cREDo fOsódzflOeetit Iran Rechtszaken Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Burgerlijke Stand CIGARETTES. Marktberichten SCHOUWEN-DUIVELAND. Zierikzee. Thansi is definitief overge gaan tot de oprichting van een zieken fonds voor geheel Schouwen-Duiveland, uitgaande van de Ned. Mij., tot bev. der geneeskunst te Amsterdam. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. IN NEGEN MAANDEN VAN 1937 BIJNA f60 MILLIOEN MEER DAN OVER DIE PERIODE VAN 1936. De opbrengst van de directe be lastingen heeft tot en met Sep tember bedragen f 97.970.478 tegenover f88.918.188 over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De totale raming bedraagt f 110.300.000. De „overige middelen" brachten op in September f36.793.823 tegenover f31.926.038 in September 1936. In het tijdvak Januari tot en met September van dit jaar was deze opbrengst f326.746.460 tegenover f267.518.567 in dezelfde pe riode van het vorige jaar, zoodat thans f59.227.892 meer is opgebracht. De ra ming voor deze eerste negen maanden was f280.293.750. Mooie cijfers in September vertoonden wederom de Omzetbelasting (ruim 6Vs mil'lioen gulden, de Rechten op den invoer (f8.319.586), de Rech ten en boeten van zegel (ruim 3 millioen) en enkele accijnzen. Over de eerste negen maanden gerekend hebben thans alle posten meer opge bracht dan in dezelfde periode van het vorige jaar, uitgezonderd de accijnsi op het gedistilleerd. De posten, die hieraan het meeste hebben medegewerkt, zijn de Omzetbelasting (bijna 8 millioen meer), de Dividend- en Tantièmebelasting (ruim 8 millioen meer) en de Rechten van boeten en zegel (ruim 13 millioen meer!). Met de inkomsten ten bate van het ver- keersfonds staat het niet zoo 'gunstig. De Motorrij tuigenbelasting bracht in September f 1.385.341 op. Wil bet be drag van de Taming gehaald worden, dan zullen de automobilisten nog bijna 51/* millioen gulden moeten opbrengen. DeRijwielbelasting, waarvan de opbrengst de raming overschreden beeft, bracht in September f 139.737 in 's lands schatkist. nu anders dan onder Burgemeester Jhr Mr G. A. Strick van Linschoten. Toen kreeg men de begrooting van Ged. Sta ten terug. Er waren toendertijd politieke stoornissen te constateeren. De lucht is thans veel zuiverder geworden. De be grooting is nu ook in het college van B. en W. behandeld. Dit is nog nooit voorgekomen. Het was een miskennen van de wethouders. Deze voorbehande ling stellen de wethouders zeer op prijs. Wij zijn financiëel beduidend vooruit gegaan. Was er eenige tijd geleden een tekort van ongeveer f3000, thans is de begrooting sluitend gemaakt zonder be- l.astingverhooging. Uit de memorie kan men zien, dat het batig saldo van den dienst 1936 gereserveerd wordt voor den diens 1939. Dit zijn lichtpunten. Voor wat betreft de plaatsjes, verkregen door landarbeiders, ingevolge de Land- arbeiderswet, en het pachten van los land, merkt spreker op, dat daar met tekort geworsteld wordt, De schuld hier van ligt overwegend bij den slechten toe stand in den landbouw. Spr. hoopt in de toekomst op een soe peler regeling. Ook komt het voor, dat akker aan akker getroken wordt. Ge schiedt dit met medeweten van het be stuur der vereeniging of wordt dat ge woon onderling gedaan? Men moet toch niet met den grond kunnen doen wat men zelf wil. Ook aan het onderwijs wil spreker een enkel woord wijden. Op 29 Mei j.l. was het 100 jaar geleden, dat Jhr de Savornin Lohman geboren is. Hij was een voorman der C.H.U., maar toch hebben de A.