üemengd Nieuws Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden. Land- en Tuinbouw ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Bieten rooien UKUL tegen kloven In de handen Doos 30,Tube 45 ct. Bi) Apoth. en Drogisten lerseke. Prijzen van mossel zaad in geen jaren zoo duur geweest. De aanvoer van mosselzaad, heel fijn van beste kwaliteit, wordt iedero week grooter. Deze week zijn aangevoerd van de Wadden en van do Belgische kust ongeveer 2000 ton, waarvan de prijs va- riëerde van f 1,80 tot f 2,50 per 100 K.G. Door het laagwaterpeil der Wadden is de aanvoer daarvan niet groot. De verzending van mosselen gaat nog steeds vooruit en bedroeg de laatste week rond 6500 ton. De verzending naar Noord- Frankrijk neemt toe. Ook de vraag uit Duitschland is iets beter. Prijs van f2,25 tot f3, Driewegen. Loop der bevolking over de maand September 1937. Ingekomen: Jacoba J. Nieuwenhuize, v. Ovezand A 16, n. Driewegen no. 172. Vertrokken: W. H. v. Noort, van Drie wegen no. 36, naar 's-Gravenhage, Zuid- wal; Wilhelmina de Muijnck, van Drie wegen no. 54 naar Kapelle (Z.-B.) A 79. Schore. Loop der bevolking over de maand September 1937. Ingekomen: Adriana Traas, echtg. van L. Zoeteweij, van Rilland-Bath. Vertrokken: Leendert Adriaan Augus- teijn, chauffer, naar Kruiningen. Jan de Jonge, grondwerker, naar 's Heer Arends- kerke. Wemeldinge. Gevonden: een rijwiel- belastingmerk. Inlichtingen verstrekt de gem.-veldwachter. (Belangeloos bericht.) Kortgene. Be grafenis van den heer E. de Korte. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk overschot van den heer E. de Korte, in leven haven- en marktmeester, gemeente-bode en agent der arbeids-bemiddeling, alhier ter aarde besteld. Het Dagel. Bestuur der gemeente en het gemeenlepersoneel waren hierbij tegenwoordig. Burgemeester Mr J. D. Koster voer de het eerst het woord. De Korte was een man, die een zwaar leven achter den rug had, maar wiens leven, trots vele ziekten, toch vruchtbaar is geweest. Het valt Spr. moeilijk om hier afscheid te no men. Het gemeentebestuur en het perso neel hebben als bewij's van meeleven een krans op het graf willen leggen. Spr. richtte zich hierop met enkele woorden van troost tot den ouden vader van den overledene. Ds Van der Most-Van Spijk, Ned. Herv. pred., roemde de vriendelijkheid van den overledene en stelde drie groote levensvragen, n.l het „Waarom?", het „Waarheen?" en het „Waar?". Spr richtte hierop tot den diep be droefden vader eenige persoonlijke woor den. Een familielid dankte voor de laatste eer. Vele dorpsgenooten hadden zich naar de begraafplaats begeven om een laatsten stillen groet aan den overledene te bren gen. De schepen in de haven lieten hun vlaggen halfstoks hangen. Tholen. Ju b i 1 e u m. D'e bekende oes ter-maatschappij ..Bona Fides" alhier, herdenkt heden haar 60-jarig bestaan. Tegelijk met de jubileerende Mij. herden ken de heeren M. M. G. Gornelisse, be drijfsleider bij voornoemde Mij., dat hij' 40 jaar hierbij1 werkzaam is, de directeur dhr P. de Jong, dat hij 25 jaar directeur is en de heer H. Bal dat hij! 10 jaar on derdirecteur-administrateur is. Bruinisse. Gemeenteraad. Vrij dagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig met kennisgeving de heeren Ge luk en Van den Berg. Ingekomen was een adres van alle be woners van den Rijksstraatweg tot buurt schap Zijpe, om de straatverlichting, die reeds langs den Dorpsweg is aangebracht, door te trekken tot Zijpe. Dit wordt aan gehouden tot de begrooting. Van het Ministerie van Sociale Zaken was bericht ingekomen, dat in de kosten van de terugreis van de tewerkgestelden in de Wieringermeer 50 door het rijk wordt bijgedragen. B. en W. stellen voor de overige 50 voor rekening der ge meente te nemen. Aldus besloten. Tegen de 10 Sept. j.l. goedgekeurde geldleening van f 52.400 wordt door de geldgevers bezwaar gemaakt, speciaal tegen de