DE ZEEUW TEGEN DEN STROOM. De stand der werkloosheid. E E O E B L A DWAZE PRAAT. KINDERTOESLAG. Uit de Provincie. Onderwijs FEUILLETON. GOES. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. VAN WOENSDAG 13 OCTOBER 1937, Nr 11. Onze „Rotterdammer" signaleert enkele uitlatingen in de pers van de roode onder wijzers over Troonrede en Millioenennota, Een gunstige indruk van wat er in die kringen leeft krijgt men daardoor niet. Enkele teekenende passages laten we hier volgen. Het orgaan van de Rotterdamsohe bondsunderwijzers zegt, dat de Regeering een „cynische boodschap" bracht en ver oorlooft zich dan het volgende taaltje: „Er is gesproken: in soms vage, soms heel duidelijke wóórden, maar in altijd sprekende cijfers! En voor wie lezen kan, was de verkorte inhoud van de boodschap die de regeering aan haar volk te brengen had, deze: Voor de vernietiging ialles. Voor de cultuur niets. Die cultuur kan wel wachten. Eu dus ook het onderwijs, dat immers het peil van de cultuur mee bepaalt, en zulk een duidelijke graadmeter is voor de wijze waarop een gemeenschap (vergeef me het woord) aan z'n cultuur arbeidt....". Er is vermoedelijk bijna geen blad ia Nederland te vinden, zegt de „Rotterdam mer", dat jaloersch is op zulke demago gische schrijverij; maar openbare onder wijzers nemen het met genoegen voor hui rekening. Let ook op de manier, waarop hetzelfde orgaan van volksopvoeders ageert tegen „de veel te groote schoolklas sen, waartoe de bezuinigers hebben ge dreven": „Wij herhalen: Als men wil gaan dokte ren aan het onderwijs, dan beginne men daar. Er zijn onderwijzers genoeg en. er is geld genoeg. De vraag is slechts, of men het de moeite waard vindt, het voor de volksontwikkeling ter beschikking .e stellen. De geneigdheid daartoe zal wel worden beheerscht door het antwoord op een an dere vraag en wel deze: Hebt ge van ba- vordering der volksontwikkeling te hopen of te vreezen? Daar ligt het hondje be graven en nergens anders. Elk ander ge babbel over de zaak kan geen andere be doeling hebben, dan de aandacht van de hoofdzaak naar de bijzaak te verleggen: duitenplaterij". Dwaze praat. Die alleen kan dienen om de openbare school nog meer in discrediet te brengen bij ons .volk. Wetsontwerp voor een regeling in voorbereiding- Naar het „Gentru m" verneemt, wordt ten departemente van Sociale Za ken groote spoed betracht met de voor bereiding van een wetsontwerp tot invoe ring van een kindertoeslagregeling; in de Troonrede was dit ontwerp aangekon digd als een wettelijke regeling „tot het rekening houden met gezinslasten bij het arbeidsinkomen". Het ligt niet in de bedoeling, hiertoe een rijkskinderfonds (een toeslagfonds van werkgevers als rijksorgaan) waar voor jaren geleden vaak gepleit is te stichten, noch ook een stelsel van kin derrente te benutten, waarbij de Staat voor ieder kind een zekere uitkeering zou verstrekken, een systeem, dat evenzeer wel eens bepleit is. Veeleer stelt men zich voor, de uitvoe ring der kindertoeslagregelingen in han den te leggen van de bedrijven, zooals dit bijv. ook geschied is met de Land- en Tuinbouwongevallenverzekering. Voor zoover bepaalde bedrijven niet in staat zijn de uitvoering op zich te nemen, zal het Rijk een orgaan scheppen, dat met de uitvoering wordt belast, een en ander op grond van de in de Grondwet (art. 194) reeds geschapen mogelijkheid door E. R. G a r r a 11. Uit het Engelsch. 