-R. van harte met hem medegewerkt. Hij was de man van vrijheid en recht. Wat hij voor het onderwijs gedaan heeft is niet in woorden uit te drukken. Thans Dr de Visser. Dat is de man van de financiëele gelijkstelling. Aan deze twee voornoemde mannen brengen ook de A.R. een woord van hulde. Spr. hoopt, dat de geestver wanten van deze beide mannen op een zelfde standpunt zullen staan, ook in deze gemeente. Hij hoopt, dat uitvoering aan de wet zal worden gegeven, en aan niets anders dan aan de wet. Meer vragen de A.R. niet. Zij willen ook aan alle scholen mede werken. Dit hebben wij ook reedis gedaan bij den verbouw van de school in de Julianastraat, .van de Hervormde Scholen aan de verbetering van de openbare school. Dr Kuyper was ook een 'groot man. die veel gedaan heeft voor het Christelijk on derwijs. Ook heeft hij pensioensregeling voor het openbaar onderwijs verbeterd. Eveneens brengt bij aan dezen een woord van buide. In deze gemeente worden weer objec ten voor werkverschaffing gezocht 'door een commissie, op initiatief van den bur gemeester opgericht. Alhoewel werkverschaffing hoogere eischen stelt aan de gemeentekas, verdient dit, uit moreel oogpunt, voorkeur boven steunverleeniing. Alles bij olkaar gezien hebben we in Krabbendijke geen reden tot klagen. (Slot volgt.) Philippine. De gemeenteraad heeft in beginsel besloten tot aansluiting bij de N.V. Waterleiding Mij. Zeeuwsch- Vlaanderen. Tholen. De verzending .van mosselen naar het buitenland neemt steeds toe uit deze gemeente. Deze week zijn plm. 5000 ton of 500.000 kg. mosselen, zoowel ge knipt als ongeknipt verzonden. De ver zending naar Parijs is Donderdag j.l. ook weer begonnen. Dank 'zij een en ander, is er op het oogenblik bijna geen werke loosheid in deze gemeente, daar plm. 100 mensohen zijn te werk gesteld bij het mosselbedrijf. De afname en kwaliteit en prijs der consumptie-oesters is ook goed te noemen. Alleen jammer, dat door het veelvuldig voorkomen der slippers er dit jaar weer weinig oesters op de Zeeuwsche banken zijn. Deze week zijn slechts 7 vaartuigen ter botvangst uitgevaren, de besomming be liep van 3V2 tot 7 tobben of 140 tot 280 pond. De prijs is f 9 f 10 per tob. Vol gende week 'zullen slechts 3 vaartuigen ter botvangst gaan. De oorzaak biervan is, dat vele schippers geplaatst kunnen worden bij bet knippen .van mosselen in de loodsen. De botvangst is over het algemeen in bet afgeloopen seizoen broodgevend ge weest, uitgezonderd in het hegin, toen de besomming zoodanig was, dat geen droog brood kon worden verdiend. Geref. Kerken. Aangenomen naar GrouwIrnsum, S. Bosma, cand. te Drogeham. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Borssele, 0. Ligtenberg te Lisse. VROGRt SS///- f,//<7 OHMUttD WfIK Hl Al) Hoofdredacteur: Prof. Dr V. HEPP Het blad geniet nu reeds groote belangstelling en waardeering. Ieder is er van overtuigd: het wordt een toonaangevend blad. Abonnementsprijs slechts ƒ1,per kwartaal. Proefnummers worden op aanvrage gaarne gratis toe gezonden. Uitgave J. H. KOK N.V., Kampen Ned. Herv. Kerk. Zondag 17 October. Goes, 9.30 u. ds Beukenhorst te Sluis, 6 u. ds Homburg en de heer Doorschot (herdenking 45-jarig bestaan G.J.V.) Wolfaartsdijk, 9.30 u. ds v. Dijk (H.Av.), 2 u. ds v. d. Giesen (D'ankz.) Wissekerke, vm. leesd., nm. ds v. d. Most v. Spijk. Kloetingë, Maandagavond 7.30 u. zende ling Kieft. Geslaagd te Leiden voor het docto raal examen rechten de heer E. G. Bis schop te Vlissingen. 