Het wereldkampioenschap Schaken. De Hagespraak van de N.S B. te Lunteren. De Nederlandsche Scheepsbouw. Gemengd Nieuws Teeltvergunning aard appelen. BOTER EN MARGARINE, Land- en Tuinbouw De derde partij afgebroken In een voor Dr Euwe gunstige stelling. Het verloop van de derde partij was als volgt: Wit: Dr Euwe. Zwart: Dr Aljechin. 1. d2d4 d7—d5 2. e2c4 c7c6 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. Pblc3 ©7eö 5. e2e3 Pb8d7 6. Rfl—d3 Rf8b4 7. 0-0 0—0 8. a2a3 Rb4Xc3 9. b2Xc3 Dd8o7 10. Pf3d2 ©6—e5 11. Rol—h2 ©5e4 12. Rdöe2 b7b5 13. c4Xb5 c6Xb5 14. a3a4 b5Xa4 15. c3c4 d5Xc4 16. Pd2Xc4 Pd7—b6 17. Pc4Xb6 a7Xb6 18. TalXa4 Rc8d7 19. Ta4Xa8 Tf8Xa8 20. Ddl—hl Ta8©8 21. Tfl—cl Dc7—d6 22. DM—c2 h7—h6 23. D'c2c7 Dd6Xc7 24. Tel—c7 Te8e8 25. Tc7Xc8f Rd7Xc8 26. f2—f3 Rc8b7 27. Kgl—f2 Pf6e8 28. Rb2—a3 Rb7d5 29. Ra3e7 f7—f5 30. f3Xe4 f5X©4 31. Re7'd8 Pe8d6 32. Rd8Xb6 Pd6c4 33. Rb6—c7 Kg8—f7 34. h2—h4 g7—g5 35. Re2höf Kf7e7 36. Rh5g4 Rd5b7 37. Rc7©5 Pc4X©5 38. d4X©5 göXhA 39. Kf2—gil Rh7—a6 40. Kgl—h2 K©7—f7 Afgebroken. Hedenavond te 7 uur wordt de partij voortgezet. Dr Euwe zal voarloopig een anderen secondant krijgen. De Amerikaanscbe schaakmeester Rue- ben Fine, de secondant van Dr Euwe bij den revanchewedstrijd om het wereldkam pioenschap schaken, moest Zaterdagmid dag tegen 5 uur plotseling aan den 'blin den darm worden geopereerd. Het Euwe-Aljechin-comitó heeft nu, in overleg met den wereldkampioen, beslo ten voor iedere partij een anderen secon dant voor Dr Euwe aan te wijzen, zoolang Fine deze functie niet zal kunnen beklee- den. Als secondanten zullen voornamelijk leden van het Euwe-Aljechin-oomité op treden. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbad" kost slechts 75 cenl bij vooruitbetaling. Een uiteenzetting van Ir Mussert over de gebeurtenissen van de laatste dagen. Er was Zaterdag een „Hagespraak" van de N. S. B. te Lunteren, die naar schatting door plm. 25.000 personen was bezocht. De vergadering droeg in tegenstelling met ivroegere soortgelijke bijeenkomsten een kalm karakter. Uiterlijk vertoon bleef geheel achterwege. Do stemming was mat, wat mede bleek uit het feit, dat moest worden aange spoord met meer geestdrif t te zingen. In zijn rede herinnerde de heer Mus sert in de eerste plaats aan den laatsten verkiezingsuitslag, toen 96 pet. van het Nederlandsche volk niet uit aanhangers van het nationaal-socialisme bleken te bestaan. Ondanks alle terreur, verdacht making en open stemhokjes, riep de heer Mussert uit: zeiden 170.000 Nederlanders: en toch nationaal-socialisme I Er moest een nieuwe weg worden bepaald, waarhij veel moest worden gereorganiseerd. Zoo bracht 'het in November gestichte dagblad f 6000 verlies per maand op. De Indische afdeeling moest zelfstandiger worden, zoodat de taak van den heer Ho'gewind moest worden overgenomen door iemand, die 'daar woont. Sinsdien heeft de eerste geen taak meer willen aanvaarden, is zijn liefde voor de beweging veranderd in het tegendeel en is zijn vertrouwen in dien leider geschokt. Ook voor de beweging hier te lande, die na de verkiezingen dui zenden leden verloor, is een nieuwe or ganisatie ontworpen, die over een maand gereed zal zijn. De 'beweging staat nu wederom finan cieel op gezonde basis;. D'e heer Musseri noodigt de regeering uit een accountants onderzoek naar haar boekhouding in te stellen, zooals verleden jaar, toen een brochure tegen de N. S. B. uitkwam, de accountantsdienst der regeering een week op het hoofdkwartier heeft doorgebracht om alle hoeken na te zien. Het spreekt vanzelf, aldus spr., dat er niets te con- stateeren viel dan de groot© offervaar digheid. Sprekende over de gebeurtenissen van den laatsten tijd, zeide de heer Mussert, dat het ontslag van Ds van