Het Werktuigenbureau uit de Landbouw-organisaties. Onderwijs Ingezonden Stukken. Laatste Berichten Telegrammen Het ongeluk met de Specht. Firsantiëele Berichten De Hollandsche Mij. van Landbouw verbreekt op korten termijn alle relaties met dit instituut; de f10.000 gestorte aandeden terug ontvangen. Naar het „Hbld" verneemt, heeft het hoofdbestuur van de Hollandsche Mij. van Landbouw aanleiding gevonden, om op zeer horten termijn zich abrupt terug te trekken uit het „Werktuigenbureau uit de Landbouworganisaties", gevestigd te Rot terdam en Sneek. Bij deze uittreding, welke op 27 Sep tember is geresulteerd in terugtrekking van f 10.000 gestort aandeelenkapitaal, heeft de heer P. M. Biirmann, een bekend landbouwer te Stompetoren, geassisteerd door zijn accountant, een actieve rol ge speeld. Tevens zijn de heeren P. M. Biir mann en D. H. JasBrielle, die tot dus ver vanwege de Holl. Mij. van Landbouw zitting hadden in het bestuur van het Werktuigenbureau, met ingang van dien zelfden datum daaruit terug getrokken. D'e Hollandsche Mij. wenscht geen enkele relatie meer te hebben met het bureau. Het blad herinnert er aan, dat nog slechts drie weken tevoren 1 op 10 Sep tember door de Holl. Mij. v. L. propa ganda werd gemaakt voor het Werktui genbureau en wel door een speciaal inleg- blad in het weekorgaan. Als officieele re den tot dezen opzienbarenden stap wordt opgegeven het verschil van opvatting van het „Werktuigenbureau", doch volgens on ze inlichtingen, zijn door den heer Biir mann te berde gebrachte klachten hier door wel wat zéér ruim en optimistisch aangeduid. Het „Werktuigenbureau uit de Land bouworganisaties" verkoopt niet alleen werktuigen en gereedschappen voor den landbouw1, doch óók zaken, die met het landbouwbedrijf niets uitstaande hebben, zooals b.v. stofzuigers, haarden, kachels, waschmachines, lampen, naaimachines, rijwiellampen, fietsen, radiotoestellen, electrische kachels enz. Hierdoor gevoel de de middenstand zich terecht bedreigd en benadeeld, temeer, omdat het 'boeren bedrijf een gesteund bedrijf is. Wat echter de oorzaken zijn van het uittreden der Holl. Mij. van Landbouw en hoe de preciese toedracht van zaken is, zal nog wel nader aan het licht komen. i Emeritaat. Dr F. J. Los, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam, heeft tegen 1 November eervol emeritaat gevraagd. Ds Joh. Laurense eveneens te Amsterdam (voorheen te Oostkapelle (19091914) heeft wegens voortdurende ziekte tegen 18 Januari eervol emeritaat gevraagd. Bevestiging en intrede. Het was Zondag 3 Oct. voor de Ned. Herv. Gem. te'sHeerAbtskerke een blijde dag. Na een vacature van ruim 6 jaar was van Gulpen (L.) tot haar over gekomen Dte J. El. Drost, die des voor- middags door zijn vader, Ds A. Drost Az. van Arnhem, werd bevestigd. D'eze had tot tekst gekozen Hbr. 10:37: „Want, nog een weinig tijds en Hij, die te komen staat, zal komen en niet vertoeven", waardoor hij het ambt van den Evange liedienaar bezag uit het gezichtspunt van den spoedig wederko,monden Christus. E'en nieuwen herder en leeraar werd toe gezongen Gez. 91:3. Des namiddags hield de bevestigde zijn eerste Evangeliepredi king. Het kerkje kon de talrijke schare niet bevatten. De tekst was Mk. 1:15: „D'e tijd is vervuld en het koninkrijk Gods is nabij gekomen; bekeert u, en gelooft het Eivangeliel De prediker toonde aan, hoe het koningschap van God zich ge openbaard heeft in de komst van Chris tus; stelde de vraag, of thans niet veel meer alles er op wijst, dat de Satan de regeering heeft aanvaard; om dan de boodschap door te geven: God is ook thans koning. Hij wees daarbij op allerlei verschijnselen en gebeuitenissen, die van Gods koningschap getuigen, en drong er op aan die blijde boodschap te gelooven door zich te bekeeren. Vóór de prediking had Ds Drost ver schillende