WEK DE GAL" IN UW LEVER OP AgUEHEtfffl Beroep van China op den Volkenbond Uit de Provincie. GOES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. THOLEN De bieten-campagne begonnen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Kerknieuws. De rede is gekomen op het oogenblik, dat de Britsche politiek in het Verre Oos ten weifelend is. Juist echter „door een samenwerking met de Vereen. Staten komt er wijziging in den toestand. Ook te Parijs wordt de rede van pre sident Roosevelt als een te rechter tijd gegeven waarschuwing aan de onrust stokers beschouwd. Ofschoon de rede van Roosevelt te Ro me nog niet gepubliceerd is, is het toch als zeker te beschouwen, dat ze een storm van verontwaardiging zal ontketenen te gen de „blindheid" der democratische staatslieden. In verband met de afhankelijkheid van Italië van Amerikaansche grondstoffen, gelooft men echter in diplomatieke 'krin gen, dat ten slotte toch gematigdheid de overhand zal krijgen. De eerste reactie op de rede van Roo sevelt is te Berlijn een uiting van ver bazing over het blijkbaar prijsgeven van de isoleeringspolitiek door Amerika. Buitenlandsche waarnemers van den internationalen toestand zijn van mee ning dat de rede van Roosevelt in vele opzichten een vreugdevollen weerklank in Sovjet-Rusland zal vinden. DE COMMISSIE VAN 23 KEURT JAPAN'S OPTREDEN IN CHINA AF. De ondercommissie voor het beroep van China op den Volkenbond is gisteren ge reedgekomen met haar taak en heeft aan de commissie van 23 twee rapporten overgelegd. De conclusies der ondercommissie lui den als volgt Het is onbetwistbaar, dat machtige Ja- pansche legers Chineesch grondgebied zijn binnengedrongen, en het militaire bewind een uitgebreid gebied, Peking zelfs inbegrepen, bezet. Het is eveneens onbetwistbaar, dat de Japansche regeering marine-maatregelen getroffen heeft om de Chineesche scheep vaart op de kust van China te verbieden en de Japansche luchtmacht bombarde menten uitvoert in streken, die zeer ver van elkander gelegen zijn. D'e ondercommissie kan slechts consta- teeren, dat de militaire maatregelen, die Japan tegen China toepast, te land en ter zee en in de lucht volkomen buiten even redigheid staan tot het incident, dat aan leiding tot het geschil was. De ondercommissie constateert verder dat deze Japansche handelingen zeker niet de vriendschappelijke samenwerking tusschen twee staten, die volgens de Ja pansche staatslieden het doel van hun politiek is, kunnen vergemakkelijken en bevorderen en tenslotte, dat de Japansche handelingen niet gerechtvaardigd kunnen worden, noch door een beroep op het recht van wettige zelfverdediging, noch door een beroep op bestaande wettige regelingen, en dat zij in strijd zijn met de verplichtingen van Genève, zooals deze zijn vastgelegd in het negen-mogendhe- denverdrag van 1922, en in het Kellogg- Briamdpact van Parijs 1928. De tegenwoordige toestand in China in teresseert niet alleen de twee staten in het geschil, maar in minder of meerdere mate alle staten. Vele mogendheden heb ben reeds rechtstreeks schade geleden, hetzij in de levensbelangen van hun staatsburgers, dan we1! in hun materieele belangen. Nog grooter is echter het belang, dat alle staten moeten hechten aan het hor stel en de naleving van den vrede. Dit is het doel van den Volkenbond. De Volken bond heeft, dus den plicht en het recht te beproeven zoo spoedig mogelijk het her stel van den vrede in het Verre Oosten tot stand te brengen. Hierbij mag de Volkenbond niet uit het oog verliezen, dat een der partijen geen lid van den bond is en geweigerd heeft mede te werken aan het werk der com missie van 23. De ondercommiissie is van meening, dat de eerste maatregel, dien de volkenbonds vergadering in naam van den Volkenbond zal moeten nemen, zal moeten bestaan in een