Duyl in het belang was van de beweging, van Ds van Duyl zelf en van anderen. De heeren Pont en van der Goes van Naters hebben zich de vrijheid veroorloofd deze zaak. op straat te 'brengen, doch spr. wensohte niet uit te weiden over persoonlijke kwes ties. Wanneer de heer van Duyl beweert, dat hij zijn handteekening onder pressie heeft gezet, dan staat de hooge raad van discipline te zijner beschikking. Onmiddellijk na de verkiezingen ver- wacntte de heer Mussert verraad in 'de beweging. De heer Van Geelkerken was op dit gebied waakzaam. Ruim een maand geleden bleek het gezwel in de afdeeling vorming te vinden, maar men wilde het eerst verder laten komen. Uit voerder, misschien hoofd van de revolte, was Mr van der Goes van Naters, die er zelfs het land voor rondreisde, in Den Haag probeerde men in iedere groep een kern te vormen. De kwestie-Van Duyl maakte het noodig direct in te grijpen en daarom is het mogelijk dat er nog iets is blijven zitten. Uitdrukkelijk wilde spr. vaststellen, dat hij geen enkel bewijs heeft dat Dte van Duyl er aan medeplich tig was. Indien hij; gesprekken had kun nen afluisteren, zou hij' op dit gebied meer zekerheid hebben gehad, doch daarvan was geen sprake. Eén ding had den heer Mussert bij dit alles evenwel uitermate gehinderd. Men wilde hem, aldus spr., met een soort pen sioen naar Zwitserland sturen. Als zij hadden afgesproken mij te laten dood schieten, had ik nog eenige waardeering kunnen 'hebben, doch indien ik ooit het gevoel krijg, dat een ander heter dan ik geschikt als leider der beweging is, dan zal ik het oordeel ivragen van de duizend hardste werkers der 'beweging, niet van een Pont, een Van der 'Goeis van Naters en consorten. Na nog te 'hebben opgemerkt, dat de Nederlandsche pers bij a)l deze dingen zich veel fatsoenlijker heeft gedragen dan de verraders, besloot de heer Mussert met de uitvoerige aankondiging van verschil lende publicaties betreffende de verster king van het geestelijk fundament der beweging. Waardeerend Amerikaansch oordeel. De voordeeligste markt om opdrachten te plaatsen. Onlangs heeft de heer J. P. Kennedy, voorzitter van de U. S. Maritime Commis sion medegedeeld, op welke wijze men de basis, waarop het subsidie berust, dat deze commissie eenigen tijd geleden heeft toegestaan voor het bouwen van een schip der U. S. Lines, heeft berekend. De heer Kennedy verklaarde, dat de voor naamste buitenlandsche concurrenten van de U. S. Lines zijn Engeland, Duitsch- land, Frankrijk en Nederland. Ten gevolge van de Engelsche bewapening zijn de werven aldoor zeer bezet en de kosten abnonnaal hoog. In Duitschland zijn de werven, welke nog opdrachten kunnen aanvaarden, eveneens schaarsch. In Nederland zijn de oeconomische om standigheden betrekkelijk stabiel. Of schoon de scheepsbouwkosten er in de laatste twee jaar aanzienlijk zijn geste gen, zijn zij lager dan in Engeland en Frankrijk. Terwijl voor Nederlandsche rekening eenige schepen worden ge bouwd in Denemarken waar de kos ten nog lager zijn bouwt Nederland zelf voor buitenlandsche rekening. Thans staat er een schip op stapel, dat in alle opzichten is te vergelijken met het Ame- rikaansche schip, waarvoor een subsidie is verleend, en dat het volgende voorjaar een concurrent voor de Amerikaansche schepen zal blijken te zijn. De heer Ken nedy bedoelt hier klaarblijkelijk de Nieuw-Amsterdam van de Holland-Ame- rika Lijn. Het schijnt, dat van de vier genoemde landen Nederland de voordeeligste markt is om opdrachten voor nieuwe schepen te plaatsen. Daarom heeft men Nederland logischer wijze uitgezocht als het scheeusbouw- centrum voor de bepaling van den grond slag van het subsidie voor het nieuwe schip van de U. S. Lines. O'verwegboomen te vroeg geopend. Dank