L isten DE ZEEUW [sleerling De versterking van de weermacht leid. leid. BETTY'S LIEFDE. 5AAN loutbewerking lei [EN, Gapinge. lei St. Laurens. Idienstbode TWEEDE BLA Kamerlid tegen wil en dank. Uit de Provincie. MIDDELBURG. WALCHEREN. GOES. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. Maatregelen voor het Mosselkweekersbedrijf. RINSO EN DE WASMACHINE ZIJN GEZWOREN KAMERADEN I oueutëtte Rinso SRECIAAL VOOR DE WASMACHINE 1 I 'hachitis d tegen cel kind Itberenf 7 en-gehalte, Ivitamlne A Ie) per cm9. «ARMACIA ïEVRAAGD: jCOÖP. SUIKER- VENBERGEN, Tsten op te leveren. Telefoon 42, Krui- Nog eenige nieu- bl., 2 gebr. Huard. (cultivator, 2 Me- (Cokspl. Een gebr. T'hliouwer 9 mes land, Brigdamme. 2DO SCHRIJF- |TE KOOP, Jotprijs ƒ30. Boek- AS, Telefoon 298, Brikken, tilbu- onderst., boere- chtb., wielpl. met Alle srtn wielen imoenen en 5-b, Jruijn, M'burg. ÏAAGD: HOF- 15 gemeten voor J le hyp. verkrijg- |e condities. Brie- Boekh. D'HUIJ, j)OP: BOUWLAND, 60 c.A., Molen- Jtl. tot en met 14 |is, Zoutelande. een beste boeren- velgbr. 8 c.M., it.b., draagverm. I wagen op lucht- |arren, rolsleper. Ivezand. r jaar. Bakkerij "tge- Zich aan te 89 uur bij tolenwater 111, VAN DINSDAG 5 OCTOBER 1937, Nr 4. Een staatsrechtelijke puzzle. Het oerdeel van Mr Oud. Mr Oud schreef in de „Vrijz. Demo craat" een artikel over de kwestie Ds van Duyl, die ontslag vroeg als lid der Eerste Kamer, voor hij had zitting genomen, met het gevolg, dat aan zijn verzoek naar de opvatting van den voorzitter der Eerste Kamer, niet kon worden voldaan. „Wil de heer Van Duyl dus zijn ontslag nemen, dan zal hij moeten beginnen met zich als lid te laten 'beëedigen. Onmiddel lijk daarna kan hij zijn ontslagbrief in zenden. D'oet hij dit niet, dan zal het ge volg zijn, dat geen opvolger op de lijst der N. S. B. kan worden aangewezen en de plaats, waarvoor de heer Van Duyl is toe gelaten, dus open blijft. Hoe nu echter, indien de voorzitter van het Centraal Stembureau eens een andere meening zou blijken toegedaan en van oordeel zou zijn, dat op de aanvaarding eener benoeming wel kan worden terug gekomen? Deze voorzitter zal dan over gaan tot de aanwijzing van een opvolger en deze opvolger zal zijn geloofsbrieven bij de Kamer kunnen inzenden. Daar zal de zaak dan echter vastloopen. Immers, alvorens de opvolger zitting zal kunnen nemen, zullen zijn geloofsbrie ven moeten worden goedgekeurd. Het is duidelijk, dat de Kamer tot die goedkeu ring bezwaarlijk zal kunnen besluiten. Zij heeft immers den heer Van Duyl reeds toegelaten. Zou zij het ook zijn opvolger doen dan zou zij beschikken over een 51e plaats in een Kamer, die er maar vijftig telt. Wij hebben eens nagegaan, of een ge val als het onderwerpelijke zich wel eens meer heeft voorgedaan, een geval dus, waarbij een lid, dat eerst zijn benoeming had aangenomen, daarop vóór de toela ting als lid der Kamer wenscbte terug te komen. Wij vonden inderdaad een precedent en wel bij de Tweede Kamer. In het jaar 1929 waren tot leden der Kamer gekozen de heeren Ruys de Beerenbrouck, De Geer en Deckers. Zij hadden hun benoeming aangenomen, doch werden vóór de bijeen komst der nieuwe Kamer, en derhalve vóór bet onderzoek der geloofsbrieven tot minister benoemd. Zij wenschten toen als Kamerlid geen zitting te nemen. Voor de heeren Ruys en De Geer kon de zaak toen op een zeer eenvoudige wijze worden opgelost. Zij hadden hun benoe ming wel aangenomen, doch hun geloofs brieven nog niet bij de Kamer ingezon den. Door nu die inzending na te laten deden zij in werking treden de bepaling, dat, indien de geloofsbrieven na een pe riodieke verkiezing niet binnen twee maanden worden ingezonden, de benoe ming wordt geacht vervallen te zijn. De voorzitter van het Centraal Stembureau kon toen hun opvolgers aanwijzen. Anders ging het in het geval van