igememc» Korting Indische pensioenen wordt niet verlengd. De Fietsjekkers en zwarte Escimo- jekkers van HOOFTMAN Jr. Vlas- markt, zijn sterk, warm en niet duur. Kerknieuws. Laatste Berichten MIDDELBURG. Briefwisseling. Uit de Provincie. VLISSINGEN. GOES. Roode Kruis-oefening. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. Onderwijs Burgerlijke Stand nomen." Spr. hoopt dat het den burge meester in zijn nieuwe woonplaats goed mag gaan. De heer Schuit dankte namens het gemeentepersoneel den burgemeester voor de prettige samenwerking. Het spijt de ambtenaren en de geheele gemeente dat u weggaat. Tooh kunnen wij uw ver trek naar een grootere gemeente billij ken. Ik hoop dat het u en de uwen onder Gods zegen wet mag gaan. Het personeel wil u een kleine berinnering geven in den vorm van een zilveren cigarettenkoker met het gemeentewapen erop. De v o o r z. dankte voor dit geschenk. De heer J. E v e r s d i, k, hoofd der O. L. sohool, sprak namens 't personeel der school eenige afscheidswoorden. Ds v. d. Most van Spijk kon wegens een lichte ongesteldheid niet tegenwoor dig zijn. De v o o r z. dankte daarna allen voor de gesproken woorden en sloot de verga dering. Het défilé voor burge meester Koster en echtge noot e. Na afloop van de raadsvergade ring werd bij de O. L. school een optocht samengesteld, met het doel om voor bur gemeester Koster en zijn echtgenoote te défileeren. Voorop ging het muziekgezel schap „E. M. M.", daarna volgden het Kinder- en Meisjeskoor, de Ghr. Meisjes- Vereen „Zonneschijn", de Kolenvereen. „Onderlinge Hulp", de Vrijw. Brandweer in tenue, de Vrijw. Landstorm, de Bur gerwacht, de Zwem- en Poloclub „De Zandkreek", de voetbalvereen. „D.V.O.", de gymnastiek vereen. „O.K.K," met vaandel en trommelslager. Alle leden van O. K. K. strekten als groet hun arm uit naar de burgemeestersfamilie. De /Stoet vervolgde met de "Werkmansver- eeniging, de Oranjevereeniging, den Chr. Landarbeidersbond en werd besloten met leerlingen en oud-leerlingen van den cursus in landbouwhuishoudonderwijs. Het was een lange optocht, die vanaf de 0, L. school naar den molen trok, daar terugkeerde om bij het gemeentehuis halt te houden. De vèreenigingen plaat sten zich voor het hek. Burgem. en mevr. Koster traden naar voren. Hot muziek korps onder leiding van dhr A. B. Holster gaf een numimer ten beste, waarna dhr P, C. Schippers, bestuurslid van E.M..M. naar voren trad om namens alle doelne- mende vereenigingen den burgemeester en mevr. toe te spreken. Spr. las een schrijven voor, ondertee kend door de voorzitters van alle deelne mende vereenigingen, waarin spijt over het vertrek van den burgemeester werd uitgedrukt. Dank werd gebracht voor al het vele dat hij gedurende zijn burge meestersambt in het belang der verschil lende vereenigingen heeft gedaan. De burgem. verklaarde niet te hebben geweten dat er zooveel vereenigingen op 't dorp waren. Bk ben heel dankbaar voor dit défilé. "We danken u dan ook voor deze hulde. Ik vermoedde wel zoo'n beetje wie de samensteller van dit plan was. Dat was „Pier van 't Steiger" (algemeen ge lach). Ik zeg u namens mijn vrouw har telijk dank. Het ga u allen van harte wel. Weth. W o 1 s e voerde daarna nog het woord. We nemen afscheid met weemoed. In de gemeente heeft een lijst gecircu leerd om giften in ontvangst te nemen. H!et is Spr.'s taak om in opdracht der burgerij een schemerlamp aan te bieden, welke er helaas nog niet is. Spr. roept het echtpaar Koster een hartelijk vaar wel toe namens alle ingezetenen. Burgemeester Koster dankte har telijk voor het geschenk. Het is buiten gewoon mooi, ook de wijze van het in nen van het geld dat met kleine gaven bijeengekomen is. De muziek speelde „Dat 's Heeren zegen op u daal". Daar mee was de plechtigheid afgeloopen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haamstede (toez.), J. den Hollander, cand. te Zwijndrecht. Te Roden, J. A. de Vor te Ten Boer. Te Groot-Ammers, J. G. Terlouw