1 d i rs i a Het wereldkampioenschap Schaken. Binnenland Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Marktberichten EUWE WINT DE VIJFDE PARTIJ. Na 40 zBtten oaf Aljechin verderen tegenstand op. Gisteren ia in den Haagschen Dieren tuin de vijfde partij gespeeld tusschen Dr Euwe en Dr Aljechin om het wereldkam pioenschap. Euwe speelde zeer sterk en won na 40 zetten. Hij gaf zijn 41en zet niet af, maar vertelde dien aan Aljechin, die daarop het nuttelooze van verder spelen inzag. Het verloop van de partij was als volgt: Wit: Dr Euwe. Zwart: Dr Aljechin. 1. d2d4 2. c2c4 3. Pgl—f3 4. e2e3 5. LflXc4 6. O—O 7. Ddle2 8. Pblc3 9. Lc4to3 10. d4Xo5 11. e3©4 12. e4e5 13. e5Xf6 14. De2c4 15. Dc4Xc3 16. Pf3Xd4 17. Lb3—a4f 18. Lele3 19. Le3Xb6 20. Tal—dl 21. f2—f4 22. Tfl—f3 23. Tf3—g3 24. Tg3Xa3 25. Ta3—g3 26. h2Xg3 27. La4b3 28. a2Xb3 29. b3—b4 30. Lb6c5 31. Tdl—al 32. Kgl—f2 33. Kf2e3 34. Ke3d4 85. Kd4o4 36. Tal—dl 37. Tdl—d6 88. Lc5Xd6 39. Ld6e7 40. Le7Xf6 d7—d5 d5Xc4 a7a 6 Pg8—f6 e7e6 c7c5 Pb8c6 b7b5 Lf8e7 Le7Xc5 b5—b4 b4Xc3 g7Xf6 Dd8b6 Pc6'd4 Lc5Xd4 Ke8—e7 Ld4Xc3 Lc3e5 Ke7—f8 Le5Xb2 Lc8b7 Lb2a3 Th8g8 Tg8—g3 Lb7d5 Ld5Xb3 Kf8e8 Ta8fo8 Tb8c8 Tc8c6 f6—f5 f7—f6 Ke8—f7 Kf7—gö Kg6h5 Tc6Xd6 Kh5g4 Kg4Xg3 Kg3Xf4 Hierna gaf Dr Aljechin op, nadat Wit medegedeeld had Kc4c5 te zetten. D.D.D.doet de Jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zoodat de huid zich kan herstellen. Flacons 75 et, f. 1.S0 en f. 2 50. GENEE5H H U 1 D R fl 1 D D E 1 HD0ENI TÉGEN N G EN DE MINISTERS COLIJN EN VAN DIJK OP SCHIPHOL. Gisteren hebben de ministers Golijm en Van Dijk een bezoek gebracht aan de Fokkerloods op Schiphol. D'e ministers, bij wie zich de adjudant van den minister van defensie, kapitein P. M. H. Tielens bevond, werden ontvan gen door de heeren G. G. Vattier Kraane, president-commissaris van de Fokkerfa brieken, J. E. van Tijen, onder-directeur en ir Vos en ir Stok. Het bezoek gold allereerst de T 5, die zoowel van buiten als inwendig grondig werd geïnspecteerd. De ministers lieten zich omtrent vele details door den heer Van Tijen inlichten en stelden verschil lende vragen omtrent snelheid, bewape ning, actieradius, enz. van het vliegtuig. D'aarna werd een voor de Finsche ro- geering in aanbouw zijndo D 21 bezich tigd en vervolgens werd het bekende ge vechtsvliegtuig, de Fokker G I geïnspec teerd. Na afloop van de bezichtigingen zijn den ministers in de conferentiekamer van de Fokkerloods verschillende nieuwe ontwerpen van de fabriek getoond. Omstreeks half vijf keerden minister Colijn en minister Van Dijk per auto naar 's Gravenhage terug. Het ligt in bet voornemen van den minister van defensie, binnen afzienbaren tijd een bezoek aan de Fokkerfabrieken aan de overzijde van het IJ te brengen. MEER MAGERE CONDENS NAAR ENGELAND. Van 4.3 op 5.1 millioen kilo per maand. Naar bet „Hdbl." verneemt is het Eh- gelscbe invoer-contingent voor mage, e gecondenseerde melk voor bet vierde ka lenderkwartaal verhoogd van 85.000 hundredweight per maand tot 100.000. Hierdoor wordt de uitvoer van het jaar 1935 weer bereikt. De contingenten voor volle condens en poeder zijn niet ver hoogd. Nederland verzorgt 85 pot. van den totalen Engelschen import van dit arti kel LEVENSMIDDELENBEDRIJF EN VESTIGINGSWET. Sper-tijd en kapitaal-eisch voor kruidenierszaken. Naar het Ned. weekblad voor kruide nierswaren meldt, zullen de organisaties in het levensmiddelenbedrijf de spoedig in te dienen aanvrage voor toepassing van de Vestigingswet vergezeld doen gaan van een verzoek tot directe invoe ring van den spertijd voor kruideniers zaken. Wat den kapitaaleisch voor nieuw op te richten zaken betreft, verneemt het blad, dat de