2) o— Ze was niet bepaald de lieveling van Katharine Morrison; ze wist dit ook wel en 't was met zoo iets als een triomfante lijke houding, dat ze naast haar plaats nam, met de bovenvermelde opmerking. Ze was er zich ten volle van bewust hoe onprettig juffrouw Morrison het vond be trapt te worden op babbelarij'. Katharine bloosde bij haar verschij ning. „Wel", zei ze rustig, „dat is onze zaak niet; 't is in elk geval meer hartelijk te gelooven, dat onze vriendin uit liefde trouwde, dan uit geld- of gemakzucht." „Verliefd worden is thans uit den tijd, zooals je weet", zei juffrouw Sedgewick; „de menschen zijn tegenwoordig meer nuchter en bekijken het huwelijk meer vanuit zakelijk oogpunt; en wat mij be treft, ik kan 't hun niet kwalijk nemen. Bovendien de menschen kunnen van de liefde niet leven, en mevrouw Maitland zal zich dit ook wel bewust zijn, temeer omdat zij stamt uit een familie, die al- (welke in de gewijzigde Grondwet nog nader zal worden geaccentueerd) dat na melijk de Staat nieuwe publiekrechtelijke organen in het leven kan roepen. Dit laatste zal met het oog op de komende kindertoeslagregeling natuurlijk geschie den in samenwerking met Economische Zaken, welk departement in de Troonrede reeds van zijn plannen had doen blijken in den passus: „D'e regeering zal zich be ijveren de samenwerking in onderneming en bedrijf ten bate van de geheele volks huishouding te bevorderen." Voorloopig woidt-alleen een regeling voorbereid ten gunste van de loontrek- kenden, aangezien een dergelijke regeling óók voor de kleine zelfstandigen zeer vele en groote moeilijkheden te overwinnen zou geven en de indiening van bedoeld wetsontwerp daardoor ten zeerste zou worden vertraagd. Roode Kruis. Gisteravond deed de tweede groep van de afd. Roode Kruis Goes examen, hetwelk ook nu weer door Dr Scheps uit Middelburg werd afge nomen. Geslaagd zijn de heeren A. Kik; P. v. Belois, J. van Maris, J. Kootstra en A. Sinke, allen uit Goes. Openbare leeszaal en bibliotheek. Aan het jaarverslag der Vereeniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek over 1936 ontleenen wij het volgende: Het aantal leden steeg door toetreding van 210 nieuwe en het bedanken van 143 met 67 tot 1355. Er waren 17.562 bezoekers tegen 16.419 in 1935; uitgeleend zijn 48.758 banden, tegen 45.149, dus resp. 1143 en 3609 meer. Van de banden steeg het aantal romans van 37645 tot 40.599 en het aantal studie werken van 7504 tot 8159, dus reap, met 2954 en 655. De bibliotheek bevat 12.483 banden. Spoedeischende vergadering van den Gemeenteraad van Middelburg. Dinsdagavond kwam de Gemeenteraad van Middelburg in spoedeischende open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van den burgemeester. Afwezig wa ren de heeren 'Helder en Lambermont. Terwijl de raadsleden en verdere aan wezigen zich van hun zitplaatsen ver hieven, sprak de burgemeester als volgt: Van de familie gewerd ons de tijding, dat op den lien October nog onver wacht ontsliep de heer Andries Hendrik Munnik, die na van 1 Februari 1914 af, als controleur van de plaatselijke belas tingen in dienst der gemeente te zijn ge weest, door den Raad op 26 April 1922, met ingang van 26 Juli 1922, werd be noemd tot Gemeente-ontvanger. Ruim 23V2 jaar heeft de overledene onze ge meente gediend. Als ontvanger heeft hij dat gedaan met toewijding en met accuratesse, ondanks de belemmeringen, hem in den weg ge legd, door izijn gezondheidstoestand, die de 'laatste jaren herhaaldelijk te wenschen overliet. Dten 25isten Mei van dit jaar moest den heer Munnik ziekteverlof worden ver leend. De rust heeft helaas niet mogen baten. God riep 'hem uit dit leven weg. Op den leeftijd van 59 jaar ontviel 'hij aan de zijnen en aan zijn arbeid. Met deelneming gaan onze gedachten naar zijne weduwe en zoons, die een trouw echtgenoot en vader in hem verlie zen, De gemeente verliest in 'hem een trouw en betrouwbaar ambtenaar. Wij zullen zijn nagedachtenis in eere houden. De voorzitter wee® er hierna op, dat het overlijden van den heer Munnik de aanleidihg werd tot het heieggen van deze spoedeischende openbare vergade ring. 