te Garde ren. Bedankt voor Deventer, R. Bijlsma te Eexta. Het staat nu wel vast, dat minister "Weiter de korting op de Indische pensi oenen per ultimo December a.s. zonder meer laat afloopen. Er is mot Indië overleg gepleegd over de voor 1938 te nemen maatregelen, en Indië (d.i. de Indische Landvoogd met zijn adviseurs) heeft krachtig gepleit voor behoud van een gedeeltelijke korting, n.l. 10 pet. Minister Weiter wenscht dit niet. Behalve dat hij principieel tegen elke aantasting van eenmaal toegekende pen sioenen is, is hij er zóó stellig van over tuigd, dat de Tweede Kamer elk tus- schenvoorstel zal verwerpen, dat hij ook op grond van politieke overwegingen daaraan niet kan deniken. Intusschen werkt de Indische Regee ring alweer aan een nieuwe wijziging in de pensioenregelingen van 1934, en wel in voor de betrokkenen gunstiger, voor de schatkist ongunstiger zin. Goes. De voordracht ter benoeming van een 'hoofd der openbare lagere School G (U.L.O.) alhier luidt1. K. H. van Faas- sen, Onderwijzer aan de openbare U.L.O.- school te Delft; 2. J. Leistra, idem te Bergen (N.-H.); 3. T. R. Bergsma, idem te Hengelo(0.). Geheime distilleerderij ontdekt. De gemeente- en rijkspolitie te Opende hebben in samenwerking met de rijksambtenaren te Grootegast twee complete in volle werking zijnde distilleer- toestellen ontdekt bij zekeren M. P. te Opende. De toestellen, welke onder den grond in een opgemetselden kelder waren verborgen, werden in beslag genomen en naar den ontvanger der directe belastin gen en accijnzen te Zuidhorn vervoerd. 1701 vloeistof werd ter plaatse vernietigd. Man door machine ge grepen. In een maalderij te Raams- donk heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Terwijl de man zijn ruwolie- motor op gang wou maken schijnt hij met zijn jas in aanraking te zijn gekomen met de machine, waarna hij wellicht eenige malen mee rondgeslingerd is en toen met geweld tegen den grond gesmakt. De zoon, die boven werkzaam was, merkte, dat er iets niet in orde was met den motor. In de machinekamer gekomen trof hij daar zijn vader aan, hevig bloedend en kreu nend van pijn. De ongelukkige is onmid dellijk naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand van den man is zorgwekkend. Te water geraakt en verdronken. Gisteravond was de 15-jarige W. te Rotterdam met eenige kornuiten aan het spelen bij een kade muur. De jongen geraakte plotseling te water en daar hij niet zwemmen kon, ver dween hij in de diepte. Onvoorzichtig. Be politie 'heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een automobilist, die gisteren in de Lange- delft het portier van zijn auto o'p zoo danige wijze opende, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar werd gebracht. Een 16-jarig meisje werd door het por tier getroffen en liep enkele verwondin gen op. De diefstal van bontvel len. In verband met den 'diefstal van bontvellen uit het pakhuis van de firma Polak in de Kerspel, was het de politie ter oore gekomen, dat zekere S. C., wo nende alhier, iets meer van dien diefstal zou afweten. Het onderzoek werd voort gezet en 'leidde in de richting van Zeeuwsch-Vlaanderen, waarheen de po litie zich Zondag begaf. Het kwam toen vast te staan, dat de huiden en vellen langs 'die richting vervoerd zijn. Er wa ren termen om G. aan te houden en op het politiebureau in bewaring te stellen. Na aanvankelijk ontkend te hebben, legde G. een bekentenis af. Heden is hij aan de justitie voorgeleid. gemeen geschiedt en dus mogelijk te ma ken, dat naast de gewone uitkeering in gevolge de wet ook nog (te voren) een bijdrage voor de afschaffing van tollen zal worden gegeven. Uiteraard behoeven daarvoor slechts die bedragen te worden beschikbaar ge steld, die naast de bijdragen van de streek, welke in dezen in elk geval moet voorgaan, noodig zijn, terwijl bovendien rekening zal zijn te houden met de som men, welke na de afschaffing van den tol voor den betrokken weg krachtens de gewone