DE ZEEUW ^Ü^NationaIe TWEEDE BLAD uw EiqEN ^EfJpOO^J VAN De Duitsche Kerkstrijd. Waarheid of leugen? FEUILLETON. BETTY'S LIEFDE. Gemeenteraad van Middelburg. Uit de Provincie. VLISSINGEN. GOES. Sluit een verzekering bij de Nationale Wees met uitkering op 65 jarige leeftijd. WA Vraagt inlichtingen Le VENSVE RZ E kE Rl INKj - Ban k RoTTERd am DONDERDAG 7 OCTOBER 1937, Nr 6. Onder dezen titel verscheen hij' La Ri viere Voorhoeve te Zwolle een boek over den Duitschen kerkstrijd, geschre ven door W. Laatsman. Het is met dit hoek een ietwat vreemde geschiedenis. Bij de aankondiging van de verschijning deelde de uitgeefster mede, dat de heer Laatsman persoonlijk met de kerkelijke en politieke leiders in Duitsch- land, o.a. Hitler, Rosenberg, Niemöller en Ludwig Müller, gesproken had. On middellijk daarop1 berichtte een Duitsch persbureau dat deze mededeeling onjuist was. Bij de verschijning van het boek wordt de mededeeling van de uitgeefster herhaald, maar het Nederl. Persbureau te Berlijn geeft weer onmiddellijk een zeer pertinente tegenspraak. Het is niet aan ons deze puzzle op te lossen en wij beginnen daarom met aan te nemen, dat de heer L. de waarheid spreekt. De bedoeling van den schrijver is, naar hij1 zelf verklaart, zoo objectief mogelijk een kijk te geven op wat in Duitschland gebeurt. Maar dan vraagt hiji ook van den lezer eenzelfde objectiviteit, daarin be staande, dat men vooropgezette sympa thieën en antipathieën tijdelijk onder drukt en bereid is, zoo noodig gevestigde meeningen te herzien. E'en uitnemend standpunt en een bil lijke wensch. Wij weten niet of de schrijver zekere antipathieën tegen het politieke systeem in Duitschland en de personen die daar de leiding hebben, had. Indien ja, dan is het hem gelukt deze geheel terug te dringen. Geen oogentolik wordt nagelaten om het goede zelfs van de felste bestrijders van het Woord Gods en de Kerk des Heeren in het licht te stellen. Op hun goede be doelingen wordt telkens de aandacht ge vestigd. De moeilijkheden waarmee ze te kampen hebben komen tenvolle tot uit drukking. Misschien uit vrees, dat zijn objectivi teit zou kunnen worden betwijfeld, wordt de kerk en worden zij die vooraan staan in den strijd voor de handhaving van Gods Woord niet gespaard. Op verkeerde toestanden en gemaakte fouten wordt volle nadruk gelegd, terwijl bijl hen die openlijk verklaren den Christus te loo chenen en die weigeren het eigen recht der kerken te erkennen, ijverig gespeurd is naar de voetstappen van Christus. Zoo wordt 'b.v. van Alfred Rosenberg gezegd dat hij dwaalt, en dat hij als hij! liegt, dit werkelijk onbewust doet. Ds Nie möller daarentegen zien we geteekend als een drijver, die meer in het publiek zijn mond had moeten houden. Ondanks dit alles komt men toch wel onder den indruk van den geweldigen kamp die in Duitschland gestreden wordt, van de kracht waarmee hier door anti- Christelijke machten tegen de heerschap pij! van het Woord Gods gestreden wordt. Want wat is volgens dit boek de waar heid? Dat Rijksbisschop Müller nog steeds de hoogste kerkelijke autoriteit in Duitsch land, vijandig staat tegenover het Chris tendom. In een particulier gesprek liet Müller zich zeer gematigd uit, maar in een officieele toespraak werd de Godheid van Christus geloochend, de waarheid van Gods Woord ontkend, het H. Avond maal bespottelijk gemaakt. En Hitier? Hij is een ernstig man, die het goed meent. Hij gelooft in God, maar Jezus Christus is voor hem de vrijzin nige Jezus, niet de Zoon van God. Dat Hitier niet meer sympathiek tegenover de kerken staat, is eigenlijk voor een goed deel de schuld van hen die zich teveel bezig houden met godsdienstige strijd 64.) Toen de menigte zich langzaam ver dunde en verstrooide, trad ook Sir Claude toe op den