'Gedurende de ziekte 'heeft de heer Munnik zijn taaik overgedragen aan den heer C. J. Crucq, doch de verantwoording bleef voor den ontvanger. T'hans moet een waarnemend ontvanger worden benoemd. B. en W. stellen voor diens zekerheid stelling te bepalen op f 20.000, waarmee de raad z.h.st. accoord ging. De voorzitter stelde daarop voor over te gaan tot de benoeming van een waarnemend gemeente-ontvanger. B. en W. bevelen den heer G. J. Crucq aan. De raad benoemde den beer Crucq met 13 tijd moeite gehad heeft om de eindjes aan elkaar te knoopen. Het moet voor haar wel een heerlijke verandering ge weest zijn heerlijk, dat is te zeggen, als zij' haar man voor lief neemt." „Is er wat bijzonders gebeurd, sinds wij weg geweest zijn?" vroeg Katharine, verlangend van dit onderwerp af te stap pen. „Voor zoover ik weet is het eenigste, dat de openluchtmeeting is vastgesteld in Mei en dat men gemeend heeft mijnheer Delacot te vragen „Beltwood" er voor be schikbaar te stellen; men vond het hoog noodig tijd, dat hij' ook eens wat voor zijn omgeving ging doen. Ik kan me niet be grijpen 'hoe die man zulk een leventje op z'n eentje kan leiden." „En, wat is het resultaat?" „D'at wat ik verwachtte. Hij weigerde, zonder opgaaf van reden, behalve dan, dat het hem speet niet in staat te zijn het verzoek in te willigen. Ik kan me best* be grijpen, dat de menschen zeggen, dat aan het huis iets geheimzinnigs verbonden is. 't Is trouwens een wonder heerschap die bewoner; hij- loopt je voorbij zonder je ts zien". „Toch mag ik zijn uiterlijk wel", merk te Doris op; „ik vind daarin niets, dat mij doet denken aan een man, die slechts aan zich zelf denkt". t stemmen, tegen 1 Wanco, terwijl wethou der Onderdijk zich wegens familie-rela ties van stemming onthield. Zonder stem ming werd de heer Crucq tot waarnemend controleur der belastingen benoemd. Daarna werd hij door den secretaris bin nengeleid en legde hij in handen van den voorzitter de 'voorgeschreven eeden af. De openbare vergadering werd daarop gesloten. D'e raad bleef verder bijeen voor de voorbehandeling der gemeentebegroo- tdng 1938. 20-jarlg bestaan afdeeling Mlddelburg-Vlissingen Ned. Christelijke Grafische Bond. Gisteravond vierde bovengenoemde af deeling haar 20-jarig bestaan in het ge bouw der C. J. M. V. te M i d d e 1 b u r g Na opening op de gebruikelijke wijze en welkomstwoord door den voorzitter der afdeeling, dhr J. Marijs, werd door den bondsvoorzitter, dhr J. Hofman te Am sterdam, het woord gevoerd, die o.a. stil stond bij de toestanden welke vóór 20 jaar in 'het grafisch bedrijf heerschten en den grooten vooruitgang in den loop der jaren tot stand gekomen. In het bijzonder den jongeren werd er op gewezen, dit op de juiste waarde te schatten en de voorrechten, zooals leer ling-opleiding enz., te waardeeren. Spr. wees op de groote plaats, welke de Ghr. vakorganisatie in ons land inneemt en wekte op voor de handhaving en voort gang der Chr. sociale beginselen steeds op de bres te staan. Door den voorzitter van den Middel- hu rgsohen Ghr. Besturenbond werd een felicitatiewoord gesproken, terwijl van de zusterafdeeling te Goes een schriftelijke gelukwensch was ingekomen. Onder zang en voordacht bleef men ver volgens nog enkele uren bijeen. Dhr Hofman sloot den avond met dank gebed N.- en St. Joosland. Gemeente raad. Kleine belastingverla ging in uitzicht. Maandag verga derde de Raad. Afwezig de heer de Kater. De gemeente-rekening 1936 werd voor loopig vastgesteld met de volgende cij fers: Ontvangsten gewone dienst f43250, uitgaven f39531, batig slot f3719; ont vangsten kapitaaldienst f 699, uitgaven f 600, batig slot f 99. Een verordening, regelende het beroep voor autoverhuurders en een verordening op de vrijwillige brandweer werden vast gesteld. Ingekomen waren verzoeken van Sam. Janse en J. Houterman om vergoeding ingevolge art. 13 der L.O.-wet voor hun schoolgaande kinderen in Middelburg. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken. De heer de G 0 f f a u was van mee ning, dat zij recht op deze vergoeding hebben, waarop de voorzitter antwoord de, dat art. 13 der L.O.