regelen inzake de financiering der tertiaire wegen zullen worden be schikbaar gesteld. Daar, gelijk hierboven is gezegd, de op de tertiaire wegen voorkomende tollen veelal gemeentelijke belastingtollen zijn, is het, om tot het doel te geraken, noo dig, dat de belemmering om bijdragen voor gemeentelijke belastingtollen te ver- leenen, uit de wet verdwijnt. Daartoe strekt de thans voorgestelde wijziging. De steun aan de grind- en rietcultuur. Wegens de ingetreden verbetering zoo wel in de griend- als in de rietcultuur heeft de minister van oeconomische za ken besloten, den directen steun voor 4-jarige grienden te staken, zoodat voor den oogst 1937/1938 deze steun niet meer zal worden verleend. Ook de huidige marktprijzen voor mat- riet en eerste soort dekriet zijn van dien aard, dat voor het liet van gewas 1937 geen gelegenheid meer tot aanbieding aan de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale zal worden geboden. BREEDE WATERING BEWESTEN YERSEKE. Een electrisch gemaal voor het Oostelijk deel. Naar wij vernemen is tusschen het Bestuur van het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerse'ke" en het be stuur van de Visscherijen op de Zeeuw- sche stroomen overeenstemming bereikt inzake het plaatsen van een electrisch gemaal voor de ontwatering beoosten het kanaal. De Minister van Financiën acht het met het oog op de belangen van de oes ter- en mosselcultuur noodzakelijk, dat het gemaal gesticht wordt aan het ka- naai door Zuid-Beveland en is bereid het verschil in kosten tusschen de stichting van een gemaal aan den Yersekedam en die, welke zijn verbonden aan de stich ting van een gemaal aan het kanaal, aan het Waterschap op bepaalde voorwaarden te vergoeden. De bouw van een electrisch gemaal aan het kanaal kan dus in het a.s. voorjaar worden tegemoet gezien. De ontwerpen voor dit gemaal zijn uit gevoerd door het Ingenieursbureau Net to Smit te 's-Gravenhage en de grond werken moeten geschieden in werkver schaffing. Een W 'bericht voor ïerseke en om geving I De waterstand was daar des winters soms zeer hoog. i Door kolendamp be dwelmd. Woensdagmorgen is het be jaarde echtpaar Pereboom, wonende An jelierenstraat, bewusteloos in bed aange troffen ten gevolge van kolendamp, die hen reeds Dinsdagavond moet hebben aangetast. Op medisch advies zijn beiden naar Bethesda overgebracht. Hier kwam de man vrij' spoedig bij kennis, doch de vrouw was gisterenavond nog niet bij be wustzijn. Heden was de toestand van beiden zoo, dat direct levensgevaar niet meer bestond. De Ghineezen in onze Oost. Over dit onderwerp sprak gister avond in het Militair Tehuis voor de afd. Vlissingen van den Chr. Vrouwen bond de heer G. M. L a e r n o e s. In onze Oost wonen ongeveer 1 mil- lioen Chineezen, waarvan het grootste deel op Java, doch verder in elke desa van onzen archipel. De Ghineezen hebben hun hoofdwerk zaamheid voornamelijk in den handel. Doch ook in verschillende bedrijven zijln zij werkzaam. Voor den Hollandschen middenstander is de concurrentie moordend en tegen den Chinees niet vol te houden. Vervolgens behandelde spr. het geeste lijk leven der Chineezen. In het middel punt der Chineesche religie staat de voorouder-vereering. Van het allergrootste belang is dat de Chinees trouwt en mannelijke nako melingen krijgt. De positie van de Chi neesche vrouw is weinig benijdens waardig. Hierna toonde Spr, de groote moei lijkheden aan, welke de Zending onder vindt bij den arbeid ond r de Ghineezen. Ook in onze Oost wordt thans onder de Chineezen door de Zending hard ge welkt, en niet zonder zegen. Zooals wij hebben gemeld, zal Zaterdag a.s. hier een Roode Kruis-oefening in groot verband worden gehouden. Reeds om 9 uur wordt door de transport-colon nes van Middelburg, Vlissingen, Terneu- zen enz. begonnen met het Inrichten van het Weeshuis als tijdelijk ziekenhuis. Ook de pas geslaagde leden van de Goesche transport-colonne zullen bij dit werk zoo veel mogelijk