De beteekenis vai cREDo onze Weermacht. Uit de Provincie Groote oefening van het Ned. Roode Kruis. Het „overwicht" in Kerknieuws. Onderwijs de militaire schaal. MIDDELBURG. WALCHEREN. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Op den straatweg JeruzalemJaffa is een brug opgeblazen. Als repressaille voor de brandstichting op Palestina's grootste vliegveld in Lyd- da heeft men talrijke huizen in de lucht doen vliegen. Gansche straten zijn met den grond gelijk gemaakt. In verband met de aanslagen der laat ste dagen heeft de overheid besloten, dat de maatregel, krachtens welke na zes uur 's avonds niemand zich meer op straat mag bevinden, tot nader order van kracht zal blijven. Nader wordt gemeld De Groot-Moefti van Jeruzalem, die kans 'zag om uit de Mos'kee van Omar te ontsnappen en die zich nu in Syrië bevindt, is van plan een bezoek aan Italië te brengen, waarschijn lijk om bij Mussolini steun te zoeken in zijn campagne tegen de BritsChe autori teiten in 'Palestina. Korte Berichten. Volgens berichten in Londensche bladen zouden visschers gistermorgen in de Theems met zekerheid een zwerm van 30 a 40 groote haaien waargenomen heb ben. In de Clyde werd een jonge haai ge vangen. Te Lodz staken op het oogenblik 12.000 arbeiders. Zesduizend hunner, die werkzaam zijn bij de grootste textiel fabriek te Lodz en die het fabrieksge bouw bezet houden, hebben besloten, tot voedselweigering over te gaan. MOTORRIJTUIGENBELASTING EN TERTIAIRE WEGEN. Een amendement van Mr De Geer. Mr De Geer heeft een amendement voorgesteld op het wetsontwerp tot wij ziging van de motorrijtuigenbelastingwet en van de wet van den 6den October 1934 tot instelling van een verkeersfonds, in zonderheid met het oog op het belang der tertiaire wegen. Naar de voorsteller meent, is de op pervlakte der provinciën niet een juists maatstaf voor de lengte der tertiaire we gen. Daar ook die lengte zelf, op de door de regeering aangevoerde gronden, al thans voorshands niet als factor vao verdeeling in aanmerking kan komen, zal naar een andere oplossing moeten wor den gezocht. Het meest juist schijnt, in afwachting van de door de regeering in uitzicht ge stelde principieels herziening van de verdeelingsformule, op dit oogenblik ge noegen te nemen met aansluiting aan het geldende recht van verdeeling voor de se condaire wegen, althans voor dat deel der uitkeering, dat de provinciën zelf zul len bijdragen, anders gezegd, dat zal wor den ingehouden op wat haar volgens de vigeerende wet over 1937 en volgende ja ren zou toekomen. De algemeene opzet van het ontwerp is, dat dit deel aan do provinciën zal worden uitgekeerd met een nieuwe bestemming. Er pleit in de gegeven omstandigheden z.i. alles voor, dezen opzet te effectueeren ook voor iedere provincie afzonderlijk. Het amendement beoogt, voornoemd doel te bereiken. Resultaat van het amen dement zal zijn, dat de provinciën het haar met 1937 in uitzicht gestelde per centage van de opbrengst der betreffende belastingen zullen behouden, echter met wijziging van de bestemming in dier voege, dat 35 pet. wordt besteed voor de secondaire en 5 pet. voor de tertiaire wegen. DUITSCHE LANDBOUWKUNDIGEN IN ONS LAND. De officeele Duitsche missie van land bouwkundigen, die op uitnoodiging van het departement van Sociale Zaken in oogenschouw zal nemen wat in de laatste jaren op het gebied van werkverruiming en werkverschaffing in ons land tot stand is gekomen, wordt tegen de laatste week dezer maand in ons land verwacht. WETTELIJKE REGELING WERK- LOOZENSTEUN. In de Troonrede is aangekondigd dat wettelijke regelingen betreffende werk loosheidsverzekering en werkloozensteun zullen worden voorbereid. Naar de Maasb. thans verneemt, gaan minister Romme's gedachten in de richting van een commissioriaal onder zoek dat bedoelde wetgevende maatrege len