regeering genoegen neemt met een bedrag, dat 28 maal de kosten van het wekelijksche levensonderhoud be draagt, vermeerderd met een bedrag voor winkelinrichting. De financieele normen zullen naar de ligging en grootte der gemeente dientengevolge varieeren van f2900 tot f7000. VERLAGING MARGARINE-ACCIJNS BEPLEIT. Ook de R.K. Bond van boter- en mar- garinehandolaren heeft zich gewend tot den minister van Economische Zaken ten einde aandacht te vragen voor het feit, dat de margarine voor het meerendeel der consumenten in de tegenwoordige omstandigheden te hoog in prijs is en hun koopkracht eigenlijk geheel te boven gaat, zoodat de prijs van dit volksvoed- sel zéér binnenkort een belangrijke ver laging zal moeten ondergaan. De bond meent, dat hiertoe te eerder aanleiding bestaat aangezien de afzet van boter naar het buitenland veel beter is dan voorheen. Bovendien is de melk- steun reeds aanmerkelijk verlaagd, zoo dat minder geld voor melksteun beschik baar behoeft te komen. Het is aan den doorsnee-margarine verbruiker moeilijk duidelijk te maken, waarom de margarine duur moet blijven, terwijl de voor hem toch nog altijd on bereikbare roomboter reeds in prijs is verlaagd (door heffingsverlaging). Tevens werd verzocht bij toeneming van het verbruik het toegelaten produc- tiequantum de noodige verhooging te doen ondergaan. TOON DUPUIS OVERLEDEN. Gisternacht is de bekende beeldhouwer Toon Dlipids, zestig jaar oud, te Den Haag overleden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Onderwijsbelangen. Naar aanleiding van „De slag is ge vallen" in het „Correspondentieblad" van de Vereen, van Ghr. Onderwijzers en On derwijzeressen", door „De Zeeuw" over genomen, van de hand van den heer 't H. te G., mag ik wel een paar vragen stellen en een raad geven. Is dit nu werkelijk de heer 't Hooft, hoofd der Ghr. school te Goes? Wil en kan de heer 't Hooft geen ver antwoordelijkheid meer dragen voor zijn onderwijs, omdat de Regeering niet bij machte is aan de zeker noodzakelijke wensohen in 't belang van het onderwijs en betrokkenen te voldoen? Is bij zich wel bewust van de ver dragende clausule: „Wat het meeste pijn doet?" Moeten wij niet zeer dankbaar zijn, dat de Regeering alles doet wat ze kan voor de defensie, ter bewaring voor land en volk, inzonderheid de geestelijke vrijheid? De strijd in hoofdzaak: Gommunisme- Fascisme-Ghristendom? Is ljet zoo onmogelijk bet belang van het onderwijs in zijn geheel en de kwee- kelingen, „met U overtuigd, dat die toe stand om verbetering schreeuwt" op een andere afdoende manier te verhelpen? Neen, neen. Hoe dan? Eenvoudig genoeg. Als er wérkelijk goede wil en liefde is, tot en met elkan der en voor het onderwijs. De heer 't Hooft zorge, dat de victorie in Goes begint. Alle Rijks- en Gemeente-ambtenaren, predikanten enz. stichten een fonds, waar in zij vrijwillig storten 10 pet. van hun tractement boven de f 1500. Een prachtwerk, dat tevens voorkomt, dat het Rijk genoodzaalu wordt aan ge noemden noodtoestand een eind te maken, door verhooging van belasting direct of indirect voor dit doel of verlaging van tractement. Er zal misschien een buiten- landsch reisje vervallen of een sigaar van vijf in plaats van tien cent. Is dit zoo érg? U krijgt daardoor duizenden dankbare harten en jubelende, nu zuchtende men- schen. Hartelijk dank. PH. BOM, Ierseko. De heer 't Hooft, aan wien wij dit stuk je ter inzage zonden, gaf het. volgende onderschrift: De inzender leere lezen. In mijn stukje staat heelemaal niet, wat hij me toedicht. Dat is voor ieder duidelijk en dus acht ik het niet noodig, dit nader aan te toonen. Tegenover de handelingen onzer Regee ring sta ik niet anders dan de heer Bom. Hij leze slechts goed. Zijn raad is zoo simpel, dat ik heusch niet weet, of ik dat ernstig moet opnemen. Hoort zoo iets eigenlijk niet thuis in „De Humorist" of een dergelijk Had? Beste heer Bom, de school, het onder wijs is geen stokpaartje van dominee's, ambtenaren en-^onderwijzers. 