Oe ondergang van de „Specht". WMsriimê, Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen D. H. ROODHUYZEN Ca kv. MAKELAARS JUm Finantiëeie Berichten CIGARETTES^ ^NAVY Burgerlijke Stand Marktberichten. De „Valk" op Schiphol met de post van het verongelukte vliegtuig. Gistermiddag om 4.20 uur is op Schip hol geland het Indië-vliegtuig „Valk", dat 7 October van Bandoeng was vertrokken en de post aan boord had van het ver ongelukte vliegtuig de „Specht". Dank zij de vlotte vlucht van het onder commando van Smirnoff staande toestel, was de post op hetzelfde uur binnen als met de „Specht" het geval zou zijn ge weest. Onderhoud met Smirnoff. Even nadat Smirnoff met de „Valk" uit Indië op Schiphol was aangekomen, heeft de „Msb." een onderhoud met hem gehad over zijn retourvlucht, welke in verband met het ongeluk met de „Specht" vervroegd was. „Het was natuurlijk een beroerde reis", I zoo zeide hij, „pas zoo'n ongeluk, waarbij I de besten van je kameraden omgekomen I zijn en met hun post en vracht in je eigen toestel, ja, het was wel deprimeerend, en een zware reis. Wanneer ik zeg, dat het een zware reis is geweest, dan slaat zulks niet op den vliegtocht, want deze had een buitenge woon vlot verloop. Maar het meemaken van zulk een ongeval werkt altijd depri meerend. Heel de reis hebben wij de ge dachte aan onze gevallen kameraden niet uit ons hoofd kunnen zetten. Wij hebben toch samen met hen gewerkt, het waren zulke brave kerels, zoo knap in hun vak wat dat betrof de beste van de besten. Maar wat gered kon worden is in orde gebracht. In Bandoeng hoorde ik het nieuws. Eerst was bericht doorgekomen, dat de „Specht' normaal gestart was en pas la ter vernamen wij, wat zich had afgespeeld 's Avonds laat kreeg ik toen opdracht mij gereed te maken om den volgenden mor gen met de „Valk" naar Nederland te ver trekken. Bat is gebeurd en in Palembang heb ik de post en de goederen van de „Specht" overgenomen. De passagiers van de „Specht" kon ik niet meenemen, omdat de dokter van meening was, dat het beter was hen nog een paar dagen in observa tie te houden. En toen de verdere reis, waar niet veel van te vertellen valt. De post van de „Specht" is op hetzelfde me- ment hier aangekomen als zonder het on geluk het geval zou zijn geweest. Een bijzonder vlugge reis is het niet geweest. en de vlammen zich niet alleen aan de overige vertrekken aan de straatzijde me dedeelden, dooh ook weldra naar buiten sloegen: Mej. M. bedacht zich niet lang. Haar kind van drie maanden wierp zij uit het raam, waar hulpvaardige handen gereed waren om het op te vangen. Daar na deed zij' zelf een sprong uit de eerste étage. Zij werd door buren opgevangen. De brandweer kwam op het alarm aan snellen, doch kon met twee stralen het vuur bedwingen. Het gezin M. is niet verzekerd, zoodat het thans vrijwel niets meer bezit. Gefingeerde overval met roof. Zaterdagavond werd het ge zin O. te Haaksbergen opgeschrikt door een zekeren H. W,, bakkersknecht van beroep, die op handen en voeten kwam binnenkruipen. W. deelde mede, dat hij het slachtoffer was geworden van een overval, door twee gemaskerde personen op een zijweg van den Enschedeschen weg op hem gepleegd, waarbij men hem een som gelds afhandig had gemaakt. Bij een onderzoek door de politie is geble ken, dat W. den overval gefingeerd had. Hjet geld, dat hem zou zijn ontnomen, had hij verstopt. W. is naar het huis van bewaring te Almelo overgebracht. Brand. Te Woerden is gisternacht brand uitgebroken in den winkel van den heer Broekhuizen. De bewoners, man, vrouw en vier kinderen konden door den winkel het huis niet meer