zij de oplettendheid van een treinbestuurder is Zaterdagmor gen bij den spoorwegovergang aan den Rijnsburgerweg vlak bij het station Lei den een ernstig ongeluk achterwege ge bleven. Nauwelijks was een uit Leiden naar Haarlem vertrekkende trein den spoorwegovergang gepasseerd, toen de boomen werden geopend. Uit de richting Haarlem naderde ter zelfder tijd met vrij groote snelheid een andere trein. Do treinbestuurder evenwel, die blijkbaar op gemerkt had, dat de boomen niet waren neergelaten, wist nog tijdig den trein tot stilstand te brengen. Ware dit niet het geval geweest, dan zouden ongetwijfeld op dezen drukken verkeersovergang per soonlijke ongelukken niet achterwege zijn gebleven. Winkeliers opgelicht. Door twee winkeliers, die hun zaken heb ben te Amersfoort, werd bij de politie aan gifte gedaan van oplichting. Zij kregen opdracht aan een bepaald adres aan de Stationsstraat eenige tapij ten af te leveren, welke een waarde had den van eenige honderden guldens. Toen men de goederen aan het opgegeven adres wilde afleveren, werden deze door een persoon ia ontvangst genomen en in een auto overgeladen. De man nam in de auto plaats, ;erwijl een andere persoon z.g. met de kwitantie naar binnen ging om In het volgende jaar zullen de boeren niet langer f 30, 'doch f 50 per hectare moeten betalen, om teeltvergunning te verkrijgen. Naar het „Hdbl." vernam staat het vast, dat het bedrag, dat de boeren aan de Ak- kerbouwcentrale moeten betalen voor het verkrijgen eener vergunning voor den verbouw van consumptie-aardappelen, ivoor den oogst 1938 zal worden verhoogd van f 30 op f 50 per hectare, dat is dus met 66 pet. Er zij aan herinnerd, dat tot en met den oogst 1934 een z.'g. vervoerheffing bestond van f 1.25, later f 1, per 100 kilo aardappelen. Hieraan waren echter zóó veel bezwaren voor verhouwers en hande laren verbonden, henevens zóóveel pape rassen, en in auto's langs de wegen rij dende controleurs, dat voor den oogst 1935 een z.g. teeltheffing werd ingevoerd van f 30 per hectare, terwijl de ivervoer- belasting werd afgeschaft. De opbrengst van deze door de boeren zélf betaalde heffing tot dusver ruim 2.5 millioen per jaar dient, om aard- appelvoorraden, die niet in de consump tie kunnen worden geplaatst, te denatu- reeren, d.w.z. voor menschelijk gebruik ongeschikt te maken. In den beginne werd er naar gestreefd, speciaal de zandaard- appelen van de consumptiemarkt af te houden, doch dit beginsel is losgelaten. Bovendien moet een boer, die zijn aard appelen wil laten denatureeren, voortaan één gulden voor de aanvraag betalen. De boeren betalen dus zélf den aardappel- steun èn de uitvoeringskosten daarvan en deze laatste zijn hoog, zóó hoog, dat er tot dusver geld 'bij moest. Hierin nu wenscht de nieuwe minister verandering te brengen: de zaak moet zichzelf bedrui pen. Bij een bebouwde oppervlakte van ruim 90.000 ha., betalen, de verbouwers dus volgend jaar 4.5 millioen gulden voor de teel'tvergunning en bovendien één gulden voor elk denaturatie-verzoek. De con sument staat 'hier buiten. De regeering rekent op een verbouw van 60.000 'ha. plus 10.000 ha. vroege aardappelen, dus in totaal 70.000 ha. of evenveel als vorig jaar, doch de werke lijke verbouw bedraagt in de laatste jaren ruim 90.000 ha., waarvan slechts een klein deel vrijstelling van teeltheffing 'ge niet. geld te halen, maar even later weer naar buiten kwam en vlug in de auto stapte, waarna de auto in vliegende vaart wég- reed. De politie stelt een onderzoek in. Weer groenten naar de mestvaalt. Vorige week heeft zich te Beverwijk weer het droevige verschijn sel voorgedaan, dat een groote hoeveel heid groente vernietigd moest worden, omdat de minimumprijs niet werd betaald 30.000 kg