bepaling, dat de geheele aflos sing ten allen tijde mogelijk zou zijn. De Bank van Ned. Gemeenten heeft vast gesteld, dat de eerste 5 jaar tegen 3% kan worden geleend; daarna tegen 3% Heeft er echter een extra aflos sing binnen 5 jaar plaats, dan zal een ver goeding voor het meer afgeloste worden geëischt van 1 Met alg. stemmen werd dit aangeno men en het vorige raadsbesluit inge trokken. Door den Rijksdienst werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling werd Uit gegeven f 40,20 aan plaatskaarten voor de heenreis voor de tewerkgestelden in de Wieringermeer. De Raad zal de spaarregeling voor den B-steun opdragen aan het comité voor B-steun. De voorz. deelde mede, dat hij deze week Dinsdag in opdracht van den Raad bij verschillende instanties den nood der gemeente, speciaal der mosselkweekers, heeft geklaagd. Hem werd verzekerd, dat het hun volle aandacht heeft en dat zoo mogelijk aan den onhoudbaren toestand een einde zal worden gemaakt. Dhr Van Vessem dankt den voorz. voor zijn bemoeiingen. Hierna sluiting, 1 Mosselzaad visschen. Daar de meeste mosselkweekers, tengevolge van de bepalingen van het Centraal Ver koopkantoor te Bergen op Zoom, niet in staat zijn hun mosselen te verkoopen, zijn hedon verschillende vaartuigen vertrok ken naar het Friesche Wad, om daar mosselzaad te gaan visschen. In Zeeland is dit jaar geen zaadval voorgekomen. Daardoor is het mossel zaad peperduur en wordt het momenteel verhandeld voor den zeer hoogen prijs van f2,50 per ton. Mosselkweekers vergade ren. Zaterdagavond vergaderde de afd. Bruinisse van den Bond van Mossel kweekers in Zeeland. Waarnemend voor zitter was dhr J. van den BergJumelet. De voorz. deelt mede, dat stemmen zijn opgegaan om de vereen, te ontbinden. Dhr Matth. de Koning zegt daarop, dat hij een dergenen is, die den laatsten tijd het sterkst hebben geageerd. Hij heeft dat gedaan in 't belang der vereeniging. Reeds geruimen tijd geleden had hij aan gedrongen om met een deputatie van kweekers naar Den Haag te gaan. Hij klopte daarvoor aan bij de vereeniging „Algemeen Schippersbelang". Daar werd hem gezegd, dit is het werk van de Afd. van den Bond van Mosselkweekers. Wan neer hij zich daar vervoegde, dan luidde het bescheid, je bent zelf bestuurslid van „Algemeen Schippersbelang". Op die ma nier ontbrak het aan de noodige eenheid. Door het werk van dhr Sterk uit lerseke is eindelijk actie gekomen. Hij acht het den aangewezen weg zoo mogelijk de beide vereenigingen samen te doen smel ten. Ook over de vergoeding aan den heer Sterk wordt gesproken. Dhr L. Jumelet Az. vraagt of wel uit drukkelijk in het huishoudelijk reglement staat, dat de voorz. van het Hoofdbestuur zijn handteekening moet zetten voor iedere uitgaaf der vereeniging. De voorz. antwoordt hierop, dat de af- deeling de helft van de rekening van dhr Sterk zal betalen, wanneer deze zijn rekening presenteert. Dhr de Koning geeft don raad de Af- doeling te doen voortbestaan. Aldus wordt met alg. stemmen besloten. Naar aanleiding van de verkiezing van een voorzitter, dienen de volgende be stuursleden hun ontslag in: Jan van den BergJumelet; Andr. Jumelet Dz.; Ant. Verspoor; Th. Kik. De daarop gehouden stemming kwam tot geen resultaat, zoodat de volgende week de vergadering zal worden voort gezet. Hierna sluiting. Zijn zusje per ongeluk doodgeschoten. Zondgmorgen tegen half elf heeft zich ten huize van den landbouwer P. te Be- melen bij Maastricht een tragisch onge val voorgedaan, dat aan het jongste kind van P., een vijf-jarig meisje, het leven heeft gekost. Een vijftien-jarige zoon had op de slaap kamer van zijn ouders een revolver op een kast gevonden. Terwijl hij daarmede speelde, kwam zijn zusje binnen. Toen zij vlak voor hem stond ging de revolver, die slechts met een kogel geladen was, af. Het kind kreeg den kogel boven in het hoofd en is kort daarna aan de ge volgen overleden. Hi