verlaten. Door een hooggelegen raam zijn zij in veilig heid gebracht. De eigenaar van* de zaak wilde zich echter in de vlammen begeven om zijn bescheiden in veiligheid te bren gen, wat hem door omstanders belet werd. Het mocht de brandweer gelukken den brand in een uur te bedwingen. Win kel en woonhuis zijn echter totaal uitge brand. De heer Broekhuizen, die daar een zaai gevestigd had in galanterieën en sigaren is zeer laag verzekerd. Tegen bedrijfs schade was hij niet verzekerd. Ook de heer Bastmeijer, die tegenover het pand van den heer Broekhuizen een zaak heeft, bekwam schade. Ook hij' is niet verzekerd. De vermoedelijke oorzaak is het kacheltje in den winkel, om de tabaksar tikelen droog te houden. Politierechter te Middelburg, Zitting van 12 October 1937. De volgende personen waren gedag vaard C. van de K. 38 jaar, arbeider, wonen de te Terneuzen, wegens beleediging van Deeltje v. d. Klooster te Terneuzen op 29 Juli 1937. Eisch en uitspraak f 10 of 5 dagen. 1. J. W. V., 19 jaar; 2. P. J. v. R., 20 jaar; 3. A. J. H., 19 jaar; 4. G. L. O., 19 jaar; 5. J. P. V., 18 jaar, allen wonende te Groede; en 6. G. v. Z., 21 jaar, wonende te Breskerus, allen arbei der, wegens diefstal van 2 vaten bier, toebehoorende aan J. Bastelaere te kchoondijke. Subsidiair werden zij ten laste gelegd, dat zij dat door misdrijf Wel iets vlugger dan gewoon, maar dat mag toch geen naam hebben, 't Is jammer hè, het waren de beste jongens die we hadden. Daar kom je op Palembang aan en je ziet het toestel liggen, de neus en het voorstuk wat ingedeukt, maar verder «ogenschijnlijk niets bijzonders. Waarschijnlijk zal de oorzaak van het ongeluk ook wel nooit kunnen worden ontdekt". De commissie van onderzoek terug gekeerd. Aneta meldt uit Batavia: De commissie van onderzoek inzake de ramp van de „Specht" is gistermiddag per Douglas- vliegtuig uit Palembang terug gekeerd. Het vliegtuig bleef op het vliegveld Tjilili- tan te Batavia. De van Bandoeng afkom stige leden der commissie zijn per trein doorgereisd. Vandaag zijn de motoren van het ver ongelukte vliegtuig aangekomen en naar Bandoeng doorgezonden, teneinde na te gaan of inderdaad een van die motoren heeft gestopt. Gisteren heeft de commissie de verhoe ren voortgezet, waarbij nieuwe verklarin gen, die van inheemsche zijde werden af gelegd omtrent het „dood zijn" van een der motoren (letterlijke vertaling van het Maleisc'h, dat hier gebruikt werd in de beteekenis van stilstand van den motor) eenigszins verrassend waren. Aan de juistheid van deze verklaringen wordt echter getwijfeld. De toestand van de gewonden. Met het vliegtuig „Reiger" is te Batavia o.a. gearriveerd Prof. Reddingius, die zich naar Palembang had begeven na het on- geluk van de „Specht". Aan freule Smissaert heeft de Prof. vier weken van volkomen rust voorgeschreven, waarna zij uit Palembang zal kunnen ver trekken. De toestand van den violist Huberman die longontsteking heeft gekregen is zeer ernstig. Verder verklaarde de geneesheer, dal de heer Schoch nog eenige weken in hel ziekenhuis zal moeten verblijven; de twee de bestuurder Groeneveld zal spoedig als genezen kunnen worden ontslagen, even als de heer Munro, die over een week naar Singapore zal kunnen terug keeren. De heer Bouwman is naar Pladjoe ver trokken. De toestand van de andere passagiers was eveneens gunstig. verkregen bier als geschenk hebben aan genomen. Eisch f 10 b. of 5 d. h., uit spraak f 15 b. of 10 d. h. G. B. B., 45 jaar, fabrieksarbeider, zonder vaste -woonplaats, wegens mis handeling van L. Fl. Rijckaert te Sint Jansteen op 30 Juni 1.1. Eisch en uit spraak 14 