1 Groote brand op Sumatra. Te Fort van der Capellen (in de Padang- sche Bovenlanden) is een groote brand uitgebroken, waarbij achttien blokhuizen in de asch zijn gelegd. Negen personeD zijn gedood en elf gewond, van wie drie ernstig. De schade aan de huizen bedraagt on geveer achtduizend gulden en die aan goederen circa zeventien duizend gulden. De oorzaak is onbekend. Gecompliceerd verkeers ongeluk. Eén doode, twee ge wonden. Gistermiddag is op den rijks straatweg te Wassenaar de 58-jarige wiel rijder B., gepensionneerd hoofd eener school, die zonder voldoende uit te kijken den weg overstak, aangereden door een uit de richting Leiden komende auto, bestuurd door den heer G. uit Den Haag. De man sloeg tegen den grond en liep een ernstige wonde aan het achterhoofd op Na eenige oogenblikken trad de dood in. De automobilist had nog gepoogd een aanrijding te voorkomen door krachtig te remmen. Hierdoor slipte de wagen evenwel, en kwam dwars op het linker gedeelte van den rijksweg te staan. Op dat moment naderde uit de tegenoverge stelde richting een motorfiets, waarvan de berijder P. uit Abcoude niet meer kon uitwijken. Het voertuig botste tegen de auto op, welke tengevolge van deze bot sing in brand vloog. De heer G. wist zich nog uit de cabine te werken, doch hij bleek vrij ernstige verwondingen aan hoofd en handen te hebben opgeloopen. De motorfietsrijder kwam er met lichte kwetsuren at Rechtbank te Middelburg. DE OPLICHTING IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. (Slot.) Dë getuige H. van Putten, reiziger te Koudekerke, had met de vorige getuige gesproken over de zaak, en getuige vond het ook wel erg mooi. Get. heeft verdachte B. in Hulst gesproken en heeft hem bij die gelegenheid gevraagd of de zaak safe was. Verdachte antwoordde hierop beves tigend. Later heeft getuige aan de vorige getuige medegedeeld, dat een en ander in orde was en V. gerust kon zijn. Verdachte B. ondervraagd, bestrijdt de verklaringen van dezen getuige. E. Vlassenroot, vlasser te St Jansteen, verklaarde dat getuige v. B. bij hen was gekomen en tegen getuige's vrouw ge zegd had: „Ge zult gelukkig met zoo'c stuk zijn". Volgens verdachte ging de zaak reusachtig, de Ministers zaten er tusschen en alles ging automatisch. Verdachte 'had nog tegen getuige gezegd, dat hij een aan zienlijke prijs bij C. van Acker had be zorgd. Verdachte B. heeft nog tegen ge tuige gezegd, dat 'hij in de plaats was ge komen voor een inspecteur van de Staats loterij, die in den trein was doodgebleven. Zooals andere, heeft getuige een bedrag betaald van f 750. De 'bankier, W. L. J. M. v. Waesberghe te Hulst verklaarde dat zekere Bun bij (hem op het kantoor was gekomen met eenige stukken. B. deed moeite om de stukken te verkoopen, maar het bleek ge tuige, dat de stukken onverkoopbaar wa ren. "Wel waren er zoo nu en dan eens coupons geïnd. Pleiter vraagt aan getuige of de stukken dus waardeloos zijn, waarop getuige niets tan zeggen. De Officier van Justitie tot getuige: Hoeveel is U een onverkoopbaar stuk waard? Getuige: Geen cent. Officier: Onverkoopbaar en waardeloos is identiek. Dus is het waardeloos. De verdachte v. B. nogmaals door den President ondervraagd, zegt eerder gevent te hebben met kaas en visoh. Op verzoek van verdachte B. is hij agent geworden. Verdachte kende de instelling niet, en heeft ook niet geïnformeerd daarnaar. Verdachte zegt aan een en ander een „strop" te 'hebben. Hij zit hier en zijn vrouw en kinderen thuis. Vervolgens zegt verdachte, dat hij de 12 artikelen van de voorwaarden meestal heeft voorgelezen, al snapte hij het ook niet. Verdachte B. zegt aanvankelijk arbei der te zijn geweest. Hij is onlangs voor een soortgelijk vergrijp veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. In de for mulieren staat met vette letters: prijken van f 500 enz. Verder is verdachte zich niet 'bewust iets onbehoorlijks te hebben gedaan. De Officier van