zou voorbereiden. Eenige beslissing daaromtrent, dus ook niet over de vraag, welk karakter een eventuele commissie hebben zal, is echter nog niet genomen. Mogelijk is een staatscommissie, mogelijk ook een ambtenarencommissie, mogelijk ook nog een andere vorm van voorberei dend gemeenschappelijk overleg. PROEFVLUCHT NEDERLANDSCHE LUCHTKRUISER. Het resultaat zeer bevredigend. Zaterdagmorgen heeft op Schiphol de eerste proefvlucht plaats gehad met den luchtkruiser type T 5, gebouwd bij de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek te Amsterdam in opdracht van de Mili taire Luchtvaart, De invlieger van de fabriek, de heer E. Meinicke bestuurde het toestel. De ad- junot-directeur, de heer J. E. van Tijen, stelde er prijs op het risico van de eerste vlucht met zijn personeel te deelen. Hij maakte de proefvlucht mee. Verder was aan boord de werktuigkundige J. W. Post. Deze eerste luchtkruiser is geen z.g. prototype. Het is in een serie van 16 stuks opgezet, alleen voorontwikkeld, om de vliegeigenschappen te kunnen erva ren. Gebleken is, dat het toestel rustig in de lucht is en geen trillingen vertoonde, het groote gevaar van mioderne militaire toe stellen. Het plan is het aantal luchtkruisers op te voeren, tot twee groepen plus re serve in Nederland aanwezig zijn. De herbewapening van Soesterberg is weer een stapje verder gekomen. Opbrengst Zomerpostzegels. Blijkens de thans ontvangen officieele gegevens heeft de bruto-opbrengst bo ven de frankeerwaarde van de zomerpost- zegels 1937 f 86.921.92 bedragen. Na af trek der onkosten blijft als netto-op brengst een bedrag van circa f 77.300 over. Bovendien is wegens extra-porto, ge plakt op voor den luisterwedstrijd ge bruikte briefkaarten, een bedrag van f 9131.30 beschikbaar. De jaarlijksche groote oefening van 'het Ned. Roode Kruis had Zaterdag plaats1, onder algemeene leiding van den leger- commissaris Kolonel b.d. W. J. Lucardie, aan wien was toegevoegd de militaire commissaris Luitenant-Kolonel b.d. J. de Waal. Deze oefening was 'ditmaal geba seerd op de oorlogstaak van het Roode Kruis. Ondersteld werd, dat in de omgeving van Breda een hevig gevecht woedde en dat te Etten-Leur 50 gewonden (als zoo danig deden wer'kloozen uit Breda dienst) aankwamen, die door de zorg van het Ned. Roode Kruis per trein en auto (of voertuig) moesten worden vervoerd naar de evacuatieplaats Goes en naar de af- voeriiaven Bergen op Zoom. Zaterdagmorgen werden deze gewonden te Etten-Leur van verbanden voorzien. Ook werden daar de spoorwagens en .vrachtauto's gereed gemaakt voor het ver voer van de gewonden. Nadat dit was geschied werden ze in geladen, gedeeltelijk in den trein, gedeel telijk in auto's De trein reed direct door naar Goes, de auto's werden naar Bergen op Zoom gedirigeerd, waar intusschen een schip gereed was gemaakt. Per schip werden ze vervoerd naar Wemeldinge en vandaar weder per auto naar Goes. Zaterdagmorgen was te Goes door het personeel van het Roode Kruis (chef was Dr Verspeijk Mijnssen) een hulpzieken huis ingericht in het Weeshuis, dat in oorlogstijd geheel zou zijn ontruimd. Dit gebouw met zijn vele zalen en kamers leent zich hiervoor uitstekend. Er waren 27 bedden opgeslagen, waarvoor 'het ma teriaal uit Dten Haag was aangevoerd (in werkelijkheid zou dit in Goes moeten zijn verzameld). Te ruim één uur kwam de extra-trein, voorzien van de Roode Kruis vlaggen, te Goes met 38 gewonden aan. Op het emplacement waren aanwezig de algemeene leider der oefeningen kolo nel W. J. Lucardie, legercommissaris van het Roode Kruis met den aan hem toe- gevoegden commissaris luitenant kolonel J. de Waal, de directeur van den étappe- en verkeersdienst, kolonel van den gene- ralen staf Garstens met kapitein Jurres sen, hoofd van het bureau spoorwegen van den generalen staf, de drie comman danten