d. gev. straf. Ga. I., 30 jaar, te Linden (B.); J. F. F., 50 jaar, te Lubbeek (B.); H. L. de C., 49 jaar, te Leuven (B.); E. B., 32 jaar, slager te Lubbeek (B.); H. J. J., 21 jaar," te Lubbeek (B.); A. H. S., 34 jaar, te Lubbeek (B.)V. V., 29 jaar, te Lubbeek (B.) en F. P. O., 34 jaar, te Lub beek (B.), al-len wegens diefstal van mos selen toebehoorende aan Ph. M. Wijne te Hoek op 13 Juli 1.1. Eisch en uitspraak: ieder f 10 b. of 5 d. h. J. B., 28 jaar, chauffeur te Baarland, wegens mishandeling van J. G. Mol te Baarland op 8 Aug. 1.1. door hem te knij pen en te schoppen. Eisch: f 10 of 10 d.; uitspraak f 15 of 10 d. B. D. B. V., 28 jaar, kellner te Goes, wegens diefstal van een aantal dubbeltjes en kwartjes, toebehoorende aan P. J. v. d. Dries te Goes op 13 Aug. 1.1. Eisch en uitspraak 3 mnd. gev. straf voorw. proeft. 3 jaar en f 20 of 10 d. P. J. v. H., 18 jaar, werkman te Goes, wegens diefstal van een rijwiel, toebehoo rende aan M. Goedhart te Goes op 11 Aug. 1,1. Eisch en uitspraak 2 mnd. gev. straf. W. W., 64 jaar, koopman te 's-Heer Arendskerke, wegens verzet tegen den po litieambtenaar A. Tavenier te 's-Heer- Airendskerke, op 31 Augustus 1.1., toen deze hem wegens openbare dronkenschap wilde voorgeleiden. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. A. F. M., 51 jaar, visscher te Veere, we gens beleediging van den politieagent Wielinga te Veere op 26 Aug. 1.1. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. A. B., 19 jaar, rijwielhersteller te Kou- dekerke, wegens diefstal van een rijwiel- belastingplaatje te Biggekerke op 7 Aug. j.l. Eisch 1 mnd gev. straf voorw. proeft. 3 jaar en f25 of 10 d.; uitspraak 1 mnd gov. straf, voorw. proeft. 3 jaar en f 15 of 10 d. J. D., 53 jaar, koopman te Vlissingen, wegens verduistering van een geldsbedrag van f53,33, toebehoorende aan G. J. A. Ligthart te Vlissingen op of omstreeks 1935. Eisch en uitspraak 1 mnd. gev. str. voorw. proeft. 3 jaar en f 10 of 5 d. J. A., 30 jaar, koopman; J. W., 21 jaar, leerling-filmoperateur, en L. V., 27 jaar, autobewaker, allen te Middelburg, wegens huisvredebreuk in bet café van Z. G. de Clerok te Vlissingen op 1 September 1.1. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. A. A. F., 37 jaar, fabrieksarbeider te Middelburg, wegens het valschelijk opge ven van zijn gezinsinkomsten voer den steun. Eisch 1 mnd gev. straf; uitspraak 1 mnd gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar en f 10 of 5 d. P. G., 73 jaar, timmerman, zonder be roep en zonder vaste woonplaats, wegens landlooperij te Middelburg op 4 en 5 Oc tober 1937. Eisch en uitspraak 3 d. b. en 3 jaar R. W'. I. P. P. d. K., 59 jaar, werkman, zonder beroep en zonder vaste woonplaats, ge detineerd, wegens landlooperij te Middel burg op 4 en 5 October 1.1. Eisch en uit spraak 3 d. h. en 3 jaar R. W. I. Het drama te Groede. De Hooge Raad behandelde gisteren de zaak van F. J. G. te Grbede, die door het gerechtshof te 's Gravenhage is ver oordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf we gens doodslag. G. is een goed gesitueerde boer te Groede, die in onmin leefde met een an deren boer, Du J. en diens knecht A. van der W. Toen G. op zekeren dag zich op een rijwiel bevond, werd hij met een stuk hout aangevallen door twee mannen, onder' wie Van der W., die be kend stond als een zeer sterke kerel. D'aarom had hij' den bijnaam van „Car- nera". G. heeft toen een met scherp ge laden pistool getrokken en Van der W. doodgeschoten. Voor de rechtbank te Middelburg be riep G. zich op noodweer. De officier van justitie vroeg 6 jaar gevangenisstraf en de. rechtbank