predikant om hem hartelijk de hand te drukken en hem zijn blijdschap te betuigen over den goeden afloop var, de operatie. Het was de eerste keer, nadat ze op den „Beacon" van elkaar waren ge gaan, dat hij Betty sprak en Alwyn Keene die met jaloersche oogen oplettend toe keek, zag met bitterheid hoe Beüy kleur de toen Sir Claude haar aansprak, waar uit hij. de gevolgtrekking maakte, dat dit wel een bewijs moest zijn van de stille liefde, die ze hem toedroeg. Hij moest zichzelf bekennen, dat dit schoone men- schenpaaar als voor elkaar geschapen scheen, en Sir Claude nam ook heelemaal de allures aan van een huldigenden min naar, toen hij vol bewondering zijn blik liet rusten op haar lief, van verlegenheid blozend gezicht en haar hand langer dan noodig was vasthield in de zijne. Dan keerde hij zich naar Pamela, die er zoo vreemd en verloren uitzag in haar don kere kleeren, die zoo'n schril contrast met de blijdschap van den dag vormde. vragen en die veel te veel van Gods wil spreken. Hitier wordt hier voorgesteld als iemand die van de kerkelijke kwesties geen begrip heeft, maar wiens bedoelin gen ongetwijfeld zuiver zijn. Hij! is be reid de rechten van de kerken te eerbie digen, maaren het is jammer dat dit niet duidelijker wordt gezegd, dan moeten de kerken niet het volle Woord Gods willen prediken. Hitier, zoo lezen wij hier, is de nieuw-heidensche leer van Alfred Rosenberg vijandig gezind. Maar intusschen wordt Rosenberg niet alleen gehandhaafd in zijn zeer invloedrijke positie van Rijksleider der N.S.D.A.P., maar ontvangt hij' te Neurenberg uit handen van den Führer de hoogste on derscheiding voor zijn cultureelen arbeid. Er is in dit boek, al geeft het niet zooveel nieuws als er van verwacht werd, wel een en ander te waardeeren. Zoolang n.l. de schrijver objectief tracht te blijven. Wij denken hier o.m. aan zijn teekening van de kerkelijke toestanden in Duitsch land, waaruit zoo duidelijk blijkt, hoe gevaarlijk het is als de kerk van 'den staat afhankelijk is en hoe diep te be treuren het is dat het Calvinistische be ginsel in Duitschland geen wortel heeft geschoten. Maar het wordt anders en soms zelfs een tikje gevaarlijk, als hij zijn eigen be schouwing gaat geven en als b.v. op blz. 197 Barthiaansche theorieën om den hoek komen gluren. Daarmee wil niet gezegd zijn, dat hier geen juiste opmerkingen worden ge maakt. Ongetwijfeld is er ook schuld bij de kerken. Het goud wordt gelouterd en veel wat des menschen is en dus gemist kan worden, wordt afgebroken. Met oordeel des onderscheids gelezen, kan dit werk verhelderend werken. Het is voorzien van 21 portretten, illustraties en reproducties, die, zooals we dat van de uitgeefster gewoon zijln, met de noo- dige zorg zijn uitgevoerd. Gistei middag vergaderde de Raad van Middelburg. Afwezig met kennisgeving de heeren Harthoorn en Helder. De voorzitter deelt o.a. mede, dat Ged. Staten tot 1 Jan. 1940 vrijstelling hebben verleend van de verplichting tot het ge ven van onderwijs in lichamelijke oefe ning aan de openbare U. L. O.-school voor meisjes. Verder spreekt de voorzitter er zijn blijdschap over uit, dat de heer Berdenia van Berlekom zijn herbenoeming tot voor zitter van het bestuur der Godshuizen heeft aangenomen en de opdracht hem door het gemeentebestuur gegeven, die in deze tijden niet gemakkelijk is, heeft aan vaard. Aan den heer Y. ten Siethof wordt in verband met een benoeming aan een U. L. O.