van de in oorlogstijd gevormde Roode Kruis compagnieën en mevrouw Prins, voorzitster van de afdeeling Breda van (het Roode Kruis. Later 'kwamen uit Den Haag aan de hoofdbestuursleden: Mr Dr D. A. P. N. Kooien, W. G. J. J. baron van Voorst en Dr H. K. Offerhaus, tevens hoofd van het 'ziekenhuiswezen. Hier was de leiding toevertrouwd aan majoor van der Heyde, die te zijner be schikking 'had de doktoren Ten Cate (Breda), Vingerhoed (Helmond) en Ede- ling Koning (Eindhoven) en helpers en helpsters uit Brabant en Zeeland. Nadat het personeel was uitgestapt werd vlug begonnen met het uitladen van de gewonden. Eerst werden gasge- wonden door een ploeg, voorzien van gas maskers, per 'draagbaar naar een afge scheiden deel van het perron gebracht. Daarna volgden de ernstig gewonden en ten slotte de licht-gewonden. Nadat een verfrissc'hing was aangebo den en zoo noodig nog hulp was verleend werden de ernstig gewonden door de Roode Kruis-mannen uit verschillende plaatsen van Zeeland naar het Weeshuis gedragen. De lichtgewonden wandelden ook daarheen. Hier was weer een afzon derlijke afdeeling voor gasgewonden. Na dat het administratief werk was verricht en alle namen en verwondingen waren genoteerd, werden zij die bed-verpleging noodig hadden door de vrouwelijke leden van het Roode Kruis-personeei, onder leiding van de directrice van het Gast huis, van de brandcard naar bed ge transporteerd. In betrekkelijk korten tijd lagen allen voor wie zulks noodig was te bed. De gewonden, die van Bergen op Zoom via Wemeldinge waren vervoerd kwamen ongeveer een uur over tijd te Goes aan, zoodat het laatste deel der oefening niet geheel volgens het program kon worden afgewerkt. Te ongeveer half vijf defileerde het ge- heele Roode Kruispersoneel, dat aan de oefening had meegewerkt, met het mu ziekgezelschap Hosanna voorop en ge volgd door de „gewonden" langs de auto riteiten, die zich voor het Stadhuis had den opgesteld. Met een maaltijd in het Schuttershof en de Korenbeurs werd de dag besloten. De oefening werd te Goes o.m. bijge woond door Mr van Dusseldorp al® kring commandant van het Roode Kruis, den heer Van Ball egoyen de Jong als voor zitter der afd. Goes van het Roode Kruis, Dr Dikkenberg te Goes, Dr Scheps te Mid delburg e.a. Ook van de zijde van het publiek was veel belangstelling. Gevraag! naar zijn oordeel over het verloop van de oefening, zeide kolonel Lucardie „Over het algemeen ben ik zeer tevre den. Niet alles heeft geklopt, maar wij hebben allen wat geleerd en daarmede kunnen wij bij een volgende oefening ons voordeel doen." Vrijdag 15 October sprak voor de afd. Middelburg van den N. G. V. B. de heer F. v. Dorp uit Rotterdam, over het onderwerp: „De 'beteekenis van lec tuur voor de Christin en 'haar gezin". Spr. wees op de waarde van het lezen en op de heteekenis van 'het goede boek. Goed lezen is geen ontspanning, maar in spanning. Deze voordeelen noemde spr. van 'het goed lezen: le. 't genieten van gedichten; 2e. verheven worden boven' 't aüedaagsche; 3e. een groei van 't eigen critisch vermogen. Wij moeten ons geestelijk bezit verove ren, daartoe als moeders boeken lezen over kinderen, ook over opgroeiende kin deren. Deze boeken zullen ons helpen de geest van den tijd te verstaan en met onze grooter wordende kinderen mee te leven. Een boek kan een middel zijn om de oogen te openen. Een boek kan een vriend zijn, soms meer dan menschen. Ons oog moet leeren zich te openen voor de 'kunst van het woord. Na de pauze declameerde spr. een nouvelle van Top Naeff „Kerstgeschenk" Een declamatie, die onder ademlooze stilte werd aangehoord. Arnemulden. Benoemd tot klerk ter Provinciale Griffie van Zeeland, de heer J. van der Ende, volontair ter gemeente secretarie alhier. Serooskerke (W.). Gemeenteraad. Zaterdagmorgen vergaderde de Raad. Ingekomen