't Gaat om de kinderen van ons volk in zijn geheel. Daarom 'zorgt ook de Regeering er voor en moeten de lasten niet gelegd worden op den rug van bepaalde menschen, die de heer Bom daarvoor aanwijst. Het is héél gemakkelijk riemen te snijden van andermans leer, maar zóó gaat het niet. Voor de Ghr. School in 't bijzonder geldt: „Draagt elkanders lasten en vervult alzco de Wet van Ghristus. Dus n i e t de lasten op een bepaalde categorie. Dat schampere over die „reisjes en die sigaren" kleuren wel het stukje van den inzender, maar sieren het niet. Het her innert me aan een kweekeling met acte, die me laatst schreef, dat Dr Colijn zulke dure sigaren rookte en hij geen cent ver diende, Ik heb dat jonge mensch geant woord, dat dikke woorden geen argumen ten zijn. Van Goes kan „deze victorie" dus niet beginnen, omdat men in Goes weet, dat luchtkasteelen producten zijn van een on gebreidelde fantasie. G. 't H. ZAG ER ERNSTIG ZIEK UIT DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Dankbaar voor een goede raad. „De directeur van een firma waar ik zaken mee deed, was gedwongen 12 weken in bed te blijven door zijn rheumatische pijnen. Toen 'hij weer terugkwam, zag hij er uit of hij ernstig ziek was. Op mijn vraag, welke behandeling hij gehad had, antwoordde hij: „Allerlei -en U ziet wat er van mij geworden is". Toen vroeg ik hem of hij Kruschen Salts al had gepro beerd. Hij deed het en Hnnen zes maan den was hij totaal veranderd en bedankte mij iederen keer als ik bij 'hem kwam". Mevr. J. L. T. Rheumatisohe pijnen, jicht, ischias e.d. ontstaan doordat zich in Uw lichaam af valstoffen ophoopen, die Uw bloed ernstig verontreinigen. Kruschen Salts zorgt voor een geregelde en afdoende verwijdering van alle schadelijke stoffen, zoodat de oorzaak Uwer pijnen wordt weggenomen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. (Adv.) Schipper en gezin aan den dood ontsnapt Het waren gisteren uitermate span nende oogenblikken voor schipper van Remmerden uit Tiel en voor zijn vrouw en twee kinderen van 10 tot 12 jaar, toen zijn 85 ton metende en met steenen gela den tjalkscheepje „Gerdina" plotseling door een tankboot van de Shell werd overvaren om onmiddellijk in de diepte te verdwijnen. Omstreeks 4 uur voer schipper Van Remmerden! stroomafwaarts onder de Lekbrug te Utrecht door, toen hij tot zijn grooten schrik bemerkte, dat de veel sneller loopende Shell IV, die ongeladen was en dus hoog op het water lag, zijn schip angstwekkend snel inhaalde. De Shel IV was juist geschut in de oude sluis en blijkbaar merkte de schipper van deze boot in het geheel niet, dat de „Ger dina" vlak voor hem in dezelfde richting voer. Naar de man later aan de politie verklaarde, zouden de lage zonnestralen, die, aangezien hij in Westelijke richting voer 'pal op de ruiten van de stuurhut schenen, hem het Uitzicht belemmerd hebben. Schipper Van Remmerden trachtte in- tussohen door het geven van noodseinen bet dreigende onheil af te wenden, doob deze seinen werden aan boord van bet tankschip niet opgemerkt en met een he- vigen slag stootte dit schip juist onder de brug met den voorsteven op den achter steven van de „Gerdina". Oogenblikkelijk verdween dit scheep je in de diepte, en het was een groot ge luk, dat de schipper met vrouw en kinde ren op het achterdek stond, want, had den zij zich in het roefje bevonden, dan