worden ingeschakeld. Te half drie drie uur komt een aan tal „gewonden" (vermoedelijk per extra- trein) uit Borgen op Zoom aan. Van het station worden ze (nadat enkele van de zwaarst gewonden voorloopig in de wacht kamer zijn verbonden) naar het Wees huis getransporteerd. Een ander deel der gewonden wordt per boot van Bergen op Zoom naar Wemel- dinge vervoerd en van daar per auto naar Goes overgebracht. Het is mogelijk al kan hieromtrent nog geen zekerheid worden gegeven dat belangstellenden in de gelegenheid zullen worden gesteld na afloop der oefening een kijkje in het Weeshuis te nemen. Te 4 uur a 4.15 zullen alle medewerken den defileeren met het muziekgezelschap „Hosanna" voor het Stadhuis, terwijl hun daarna 'n maaltijd in het Schuttershof zal worden aangeboden. Goes zal dus Zaterdag staan in het tee- ken van het Roode Kruis. Naar wij van den voorzitter der Goesche afdeeling, den heer Van Ballegoyen de Jong, vernamen, is deze afdeeling thans zeer actief. Met het organiseeren van een transportcolon ne was zij, dank zij de vlotte en krachtige medewerking van Dr Dikkenberg, zeer ge lukkig. Alle cursisten op één na zijn voor het diploma geslaagd. De mogelijkheid van het inrichten van een bloedtransfusiedienst wordt nu onder zocht. Straatrumoer. Een markt koopman B. uit Rotterdam, die Dinsdag te diep in het glaasje had gekeken, heeft heel wat kabaal veroorzaakt. Hij viel, toen hij op weg wa9 naar het station, passee- rende dames lastig, zoodat een politie agent hem beetpakte om hem naar het politiebureau over te brengen. Daar had hij echter weinig zin in, zoodat hij zich krachtig verzette. De gummistok moest hem tot rede brengen. Met behulp van een burger werd de kerel naar het bureau getransporteerd. Na verhoor werd hij ter ontnuchtering eenige uren ingesloten. Hij kon met een volgenden trein huiswaarts keeren. Grijpskerke. Gemeenteraad. In do Dinsdag gehouden vergadering van den Gemeenteraad waren allo leden aan wezig. In verband met een ontvangen kennisgeving van het overlijden van dhr Abraham de Viseer t e St Lau rens, wijdt de voorzitter waardeerendo woorden aan al datgene wat wijlen dhr De Visser in het belang dezer gemeente heeft verricht. Ruim 44 jaar heeft de overledene de gemeente als raadslid ge diend, waarvan een zeer groot gedeelte als wethouder, en dat op zoo'n wijze, dat te allen tijde zijn werk in dankbare her innering zal blijven voortleven. Gezien het groote aantal jaren dat de overledene de gemeente heeft helpen besturen is de in- i vloed van zijn arbeid groot geweest. Het was steeds zijn streven het belang der ge meente voorop te stellen. Besloten wordt de ontvangen kennisge ving met een schrijven van rouwbeklag te beantwoorden. Weth. Geschiere zegt namens de fami lie den voorzitter dank voor zijn gespro ken woorden. Een schrijven van de Vereen, van Ne- derl. Gemeenten inzake toetreding tot de fraude-onderlinge van gemeenten, wordt aangehouden. Gelijke beslissing wordt ge nomen inzake steunverleening aan kleine boeren, aangezien B. en W. deze zaak niet voldoende onder het oog hebben gezien. De spaarregeling B-steun wordt met alg. st. afgewezen. De Raad is van meening, dat een dergelijke regeling voor deze ge meente geen genoegzaam resultaat zou opleveren. Over een verzoek van het Burg. Armbestuur, om over 1937 het subsidie van de gemeente met f 100 te verhoogen, aangezien het oorspronkelijke bedrag van f 500 niet voldoende blijkt te zijn, ontstaat nogal eenige discussie. De voorzitter licht het verzoek nader toe, daarbij er op wij zende, dat het B. A. tengevolge van de ondersteuning van een gezin zeer vele uitgaven heeft te doen. Dhr De Nood, overtuigd van de wen- sohelijkiheid van verhooging der middelen van het B. A., wil er toch op wijzen, dat in dezen ook door het 'betrokken gezin, en ook door het gezinshoofd voornamelijk, voor zoover dat mogelijk is, dient te wor den gedaan vrat nog gedaan kan worden. Het verzoek wordt daarna