Middenstand en electriciteitsbedrijven, Uit de Provincie De grenswijziging op Zuid-Beveland. MIDDELBURG. WALCHEREN. De man moest den weg oversteken naar Aan het Zoeklicht. ZUID-BEVELAND. Kerknieuws. Onderwijs Verband ten bij de plannen tot verzekering tegen fraude, is besloten tot oprichting van wege de Vereen, van Nederlandsche Ge meenten van een Fraude-onderlinge. De oprichtingsvergadering zal gehouden worden te 's Gravenhage op Woensdag 27 October. DE MELKHANDEL KLAAGT ZIJN NOOD. De Nat. Besturenbond van Zuivelhan delorganisaties heeft te '3 Gravenhage een buitengewone algemeene vergadering ge houden. Het doel van deze bijeenkomst was, de aandacht te vestigen op de wan verhouding, welke bij de regeling voor de consumptiemelk ter zake van de prijsbe paling ia ontstaan en er op te wijzen, da* de melkslijters hun zelfstandig bestaan moeten verdedigen en medewerken om in het melkbedrijf orde te scheppen. De eerste spreker was de heer A. Ren- z e n b r i n k, voorzitter van den bond, die een inleiding hield over: „De prijspo litiek in de consumptiemelkregeling". Hij betoogde, dat de toekomst zeer donker is, vooral nu de zuivelhandel door het heer schen van mond- en klauwzeer bedreigd werd. Spr. hoopte, dat de nieuwe minis ter van Economische Zaken zijn mede werking zou verleenen om aan dezen noodtoestand een einde te maken. D'e heer Stam, secretaris van den bond, wees op de funeste uitwerking van den lagen minimum-prijs. Het eenige voordeel van de consumptie-melkregeling is betaling van de melk naar kwaliteit, hetgeen vroeger nog al eens te wenschen overliet. Bij acclamatie werd ten slotte een re solutie aangenomen, waarin de vergade ring den wensch uitspreekt, dat bij de komende regelingen de vrije organisaties en haar leden een versterkte positie krij gen. DANSEN IN HET OPENBAAR EN DE DRANKWET. Gemeenteraadsbesluit vernietigd. De raad der gemeente Broeksittard heeft de leeftijdsgrens voor bezoekers (sters) van inrichtingen, waar gelegen heid gegeven wordt tot dansen, verlaagd van 18 op 16 jaar. Er bestaat echter een op art. 56, twee de lid der drankwet gebaseerd Kon. Be sluit van 27 April 1933, waarin is be paald, onder welke voorwaarden de bur gemeester toestemming mag verleenen tot het geven van gelegenheid tot dansen. In dat besluit zijn met betrekking tot de aanwezigheid van personen beneden 18 jaar in dansgelegenheden beperkende voorschriften gesteld. Blijkens Staatsblad 2847 heeft de raad van Broeksittard aan deze voorschriften te kort gedaan. Het Kon. Besluit vervat in genoemd Staatsblad, overweegt, dat de gemeente raad aan de bepaling in het aangehaald wetsartikel, dat hij bovendien bij plaatse lijke verordening nadere voorwaarden kan stellen, niet de bevoegdheid kan ont- leenen, om de beperkende strekking van voorschriften van het aangehaalde be sluit geheel of gedeeltelijk of te heffen. Op dezen grond is het besluit van den raad van Broeksittard vernietigd wegens strijd met de wet. BOETEN OPGELEGD DOOR CRISIS- TUCHTRECHTER. Zij blijven verschuldigd. Het komt, naar wordt medegedeeld, den laatsten tijd wel voor, dat een boete, opgelegd door een crisis-tuchtrechter niet wordt betaald, aangezien de veroordeelde blijkbaar meent, dat de Landbouwcrisis maatregelen binnenkort zullen worden ingetrokken en hij dan niet meer tot be taling verplicht zal zijn. Er is echter, naar wordt medegedeeld, geen sprake van, dat bij eventueele af schaffing der Landbouw-crisismaatrege- len de nog verschuldigde boeten