den loop van den dag is de Offi cier van Justitie, Mr D'autzenberg, nog tor plaatse geweest, doch het is geble ken, dat het hier een ongeluk betrof. Noodlottige aanrijding Zaterdagmiddag is in den Hulst op den weg langs de Dedemsvaart de landbou wer K. Nijboer, die, vergezeld was van zijn kleinzoon, den 10-jarigen Jan Dijk man, plotseling door een personenauto aangereden. De auto slingerde het knaap je met kracht tegen den grond, zoodat het bewusteloos bleef liggen. De jongen is bij omwonenden binnengedragen. Zijn toestand was zoo ernstig, dat hij1 niet mocht worden vervoerd. Nijboer bleef on gedeerd, evenals de 3 inzittenden van de auto. i Kind door paard gedood. Zaterdagmiddag is bet drie-jarig doch tertje van den landbouwer van D., wo nende te Langenboom (N.B.), toen zij in de weide liep, aangevallen door een hengst. Het kind liep zware verwondin gen op en is overleden. Door auto gegrepen. Zater dagmiddag is de 45-jarige V., die per rij wiel uit de richting Waalwijk kwam, bij het oversteken van den rijksweg Sleeu- wijk-Keizersveer te Hank door een auto gegrepen. De ongelukkige kreeg zeer zware verwondingen aan het hoofd en werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij korten tijd na aankomst is over leden. Door tram overreden en ge dood. Op het Oostplein te Rotterdam is Zaterdagavond een ernstig ongeluk ge beurd, dat den 62-jarigen Wolters het le ven heeft gekost. De man, die zich op den bijwagen van een tram bevond, sprong op het Oost plein van de nog rijdende tram. Hij viel en schoot daarbij met het bovenlichaam onder den bijwagen. Het achterste stel wielen ging hem daarbij over het lichaam. Het slachtoffer vertoonde nog teeke nen van leven, doch tijdens de overbren ging naar het ziekenhuis is de man over leden. Op slag gedood. Zaterdagna middag is een tienjarig jongetje op den Norgerweg te Roden (Gr.) door een auto aangereden. D'e dood trad onmiddellijk in. D'e bestuurder van de auto-, trachtte Vrijdag a.s. vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw sche Eilanden te Middelburg. In deze vergadering zal o.a. de begroo ting voor 1938 worden behandeld. Daar uit blijkt o.a., dat het stamkapitaal der Kamer bestaat uit f36.000 4 Neder land 1934, f16.500 4 Nederland 1931, f5000 4 Nederland 1933 en f30.000 aandeelen N.V. Haven van Vlissingen, totaal dus f 87.500. Voorgesteld wordt f200 voor het vlieg veld Haamstede ook in 1938 aan die ge meente uit tè keeren; f 300 te reserveeren voor winkelweken en dergelijke en f 750 voor het Borgstellingfonds, wat alles te samen op rond f 3100 is geraamd. De post algemeene onkosten is van f lOOi op f 400 gebracht, omdat het in verband met de uitbreiding der werk zaamheden noodzakelijk gebleken is iemand aan te stellen voor bijhouden ar chief, opruimen stukken, boodschappen enz. Er is iemand gevonden, die gedu rende de middaguren werkzaamheden op het kantoor verricht en zoo noodig des ochtends boodschappen doet tegen een vergoeding van f6 per week. Vermindering Crisislasten. Van de Vereeniging van Nederlandsche Exporteurs van Vleesch en Vleeschpro- ducten kwam een verzoek in om steun te verleenen aan een adres aan de regee ring. Uit dit adres blijkt volgens het bureau weer duidelijk, dat de exporteurs van het bedoelde artikel door de regee- ringsmaatregelen ernstig worden bena deeld. Het Bureau stelt voor tot den Raad van Ministers een schrijven te richten met verzoek het adres van de Vereeni ging wel alle aandacht te willen schen ken en er zooveel mogelijk aan te wil len voldoen. Vermindering of opheffing om zetbelasting. Van de Kamer te Groningen kwam een verzoek in om adhaesie te betuigen aan een adres, gericht tot don Minister van Financiën om te geraken tot opheffing of vermindering van de omzetbelasting. Het bureau kan zich zeer wel met den inhoud van dit adres vereenigen. Waar het begrijpelijk is, dat de fiscus deze belangrijke