stukken. De begrooting van den Vleeschkeuringsdienst kring Oost- kapelle met een eindcijfer van f 6368. De voorz. deelt mede, dat de grond der gemeente bij het slachthuis voor 3 jaar is verhuurd aan P. Riemens voor f 15 en aan den Zoekweg aan Iz. Melse voor 2 jaar tegen f51,25. Een voorstel van B. en W. tot het geven van een crediet aan hun college ter in voering van de spaarregeling voor B-steun aan de werklóozen, wordt z.h.st. verleend. Een voorstel van B. en W. tot deel neming in de oprichting Fraude-Onder linge wordt door den voorz. nader toe gelicht. De te betalen premie voor 1938 zal ongeveer f 7,50 per f 1000 bedragen, terwijl deze premie in de toekomst ver moedelijk aanmerkelijk lager zal zijn. Er zijn thans bijna 500 gemeenten aan gesloten. De heer Goedbloed zegt, dat dit voor stel hem niet sympathiek is. De Vereen, van Ned. Gemeenten gaat z.i. te ver en treedt zonder noodzaak in het werk van particuliere instellingen. Eveneens laakt hij het, dat deze vereeniging een her verzekering heeft gesloten of zal sluiten met een buitenlandsche Mij. Naar zijn gevoelen diende deze vereeniging zich te onthouden van dergelijke handelin gen en zulks over te laten aan parti culiere instellingen. Ook de te heffen premie komt hem hoog voor. De heer Jobse vraagt of ook is geïnfor meerd naar premie's van andere Maat schappijen. De voorz. geeft toe, dat de premie in eerste instantie hem ook hoog voorkomt, doch het vooruitzicht bestaat, dat in de toekomst aanmerkelijke verlaging zal kunnen plaats hebben. Winst zal door de vereeniging niet worden gemaakt. Hij zegt voorts, dat de uitkeeringen ten volle zullen geschieden, doch dat premies van andere instellingen hem niet bekend zijn. Het voorstel van B. en W. om aan te sluiten, wordt hierna met 5 tegen 2 stemmen aangenomen (tegen dhrn Goed bloed en Jobse). Een voorstel van B. en W. tot inwil liging van het verzoek van Iz. Geschiere en zes anderen, om in den Wilgenhoek- weg een straatlantaarn te plaatsen, wordt z.h.st. aangenomen, mits Geschiere op zijn terrein de plaatsing toelaat, daar de weg aldaar te smal is voor plaatsing. Hierna komt de gemeentebegrooting 1938 aan de orde. Algemeene beschou wingen worden niet gehouden. Bij de artikelsgewijze behandeling vraagt de heer Jobse bij art. 107b of B. en W. een bedrag van f250 voldoende achten voor het aanleggen van het nieuwe gedeelte der begraafplaats. De voorz. antwoordt ontkennend, doch B. en W. meenden met dit bedrag voor 1938 te kunnen volstaan. De heer Jobse acht dit bedrag te gering en stelt voor dezen post aanmerkelijk te verhoogen. Ook de heer Goedbloed is van gelijk inzicht. Na verdere bespreking wordt z.h.st. besloten dezen post te bren gen op f 400. B. en W. stellen voor het bedrag, be doeld in bet 5e lid van art 101 der L.O. 1920 over het jaar 1938 per leerling vast te stellen op 19. Z.h.st. aangenomen. Hierna wordt de begrooting met een post van f1082 onvoorzien, voor den ge wonen dienst z.h.st. vastgesteld op f34.953,31 en voor den kapitaaldienst op f223. Naar aanleiding van een missive ven Generaal jhr J. Th. Alting von Geusau heeft in de Leidsche Universiteit een rede gehouden over „De taak der Neder landsche weermacht". „Nederland, aldus Spr., voert een ab soluut defensieve politiek". „Wij willen slechts behouden wat wij van onze voor vaderen geërfd hebben. Daartoe alleen hebben wij onze defensie noodig. Spr. begon met de strategische positie van ons land in het huidige tijdsbestek te behandelen, bezien uit drieërlei ge zichtshoek: te land, ter zee en uit de lucht. Wat de gevaren betreft, welke voor ons zouden voortvloeien uit een eventueel conflict tusschen Frankrijk en Duitsch- land, stond spr. in "het bijzonder stil bij de zeer hechte Oostgrensverdediging van Frankrijk en België. De Maginot-linie en de daarop aansluitende Belgische