-wet pas gewij zigd is, zoodat nu de financiëele positie der ouders in aanmerking genomen mag worden. Op dien grond stelden B. en W. voor afwijzend te beschikken. De heer de Goffau meende, dat een kind van 6 jaar b.v. des winters niet op de fiets naar Middelburg kan door weer en wind. Het voorstel van B. en W. werd daar na aangenomen met 5 stemmen de heer de Goffau tegen). Ingekomen was een verzoek van de K.N.A.C. om vermindering van Perso- neele belasting voor auto's. Voorstel B. en W. was afwijzend. De heer V e r 1 a r e was van meening, dat dit verzoek billijk is. Autobezitters betalen zeer veel belasting. De heer van Eenennaam zegde, dat de belasting op auto's zeker hoog is, maar hij wees op de schade, die toege bracht wordt aan de wegen. Het voor stel van B. en W. werd z.h.st. aange nomen. Op verzoek van de propagandacommis- sie voor Esperanto-onderwijs om een lo kaliteit beschikbaar te stellen, werd af wijzend beschikt. De voorzitter bood daarna de be grooting 1938 aan. Hij zegde, dat de toe stand iets gunstiger is geworden. Er kon een reserve gevormd worden. Voorgesteld zal worden de havengelden te verlagen en bovendien kunnen de opcenten op de Vermogensbelasting en de Personeele be lasting iets verlaagd worden. ,,'k Heb al heel wat over hem hoo- ren zeggen, 'k Zal 't hier alles maar niet oververtellen". „Neen, 'tis ook beter van niet", zei Katharine ernstig. Juffrouw Sedgewick was niet op haar gemak. De toon waarop juffrouw Morri son de laatste opmerking maakte, benam haar 'den moed om te zeggen wat op haar lippen lag. Ze was maar blij, dat Katho- rine opstond en een gesprek aanknoopte met een kennisje, dat haar juist pas seerde, waardoor zij gelegenheid kreeg haar van weinig wellevendheid getuigend babbelpraatje voort te zetten met D'oris, die haar zat aan te kijken met oogen, die verrieden, dat zij belang stelde in wat over mijnheer Delacot werd meegedeeld. „Je moet het maar niet verder vertel len", zei ze op fuisterenden toon, „maar men zegt, dat mijnheer Delacot niet alleen woont maar dat er nog iemand in zijn huis verblijf houdt." Doris keek haar vol verbazing aan. „Neen, dat moet een vergissing zijn", zei ze; „vader kent hem al sinds hij zijn intrek nam in „Beltwood" en vader zou het zeker wel weten wanneer hij niet alleen woonde. Bovendien, waarom zou hij dit dan geheim houden?" „Dat is het juist", zei juffrouw Sedge wick, geheimzinnig doend: „als alles zui- De heer V e r 1 a r e bracht dank aan het beleid van B, en W. De heer van Eenennaam vroeg of ook de schippersgelden verlaagd zul len worden, In verband daarmede sprak hij er zijn leedwezen over uit, dat enkele landbouwers hun suikerbieten naar Mid delburg vervoeren, hetgeen schade voor do gemeente beteekent, De voorzitter was het hiermede eens. Van den autobusondernemer van Fraas- sen was bericht ingekomen, dat de tarie ven NieuwlandMiddelburg niet ver laagd kunnen worden, doch er werd ge wezen op de mogelijkheid van tienritten- boekjes. De heer V e r 1 a r e zegde, dat niet ledereen maar een tienrittenboekje kan koopen. Hij vond het tarief van f 0,20 op dit korte traject nog te duur en stel de voor te verzoeken dit tarief op f 0,15 terug te brengen, hetgeen aangenomen werd. B. en W. stelden voor deel te nemen aan de spaarregeling voor den B-steun, die door den Minister ontworpen is. Als een werklooze f 0,25 per week spaart, krijgt hij van de overheid f 0,25 bijbe taald. De heer van Eenennaam zegde, niet veel verwachting te hebben van deze regeling. De zwaarst-getroffenen, n.l. de gezinnen met veel kleine kinderen, zullen aan deze regeling niet kunnen meedoen, omdat ze geen kwartje per week kunnen missen van hun laag loon in de werkverschaffing of van hun steun. De heer V e r 1 a r e merkte op, dat het voordeel voor de werklooze'n toch 100 is. Hij juichte deze regeling toe, De heer Eikenhout had er