personen en colleges toegespro ken, terwijl aan het einde van den dienst de consulent Ds van der Waa van 's Heer Arendskerke, hem het welkom toeriep in de gemeente en in den ring Goes en Gods zegen op zijn arbeid toewenschte, waar na hij de gemeente verzocht haar nieu wen herder en leeraar toe te zingen Gez. 224:1 „U zeeg'ne Godl Hij steil' U tot een zegenl" en, Mevr. Drost daarin op nemende, ook het 5e vers: „Toon hun Uw gunst, doordring hen van Uw vrede; licht met Uw licht hen voorl" Bevestiging. Dinsdagavond had in de kerk der Gerei. Gemeente te R i 11 a n d - B a t h de 'beivestiging plaats1 van Ds B. van Neerbos, overgeko men uit Vlaardingen. De bevestiger, Ds v. d. Berg te Krabbendijke, richte .zich in een korte inleiding tot de gemeente, die thans 'het voorrecht mag hebben, na on geveer 100 jaar vacant te zijn geweest in Ds van Neerbos een eigen herder en leeraar te mogen ontvangen. Hiji bediende daarop het Woord met de tekstwoorden uit Jesaja 401 en 2, waarin hij wees op het 'heerlijke doch tevens verantwoor delijke werk om als dienaar des Godde- lijken Woords de boodschap te brengen tot het volk des Heeren, en op den ernst, maar tevens op de troostrijke inhoud van die boodschap. Nadat 't bevestigingsfor mulier was voorgelezen, zong de gemeen te haar dienaar de zegenbede uit Psalm 134 3 toe. De kerk was geheel vol. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg: F. J. J. van Makkelenherg te Rotterdam. Echtelijk drama. Omstreeks kwart voor 10 gisteravond heeft zich in de Jan Wapstraat te Den Haag een dra ma afgespeeld. Daar liep de 17-jarige ge huwde mej. de L., vergezeld van een heer, die haar zou brengen naar de wo ning van haar ouders. Terwijl zij daar liep, werd zij met een bijl aangevallen door haar man, den 27-jarigen G., die te Rijswijk woont,. Hij was met die bijl naar haar woning gegaan, maar had haar niet thuis getroffen. Nu kwam hij haar tegen. G. sloeg haar met de bijl op het hoofd en de handen. De juffrouw werd danig toegetakeld en moest naar het ziekenhuis vervoerd worden, waar bleek, dat haar toestand niet verontrus tend was. De dader is spoedig gegrepen. Onaangenaam avontuur van drie Nederlanders in Brussel. Te Brussel is een Amster dammer aangehouden, verdacht van op lichting van verzekeringsmaatschappijen. Hij zou getracht hebben auto's te ver- koopen, waarvan hij de eigenaar was om na den verkoop aan de verzekerings maatschappij te verklaren, dat zijn wa gen gestolen was. Een nader onderzoek heeft echter aan getoond, dat de geschiedenis zich geheel anders heeft toegedragen, dan de Brus- selsche politie aanvankelijk vermoedde. Drie Nederlanders een Hagenaar en twee broers uit Rotterdam maakten dezer dagen een tochtje met een in Rot terdam gehuurde auto naar Brussel. In deze stad werd hun wagen gestolen. De Nederlanders deden hiervan aangifte bij de politie en het toeval wilde, dat de gestolen wagen en de dief bijna op het zelfde moment werden gevonden. Een garagehouder, aan wien de dief den wa gen voor een bespottelijk lagen prijs had willen verkoopen, had namelijk de poli tie gewaarschuwd, die op deze wijze in staat werd gesteld den dief te arrestee ren. Blijkbaar ging deze gang van zaken naar het oordeel van de Brusselsche po- litie-autoriteiten wel wat al te vlot. Zij vermoedden, dat de diefstal in scène was gezet met het doel de verzekeringsmaat schappij op te lichten. De Nederlanders evenals natuurlijk de dief werden vast gehouden, doch toen bij de Nederland- sche politie nadere inlichtingen waren gekregen en vast kwam te staan, dat de drie Nederlandsche heeren niets met den dief, die valsche papieren bezat, hadden uit te staan en de wagen dus werkelijk was gestolen geweest, werden de Hage naar en de twee Rotterdammers weer op vrije voeten gesteld. Het uitstapje naar Brussel zal hun intusschen nog