niet zou den worden ingevorderd. In het belang der veroordeelden zelf verdient het dan ook aanbeveling, de op gelegde boeten tijdig te voldoen, daar, zooals reeds eenige malen met sprekende voorbeelden werd bekend gemaakt, zij an ders voor aanzienlijke kosten zullen ko men te staan. ONRUST IN DE N. S. B. Het geval-van Duyl voor velen slechts een aanleiding om uit te treden. Ook te Rotterdam heeft N. S. B. in de laatste veertien dagen 1 vele vooraan staande leden verloren o.a. den bekenden Rotterdamschen reeder A. P. Hoey Smith en den oudrector van de Vorming Zuid- Holland-Zuid, Mr G. Vermaas. Bij informatie in deze kringen, wees men er ons nadrukkelijk op, zegt de Maasbode, dat het geval van Duyl wel al® de aanleiding, doch niet als de oorzaak van dit uittreden mag worden beschouwd. Reeds anderhalf jaar lang heeft een geest en een systeem de boven hand gekregen, welke de beste krachten, welke tot de N. S. B. waren toegetreden, van de beweging reeds innerlijk hebben vervreemd. Velen hebben toen al dadelijk daaruit de consequentios getrokken, an- deron hebben een, naar zij thans inzien, hopeloozen strijd gevoerd om aan het op dringen van bepaalde, minderwaardige elementen paal en perk te stellen. Maar steun hebben zij bij de hoogste leiding der partij in dezen strijd niet gevonden. Steeds duidelijker werd bet, dat zij op den duur toch 'het onderspit moesten delven. Het systeem, waarvan de heer van Duyl thans het slachtoffer werd, heeft al lang in de lagere regionen van de beweging er toe geleid, dat de intellectueels leiders of zelf terug treden of kortweg aan kant werden gezet. Uit een gevoel van kame raadschap bleven velen nog lid, doch nu door het geval-van Duyl ook naar buiten overduidelijk is gebleken, dat de geheele N. S. B. van laag tot hoog door deze kwaal is aangetast, en er toch geen red den meer aan is, hebben zij hun lid maatschap definitief opgezegd. In deze kringen heerscht thans een groote gisting en men denkt dan ook aan publicaties teneinde hierdoor de nog volg zame, goedbedoelende leden alsook de publieke opinie te waarschuwen, welk een gevaar de N. S. B. in haar tegenwoor dige richting voor ons Nederlandsche volk is geworden. DE CHR. NAT. WERKMANSBOND. In de te Utrecht gehouden jaarvergade ring van den Chr. Nat. Werkmansbond deelde de voorzitter, de heer P. J. N a - huizen mede, dat hij besloten had het volgend jaar als zoodanig af te treden. Uit het jaarverslag van den secretaris, dat goedgekeurd werd, bleek, dat de Bond einde 1936 11.106 leden telde. Het ver slag van den penningmeester werd even eens goedgekeurd en toonde een batig sal do aan. Medegedeeld werd, dat bij de bestuurs verkiezing gekozen waren voor Gronin gen, de heer J. Feenstra te Groningen; voor Noord-Brabant de heer G. Sneep te Raamsdonksveer; voor Friesland de beer Santema te Scharnegoutum en voor Lim burg de heer J. Visscber te Terwinselen. Voorts werd nog het voorstel van de afdeeling Gramsbergen in behandeling ge nomen, dat beoogde zich tot den Minister van Sociale Zaken te wenden, met de vraag de distributie van onvermengde margarine en vetten te willen verruimen. Het hoofdbestuur was het met het voorstel eens en zou er aan voldoen. Bij de behandeling van de verschillen de fondsen bleken deze er gunstig voor te staan. De deelname van de leden is ech ter nog niet algemeen. De heer Nahuisen wekte de afgevaardigden ernstig op in hun afdeelingen propaganda voor de fondsen te maken. Bij het N. V. Fonds „Uitkeering