veroor deelde G. tot 5 jaar. In hooger beroep heeft de procureur- generaal bij het gerechtshof te 's Graven hage ontslag van rechtsvervolging ge vraagd. Het hof echter, het beroep op nood weer verwerpend, sprak bovengenoemde veroordeeling uit. Van dit arrest heeft G. cassatie aange- teekend. Mr J. H. Rolandus Hagedoorn en mr E. A. Kan, beiden te 's Gravenhage heb ben 6 cassatiemiddelen toegelicht. Ondei meer werd betoogd, dat de dagvaarding niet alle elementen van doodslag bevat en dat het bewijs voor den opzet in de stuk ken ontbreekt. D'e conclusie van den procureur-gene raal is bepaald op 25 October. Is pluimvee ook „vee"? De rechtbank te Arnhem verklaarde ten aanzien van J. B. bewezen, dat hij in de gemeente Zevenaar afgeleverd heefi een mengsel van waren als pluimveevoe der, terwijl op de verpakking niet duide lijk zichtbaar waren aangegeven de ver schillende enkelvoudige grondstoffen, waaruit dat mengsel was samengesteld, en dit zichtbaar aangeven is voorgeschre ven ten aanzien van veevoeder. D'e rechtbank oordeelde, dat pluimvee voeder niet is te brengen onder veevoeder en pluimvee niet onder vee. Er volgde derhalve ontslag van rechtsvervolging, waartegen de officier van justitie te Arn hem cassatie aanteekende. De officier was van meening, dat bij weloverwogen taal gebruik onder „vee" zeker ook „pluim vee" is begrepen en nu een definitie van veevoeder ontbreekt, daaronder ook pluimveevoeder moet worden begrepen. Mr Van Lier sprak in zijn conclusie de meening uit, dat de totstandkoming van de wet van 31 December 1920, houdende bepalingen tot bestrijding van bedrog in den handel in veevoeder, niet blijkt, dat de wetgever bedoeld heeft, bij deze wet ook tegen bedrog in den handel van pluimveevoeder maatregelen vast te stel len. Volgens het gewone spraakgebruik wordt met het woord „vee" niet het ge vogelte aangeduid. Ook de Veewet spreekt van herkauwende en eenhoevige dieren en varkens. Et bestaat dan ook een af zonderlijke Pluimveewet. De opvatting der rechtbank kwam mr Van Lier juist voor, weshalve bij con cludeerde tot verwerping van het beroep. Arrest: 8 November. DE STAND DER WERKLOOSHEID. De stand der werkloosheid in het dis trict van de Arbeidsbeurs te Middelburg, was per 30 September: Middelburg 782, Vlissingen 540, Arne- muiden 136, Aagtekerke Baarland 10, Biggekerke 2, Borssele Colijnsplaat Domburg 54, Driewegen 1, Eiiewoutsdijk Goes 145, 's-Gravenpolder 1, Grijps- kerke 's-Heer Abtskerke 's-Heer Arendskerke 1, 's-Heerenhoek 14, Hein- kenszand Hoedekenslcerke Ierseke 118, Kapelle Kats Kattendijke Kloetinge 5, Kortgene Koudekerke 15, Krabbendijke Kruiningen 13, Melis- kerke Nieuwland Nisse Oost- kapelle 11, Oudelpnde 15, Ovezande 3, Rilland 1, Ritthem 2, Schore Seroos- kerke 2, St.-Laurens 5, Souburg 154, Veere 4, Vrouwenpolder 2, Waarde 2, Wemel- dinge 8, Westkapelle 112, Wissenkerke Wolphaartsdijk 2, Zoutelande 2. Totaal 3tonden per 30 September 2162 personen als werkzoekenden ingeschre- MIDDELBURG. A. H. Munnik. f Op 59-jarigen leeftijd is alhier na een langdurig ziekbed overleden de 'heer A. H. Munnik, in leven gemeente-ontvanger en controleur bij' de plaatselijke belasting. De overledene, die op 1 Februari 1914 als controleur in dienst trad bij1 de ge meente, was voor dien rijksklerk ten kan tore van den inspecteur in de inspectie der registratie en domeinen alhier. De raad 'benoemde hem op 28 Januari 1914 tot controleur. Toen in 1922 de in ning der gemeente inkomstenbelasting bij het rijk kwam en een vereenvoudiging ten stadhuize plaats kon hebben, nam de toenmalige ontvanger, Mr H. Doorenbos, ontslag wegens