lang in de herinnering blijven. Inval in eenrijwielstal- ling te Amsterdam. In den afge- loopen nacht om één uur heeft de poli tie van het bureau Marnixstraat te Am sterdam een inval gedaan in een rijwiel stalling in de Nieuwe Leliestraat op ver moeden, dat zich aldaar een aantal van diefstal afkomstige fietsen bevond. On geveer 35 rijwielen werden in beslag ge nomen. De eigenaar van deze stalling is als verdacht van heling in bewaring ge steld. Slachting onder kippen enkonijnen. Een tot nu toe onbekend gebleven dier heeft op vreeselijke wijze huisgehouden onder de kippen en konij nen van vier landbouwers en een mijn werker te Wittem. Honderd en dertig kippen en tien konijnen vonden de be woners des morgens over de binnenplaat sen van hun woningen verspreid liggen. Marechaussée en rijksveldwacht heb ben bij de gedupeerden een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Vermoed wordt, dat een hond, waarmede des nachts op de dassenvangst wordt gegaan, zich heeft losgerukt en de verwoesting heeft aan gericht. (Tel.) Een eenarmige bede laar met twee armen. Reeds vele jaren had in de gemeente Pijnacker zekere v. W. zijn bedelaarsberoep uitge oefend en de burgerij bad den man met den eenen arm milddadigheid betoond. De man vertelde aan zijn klanten een ver haal op welke wijze hij een arm had ver loren en daardoor vloeiden de gaven hem toé. De veldwachter van het dorp had echter argwaan gekregen, omdat d'e bedelaar zelfs bij het warmste weer een overjas aan had. Toen werd de bedelaar op het gemeentehuis aan den lijve onderzocht, waarbij de tweede arm, die door de leege mouw niet waarneembaar was geweest, te voorschijn kwam. Maar van W. had een nieuw smoesje klaar, zijn arm was lam. De veldwachter liet dat ook niet op zich zitten, hij zette een val op, waar van W. in liep, zoodat hij Maandag voor den Haagschen politie rechter moest verschijnen voor de oplich ting die 'hij nu al zoovele jaren had toe gepast. Een tweetal inwoonsters van Pijnacker en de veldwachter werden als getuigen gehoord en zij vertelden dat zij v, iW. nimmer anders dan met één arm haddien gekend. D'e Officier van Justitie vond de han delwijze van verdachte zóó minderwaar dig, dat hij vier maanden gevangenisstraf vroeg. De Politierechter verzwaarde die straf tegen den bedelaar, die verstek liet gaan tot zes maanden gevangenisstraf. De roofoverval te Tubber- g e n. Zooals wij reeds meldden, hebben gieternacht een tweetal bandieten een roofoverval gepleegd op den' 60-jarigen landbouwer Oud-Elherink, een alleenwo nend man in de buurtschap Geesteren onder de gemeente Tubbergen. Per rijwiel zijn de on'verlaten de wo ning genaderd, zijn afgestapt, hebben zoowel van de slaapkamer als van de woonkamer de ruiten vernield, terwijl zij' door een raam zijn binnengekomen. Toen de oude man 'dit hoorde, is bij' op gestaan en heeft zich naar de woonkamer begeven'. De dieven grepen den man, bon den hem met een touw vast, waarna zij' hem met een scherp voorwerp twee ste ken in den rug toebrachten, zoodat zij ■vrij spel hadden. Nadat zij een branden de petroleumlamp hadden uitgeblazen, hebben zij uit de tleeren van den man een bedrag van f 30 gestolen. De roevers moeten op de hoogte ge weest zijn met 's man financiën, aange zien hiji kort geleden nog een koe had verkocht voor bijna f 100. Het slachtoffer heeft, nadat de dieven verdwenen waren, kans gezien zich los te werken, waarna bij. naar de huren ge gaan is, 'die de politie hebben gebaald. 'Op de plaats van het misdrijf zijn een tweetal hoeden gevonden. 'Kind speelde met lucifers. Gistermiddag is brand ontstaan in een gevulden hooiberg, staande nabij do ka pitale boerderij' van den landbouwer J. Vos te Oldebroek. Aangewakkerd door den vrij sterken Oostenwind sloeg fiet vuur over naar de op eenige meters af stand gelegen boerderij', welke met riel gedekt was, terwijl voorts de in de nabij heid staande houten schuur vlam vatte. Zoowel de boerderij als de hooiberg eu de schuur brandden geheel uit. Het vuur is ontstaan, doordat een vier jarig dochtertje van den landbouwer Vos met lucifers had gespeeld. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. -Goudreinet met afwijken de vruchten. In een boomgaard, g >- legen aan den dijk te Eek en Wiel (gem Maurik) en toebehoorend aan de Van HeumenDe Sittersstichting, staal een jonge boom (goudreinet), waaraan iets heel eigenaardigs te zien is. Aan een uitlooper van een tak komen flink uitgegroeide appels voor met een afwijkenden vorm en helroode kleur, die aan sterappels doet denken; zelfs de lich te stippen ontbreken niet. Het andere ge deelte van dezen tak, zoowel als de r"st van den boom, is bezet met gewone goud- reinetten. Entplaatsen zijn absoluut niel te zien. De Rijkstuinbouwconsulent is met dit geval in kennis gesteld. Zijn vader vermoord. De zoon van den boschwachter te Zeist, die verleden week werd gearresteerd ondir verdenking zijn vader te hebben ver moord, heeft voor de justitie een volledi ge bekentenis afgelegd. Hij zeide, naar huis te zijn gegaan met de bedoeling zijn vader, tegen wien hij een bevigen wrok koesterde, te dooden. HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. De match EuweAlj'echin. Gisteravond is te 's-'Gravenhage de eerste partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken begonnen. Na 40 zetten werd dit eerste treffen tu'sschen de beide groote rivalen afgebro ken in een stelling, welke als zeer gun stig voor Dr Euwe mag worden be schouwd. De wereldkampioen heeft zeer 'goede winstkansen, al zal het eindspel zijn uiterste opmerkzaamheid vergen. Hedenavond om half zeven wordt de partij in hotel Wittébrug voortgezet. Kring Schouwen-Duiveland der Z. L. M. Zaterdag vergaderde bovengenoemde kring te Zierikzee. Voorzitter de heer H. G. van de Zande. Vier candidaten moes ten worden gesteld voor de hoofdhe- stuursvacatures en vier plaatsvervangers. De candidaten zijn de heeren H. G. van de Zande, A. C, de Oude, S. J. Gast en J. G. v. Langeraad (de thans zittende leden), waarvan de laatste zich niet meer herkiesbaar stelt, wegens zijn leeftijd. De voorz. dankt den heer van Langeraad voor wat hij heeft gedaan voor de Kring en voor den landbouw in het algemeen. D'e heeren H. G. van de Zande, A. G. de Oude en S>. J. Gast worden hierna bij acclamatie tot hoofdbestuursleden her kozen. Gekozen wordt de heer G. J. M. Klompe. Tot plaatsvervangende leden worden gekozen de heeren W. G. Boot, J. Klom pe, P. L. Krepel en W. J. Boogerd. De heer S. J. Gast betreurt het, dat de ambtenaren van de Z.L.M. tevens' cri sis-ambtenaar zijn, betgeen op den duur tot ondergang van de landbouworganisa ties moet leiden. De voorzitter is van een andere mee ning. Bij het nemen van crisismaatrege len hebben de ambtenaren van de land bouworganisaties mede een stem in het kapittel. Ala die maatregelen eenmaal ge nomen zijn, valt het moeilijk er nog aan te tornen. De beer Gast meent, dat er verande ring moet komen anders gaat de organi satie kapot I De meerderheid van de vergadering blijkt het standpunt van den beer Gast niet te deeien. DE TUINBOUWTEELTREGELING-1938. Omtrent de tuinbouwteeltregeling voor bet jaar 1938 kan betreffende de teelt van sla en spinazie onder glas en de beperking der meermalige teelt van warmoezerijen in druivenkassen, bet volgende worden medegedeeld. 