inkomsten nog niet ter stond geheel kan missen, zou het al te vreden zijn, indien althans het percen tage der heffing eenigszins werd ver minderd. Er bestaat naar de meening der Gro- ningsche Kamer aanleiding om reeds thans te komen tot vermindering van het percentage, desgewenscht geleidelijk, tot op 1 Januari 1(139 de belasting ge heel vervalt. Sedert de invoering van deze belasting zijn de prijzen der grondstoffen niet on belangrijk gestegen, zoodat verlaging van het percentage niet gepaard behoeft te gaan met een belangrijke vermindering van de oorspronkelijke opbrengst, die over het jaar 1934 bedroog f54.410.000 on over 1930 steeg tot f02.274.000. Keuring van zaden. Op initiatief van de Kamer te Hoorn werd eenigen tijd geleden een bijeen komst belegd van vertegenwoordigers van de zgn zaadkamers om te confereeron over de plannen, die bij de rogeoring zouden bestaan om de N.A.K. (Noderl. Alg. Keuringsdienst) aan te wijzen als eenige instantie voor de afgifte van cer tificaten voor den uitvoer van zaaizaden naar Duitschland. Op deze bijeenkomst werd de Kamer vertegenwoordigd door de heeren Massee en Jeronimus. Als uit vloeisol van de gevoerde beraadslaging heeft de Kamer te Hoorn een adres tot den Minister van Landbouw en Vissche- rij gericht, met welks inhoud het bureau zich zeer wel kan vereenigen. Het stelt voor daaraan adhaesie te betuigen. In het bedoelde adres wordt gezegd, dat door het inschakelen van de N.A.K. zelfs indien een voldoende plaats aan de zaad exporteurs zou worden ingeruimd de be langen van den handel in zaaizaden ern stig zouden worden geschaad. De Kamer te Hoorn is van oordeel, dat de organi satie en keuringswijze van het B.K.Z., onder welke benaming ook, in ieder ge val behoort te worden gehandhaafd. Vestigingswet Kleinbedrijf 1937. Blijkens mededeeling van den Minister van Economische Zaken zijn bij zijn de partement reeds verschillende verzoeken tot het stellen van vestigingseischen bin nengekomen, waarvan enkele reeds in een vergevorderd stadium van behande ling verkeeren. Zoodra in deze door de regeering een beslissing is genomen, zal het werk voor de Kamers van Koop handel voor zooveel de uitvoering van deze wet betreft, aanvangen. Om een vlotte behandeling der ingekomen aan vragen te bevorderen, heeft de wet de mogelijkheid geopend de volgens deze wet door haar te verrichten werkzaam heden op te dragen aan een uit haar midden te benoemen commissie van ten minste vijf leden. Het bureau stelt voor van deze bevoegdheid gebruik te maken en te besluiten tot het instellen van een Commissie terzake, bestaande uit 7 leden. Het meent naast de leden van het bureau de aandacht te mogen vestigen op de hee- ren Hamming, Klok, Olthoff en Veonis. Het Borgsteilingsfonds Het Bureau wil gaarne een voorstel doen om aan het verzoek van het Be stuur van het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilanden om financiëelen steun, te voldoen. Het is zeker te be treuren, dat zoovele gemeentebesturen hebben gemeend zich van het fonds af zijdig te moeten houden, waardoor het fonds over slechts geringe middelen be schikt. Uit het schrijven van het Bestuur bleek, dat toen nog slechts voor een be drag van rond f3000 aan crediten kon worden verleend. Het Bureau heeft toen een onderzoek ingesteld naar de bijdragen, die andere Kamers verleenen. Hieruit bleek, dat in het algemeen die bijdragen nu niet zoo hoog zijn en behalve in de groote Kamers ver beneden f 1000 blij ven. Het Bureau stelt tenslotte voor voor 1937 f 750 aan het fonds toe te kennen. nog het kind te ontwijken, maar faalde in deze poging; de auto botste met groote kracht tegen een boom. Het voertuig werd totaal vernield. De bestuurder liep slechts lichte verwondingen op. Een diefachtige poes. De eigenaar van een groote manufacturen zaak aan het Noordeinde te 's Graven- hage miste den laatsten tijd uit zijn win kel