grens- versterkingen vormen een vrijwel ondoor- schrijdbaar bolwerk. Bi] een aanval van Duitschland op Frankrijk wordt daardoor de kans groo ter, dat men deze versterkingen vermij dend, een weg zal kiezen via Brabant en Midden-België naar Noord-Frankrijk. Andersom zal ook deze weg voor Frank rijk de voordeeligste, zoo niet de eenige practisch mogelijke zijn, indien deze staat Duitschland zou aanvallen: immers Duitschland heeft eveneens langs deD Rijn versterkingen gemaakt en van dien kant zijn land zeer moeilijk toegankelijk gemaakt. Verder zal het bezit van onze vliegi- velden van zeer veel belang zijn voor twee mogendheden, die met eikaar in conflict komen. De luchtvaart is thans van zeer groote beteekenis en er kan een wedstrijd ontstaan, wie het eerst onze Nederland sche vliegvelden in zijn bezit zal hebben. Onze havens zijn ook van het allergroot ste belang voor de oorlogvoering ter zee. Daarom zou ook om het bezit hiervan zulk een wedloop kunnen ontstaan. Wat de positie van de Ned. weermacht aangaat, deze is een zeer bijzondere. Frankrijk en Duitschland hebben beide een hypermodern toegerust leger van on geveer gelijke sterkte. Daardoor kan ons leger, wanneer dit ondanks zijn betrekke lijke kleinheid, goed geoutilleerd is, een belangrijk overwicht vormen op de weeg schaal. Een goede Nederlandsche weer macht is aldus een instrument, dat mis- den Minister van Sociale Zaken, inzake steunverleening aan kleine boeren, wordt besloten hieraan medewerking te ver- leenen. Voetbal. St. Maartensdijk. Zaterdagmiddag werd de eerste wedstrijd in dit seizoen ge speeld voor de Zaterdagmiddagcompetitie van den Brabantschen Voetbal Bond afd. Tholen. Violent speelde dien middag op eigen terrein tegen Vrederust uit Bergen op Zoom. Violent, dat met niet minder dan vier invallers speelde, verloor dezen eersten competitiewedstrijd met 24. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Breskens. De gemeente-secretaris, de beer Dr J. G. Ramaker, is 'benoemd tot econoom (bij den tedhnischen dienst der( gemeente Rotterdam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterbierum, G. K. Kwint te Slochteren. Te Tïenhoven, D. van Heyst cand. te Rijnsburg. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Groningen, W. Bijleveld te Haarlem (G.) en S. van der Molen te Rotterdam (G.). Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Alkmaar, S. v. d. Woudo te Edam. 7 tiH,M SSIff-fil Rt iONMÏIM) yy/fH/HAI), Hoofdredacteur: Prof. Dr V. HEPP Medewerkers: Ds J. Attema, 's-Hage, Drs A. de Bondt, 's-Hage, Dr M. Bouwman, Amsterdam, Ds N. Buffinga, Rot terdam, Dr N. J. Hommes, IJlst, Dr P. G. Kunst, Amsterdam, Ds J. Overduin, Kampen, Drs P. Prins, Deventer, Drs A. Pos, Djocja, Ds H. Veldkamp, Sneek, Ds J. Verkuyl, Oegstgeest. Abonneert U op dit blad. Slechts 1»— per kwaartaal. Proefnummers gratis verkrijgbaar. Ultgavo J. H. KOK N.V., Kampen Blezelingie. Woensdagavond treedt in de Ned. Herv. Kerk alhier op, zendeling Kieft. Biggekerke. Geslaagd voor het examen .van sergeant-vliegtuigmaJker (houtbewer ker) de korporaal C. A. de Moor, thans te Soerahaja, afkomstig van Biggekerke. schien een oorlog kan tegenhouden, al thans kan doen uitstellen. Spr. memoreerde in dit verband hoe in 1914 onze weermacht wel degelijk een in val in ons land weerhouden heeft. De theorie van het „overwicht" brengt mee, dat we moeten zorgen, dat wat we hebben, goed is. De tegenwoordige toestand van onze weermacht is zeker niet voldoende. In de jaren, die achter ons liggen, werd ons le ger verwaarloosd. Uitvoerig ging spr. in op de materieele en de persoonlijke uit rusting van ons leger. Gelukkig begint zoo langzamerhand het materiaal, dat dringend noodig was, te komen, doch dit gaat, na een lange periode van verwaar- loozing, uiteraard langzaam. Het luchtdoelgeschut, een zeer belang