prontboonen konden den prijs van 2 cent per kg niet opbrengen. Van deze hoeveelheid werden 500 kisten in Den Haag gedistribueerd. De inhoud van de overige 1500 kisten kwam op de mest vaalt terecht, omdat dit product niet ge schikt is om als veevoeder te worden ge bruikt. Voor de tuinders, die meenden in October nog wel een goeden prijs voor hun hoonen te kunnen maken, beteekent dit een geduohten tegenvaller. i Op het nippertje gered. Za terdagmiddag zag een gemeente-werk man te Laren een putje openstaan en toen hij daarin keek, zag hij, dat er kleertjes in waren. Hij trok deze er uit, waarop bleek, dat een klein jongetje dubbelgevouwen in het putje lag. Het was het 3-jarig zoontje van de familie G., dat vermoedelijk in het putje was ge vallen. Na geruimen tijd konden de le vensgeesten weer worden opgewekt, zoo dat het knaapje net op het nippertje go- red is. Ongeluk bij het voetballen. Zaterdagmiddag bad de 30-jarige Th. D. bij een partijtje voetbal te Laren het on geluk bij' het koppen van een bal met zijn hoofd in aanraking te komen met dat van een anderen speler. Hij kreeg een deuk in den schedel en een zware her senschudding. D'e jongeman is naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Door een trein gedood. Za terdagmiddag is, naar de „Tel." meldt, de 34-jarige F. B., boschwachtor van het staatsLoschbeher, op een onbewaakten overweg in de spoorlijn Roermond'Vlo drop, onder de gemeente Melick-Herken- bosch door een trein gegrepen en op slag gedood. Einde van een avoniuur- 1 ij k b e g i n I De politie te Bussum heeft Zaterdag telegrafisch bericht van de po litie te Brussel ontvangen, dat aldaar de 19-jarige D'e G. is aangehouden, die drie weken geleden met 500 gulden was ver dwenen, welke hij voor de drukkersfir ma, bij wie hij in dienst was', van de bank moest halen. Inbrekersaan'twerk. Tijdens afwezigheid van de bewoners Zaterdag avond heeft men zich, vermoedelijk door middel van valsche sleutels, toegang ver schaft tot de eerste etage van pand 15c aan de Beijerlandschelaan te Rotterdam, bewoond door de familie V. Een groot bedrag aan bankpapier wordt vermist. Toen de bewoners thuiskwamen be merkten zij, dat ongewenschte gasten van hun afwezigheid hadden gebruik ge maakt om alle kamers grondig te door zoeken. Uit een in de slaapkamer staande kast waa een ijzeren geldkistje verdwe nen, waarin voor verscheidene honder den guldens aan bankpapier was opge borgen. Inbraak en diefstal hebben plaats ge had op een uur, dat er nog veel men- schen in de Beijerlandschelaan aan het winkelen waren, Ongelukkigeval. Vrijdagavond is de 38-jarige ongehuwde tandarts J. W. H. Hirdes te Almelo door een ongeluk in zijn woning om het leven gekomen. De heer H. wilde alvorens zich ter ruste te begeven, de voordeur op het nachtslot doen. De huishoudster, die in de woon kamer was, hoorde in de gang plotseling een slag en toen zij toesnelde, vond zij den heer H. in het voorportaal tegen een leuning van de trap liggen. Hij bleek zwaar gewond, doch gaf nog teekenen van leven. Een dokter, die onmiddellijk werd gewaarschuwd, kon echter geen hulp meer bieden. Door een auto overreden en gedood. Gistermorgen is de bijna 50-jarige commies bij de Nederlandsche spoorwegen, de heer Wygmans uit Zeist, bij het oversteken van den Utrechtschen weg te Zeist met zijn rijwiel door een auto gegrepen. Met een ernstige schedel- basisfractuur is hij naar het ziekenhuis te Zeist vervoerd, waar hij eenige uren later is overleden. Ammoniak gedronken. De 64-jarige weduwe de J. te Rotterdam, wil de Zaterdagavond in de keuken van haar woning een zenuwdrankje innemen. Bij vergissing heeft zij echter een fleschje ammoniak genomen en daarvan een ge deelte ingenomen. De vergissing open baarde