zouden zij dit zeer waarschijnlijk met den dood hebben moeten bekoopen. Schipper Van Remmerden verloor ech ter geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest. Met uiterste krachtsinspan ning wist hiji zich vast te grijpen aan de klauwen van het anker van de Shell- boot, dat gelijk men weet aan den voor steden is bevestigd. Hij schreeuwde zijn kinderen toe zijn beenen vast te pakken terwijl zijn vrouw zich aan zijn jas vast greep. Spoedig begaven de vrouw echter haar krachten, zij moest loslaten en raakte daardoor ondei het tankschip. Ook zij echter bleef bij haar positieven en wist, voor zijl onder water verdween, een plank en een riem van het roeibootje te grijpen. Hieraan had de vrouw haar behoud te danken, want nadat het heele tankschip over haar was heengevaren, kwam zij aan den achterkant van dat schip van zelf weer naar boven. De schipper van de Shell IV Was inmiddels naar den achter steven gesneld en slaagde erin de vrouw met een sohippershaak aan boord te trekken. Ernstig motorfietsonge luk. Te Nieuwe Niedorp is gistermid dag een ernstig motorfietsongeluk ge beurd, waarvan de controleur van de malariabestrijding, de heer Jansen uit Alkmaar, het slachtoffer is geworden. De heer Jansen reed tegen een ijzeren draad, welken een jongen, die wel meer dolle streken uithaalt, over den weg had gespannen. De draad verwarde zich om het motorrijwiel, waardoor de berijder tegen den grond viel en ernstig werd gewond. Hij werd binnengebracht, bij een wijkverpleegster, waarop twee dokters de eerste hulp hebben verleend. Hij is in het centraal ziekenhuis te Alkmaar op genomen, waar gisteravond voor zijn leven werd gevreesd. Auto rijdt door gesloten spoorboomen. Te Eefde is gister avond een personenauto, welke op den rijksweg door de gesloten spoorboomen was gereden, door een goederentrein, wel ke van Zutfen op weg was naar Deventer, gegrepen en vrijwel geheel vernield. De beide inzittenden van den wagen, de bestuurder S. en zijn passagier R., bei den uit Deventer, haddon de tegenwoor digheid van geest nog op het laatste moment uit het voertuig te springen, waaraan zij hun leven te danken hebben. De overwegwachter N., die nog getracht heeft den machinist te waarschuwen en daarbij door de auto, welke een eind door den trein werd meegesleurd, werd geraakt, kreeg lichte verwondingen aan beenen en pols. De machinist schijnt het ongeluk niet te hebben opgemerkt, aan gezien hij is doorgereden. Het gebeurde is toe te schrijven aan het feit, dat de heer S. door een tegen ligger werd verblind, waarop hij met zijn wagen tegen de gesloten spoorboomen botste en op de spoorlijn terecht kwam. Diefstal van telefoon draad opgehelderd. De diefstal van 3100 meter telefoondraad langs de spoorlijn FranekerTzummarum is door de onbedachtzaamheid van de daders opgehelderd. De diefstal werd gepleegd door twee inwoners van Franeker. De ruim 65 kilo koperdraad verkochten zij aan een opkooper aldaar. Deze ging er mee naar een handelaar in oude me talen te Leeuwarden, die het zaakje ech ter niet vertrouwde en den opkooper ad viseerde aangifte bij de marechaussee te doen. Dit geschiedde met het gevolg, dat de beide daders spoedig werden gearres teerd. Zij zijn ter beschikking gesteld van de justitie. Drie kwajongens in een auto. Drie jongens van nauwelijks 12 jaar hebben gisteravond te Groningen door een baldadigen kwajongensstreek hun eigen leven en dat van anderen in groot gevaar gebracht. Iemand uit Hou werzijl, die in de Tuinbouwstraat per auto een paar boodschappen deed, liet zijn wagen slechts enkele oogenblikken on beheerd... en met het contactsleuteltje er in staan. Nauwelijks was de eigenaar