den heer Deckers. Deze had blijkbaar 1 bet blijkt niet met zooveel woorden uit de Handelingen der Tweede Kamer zijn geloofsbrief reeds ingezonden. Hij zond aan den Mi nister van Binnenlandsobe Zaken bericht dat hij zijn benoeming niet aannam. Deze minister heeft dit bericht doorgezonden aan den voorzitter van het Centraal Stem bureau, die daarop een opvolger van den heer Deckers heeft aangewezen. Zien wij het goed, dan is deze proce dure niet geweest overeenkomstig de wet. Het zenden van een bericht van niet-aan- neming eener benoeming aan den Minis ter van Binnenlandsobe Zaken kent de Kieswet niet. Wel kan men een bericht van ontslag aan dien Minister zenden, F E U I L L ET O N. 63.) o— „O, wat zou ik nu graag willen, dat die onbekende vriend, die redder uit den nood, met ons kon genieten van dit heerlijke nieuws en met ons deelen kon in onze overweldigende vreugde. Mis schien vermoedt hij maar half, hoe groot de zegen, is dien we aan hem, als middel in Gods hand hebben te danken. Wat zou ik hem graag persoonlijk willen bedan ken en hem vertellen, hoezéér hij onze harten heeft getroost. Ik vind het zoo jammer, dat hij van dat alles nu niets zal weten of bemerken." Innig geluk lichtte in tante Margarets zachte, bruine oogen, toen ze troostend antwoordde: „Allicht kent hij wel het warme hart je van mijn Betty en dan weet hij wel, dat daarin ondankbaarheid iets onmoge lijks is. En bovendien, als hij dank be geerde, dan zou hij wel niet zoo streng anoniem zijn gebleven." „Ja, daaraan hebt u wel gelijk", zei Betty langzaam. „Misschien zullen we hem ook wel nooit uitvinden. Maar ik moet nu weg, hoor, want nu is er van daag zóó veel te doen! Vaders studeer kamer mag nu wel een extra goeie beurt doch dit laatste nog maar alleen, wanneer de zitting der Kamers gesloten is. Is die zitting niet gesloten en dat was zij, toen Dr Deckers zijn bericht inzond, niet dan moet een bericht vein ontslag aan de Kamer zelf worden gezonden, die hier van dan weer bericht aan den minister doet. De commissie voor het onderzoek der geloofsbrieven schrijver dezes was hier aan als lid dier commissie mede schuldig en de Tweede Kamer zelf, hebben de ze aangelegenheid destijds laten passee- ren. Zij hebben den opvolger van Dr De ckers toegelaten en niemand beeft aan dacht aan het geval geschonken. Formeel is deze beslissing stellig niet juist geweest. Men bad toen den heer Deckers moeten toelaten en naar aanlei ding van den geloofsbrief, dien zijn op volger had ingezonden, tot niet-toelating moeten besluiten. De heer Deckers had zich daarna kunnen laten beëedigen en vervolgens zijn ontslag kunnen nemen.. Daarna had zijn opvolger op regelmatige wijze kunnen worden aangewezen, en zij het eenigen tijd later, na goedkeuring van zijn opnieuw ingezonden geloofsbrief, kunnen worden toegelaten. Onze conclusie is derhalve, d a t f o r- meel de wijze van hande len, die de Eerste Kamer beeft gevolgd, de juiste is. De heer Van Duyl zal tegen wil en dank een enkel oogenblik Eerste Kamerlid moeten zijn, wil hij de party', die hij heeft verlaten, niet berooven van de gelegenheid in zijn plaats een ander lid te zien zitting nemen". (Wij willen aannemen dat de bier ver dedigde oplossing de juiste is. Toch zit er iets stuitends in dat iemand tweemaal een eed zal zweren met geen andere be doeling dan onmiddellijke ontslagname mogelijk te maken.) Hei arbeidsgeschil In den landbouw te Domburg. Bij de betrokken partijen is ontvangen de scheidsrechtelijke uitspraak van Mr G. A. Prinsen, arbiter, in bet arbeidsge schil in den landbouw te Domburg. Van de 2il door hem aangeschreven landbouwers, vormende de partij eener- zijds, is er slechts één op de zitting te Middelburg verschenen. De partijl ander zijds was vertegenwoordigd door een vrijgestelde van den Ned. Ghr. Landarb. Bond