zijn benoeming tot secre tarie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en werd de heer Munnik op 26 April 1922 tot gemeente-ontvanger be noemd, terwijl hij de betrekking van con troleur bleef behouden. D'e overledene heeft dus meer dan 23 jaar de gemeente gediend. Het muzikale leven in Middelburg ver liest in den 'heer Munnik een groote kracht, terwijl hij ook op het gebied der schilderkunst geen onbekende was en de padvinderij in hem een krachtigen steun zal verliezen. Hij was n.l. penningmees ter van de afdeeling Walcheren van de Vereeniging van Nederlandsche Padvin ders. Op stap. De politie heeft Maan dag een uit Tilburg afkomstigen jongen aangehouden, die na oneenigheid op school, de ouderlijke woning was ont- loopen. Hij is heden op transport naar Tilburg gesteld en weer onder de ouder lijke macht terug gebracht. T e 1 a a t. De politie maakte proces verbaal op tegen een caféhouder, die na 12 uur nog twee personen in zijn café had. Ook tegen deze beide nachtbrakers maakte zij proces-verbaal op. Ernstig motorongeval. ARNHEM. Te De Steeg is de motorrij der N. uit T'ietjerksteradeel, die met een duopassagier, een 16-jarige jongen uit Doetinchem op den Rijksweg reed, bij het passeeren van een wagen gevallen. N. was op slag dood. De jongen kreeg lichte hersenschudding Fabrieksbrand BARENDREGHT Vanmorgen heeft een brand gewoed in een loods bij de Velo- waschmachine-fabriek te Barendrecht. D'e brand greep snel om zich heen. Om kwart voor elf woedde de brand nog voort. Hoe groot de schade is is nog niet na te gaan. De loods groot 48 bij 11 M. is geheel verloren gegaan. Ook bet ketel huis zal waarschijnlijk niet meer te ge bruiken zijn. Om 1 uur was de brand nog niet ge- bluscht, doch het vuur kon worden ge- localiseerd. Voorts is hier door onbekende oorzaak de schuur met den geheelen hooioogst en een aantal landbouwwerktuigen van den landbouwer J. v. d. Linde, tot den grond toe afgebrand. Consul-Generaal van de Ver. Staten dood geschoten. BEYROUTH. De consul-generaal van de Vereen. Staten te Beyrouth, is van morgen door een onbekende met revolver schoten vermoord. De motieven van den dader zijn nog niet opgehelderd. Bombardementen op Sjanghai. SJANGHAI. Bij het aanbreken van den dag hervatten de Japansche batte rijen op de schepen en op het land het bombardement der Chineesc'he stellingen. Men gelooft, dat het bombardement de voorbereiding vormt, voor het groote Ja pansche offensief, dat sinds lang wordt verwacht. De Chineesdhe artillerie be antwoordt bet Japansche vuur krachtig. Het Japansche bombardement duurde drie kwartier en vervolgens namen de Japansche vliegtuigeskaders de taak over en trachtten de Chineesche verdedigings linies te vernielen. In het bijzonder was aandacht gewijd aan Sjapei. De C'hineezen hebben op dracht deze wijk tot iederen prijs te be houden. suiker - rubber - koffie - cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER, RUBBER, KOFFIE, CACAO. KATOEN, ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN, LIVERPOOL, NEW YORK. CHICAGO, WINNIPEG, ENZ. DAM 2a t.l.foon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Beurt Nl« 2, Telef. 30012 Telegramadres* CARLOS-AMSTERDAM AgentL. SANDEE Nieuwdorp Tel. 24 BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 424 415 Ned. Ind. Handelsbk. 