverschil dat thans tegenwoordig voor T.C.-tarwe kan worden bedongen, een verschil van f 0,35 per 100 K.G. tusschen de kwaliteiten A, B en C gerechtvaardigd is. Afschaffing strijkgeld. Bij het K.N.L.C. is een voorstel aanhangig ge maakt om te komen tot afschaffing van het z.g. strijkgeld bij verkoopingen van hofsteden en grond. Volgens de meening van het Dag. Bestuur geeft het strijk geld in bepaalde gevallen aanleiding tot mistoestanden, terwijl de splitsing van bedrijven er door in de hand wordt ge werkt Ook in die deelen van onze pro vincie waar het strijkgeld niet bestaat, komen bij de verkoopingen de gronden evenzeer aan hun waarde. Stichting Zeeuwsche Grond- ve rbeterlngs-Maatschappij. Op initiatief van de Z.L.M. is opgericht de stichting „Zeeuwsche Qrondverbete- rings-Maatschappij Oprichters van deze Stichting zijn: de Z.L.M., de Provincie Zeeland, de gemeen ten Vlissingen, Middelburg, Goes, Zierik- zee en Tholen, de afd. Zeeland van de Ver. van Nederl. Gemeenten, de N.C.B., de C.B.T.B., de L.T.B., de Chr. Boerenbond in Z.-Vlaanderen (W.D.), de Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond, en de drie landarbeidersbonden. Prijsregeling aardappelen. Het Dag. Bestuur sprak zich uit voor het behoud van de aardappelregeling zooals deze ook voor oogst 1937 gold. Het werd ongewenscht geacht de regeling thans weer opnieuw te wijzigen, al ware een hoogere denaturatietoeslag in het bijzon der voor de rassen Zeeuwsche Blauwe en Zeeuwsche Bonte zeer noodzakelijk. Rundveeteeltregeling 193 8. Het Dag. Bestuur besloot, alvorens zijn standpunt ten aanzien van de rundvee teeltregeling 1938 definitief te bepalen, het rapport af te wachten van de Com missie, die door de 3 C.L.O. en de F.N.Z. is ingesteld ter bestudeering van dit vraagstuk. Wel is het Dag. Bestuur van oordeel, dat uitbreiding van het aantal kalver- schetsen voor het jaar 1938 in elk geval gewenscht is. Gladheid van Rijkswegen. Naar aanleiding van ingekomen klachten over de gladheid van het wegdek van bepaalde Rijkswegen, waarvan vooral de paardentractie bezwaren ondervindt^ be sloot het Dagelijksch Bestuur zich tot den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat te wenden met het ver zoek hierin verbetering te brengen. Tevens werd verzocht met bovenstaan de in het bijzonder rekening te houden bij de te maken viaducten in den Rijks weg GoesBergen op Zoom en deze zoo mogelijk niet te steil te maken. Heffing! op boter. Be heffing op boter is voor de week van 17 tot en met 23 October, behoudens tus- schentijdscbe wijziging, vastgesteld op 40 cent per kg. Storing in de electri- citeitsvoorziening. Voor hen, die hedennacht eleetrischen stroom noo dig hadden en voor hen, die vroeg uit de veeren moesten, is een storing, die op trad in den voedingskabel tusschen het gebouw aan den Vlissingschen Singel en dat in de Spuistraat, onaangenaam ge weest. Zoodra de opzichter kennis kreeg van deze storing is men begonnen met door overschakelingen de stad weer overal van stroom te voorzien en daarna is men gaan zoeken waar de storing in den voedingskahel zat. Looddiefstal. Zaterdagmid dag heeft de politie aangehouden zeke ren V., die verdacht werd van diefstal van een partij lood in vereeniging met een ander, genaamd O., die terzake van den diefstal van dierenvellen was aan gehouden en voor de justitie geleid. V. die een bekentenis aflegde, wordt ter be schikking van de 'justitie gesteld. Als verdacht van heling van het ontvreemde lood werd later aangehouden S. alhier, die eveneens in verzekering werd gesteld. iiBen aanrijding ten ge volge van alcoholgebruik. Zaterdagmiddag reed-F. J. P., alhier op een rijwiel over het Noordpoortplein, terwijl bijl kennelijk te veel aan Bacchus geofferd had. Het gevolg was dat hij zijn stuur niet kon houden en tegen een ge neesheer reed, die daar met zijin motor fiets stond. De aangeredene bezeerde zich slechts licht aan een der enkels. De po litie heeft P. gelegenheid gegeven zijn roes op het bureau uit te slapen. Proces verbaal is tegen hem opgemaakt wegens Minister wil Staatscommissie Instellen. Inentingisverplichting voor twee jaar ogeschort. Ingediend is een wetsontwerp, houden de verlenging van den geldigheidsduur van tijdelijke bepalingen betreffende de vaccinatie. De aanleiding tot de na 1928 steeds herhaalde opschorting