Justitie, Mr N. G. Sik kel, vangt zijn pleidooi aan met te zeggen dat er in Den Haag een „mijnheer" woont, hij heet M., en hij heeft een Bank, is daar directeur, loopjongen, typist, is alles; hij is D'E BANK. Hij geeft papieren uit, de menschen spelen dan in de loterij. Als ze winnen krijgen ze kleine prijzen geld, bij grootere prijlzen „inkomst-Obligaties". Het ■gaat hier over een zeer ernstige en zeer ergerlijke zwendelaffaire. Mijnheer nam verdachte B. in zijn dienst omdat B. oplichter was. Hij had een oplichter noodig. Zijn diploma als zoodanig bestond uit zijn vonnis. B. keek uit naar een agent en hij vond van B., een man van hetzelfde gehalte als B., met radheid van tong. Spr. is van meening, dat men moet aan nemen dat B. en van B. wel degelijk heb ben geweten wat zij deden. De menschen zijn zoowel door v. B. als door B. tot af gifte van geld bewogen. Tezamen en in vereeniging deden zij dat. De menschen zijn door gesprekken met verdachten be wogen tot afgifte van geld en tot het aan gaan van verplichtingen. De vraag is: 'hóé zijn ze bewogen? En door aannemen van valsche hoedanigheid en door samen weefsel van verdichtselen en listige kunst grepen. Twaalf jaar spelen gratis voor niets in de Staatsloterij, nu betalen f375 en dan over 12 jaar niet alleen do f 375 terug, doch zelfs f 500. Mooier kan 'het toch al niet. Als de menschen hadden geweten: over 12 jaar geen geld retour maar papier, en bij winnen van een prijs geen geld, maar papier, dan zouden de menschen hierin niet zijn getreden. Uit alle bewijsmiddelen zal de Recht bank ongetwijfeld tot de overtuiging ko men, dat zij zich aan het ten laste geleg de hebben schuldig gemaakt. De Officier vraagt zich af, is 'het erg wat verdachten deden? De Officier meent van wel. Zij de den het niet in Amsterdam aan de Hee rengracht, maar in Zeeuwsch-Vlaanderen bij vlassertjes, boerenknechts enz. Som migen hebben moeten ploeteren, soms tien jaar lang om de centen bij elkaar te krij gen. Door smerige opliohterstrucs klop ten zij de mensohen de duiten uit hun zak. Voor ongeveer f 51000 'hadden de men schen zich verhonden en ongeveer f 21000 werd contant betaald. De Officier taxeert, dat er omstreeks een halve ton op tafel zal zijn gelegd. Practised zijn de stuiken volgens den Officier waardeloos. De Officier noemt het een zwendelaffaire, waarbij zonder eenig mensöhelijk gevoel is opgetreden. De Officier van Justitie eischt tegen verdachte van B. IV2 jaar gevangenisstraf en tegen verdachte B. 21/» jaar gevange nisstraf. De verdediger van verdachte, Mr Kui pers, stelt zich voor alleen op de zake lijke beschouwingen van den Officier van Justitie in te gaan. Pleiter hekelt aller eerst enkele door den Officier gebruikte kwalificaties, als ras-oplichters enz. Ver volgens becritiseert pleiter enkele punten der dagvaarding. In het requisitoir van den Officier is eenige stemming gemaakt tegen de Bank, waaruit zou moeten blijken dat deze een zwendelbank is. Pleiter zegt met betrekking hiermede, dat de Haag- scbe Rechtbank op 25 Mei 1937 den heer M. 'heeft vrijgesproken en ontslagen we gens overtreding der Loterijwet. De Bank betaalt steeds de prijzen uit. Deed ze dat niet, dan zou de Haagsche politie de zaak spoedig genoeg sluiten. Pleiter heeft ab soluut geen medelijden met de menschen, die daar z.g. zijn getroffen. Het is gok lust. Van B. diende zich aan met de vraag: Doe je wel eens wat in de Staats loterij? Zoo ja, dan zag hij het terrein gunstig om te onderhandelen. Niet de belegging, doch de loterij stond op den voorgrond. Juist dezer dagen is er een prijs geval len van f 5000 (1/10 van f 50.000). Pleiter