en een vrijgestelde van den Ned. Bond van arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. Verder overweegt hiji: dat schriftelijk door één werkgever en den in zijn dienst zijnd-en werknemer is te kennen gegeven, dat in het betrokken bedrijf een loon wordt betaald dat zelfs een weinig hooger is dan het contract loon; dat door den aanwezigen landbouwer enkel bezwaar werd gemaakt tegen de emolumenten; dat nit het feit, dat een viertal arbei ders vrijwillig een contract hebben aan gegaan en niemand tot uiting gebracht heeft, dat de loonen te hoog zijn, mag worden aangenomen, dat ook van werk geverszijde de loonregeling als billijk wordt beschouwd; dat de bezwaren van werkgeverszijde hun oorzaak vinden in afkeer van het zich binden aan een contract, doch dat deze bezwaren niet zwaar mogen gelden, nu allerwege naar ordening wordt ge streefd. De arbiter doet dan de volgende uit spraak: dat de arbeidsvoorwaarden, opgeno men in het collectief contract, gesloten tusschen eenige werkgevers te Domburg eenerzijds en de Ned. Ghr. Landarbei- dersbond en de Ned. Bond van Arbeiders in Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbe drijf, anderzajis, ook zullen gelden voor de bij deze arbitrage betrokken werkgevers, welke niet bereid bleken dit contract vrij willig aan te gaan. Deze uitspraak zal gelden vanaf den datum van uitspraak tot en met 28 Febr. 1908. hebben, want hij kan nu weer elk stofje zien op zijn geliefde boeken." Vroolijk ging ze weg en toen de zieke weer alleen was, fluisterden haar bleeke lippen: „Als mijn laatste wensch nu ook nog vervuld is, dan kan ik blij en rustig ster ven. Ik hoop maar, dat Alwyn nu spoe dig toestemming zal krijgen om mijn lieveling gelukkig te maken, want zoo héél lang kan het niet meer duren, ik ben zóó moe zóó moe." Niettegenstaande al haar drukke bezig heden, kon Betty onmogelijk dien heelen dag in huis blijven. Ze moest haar groote blijdschap uitdragen naar buiten en met volle handen uitdeelen onder de eenvou dige dorpsbewoners, die allen haar va der zoo vereerden en liefhadden. Met voeten, dansend in louter geluk, haastte ze zich dien middag het dorp in om ginds en elders het heerlijke nieuws uit te zingen. Overal deelden dankbare harten haar blijdschap on nauwer dan ooit werd de band gevoeld tusschen de pastoriebewo ners en de gemeenteleden. Terwijl Betty zich zoo voortspoedde op haar glorieusen triomftocht, zag ze plot seling Alwyn Keene, die met een vluch- tigen groet haar voorbij wilde loopen. Maar in haar groote vreugde dacht ze niet aan zijn vreemde houding van de laatste maanden; ze zag in hem niets Grediet voor bouw trans formatorhuisje o.a. b ij de Veersche brug. Bij' uitvoering van het bouwplan voor het gemeente-terrein aan den Veerschen Singel, zou een hoog spanningskabel in het terrein komen te liggen en ook de nu aanwezige zuil zou een ongeschikte plaats innemen. Om die reden werd reeds een crediet toegestaan voor 'kabelomlegging, slooping der zuil enz. tot een bedrag van f 870. Eén en an der zal nadere maatregelen voor de stroomvoorziening noodzakelijk maken. Waar bij; B. en W. het streven voorzit de transformatorzuilen geleidelijk door stee- nen huisjes te vervangen, meenen B. en W., dat een steenen huisje zal behooren te verrijlzen en zulks midden in het bouw plan, waarbij dan voor de kabels een uitweg naar dat huisje kan worden vrij gehouden. Uitvoering van een en ander zal f 54-0Q kosten, waaronder dan be grepen de bovengenoemde f 870. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand September. Ingekomen: Leuntje Huibregtse, dienst bode, uit Vlissingen. Vertrokken: Huibregt Minderhoud, wa- terb. opz., naar Den Haag; Leuntje van Vaardegem, zonder beroep, naar Vlissin gen. Domburg, Voorheen stond aan het eind van de Stationstraat op 'het emplacement der stoomtram „Walcheren" een water molen. Nadat de waterwinning eleotrisch geschiedde, werd deze geheel ommet- seld, zoodat een uit architectonisch oogpunt minder mooi bouwwerk werd ver kregen. We vernemen nu, dat een en an der voor den sloop is verkocht. Hierdoor zal men vanuit de Stationstraat het vrije zicht krijgen over de wijde vlakten en op het van hieruit zoo mooi gelegen torentje van Aagtekerke, Loop der bevolking: Ingekomen: Sentina Provoost van Die penveen. Vertrokken: Jacob Dekker naar Aagte- tekerke. Michiel de Wit naar Oldenzaal. Isaac de Buck naar- Veer©; Johan Jobse naar Amsterdam. Aagtekerke. Ten nadeele van een inge zetene alhier werden Zondagmiddag van een tweetal boompjes de mispels ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. i Ghr. Besturenbond. Gisteravond vergaderde het bestuur van den Chr. Besturenbond met de afgevaar digden der aangesloten organisaties ter bespreking van het winterplan. Medegedeeld werd,' dat op 1 November de groote propaganda-vergadering zal ge houden worden. Ook zal getracht worden weer een jeugdavond" en een vrouwensa menkomst te beleggen. De studieclub zal weer vier maal ver gaderen, terwijl de inleidingen ook in een der dorpen zullen worden gehouden. De voorzitter en de beer Vingerling wek ten met kracht op, voortdurend propagan da naar buiten en ónder te weinig mee levende leden te voeren en bet huisbezoek ter hand te nemen. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand September. Ingekomen: Johanna Stroo, echtgenoote van I. A. Verburg, van Grijpskerke, Kloe tinge B 14; Willem P. van L-iere, bak kersknecht van Heinkenszand, Molenweg Di' 11; Gornelis Hoebeke, bakkersknecht van Heinkenszand, 's Gravenpoldersche weg G 8; Bartel Dagevos, predikant van Terneuzen, Kloetingsche weg B 132; Ma ria Wiskerke, echtgenoote van G. van Iwaarden, van Kruiningen, Noordeinde A 60; Willemina Maria van Liere, zon der beroep uit Putten (Geld.), 's Graven poldersche weg G 5; Pieternella Jannetje Oom, huishoudster van Goes, Buijs Bal- lotstr. B 113. Vertrokken: Pieter Dekker, zonder be roep naar Goes, Klokstraat 7; Matthijs G. van D'amme, zonder beroep naar Delft; Adriaan D. Koeman, boomkweekers- knecht naar Kattendyke B 163; Jacobus dan een specialen vriend, die noodzake lijk moest deelen in haar nieuw geluk. Met een lief, bevelend gebaar hield ze hem staande en opnieuw juichte van haar lippen de zekerheid van haar vaders her stel. Ontroerd blikte Alwyn in haar verrukt gezichtje en bewonderend bleven zijn oogen rusten op de jonge schoonheid, die afstraalde van baar wezen. Dat was weer de Betty uit den gouden tijd van Balgro- wie en heftiger dan ooit pijnde in hem de smart, dat ze van hem had kunnen zijn indien hij slechts niet zoo wreed was ge bonden geweest. Hij wist bet, de tijd na derde, waarop hij van zijn gelofte zou ontslagen worden, maar dan zou zij ge bonden zijn. en zijn levensgeluk zou in scherven liggen aan haar voeten. Betty vermoedde niets van de sombere gedachten, die zijn brein doorkruisten en verwonderd zag ze de schaduw, die zich legde op dat hooge, fiere voorhoofd. Te leurstelling drong zich in haar oogen en als een klagend kind zei ze zacht verwij tend: „Hoe kun je nu zoo somber en ernstig kijken? Ik dacht, dat je met mij blij zou zijn, want het is net of ieder en alles zin gen en jubelen moet om bet wonder dat God gewrocht heeft". Nu kon Alwyn zich niet langer bedwin gen, want zóó diep kon en wilde hij haar niet smarten. Zijn stem werd week en Een algemeen belang. „De Nederlander" (C, H.) eindigt een bespreking van de defensievoorstellen der Regeering aldus: „De regeeringsvoorstellen behoeven in het geheel geen verrassing te baren. Het voorgestelde is noodig om ons leger ge schikt te maken voor bet vervullen van zijn oorlogstaak; het spijt ons alleen, dat deze voorstellen