Over lijden" (U. B. 0.) vermeerderde het ver zekerd kapitaal met f 35.963. Besloten werd aan den minister van sociale zaken te verzoeken voor gezins hoofden de eerste vijf gulden vrij te laten en dus niet in mindering te brengen bij de steun-uitkeering, zooals bij minder jarigen de eerste f2 en bij de meerder jarigen de eerste f 4 worden vrij gelaten. Voorts werd door Ds de Kluis uit Rot terdam een inleiding gehouden over: „De Oxfordgroep en de werkman". HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. De match Euwe-Aljechin. Dr Euwe wint de eerste partij. Maandag is, zooals wij reeds meldden, de groote match om het wereldkampioen schap schaken begonnen. De eerste partij werd na de 40e zet af gebroken. Het verloop was als volgt: Wit: Dr Euwe. Zwart: Aljechin. 1. d2d4 d7d5 2. c2c4 c7cö 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. Pblc3 d5 X c4 5. a'2a4 Lc8—f5 6. Pf3—e5 Pb8d7 7. Pe5Xc4 Dd8c7 8. g2g3 e7e5 9. d4Xe5 Pd7Xe5 10. Lel—f4 Pf6d7 11. Lflg2 f7—f6 12. 00 Ta8d8 13. Ddl—cl Lf5—e6 14. Pc3—e4 Lf8b4 15. a4>a5 00 16. a5a.6 b7Xa6 17. Po4Xe5 Pd7Xe5 18. Pe4c5 Lb4Xc5 19. DclXcö g7g5 20. Lf4e3 Le6—d5 21. TalXa6 Ld5Xg2 22. KglXg2 Tf8—f7 23. Tfl—al Dc7d6 24. Dc5Xd6 Td8Xd6 25. Ta6Xa7 Tf7Xa7 26. TalXa7 Pe5c4 27. Le3c5 Td6—e6 28. Lc5d4 Te6Xe2 29. Ld4Xf6 g5g4 30. Kg2fl Te2—c2 31. Ta7g7f Kg8—f8 32. Tg7Xg4 Pc4Xb2 33. Lf6Xb2 Tc2Xb2 34. Tg4c4 Tb2b6 35. Kfle2 Kf8—f7 36. Tc4—h4 Kf7g6 37. Th4—f4 Tb6b3 38. Tf4c4 Tb3b6 39. Ke2ie3 Kg6-15 40. g3—g4+ Kf5&G (Afgebroken). Gisteravond werd voortgezet: 41. f2—f4 42. Tc4d4f 43. f4—föf 44. Td4—«4f 45. h2h4 46. Ke3—f4 47. Te4a4 48. Ta4a7+ 49. g4—g5 50. Kf4e5 de partij als volgt Ke0d5 Kd506 Ke6e7 Ke7—f7 Tböbl Tbl—ol h7—hö Kf7—g8 Telc4f Zwart geeft op. De eerste partij van de revanche-match is dus door Dr Euwe gewonnen. Hedenavond wordt te tweede partij gespeeld. Rotterdam de DE BOEREN EN DE CRISISMAAT REGELEN. Onder voorzitterschap van den heer P. Stapel Ozn. werd gisteren te Amsterdam de 145e algemeene vergadering gehouden van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De voorzitter hield een openingsrede, waarin hij ten aanzien van de crisis maatregelen opmerkte, dat, naar zijn overtuiging, de boerenstand gaarne zoo spoedig mogelijk weer op eigen beenen zal willen staan, al ontveinsde hij zich niet, dat een radicale opruiming van alle nog bestaande maatregelen gevaren voor de bestaansmogelijkheid van die 'boeren met zich zon brengen. Naar het oordeel van het hoofdbestuur is het thans nog niet mogelijk voor den boer, zonder die maatregelen het 'hoofd boven water te houden. Zij' worden dan ook als een noodzakelijk kwaad aan vaard, totdat zal blijken, dat zonder die maatregelen bet Nederlandsche platte land niet tot armoede zal vervallen. Indien men het publiek wil voorlich ten, 'bepleitte men niet de afschaffing dier maatregelen, op grond dat iedereen ver langt naar het einde, doch vrage men zich eerst af of de land- jen tuinbouw, welke daardoor alleen komen te staan, zich ook kunnen blijven handhaven. Spr. besloot met den wensch dat in de naaste toekomst een vrij boerenbestaan mogelijk zou mogen blijken. NEMEN DE COÖPERATIES AAN DE VERKIEZINGEN VOOR DE KAMER VAN KOOPHANDEL DEEL? Men zal zich herinneren, dat onlangs te Goes een vergadering is gehouden van vertegenwoordigers van allerlei Zeeuw- sche coöperaties ter bespreking van de vraag, of het gewenscht is aan de verkie zing voor de Kamer van Koophandel te Middelburg deel te nemen. Een besluit werd toen niet genomen. Een commissie zou zich hierover nog nader beraden. Thans verluidt, dat van de zijde der coöperaties candidaten zullen worden ge steld. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Dringend verzoek van de K. N. M. B. om de tarieven te herzien. Het 'hoofdbestuur van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond heeft de aandacht van de Tweede Kamer ge vraagd voor beschouwingen ten aanzien van 'het weldra in openbare behandeling komende ontwerp van wet, houdende al gemeene regelen ter zake van de electri- citeitsvoorziening. Genoemd hoofdbestuur had reeds in het eerder verzonden adres zijn instem ming met het doel van het wetsontwerp namelijk om aan den bestaanden chao- tischen toestand op het gebied van de electriciteitsvoorziening een einde te ma ken betuigd. Ten aanzien van enkele punten wordt nogmaals op aanvulling aangedrongen. In het adres wordt betoogd, dat de elec- triciteitstarieven dusdanig verworden zijn, dat 'herziening een gebiedende eisch ge worden is. Ais basis voor de vaststelling van de tarieven dient de kostprijs van bet product te worden genomen, terwijl de wimst op de electriciteitsbedrijven be perkt moet blijven tot een bedrag, noodig voor rente, afschrijving en vernieuwing; voorts 'dient de overwinst voor versnelde afschrijving der heiegde gelden te worden gebezigd. De buitengewone winstonttrekkingen door de gemeenten, welke dikwijls 80 pet. en meer bedragen van de totale zelfkos- ten incl. rente en afschrijving, drukken vooral op de bedrijven der middenstan ders en de kleine verbruikers, die voor een groot deel in deze indirecte belasting bijdragen. Daardoor wordt een versnelde afschrijving der geïnvesteerde kapitalen verhinderd. Naar het inzicht van adres sant mogen de winstuitkeeringen dezer bedrijven niet langer gebezigd worden om de tekorten op provinciale en gemeen telijke begrootingen te dekken. Gezien de huidige tariefpolitiek is het hoofdbestuur van meening, dat het uit oefenen van toezicht van Rijkswege hier op dringend noodzakelijk is. In bet onder havige wetsontwerp dient daarom een be paling te worden opgenomen, waarbij een centraal Rijkstoezicht worde geschapen, waarin naast onpartijdige en onafhan kelijke vertegenwoordigers van het alge meen belang, ook het bedrijfsleven recht streeks invloed 'dient te kunnen uitoefe nen. De 'huidige toestand schakelt in feite den vrijen handel uit en maakt dezen af hankelijk van de electriciteitsbedrijven, welke den handel in apparaten en toe stellen beneden hun zelfkosten kunnen voeren met het doel door grootere Stro om ver koop groote winsten te behalen. Het hoofdbestuur dringt er met klem van redenen bij de Tweede Kamer op aan, met bovenstaande wenschen, welke zon der twijfel in 'het georganiseerde midden- standsbedrijfsleven weerklank zullen vin den, rekening te willen houden. DE OPHEFFING VAN KATTENDIJKE. Er werd reeds eenigen tijd verteld, dat Minister van Boeijen, in tegenstelling met zijn ambtsvoorganger, zich zou hebben uit gelaten tegenstander te zijn van de op heffing van Kattendijke. Wel zou hij bij zijn bezoek aan Goes e.o. te kennen heb ben gegeven, te willen medewerken aan een wijziging der grens tusschen Goes en Kloetinge. De „Midd. Crt." meldde nu gisteravond dat de grenswijzigingsplannen aan Ged. Staten zijn teruggezonden en dat dit col lege nu nieuwe plannen in ontwerp heeft Naar wij bij informatie vernamen is deze mededeeling onjuist. Het is reeds vrij lang geleden, dat Ged. Staten om