zich al spoedig, waarop buren den geneeskundigen dienst hebben ge waarschuwd. Per ziekenauto is de oude dame naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij in vrij ernstigen toestand is opge nomen. Bezwaren tegen een kleurverbod. Naar aanleiding van een door de drie Centrale Landbouworganisaties tot de Re- goering gericht adres inzake de marga rinekwestie, schrijft M. B. Smit in „De Nederlander" o.m. het volgende: „Men zal van harte kunnen instemmen met de gedachte, dat de zuivel beveiligd behoort te worden tegen alle oneerlijke concurrentie van het surrogaat. Het is billijk, dat ook in de reclame het gebruik van het woord „boter" voor dit surrogaat onmogelijk wordt gemaakt, daar marga rine geen boter is. Men kan ook met recht verlangen, dat in alle overheidsinstellin gen, waar menschen moeten worden ge voed, geen margarine wordt gebruikt en dat in een aantal gevallen verplicht wordt gesteld de mededeeling aan de koopers, dat bepaalde levensmiddelen met marga rine zijn bereid enz. enz. Onjuist lijkt het ons echter, wanneer bij de Regeering wordt aangedrongen op een verbod van het kleuren der margarine. Men vraagt dit, omdat daardoor de margarine voor een omvang rijk doel n.l. het smeren van het brood minder gewild worden zal en motiveert dit met de opmerking, dat margarine van nature niet geel ia. Ja zelfs verlangt men een ontkleuring van oliesoorten, die, van nature geel, aan de margarine ©en gele kleur zouden geven. Het komt ons voor, dat door deze wen- sohen te kort wordt gedaan aan de histo risch geworden rechten van een groote groep consumenten en dat daardoor een sociaal onrecht zou worden gepleegd. Do margarine vervult in het leven van de minder bedeelden onder ons volk een buitengewoon belangrijke rol. Dat is niet van vandaag of gisteren maar reeda lan gen tijd het geval. Er is een tijd geweest, dat vet betralckelijk schaarsoh was. Toen was de uitdrukking „het vette der aarde" voor ieder nog synoniem met rijkdom. En de armere volksklassen leden onder vet- gebrek. En van alle vetsoorten was boter de duurste, waardoor deze vrijwel geheel buiten het bereik van den minderen man was. De goedkoope tropenvetten hebben er ontzaggelijk veel toe bijgedragen, dat ook de armere bevolking zich veel beter voe den kan dan vroeger. En toen nu door de margarine-industrie een goedkoop vet be schikbaar kwam, dat toch in zeer vele eigenschappen met boter overeenkomt, was dit een zegen voor de bevolking in het algemeen. Thans echter gaat diezelfde margarine een bedreiging vormen voor de producen ten van de boter, met wier welvaart die van ons ganscbe volk te zamen hangt. Dit vereischt bezinning op de principes van ons landbouwsysteem. Wat is het gevolg van een kleurverbod? Dat op de margarine een voor ieder zicht baar kennteeken van minderwaardigheid wordt gedrukt, dat dit product vanaf zijn eersten oorsprong, in ons land althans nimmer heeft gedragen. Nu zijn er breede lagen van ons volk, voor welke ook bij aanmerkelijk lageren prijs dan thans de boter onbe reikbaar blijft en die dus aangewe zen blijven op margarine. Het kleurver bod zou deze menschen noodzaken een product te gebruiken, dat door zijn kleur als minderwaardig wordt aangevoeld. En men behoeft geen groot psycholoog te zijn om te begrijpen, dat dit door de betrokke nen gevoeld wordt, als of dat minder- waardigheidsstempel op henzelf wordt gezet, als een geweldige achteruitzetting. Men zou zich afvragen: Wat hebben wij gedaan, dat we zelfs geen gewone marga rine meer mogen eten? Bovendien is het totaal overbodig, wanneer slechts aan onzen zuivel en daar door aan bet veeteeltbedrijf in onze natio nale economie de plaats wordt gegeven, die het krachtens origine toekomt. Dan kunnen dergelijke