ook weinig verwachting van. Hij zou liever meer willen geven aan B-steun. De heer van Strien merkte op, dat deze regeling niet verplicht is voor de werkloozen. Voorloopig zal een proef genomen worden. De voorzitter deelde mede, dat een oproep is geplaatst voor lantaarn opsteker op het Oudedorp tegen een vaste belooning van f20, doch dat niemand zich heeft aangemeld. Nu is er een mon deling aanbieding ontvangen van M. Dellebeke, die het wil doen voor f 30. B. en W. stelden voor hierop in te gaan, hetgeen besloten werd. De heer Eikenhout vroeg of B. en W. gedacht hebben aan de komende werkverschaffings-periode, waarop de voorzitter antwoordde, dat de goed gekeurde plannen klaar liggen. Kloetinge. D'e Arjaclub „Groen van Prinsterer" hield gisteravond haar maan- delijksche vergadering. Door A. Hoogesteger werd een inlei ding gegeven over het onderwerp „Mensch en Machine", waarop een inte ressante bespreking volgde. W. Hirdes bracht als afgevaardigde naar den „Arja- toogdag" te Delft een uitvoerig verslag uit van die vergadering. D'e voorzitter le verde een politiek overzicht over de maand September, dat aanleiding gaf tot het stellen van eenige vragen. Kruiningen. In de sloot. Maandag avond slipte de auto van den heer v. D. uit Tilburg nabij' de Lindeboom aan den Zanddijk op dusdanige wijze, dat hij in de sloot terecht kwam. De alleen inzit tende kwam met den schrik vrij. Met een kraanwagen uit Goes is de auto weer op den weg gezet. Te middernacht kon v. iD. zijn reis voortzetten. Wemeldinge. Schutterssucces- s e n. Bij den gehouden bekerwedstrijd, uitgeschreven door de Schietvereeniging „Pro-Patria", gevestigd te Vlissingen, is deze beker door de Schietvereen. „Koos de La Reij" alhier gewonnen met 208 pun ten, maximum 250 p., baan 100 M. Het Koningschap Burgerwacht alhier, werd bij beëindiging van de schietoefe ning behaald door Joh. Hannewijk met 239 punten, maximum 250 p., baan 100 M. Opvolger werd D. Witte met 238 p. Als bijzonderheid dient vermeld te wor den, dat aan Joh. Hannewijk in een tijd vak van 10 jaar, het Koningschap 5 maal ten deel viel. Het Koningschap van de Schietvereeni ging „Koos de La Reij" alhier, werd even eens door voornoemden Joh. Hannewijk behaald, met 236 punten, maximum 250 ver was, dan zou er zeker geen reden zijn om dit te verbergen." Doris begon zich onbehaaglijk te ge voelen en wenschte, dat zij met Katha rine mee verhuisd was naar den anderen hoek van de kamer, en toch... nu zij dit alles hoorde, had ze er ook behoefte aan meer over deze zaak van juffrouw Sedgewick te hooren. „Men zegt", fluisterde de laatste, „dat er wat geheimzinnigs aan de hand is met dat huis dat hij een arme jonge zuster in de torenkamer opgesloten houdt en haar niet toestaat zonder bewaking daaruit te komen. Tien tegen een, mijn waarde, 't betreft hier een geldzaak; dat heb je meer." „Ik vind het miserabel slecht van de menschen, zoo iets te vertellen", zei Doris met bitterheid in haar stem. „Ik geloof er geen zier van; een man met zulk een open gelaat, kan zich niet aan zulke gruwelijkheden schuldig maken." ,,'tls mogelijk, dat het louter verbeel ding is. De wereld is dwaas genoeg om zulk een verhaal in elkaar te zetten; en de menschen om zoo iets rond te bazui nen" zei juffrouw Sedgewick, er niet aan denkend, dat zij- met de laatste opmer king zichzelf veroordeelde; „maar met- dat-al, niet voor niets zal de man toch t zulk een leventje op zich zelf leiden en Nog steeds In dalende lijn, In het tweede September-persbericht van den Rijksdienst der Werkloosheids verzekering en Arbeidsbemiddeling, deelt de directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling mede, dat in de week van 20 t/m 25 September 1937 bij gesubsidiëerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 466.565 personen (landarbei ders met 73.750 leden zijn hierin niet begrepen). Van deze 466.565 