-school te 's-Gravenhage met ingang van een nader te bepalen datum eervol ontslag verleend in gelijke functie alhier. Tot leeraar aan den typografencursus aan de Avondschool voor Nijverheidson derwijs wordt benoemd de heer J. H. Bui sing te Vlissingen. Hernieuwde vaststelling Gemeente-begrooting 193 7. De heer M o n d e e 1 sprak, zooals wij reeds meldden, zijn teleurstelling uit over den bevelenden toon, waarop Ged. Staten de correspondentie hierover hebben ge voerd. De voorzitter antwoordde, dat Ged. Staten in vele gevallen slechts door geven de opmerkingen door de commissie tot beoordeeling van de begrootingen ge- Het was een glorieuze terugkeer en het hart van den predikant trilde van innige vreugde, toen hij zag al de liefdebewijzen, waarmee zijn gemeenteleden hem over laadden. D'en eerstkomenden Zondag bleef er geen plaatsje, in de kleine dorpskerk on bezet.. Alle gangen en paden stonden vol en totbuiten de deur bijna verdrongen zich de menschen, die opgekomen waren om met hun beminden predikant God te loven en te prijzen voor Zijn wonderdaden. Een plechtige ontroering zweefde door de ruimte en trilde in aller hart, toen de grijze leeraar den kansel beklom met een verheven uitdrukking op zijn vriendelijk gezicht. En terwijl hij even zijn blik liet dwalen over het dicht bezette kerkgebouw als iemand, die in den morgen verwon derd om zich heen ziet, dat de bange nacht gevloden is, las hij met heldere en toch diep bewogen stem zijn tekst uit Joh. 8: „Ik ben het Licht der wereld; die Mij volgt zal in de duisternis niet wandelen, maar zal het licht des levens hebben". Nog lang bleef deze preek in het ge heugen van allen, die dien morgen zich bevonden in Sunnymead's kleine kerk. Pamela zat ingespannen te luisteren; haar dorstige ziel dronk met begeerige teugen in de woorden van leven en hoop en in Claude Trevellyn's trotsche hart brak plotseling een ongekende licht maait. De wijzigingen worden alleen t maar aanbevolen. (De heer Jeronimus: Laat U dat a a n maar weg!) Spr. is hier over niet zoo verontrust als de heer Mon desi, die naar Moscou verwees. Dhr Jeronimus: nog wel een be vriende Staat, Dhr M o n d e e 1: geen relatiesl De 'begrooting 1937 werd daarna op nieuw goedgekeurd, De rekening 1936 van het Burg. Arm bestuur werd met een nadeelig slot van f 3668,58 goedgekeurd, nadat de voorzitter had voorgelezen een schrijven van het B. A., waarin het meld de geen bezwaar te hebben tegen het ope nen van een postgiro-rekening, al is de behopfte daaraan in de practijk niet ge bleken. Crediet voor den bouw van een poortgebouwtje aan de Haringplaats. Zooals reeds gemeld, werd dit punt aangehouden. Alleen deelde de voorzitter mede, dat de schoonheidscommissie inmiddels haar rapport heeft ingezonden. Ze heeft tegen het ontwerp geen bezwaar. Verzoek om steun ex-ar tikel 13 L. 0. w e t. Dhr J eroni- m u s vraagt of de weg van de woning van adressant naar de school niet korter dan 4 km is, als rekening wordt gehou den met het veer aan de Loskade. Verscheidene leden vinden dat voor een kind van 6 jaar geen veilige weg. Weth. Onderdijk: Men mag dan wel een levensverzekering sluiten. Weth. B o a s s o n wil de zaak later nog wel eens bekijken, als het kind wat ouder is, maar nu dient de bijdrage gen geven te worden. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. Aangenomen werden nog de volgende voorstellen: Conversie geldleening ad f 44.000. Rekening '36 en begrooting 1938 Gods buizen (nadeelig saldo over 1936 van f 48.159,52). Verkoop bouwgrond park „De Griffi oen". Ruiling van gronden aan de Lange Geere. Wijziging Raadsbesluit tot verkoop ge meentegrond Poelendale-singel aan de P. Z. E. M. R o n d v r a a|. Dhr Paul vestigt de aandacht op een slecht en gevaarlijk gedeelte van het klin kerpad aan den Noordweg. Weth. O n d e r d iji k antwoordt, dat de onderhoudsplicht van de gemeente niet verder gaat dan tot de singels. Dhr Lambermontwil graag, vooral op Zondagavond, als de winkels gesloten zijn, betere straatverlichting, vooral in de hoofdstraten. Ook vraagt Spr., of er in de winter maanden voldoende politietoezicht is