'I. De teelt van kropsla en spina zie in kassen, serres en warenhuizen, waarin druivenhoomen staan, is verbo den, tenzij: a. De druivenhoomen ter ver nieuwing zijn afgezaagd en de teelt plaats vindt in de jaren, waarin bet eerste en tweede sohot ontstaat. b. Nieuwe druivenhoomen zijn geplant en de teelt plaats vindt in de jaren, waarin 'het eerste tot en met het vierde schot ontstaat. Yerder zal in druivenkassen de teelt van alle warmoezerijgewassen beperkt dienen te blijven tot één teelt en één pro duct per jaar. H. Het aantal kroppen sla, dat zoowel warm als koud onder glas ten hoogste mag worden geteeld, is be paald: a. voor platglas: 1. op 20 per raam al dan niet hij ten hoogste 2 stuks kool per raam; 2. op 16 per raam bij ten hoogste 5 stuks kool per raam; 3. op 16 per raam in peen- of radijsrijen, zonder kooi; 4. op 12 per raam in peen- of radijsrijen met ten hoogste 5 stuks kool per raam. b. Voor warenhuizen: 1. op 20 p. raam bij uitsluitend kropsla; 2. op 16 p. raam bij ten hoogste 2 stuks kool per raam. o. Voor kassen en serres: 1. op 16 per m2 'bij uitsluitend kropsla; 2. op 12 per m2 bij ten hoogste 2 stuks kool per m2. (Onder kool wordt in het bovenstaande zoowel spits- als bloemkool, alsook roode, witte en savoye kool verstaan.) Hl. De getallen per raam of per m2 onder H vermeld, gelden voor elk raam en voor eiken m2 afzonderlijk, met dien verstande, dat de grootte van het raam wordt vastgesteld op 150 bij, 80 cm en voor ramen van grootere of kleinere op pervlakte de onder II genoemde getallen naar evenredigheid gelden. IV. De teelt van kropsla onder glas in combinatie met eenig warmoezerijgewas anders dan onder H vermeld, is verbo den. Evenwel is bij, de onder II b en c aangegeven teelten de teelt van tomaten en boonen toegestaan en is bij de onder n a aangegeven teelten na 1 Februari '38 de teelt van bloemkool en na 1 April 1938 de teelt van komkommers onbeperkt toe gestaan. V. In het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 Juni van eenig teeltjaar is de teelt van kropsla onder hetzelfde glas slechts eenmaal toegestaan, zoodat hiermede bet overleggen.van glas van kropsla op krop sla is verboden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie. Deze week het verslag lezende van een algemeene vergadering van den kring Walcheren der Z.L.M. en daarop gevolgd een ingezonden van den secretaris, waan de ïk mij in een ander land. De vraag kwam bij mijl op of de Z.L.M. zich niet begeeft op wat vreemd terrein in den laatsten tijd. Het verbeteren van tarwe- soorten en hel omhoogbrengen van bet gehalte van suikerbieten heeft zich uit gebreid tot het vaststellen van de echt heid van iemands Christelijkheid. Dit lijkt mij voor de Z.L.M. het betreden van een terrein, dat niet tot het hare be hoort. J. O. Middelburg, 6 Oct. 1937. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. In 'de beden gehouden gemeenteraad^ vergadering werd de gemeentebegrooting 1937 opnieuw vastgesteld. De heer Mond eel sprak zijn teleur stelling uit olver de wijze waaroipi Gedep. Staten de correspondentie hierover heb ben gevoerd. Men 'kan herhaaldelijk lezen: „de raming moet verlaagd, of de raming is te verlagen enz." Déze methode ver wacht men meer in Moskou dan in een democratischen staat. De voorzitter antwoordt, 'dat de hoer Mondeel deze uitlatingen meer moet beschouwen als wenken ter overweging aan het gemeentebestuur. De correspondentie is vaak niet anders dan bet doorgeven van wenken van Den Haag; 'bet resultaat althans van olverleg tusschen Gedep. Staten en de commissie tot beoordeeling van da begroeting. Spr. is 'hierover niet zoo verontrust als de heer M'ondeel. Eveneens worden goedgekeurd de reke ning 1936 van 'het Burgerlijk Armbestuur en 'die voor de 'Godshuizen, en de be groeting 1938 eveneens voor de Godshui zen. Betreffende bet Poortgebouwtje aan de Haringplaats deelt de voorzitter mede, dat de Schoonheidscommissie hierover rapport heeft ingezonden. Zij heeft tegen het ontwerp geen bezwaar. Het punt zelf wordt echter aangehou den tot de volgende vergadering. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. Nadere bijzonderheden. Thans vier dooden Uit Den Haag wordt gemeld: In een persconferentie deelde de di recteur van de K. L. M., de heer Ples- man, nadere bijzonderheden mede om trent de ramp welke de „Specht" kort na den start bij' het vliegveld te Palembang is overkomen. Helaas valt nog een vierde slachtoffer te betreuren, n.l. de heer Steenber gen van het Marsman-concern, die in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Palembang moest worden vervoerd, waar hij korten tijd later aan een longbloeding is overleden. De passagier Schoch, wiens toestand aanvankelijk zeer ernstig scheen, is vol gens de laatste berichten buiten levens gevaar. De heer Plesman acht het van groot belang dat de tweede bestuurder, de heer Groeneveld, er het leven heeft afgebracht, zoodat het verloop van de ramp precies 'kan worden gereconstrueerd. De overige passagiers kregen geen noe menswaard letsel; slechts enkele schram men en verstuikingen. Bij' de botsing tegen den grond werd de „Specht" zwaar beschadigd. De motoren zijn er uit gevlogen, een vleugel is gebro ken, terwijl bet toestel bijl de cockpit schijnt te zijn afgebroken, waarbij de romp schijnt te zijn doorgeschoven. Gezien de zware beschadiging zijn de zeven inzittenden die het leven er hebben afgebracht, er naar omstandigheden nog goed afgekomen. De dienst van de K. L. M. Nederland Indië zal geheel volgens de plannen drie maal per week worden doorgezet. De dienst IndiëNederland, die van 9 October af driemaal per week zou ge schieden, zal nu eerst op 20 October a.s. worden geopend. Dreigend arbeidsconflict. TERBORG. Nadat in Mei reeds was getracht tot verbetering der arbeidsvoor waarden te komen, werd in Augustus aan den directeur van de ijzergieterij' Vul- caanoord te Terborg verzocht de loonen met 10 pet. te verboogen. Hierover kon geen overeenstemming worden bereikt en besloten werd over te gaan tot het stel len van een ultimatum en indien op 11 October geen overeenstemming was be reikt, de werkstaking af te kondigen. Het betreft hier 300 arbeiders. Ladelichter gesnapt. BARNEVELD. De politie alhier heeft vanmorgen een ladelichter betrapt bij' het wegnemen van geld uit de lade bij' een bakker. De aangehoudene heeft langen tijd op zeer geraffineerde wijze geldsbe dragen ontvreemd tot een bedrag van f 800f 900. Het vermoeden bestaat, dat hij op meer plaatsen dergelijke practijken heeft uitgeoefend. Onderaardsche gangen ontdekt. BREDA. Te Breda zijn sporen gevon den van onderaardsche gangen, welke hun uitgangspunt hebben in de nabijheid van de Kon. Militaire Academie, het vroegere kasteel van Breda. De gangen zouden in verschillende richtingen onder de binnenstad loopen. Het gemeentebestuur heeft zich in ver binding gesteld met wichelroedeloopers, teneinde zich verder van de zaak op de hoogte te kunnen laten stellen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes, vorige koers heden H. V. A. 470/1 464 Ned. Ind. Handelsbk. 148 142 Philips 350 33772 Unilever 155 15016 A. K. U. 56% 5472 Amsterd. Rubber 246 235% Kon. Olie 383/4 3777a Deli Mij. 292 286 Scheepv. Unie 131% 126 4 pet. Nederland 101 101 3 pet. Nederland 97 0'7 U. SL Steel 55% 5l7a Anaconda 267s 25 U. S. Leather 5 47s Beth. Steel 47s/s 44 Adj. Ch. Milwaukee 37s 3% Cities Service 1% IV2 Intern. Nickel 36% 33% ex Shell Union 14% 13s/a Kennecott 33 2872 Radio 77a 6% Car Foundry 2272 19% Tidewater 12% ll9/« Midcont. Oil 16% 15% General Motors 36 3272 Am. Enka 36% 34% Am. Water Works 1072 9 Republic Steel 173/a 15% Continental Oil 2672 24% De beurs was weer zeer flauw en er was geen enkele afdeeling waarvan de fondsen niet eenige procenten lager waren. Philips lampen waren, ondanks het prachtige jaarverslag en dividend 14 pet. lager, H.V.A. plm. 7 pet., Kon. Olie open de op 375, Amst. Rubber op 234 pet. Er

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3