verschillende goederen. Dan eens was het een jurkje dan weer gebreid onder goed, en het was den eigenaar een volko men raadsel waar deze goederen waren gebleven. Hij deed aangifte bij de politie, omdat hij dacht dat hier sprake was van dief stal. Toen eenige rechercheurs een on derzoek instelden, kwamen zij. tot een zeer merkwaardige en interessante ontdek king. In den tuin achter den «winkel vonden de speurende oogen der rechercheurs hier en daar dunne draadjes, zij kwamen ook voor op een schutting en toen zij1 dit spoor volgden, ontdekten zij tot hun niet geringe verbazing in een achter het win kelpand en den tuin gelegen onbewoond perceel de verloren goederen. E'en nader onderzoek wees uit, dat de kat van den eigenaar, die binnenkort jon gen verwacht, de jurkjes en het onder goed hier naar toe had gebracht en daar van een warm nestje had gemaakt. D'e hoogste schoorsteen in Nederland. Op do mijn Oranje Nassau I te Heerlen ziet men thans een enorm gevaarte verrijzen in den vorm van een reeds 10 M. hoogen schoorsteen van gewapend beton. D'eze schoorsteen, die' aan den voet den respectabelen om trek heeft van ongeveer 19 M. (middel lijn is 6 M.) zal een hoogte bereiken van 135 M. en zoodoende de hoogste schoor steen worden van Nederland. Het doel van dezen schoorsteen is na tuurlijk niet om een record te bereiken, doch om de vliegasch en verbrandings gassen zoo hoog te laten ontsnappen, dat de bewoners van Heerlen er geen last van krijgen. Motorfiets in vlammen Op den weg van Oss naar Heesch reed Zaterdag de 21-jarige A. v. G. uit Oss met zijn motorrijwiel met groote snelheid in de richting van Heesch. Toen hij een anderen motorrijder wilde passeeren, heeft hij vermoedelijk tenge volge van den mist niet opgemerkt, dat uit de richting Heesch een personenauto naderde. Ofschoon de bestuurder van dit laatste voertuig door krachtig te remmen nog trachtte een botsing te voorkomen, mocht hij daarin niet slagen. De motor sloeg tegen de auto en kwam daarna ge heel links van den weg te liggen. De uitstroomende benzine vatte vlam en in een oogwenk stonden zoowel het motorrijwiel als de bestuurder in vlam men. De 'bestuurder van de auto, geassi steerd door omwonenden, die met dekens kwamen toesnellen, slaagden er met veel moeite in v. G. uit de vlammen te halen, doch het duurde geruimen tijd, voor de brandende kleeren van den jongeman wa- reu verwijderd. Por autobrancard is hij in zeer deerniswekkenden toestand naar het ziekenhuis te Oss vervoerd. Bij aan komst aldaar gaf hij nog teekenen van le ven, doch zijn toestand wordt hopeloos geacht. Hevige ruzie. Zaterdagmid dag is in de Jodenstraat te Venlo een he vige burenruzie ontstaan. Deze ruzie liep zoo hoog, dat een echtpaar zoo werd toe getakeld, dat het naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Het andere gezin, bestaande uit man, vrouw en twee zoons en twee dochters werd gearresteerd. De twist is ontstaan, doordat een der vrouwen de straatgoot uitbezemde en het straatvuil voor de woning van haar buren liet liggen. De buurvrouw heeft het vuil weer terug gedeponeerd voor de woning van haar'buurvrouw en zoo ging dit eeni ge malen heen en weer. Toen verscheen de eene buurvrouw met haar man ten too- neele, terwijl even later twee zoons en twee dochters assistentie kwamen verlee nen. De andere buurman, die het ook voor zijn vrouw opnam, wist de belagers van zich af te houden door met een koord, waaraan een gewicht was gebonden, in het rond te zwaaien. Toen hij zich zoo in zijn woning had weten terug te trekken, kwamen de buren hem achterna om hem naar buiten te sleuren en hem met behulp van een bezem en een bijl toe te takelen. De vrouw, die haar1 man te hulp wilde komen, kreeg een fiksche tik op het hoofd. De beide gewonden werden naar het zie kenhuis overgebracht. D'e man had een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk. Zijn toestand