uitnoodiging aan die leden van den Volkenbond, die tevens partij zijn bij het Negenmogendhedeniverdrag, om zoo spoedig mogelijk onder elkaar in bespre king te treden. Met het oog hierop beveelt de onder- commissie de Volkenbondsvergadering aan, om de tegenwoordige achttiende zit ting niet te sluiten, en te verklaren dat de Volkenbond bereid is op elke mogelijke wijze aan de verwezenlijking van deze voorstellen mede te werken. In afwachting van de resultaten der voorgestelde maatregelen noodigt de on dercommissie de Volkenbondsvergade ring uit om aan China de verzekering te geven van haar zedelijken steun, en om aan alle Volkenbondsstaten aan te beve len zich te onthouden van iedere hande ling, die in staat zou zijn de weerstands kracht van China te verzwakken. Eveneens spreekt de ondercommissie de hoop uit, dat de Volkenbondsvergadering tot de Volkenbondsfetaten de uitnoodiging zal richten ieder voor zich na te gaan, in welke mate zij' individueel hun hulp aan China zouden kunnen verleenen. Na de bijeenkomst van de ondercom missie heeft do commissie van 23 zich met algemeene stemmen met de twee rap porten der ondercommissie vereenigd. De gedelegeerden van Polen en Zwit serland hebben zich echter van stemming over het tweede rapport onthouden. RUST AAN DE FRONTEN IN SPANJE Dank zij het slechte weer. De ongunstige weersomstandigheden zijn aan alle Spaansche fronten van dien i aard, dat de operaties feitelijk zijn stop gezet. Slechts is er een communiqué van de ïegeering te Valencia, waarin gemeld wordt, dat haar vliegtuigen in de pro vincies Malaga, Jaen en Cordova ver scheidene nationalistische stellingen ge bombardeerd hebben. O.a. werd een der stations van Malaga vernield en de spoor weg in de omgeving daarvan onbruik baar gemaakt. Overigens is er ook aan het Zuidfront niet gevochten. Catalonië wordt op het oogenblik door hevige regenbuien en onweders bezocht, die overal overstroomingen veroorzaakt hebben. IS MUSSOLINI ZIEK? Vergadering van den Grooten Fascistischen Raad uitgesteld. De op 8 October bijeengeroepen ver gadering van den Grooten Fascistischen Raad is uitgesteld. In het buitenland gaat het gerucht, dat dit uitstel is ge last in verband met een ziekte van Mus solini. Dit gerucht wordt evenwel tegen gesproken. Korte Berichten. Bij het vliegveld Aspern is gisteren tengevolge van het breken van een der draagvlakken een Oostenrijksch leger vliegtuig omlaag gestort. De vier inzit tende militairen kwamen allen om het leven. MINISTER PATIJN. De minister van Buitenlandsche Za ken, mr Patijn, heeft gistermiddag, na zijn beëediging, zijn ambtsbezigheden op het departement aangevangen. HET TEKORT AAN ONDER OFFICIERSKADER. "Wanneer de plannen tot uitbreiding van de weermacht tot uitvoering zullen komen, zal zich, gelijk bekend, een sterke behoefte aan ondorofficierskader doen ge voelen. In verband hiermede worden reeds thans door den minister van De fensie maatregelen getroffen om in die behoefte te voorzien; dienstplichtige on derofficieren van de lichtingen 1934, 1935 en geboren op of na 1 Januari 1914, die daartoe alsnog geneigd zijn, kunnen voor den tijd van zes maanden op de voor ca- pitulanten geldende bepalingen in werke- lijken dienst komen. Na drie maanden kunnen deze onderofficieren dan worden voorgedragen voor onderofficier-eapitu- lant. Het laat zich aanzien, dat de onder officieren, welke geschikt worden bevon den, definitief als sergeant-capitulant zullen worden aangenomen. Deze bepa ling geldt voor alle regimenten infante rie, zijnde van 1 tot en met 22 en het re giment grenadiers en jagers, het regi ment wielrijders, de cavalerie, de lucht doel-artillerie, de genie, het corps pon tonniers en torpedisten en het regiment motor-artillerie. Voor onderofficier-capitulant komen ook in aanmerking dienstplichtige