120 120 Philips 312 301 Unilever 131 132Va A. K. U. 44% 42% Amsterd. Rubber 200 190 Kon. Olie 351/2 338Va D'eli Mij. 251/2' 248 Scheepv. Unie 110 107 4 pet. Nederland 101 lOOVa 3 pet. Nederland 955/s 94% U. S. Steel 495/8 48Va Anaconda 233/s 22% U. S. Leather 4% 4 Beth. Steel 427/s 395/s Adj. Gh. Milwaukee 3V8 25/s Cities Service 1% lV is Intern. Nickel 34% 32 Va Shell Union 12Vs HVs Kennecott 28Va 26% Radio 6% 5% Gar Foundry 17% 16% Tidewater 11 Va 10% Midcont. Oil 15% 14 General Motors 32% 31 Am. Ehka 31 27 Am. Water Works 8 Va 8 Republic Steel 149/18 13% Continental Oil 25 23% De beurs was natuurlijk weer flauw. Toch waren de koersen beter dan van ochtend. Er was, bij een zeer groot aan bod wegens opruiming van zwakke po sities, toch meer vraag dan vorige dagen. Bt.nrdoor kwam er wei eenige bodem in 'Ederi^i Tfc- ^"T de markt, maar de koersen hadden een onregelmatig verloop. In de Amerikaan- sche hoeken ging het meest om in Staal- en Koperwaarden. In deze hoeken wijzig de de stemming zich eenige malen, Steels schommelden tusschen 47% en 48%, Beth Steels waren meestentijds 40 maar waren ook 39% en 40%. De beurs was zonder veel stuur, maar toch met iets meer bodem. De beleggingsmarkt was speciaal voor 3 Nederland iets lager. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Oct., 2.30 u. Berlijn 72.60—72.70. Londen 8.968.97. Parijs 6.036.06. Brussel 30.48—30.51. New-York 1.80%—1.81%. GOES. Overleden: Lena de Lange, 52 j. te Driewegen. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. A. Hollebrandse, 24 j. en G. A. Kloet, 23 j. Getrouwd: J. P. Joosse, 24 j. en S. M. Kolar, 22 j. (M. G.) GOES, 12 Oct. 1937. Goudgerst f 8,50, Haver f 6,75, Kookerwten f 10-11, Schok kers f 10-17,50, Bruine boonen f 11.75- f 12,50, Paardeboonen, gedenatureerd, f 7,25-7,30, Karwijzaad 23. Aanvoer klein. Aardappelen: Zeeuwsche Bonte f 1,90- 2, id. blauwe f 1,90-2. Boter: per kg f 1,50, per pond 0,75, part. prijs f0,85; 2e soort boerenboter f0,70 per pond, Fabrieksboter fO,85 per pond, afwijkende boter f 0,50. Eieren: per 100 stuks f 4,50, per 25 st. f1,121/*, part. prijs f5,50, Eendeneieren f4,50, Poeleieren f3. V. P. Z. Aanvoer 2963 eieren. Prijs f4,70, kleine f2,80 per 100 stuks. i Noteering van Boter- en Eierhan- delaren: Boter f0,70 per pond; Eieren f 4,50, kleine eieren f 2,50, per 100 stuks. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Maandag 11 October 1937. Blauwe Druiven 1723 per 100 kg.: Meloenen 411 per 100 stuks. Groenten: Stokprincesseboonen 17 23, Rentegevers 13, Perfectboonen 16, Dubb. Princesseboonen 713, Wage- naarsboonen 6, Stamsnijboonen 40, Pronkboonen 10, Tomaten 28, Spruiten 7, Spinazie 69, Augurken 3—10, Uien 13, Prei 5, Breekpeen 3, Groene Sa- voyekool 46, Gele id. 4, Roodekool 2 3, Wittekool 2, Aardappels 1.503.40, al les per 100 kg.; Kropsla 0.601.80, Bloemkool 213, Andijvie (breedblad) 0.60—1.80, id. (krul) 1.70—2.60, Knol selderij 2.10, alles er 100 stuks; Rapen 3 5, Rammenas 2, Kroten 35, Worte len 45, Radijs 1.20—1.40, alles per 100 bos; Kipeieren 4 per 100 stuks. MIDDELBURG. Groentenveiling van 11 Oct. 1937. Snijboonen 425; Roem van Holland 1218; Spinazie 310; Poste lein 312; Suikerboonen 813; Rente- gevers 10—22; Dubbele princessen 13 17; Peen 24; Uien 14.5; Savoye kool 2—4; Roode kool 1—3'; Waspeen 4, alles iper kg.; Peen 2.53.5; Rapen 13; Kroten 1.53; Selderie 13; Rammenas 12, alles per bos; Bloemkool 214; An- dijvie 0.61; Kropsla 0.62; Koimikom- mers 1.52.5, alles per stuk. KRABBENDIJKE. Veiling van 11 Oct. 1937. Breekpeen 1315 per 1000 kg. Aanvoer 35000 kg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Oct.; Zwakke tot matige wind uit N. rich tingen, aanvankelijk opklarend, later weer half tot zwaar bewolkt of betrokken, met enkele lichte regenbuien, weinig ver andering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Woensdag 5 u. 54 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3