in de buitenwijken. Is het politiepersoneel op voldoende sterkte? De voorzitter antwoordt, dat deze vraag beter aan de orde kan komen, als de Raad te oordeelen krijgt over de sterk te van het politie-personeel. Hierna sluiting. VERGADERING VAN ZEEUWSCHE A. R. GEMEENTEBESTUURDERS. Annexatie van gemeenten. Eenheid van organisatie. Te Zierikzee werd Dinsdag de najaars vergadering gehouden van de Zeeuwsohe stroom door, die zijn heele leven blijvend zou verhelderen. Berouwvolle tranen werden geschreid door oogen die dikwijls spottend om het heilige hadden geglimlacht; gebeden wer den gefluisterd door lippen, die bijna het bidden hadden verleerd en in menige donkere ziel straalde plotseling de volle schoonheid van Gods koninklijke majes teit. „Wat wou ik ontzettend graag, dat u vanmorgen ook mee naar de kerk gekund had", zei Betty, toen ze na den dienst bin nentrad in tante Margaret's kamer. „Het was bijna een voorsmaak van de Hemel- sohe heerlijkheid." „Stil,, juffrouw Betty, stoor baar niet; ze slaapt juist zoo rustig," fluisterde Hanna zacht verwijtend. Maar toen Betty zich over 't bed heen- boog, bleef haar hart van plotselingen schrik bijna stilstaan. Het lieve gezicht was zoo stil en onbewegelijk, maar een glimlach van innig geluk zweefde over de vredige gelaatstrekken. Tante Margaret was ingegaan in de rust, die er overblijft voor het volk van God; zij genoot niet slechts een voorsmaak, maar de volle He- melsche zaligheid in de gouden stad, die het licht der zon niet behoeft, omdat God zelf haar verlicht en het Lam haar eeu wige kaars is. Vereeniging van A. R. gemeente-bestuur ders. De voorzitter, Mr J. W. Goedbloed van Middelburg sprak, na opening met gebed en Schriftlezing, een kort woord van wel kom. In zijn openingsrede memoreerde Mr Goedbloed dat het 29 October a.s. 100 jaar geleden zal zijn, dat Dr A, Kuyper te Maassluis het levenslicht aanschouwde. Spr. schetste den invloed van het Cal vinisme, welken Dr Kuyper zoo enorm ge stimuleerd heeft. Bij de laatste Kamerverkiezingen zijn ook daardoor weer vruchten geplukt. De A. R, beginselen geven vastheid en rust, en juist daaraan is thans zulk een groote behoefte. De secretaris, de heer G. O. Veenendaal te Ierseke, bracht hierna verslag uit van de vergadering van het verband van ver- oenigingen van A. R. gemeente-bestuur ders, gehouden te ütreoht op 20 Septem ber j.l. Vervolgens werden twee referaten ge leverd over het onderwerp; „Annexatie van gemeenten". Het „pro" werd ingeleid door Mr A. J. v. d. Hoeven, burgemeester van Tholen en 'het „contra" door G. O. Veenendaal, gemeentesecretaris van Ierseke, De heer Van der Hoeven kwam tot de navolgende conclusies: 1. Tegen annexatie en samenvoeging van gemeenten bestaat noch staatsrechte lijk, noch historisch, principieel bezwaar. 2. Er is geen reden om van annexatie of samenvoeging een systeem te maken. 3. Annexatie en samenvoeging van ge meenten zijn vraagstukken van practi- schen aard, zoodat voor elk concreet ge val de voor- en nadeelen tegen elkander moeten worden afgewogen. Het vaststel len van een algemeene gedragslijn is niet mogelijk. 4. Annexatie en samenvoeging bieden inderdaad dikwijls belangrijke voordeelen. De heer V eenendaal werkte de navolgende stellingen uit: In het algemeen zal annexa tie van gemeenten zijn: 1. Aantasting van het historisch ge groeide en strijdig met de materieele rechtsnormen en de Christelijke levens- en wereldbeschouwing. 2. Vernietiging van gemeentelijke auto nomie, één' der grondzuilen van ons ge decentraliseerd bestuur. 3. Opheffing van plaatselijk zelfbestuur, waarborg voor uitvoering van hoogere re gelingen in den geest der ingezetenen. 4. Miskenning van het feit, dat door ge meenschappelijke samenwerking, hetzij vrijwillig, hetzij gedwongen, de motieven tot annexatie doorgaans geheel of gedeel telijk kunnen vervallen. 