on derofficieren der S. D1. O. A. uit Middel burg, opgeleid tot sergeant-majoor admi nistrateur of fourier. DE VAN HEUTSZ. De schade op twee ton geschat. Naar Aneta uit Batavia meldt, taxeert het „Bat. Nieuwsblad" de schade van de Van Heutsz, welk schip tijdens een tai foen is vastgeloopen nabij Green Island, op een kleine twee ton. Voorts zou aangenomen mogen worden, dat aan het einde van de maand de Van Heutsz reeds weer in de vaart gaat. De K. P. M. heeft de juistheid van deze feiten in hoofdzaak bevestigd. OPBRENGSTEN VAN HET STAATS BEDRIJF DER P. T. T. De diensten der posterijen, telegrafie, telefonie en postchèque- en girodienst hebben in Augustus opgebracht respectie velijk: f2.491.372, f306.423, f2.146.997 en f 620.634, vergeleken met dezelfde maand van het vorige jaar: f 64.843, f 14.374, f206.017 en f 1021. To taal f 5.565.426, vergeleken met dezelfde maand vorige jaar -j- f 127.821. In de eerste acht maanden bedroeg de totale opbrengst f 47.946.514, vergeleken met verleden jaar -f- f 2.575.694. Bij deze vergelijking moet rekening ge houden worden met de tariefsverlagingen, welke de opbrengsten in 1937 beïnvloe den, maar die op de opbrengsten in 1936 nog geen invloed uitoefenden. REGELING INVOER GEëMAILLEERDE, GEGOTEN CLOSETRESERVOIRS. Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van den invoer van geëmailleerde, gegoten closetreservoirs (verlenging). In de toelichting wordt het volgende opgemerkt: De minister achtte de omstandigheden nog niet van dien aard, dat tot algeheelo opheffing van deze contingenteering kon worden overgegaan. Hij vestigt er echter de aandacht op, dat het artikel closet- reservoir voorkomt op lijst a. van de zoo genaamde Oslo-overeenkomst, hetgeen wil zeggen, dat voor den invoer uit be paalde landen alle gevraagde consenten worden verleend. Op deze wijze is in bel onderhavige geval de invoer uit de ne- Iangrijkste invoerlanden feitelijk vrij, ter wijl de genoemde overeenkomst echter do gelegenheid biedt zoo noodig terstond in te grijpen. De Ned. Herv. Diaconieën en de nieuwe Pachtwet. De Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk heeft een commissie benoemd, waarvan de leiding berust bij Mr F. A. Nelemans te Rotterdam, om de diaconieën van advies te dienen met betrekking tot de pachtwet, welke waarschijnlijk 1 Janu ari 1938 in werking zal treden. Het bu reau dezer commissie is gevestigd Krom me Nieuwe Gracht 6, waar ook het bu reau der federatie is. "Wat betreft de verpachtingen, welke nu gehouden worden, adviseert deze com missi e, evenals die der Ver. van Kerk voogdijen, om gedurende de periode, welke loopt van 1 Januari 1938, landerijen ten hoogste voor den tijd van 2 jaren te ver pachten, omdat op de te treffen pacht overeenkomsten dan van toepassing zijn en blijven de thans vigeerende bepalin gen. Gedurende bedoelde jaren zal men dan in de gelegenheid zijn kennis te ne men welke pachtbureaux door den met de zaken van den landbouw te belasten mi nister zullen worden erkend, alsmede wel ke bepalingen in verband met die pacht bureaux intusschen in het leven geroepen worden. De ingestelde commissie blijft nauwge zet het verloop van een en ander volgen en te bevoegder plaatse opkomen voor de belangen der diaconieën. Post voor de „Hertog Hendrik". Brievenmalen voor het pantserschip „Hertog Hendrik" zullen worden verzon den: naar Funchal op 7 October a.s. met den trein van 22.07 uur van Rotterdam, op 8 October met het van Amsterdam vertrekkende s.s. „Van Rensselaer" en op 12 October met den trein van 10.42 van Rotterdam. Naar Gibraltar op 18 October met den trein van 11,21 uur van Rot terdam. D'e stukken, welke met deze brievenma len verzonden worden, dienen tijdig ter post bezorgd te worden en moeten voor zien zijn van twee elkaar snijdende lijnen over het geheele adres. Nieuwe Raadsheer in den Hoogen Raad. Bij K. B. van 1 October 1937, is be noemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden mr dr J. H. R. Sin- ninghe Damsté, thans directeur- generaal der Belastingen, te 's Graven- hage. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag- moet uw lever een liter gal in de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. TWEEDE KAMER. Wijziging Dienstplichtwet. In de zitting van gisteren, deelde de voorzitter mede, dat de centrale afdee- ling heeft besloten aan de lijst der in de af deelingen te onderzoeken wetsontwer pen toe te voegen het wetsontwerp tot wijziging van de dienstplichtwet, het wetsontwerp tot wijziging van de tarief machtigingswet 1936 en voorts een aan tal contingenteeringswetten. Tot leden der commissie van rap porteurs over het ontwerp-dienstplicht- wet zijn benoemd de heeren Duy- maer van Twist, Dec kers, Thijssen, Schilthuis en B a j e 11 o. Aan den voorzitter is mach tiging verleend de rapporteurs over de afdeelingen te verdeelen. Jeugdige Middelburger uit Spanje teruggehaald. Maandag is de 34-jarige S. v. d. Vlugt, wonende te Overschie, teruggekeerd van zijn reis naar Spanje, waarheen hij op 12 September was vertrokken om een 18- jarigen jongeman uit Middelburg op ver zoek der ouders op te sporen en terug te brengen. De jongeman was tegen den wil der ouders naar Spanje vertrokken om krijgsdienst te verrichten. Woensdag 30 September heeft v. d. V. den gezochte ge vonden en thans heeft hij hem bij zijn ouders teruggebracht. Provinciale Staten. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de oipening van de tweede gewone zitting der Staten van dit gewest vast gesteld op Dinsdag 16 November a.s., des namiddags te 2 uur. MIDDELBURG. 'VerslagGodshuizen. Verschenen is 't verslag van het bestuur der Godshuizen over 1936. In verband met de reeds in het einde van 1935 ter hand genomen en in '36 verder ter uitvoe ring gebrachte reorganisatie van 't Gast huis hadden in den loop van 1936 veran deringen in de samenstelling van het per soneel plaats. De afzonderlijke betrekkin gen van internist en röntgenoloog van het Gasthuis kwamen te vervallen en de lei ding van de inrichting werd in handen gelegd van een geneesheer-directeur, die zoowel de functie van internist als die van röntgenoloog heeft te vervullen en tevens belast is met de leiding van den oplei dingscursus. Als zoodanig werd benoemd de heer L. J. H. Brongers, voordien inter nist in het Gasthuis. Herdacht wordt het werk van Dr G. Orbaan, sinds de oprichting van het radio therapeutisch instituut van het Gasthuis in 1920 gepresteerd. Ook aan den plaatsvervangend röntge noloog, Dr A. Snethlage, werd eervol ont slag uit deze functie verleend. Verschillende andere wijzigingen in de samenstelling van het personeel hadden plaats en het aantal leerlingverpleegsters en dienstboden werd verminderd. De reorganisatie van het Gasthuis hangt samen met een ingrijpende verbou wing der inrichting zelve. Het hoofdge bouw van het Gasthuis, dateerend van 1864, leverde door zijn indeeling van za len en gangen onvermijdelijke bezwaren op voor het geraken tot een minder kost bare exploitatie; het vergde een groot personeel. Op 8 October kon met de werkzaamhe den van den afbraak van het achterste gedeelte van het Gasthuis een aanvang worden gemaakt. Dit gedeelte werd aan den dienst onttrokken en de patiënten moesten dus alle in het overige gedeelte van het gebouw worden ondergebracht; ook het paviljoen aan het Noordbolwerk werd daarvoor, voor zoover dit noodig bleek, weer in gebruik genomen. In het najaar van 1937 zal het achter ste gedeelte gereed komen, waarna de verpleging in dat gedeelte zal kunnen worden voortgezet en met afbraak en we der opbouw van het voorste gedeelte zal kunnen