verzekerden was in genoemde week de geheele week werk loos 22.5 (in de vorige verslagweek, 6 t/m 11 September 1937, was dit per centage 22.0). Het werkloosheidspercentage voor hen, die de geheele week werkloos waren, was in de tweede verslagweek van de maand September in de laatste jaren a. v.: 1934 23.7, 1935 27.9, 1036 28.8 en 1937 22.5. Uit een hierbij behoorende grafiek blijkt de tegenstelling van de werkloosheid in den afgeloopen zomer tot de zomerwerk- loosheid in het vorige jaar. Was dit in 1936 hooger dan in de jaren 1932 t/m 1935, in 1937 was zij lager dan in alle vijf afgeloopen jaren. Bij de organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 25 September 1937 in totaal 339.473 werkzoekenden in geschreven, onder wie 318.917 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 332.564 werkloos, onder wie 307.504 man nen. p., baan 100 M. Opvolgers waren D. Witte en Adr. Kosten, ieder met een ge lijk aantal punten van 233, maximum 250 p. Stavenisse. Levendige uienhan- d e 1. Dat de verscheping van uien in do maand. September belangrijk is geweest, blijkt wel uit het feit, dat in genoemde maand van de eilanden Tholen en St. Philipsland verzonden zijn 1.552.000 kg. tegen 725.000 kg. in Sept. 1936. D'e tamelijk goede prijs, die in Sept besteed werd, zal aan dezen levendigen handel wel niet vreemd zijn. De aanvaring op het kanaal GentTerneuzen. Naar verluidt is de berging van het te Sluiskil op 'het 'kanaal van Terneuzen gezonken Engelsche stoomschip „Pens- hurst" opgedragen aan de bergingsmaat- schappij „Union de Reimorquage et de Sauvetage" te Antwerpen. Van Gent is een groote drijvende kraan aangekomen, waarna onmiddellijk met het verder los sen van een gedeelte der lading koper- 'pyriet een aanvang is gemaakt. Het ligt in de bedoeling om de ruimen I en II te lossen, daarna het voorschip te lichten en aan stuurboordzijde een noodbekisting aan te brengen. Duikers hebben een gron dig onderzoek naar de opgeloopen averij ingesteld. De „Pens'hurst" 'heeft ter 'hoogte van het foxhole aan stuurboordzijde een gat ter lengte van zes meter en breed twee meter bekomen. Het aanvarende stoomschip „Drott" dat te Gent ligt, 'zal aldaar de noodige herstellingen onder gaan. Fraaie rekendressuur. Naar aanleiding van de klacht, dat het rekenonderwijs te mechanisch is en te weinig opvoedt tot critisch lezen en door denken van de opgaven heeft een mede werker; van het Hdbl. in de vijfde klasse van een willekeurige Amsterdamsc'he volksschool den leerlingen een aantal sommen ter oplossing gegeven, waaronder zich eenige bevonden met onvoldoende of onwaarschijnlijke gegevens. Som 1. „De Mont Blanc is 4810 m. hoog en de Jungfrau 3700 m. Hoeveel km. liggen de heide 'bergen van elkaar?" 31 van de 42 leerlingen antwoordden 1110 km., 'daarbij' uitsluitend domweg het feit, dat hij nooit iemand vraagt eens bij hem op bezoek te komen, doet toch vtronderstellen, dat er iets is, wat hij' voor de menschen verborgen wil houden." „Nu", zei D'oris, „ik moet van dat alles niets hebben; waarom kunnen de men schen elkaar niet met rust laten in plaats van al dergelijke lasterpraat te vertel len?" Maar, hoewel Doris, wat ze pas ge hoord had, een leugen had genoemd, het liet bij haar toch een onprettigen indruk achter en ze kon het niet vergeten. Ze had wel graag gewild, dat Katharine, aan wie zij' dit alles vertelde, met 'haar meevoelde, maar deze liet zich door las terpraat niet van streek brengen. Ze luis terde er zonder eenige ontroering naar. HOO'FDSTUK II. D'e eigenaar van Beltwood. Katharine Morrison had het niet noo dig geoordeeld juffrouw Sedgewick te doen blijken, dat wat deze haar en D'oris had weten mee te deelen over den eige naar van „Beltwood", niet door den beu gel kon, en dat de man in kwestie een geziene gast was in een der huizen in de nabijheid. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5