ingewilligd. Vervolgens stelt de voorzitter voor we derom goedkeuring aan Ged. Staten te vragen op de regeling loontoeslagen, met dien verstande, dat eerst nog een kleine wijziging wordt aangebracht in de be staande regeling, betreffende het percen tage, dat door de gemeente wordt bijge dragen in het loon. Om verschillende re denen achten B. en W. het gewenscht, dat vanaf Maart tot Juni niet 50 pet., doch 2'5 pet. uit de gemeentekas wordt betaald, en van half November, tijdstip waarop de regeling kan worden toegepast, tot Maart 50 pot. D'hr Van Sluijs vraagt of dit geen ge vaar zal opleveren, dat de kosten, welke hierdoor worden bespaard, voor werkver- sohaffing zullen moeten worden uitgege ven. Spr. is van oordeel, dat de bestaande regeling juist in haar tegenwoordigen vorm prachtig werkt, en ziet door aan brenging van de voorgestelde wijziging, oen gevaar, Weth. Geschiere merkt op, dat bij de voorgestelde wijziging door B. en W. is beoogd een geleidelijke terugkeer tot de normale toestand, hetgeen tooh te allen tijde in het oog moet worden gehouden. Daarom willen B. en W. niet direct alles intrekken, doch wordt het percentage ge leidelijk verlaagd. Dhr Cevaal gaat accoord met het voor stel van B. en W. Hij is van meening, dat ook de landbouwers den juisten weg die nen te bewandelen. Dhr Van Sluijs meent, dat niet altijd in dezen zin wordt gehandeld door de werk gevers. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 6 tegen 1 st., die van dhr Van Sluijs. Genoemde regeling zal aan Ged. Staten ter goedkeuring worden ingezonden. Ten aanzien vaststelling vergoeding per leerling voor het bijzonder onderwijs voor 1938, welke door B. en W. wordt voorge steld te bepalen op f 11 per leerling vraagt dhr Cevaal, nu allerwege moet worden bezuinigd en verschillende belastingver- hoogingen voor 1938 moesten worden in gevoerd, of ook het onderwijs thans niet met minder kan volstaan. Hij stelt voor een bedrag te nemen van f 10. Wanneer men volgens spr. rondom ziet zijn de be dragen ook niet zoo hoog, terwijl een be drag van f 10 tooh niet laag is. Dhrn De Buck en De Nood verklaren eenzelfde meening te zijn toegedaan. De voorzitter, alsmede de wethouders, voeren verschillende gronden aan, die pleiten voor een bedrag van f 11. Zoo dient volgens hen in aanmerking te wor den genomen de daling van het leerlin genaantal, verhooging van papierprijzen, brandstoffen enz. Ook dhr A. Louwerse wijst op vermeer dering van onderhoudskosten enz. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte aangenomen met 4 tegen 3 st. Voor dhrn G. Louwerse, Geschiere, A. Louwerse en Van Sluijs. Tegen dhrn Cevaal, De Buck en De Nood. Vervolgens komt in behandeling de ge- meentebegrooting voor 1938. Dhr Van Sluijs mist op deze begrooting de bedragen aan subsidie geitenfokvereen. en musschengilde, waarop de voorzitter nadere inlichtingen verstrekt, waarom deze van de begrooting zijn afgevoerd. De begrooting wordt vastgesteld op f 23.628 gewone dienst en f 1000 kapitaal- dienst. Dhr De Nood geeft, te kennen geacht te willen worden als te hebben gestemd te gen de verzekeringsposten. Na rondvraag volgt sluiting. Kortgene. Het afscheid van burgemeester Mr Koster. Woensdagavond om 7 uur vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester Mr J. D. Koster. De heer Boot was wegens ziekte afwezig. Benevens de raadsleden, waren ook mevr. Koster en een groot aantal na- tabelen van het dorp aanwezig. Ook de publieke tribune was met belangstellen den gevuld. Dte voorz. opende de vergadering en herdacht eerst den overleden gemeente- i bode E. de Korte. De oudste wethouder, dhr Salomé, sprak nu den voorzitter in verband met zijn a.s. vertrek toe. Spr. dankte voor de aangename samenwerking en roemde de prettige wijze waarop de burgemeester de vergaderingen leidde. Hij meent de tolk te zijn van alle aanwezigen als hij zijln spijt uitdrukt over het heen gaan van den burgemeester. Een monument zullen wij niet