worden begonnen. In totaal zijn verpleegd 1016 patiënten, o.w. 26 leden van het personeel, tegen 1084 en 33 in 1935. Het aantal verpleeg- dagen bedroeg 23.718, neerkomende op een gemiddeld aantal patiënten per dag van 64.8, tegen 25.416 en 69.6 in 1935. De ge middelde verplegingsduur was in 1936 23.3 tegen 23.5 dagen in 1935. Het aantal eerste klasse patiënten was 4 tegen 3 in 1935. Voor de tweede klasse waren de cijfers 220 en 170, voor de derde klasse 792 en 881. In het oude mannen- en vrouwenhuis bedroeg het aantal verpleegden op 1 Jar nuari 1936 24 mannen en 22 vrouwen, samen 46. Op 31 December waren er 21 mannen en 26 vrouwen, totaal 47. Inzake het burgerweeshuis wordt mede gedeeld, dat de eenige nog aan dit ge sticht toevertrouwde pupil den opleidings cursus voor machinisten aan de Am bachtsschool volgde en in begin 1937 voor het diploma slaagde. De verlies- en winstrekening van hst gasthuis geeft een nadeelig slot aan van f49.617; die van het oude mannen- en vrouwenhuis een van f 3765; die van het weeshuis een voordeelig van f 5223. De kostprijs per verpleegdag bedroeg f6,89 voor het gasthuis en f 1.2455 voor het oude mannen- en vrouwenhuis. IJ k w e t. De laatste dagen zijn al hier verschillende processenverbaal op gemaakt inzake overtreding der IJkwet. Nog niet bezochte winkels en handelaren zijn dus gewaarschuwd. Een kranige redster. Naar wij van een ooggetuige vernamen, heeft Zondagmiddag bij' het te wa ter vallen van een klein kind in het voor malige Dok, een stadgenoote zich bijzon der moedig gedragen. De echtgenoote van den heer M. de Munck, wonende Dam 38, zat boven voor de ramen, toen zij de klei ne in het water zag vallen. Zij bedacht zich geen oogenblik, begaf zich naar bui ten en sprong van den hoogen muur in het water, dat door daarin aanwezige overblijfselen van het dok bijzondere ge varen oplevert. De flinke zwemster wist met haar kleeren aan spoedig den over kant te bereiken. Intusschen had men daar den drenkeling reeds te pakken. Dit doet aan het kranige en prijzenswaardige optreden van genoemde dame geen af breuk. Stationsverliohting. Het station Goes wordt nog steeds gedeel telijk verlicht met gas en gedeeltelijk met electrisch licht. Naar wij vernemen zal door de Ned. Spoorwegen thans de geheele verlichting van dit station op het electrische lichtnet worden aangesloten, zoodat de gasver lichting aldaar verdwijnt. De Goesche "Wijkverple ging ontving in de maanden Juli, Augustus en September 1937, de volgenide giften Twee van f 25, twee van f 15, twee van f 10, drie van f 5, een van f 3.50, twee van f 3, elf van f 2.50, 'drie van f 2, een van f 1.50, elf van f 1, vier van f 0.50. Totaal f 172.50. Arnemuiden. Trambestuurder onwel geworden. Dinsdagmiddag, na aankomst van den uit Middelburg ge komen motortrein te circa 2 u. 10, werd plotseling de wagenvoerder M., onwel. Hij viel bewusteloos op het perron. Nadat men de man op een draagbaar had gelegd en in de stations-wachtkamer gebracht, werd Dr de Haas ontboden, die spoedig met de wijkverpleegster aanwe zig was. Na onderzoek constateerde de dokter een lichte hersenschudding, waar op M., die nog niet tot bewustzijn geko men was, 'per trein vervoerd werd naar het gasthuis te Middelburg. De motortrein, die nu zonder bestuur der was, is later na een vertraging van bijna een half uur, door een naar Ber gen op Zoom rijdende locomoti f opge duwd naar Goes. De bestuurder M. was 's middags pas in dienst gekomen en deed zijn eerste rit voor dien dag. Hij woont te Vlissingen, doch is geboortig uit deze gemeente. Verloren een portefeuille met in houd. Inlichtingen ter secretarie. (Belan geloos bericht.) D o o d e 1 ij k e aanrijding. He denmiddag is een zekere A. de Rijke, die zich naar zijn werk begaf, op den Rijks weg richting Nieuw en St. Joosland