hoopt binnen enkele dagen in de gelegen heid te zijn aan te toonen, dat die ook is uitbetaald. Met geen schijn van waarheid kan de Officier zeggen dat het een zwen delbank betreft. Van een wederrechtelijke bevoordeeling door de Bank is volgens pleiter hier geen sprake. Een listige kunstgreep moet een hande ling zijn, kan nooit met woorden geschie den. Pleiter spreekt over de samenweef sel en van verdichtselen en zegt dat de overeenkomsten niet tot stand zijn geko men door ondertee koning der formulieren, maar door een bloote mede- deeling, dat men een stuk wilde hebben. Nog een mo eilijkheid is er, n.l. dat in de dagvaarding is ten laste gelegd de afgifte van geld door slachtoffers aan verdach ten. Dat is geen oplichting, want de ver bintenis was tot stand gekomen. Volgens pleiter zijn de straffen buiten elke redelijkheid en zijn er alle termen, in dien er gestraft moet worden, om ver dachten een voorwaardelijke straf te ge ven, desnoods na het inwinnen van een reclasseeringsrapport. Na re- en dupliek wordt de uitspraak bepaald op 27 October a.s. Hooge boete wegens melk vervalsching. De kantonrechter te Alkmaar heeft schriftelijk vonnis gewe zen in de zaak tegen een veehouder te Egmond Binnen, tegen wien de ambte naar van het O. M. tweemaal veertien da gen hechtenis had geëischt. De verdachte werd voor het eerste feit op 19 Aug., waarbij 'hij melk met 4 pet. water had vervalscht, tot f 2000 boete of 1 maand hechtenis veroordeeld, en van het tweede geval op 22 Augustus vrijgesproken. Een kordate vrouw. Gis teravond is mevr. M. op den 'Rijksweg te Overschie aangevallen door een onbekend gebleven man, die haar haar handtaschje wilde ontrooven. Mevr. M. wist zich ech ter zoodanig te weren, dat de aanrander zonder succes de vlucht moest nemen. De diefstallen bij de papierfabriek te Wormer. Nog steeds is de politie bezig met het onderzoek naar de bij Van Gelder's pa pierfabrieken te Wormer, gepleegde diefstallen. Het oompiot blijkt veel groo- ter te zijn dan aanvankelijk werd ver moed, zoodat reeds twintig arbeiders zijn ontslagen, van wie zes te Haarlem in he- waring zijin gesteld. De verduisteringen loopen over jarén en hebben aan de firma eenige duizenden guldens gekost. Branden, Te Echt brak gister nacht brand uit in de kapitale landbouw- schuur van de boerderij Bosscherhof te Berkelaar. De 300 M2. groote schuur, ge heel gevuld met veldvruchten en waarin bovendien landbouwmachines waren ge borgen, brandde geheel uit. De veestallen en het woonhuis konden gespaard blij- v-.n. Verzekering dekt de schade. Te Nederweert zijn de woning, schuur en stallingen van den landbouwer H. de Wit door onbekende oorzaak ge heel afgebrand. De ingeschuurde oogst, eenig vee, de inboedel en de landbouwgereedschappen werden een prooi der vlammen. D'e schade is door verzekering gedekt. Penningmeester veroor deeld. De rechtbank te Amsterdam ver oordeelde den ex-penningmeester van de propaganda-commissie van de vereeni ging' tot behartiging van de belangen van slechthoorenden wegens verduistering meermalen gepleegd tot een jaar gevange nisstraf, waarvan zes maanden voor waardelijk werden opgelegd en met af trek van den tijd in voorloopige hechte nis doorgebracht. D'e proeftijd zal drie jaar bedragen. De man had in den loop van enkele jaren de vereeniging voor f14.000 gedu peerd. Hij boekte ingekochte instrumen ten voor het centraal magazijn als be taald, ofschoon hij in werkelijkheid do rekeningen niet had voldaan. Bij verkoop aan particulieren stak hij het geld in zijn eigen zak. MIDDELBURG. Bevallen: A. G. Gosdjn- van Bokstel, d. Overleden: M. G. Harthoorn, 57 