trent deze grenswijziging iets van den Mi nister hebben vernomen (wat verklaar baar is, gezien de ziekte van Z.E'xc.). Wij kregen den indruk, dat bovengenoemde geruchten hun oorsprong vinden in uitla tingen van den Minister tijdens zijn jong ste bezoek aan Zeeland en dat verdere uitwerking van deze kwestie wacht op het herstel van Zijne Excellentie. BURGEMEESTERSBENOEMING. Bij Kon. Besluit is met ingang van 15 Oct. 1937 benoemd tot burgemeester der gemeente Heerde, Mr J. D. Koster met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Kortgene. De heer Koster is vanaf 1933 burge meester van de gemeente Kortgene en behoort tot de Chr. Hist. Unie. De gemeente Heerde (Geld.) telt 9362 inwoners. De heer Koster zal daar W. G. baron van Randwijck als burgemeester opvolgen. Terug uit Spanje. De 18- jarige Middelburger, die door den 34-ja- rigen v. d. Vlugt uit Overschie uit Spanje is teruggehaald, was J. Leijnse, die uit eigen wil, doch met tegenzin van zijn ouders naar Spanje was vertrokken om daar voor de regeering te strijden. De ouders hebben alles gedaan om hun zoon terug te doen keeren. Deze is thans in de ouderlijke woning terug en zal zich gezien de ervaringen, nog wel eens wach ten zich weder aan zulk een gevaarlijk avontuur te wagen. L a n d 1 0 0 p e r ij'. De politie hield twee oude bekenden van Veenhuizen aan, die zich weder aan landlooperij1 schuldig maakten. Zij zijn aan den officier van Justitie voorgeleid. Ir G. A. van Steenbergen. Wijlen de heer Ir G. A. van Steenbergen, die bij' het ongeluk met de Specht om bet leven is gekomen, was een zoon van wijlen den heer J. J. van Steenbergen, die van 19151924 directeur der Registratie en Domeinen alhier is geweest en wiens echtgenoote, Mevr. van Steenbergen-Vis- scher alhier nog woont. De verongelukte was gehuwd met de oudste dochter van wijlen Notaris Hioolen en Mevr. Hioolen- Mao Leod, welke laatste eveneens alhier woont. Het huwelijk werd gesloten op 9 Juni 1925. Mevr. van Steenbergen-Hioolen, die met haar zoontje en dochtertje eenige maanden in Nederland heeft vertoeft o.a. te Middelburg en te Domburg was met 't Duitsche s.s. „Potsdam" naar Sin gapore gereisd, waar zij met haar kinde ren volgens mededeelingen der familie, op 1 October aan kwam. Zij moet toen direct door gereisd zijn naar Batavia en daar haar echtgenoot nog een dag hebben ont moet. Is dit juist, dan is het niet waar, dat Ir van Steenbergen naar Singapore ging om zijn echtegenoote en kinderen te gemoet te reizen, maar gold zijn tocht zeer waarschijnlijk zijn nieuwe functie bij het Marsmann-concern. Koudekerke. Gemeenteraad. Dins dag a.s. des namiddags te 'half twee ver gadert de Gemeenteraad alhier ter be handeling :van het volgende Voorstel tot 'het verharden van de z.g. ringbaan met oude straatklinkers; idenj. om van den Staat der Nederlanden op nieuw te huren het in de gemeente lig gende strand; idem tot aanhouding van het beroepschrift van den heer G. Ben- sink, al'hier, tegen de beslissing, waarbij hem een bouwvergunning geweigerd wordt en tot wijziging van art. 41 der Bouwverordening in verband hiermede: benoeming van een lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim ter voorzie ning in de vacature Sanderse. Aanbe volen wordt de 'heer Janus Aarnoutze. Voorstel om ten behoeve van een cursus in paardenkennis een gratis verlicht en verwarmd lokaal der openbare school be schikbaar te stellen; idem om deel te nemen in een spaarregeling ter beschik baarstelling van