rijk wapen, zal binnen ongeveer twee jaar wel op peil zijn. Van het eveneens zeer belangrijke infanteriegeschut (leger- vechtwagens en pantserauto's) in moder ne uitvoering, is aan het eind van dit jaar een eerste bezending te verwach ten. Vliegwapena waren tot voor kort kwantitatief geheel onvoldoende en kwa litatief verouderd. Ook hierin begint ge lukkig reeds de verbetering te komen. Kortom, de materieele toestand van onze weermacht is sterk aan het verbete ren, al duurt het nog eenige jaren voor alles op het gewenschte peil is gebracht. Wat het personeel aangaat: de thans geldende eerste oefentijd van 5l/i maand is beslist onvoldoende. De man gaat totaal onvoldoende ge oefend met groot verlof. Vei der hebben ook de reserve-officieren, bij wie de be velvoering toch voor 't allergrootste deel berust, niet voldoende oefengelegenheid en ten slotte is onze strategische veilig heid niet voldoende verzekerd, omdat wij bij onze huidige eersle oefentijd slechts 5 maanden van het jaar over geoefende soldaten beschikken. Een verlenging tot elf maanden is ge- wenscht en voldoende, doch men mag er ook geen maand minder van maken Na ten slotte te hebben betoogd, dat de uitbreiding van het contingent van 19.000 op 32.000 zeer gelukkig is te noemen, sprak generaal Alting von Geusau er zijn verheugenis over uit hoe zeer de geest van den Nederlandschen soldaat en de geest van het Nederlandsche volk voor 's lands defensie in de laatste twee jaar is omgeslagen. Aan de universiteit te Utrecht werd bevorderd tot semi-arts de heer A. Vrij- landt Jr. te Biervliet. DE LEERLINGENSCHAAL. Audiëntie bij den Minister van Onderwijs. De minister van Onderwijs zal Donder dag 28 October een deputatie in audiën tie ontvangen, gevormd door de heerer. Van der Sluys, voorzitter van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, Bos, voorzitter van de Unie van Christelijke Onderwijzers, en Wijnen, secretaris van het Katholiek Onderwijzers-Verbond. Be deputatie zal nogmaals bij- Prof Slotemaker de Bruïne de wenschelijkheid van verlaging der leerlingenschaal beplei ten. GRUWELIJK DRAMA IN ZUID LIMBURG. Man doodt zijn 11-jarig dochtertje en pleegt daarna zelfmoord. In een woning aan de Aert van Triciit- weg 69 te Maastricht woont de vroegere schoonmoeder van een 33-jarigen huis schilder L. H. J., die reeds eenigen tijd wettelijk gescheiden is van zijn vrouw, welke laatste momenteel in Amsterdam vertoeft. Zondagmorgen vertoonde J. zich plot seling in den achtertuin van het huis, waartoe hij langs een der brandgangen in deze woningcomplexen toegang moet hebben gekregen. Toen zijn vroegere schoonmoeder buiten kwam, loste hij een schot op haar, doch hij trof haar slechts licht in den rechter arm. De vrouw vluchtte de straat op, waarna J. verder de woning binnen drong, waar hij zijn elfjarig dochtertje, dat daar in huis was, aan zijn vroegere schoonzuster ontrukte. D'e schoonzuster vluchtte naar boven. Even later werd er een knal gehoord. Na nog eenigen tijd ge tierd en gedreigd te hebben in het bene denhuis waar toen niemand meer aan wezig was, hoorde men weer een schot. De inmiddels gealarmeerde politie en geneeskundige dienst vonden, toen zij de woning waren binnengegaan, J. en zijn elfjarig dochtertje levenloos in de bene denvoorkamer. Beiden waren door een schot in het voorhoofd gedood. Wielrijder gedood, m o- torrijder ernstig gewond. Zondagmiddag heeft zich op den grooten verkeersweg onder Hattemerbroek een verkeersongeluk voorgedaan, waarbij een persoon werd gedood en vier anderen werden gewond, van wie een ernstig. Een auto, bestuurd door den heer V. uit Nunspeet, reed in de richting van de IJssel-brug. Van den zijweg naar het sat- tion Hattemerbroek, naderde de motorrij der v. d. G. uit Zwolle. Op de duo zat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2