5. Ontneming, tegen hun zin, van de ge meentelijke zelfstandigheid aan de be trokken ingezetenen. 6. Bevordering van te ver doorgevoer de overheidsbemoeiing en socialisatie over steeds grooter gebied, terwijl thans op den voorgrond moet staan beperking van overheidsbemoeiing en bevordering van vrijheid en particulier initiatief. 7. Verzwaring van financieele lasten voor de betrokkenen, terwijl juist 'n sober gemeentelijk beheer en, zoo mogelijk, ver laging van lasten primair zijn. Aan de discussie werd deelgenomen door de heeren Den Hollander (Middel burg)' Van Eeten (Nieuwerkerk), Van den Berg (Bruinisse) en Hage (Bruinisse). De beer Veenendaal diende een voorstel in om te geraken tot meerdere eenheid in de organisatie der A. R. gemeentebestuur ders. Momenteel bestaan er vierderlei ver- eenigingen: Provinciale vereenigingen van raadsleden; provinciale vereenigingen van alle gemeente-bestuurders; de lande lijke vereeniging „Groen van Prinsterer" (niet voor Raadsleden), en het verband van vereenigingen van A. R. gemeente-be stuurders, waarin alle genoemde vereeni gingen vereenigd zijn. Men kan zich echter de luxe van apar te vereenigingen naast elkaar niet permitteeren, want de gevolgen hiervan zijn dubbele lidmaatschappen, vergade ringen en reiskosten en onderlinge con currentie, wat practisch is gebleken. Voor al voor Zeeland is dit punt urgent. Met algemeene stemmen werd daarop besloten er bij 't verbandsbestuur met nadruk op aan te dringen te bevorde ren, dat spoedig bet doel worde bereikt: HOOFDSTUK XXX. E' e n b 1 ij1 weerzien. „Balgrowie, mijn lief, oud Balgrowie! Wat ben ik toch blij- je weer te zien," riep Betty opgewonden uit, toen de trein langzaam het kleine station binnenstoom- de en ze vol ongeduld uit het coupéraam speurde naar Frank Keene, die haar zou komen halen. Ze kon nauwelijks wach ten totdat de trein heelemaal stil stond en haastig duwde ze het portier open om op het perron te springen. Het volgende oogenblik voelde ze een paar meisjesar- men om zich heen geslagen en werd haar een hartelijke kus op de lippen gedrukt. „Alison!" stotterde ze. „Kind, is dat mogelijk, dat jij hier bent om me af te halen? De wonderen zijn toch werkelijk de wereld nog niet uit." „Ja, ik hen het heusch, hoor! Nu jij' kwam kreeg ik permissie, je van het sta tion te halen," antwoordde het meisje vroolijk, terwijl haar de vreugde over Betty's komst straalde uit de diepblauwe oogen. „O., Betty, wat ben ik (blij', dat je nu eindelijk weer eens hier bent. Wat heb ik naar je verlangd!" „Welkom in Balgrowie, juffrouw Nor man," viel plotseling Frank Keene's die pe stem haar in de rede. „Mag ik u er in iedere provincie één vereeniging, toe gankelijk voor alle gemeente-bestuur der» en deze vereenigd in één landelijk verband. Hierop sloot de voorzitter de vergade ring met dankgebed. 'a Middag» werd per autobus een tocht gemaakt door Schouwen, waarbij o.a. ook Brouwershaven, de dennenaanplanting van het Kroondomein, 'het vliegveld te Haamstede en de z.g. „inlagen" (vogel eilanden) werden bezichtigd. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: a. met ingang van 12 November 1937, tot dijkgraaf van het waterschap Groede en Baanst, P. Lombaard te Groede, uiter lijk tot einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; b. met ingang van 1 November, tot lid van het bestuur der waterkeering van het ealamiteuze waterschap Oud- en Jong Breskens, I. A. Beou, te Groede; c. met ingang van 1 November, tot lid van het bestuur der waterkeering van den oalamiteuzen Vlietpolder, G. Dieleman te Wissekerke; d. met ingang van 1 November, tot lid van het bestuur der waterkeering van het ealamiteuze waterschap