van den vroeger bestaanden indirecten vaccinatieplicht mag geacht worden bekend te zijn. Met zijn ambtsvoorganger is de nieu we minister van Sociale Zaken van oor deel, dat het principieel aan de orde stellen van het vaccinatieprobleem nood zakelijk is. Hij meent intusschen, dat hier mede een aanvang moet worden gemaakt door de instelling van een staatscommis sie, aan welke wordt opgedragen te onderzoeken: 1. Of het wenschelijk is de bestaande bepalingen betreffende den vaccinatie plicht, waarvan de werking is opgeschort, hetzij terstond, hetzij geleidelijk weder in werking te doen treden en, zoo deze vraag ontkennend wordt beantwoord, 2. Of het wenschelijk is deze bepalin gen te doen vervallen, zonder dat tot eenige nieuwe regeling van de vaccina tie wordt overgegaan, dan wel 3. Of het wenschelijk is ten aanzien van de vaccinatie een nieuwe regeling te treffen en, zoo ja, hoe zij behoort te luiden. In verband met het vorenstaande acht de minister het noodzakelijk een opschor ting van de bepalingen der besmettelijke ziektenwet betreffende de vaccinatie voor den duur van twee jaren voor te stellen. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". overtreding van de motor- en rijwielwet, n.l. het besturen van een rijwiel onder •zoodanigen invloed van alcohol, dat men niet in staat moet worden geacht het rij wiel naar behooren te besturen. Niet in staat zijn rij- w i e 1 te besturen. Wegens het rijden met een rijwiel, terwijl men zoo onder den invloed van sterken drank is, dat men geaoht moet worden niet tot be sturen in staat te zijln, verbaliseerde de politie zekeren V. uit Veere, die tevens niet in het bezit van een rijwielplaatje bleek te zijin. 'El en ongewenschte be zoeker op het Sportterrein. Zaterdagavond] omistreeks 11 uur con stateerde een burger, dat een rijwiel voor het hek van het gemeentelijk sportterrein aan den Nadorstweg alhier stond. De po litie stelde terstond een onderzoek in en trof op het terrein hij het consumptie lokaal F. J. P. aan, die juist kort te vo ren na zijn roes te hebben uitgeslapen het politiebureau had verlaten. Een glas ruit van genoemd lokaal bleek vernield te zijn. P. werd aangehouden, bij wel'ke gelegenheid hiji een bos sleutels, die in het consumptielokaal had gelegen, liet vallen. Deze bleek aan den opzichter toe te behooren, althans waren het sleutels die op deuren van de kleedgebouwen passen. Na opgemaakt procesverbaal is P. beden ter beschikking van de justitie gesteld. Inbraak. Slechts een gering bedrag ontvreemd. Gistermorgen ontdekte een surveilleerend agent van politie dat, de deur van den winkel van den heer B., die elders woont, op een kier stond. Bij nadere beschou wing bleek, dat het slot van de deur ge forceerd was. Het door de politie miet den eigenaar ingesteld onderzoek wees uit, dat onbevoegden zich toegang tot den winkel hadden verschaft. Eén kasregister was opengebroken, doch daaruit slechts een gering bedrag aan geld ontvreemd. Overigens wordt niets vermist. Dé poli tie zet het onderzoek voort. Damescomité bah y-u; i t- zet. Naar wij vernemen heeft, op ver zoek van mevr. FernhoutDu Marchie van Voorthuijsen, echtgenoote van den burgemeester, mevrouw Beelaerts van Blokland'Besier zich bereid verklaard het initiatief te nemen tot de vorming van een dames-comité ten doel hebbend te bevorderen dat ter gelegenheid van de blijide gebeurtenis in het Prinselijk gezin aan een aantal behoeftige moeders een baby-uitzet wordt geschonken. De samenstelling van het Comité zal binnenkort worden bekend gemaaJkt. St. Maartensdijk. De vergadering van ingelanden van bet Waterschap „St. Maartensdijk" besloot over te gaan tot af koop van de onderhoudskosten van den nieuwen weg naar Scherpenisse voor een bedrag van f9000. Hiervoor zal afgeslo ten worden een annuiteitsleening met een looptijd van 40 jaar tegen ten hoogste 4 pet. Ter verbetering van den waterafvoer in den Uiterst-Nieuwlandpolder werd be sloten een nieuwe leiding te graven van af den Polder naar den Eersten Dijk. Het werk, waarvan de kosten op f3500 ge raamd zijin, zal in werkverschaffing uit gevoerd worden. 'Op den staat van aanbeveling ter be- noemiing van een gezworene werden ge plaatst de beeren J. W. de Wilde, C. W. Groenewege Lz. en M. J. Mol J.Lz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3