niet eenige jaren eerder zijn ingediend. Want het indienen van voorstellen en het aannemen daarvan door de volksvertegenwoordiging is slechts de eerste stap; het zal geruiihen tijd duren, alvorens de resultaten merkbaar zijn. Wij blijven er bij, dat slechts een weer macht, die geheel voor haar taak is be rekend, ons in voorkomend geval buiten een oorlog kan houden. Dat ook wij met de regeering van meening zijn, dat ver sterking van ons leger dringend noodig is en dat ons volk zich daarvoor zoowel gel delijke als persoonlijke offers zal moeten getroosten, beeft dan ook niets te maken met een militairistische mentaliteit. Spreken over „het militairistisch trio ColijnDe WildeVan Dijk" zooals in enkele persorganen geschiedt, kan dan ook nimmer het gevolg zijn van een stre ven naar waarachtig landsbelang, maar kan alleen zijn ingegeven door o.i. on juiste overwegingen van partij-politieken aard. Er 'blijft in ons land nog veel te ver richten op velerlei gebied, zeker echter ook op dat der landsverdediging. Het voortbestaan van ons volk als onafhanke lijke natie is ten slotte ons aller belang". P. Verschuure, handelsreiziger naar Hulst; Janna van D'ijke, dienstbode naar Goes, J. A. v. d. Goeskade 51; Maatje Spruit, dienstbode naar Goes, 's Heer Hendrikskinderenstraat 29; Josepbus J. Witkam, naar Amsterdam; Pieter J. Al- laart, naar Den Haag. Hoedekenskerke. De chauffeur J. O. uit Heinkenszand had Zaterdagavond het ongeluk bij de woning van G, Bek alhier met zijn auto van den dijk te rijden, waardoor de wagen in de sloot terecht kwam. Zelf kwam hij met den schrik vrij, doch zijn mede-passagier werd licht ge wond. D'e wagen is met behulp van een vrachtauto later weer op den weg ge bracht. (M. G.) Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand September 1937. Ingekomen: Jac. Magielsen van Iêrse- ke, Langeville 25; B. van Neerbos, van Vlaardingen, Emmaplein 2. Vertrokken: J. J. van Dipten en gezin, naar Rotterdam, van Lennepstraat 68 a; B. Meeuwsen, naar Breda, Kon. Militaire Academie; J. Sinke, naar Kruiningen, Oostdijk B 215 a; S. M. A. G. Welleman, naar Utrecht, Maliestraat 7. Ovezand. Ruim 200 leden hebben zich aangemeld voor een alhier op te richten Oranjevereeniging. Kortgene. Verkeersstagna- t i e. De motorveerboot „De Zandkreek" die den dienst onderhoudt tusschen Kort gene en Wolfaartsdijk is Maandagmorgen aan den dienst onttrokken, daar ze in Vlissingen haar jaarlyksche schoonmaak beurt moet ondergaan. D[e „Luotox et Emergo", een groote passagiersboot, on derhoudt nu den dienst. Het verkeer gaat nu weer zeer primi tief en gebrekkig. De boot kan in het nau we vaarwater, dat vol banken zit, niet draaien. Eerst wordt tot half de kreek achteruit gevaren en dan weer vooruit naar den steiger, die men bereiken wil. Slechts enkele auto's kunnen tegelijk wor den overgezet. Het dek is veel te klein voor bet drukke verkeer. Het is dan ook geen wonder, dat de boot soms ver over tijd vertrekt en aan komt. Vooral voor automobilisten, die soms een uur moeten wachten, is de toestand verre van aangenaam. Haamstede eenige uren internationale vlieghaven! Kort na het vertrek van „D'e Toren valk" naar Indië kwam Zaterdagmorgen omstreeks acht uur een dikke mist bo ven het Amsterdamsche vliegveld opzet ten, die het luchtverkeer vrijwel onmo gelijk maakte, voorzoover het aankomen de toestellen betrof. De mist hing over vrijwel geheel Nederland en alleen het Zeeuwsche vliegveld „Haamstede", stuur de bericht dat het open, en dus voor vliegtuigen bereikbaar was, weshalve het centrale punt van Nederland naar daar verlegd en alle verkeer erop samenge- leid werd. Alle diensten, die op Schip hol hun eindpunt of tusschenlandings- plaats hadden, werden naar Haamstede gedirigeerd, zoolang de mist-toestand duurde. (Z. Nsb.) Nieuwe keuringseischen