Scherpenisse, J. Rijistenbil Hzn, te Scherpenisse; e. met ingang van 1 November, tot lid van het bestuur der waterkeering van de ealamiteuze polders Hoofdplaat en Tho- maes, H. J. Gammaert te Hoofdplaat; f. met ingang van 1 November, tot lid van het bestuur der waterkeering van het ealamiteuze waterschap Bruinisse, P. L. Krepel te Bruinisse; g. met ingang van 1 November, tot lid van bet bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Leendert-Abrahampolder, A. Visser te Rats, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; h. met ingang van 1 November, tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Jonkvrouw Annapolder; J. Vogelaar te Kortgene. Chr. Besturenbond. In de gisteravond gehouden ledenvergadering van den Chr. Besturenbond, werd o.a verslag uitgebracht van de te Goes ge houden districtsvergadering. Besloten werd de groote jaarlijksche propaganda vergadering te houden op Dinsdag 2 No vember a.s. Tot leider van de Chr. Sociale Studie club werd benoemd de beer J. de Bruijne Bevolking. Ingekomen: J. G. Droogers geb. Sjoer, zonder beroep, van Veenendaal, Terwei- straat 4; A. Damme, zonder beroep, van Bergen op Zoom,, de Ruyterlaan 28; A. de Jongh, los werkman, van Heinkens- zand, Hieernisseweg 15; J. van Dijke, dienstbode van Kloetinge, J. A. v. d. Goeskade 51; S. Verburg, dienstbode, van Middelburg, Groote Markt 9; A. van Fraassen, zonder beroep, van Nijmegen, 's H. H.kinderendijk 8a; G. Polderman, huishoudster van Rilland-Bath, De Witt Hamerstraat 10; M. Spruit, dienstbode, van Kloetinge, 's H. H.kinderenstraat 29; C. Louisse, zonder beroep, van Noord- wijk, Westwal 44; H. J. Legerstee, dienst bode, van 's Gravenzande, M. Smalleg.- buurt 37; W. M. Beenhakkers, dienstb., van Breda, Westwal 22; J. Hordijk, ver tegenwoordiger, van Zevenhuizen, Heer- nisseweg 15; Y. W. Steenhuis en vrouw, kantoorbediende van Scheemda, Schelde- straat 104; G. Volkers en vrouw, fruit handelaar, van St Laurens, L. Vorststr. 62; J. M. Verhoeks en gezin, ass. Dir. Bel., van Wissenkerke, Vogelzangsweg 15; J. R. Vinkers, klerk N. S., van Den Haag, Wilhelminastr. 25; M. P. Wisse kerke, dienstbode van Wolfaartsdijk, Ganzepoortstr. 23; G. J. Leendertse, Dienstbode van Wemeldinge, Oostwal 79; H. J, W. Hengeveld en vroüw, tuin- opzichter, van Ned.-Indië, Leliestr. 85. Vertrokken: B. D. B. Verbeem, kellner, van Magdalenastr. 9 naar Souburg; J. van Dalen, dienstbode, van Begraafpl.- weg 2 naar Rotterdam; J. R. te Velde en vrouw, leeraar, van Kamperfoeliestr. 2 B naar Emmen; G. Vleugel, onderwijzer, van 's H. H.kinderenstr. 56 naar Rotter- dam; J. Kakebeeke, dienstbode, van even aan herinneren, dames, dat het rij tuig wacht op zijn kostbare lading?" Vroolijk lachend keek Betty in het sym pathieke, gebruinde gezicht en tegelijker tijd viel haar onwillekeurig op, dat Frank en Alwyn eigenlijk niets op elkaar leken. Frank was meer de stoere werker, wien het aan te zien was, dat hij' veel in de bui tenlucht vertoefde en gewoon was om zijn handen flink te gebruiken; Alwyn daar entegen was meer een drager van het in tellect en zelfs zijn uiterlijk vertoonde daarvan het type. Zijn gestalte was slan ker en fijner gebouwd, het schrandere voorhoofd hooger en het gezicht bewege- lyker, waardoor hij ook meer den indruk van gevoelsmensch maakte. Toch mocht Betty Frank graag en zooals hiji daar stond in zijn forsche stoerheid scheen hij aangewezen om Alison's hulpeloosheid te beschermen en haar nog wankele schre den te steunen. Bezorgd trok hij' den arm van zijn zuster door den zijnen en bijna angstig zei hiji; „Kom, hoor. Ik wil niet, dat je hier nog langer blijft staan. Moe der zou het me nooit vergeven, als je na- deelige gevolgen van deze tocht zoudt on dervinden." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5