verdwenen, of drie jongens van 11 k 12 jaar kropen in de auto. Een draaide het contactsleuteltje om, de tweede haalde de versnelling over, en toen ging de auto aan het rijden. Nauwelijks hadden zij hun baldadig werk gedaan, of zij kregen reeds spijt en angst, want het bleek gemak kelijker te zijn den wagen aan den gang te krijgen dan hem tot staan te brengen. De twee jongens, die voorin zaten, spron gen er uit, maar de derde, die op do achterbank zat, zag hiertoe niet zoo gauw kans en bleef, met de oogen stijf dicht, zitten. Met een vaartje van 40 K.M. vloog de wagen over den weg, eerst tegen een draaiorgel aan, dat zwaar beschadigd werd. De orgeldraaier wist zich bijtijds uit de voeten te maken. Vervolgens bot ste de auto tegen twee huizen en kwam toen eindelijk tot stilstand. Nog steeds zat het elfjarig jongetje er in, dat naar het politiebureau werd gebracht, waar hij zijn beide makkertjes aantrof. Een geducht standje kreeg het drietal alvo rens het naar huis mocht gaan. Ernstig verkeersongeluk te Zwolle. Te Zwolle is gistermiddag op den oprit naar de IJselbrug aan de Overijselsche zijde een ernstig verkeers ongeluk gebeurd, waarvan de 80-jarige v. D. uit Zwollerkerspel het slachtoffer is geworden. Met een met paard bespannen wagen, welke geladen was met vaten petroleum, reed de oude voerman den oprit af, toen hij ongeveer halverwege van achteren door een auto werd aangereden, bestuurd door den heer J. C. O. uit C o 1 ij n s - plaat. Door den schok sloeg het paard op hol. De wagen kwam daarbij tegen een paaltje terecht, met het gevolg, dat v. D. van het voertuig sloeg en in het prikkeldraad langs den berm viel, waar na hij van de helling van den oprit naar beneden in een weiland rolde. Een vat petroleum viel eveneens van den wagen en kwam tot overmaat van ramp op den ouden man terecht. Deerlijk gewond is hij naar het Sophia-ziekenliuis te Zwolle overgebracht, waar hij aan de opgeloopen verwondingen is bezweken. Gepoogd haar man te ver giftigen. De politie te Breda heeft aangehouden en in het huis van bewa ring opgesloten de ongeveer 40-jarige mej. F. D., wonende aan het Zandberg plein te Breda. De vrouw, die reeds ge- ruimen tijd in zeer slechte verstandhou ding met haar man leefde, zou hebben getracht hem van het leven te berooven door hem een bord pap voor te zetten, waarin arsenicum was gemengd. Toen zich vergiftigingsverschijnselen voor deden heeft de te hulp geroepen genees kundige het restant van de pap doen onderzoeken. Hoewel de vergiftiging niet levensgevaarlijk was, werd toch aangifte bij de politie gedaan, die genoeg aan wijzingen tegen de vrouw aanwezig acht te om tot haar arrestatie over te gaan. HET LOONPEIL EN DE ARBEIDS DUUR IN DEN LAND- EN TUINBOUW. D'e bondsraad van den Nederlandschen Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, welke dezer dagen te Utrecht heeft vergaderd, nam na gehouden besprekingen over de in 1938 te voeren loonacties en het sociaal- oeconomisch program van het N.V.Y. twee resoluties aan, betrekking hebbende op het vraagstuk van den arbeidsduur in land- en tuinbouw en op het loonpeil van de land-, tuin- en veenarbeiders. In de eerste resolutie wordt er bij de regeering met klem op aangedrongen ten spoedigste over te gaan tot de indiening van een ontwerp-landbouwarbeidswet. In de tweede om in het toekomstige landbouwbeleid rekening te willen hou den mot de noodzakelijkheid, dat het loonpeil der land-, tuin- en veenarbei ders belangrijk kan en moet worden ver hoogd, GOES, 14 October 1937. Groote veiling: Zure Krootappels f 1,50, Zoete Kroetappels f 1, Zure Bellefleur (val) f 2,10, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Appels: Cox Oranje Pip pin extra 31, A 33, B 27, C 20, Sterappels extra 11—14, A 9—12, B 7—10, C 5—7, Goudreinetten extra 1016, A 1014, B 7—12, C 510, Zure Bellefleur extra 8, A 7, B 56, C 45,Jonathan A 1516, B 13, C 9, Zoete Ermgaarde A 710, B 68, C 3—4, Zoete Campagnor extra 5, A 4, B 4, C 3, Courtpendu 38, Bramley Seedling 2—6, Notarisappels 3—12, Lanes Prince Albert 4, Fransche Goudreinetten 48, Gron. Kroon 710, Paradijsappels 24, Reinette d'Or 3, Eng. Winter Gold Pennain 25, Bauwmans Reinetten 24, Westl. Bellefleur 36, Glorie van Hol land 6, Dubb. Bellefleur 3—5, Ontario 4, Present van Lunteren 614, Boonappels 7, Blenheims Pippin 8, Bismarck 35, Transp. de Cronsel 3—8, Zoete Bellefleur 13, Zoete Ribbeling 25, Pomme d' Oranje 38, Zoete Rusters 4, Kroet- en Valappels 0,506 gulden, alles per 100 Kilogram. Peren: Doyenne du Comice extra 29— 34, A 28—31, B 28, Br. Clairgeau extra 17, A 22, B 19—21 C 17, Br. Alex. Lucas extra 18, A 1618, B 17, Comtesse de Paris extra 1519, A 17, B 15, Giezer Wilde man extra 9, A 8—9, B 7, Pondsperen extra 5, A 5, B 4, C 3—4, Kleiperen extra 6, A 6, B 5, C 3, Br. Blanc 310, Pres. Rosevelt 3—4, Le Curé 5, Bruine Chau- montel 27, Groene idem 6, Nouv. Poi- teau 310, Cons, k la Cour 3—5, Bezy v. Schonauwen 6, Jodenperen 59, Zwijndr. Wijnpeer 1113, Legipont 12, Soldat La- boureur 13, Maagdeperen 2—4, Louisse Bonne d' Avr. 2830, Triumph de Jodoig- ne 13, Triumph de Vienne 415, Wintor- suikerij 34, Dorothea Royal 3, St.-Re mey 25, Winter Bergamotten 4, Kroot- en Valporon 0,504 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Black Alicante 16—20 gulden per 100 K.G. Noten 45 ct. per 100 stuks. Hazen f 1,10f 1,88, Fazanten f 0,40— f 0,82, Patrijzen f 0,18—f 0,27, alles per stuk. MIDDiELBURG. 14 October. Fruitvei ling. Appels Goudreinet 416, Belle fleur 28, Jacq. Lebel 37, Groninger Kroon 413, Sterappel 414, Gox Or. Pipping 5—20, Bismarck 35, Honds muil 45, Roode Paradijs 112, Trans parant de Cronsel 410, Present van Engeland 10, Lanes Prince Albert 45, Witte Ribbing 9, Roode Ribbing 513, Tuinzoet 78, Campagnezoet 27, Arm- gaard 27, Grauwzoet 211, Bruinzoet 5, Zoete Bellefleur 24, Framboosappel 4—11 cent. Peren Beurró Clairgeau 416, idem Aremberg 1016, Jos. de Malines 11— 14-, Comtesse de Paris 713, Doyenne du Comice 2228, Nouveau Poiteu 615, Maagdeperen 910, Jodenperen 35, Zwijndrechtsohe Wijnpeer 11, Kleiperen 27, Gieser Wildeman 512, Bergamot ten 48, Pondsperen 45 ct. per kg. Diversen Frankenthaler Druiven 16 19, Black Alicant 1523, Tomaten 1 7, alles per kg. ST. ANNALAND. 14 Oct. Uienveiling. Groote bruine uien f 5,525,60 (5,15), bonken f5,10 (f4,71), drielingen f2,91 (2,47), pickles f 7,30 (7,06), stek f 1,81 (1,51), breekpeen f 12,90—13,50 (13), zoo- te appels f 4—10, peren f 5,109.50 per 100 Kg. Tusschen haakjes prijzen vorige vei ling. Totale aanvoer 106750 kg uien en 12350 kg. breekpeen. Handel zeer vlug met stijgende prijzen. ST. MAARTENSDIJK. 14 Oct. Offic. noteeringen van de Marklcommissie der Z. L. M. Per 100 kg.: wintergerst f8, zomer- gerst f 8.25, gedent. paardeboonen f 7— f 7,25, kleine groene erwten f 10f 11, scbokkererwten f 16,50f 17,25, bruine boonen f 11,50f 12. Per 70 kg.: witte eigenheimers f 1.50, Zeeuwsche bonte aardappelen f 2f 2.10, id, blauwe idem, poters f 1. Per 60 ikg. (ongesort.): groote bruine uien f 3.25, kleine idem f 4.20. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Meest matige N.W. tot W. wind, half tot zwaar bewolkt of be trokken, mogelijk nog enkele regenbuien weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 768. Licht op voor fietsen: Zaterdag 5 u. 48 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6