door een vrachtauto aangereden. De aanrijding was van dien aard, dat de man onmid dellijk dood was. Nadere bijzonderheden ontbreken. lerseke. Maandagavond hielden onder leiding van den commandant J. W. Bol en burgemeester Gunning een 40 man van den vrijwilligen luchtbeschermings dienst een oefening met gasmaskers. Een denkbeeldige vliegtuigaanval bij School I deed hen met brancards1 uitrukken en geholpen door de padvinders patiënten van gasaanvallen en gewonden der bur gerbevolking wegdragen. Met het wegvaren van de aangesla gen dakpannen voor de oestercu'ltuur naar de winterbergplaats is een aanvang ge maakt. Ook met het afsteken van oester- broed is reeds begonnen. Verschillende oesterkweekers die veel pannen en geen terrein hébben, zijn er in geslaagd om van de Rijkswaterstaat een prachtig ter rein aan het kanaal door Zuid-Beveland in huur te krijgen. De verbreeding en verbetering van den 'drukken verkeersweg langs de 'haven schiet goed op. Kon voorheen slechts een wagen van 2.80 m. passeeren, nu is de weg naar den Burenpolder wel 10 meter breeder 'geworden. De nieuwe basculebrug van de gemeente kan tot 20 ton wegen en ligt prachtig aan dien drukken weg. Ook het haventerrein is beter te berei ken en te verlaten, wat voorheen veel te wenschen overliet. Kapelle. Het Tambours- en Pijpercorips te Biezelinge, directeur dhr P. Smalle- gange, gaf een welgeslaagde uitvoering. De muziek werd afgewisseld door voor drachten en samenspraken, terwijl dhr Walrecht en de 'directeur eenige muziek stukjes '(viool en orgel) ten beste gaven. Ellewoutsdijk. Door de mondorgelclub „Bravo" van 's-Gravenpolder werd in 't M. J. van Hattumhuis, alhier, een concert gegeven. De verschillende nummers vielen zeer in den smaak. Jammer dat de opkomst van het publiek niet beter was. Wemeldinge. Gevonden: twee rijwielbe- lastingmerken en een paar kousen. Inlichtingen verstrekt de gem.-veld- wachter. (Belangeloos bericht.) Borssele. Gisteren had de voerman de G. het ongeluk, terwijl hij mot een voer uien reed, dat de autowagen in den dam weggleed, waardoor genoemde G. tusschen wagen en dampaal bekneld raakte. Uit zijn benarde positie gered, klaagde hij oiver pijnen in de schouders. Dr Kieviet constateerde, dat het linkersieutelbeen was gebroken en dat het rechter schou- dergedeelte bezeerd was. De bietencampagne is deze week aan gevangen. De opbrengst schijnt niet mee te vallen, daar de bieten vrij klein van stuk zijn. Tholen. Zaterdag n.m. is door een 8-tal leden van „Concordia" gezeten op een versierde wagen, een muzikale ommegang gemaakt door de straten. Door eenige jonge dames is langs de huizen een col lecte gehouden ter versterking der kas, welke heeft opgebracht de som van f 87.90. Vogelwaarde. Het gemeentebestuur had tot de n.v. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen het verzoek gericht, om in periodes van groote en langdurige droogte, water aan de inwoners te leve ren, zooals dit bijvoorbeeld ook geschiedt aan de bewoners van niet-aansluitbare perceelen in de gemeenten, die bij de maatschappij zijn aangesloten. Op dit ver zoek heeft de raad van commissarissen afwijzend beschikt, omdat, naar zijn oordeel, ook deze gemeente in aanmer king komt om tot de maatschappij' toe te treden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Holwierda, M. A. Visser te Schraard. Bij de Indische Prot. Kerk, H. J. Kater te Dreumelen. Bedankt voor MaasdamCillaarshoek, E. G. Baart, cand. te Arnhem. Geref. Kerken. Tweetal te Groningen, S. Hoekstra te Naaldwijk en E. G. van Teylingen te IJmuiden-Oost. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Noordeloos, L. S. den Boer te Arnhem en W. F. Laman te Middel- harnis. Te Zeist, W. Heerma te Aalsmeer en J. Tamminga te Harderwijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2