was ernstig. De vrouw kon na verbonden te zijn naar haar woning terug keeren. Van 'de gearresteerden zullen de vrouw, een zoon en de twee dochters naar Roer mond worden overgebracht. Een plan tot overval met roof verijdeld? Do politie van Nieuwer Amstel heeft een 40-jarigon man gearresteord, tegen wion oriislige vermoedens zijn gerezen, dat hij een overval met roof heeft willen plegen op een opzichter, workzaam bij het Bosch plan te Amsterdam. Do politie, die verschillende aanwijzin gen had gekregen, arresteerde don man, toon hij in een auto op don Karnomelk- weg reed. Langs dezen stillen weg zou de opzichter komen, die in hot bezit was van oen tasch, waarin zich een groot bedrag bevond, voor uitbetaling van do loonen. Do man, een vroegere ploegbaas bij hot werk, werd in het bozit gevonden van eon met scherp geladen revolver. Hij ontkon- de hardnekkig plannen tot een overval te hebben gekoesterd. Volgens de mede- deelingen, die bij de politie zijn inge komen, zou de man den opzichter heb ben willen aanrijden, hem daarna neer slaan om zich vervolgens meester te ma ken van het geld. De politie heeft den verdachte opge sloten. Einde van de huisvuilmisère Men schrijft uit Loosduinen aan de N. R. G.: In de crisisjaren is door vele kleine tuinders voor hun sla- en komkommer- rijen veel gebruik gemaakt van huisvuil uit Den Haag, dat te Loosduinen gratis op den wal geleverd werd. D'e hooge prijzen van den paardenmest, en vooral hot steeds achteruitgaan van do sla- en komkommerprijzen hebben in do eerste jaren van de crisis tot een veelvul dig gebruik van het bedoelde vuil als broeimost-ersatz geleid. Zorgvuldigo tuin ders getroostten zich al het werk, dat ver bonden was aan hot uithalen van stuk ken glas, blik, boenen, sintelbrokkon, stoo- nen, houtwol, enz. uit hot vuil en stopten de rest in den grond op hoop van zegen. Anderen namen die voorzorgen echter niet. Intusschen vlogen geregeld groote zwermen kop- en zilvermeeuwen boven de rijen in bewerking, om er nog uit te halen wat van hun gading was. Hoog in de lucht raakten ze soms onderling of ook wel met begeerige kraaien, om klui ven of „bouten", aan het vechten, vaak met het gevolg, dat de „twistappels" van groote hoogte uit de lucht vielen en vele eenruiters verbrijzelden. De komkommers, die op deze rijen ge teeld werden, vroegen enorme hoeveelhe den gietwater, mar groeiden overigens goed; maar wanneer alles, ook de sla die op den zeer ongelijk zakkenden grond zelden een eerste klas gewas5 gaf ge oogst was, moest „de rommel" weer uit de rijen gehaald worden. De groote moei lijkheid was echter, waar men ze laten zou. Velen hoopten op betere tijden, en na men zich voor dan weer stroomest te ge bruiken. Maar, de betere tijden bleven uit en een volgend jaar werden weer de rijen van de slechtst gesitueerde tuinders met Haagsch vuil „bemest". Zoo is het bij velen doorgegaan tot 1936. In den herfst van 1937 echter zal dit ophoudenGelukkig maar, want ette lijke tuinen zijn voor een groot deel „ver geven" met kolen- en sintelgruis, glas scherven, beentjes, spijkers enz., zeer tot waardevermindering van dezen grond als cultuurgrond, en bovendien tot voortdu- renden hinder bij de bewerking, bij het snijden van gewassen enz. Na nog tientallen jaren zal men kun nen aanwijzen, waar in de crisisjaren do paardenmest heeft ontbroken, en het gra tis huisvuil als broeimest-ersatz werd aangewend. Heffing op boter. De heffing op boter is voor de week van 3 t.m. 9 October 1937, behoudens tus- schentijdsche wijziging, vastgesteld op 45 ct. per kg., dus 5 cent minder dan vorige week. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 5 Oei. Matige N. tot N.W. wind, meest licht tot half bewolkt, droog weer, later iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u. Licht op voor fietsen: Dinsdag 6 u. 9 min. 762.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6