noodig gebleken. Hulp bij het verbeteren van de kwaliteit. Naar aanleiding van in enkele bladen verschenen berichten, inzake den toestand in het mossielkweekersbedrijf deelt de re- geeringispersdienst het volgende mede: Het Centraal Verkoopkantoor van mos selen te Bergen op Zoom de instelling belast met de uitvoering der crisismaat regelen voor bet mosiselkweekers'bedrijf, n.l. door van kweekers mosselen te koo- pen en deze aan handelaren te verknopen heeft van het begin van zijn bestaan af ter zake van de kwaliteit der af te nemen mosselen bepaalde eiscben betref fende de grootte, het vischgewicht en de tarra moeten stellen. Hoewel zulks bij aanvang van het loo- pende seizoen werd gepoogd, is het onmo- Waar Rinso en de wasmachine samenwerken, worden beslist schitterende wasresultaten bereikt Beide zijn typische vertegenwoordigers van onze technische eeuw. De grote voordelen, die de wasmachine biedt, komen met Rinso pas goed tot hun recht Want Rinso behoeft niet te worden aangemaakt en geeft In een oogwenk zelfs in lauw water een,,overvet"sop van zo grote reinigende kracht, dat het lastige voor- weken var. de was niet meer nodig is. Voorts Is een Rinso-sop zo werkzaam, dat hetmeerdere malen achtereen kan worden gebruikt Door de samenwerking van de wasmachine en Rinso wordt In anderhalf uur een volledige gezlnswas voor 5 personen helderwit. Na het eerste samenzijn voelt de wasmachine zich zonder Rinso volkomen hulpeloos. R 11-8 zacht en in zijn oogen kwam groote teer heid, toen hij zei: „Ik ben wel blij boor, erg blij, dat het alles zoo is afgeloopen. Ik zal zelfs bet groote genoegen 'hebben, hem morgen weer veilig bij jullie thuis' te brengen, want ik 'durf hem nog niet alleen laten reizen". „D'at is aardig van je", glimlachte ze dankbaar. „Hoe laat denk je hier te kun nen zijn?'' Hij' noemde den tijd en vroolijk merkte Betty op: „Als we dat maar even tegen Perkins zeggen, zal bijna bet heele dorp wel bij het station zijn om hem af te ba len". Maar hoewel Perkins, een gewezen krui er, niet in vertrouwen werd genomen, lekte het nieuws toch op de een of andero manier uit. Toen den volgenden dag de predikant met ongewone zekerheid uit den trein stapte en verjongd en veerkrachtig over het perron door de controle ging wachtte hem buiten op het kleine stationsplein een groote menschenmassa, die hem met geestdrift en hartelijke sympathie verwel komde. Een hoerageroep ging op, toen ze hun geliefden herder zagen en uit menige keel wrong zich een snik van dankbaarheid om het herstel van den beminden predi kant, wiens vriendelijke blauwe oogen hun vroegeren glans hadden herwonnen en die bewogen rechts en links groette, allen weer persoonlijk herkennend. Als een vader ging h^ door tusschen zijn kin deren en 'het was hem onmogelijk al de uitgestoken handen te drukken. Betty hing aan zijn eenen arm en Pa mela greep den anderen, terwijl de jonge dokter deze kleine zegestoet sloot en met moeite kwamen ze verder, omstuwd door de trouwe dorpsbewoners. Eén toeschouwer was er echter, die van verre bleef staan en die bet ontroerende schouwspel gadesloeg met een gevoel van lichte wrevel en vagen afgunst in het hart Waarom was het hem niet gelukt die uit drukking van innig geluk te brengen op Betty's gezichtje, dan zou ze 'hem zeker dien afwijzenden brief niet hebben ge schreven. Zou er soms iemand anders zijn die de kans waargenomen had om dat onzelfzuchtige en toch zoo fiere hart je te veroveren? Maar wie kon dat dan zijn? Keene toch zeker niet, want die ar me kerel bezat immers geen-cent en an ders kon er niemand in aanmerking ko men dan Dr Bray, die bekend stond om zijn gierigheid, en die dus zeker niet zoo royaal zou geweest zijn om de hooge ope ratiekosten te betalen. (Wordt vervolgd.) 91

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5