extra B-steun; idem om deel te nemen in de fraude-onderling; idem tot vaststelling van de gemeente- hegrooting voor 1938. Arnemuiden. De aanrijding. Be treffende de aanrijding met doodelijken afloop alhier, kan het volgende nog wor den vermeld Woensdagmiddag ging de landarbeider A de Rijke, oud 67 jaar, per fiets naar zijn werk. Zijn vrouw was reeds vooruit gegaan. Gekomen zijnde bij' bet kruis punt, naderde uit de richting Goes een vrachtauto, bestuurd door een zekere D'eurloo uit Nieuwdorp. Belangrijke problemen vragen in deze dagen de aandacht van hen, die geacht worden in het volkerenleven leiding te geven. Vele problemen worden bestudeerd. Maar bet zwakke punt hierbij is, naar Mr van Wijnbergen in de „Utrechtsche Courant" opmerkt, dat, behoudens een enkele uitzondering, geen aandacht ge schonken wordt aan HET probleem: of voor bet Westen het Christendom en daarmee de Westersche beschaving zal behouden blijven. En dat is een veeg teeken. Want aan hevige aanvallen, aan scherpe bestrijding van het Christendom, ook van officieele zijde, ontbreekt het niet. In verband hiermede maakt Mr van Wijnbergen nog een opmerking, die zeker aller belangstelling verdient. Deze, dat veel meer dan in felle be strijding van het Christendom gevaar sc'huilt in slapheid en onver schilligheid b ij ben, die b 'e t behooren te verdedigen. Dit geldt van het volkerenleven. Van het puilieke leven. Maar in de allereerste plaats van het persoonlijke leven. OPMERKER. Wie Iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig het aan de andere zijde van den weg gelegen land. Of hij niet voldoende heeft uitgekeken is niet bekend. In elk geval de aanrij'ding was onvermijdelijk, met het gemelde gevolg. De fiets was in 't ge heel niet gehavend. Toen zijn vrouw op de plaats des on- heils, vanwaar ze niet ver af was, was teruggekeerd, waren de levensgeesten reeds geweken. Het lijk is daarna ver voerd naar het Gasthuis te Middelburg. Het parket uit Middelburg arriveerde in den loop van den middag ter plaatse tot bet instellen van een onderzoek. Ook door de politie is een onderzoek inge steld. De chauffeur D'. was zeer onder den indruk van het gebeurde. Kapelle. Loop der bevolking over de maand September. Ingekomen: J. L. de Jager en echtgen., van Goes naar Ka pelle, A 360a; Aa. Sinke, van Yerseke naar Kapelle B 56; Da. A. Bramsen, van Waarde naar Kapelle A 24; Wa. de Muijnck, van Driewegen n. Kapelle A 79. Vertrokken: Ja. Spruit, van Biezelinge naar Kruiningen C 306; Adra. A. Kwaak, Van Kapelle naar Kruiningen A 66; Le. de Jonge, van Kapelle naar Bussum, Hil- versumsc'heweg 1; D. J. van der Have, van Kapelle naar Wageningen, Rijks straatweg 46; Ja. D'. Jansen, van Kapelle naar Abcoude-Baambrugge, Hoogstraat 43; W. H. A. Bruggeman en gezin, van Biezelinge naar Kruiningen, C 158; J. Spruit, van Kapelle naar Kattendijke. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huizen, G. J. Koolhaas te Rotterdam-Charlois. Bedankt voor Bleiswijk, P. Zijlstra te Noordeloos. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Boskoop, W. Heerma te Aalsmeer. Intrede Ds van Neerbos. Woensdagavond was het voor de Geref. Gemeente te Rilland-Bath een blijde ure toen Ds B. van Neerbos, overgekomen uit Vlaardingen, zich aan deze gemeente ver bond. Zijn Eerw. had tot tekst gekozen de woorden uit 1 C!or. 2:1 en 2 en wees in de eerste plaats op de wij'ze, in de tweede plaats op den inhoud en in de derde plaats op het hoofddoel van de prediking des Woords. Na een korte uit eenzetting dezer drie hoofdpunten, richt te Ds van Neerhos zich eerst tot Ds v. d. Berg te Krabbendijke, wien hij bedankte voor alles wat hij' als consulent voor de vacante gemeente te Rilland had gedaan. Daarna richtte hij zich tot den kerke- raad, tot de catechisanten, tot de gemeen te, tot het hoofd der school, den heer van Dool, en tot den heer burgemeester der gemeente. Ds v. d. Berg sprak een woord van welkom namens de Part. Synode Zuid welke 34 gemeenten vertegenwoordigd, die door drie predikanten moeten worden bearbeid. De heer J. Weststrate sprak namens ikerkeraad en gemeente en de heer van Dool namens de school. Ten slotte sprak burgemeester P. J. Domini- cus namens het gemeentebestuur en heette Ds van Neerbos en zijn familie hartelijk welkom als burgers der ge meente. D Geslaagd voor Machinistenexamen diploma C: J. A. van Lare te Vlissingen. 1 Geslaagd te Wageningen voor het ingenieursexamen koloniale boschbouw de heer W. J. J. Snijders, geb. te Koude kerke. Geslaagd te Utrecht voor het kerk. voorber. examen P. J. F. van Voorst Va der. De activiteit, all de verkiezingsperi* laat haar voortzett: oprichten van nieui Bij het secretari kwam reeds hericl oprichting van niei Wassenaar en Schi dingen is herleefd afgebroken poging een Kring' Maasslui opnieuw de band Het Provinciaal zet de winteractie houden op Zaterda der leiding van het onderwerp: 't politieke en soci* wing wordt genom Het Provinciaal op 25 September toogdag met als van het Centraal over het onderwer; A. R. beginselen in van dezen tijd". In Overijsel is geslagen om tot sti< ciaal verband te ko land wordt overwoj Verband weer te Utrecht biedt no uitzichten. De Provinciale land gaat in haar voort. Het Provinciaal heeft vaste voornei wat de hand vind stand koming van teekenis zou het aan wal kon word Flakkee en op Voo. In N.-Brabant togenbosch haar pl gaderingen reeds Wanneer volgt het Provinciaal Moerdijk? In Zeeland levei dividualistisoh; dal nair. Al-met-al; er is groeien. In het jaar 193 der geboorte van „A. R. Staatkunde waardeerde „als ee te verschijningen kan nog veel word' wordt aan den plo Dr Kuypers opv< den avond van 26 zijn wensch te ke: stad het aantal c'l worden gebracht, bezwaar tegen heb land het getal wore Wat is een P. G De „georganisee der K. V.". Welke K. V. kan ontberen? Inlichtingen en 't secretariaat van perstraat 3, Den DE LEERL Over dit ondei 't H'(ooft) te G(oe: dentieblad" van d Onderwijzers en O „D'e slag is gev: 'Geen verbeterin schaal. Zij, die moeten dragen vo daarmee ieder onz' zagen naar „eenig leur gesteld. Wij meenden er wel zeer ernstige die de inwilliging het oog op de lee lijk moesten makel Onze vragen ru: schen grond. Ons niemand ontkennei kent, lijdt schade, malen met bewijze^ op hetzelfde stand dragen geen vera het Regeeringsbele mee niet en kunn het ons, ook zelfs millioenennota ontbreekt. Critiek is nu gen ge en dikke woord* geven aan ons g ons tegenover hen, verantwoordelijkhe te moeten dekken, ons vertrouwen ve billijk. Wat we wèl doei omdat de nood on We zullen blijvc van het Departem Zoolang we door de leerlingenschaa gehandicapt word niet aan behoorlijl zoolang duizenden ons corps in een keeren, die schrééc lang zullen we bl weer onze vraag men ons, om onze tenslotte zal hoor* Totdat ook naa: die de verantwooi gen, recht gedaan Wat het meest* maar moeilijk kui feit, dat de defen onderwijsgebied ii nuchter genoeg, oi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2