onsympathieke, onso ciale middelen achterwege blijven. Dat een dergelijk kleurverbod in andere landen als Noord-Amerika en Australië zonder bezwaar kan worden doorgevoerd, behoeft niet ta verwonderen, omdat de margarine daar altijd oen heel andere plaats in de volkshuishouding heeft in genomen. Maar in ons land heeft men nooit een andere margarine gekend, heeft ieder het recht om margarine te blijven gebruiken, die altijd het uiterlijk heeft bezeten, dat zij thans nog heeft en mist men daarom het recht om haar die eigenschap te ont nemen. Het is jammer, dat de Landbouworga nisaties met dit verzoek gekomen zijn". RUIL VAN FRIESCH VEE TEGEN IERSCHE STAMBOEKPAARDEN? Volgens den correspondent te Dublin van de „Sunday Dispatch" overweegt de regeering van den Ierschen Vrijstaat het afsluiten van een nieuwe ruilhandelover eenkomst met Nederland, waarbij stam- boekpaarden zouden worden uitgewisseld voor fokvee. De Iersche landbouwautoriteiten zou den meer Friesch vee in den veestapel willen brengen. Anderzijds zijn de Ne derlandsche paardenfokkers van mee ning, dat het mogelijk zou zijn om een geheele stoeterij van Ierland naar Ne derland over te brengen naar een streek, waar de bodem en de klimatologische omstandigheden overeenkomst vertonnen met die van Ierland. D'e transactie zou reeds in een verge vorderd stadium zijn gekomen en beken de Iersche paardenfokkers zijn reeds be zig met het uitzoeken van hengsten en merries ter inspectie door vertegenwoor digers der Nederlandsche regeering. Men raamt, dat met deze transacties geduren de het eerste jaar een bedrag zal zijn ge moeid van bijna 2 millioen gulden, welk bedrag in de volgende jaren nog zou stijgen. UITVOERINGSKOSTEN VAN DE LANDBOUWCRISISMAATREGELEN De kosten worden thans reeds geraamd op bijna 10 pet. van den gewonen dienst! (Vorig jaar 7.3 pet.). Wanneer men de moeite neemt, om in de begrooting van het Landbouwcrisis fonds de uitgaven voor personeel en ma terieel bij elkander op te tellen, zegt het „Hdbl.", dan komt men tot een totaal van 12.4 millioen gulden uitvoeringskosten. De begrooting van den gewonen dienst bedraagt 132 millioen, zoodat de uit voeringskosten bijna tien procent (9.4 pet.) daarvan bedragen! Vorig jaar bedroegen de uitvoerings kosten 13.2 millioen op een totaal van den gewonen dienst ad 180 millioen, dat was dus 7.3 pet. Hieruit blijkt dus, dat de inkrimping van de bemoeiingen (afschaffing of ver laging van steun) sneller gaat, dan die van de uitvoeringskosten. De bezuiniging op personeel en mate rieel wordt slechts op acht ton geraamd, doch die op den steun op 48 millioen. Dit wijst er op, dat de tijd is aange broken voor de regeering, om te zinnen op de gróótst mogelijke bezuiniging en vereenvoudiging van bet crisisapparaat, want 9 Va pet. is toch wel héél veel voor crisis-ambtenarij!! Laat zij eens ernstig overwegen, om het maalgebod (zoo lang noodig met behoud van invoerrecht op granen) af te schaffen, evenals de onnutte pluimveeteeltregeling, het koopman spelen in varkens en tarwe en tenslotte de kostbare en op niets uitgeloo- pen teeltregelingen voor rundvee en var kens. Boer en handel zullen dan weer vrijer kunnen ademen en tevens zullen de vergoedingen voor de gedupeerde var kenshandelaren (f 95.000) en meelimpor- teurs (f 300.000) kunnen vervallen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Oct.: Zwakke tot matige in het N., later wel licht toenemende N. tot N.W. wind, aan vankelijk half tot zwaar bewolkt met wei nig of geen regen, later toenemende be wolking met toenemende kans op regen, aanvankelijk wéinig verandering in tem peratuur, later kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Binsdag 5 u. 56 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6