j., geh. met L. G. Koster; M. Gilde, 68 j., geh. met J. Poerstamper. Ondertrouwd: K. Woutërse, 32 j. en G. Louwerse, 28 j.; P. J. van Ouwerkerk, 27 j. en L. Sturm, 21 j. Getrouwd: D. Verburg, 20 j. en S. de Biee, 21 j.; M. Jesaijes, 36 j. en Th. M. Back, 31 j. (M. G.) NAVY CUT SOUBURG. Bevallen: A. v. Galen, geb. de Jonge, d.; L. M. Arendse, geb. Huson, d.; P. E. Davidse, geb. Klercq, d. Overleden: B. Hoogesteger, 48 jr, man van T. J. Pouwer. Getrouwd: J. W. van Soelen, 33 jr, en J. van den Broecke, 29 jr. (Nbl.) Over de maand September. ELLEWOUTSD'IJK. Gehuwd: Adriaan van Oosten, 31 j. te Hoedekenskerke en Elisabeth de Meester, 23 j. jd. Overleden: Helena Paulusse, 71 j. jd.; Jan Verhyke, 62 j., weduwnaar van Ma ria Looy; Gornelis Louisse, 72 j., echtg. van Wilhelmina Mol. MIDDELBURG, 15 October. Groenten- veiling. Snijhoonen 423, Roem van Hol land 1018, Perfect 1720, Spinazie 2 9, Postelein 69, Suikerboonen 815, Rentegevers 1224, Waspeen 1.53, Spruiten 416, Dubbele Princesseboonen 10'15, Uien 15, Savopekool 1.54, Roodekool 13, Prei 23.5 ct., alles per kg.;Peen 2.53.5, Rapen 12.5, Kroten 1''2.5, Selderie 13, Rammenas 11.5, alles per bos; Bloemkool 213, Andijvie 0.6—1, Kropsla 0.62, Komkommers 1.5 3 ct., alles per stuk. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland Veiling van Vrijdag 15 Oct. 1937. Frankenthaler 1826, Black Alicante 1422, alles per 100 kg. Groenten: Stokprincesseboonen 15, Rentegevers 1113, Dubb. Princessen 13 '16, Kassnijboonen 17, Tomaten 410, Spruiten 815, Spinazie 610, Poste lein 7, Waschpeen 3, Breekpeen 2; Uien 0.60-42.60, Prei 1.503.70, Groene Sa- voyekool 25, Witekool 2, Roodekool 2 3, Aardappels 13.10, alles per 100 kg.; Bloemkool 213, Kropsla 0.601.80, Knolselderij 22.20, Komkommers 1.50, Andijvie (breedblad) 0.801.50, id. (krul) 1.50, Meloenen 49, alles per 100 stuks; Selderij 0.50d, Wortelen 34, Kroten 23, Rammenas 2, Radijs 1, alles per 100 bos. Bloemen: Chrysanten 8 per 100 bos. Wild: Hazen 1.571.89, Fazanten 0.39 0.90, Patrijzen 0.20 per stuk. KAFELLE, 15 Oct. Groote veiling: zure kroetappels 1,501.60, zoete id. 1 gld. p. 100 kg; breekpeen 1515,20 per 1000 kg. Kleine veiling: Appels: Goudreinette 4 1'5, sterappels 414, bellefleur 27, dubb. bellefl, 4—8, Fransche id. 47,5, Gron. Kroon 38,5, Pres. van Lunteren 415, Bramley Seedling 48, Honds muil 35, Court Pendu 37, Bismarck 24, Jonathan 47, Baldwin 3,54,5, Ananasreinette 3,55, Grooth. van Ba den 3—6, Pres. van Engeland 8,5, Jeru- zalemappels 13, Pom me d'Oranje 4 8, zoete ribbeling 36, campagnezoet 1,5 —4,5, Holl. zoet 13,5, Armgaard 26, Goudreinette vall 25,5, bellefleur val 1—2,5 gld. p. 100 kg. Peren: Doyenne du Cornice 1830, conference 614, nouv. Poiteau 412, Gomt. de Paris 616, Zwijndr. Wijnpeer 614, Jodenperen 3—12, Emile d'Heyst 816, Maagdeperen 48, Wintersuikerij 26, Le Curé 47, Winterbergamot 2 5, Berg. d'Erperen 23, Pondsperen 2 5,5, Dorothea Royal 37, St. Remy 3— 5,5, Gieser Wildeman 38, kleiperen 2 6,5, Souv. de Vaoheur 3—5, Br. Alex. Lucas 1217, Br. Durandeau 2,59 ct. p. kg. Diversen: hl. druiven 1026, frambo zen 1850, bram enl421, mispels 2,5 7, dubb. pr. boonen z. dr. 1115, to maten 414, uien 11,5 gld. p. 100 kg. Kroten 4, bospeen 2,5 ct. p. hos, andijvie 0,801,10, kropsla 1,10 gld. p. 100 stuks; bloemkool 59 ct p. st., noten 3955 ct. p. 100 stuks, sav. kool 3,604,10 p. 100 K.G. THOLEN. Roomboter f0.78 per pond; Boereboter f 0.73 per pond; Eieren f 5.30 per 100 stuks. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 773. Licht op voor fietsen: Zondag 5 u. 46 min. Maandag! 5 u. 44 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3