voor u oprich ten, maar de nieuwe straat door het dorp is een monumlent. Ook voor de lang ver wachte brug hebt gij u steeds ingespan nen, al lijkt het nu alsof alle brugplan- nen achter slot en grendel gestopt zijn. Burgemeester en Mevrouw, het ga u in alles goed. Wij hopen, dat u beiden een aangename periode in uw nieuwe woon plaats mag tegemoet gaan. De voorz. wees op het verschil tusschen vier jaar geleden en nu. Toen was mijn rede op papier gesteld. Ik bepaalde me tot algemeenheden. Nu kennen we elkaar en daarom is het beter uit het hart tot bet hart te spreken. Wij hebben het een buitengewoon voor recht gevonden om op Kortgene te wo nen. Dit is geen frase; ik meen het. Er zijn in het vaderland weinig streken waar een betrekkelijke welvaart heerscht. Noord-Beveland behoort tot die streken. Dit brengt prettige verhoudingen mee. Het burgemeestersambt heb ik aan vaard, toen de wereldcrisis op zijn diepst was. De middenstand en de arbeidersbe volking hebben veel te lijden gehad. Be langrijke punten in onze vergaderingen waren: de waterleidingkwestie, de sa menvoeging, wegenaanleg, uitbreidings plan, exploitatie van bouwterrein, brug- verbinding en schoolbouw. 0'ver het algemeen heeft de Raad een ruimen blik op de dingen gehad. Ik dank u voor het vertrouwen en den steun. Ge hebt gezien dat Kortgene het middelpunt is van Noord-Beveland. Gij; hebt van dit dorp een aantrekkelijk dorp gemaakt, in zonderheid voor hen, die hier komen ren tenieren. Gij hebt gezorgd voor goede we gen. De landbouwhuishoudkunde had uw belangstelling; dit moet gij vasthouden. Met vijif wethouders heb ik prettig sa mengewerkt. De prettige wijze van sa menwerking met den secretaris zal bij mij in aangename herinnering blijven voortleven. Ook de politiemannen dankte Spr. voor hun plichtsbetrachting. De arbeidersstand kreeg daarna enkele vriendelijke woorden. Vlijt en spaarzaam heid zijn daar te vinden. Dikwijls kwa men de werkloozen op de secretarie. On vriendelijke woorden zijn er nooit voor gevallen. Mij wacht een grootere taak, een zwaardere taak. Ik bid God om kracht en om wijsheid om mij1 daarin te helpen. Namens mijn vrouw wensch ik u allen en de gemeente een goede toekomst. Het oudste raadslid, de heer Dorst, dankte namens den raad voor des burge meesters leiding. „Onder uw leiding," al dus Spr., „zijn vele goede besluiten ge- Middelburg. Gisteravond werden door het kiescollege herkozen tot ouderling de heeren A. Rovers en J. P. van Aartsen en werd gekozen dhr P. I. Roth. Tot dia ken werden herkozen dhrn F. de Bruijn, A. van den Ende, G. Joziasse en J. de Nood. Jubileum Ds J. Fraanje. Op' Woensdag 10 November a.s. hoopt Ds J. Fraanje, pred. bij: de Geref. Gemeente te Barneveld, zijn 25-jarige ambtsbedie ning te herdenken. Ds Fraanje was eerst van 1908 tot 1912 te Goes als voorganger werkzaam. Van daar vertrok hij: in 1912 als voorganger naar Terneuzen, waar hij eenige maanden later in het ambt werd beves tigd. Daarna diende hij de gemeenten te Rotterdam, Goes (19161918) en Bar neveld. Geslaagd te Leiden voor candidaats- examen geneeskunde de heer A. G. Ba- rentsen te Middelburg. Een schrijven inzake de Zeeuwsche kleederdracht is in het ongereede ge raakt. Gaarne zullen we nieuwe copie ontvangen. Redactie. GOES. Gehuwd: Gustav Johannes Ploegaert, 25 j. jm. te Middelburg en Jannetje Schrijver, 24 j. jd.; Jan van Sprang, 25 j. jm. en Adriana Johanna Boot, 22 j. jd.; Johannes Marinus Holle- brandse, 31 j. jm. te Krabbendijke en Jo- zina de Kok, 26 j. jd. Huw.-aangifte: Theodoor Jan van der Peijl, 29 j. jm. te Batavia en Janna Heij- boer, 26 j. jd. Geboren: Jacomina Elena, d. v. Pieter van Hekke en Wilhelmina Sandee te Wolphaartsdijk. MIDDELBURG. Overleden; A. Klaasse, 65 j., geh. met M. Polderdijk; W. Faasse, 71 j., wed. J. J. Collin; J. J. Laroes, 75 j., wedn. G. H. Ludikhuize; A. H. Mun- nik, 59 j., geh. met N. J. van Riet. (M.G.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2